Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105851) Bétaville válasza Wolfy33 (#105850) üzenetére


Bétaville
senior tag

Tudom, de lehet rá hűtőt venni. Vagy nem jól gondolom?

iPhone 15 Pro Max, iWatch 7 Nike edition, MacBook Air, PlayStation 5, Nintendo Switch

(#105852) bbuffy válasza Bétaville (#105849) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez licites. Nem ez lesz a vége, illetve angol, jön rá minden jó még. És gari off. Nem biztos h megéri.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#105853) Bétaville válasza bbuffy (#105852) üzenetére


Bétaville
senior tag

Tudom, hogy licites, de figyelgettem nem nagyon licitelgetnek rá
egyenlőre, ha meg igen, akkor hagyom, hagy vigyék. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iWatch 7 Nike edition, MacBook Air, PlayStation 5, Nintendo Switch

(#105854) Moby válasza Bétaville (#105849) üzenetére


Moby
addikt

Biztos tudod mi az az ebay, és hogy működik? :D Az nem egy ár, hanem egy licit. Hogy mennyiért fogják leütni, az majd 3 nap múlva kiderül.

(#105855) Bétaville válasza Moby (#105854) üzenetére


Bétaville
senior tag

Tudom mi az az Ebay. Egy jó pár dolgot már vásárolgattam onnan. :K

iPhone 15 Pro Max, iWatch 7 Nike edition, MacBook Air, PlayStation 5, Nintendo Switch

(#105856) Moby válasza Bétaville (#105855) üzenetére


Moby
addikt

Akkor azt is tudnod kell(ene), hogy a licitek kb az utolsó 3 percben érkeznek. Addig maximum azok tolják csak fel az árat, akik nem értik ezeknek a rendszereknek a működését. Teljesen normális, hogy 3 nappal a lejárat előtt senki nem licitel még.

(#105857) Wolfy33 válasza Bétaville (#105851) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Jól. De nem véletlen javasolták, hogy vegyél olyat ami már gyárilag hűtős. Mivel magad írtad,nem szereltél még ps5-öt. Így akkor még ezt is szerelned kell.(még ha nem is nehéz) plusz Angliából jön, gari necces, vám, stb.
Mindennel együtt kb 15 ezer különbség lenne?, ha itthonról szerzed be kb. Kinek mi éri meg. Ez nem egy cserélendő dolog, szerintem megéri a drágább, de biztosabb.
De te tudod.

(#105858) #62435328


#62435328
törölt tag

Sziasztok!

Régóta olvasom a topikot, hozzászólni nem nagyon szoktam, viszont az utobbi időben egyre többször szembejön velem egy érdekes jelenség, egészen pontosan az anyagiaskodás..

Tudom, hogy baromi ellenszenves lesz néhány embernek amit most leírok, és vállalom is érte a köpködést!

Szóval sokszor elképedve tapasztalom azt, hogy sokan úgy űzik ezt a hobbit, hogy nincs meg hozzá az anyagi hátterük, és mennek bele mindenféle parttalan vitába, stúdiók, kiadók degradálásába mert, hogy a pénzükért nem azt kapták amit vártak.
A kedvencem amikor valaki hosszan tartóan fikáz egy játékot, de megvenni nem sikerült, csak hát olvasta ezt meg azt, így aztán ő emiatt nem veszi meg! Vicc!..

Az új PS plus előfizetés körül is röhej ami kialakult...
Komolyan néhányan azt hiszik, hogy AAA játékok, amik sokszor 5-6 éven keresztül készülnek több száz millió dollárból, hogy az csak úgy ingyen odadobják?!
Minden ingyen azonnal kellene, pedig hát vissza lehet nézni a 90-es évekre.. 14000 volt egy ps1-es játék!

A lényeg, hogy szerintem ez egy hobbi, egy játék, egy luxus ha úgy vesszük.. Akinek nincs meg rá a keret, az miért nem választ olyan hobbit, amit tud is finanszírozni?

Elnézést ha valakit megbántottam!

(#105859) 3L1T3 válasza #62435328 (#105858) üzenetére


3L1T3
addikt

Csak , h 2022 van és a kiadók/gyártok is látják , h hosszútávon a jelenlegi rendszer nem fenntartható. Ezért sírnak páran , jogosan.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#105860) Moby válasza #62435328 (#105858) üzenetére


Moby
addikt

Komolyan néhányan azt hiszik, hogy AAA játékok, amik sokszor 5-6 éven keresztül készülnek több száz millió dollárból, hogy az csak úgy ingyen odadobják?!

