Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Kokot


Kokot
csendes tag

Mivel a régi Fűnyírás topic bezárult,igy gondoltam nyitok egyet.

Szóval ki-milyet használ? Első sorban kertészek,vagy akik sokat vágnak füvet azok tanácsát kérném hogy hol,milyen tipusu fűnyírót érdemes venni? Benzinesre gondolok.
Barkács áruházban,vagy esetleg Ósánban, Teszkóban, Korában?

(#2) Kokot válasza Kokot (#1) üzenetére


Kokot
csendes tag

Ósánban van egy ilyen:

MTD 48 PB benzinmotoros fűnyíró
48 cm vágószélesség,
B&S motor, 3,5 LE,
60 l fűgyűjtő


37.000.- Ft


Ennek jo a motorja ?

(#3) süti5 válasza Kokot (#2) üzenetére


süti5
őstag

Nekem ilyen motorú a fűnyíróm, és igencsak sokat van használva, kéthetente úgy 1500nm2-t nyírok vele, és bírja a kiképzést:)

(#4) cortez25 válasza Kokot (#1) üzenetére


cortez25
aktív tag

Ejha....ez ám a hardver.. :D

Tesz*kó, osán, meg ezek felejtősek, első körben én is rábaxtam velük. Két fűnyírójuk volt ugyanabból a szériából egyik sem indult. a gariztatás meg macerás volt....nehezen visszadták a lóvét (45k)

Oszt szépen bementem a husqvarnába, na ott megmutatták mi az a fűnyíró...faxa golyósgyapágy, briggs motor...full extra, és 10K-val került többe mint a szarjuk a tesconak.....1-év gar, olajsupport, stb...stb.

Ha komolyba gondolkodsz van Honda 189K-ért. :D

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#5) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Szia!

Igazából attól függ, hogy milyet veszel, hogy mekkore a keted.
Ha kicsi a keted, akkor bőven elég egy elektromos fűnyiró is. Ha nagy, akkor mindenképpen a benzinest választanám a helyedben. Vannak nagyon jó márkák, érdemes a ketész- és gazdaboltokban a körülnézni.

(#6) kymco válasza Kokot (#1) üzenetére


kymco
veterán

Én is azt mondom, hogy a (kert) méret a lényeg..... a villamos általában olcsóbb és kevesebb karbantartást igényel szvsz, no meg nem fogy ki belőle a benzin........
Viszont a kötöttség kényelmetlenséggel jár a villanynál..... a vezetékhossz korlátoz, elvágása szikrázáshoz és bosszúsághoz vezet..... :)

www.refujvaros.hu

(#7) Kokot válasza süti5 (#3) üzenetére


Kokot
csendes tag

Köszi a tanácsot, de pont alattad lévö hsz.-ben szidják,még szétnézek.

(#8) Kokot válasza cortez25 (#4) üzenetére


Kokot
csendes tag

süti5: kolléga azt mondja hogy jo az a fajta,azzal a motorral.Amugy menyi egy normális fünyiro?

Amit vágni kell nagy terület,nincs áram. Sajnos a föld nagyon homokos, laza és a por esetleg tönkre teheti a motort.Valami strapabiro kéne.
husquarna bolt hol van pest környékén?

(#9) Kokot válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


Kokot
csendes tag

Áram az jo messze van,és sztem ha vennék is kábelt,nincs kedvem azt huzkodni magam után.

(#10) Kokot


Kokot
csendes tag

#2 -ban irtam hogy '' B&S motor, 3,5 LE,'' ez Briggs tipusut jelent?

(#11) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Szerintem is sokkal jobb a villanyos fűnyíró mint a benzibes, mert a mérete és a súlya is jóval kissebb, meg azért nem mind egy, hogy mekkora gépet kell ide oda tologatni.
De a villanyosból se szabad a legdrágábbat megvenni, mert volt nekünk egy Bosch fűnyírónk, aminek mindenfelé mozgott a kereke, ugyan ugy mint bevásárlókocsinak.És kis idővel eltört az a rész ahol a fogantyú kapcsolódik a géphez :(

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12) (Kolombusz) válasza Kokot (#9) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Akkor egyértelműen a benzinmotorost válaszd!

(#13) Kokot válasza (Kolombusz) (#12) üzenetére


Kokot
csendes tag

Oké, szted hol érdemes benzinest venni? Barkács áruház,vagy nagyáruház? Esetleg husquarna bolt?

