Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105101) gyuromoj válasza tboy93 (#105100) üzenetére


gyuromoj
veterán

Élőben elég sokat játszom ilyet, lehet rá próbálok. :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#105102) KaitouP válasza tboy93 (#105100) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Nemrég adták "ingyé" Plusban. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#105103) Frod válasza KaitouP (#105102) üzenetére


Frod
addikt

Mármint milyen módon?
Mert havi játék ez még nem volt.
Szilveszteri partin tervbe volt véve a megvásárlása, de végül elvetettük.

Do you see the white shadow?

(#105104) jupp008 válasza KaitouP (#105102) üzenetére


jupp008
senior tag

Az Overcooked volt az ... hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#105105) KaitouP válasza Frod (#105103) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Na várj, tényleg nem volt Plusban... akkor viszont hogy lett meg nekem? :DDD

Szerk.: mondja párom, hogy akcióban vettük meg. Bocsi, téves!! :DDD (Ilyen ez a nyugdíjas kor.)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#105106) KaitouP válasza jupp008 (#105104) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Na azzal viszont biztos nem kevertem össze, pláne, hogy arról tudom hogy magam vettem meg az első kiadásokat úgy 1000 éve.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#105107) erahurka


erahurka
félisten

Ha már indy, én most a Blasphemoust nyomom (mondjuk PC-n de van PS-re is ha jól tudom). Agyabeteg! És még nem üvöltöttem vele pedig nehéz! :Y

(#105108) fogtunder válasza erahurka (#105107) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, nem kötözködésből, de az indie, mind a indie (garázs) rock, Indy meg Indiana Jones beceneve.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#105109) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ghostwire Tokyo Performance módban beesik 40fps alá esetenként. Az mi?
Ghostwire Tokyo on PlayStation 5: The Digital Foundry Tech Review
Van benne 6 grafikai opció. De egyetlen jól működő sincs. Ez aztán a teljesítmény. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#105110) Deck válasza .LnB (#105109) üzenetére


Deck
titán

Ez aztán az optimalizálás... :U :W

PS5

(#105111) KaitouP válasza .LnB (#105109) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Majdaja véerer megoggyja! ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#105112) fogtunder válasza Deck (#105110) üzenetére


fogtunder
nagyúr

majd XSX-re beoptimalizálják rendesen. vagy nem, mert Bethesda :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#105113) axlfsi


axlfsi
veterán

Srácok!

Már régóta meg akartam kérdezni, csak mindi elfelejtem (és keveset is használom a konzolt), de most eszembe jutott:

A lemezes játékoknál, amikor beadom a lemezt, az inicializálásig (és még utána is egy darabig?) valami roettentően hangosan zúg az olvasó, mint egy turbóhajtómű, ami éppen fel akar szállni ... :U
Még szerencse, hogy alapvetően a játékok nem használják a lemezt, csak bent kell, hogy legyen.

Ez normális vagy gariztatnom kellene? (hja, állítva van a konzol - ha ez számít , ... de gondolom nem volna szabad).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#105114) fogtunder válasza axlfsi (#105113) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sajnos normális, mikor felpörög, én is mindig félek, hogy felkel a gyerek a szomszéd szobában.

Ryu Hayabusa: ha nincs benne lemez, akkor a sima gép is pont ugyanolyan néma, nem digital gépet, hanem digitális játékot kell venni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#105115) KoNZoLik@ válasza axlfsi (#105113) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Teljesen normális, ezért van digitális gépem többek között...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 820 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#105116) BusinessGuy válasza .LnB (#105109) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Megérte ennyi opciót beletenni.

(#105117) axlfsi


axlfsi
veterán

fogtunder es Ryu Hayabusa; köszi a gyors választ, ... ez szomorú (nem gondoltam volna).
Nincs úgy egyébként pl. egyéb, asztal BluRay olvasókkal tapasztalatom, de ezek valóban sorra mind ilyenek vagy ez csak valami "wish-es" jóárasított beszerzése volt PS-nek? :U

Szerk.: részben meg is válaszolom gyorsan magamnak, ugyanis van pár lemezem az XSX-hez is, de az közel(!!) sem ilyen hangos ... van némi elenyésző hangja, de úgy rémlik, hogy az sem minden lemezzel(?)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#105118) KoNZoLik@ válasza fogtunder (#105114) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

De nekem külsőre is jobban tetszik, ezért is írtam,hogy többek között😁👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 820 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#105119) KoNZoLik@ válasza axlfsi (#105117) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Azért egy asztali lejàtszónak, főleg ha nem egy belépő modell, egyáltalán nincs ilyen hangja...ez sajnos PS "betegség" Ps3-Ps4 is ilyenek voltak sajnos😳 Plusz biztos,hogy nem egy felsőligás olvasófej van ezekben😅

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 820 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#105120) tboy93 válasza axlfsi (#105117) üzenetére


tboy93
nagyúr

Próbálj ki egy PS3 SuperSlimet és rögtön halknak fogod találni a PS5-ben lévő bluray olvasót ;)