Mivel a konkurenciánál így működik a dolog, viszonylag normális, hogy innen történik a mintavétel, és nem onnan, hogy mi történt 30 évvel ezelőtt., és mennyibe került akkoriban a micsoda.

(#105861) #62435328 válasza Moby (#105860) üzenetére


#62435328
törölt tag

Akkor menni kell a konkurenciához, mindenkinek azt kell választani ami számára kielégítő!

(#105862) Moby válasza #62435328 (#105861) üzenetére


Moby
addikt

Ezen a piacon is verseny van, és ez a szolgáltatás pont azért jött létre, mert a konkurencia úgy csinálta ahogy, és nem azért, mert as 90-es években mi volt. Nem csak a vásárló látja a tendenciákat, hanem nagyon konkrét ráhatása van a folyamatokra. És ha sokan sírnak "röhejesen" ahogy te fogalmaztál, annál nagyobb az esélye annak, hogy ez ténylegesen megtörténjen. Vagy Te azt gondoltad, hogy ez a szolgáltatás a sony fejéből pattant ki? Azért csinálták, mert jó fejek, és épp ez jutott eszükbe?
Amúgy meg igen, mennek a konkuránciához, ha ott jobb. És teljesen jól teszik.

(#105863) #62435328 válasza Moby (#105862) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nem kell begyulladni, de ha ekkora ellenszenvet érzel, akkor miért vagy itt?
Miért nem mész Te is a konkurenciához?

[ Szerkesztve ]

(#105864) Moby válasza #62435328 (#105863) üzenetére


Moby
addikt

Hol?

(#105865) #62435328 válasza Moby (#105864) üzenetére


#62435328
törölt tag

Egy PS5 topikban!

(#105866) Moby válasza #62435328 (#105865) üzenetére


Moby
addikt

Mert van PS5-öm a megjelenés napjától kezdve? De ha nem lenne, akkor is itt lehetnék gondolom.

(#105867) #62435328 válasza Moby (#105866) üzenetére


#62435328
törölt tag

Mindenki ott van ahol akar, ez egyértelmű!

(#105868) jookomak válasza Moby (#105862) üzenetére


jookomak
őstag

Szerintem tök egyszerű ez az új rendszer. Nyilván leültek a sonynál, és megnézték a sonynál, hogy megjelenés utáni hónapokban hogy fogynak a játékok, eladási számok az teljes áron, és akcióban 1-2-5-30 hónap múlva.
Mivel nem látunk bele, egyszerűen simán elképzelhető, a nem vacakolnak az akciókkal, inkább belerakják a ps plusba.
Ha belegondolsz, hogy megveszel 1 darab játékot akcióban, 6-7000 forintért, vagy előfizetsz egy hónapra ugyanannyiért. Lehet épp nincs is olyan játék, amit épp megvennél, de van előfizetésed. Na most ezt szorozd fel x millió felhasználóval.
Kitolják a játék életútját. Pont ugye a days gone-nàl ment a sírás a fejlesztőktől, hogy az első időszak eladásai számítanak. Így meg odaadják, amikor már senkit sem érdekel.

(#105869) F-ECT$ válasza #62435328 (#105858) üzenetére


F-ECT$
titán

Az emberek egy jó része (anyagi helyzettől függetlenül) általában kiválaszt egy (vagy több) dologot, és abban próbálja meg megmutatni, hogy mekkora király. Ez lehet egy autó, lehet valamilyen elektronikai eszköz, lehet az utazgatás, vagy akár bármilyen más olyan dolog, amire a világ pénzét el lehet locsolni. A lényeg, hogy fel lehessen vele vágni a rokon / haverok / csajok /pasik előtt, mehessen az instára vagy a facera a fotó róla. Persze ideológia is mindig van mögötte (kell egy hobbi; ez nekem jár, mert amúgy szar az élet; keményen megdolgoztam érte; stb).
Ezzel egyébként általában nincs is baj, hiszen ha már emberek vagyunk, akkor érdemes túllépni a szaparodás, evés, alvás kérdéskörön. A dolog ott válik kérdésessé, amikor az anyagi lehetőségeken túl vállal valamit az ember. De erre is lehet azt mondani, hogy ez egyéni döntés kérdése. Hiába nem "engedhetné meg" magának ha racionálisan gondolkozna, de a pénzügyi döntések jó része érzelmi alapú. Majd az idő eldönti, hogy megéri-e erőn felül vállalni egy hobbit, és honnan fog hiányozni a pénz, vagy épp mégis ki lehetet szorítani a költségvetésből. (Most persze nem beszélek az egyértelmű dolgokról, amikor már enni /fűteni sem marad pénz a havi törlesztő mellett.)