(#14) Jégkokó válasza Kokot (#13) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én inkább ilyen praktiker, obi és társai barkácsáruházakat javasolnám, mert a nagyáruházakban nem igen foglalkoznak ilyen gépekkel

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#15) (Kolombusz) válasza Kokot (#13) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nagyáruházban semmiképp.
Mondjuk az obiban , vagy a praktikerben lehet , hogy kapsz egy jó darabot.
De asszem, hogyha a legjobbat akarod, akarod, akkor márkaboltba kell menni.

(#16) Kokot válasza (Kolombusz) (#15) üzenetére


Kokot
csendes tag

De Ósános gépben ilyen motor van:
#2 -ban irtam hogy '' B&S motor, 3,5 LE,'' ez Briggs tipusut jelent?

Ez elvileg jo tipusu, tehát süti5 dicsérte.

(#17) (Kolombusz) válasza Kokot (#16) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem hinném, hogy a briggset b&s-nek röviditenék. Amúgy a googleben rákerestem, nem ugyanaz a kettő.

(#18) süti5 válasza Kokot (#16) üzenetére


süti5
őstag

Nekem ilyen van, és télleg csak dícsérni tudom. Múltkor úgy megkínoztam, hogy én sajnáltam, majdnem fél méteres fűnek mentem neki, és így vágtam le úgy 600nm2-t.... de semmi baja. Nekünk sokáig volt elektromosunk, az jóval gyengébb volt. A karbantartás annyi, hogy évente cserélünk benne olajat.. na meg szépen megtisztítjuk meló után.

Én ha most vennék, akkor - mivel ilyen nagy területről van szó - olyat vennék, ami hátsókerékhajtásos, no meg erősebb motor van benne, abból sosem sok:)

Egyetlen hátránya, ami nemtom, hogyan van a többinél, hogy nem dobja be eléggé a füvet a fűgyűjtőbe, tehát még 1/3-ig van néha és úgy érzed, mintha tele lenne, megáll a fű a doboz elején:(

(#19) süti5 válasza (Kolombusz) (#17) üzenetére


süti5
őstag

A b&s szerintem egyértelműen a briggs and stratton-t takarja.

(#20) Kokot válasza süti5 (#18) üzenetére


Kokot
csendes tag

Hát lehet akkor hogy ilyet veszek én is, gondolom egy hasonlo husquarnábol 50 felett van.
Ebbe keverék kell,ugye? Gari meg az áruházban van rá, vagy el kell vinni pest másik felére ha valami baj van vele ?



Csak 1-2 dolog Ósánrol: 40 cmes venti ott 3100 ft, velünk szembe lévö müszaki boltba 5000ft
viszont pl bringák, bringás cuccok drágábbak mint a kerékpárboltban.


(#21) (Kolombusz) válasza süti5 (#19) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Jaaa, azt nem tudtam, hogy a briggsnek ilyen hosszú neve van. :B
Bocsánat, hogy félrevezettem másokat. :(
Csak azért, mert a google más találatokat dobott ki B&S-re és Briggsre a hazai gazdaboltok közül.

(#22) Taszillo


Taszillo
tag

Nekünk már egy éve ilyen van Partner P 553 CM és nagyon bevált.
Csapágyas kerekek, önjáró, nem fáradunk ki a tolásba, csak a fülét kell húzni.
[link]

[Szerkesztve]

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#23) Kokot válasza Taszillo (#22) üzenetére


Kokot
csendes tag

Hát igen ez 2x annyi mint az Ósános, de gondolom többet is tud.Ennyire komolyra nem gondoltam.
Ez az önjáro dologra meg azt hittem hogy vicc, pár hsz-el feljebb irta vki hogy ''hátsokerekes'',kajak azt hittem viccelsz :)

Meredek kerrész amit vágni kell,és a hajtás sztem nem menne fel,még ha 4x4 lenne akkor sem :) én is csak lefelé fogom tudni vágni, felfelé egy üres részen fel kell majd tolni.

(#24) Kokot válasza Taszillo (#22) üzenetére


Kokot
csendes tag

És még erre is azt irják hogy:

''Ajánlott felhasználás:hobby''

milyen lehet egy ''ipari'' fünyiro,amit napi több orás üzemre méreteznek.

(#25) süti5 válasza Kokot (#20) üzenetére


süti5
őstag

Nem keverék kell bele, hanem sima 95-ös benyó ólommentes, mivel négyütemű motorja van.
Ha tudnád mi faterral mit nyüstöljük ezt a jószágot..... komolyan sajnálom néha. Múltkor fater túltöltötte olajjal, meg benzinnel is. Pont mikor a félméteres füvet nyírtam, és úgy füstölt első negyed órában, mintegy trabant, meg köpte ki az olajat, én meg csak húztam a gázt, de helyrejött:)) Utána meg megy mint a svájcióra, olyan nem volt, hogy nem indult még be, a régi kétütemű beniznesnek imádkozni kellett hogy beinduljon meg ne álljon le.
Olyan 1 literes tartálya van, ami saccra olyan 500nm-re elég átlagos nagyságú fű mellett.

