Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156251) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!
Garancia ügyben kérném a segítségeteket,sajnos mindenhol a 30 napos visszaküldés vagy a 180 napos paypal pénzvisszafizetésről találok leírást.Vettem egy fejegységet az ebay-en. Túl vagyok a 30.napon és a 180 napon is.Sajnos jó későn lett beszerelve,és problémák vannak vele.Még 1 éven belül vagyok. Levelezgettem az eladóval,először segítőkész volt,küldött szoftverfrissítést,meg hogy mit nézzünk meg,hogyan állítsuk be,de már 2 hete nem válaszol semmire,elegem is van az egészből,jobb lenne visszaküldeni. Hogy tudom bevonni az ebay-t ebbe az egészbe,vagy hogy tudom a garanciát érvényesíteni,vagy mit tudok tenni?

(#156252) sphe válasza rossitibi (#156251) üzenetére


sphe
senior tag

eBayt már sehogyan :) Nekik kb két hónapig marad tárolva a listing. Utána ha hivatkozni szeretnél rá, invalid item number. Az eBay csak közvetítő sajnos. A kínai fogyasztóvédelem tudna segíteni, ha szóba állnak veled.

(#156253) erdey_a válasza sphe (#156252) üzenetére


erdey_a
őstag

kínai fogyasztóvédelem :DDD
ez ütősebb volt mint a reggeli kávé

Vérboci

(#156254) emre válasza erdey_a (#156253) üzenetére


emre
veterán

Pedig biztos vannak olyan hatékonyak mint a szakszervezetük. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#156255) petipetya válasza erdey_a (#156253) üzenetére


petipetya
nagyúr

Akkor ezért nem találtam a régebbi rendeléseket, holott évekkel ezelőtt még ott volt minden.

"nincs rá lezsóidő"

(#156256) emre válasza petipetya (#156255) üzenetére


emre
veterán

Hát nem tudom nálatok mi van, de most megnéztem és a 2018-ban Ebay-ről rendelt termékeimből 14 most is elérhető, és csak 9 került a süllyesztőbe.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#156257) petipetya válasza emre (#156256) üzenetére


petipetya
nagyúr

Visszavonom, gugliból "ebay my orders" alatt már látom a cuccokat, amit egyébként az eBay felületén az istennek sem találtam, pedig anno szem előtt volt.

"nincs rá lezsóidő"

(#156258) Degeczi válasza sphe (#156252) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az utolsó 3 évben történt vásárlásaidat is láthatod Ebayen - csak állítsd át az alapban 60 napos szűrőt!

[ Szerkesztve ]

(#156259) solti válasza Degeczi (#156246) üzenetére


solti
senior tag

az én CASCOm ASZF-e még mindig kimondja:
"16.2. A biztosított lopáskár tekintetében köteles különösen, de nem kizárólagosan:
– gondoskodni a forgalmi engedély, törzskönyv, valamint
a jármű indítását, nyitását és/vagy elvitelét lehetővé
tevő eszközök (lásd a 8.2. pontot is) biztonságos tárolásáról, így különösen, de nem kizárólagosan fürdőhelyen a fent megjelölt okmányokat, tartozékokat köteles
értékmegőrzőben tárolni, illetőleg ennek hiánya esetén
állandó felügyelete alatt tartani;"
Tehát igenis, kötelező a lehetőségekhez képest vigyázni rá, tehát nem az autóban tartani. De persze lehet utólag bíróságra is járni, meg vitatkozni a biztosítóval, hisz nem elég nagy probléma önmagában ha ellopják az autót.

(#156260) Degeczi válasza solti (#156259) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem "igenis kötelező", hanem "ilyen biztosító esetén" valóban így lehet egyszerűbb (noha a bíróság itt is neked adna igazat ha megtámadod, de tényleg kérdés megéri-e).

A többségnek viszont valszeg eleve nincs cascója, nekem sem volt sosem, ill. nem csak egyetlen biztosító létezik.

(#156261) 8


8
senior tag

Rövid tapasztalatmegosztás a fülbedugós bt headsetekről: ismerős ismerősének múlt hónapban robbant fel a jobb fülében, holnap lesz a plasztikai műtétje, hogy legalább nagyjából normális fülformája legyen megint. Pontos típusát nem tudom, aliról rendelte, majd megérdeklődöm, nem a bóvli kategória volt.
Nyilván 1 millió darabból 1 robban fel így, meg a "márkás" is felrobbanhat, de azért nem árt észben tartani hogy ilyen is előfordulhat...