Dive ever, work never.

(#105870) F-ECT$ válasza Moby (#105860) üzenetére


F-ECT$
titán

A konkurencia jelenleg piacot szerez ráfizetéssel. Nem fenntartható az ő modelljük sem hosszú távon: vagy árat kell emelniük majd, vagy több előfizető kell, vagy nem fognak olyan minőségű játékok készülni. Az MS gondolom a középső megoldásban hisz, majd kiderül, hogy igazuk van-e. A Sony kényszerből lépi ezt, nem a játékosok nyomására, hanem az MS nyomására.

Persze, nem jó az se, ha 30 évvel ezelőtti példával jön valaki, de a mostani helyzet sem nyugodt, békebeli állpot, komoly harc dúl piac újrafelosztásáért, ami után majd jön pár év nyugi.

Dive ever, work never.

(#105871) fausto válasza #62435328 (#105858) üzenetére


fausto
addikt

"sokan úgy űzik ezt a hobbit, hogy nincs meg hozzá az anyagi hátterük, és mennek bele mindenféle parttalan vitába, stúdiók, kiadók degradálásába mert, hogy a pénzükért nem azt kapták amit vártak."
Mi az összefüggés a kettő között? Ha simán kicsengeti valaki a játék árát, akkor szóvá lehet tenni, ha valami nem tetszik, ha meg pl. hónapokig spórolt rá, akkor nem? Vagy mi az összefüggés az anyagi helyzet és aközött, hogy panaszkodik, mert nem azt kapja amit várt?

"A kedvencem amikor valaki hosszan tartóan fikáz egy játékot, de megvenni nem sikerült, csak hát olvasta ezt meg azt, így aztán ő emiatt nem veszi meg!"
Borzasztó, hogy vannak emberek, akik vásárlás ELŐTT informálódnak és ha egy üzleti model nem tetszik nekik, nem veszik meg a játékot, netán még szóvá is teszik? :O Milyen világot élünk?

(#105872) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok PS5 be hol tudok témát állítani?

(#105873) nitro16 válasza dunc (#105872) üzenetére


nitro16
senior tag

Sehol

(#105874) Kendek válasza dunc (#105872) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos nem lehet témát állítani. Ha megnézed, akkor maguk a játékok adják a témát.

<-ƘƘ->

(#105875) dunc válasza Kendek (#105874) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez de gáz! :D Semmi beállítás? És nálam a tv t se kapcsolja ki, hiába van úgy állítva mint x en....

[ Szerkesztve ]

(#105876) Moby válasza F-ECT$ (#105870) üzenetére


Moby
addikt

Ha a játékosokat nem érdekelné a kokurencia ajánlata, akkor nem lenne a sonyn kényszer. Másrészt én nem gondolom, hogy a sony küzdene egy olyanért, ami nem éri meg. Elég jó piaci helyzetben vannak ahhoz, hogy ne vegyenek fel bármilyen ledobott kesztyűt. A harc meg jó, legalábbis a vásárlónak biztosan.

(#105877) bbuffy


bbuffy
senior tag

Az még ehhez s témához, hogy azt ne felejtsük el, mindkét konzol mögött komoly konszern áll, szóval annyira nem fognak kétshake be esni :).

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#105878) Mephike válasza dunc (#105875) üzenetére


Mephike
senior tag

A TV-n és a konzolon is be van állítva a HDMI-CEC?

(#105879) F-ECT$ válasza Moby (#105876) üzenetére


F-ECT$
titán

A Sony nem is fog minden AAA játékot day 1 beletenni még a legnagyobb csomagba se.

Lehet, hogy az előfizetéses modell lesz a nyerő hosszú távon, csak nehogy az legyen, mint a mozikban, ahol alig van új/eredeti ötleten alapuló film, mindenki a folytatásokból él, mert azt biztosan el lehet adni, az előbbi meg kockázat.

Dive ever, work never.