(#26) süti5 válasza Kokot (#23) üzenetére


süti5
őstag

Nagyon meredek az a rész?

(#27) nemcso


nemcso
senior tag

Nekünk is B&S motoros, 3,5LE-s, 50cm vágószélességü fűnyírónk van, ami már kb. 10 éve van használatban.

Egyszer volt javítva, mert a (nem tudom a szakszavakat) berátóban lévő golyók, melyek megakadva, mint kuplung viselkednek berántáskor, elkoptak. Egyszerűen vettem egy ilyen részt (gyárit), melyet én szereltem be, és kész.
Mivel ezek a motorok nagyon elterjedtek, könnyen lehet hozzájuk alkatrészt és szervízt találni.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#28) (Kolombusz) válasza Kokot (#24) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Többszázezres fűnyirótraktor...
Egyszer vezettem lengyelországban egy fűnyirótraktor, na az melment az olyan meredek lejtőn, amin felfelé azért nem szaladgálnék.

(#29) Kokot válasza süti5 (#25) üzenetére


Kokot
csendes tag

Ezt jo hogy irtad,mert már akartam menni autosboltba olajat venni :)
Mondjuk ha mondják hogy nem zwei takt ,hanem 4 ütemü akkor már vágtam volna. Azt hittem sima kis 2 ütemü,de igy kirány,ennek nagyobb a nyomatékja,meg kicsit nehezebb is beröffenteni mint egy kétütemüt,legalábbis faternak van/volt mindkettö,és 4 ütemüt jo erösen kellett meghuzni,csak paraszt és nem adja oda egyiket se , igy most vehetek másikat,bezzeg a bunkonak jo volt amikor a kocsimmal járt meloba...GRRRR

(#30) tbs válasza Kokot (#29) üzenetére


tbs
addikt

Tiszteld apád, mert visszakapod a gyerekedtől ugyanezt..! ;]

(#31) Kokot válasza süti5 (#26) üzenetére


Kokot
csendes tag

Végülis annyira nem meredek,csak egyenetlen a talaj ,és sztem felfelé nem lehet feltolni.

(#32) süti5 válasza Kokot (#31) üzenetére


süti5
őstag

Az egyenetlen terepre egyértelműen jobb a benzines, strapabíróbb. Viszont, nálunk van bazi meredek árok, és mikor azt nyírom, mondjuk az télleg már közelít a függőlegeshez, 5-ből 1-szer előfordul, hogy annyira be kell dönteni rövid időre, hogy kifolyik pici a tankból, mivel ugye apró lyukak vannak a sapkán a benzintágulás miatt, hogy ráfolyik a kipuffra és füstöl. Mondjuk engem már nem zavar, anyám ijed be mikor meglátja, hogy ki fog gyulladni:))

(#33) Kokot válasza süti5 (#32) üzenetére


Kokot
csendes tag

Köszi a tanácsot, sztem még a héten venni fogok !

(#34) csibor válasza Kokot (#33) üzenetére


csibor
őstag

Fűkaszában nem gondolkozól?Mert ha meredek hipi hupa,azt a benzines nem szereti.3.5 Le lehet kevés lesz neked.Oldalkidobos vagy fűgyüjtösben gondolkozol?A normáli fűnyiró,már ami strapabiró nem nagyon van 60K alatt.Szaküzletben kell megnézni,majd valamejik gazdaságosban megvenni.Tetamus vagy mi a neve kerüld messzire.Olasz vacak minöségre.

(#35) Kokot válasza csibor (#34) üzenetére


Kokot
csendes tag

Hi!
nem akarok tul sokat belefeccölni, de csak most hepe-hupa mert nem rég lett kiütve a szöllö. nemsokára el lesz egyengetve, meg a mély homoknak is vége lesz a szép lassan benövi a gaz-fü ,és akkor rendszeres vágssal már csak karban kell tartani.
Tehát egy ilyen 40 ezer körüli gép még belefér. Annyira nem lehet rosz,mert a motorka jo B&S gyártmány.

(#36) csibor válasza Kokot (#35) üzenetére


csibor
őstag

A motor is számit,de nagyon nem mindegy a váz valamint a kar amit tolsz.Most vettünk B&S 3.5Le,51cm,oldalkidobos MTD-ét 31K-ért.De ehez a vágási szélességhez legalább 4.5Le illene.

(#37) Kokot válasza csibor (#36) üzenetére


Kokot
csendes tag

Hol vettétek ?