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#156262) szabi__memo válasza 8 (#156261) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Uhhh basszus :o :o

(#156263) ReFleXx válasza 8 (#156261) üzenetére


ReFleXx
addikt

az kemeny :(((

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#156264) Nikaré válasza 8 (#156261) üzenetére


Nikaré
őstag

uuuu ez durva!
Ilyen esetben mit tesz az esetleges kártérítés érdekében?

(#156265) DeFranco válasza Nikaré (#156264) üzenetére


DeFranco
nagyúr

fordulhat a kinai fogyasztovedelemhez

(#156266) Mr.Csizmás válasza 8 (#156261) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze amikor gagyi 220V cucc van belinkelve "akciós de nem tudom milyen" jeligével, leszólnak, amikor mondom, hogy nem érdemes spórolni rajta :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#156267) Jarod1 válasza 8 (#156261) üzenetére


Jarod1
addikt

banyek az durva. egyszer se szbadna előfordulnia

(#156268) p_adam


p_adam
addikt

Sziasztok, két kérdés:
Egy ideje nézegetem a PD3.0 kompabilis powerbankokat, szerintetek ennél van-e olcsóbb, jobb alternatíva (vagy van-e ez valahol még jobb áron). Van, aki ismeri ezt a márkát?

BlitzWolf BW-P9

Valamint egy Type-C Type-C kábelt is szeretnék hozzá, de nekem még a 0.5m is feleslegesen sok, ennél van jobb opcióm? Pl. meg lehet ezt találni bárhol máshol, EU-ba szállítással?

Short USB C to USB C Cable,USB 3.1 Type-C Gen 2 Cable(1ft Black)

Előre is köszi a segítséget!

(#156269) cof válasza Mr.Csizmás (#156266) üzenetére


cof
veterán

Ez így általánosítás, lehet, hogy totál életveszélyben vagyok most is, mert van 500 Ft-os telefon töltőm. De akkor autót se vegyünk, mert nap mint nap rengeteg a baleset, és történt már ilyen e-cigarettával, és telefonnal is, hogy az akkumulátor miatt robbant.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#156270) #65537792 válasza cof (#156269) üzenetére


#65537792
törölt tag

Na akkor szerintem zárható is téma, mert ez kicsit a ló túloldala és soha nem lesz vége. Jah, de ha egy modi lezárja. De ezt lefogja, mert 10 perc és már az lesz, hogy biciklit se vegyünk.

Sajnálatos ami történt. Intézzen egy jó kis kártérítést. Meg ugye kínából mindenki saját felelősségre.... :R

(#156271) Mr.Csizmás válasza cof (#156269) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze hogy az, a 3d nyomtatóm se gyulladt (még) ki, pedig elektro szempontból védelem nélküli tákolmány gyárilag.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#156272) DeFranco válasza cof (#156269) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez egy totális (és szándékos) érvelési hiba.

senki nem állított még messze sem olyanokat mint amiket te írsz.

ami viszont tény, és ebben csizmivel értek egyet, hogy hiányzik a megfelelő körültekintés és óvatosság az emberek egy jó részéből, nem csak itt, általánosan is a társadalomban.

az meg a magánvéleményem, hogy ennek az emberi butaság (nem tudja hogy para) nemtörődömség (nem érdekli hogy para) és mohóság (pénze nincs a rendeset megvenni de akarja a furijankó mert az neki is jár). tudja ő is hogy ez gáz, de ezt a csöppnyi kognitív disszonanciát már rutinból oldja fel a szokásos lózungokkal a szomszéd eszközéről, az utcán fejre eső cserépről, meg arról hogy hádehádeháde ott van a képen de az övé az biztosan másmilyen őt szereti a kínai neki külön csinált jobbabbabbat.

szóval én személy szerint sötét gyökérségnek tartom az ilyet amit addig szeretnék tolerálni amíg egy vastag falú kockában kényezteti magát az adott eszközzel, de sem társasházban sem társaságban sem TB-re nem szeretnék ezzel találkozni, mert nem akarom más idiótaságának a következményeit viselni de még a kifogásokat hallgatni sem.

(#156273) vargalex válasza DeFranco (#156272) üzenetére


vargalex
félisten

Csak egy észrevétel: csak a kínai, olcsó cuccokat említitek, de nem is tudom, véletlenül éppen nem egy (vagy több) neves, nagy gyártó mobiljaiban robbantak fel sorra az akkuk? Persze, ez nem vigasztalja a szerencsétlenül járt emberünket, csak arra akartam rámutatni, hogy az sem garancia semmire, ha megbízható helyről veszed. Persze indíthatsz kártérítést, de a sérült testrészed attól nem lesz olyan, mint korábban, azaz nem minden a pénz...

