Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108801) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Úgy néz ki jó áron hozzá tudnék jutni egy IWC zsebórához. A szerkezet cal 67 kifogástalan állapotban van, maga az óra 1937-ben készült. A tok már sajnos nem eredeti. Arra lennék kíváncsi hogy mennyi a reális ára ha szeretnék belőle egy beépítést csináltatni. Régóta szeretnék egyet magamnak, de nem tudom mennyiért szokták a szakik elvállalni.. Úgyhogy szívesen fogadom az esetleges tapasztalatokat. Még annyi hogy a számlap is jó állapotban van, tehát érdemes lenne vele foglalkozni. Előre is köszi a segítséget.

(#108802) WiZARD


WiZARD
addikt

Tényleg ennyire nem megy a szövegértelmezés?

"Sajnálattal értesítjük, hogy Német beszállítónk kérésére (RIOS1931 GERMANY), kénytelenek vagyunk megemelni árainkat a világszinten egységes árszintre. Sok terméknél ez jelentős áremelkedést fog eredményezni. "

Szó sincs Steinhartról.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#108803) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Dutyfree-n megjelent egy érdekes automata Citizen: NB0030-01A

Szépen dekorált 9011 werk (Miyota 9015 egyik változata), zafír üveg.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#108804) korpicschess


korpicschess
veterán

Még egy utolsó próbát teszek, van ajánlott hely, ahol lehet jó áron szíjat venni? Ebayen nehéz megbízhatónak mondani a dolgokat, ha 240 Ft-ért "genuine leather"...
Itthon/külföld/bolt/webáruház..

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#108805) 5-ös kezelő válasza korpicschess (#108804) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Harry 2003 Kft. , Bláthy Ottó u. 4. Népligettől pár perc séta. - Kettő ropi alatt már vannak rendes bőr szíjak. Órás szerszámok is. Választék változó, de nagyon udvarias a kiszolgálás.

(#108806) g0n21 válasza #57919488 (#108787) üzenetére


g0n21
senior tag

Senki ne essen kétségbe, a Riosshopnak nem deficites.
Ha nincs viszonteladói kedvezményük (márpedig miért is ne lenne), akkor az ára nagyjából úgy alakulna egy Steinhart O1b esetén, hogy: A kettős adóztatás elkerüléséről szóló törvény szerint b2b nincs áfa Mo és Németo. között, így ő 320 EUR-ért jut az órához (320eurx310huf/eur=99.200)
92.913 Ft + ÁFA-ért értékesíti (118.000 Ft).
Az ÁFÁval értelmes vállalkozó ilyenkor ugye nem úgy számol, mint a vásárló, hiszen az üzlet működésében csoportosítani tudja.
Ez azt jelenti, hogy HA nem lenne kedvezménye, akkor ~6.000 Ft-ot bukna az órán.
Ergo van kedvezménye, innentől nekünk már kár számolgatni, mert sosem fogjuk tudni mennyi :)

A másik pedig, hogy amit WiZARD is ír, ez a RIOS1931 által forgalmazott termékekre vonatkozik, nem a Steinhartokra.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#108807) Kbali válasza 5-ös kezelő (#108805) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én nemrég vettem két órámra is olcsó szíjat, de hiába valódi bőr, ha a használt csat már korrodálódni kezdett.

(#108808) Takuun válasza WiZARD (#108802) üzenetére


Takuun
aktív tag

Igazad lehet, de engem az zavart meg, hogy aláírásban a Steinhart Magyarország Kft szerepel és nem a RIOS Shop. Most én sem értem, hogy akkor Steinhart vagy RIOS termékekre vonatkozik-e:

(I)2015.06.17
Tisztelt Ügyfelünk!

Sajnálattal értesítjük, hogy német beszállítónk kérésére (RIOS1931 GERMANY), kénytelenek vagyunk megemelni árainkat a világszinten egységes árszintre. Sok terméknél ez jelentős áremelkedést fog eredményezni. Az új árak július 1-től lépnek érvénybe. Az addig beérkező rendeléseket még a régi árakon teljesítjük.

Köszönjük megértését!