(#38) csibor válasza Kokot (#37) üzenetére


csibor
őstag

Most épp OBI árulja enyiért.

(#39) Juve


Juve
aktív tag

Csak érdekességképp linkelem be az alábbi fűnyírót, de akinek van rá pénzügyi kerete annak lesz pár élvezetes fűnyírása az tuti :)

[link]

(#40) lajo


lajo
senior tag

A miénk nem tudom mennyi volt de a hátsókerékhajtás az nagyon jó tud lenni. Húzod a kart aztán futsz utána.

[Szerkesztve]

(#41) csibor válasza lajo (#40) üzenetére


csibor
őstag

a traktoron meg csak kormányzól :)

(#42) cortez25


cortez25
aktív tag

Csakis B&S motoros legyen, az enyém 4,5 le fűgyűjtős husqvarna...nagyon állat. 54.9 K

Briggs motoros csakis az amelyikre rá van ragasztva a fekete-piros matrica briggs & stratton felirat + a szám. A tescoba szívesen rámondják mindegyikre,hogy briggs motoros, holott azt se tudják mi az. Ja a másik, figylej arra, hogy a jobb helyeken motorolaj nélkül árulják ezeket a darabokat és adnak hozzá speci szintetikus asszem 5w 45w motorolajat speciel briggs motorokhoz.

Éshogy miért motorolaj nélkül?

Mert a pakolászáskor az égéstérbe folyhat az olaj, és mivel berántáskor nem ég el azonnal, és nem összenyomható megüti a főtengelyt és elhajlik...onnan kalap kabát a gépnek. Ezt mind a márkaszervizes mondta el, de pl se tesó, se ósán, se spár....

Szvsz...pár ezerrel drágább de érdemesebb hosszútávra beruháni a jobb minőségre. én az enyémet 30-évre vettem :D

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#43) Kokot válasza csibor (#38) üzenetére


Kokot
csendes tag

Köszi a választ,már elözö eyte vettünk egyet az Ósánba 37kért, fügyüjtös, olyan mit a topic elején irtam. Egyik ismerössel találkoztunk,és mondta hogy látta vhol ezt a tipust 10k val drágábban. Tegnap 3 ember volt az Ósánba akit 30 perc alatt láttam ilyennel a kosarában.

(#44) Kokot válasza Juve (#39) üzenetére


Kokot
csendes tag

Nagyonjo :) mint a Drágám a kölykök összementek c. filmben, abban is volt távirányitos fünyiro:D

(#45) Kokot válasza cortez25 (#42) üzenetére


Kokot
csendes tag

Amit vettünk szerencsére az is olyan rá van irva a Briggs&Stratton. Néztem olaj abban sincs, majd haverral hozatok vmi fasza olajat, és prima crosszmotor illat lesz fünyirásnál:)

(#46) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Nekem egy Elektrolux benzinesem van, 4 LE-s Briggs motoros. Ha jól eml. 43k HUF volt.
A vásárlásnál az elsődleges szempont nálam fűnyíró strapabíróságán volt, ez jó erős vasból készült, a ''kar'' (vagy mi) se lötyög-zötyög...ugyanezen áron voltak 3.5 LE-s fűgyűjtős fűnyírók, roppant gyenge anyagból.

(#47) T. Almeida válasza Kokot (#45) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Olaj: Direkte fűnyíróbavaló Briggs olajat vegyél szerintem :)

(#48) Den


Den
veterán

ha nem akarsz nyügöt akkor elektromos. Sajnos ma már csaak 4 ütemü benzines fűnyírók vannak, ezekkel csak a nyűg van. bazi nay nehéz motorjuk van, sokkal több alkatrészük van mint a kétütemüeknek, ott a macera az olajjal, nem bírják ha tartósan ferde felületen mennek.

www.simson4t.hu

(#49) Den válasza cortez25 (#42) üzenetére


Den
veterán

teszkóba kicsi a valószinüsége hogy nem brigsz motorosat kap, tekintve hogy a briggs motorok a legolcsóbbak, különösen oem-ként ezért az összes olcsó fűnyíróban briggs motor van, csak a drágábbakba raknak honda vagy kohler motorokat

www.simson4t.hu

(#50) Den válasza Kokot (#45) üzenetére


Den
veterán

az valszeg nem lesz jó mert 2 ütemü olaj, a fűnyíródba meg 4 ütemü kell, és mivel nemégeti el az olajat ellentétben a 2 üteművel.

egy mezei ásványi olajat vegyél, semmiképp se vmi modern 0w... 5w.... jelölésűt mert az túl híg neki. ezek a kis motorok kb 50-60 évvel ezelőtti technikai szinvonalat képviselik

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.