(#105880) floatr válasza F-ECT$ (#105879) üzenetére


floatr
veterán

A sonynak kevesebb az előfizetője, és a pénze is. Ennyire futja, ez is több a semminél, vagy mondjuk egy EA playnél. Hogy az MS számára ez mennyire tartható, azt egyikünk sem tudja. Nekik így éri meg, a sony meg máshogy monetizál. Marad az, hogy a friss játékot 80€-ért veszed, game passben meg ott lesz a standard

(#105881) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Azt se tudjuk még, hogy az ex címekre miként hatna egy előfizetéses rendszer. Felesleges ezen agyalni szerintem, kiderül majd ha egyáltalán lesz ilyen. A gamepass féle rendszer igazán utős AAA címeket meg még nem tud felmutatni, így felesleges alapul venni. :K

[ Szerkesztve ]

(#105882) Aftershock11


Aftershock11
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég megvettem a Frantics-et, mert úgy láttam a Sony oldalán, hogy teljesen magyar (szinkronnal, meg minden). A fiókom angol és bár szívesen megváltoztatnám magyarra így utólag (amit ugyebár nem lehet...), úgy sejtem ez a baj.
A játék fel sem ajánlja a nyelv választásának lehetőségét. A rendszer nyelvének beállítása sem tűnik úgy, hogy befolyásolná a dolgot. A "Knowledge is Power" azt hiszem indításkor is felajánlja a nyelv választását...szóval a játék ilyen, vagy valamit elrontok?

Gondolom a válasz az lesz, hogy csináljak egy magyar fiókot és lépjek be azzal, ha magyarul akarom játszani, de komolyan ez az egyetlen módja?

(#105883) dunc válasza Mephike (#105878) üzenetére


dunc
nagyúr

aha csak bekapcsolja a tv t és átvált rá, de ki nem kapcsolja a tv t, a ki kapcsolást nem is írja, hogy tudná, mármint a konzol a tv t, a tv kikapcsolja a konzolt

[ Szerkesztve ]

(#105884) #62435328 válasza fausto (#105871) üzenetére


#62435328
törölt tag

Ha valaki olyan anyagi helyzetben van, hogy hónapokig kell spórolni egy játékra, akkor azt a pénzt nem videojátékra kellene költeni, hanem az élet sokkal fontosabb elemeire.

Nyugodtan lehet köpködni, ez a véleményem!!

(#105885) RangerFox válasza Aftershock11 (#105882) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Legközelebb ellenőrizd a CUSA/PPSA számát az adott játéknak, illetve ami a magyar feliratos játékok listájában szerepel. Ha attól eltérő, akkor nem lesz benne magyar felirat. A te esetedben az se segítene, ha magyar profil alól játszanál vele egyébként.

(#105886) fausto válasza Aftershock11 (#105882) üzenetére


fausto
addikt

Szia,

Az a baj, hogy angol fiókból vetted, így az angol marad, akkor is, ha magyar fiókot csinálsz és azzal lépsz be. Csak úgy lehet magyar, ha csinálsz egy magyar fiókot és onnan veszed meg. A Knowledge egyébként szintén angol, ha UK store-ba veszed

(#105887) fausto válasza #62435328 (#105884) üzenetére


fausto
addikt

Össze-vissza beszélsz és még csak nem is arra válaszoltál, amit írtam :F Ezért lehet, hogy kár volt hozzászólni...
Tehát egyszerűen, hogy te is megértsd: mi az összefüggés az anyagi helyzet és aközött, hogy valaki panaszkodik, hogy nem azt kapta, amit szeretett volna?

(#105888) megyer11 válasza Aftershock11 (#105882) üzenetére


megyer11
tag

Az app-ban néztem, ott nem ír sem magyar hangot sem feliratot. Szóval lehet nem te rontod el.

(#105889) Aftershock11


Aftershock11
csendes tag

Hát, ez lehangoló, bár érthető igazából...
Tehát, még ha valahogy bele is menne a Sony a profilon a régió átírásába (amibe nem fog), akkor is valószínűleg buknék ezáltal jó pár játékot, esetleg kiegészítőket, stb?