Üdvözlettel:

Steinhart Magyarország Kft.(/I)

[ Szerkesztve ]

(#108809) Takuun válasza Takuun (#108808) üzenetére


Takuun
aktív tag

Ja a cégnév nem RIOS, hanem Steinhart Magyarország Kft. Jó már tiszta! Bocs, ezt benéztem. Azt hittem két külön cég. :W

(#108810) szbalogh


szbalogh
őstag

Teljesen belehülyítettetek ebbe az órázásba. Amióta olvasom a fórumot (bő egy hónap) 5 órát vettem. A legújabb szerzemény egy HMT Pilot :D Remélem használható állapotban lesz mikor megjön.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#108811) condy válasza szbalogh (#108810) üzenetére


condy
senior tag

Ugyan azt csinálod, mint anno én. :D Vásárolsz, vásárolsz, vásárolsz...
Ez is szép, az is kell...
Nem gond. Élvezd ki. :K
Majd szépen eladogatod őket, és veszel szebbeket, jobbakat, drágábbakat. Három árából egyet, és így tovább. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#108812) szbalogh válasza condy (#108811) üzenetére


szbalogh
őstag

Drágábbat? Most is épp egy Steinhart van a kezemen :D

Amúgy az 5 db összesen nem volt 9 ezer Ft :B

Nick: HE_Storm

(#108813) fagyalllo válasza szbalogh (#108810) üzenetére


fagyalllo
őstag

Vagy megtartod ezeket az olcsó órákat,olyan jól mutatnak együtt, néha megjáratod őket, mellé pedig jöhetnek idővel a komolyabbak :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#108814) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Kinéztem egy órát és annak két változatát, de sajnos jelen pillanatban nincs lehetőségem próbára, ezért nem merem megrendelni. A rózsa-arany változat kintről elérhető, de a másikat Timecenter kolléga forgalmazza.
Elegáns megjelenéshez, akár öltönyhöz is eltudnám én képzelni, de lehet ezzel csak egyedül vagyok. :)
Az alábbi óráról lenne szó:
Citizen-CA4213
Citizen-CA4210

Jelenlegi Seiko órám koronával együtt 45 mm ez pedig 48-49 körül van. Örömmel fogadok bármilyen észrevételt.

(#108815) szbalogh válasza fagyalllo (#108813) üzenetére


szbalogh
őstag

Jól néznek ki, de nem vagyok megelégedve. Az eredeti számlapra tettem a nyomtatott papírlapot.
A legújabb tervem az, hogy lefestem hőálló fehérrel a rézlapot, majd kikeményítés után rávasalom a fekete réteget. Így lesz egy kis mélyedés a jeleknél, ami könnyíti a lume festést. A fehér alap miatt könnyebben feltöltődik. Ez olyan egyszerűnek tűnik. Meg valahogy nekem szimpatikusabb, mint a besülylesztett, szerintem az nem töltődik fel olyan jól, mert csak a szemből jövő fényt kapja. Ja meg az eredetieken nem volt gyártó logó sem :D az is megy.
A lenti képen levő házon meg van koronavédő, ami az eredetieken nem volt, csak a hamiltonnak van ilyesmi, de nem az a B számlap meg átláthatatlan. Vagy esetleg dremellel levakarom a bütyköket és újrafestem...

Nick: HE_Storm

(#108816) fagyalllo válasza szbalogh (#108815) üzenetére


fagyalllo
őstag

Jól hangzik, a harmadik dimenzió csak előnyére válik a számlapoknak.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#108817) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!
Milano és Como az uticél, van ott valami bestbuy ÁFA-mentes, mittomén lehetőség? :U :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#108818) condy válasza szbalogh (#108812) üzenetére


condy
senior tag

Akad azért a Steinhart-tól is drágább óra. Nem sok, de azért egy-kettő. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#108819) Misi1979 válasza Mercutio_ (#108817) üzenetére


Misi1979
őstag

Attól függ, milyen órában gondolkozol - sok olasz van fent chrono24-en, egész jó árakkal.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#108820) szbalogh


szbalogh
őstag

Srácok van olyan mechanikus chrono ami visszafelé számol és gongat ha letelt a beállított idő? :B

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#108821) fagyalllo válasza szbalogh (#108820) üzenetére


fagyalllo
őstag

A vitorlázós órák ilyenek, de nem tudom csörögnek-e a mechanikusok.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#108822) 5-ös kezelő válasza b4zsi- (#108814) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én elegáns 45 mm-es órát nem tudok elképzelni ;] . Inkább sportos, és kettő közül az alsó. Bár ma láttam egy csókát a 86-oson malomkerék nagyságú aranyszínű förmedvényben. Szíja is "aranyos" volt.