Alex

(#156274) Mr.Csizmás válasza vargalex (#156273) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

samu note 7, és ott dollármilliárdok mentek el zusammen a kártérítésekre, nagyon nem egy lapon említhető a kettő. (a teljesség kedvéért az akku beszállítója volt a bűnös)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#156275) vargalex válasza Mr.Csizmás (#156274) üzenetére


vargalex
félisten

Tudom, hogy melyik készülék volt, direkt nem említettem meg... Ismersz egyébként egyetlen magyart is, akit kártérített a Samsung?
Gondolod, hogy az említett esetben nem az akku volt a bűnös?
De lehet olvasni bármilyen márkás telefon töltő felrobbanásáról/leégéséről is, ráadásul azokról nem is olvasható hasonló teszt, mint az összefoglalóban is található a kínaiakról.
Persze, nem azt mondom, hogy bármelyik dzsunka töltő használható, de nem is mindegyik hulladék.

Alex

(#156276) Degeczi válasza DeFranco (#156272) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bár általánosságban igazad van, itt pont azt írja, h nem bóvliról volt szó, tehát nincs helye a butaságot, nemtörődömséget említeni.

Amúgy pár éve arról volt hír, h forgószék gázrugója robbant bele vkinek a seggébe, szóval szinte bármi veszélyes lehet, olyan is, ahol nem sejted előre.

(#156277) rossitibi válasza sphe (#156252) üzenetére


rossitibi
tag

Ennyi? Semmi garancia? Elvileg 2 év van a fejegységre,ami németországból jött.Pont ezért nem aliról rendeltem,pedig ott olcsóbb lett volna.

(#156278) DeFranco válasza vargalex (#156275) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tehát nem mondasz semmit gyakorlatilag.

az egyik oldalon volt egy/több vis maior eset amit nagy nyilvánosság előtt kezeltek és kártalanítottak, és komoly garanciákat vezettek be hogy ez ne fordulhasson elő, a másik oldalon meg ott van, hogy hirtelen elfelejt a support angolul, és legjobb esetben kapsz 3 dollár refundot.

az ilyen "'semmire sincs garancia" meg "mindenki azt csinál amit akar" meg idk tho meg ismersz-e kártérített magyart (miért te ismersz robbant akkus magyart? robbant akkus nem kártérített magyart? robbant akkus nagyarul beszélő csehszlovák hangalámondásos szlovént?) ezek meg megint csak súlyos érvelési hibák nem érvek.

[ Szerkesztve ]

(#156279) DeFranco válasza Degeczi (#156276) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amire reagáltam thread(szál) az innen indult: [link]

a konkrét eset bóvli-besorolását pedig nem ismerem.

(#156280) cof válasza DeFranco (#156272) üzenetére


cof
veterán

Engem soha sem érdekelt, hogy másnak milyen cucca van, meg, hogy az most menő stb.. Én konkrétan azért vettem ezt az 500 Ft-os töltőt, mert ezt dobta fel először az ebay, de már közel 2 éve működik, szóval az ár sem minden, de olyan is volt már, hogy az első használatnál tönkrement, szóval mindenhol nagy a szórás. Van olyan ismerősöm persze nekem is akinek van több szerszámgépe, de mind gagyi teszkós féle, azon az áron már egy jó márkát is meg lehet vásárolni ha összeadjuk.

Ettől eltekintve én sem ajánlom senkinek az olcsó elektromos kütyüket, ha neked ez így jött le, hogy az 500 Ft-os is jó.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#156281) Terentius


Terentius
őstag

Nekem van egy TOPK márkájó alin elég jól pörgő QC 3.0-ás töltőm, tavaly júniusban vettem kb 4,5 $ volt. Azóta is kiválóan működik, ezért lekopogom. Most rendeltem én is 3 db BT "airpods" fülest aliról kb 9$ darabja. [link]
Eddig ebből 2 ment tönkre, az egyik az én hibámból, a másiknak meg nem szólt a bal fele, de visszakaptam az árát.

Poco F5 12/256 Gb

(#156282) anadroid válasza zolikaDB (#154432) üzenetére


anadroid
senior tag

Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet! Ma megérkezett 6,40$-ért a 256 GB-os MIXZA kártya, mellette egy CeaMere mikro-normál SDHC kártyaadapter és egy CeaMere mikrokártya-USB 2 adapter. Augusztus 31-én adták fel, szeptember 1-én röptették, azóta a tegnapelőtti érkeztetésig egy nyikk se volt róla a nyomkövetésben.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#156283) szabi__memo válasza Terentius (#156281) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De ez a füles nem topk. Vagy nem azt írtad, hogy az?

(#156284) vargalex válasza DeFranco (#156278) üzenetére


vargalex
félisten

Te pedig általánosítasz. Lehetett sokkal több eset is, amit nem kezeltek nagy nyilvánosság előtt...