A companion app egyébként a telefon nyelvén jelenik meg (ergó, akár magyarul is), de a szinkron a család miatt jó lenne, így nem sok értelme van sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#105890) #62435328 válasza fausto (#105887) üzenetére


#62435328
törölt tag

Értem amit mondassz, természetesen el lehet, és kell is mondani a negatív dolgokat, legyen az termék, szolgáltatás, bármi.. Ebből lehet információhoz jutni, és mérlegelni!
Valóban nem ugyanaz a két dolog, egyébként írtad, hogy "ha valaki hónapokig spórol" arra reagáltam.

Elég érzékeny téma ez, látom te is rendesen bepipultál, de nem kell.. :N !

[ Szerkesztve ]

(#105891) fausto válasza #62435328 (#105890) üzenetére


fausto
addikt

Nem pipultam be, csak a kettő nem fér össze. Teljesen mindegy, hogy egy játék valakinek az egy napi, két napi vagy egy heti bére, ha nem azt kapja a vevő, amit várt vagy amit ígértek, igenis tegye szóvá. Épp elég genyó húzással próbálkoznak ahhoz a cégek, hogy csak mosolygva bólogassunk minden megmozdulásukhoz.

(#105892) Moby válasza #62435328 (#105890) üzenetére


Moby
addikt

Egyszerű dolog ez, és tetten érhető napi szinten. Itt a GT7 esete. Két nagyon eltérő attitüd köré csoportosultak a játékosok. Az egyik azt mondogatta, hogy dehát nagyon jó minőség ami benne van, csúnya dolog ez a mikrotranzakció, dehát ez van, le kell nyelni a békát, nem olyan nagy probléam ez. A másik csoport azt mondta hangosan, hogy csak azzal nem lehet szőnyeg alá söpörni a mikrotranzakciókat, hogy debezzeg a minőség, és nem ezt értékelték.
Az egyszerű kérdés: jó irányba megy-e a változás, és melyik csoportnak köszönhető? Nem gondolom, hogy bárkinek be kellene fognia a száját csak azért, mert nincs jobb, vagy azért, mert van jó is, meg azért mert "összességében...". Ha valami nem jó, azon lehet változtatni. Ennek az első lépése az, hogy meghatározom, hogy mi nem jó. Lehet ezt sokféle képpen csinálni, de az ennyire nem lehet baj, hogy hangot ad neki valaki, vagy valakik hogy akkor azt kelljen mondani, hogy fogják már be a szájukat, és ugyanmár. A témanyitó posztod meg ezt mondja.

(#105893) dunc válasza Moby (#105892) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez a GT7 tényleg ennyit tölt egy verseny elött? :U

(#105894) #62435328 válasza Moby (#105892) üzenetére


#62435328
törölt tag

fausto

Őszinte leszek, nekem speciel semmi bajom a jelenlegi helyzettel, mármint PS5 téren!
Szimpatikus ez az új PS plus irány is, meg a GT7 is fasza!
Persze azt látom, hogy az XBOX szépen elhúzott most a VRR, game pass téren.

Persze mindenkinek más a fontos...

(#105895) 3L1T3 válasza dunc (#105893) üzenetére


3L1T3
addikt

Ott valami gond van, villám a töltése, inkább a menü strukturális felépítése a borzalom.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#105896) dunc válasza 3L1T3 (#105895) üzenetére


dunc
nagyúr

restart után ok

(#105897) Kendek válasza Aftershock11 (#105889) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem lehet a profilon a régiót átírni, erre az ügyfélszolgálatnak sincs lehetősége, illetve egyáltalán eszköze. Annyit tudsz csinálni, hogy hozol létre egy magyar account-ot, és a magyar feliratos játékokat arra vásárolod. Játszani meg tudsz bármelyiken, a megosztás révén.

<-ƘƘ->

(#105898) 3L1T3 válasza dunc (#105896) üzenetére


3L1T3
addikt

;)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#105899) RangerFox válasza 3L1T3 (#105895) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Meg ez az elsötétüléses átmenet a menüpontok között se ad olyan fluid élményt, hiába gyors a betöltés. A menürendszere meg átláthatatlan és borzalmas, megragadt 20 évvel ezelőtti szinten, ahogy mondtad is.

(#105900) zkxdn


zkxdn
őstag

Srácok haverom "magában" akar venni PS5öt. (Mármint a szokásos játék+kontroller bundle nélkül)
Azt vettem észre hogy ez a neten csak az Alzánál lehetséges jelenleg "előrendelésben".
De azis túl szép hogy igaz legyen. Van valakinek valamilyen tapasztalata? Mennyi idő mire teljesítik a rendelést stb :))

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.