(#108823) #45302528 válasza Mercutio_ (#108817) üzenetére


#45302528
törölt tag

Szia!

Livigno vámmentes település Como és Bormio között.

(#108824) Mercutio_ válasza Misi1979 (#108819) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmi komoly, ilyen 50-100€ körüli mechanikus, asszonnyal megyek, és neki már a 3 db óra is fura :D

intruder77: Olyan távol nem megyünk, nem autóval leszünk :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#108825) skx007 válasza #45302528 (#108823) üzenetére


skx007
csendes tag

És ami nekünk EU állampolgároknak még fontosabb, nem csak VÁM, hanem ÁFA mentes is. Van egy pár órás bolt is: https://www.livigno.eu/en/shops :)

(#108826) condy válasza skx007 (#108825) üzenetére


condy
senior tag

És valami hasonló esetleg Siena, Pisa,Firenze környékén? :DDD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#108827) Ator


Ator
tag

Üdv!

Kinéztem magamnak már régen egy Steinhart Ocean Vintage GMT-t csak nem lehetett rendelni ,aztán most már előrendelhető elvileg a steinhartwatches.de-n július végén érkezik elvileg ,de 490 euró plusz a szállítás, ha jól néztem ki a listából +30 euró ami összesen 520 euró, a Riosshop-os 458 euróval szemben, de elég rosszakat olvastam erről a webshopról ,de azért nem mindegy az a 18-20 ezer forint differencia.

A kérdésem ,hogy mennyire rosszak a tapasztalatok a Riosshop-ról, annyi , hogy nagyon sokat kell várni még megérkezik vagy esetleg nem korrektek ?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#108828) condy válasza Ator (#108827) üzenetére


condy
senior tag

Hali!

A vélemények megoszlanak!
Én speciel nem tudok rosszat mondani. Hamarabb jött az O44-es, anno mint mondták, a szíjak is mindig időben jönnek. Most nem tudtak egyet leszállítani, az árát már vissza is utalták. Emilben tartjuk a kapcsolatot egy hölggyel, mindig válaszolt ha bajom volt.

De vannak néhányan itt akik már nagyot csalódtak.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#108829) Beri78 válasza Ator (#108827) üzenetére


Beri78
őstag

Én 2 hete rendeltem tőlük először, és minden rendben ment.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#108830) resool válasza condy (#108828) üzenetére


resool
aktív tag

Emlékszel mi volt náluk a csalódás oka? Mert én éppen mostanában rendeltem egyet.

(#108831) BAti77 válasza Ator (#108827) üzenetére


BAti77
aktív tag

A Steinhart-nak nincs elég 2893-2-es werkje, és már nem is nagyon kapnak az ETA-tól...ezt Günter Steinhart is megerősítette az Fb-n...ezért nincs gyártásban ez az óra (sem)...
Amikor én rendeltem az enyémet (OV GMT), ugyan ez volt a helyzet és bő 3 hónapot vártam az órára...a Riosshop-on keresztül jött és nekem abszolút pozitív volt a tapasztalatom velük...

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#108832) condy válasza resool (#108830) üzenetére


condy
senior tag

Úgy rémlik, hogy a várakozási idő és a kapcsolat volt a gond.
Telefonon nem lehetett elérni a fénymásolós gyereket, nem válaszoltak emilekre...
Én ezeket hála Istennek nem éltem át. Egyszer hívtam őket és felvették. Minden emilre válaszoltak, és az óra is hamarabb jött, mint a kiírt időpont.
Így az én tapasztalatom is pozitív.

De többen mérgelődtek miattuk anno.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#108833) Lavie válasza condy (#108832) üzenetére


Lavie
tag

Én legutóbb a megrendelt szíjakért mentem be, meg szerettem volna nézni egy OVM-t, de olyan stílusban fogadott az idősebb úr, hogy el is ment a kedvem tőle. Gyorsan fizettem és eljöttem.