Alex

(#156285) tboy93 válasza vargalex (#156273) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sajnos ez így van, felrobbanhat a telefonod, az elektromos fogkeféd a VR szemüveged vagy bármi amiben akku van :(

(#156286) Terentius válasza szabi__memo (#156283) üzenetére


Terentius
őstag

Az valami noname, csak reagálni akartam az olcsó cuccos posztokra, hogy ki lehet fogni jót. Csak egy régi példát hozzak 2013-ban vettem az első androidos telómat egy THL W100 volt. Valami 35000 ft volt anno. Az enyém képernyője kb 4 hónap után elszállt, de a haverok THL meg POMP telói 2 évet is vígan elmentek :D

Poco F5 12/256 Gb

(#156287) AtiSnatch válasza szabi__memo (#156283) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

A töltője TOPK. A füles már egy másik mondat. :D

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#156288) oszy válasza Terentius (#156281) üzenetére


oszy
veterán

Ennek a reklámja óriási! :D Alma!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#156289) Beni2360 válasza Terentius (#156286) üzenetére


Beni2360
félisten

Az én THL T11 telóm 3.5 évig simán ment amíg el nem csórták a lakás felújításnál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#156290) zolikaDB válasza anadroid (#156282) üzenetére


zolikaDB
veterán

Wow :R
Az egy minimum 30$-os kartya :)

[ Szerkesztve ]

(#156291) Vertigo18 válasza anadroid (#156282) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egy h2testw-t ráengednél azért a kedvünkért?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#156292) digitalentum válasza p_adam (#156268) üzenetére


digitalentum
csendes tag

A napokban érkezett meg egy KUULAA 10000 mAh PowerBank. Igaz, nem QC3.0, de nekem $7.43 áron ($1-os kuponnal) a célnak tökéletesen megfelel. Esztétikus, teszi a dolgát és nem napi használatra kell (valamihez tápnak). (#154856)

[ Szerkesztve ]

Nagyon vonzónak találom a gravitációt. Elfogadom a sütiket, de krémtorta is jöhet!

(#156293) anadroid válasza Vertigo18 (#156291) üzenetére


anadroid
senior tag

Már fut. 18 MB/s-mal indult, most jár a 3/4-e körül, most 13. Még 2 óra, amíg az írással végez.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#156294) sphe válasza erdey_a (#156253) üzenetére


sphe
senior tag

:D

(#156295) sphe válasza Degeczi (#156258) üzenetére


sphe
senior tag

Semmit nem érsz vele sajnálatosan, ha a régebbi termékeknél nem kattintható a legtöbb link, néha a termék neve is offos, és érvénytelen lesz az item number. Nem tudsz az eladónál, sem az eBay felé mivel hivatkozni, ki emlékszik már rá. Az, hogy oda van írva sokszor kép nélkül text formátumban, hogy vettél olyan nevű terméket attól az eladótól, nem elég.

#156277 rossitibi: van garanciád, ám garanciára való jogodat úgy tűnik nem tudod érvényesíteni. Az eladó nem reagál, a kínai fogyasztóvédelem meg nyilván - sajnos - ironikus

[ Szerkesztve ]

(#156296) tobias40


tobias40
veterán

Melyik programmal lehet "helyre hozni"azokat a hamis pendrivokat amiket Kínából rendeltünk?
Vagy kuka az egész?
Win látja de nem tudja megnyitni,kezelni,formázni stb..

(#156297) Vertigo18 válasza tobias40 (#156296) üzenetére


Vertigo18
addikt

ELMÉLETILEG h2testw megmondja, hogy ténylegesen mennyi a kapacitása, ha effölé nem mész, akkor nincs baj...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#156298) tobias40 válasza Vertigo18 (#156297) üzenetére


tobias40
veterán

Letöröltem a particiót a lemezkezelőben (rosszul működött,lefagyott st.) most meg nem tudom formázni.. :(

(#156299) stickermajom válasza tobias40 (#156298) üzenetére


stickermajom
addikt

Diskpart kell neked: [link]

(#156300) p_adam válasza digitalentum (#156292) üzenetére


p_adam
addikt

Egy Xiaomi Power Bank 2-m van, amit eddig egyáltalán nem használtam, és ezután sem fogok, mert nekem csakis PD kompatibilis a megfelelő (tehát ebből keresnék olcsóbbat vagy hasonló áron jobbat), és az is furcsa, hogy ilyen fél méretnél is rövidebb USB-C USB-C kábelt sem lehet sehol az égvilágon talán, ha egyszer elvileg ez volna a jövő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.