(#108834) condy válasza Lavie (#108833) üzenetére


condy
senior tag

Mint mondtam, én ebből kimaradtam, és a 44-es azóta már egy másik kolléga tulajdona.
Szíjakat olykor-olykor rendelek, de ezen a fronton sem tudok rosszat mondani.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#108835) fiktív1


fiktív1
tag

Nekem voltak rossz tapasztalataim. 8 hónap várakozás megrendelt órákra (igaz, hogy akkor épp nem gyártották egy darabig), rossz kommunikáció, durva, nem vevőközpontú e-mailek, nem megfelelő hely, elfelejtett megrendelés(!). De lehet az az intézőcsaj azóta belehúzott kicsit.

(#108836) resool válasza condy (#108832) üzenetére


resool
aktív tag

Aham értem. Köszönöm. Remélem nem lesz több pár hétnél a VM-m.
Köszi fiktív 1 neked is :)

Holnap beugrom az LLD-m hez ha még odaérek zárásig egy hirsch tigerért vagy lucca-ért. Hétfőn már jó lenne abban menni.

(#108837) fiktív1 válasza resool (#108836) üzenetére


fiktív1
tag

Lesz Vintage Military-d? Az csodás! Melyik, a fekete, vagy az acélszín? Én csak az 30 métert sajnálom, amúgy borzalmas bejön.

[ Szerkesztve ]

(#108838) ZiD válasza fiktív1 (#108837) üzenetére


ZiD
tag

Mármint a 300 métert sajnálod :D ?

(#108839) resool válasza fiktív1 (#108837) üzenetére


resool
aktív tag

[ez lesz]

A 300 méteren mit sajnálsz pontosan? Ezt most nem értem.

(#108840) fiktív1 válasza ZiD (#108838) üzenetére


fiktív1
tag

Ja, azt hittem ez lesz! De már tudom, olyan, mint a Batié. A GMT..

[link]

(#108841) alphaville


alphaville
aktív tag

Csuklómon az M-Force,
köszönet 5-ös kezelőnek a sikeres cserèèrt! Az óra rendkívül impozáns, expresszív darab, hátlapján varázsigèvel:Made in Japan. :) :)) :)

(#108842) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Az Oris Diver Date órákat már nem lehet újonnan kapni?
Vagy csak én vagyok b@lfasz és nem találok. :W
Majdnem jobban bejönnek mint a Oris Aquis Date-k.

[ Szerkesztve ]

(#108843) condy válasza Rocsesz79 (#108842) üzenetére


condy
senior tag

Esetleg ProDiver Date?

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#108844) skx007 válasza condy (#108826) üzenetére


skx007
csendes tag

Nem tudok én sem más helyet :DDD Ezek a hegyi népek is azért kapták ezt a kiváltságot pár száz éve, mert fél évekre el voltak vágva a külvilágtól, illetve a messze 's távol a leghírhedtebb csempész népek lakták a városkát, gondolom az adófizetési morál sem lehetett túl erős... :)

(#108845) Takuun


Takuun
aktív tag

Van valakinek tapasztalata RIOS Oxford szíjjal? Írna pár sort?
Ő lenne az: [RIOS Oxford]

[L:http://riosshop.hu/spd/190/Oxford-Vintage-pilota-bor-szij-feher-varrassal][link][/L]

(#108846) condy válasza skx007 (#108844) üzenetére


condy
senior tag

Sajna arra nem megyek az idén. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#108847) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

RIOS

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#108848) Lavie


Lavie
tag

Volna egy kérdésem a Tisztelt Fórumtársakhoz;
Obris Morgan szíjra várt már valaki 6 hétnél többet? Vagy kezdhetek aggódni? Nem a pénz miatt, mert Paypal-en keresztül történt a fizetés, csak a levelezéses cécó végett.
Köszönöm előre is! :)

(#108849) Rocsesz79 válasza condy (#108843) üzenetére


Rocsesz79
tag

Nem!!!

Oris Divers Data! [link]

(#108850) condy válasza Rocsesz79 (#108849) üzenetére


condy
senior tag

Ez se rossz. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.