[ Szerkesztve ]

(#105121) fogtunder válasza KoNZoLik@ (#105118) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem akár van benne meghajtó, akár nincs, ez egy elcseszett design, ami nagyon kevés környezetbe illik. igazából a PS2 volt az utolsó értelmes Sony design, után látszik, hogy valami nagyot akarnak csinálni, de nem igazán jön össze, legalábbis szerintem. az XBOX-ok OK, hogy unalmas téglatestek, de a fekete obeliszk XSX sokkal jobban belesimul az átlag nappali világába, mint ez az absztrakt izé.

tboy93: na az a gép a Sony egyik szégyene, tökéletes iskolapélda arra, hogy hogyan ne csinálj új hw revíziót.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#105122) Kendek válasza axlfsi (#105117) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Sony saját maga gyártja bele az optikai meghajtót, teljesen egyedi tervezés (ellentétben a konkurenciával). Amúgy normális, hogy van hangja, mert nagyon nagy teljesítményű, amihez szükséges a magas fordulatszám. De ez főleg csak telepítésnél zavaró, játékindításkor csak ellenőrzi a lemez meglétét, és rövid időn belül elhalkul.

<-ƘƘ->

(#105123) axlfsi válasza fogtunder (#105121) üzenetére


axlfsi
veterán

Én elfogadtam a PS5 dizájnt is, sőt... úgy helyeztem el őket a TV alatt, hogy bal oldalán az XSX tornyosul - feketében, jobbról pedig a PS5 ... szerintem még jót is mutatnak így a TV jobbján és balján :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#105124) tboy93 válasza fogtunder (#105121) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem van egy 9 éves példányom, egyelőre hibátlanul teszi a dolgát. Olcsósítás látszik rajta, de amúgy jóval megbízhatóbb mint egy FAT.

(#105125) fogtunder válasza axlfsi (#105123) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem ott üvegajtó van, szóval vagy moddolom a szekrényt, hogy kapjon aktív hűtést, vagy kint van a TV mellett, ahogy most is, de a minimalista skandináv stílusú nappalibútorhoz iszonyatosan nem illik.

tboy93: de az anyaghasználat, a meghajtófedél, az valami gyalázat. nekem amúgy a Fat is megy a mai napig, néha szoktunk Tekken 5-öt tolni rajta az asszonnyal, bár a múltkor észrevettem, hogy elöregedett az utolsó miniUSB kábelem is.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#105126) axlfsi válasza Kendek (#105122) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, hasonlóképpen tapasztaltam én is. Ennek ellenére az inicializálás lehetne gyorsabb, sőt, megkockáztatom, hogy talán azt a (feltehetőleg) pár bájtot, ami alapján beazonosítja a lemez eredetiségét, olvashatná mondjuk nem csak 26millió fordulatszámon, hanem picit lassabban is és máris nem lenne rá annyi panasz és csak a telepítés idejére kellene fülvédőt alkalmazni :K
Mindegy, nem akarok én ebből hypeot most, csak megkérdeztem, hogy ez így ok-e, mert arr tippeltem, hogy nem (... de igen :D ).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#105127) tboy93 válasza fogtunder (#105125) üzenetére


tboy93
nagyúr

de az anyaghasználat, a meghajtófedél, az valami gyalázat.

Ezzel egyetértek.

(#105128) gboorka91 válasza KaitouP (#105060) üzenetére


gboorka91
csendes tag

Én akár egy meeting poinot is adnék saját festés mutogatósba 😂 mini worthersee

PSN: Gboorka91

(#105129) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#105130) vanŠcore válasza axlfsi (#105113) üzenetére


vanŠcore
csendes tag

Attól is függ szerintem, hogy például hol van elhelyezve a konzol. Általában tv mellé kerülnek egy állványra, komódra stb... Én egyszer elvittem egy hosszabb hétvégére szülőkhöz, ahol nincs helye és a parkettán a földön volt elszállásolva. Hát mintha nem is az én konzolom lett volna. Ég és föld volt, alig volt rezonancia és hangja a lemezpörgetésnek. Megtanultam együtt élni vele. Csak az elején hangos, utána játék során nem igazán hallom.

(#105131) fausto


fausto
addikt

Hello,

USA profilhoz lehet revolut kártyát rögzíteni? Ha igen, akkor hogyan, egy kamu ameriai címet adjak meg, amikor a kártyát csinálom?
Jó lenne, ha nem kéne feltöltőkkel bohóckodni, illetve néha tudnék ott előfizetni szolgáltatásokra.
Köszi előre is!

(#105132) fogtunder válasza fausto (#105131) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem engedi, a kártyakibocsátó ugyanúgy másik kontinensen van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#105133) KoNZoLik@ válasza fausto (#105131) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Kb annyi idő a feltöltő kártyával bohóckodás, mint ha a storen vásárolnál közvetlenül, ezt is azt is meg kell venni, annyi, hogy feltöltő kártyánál még be kell írni a kódot a Store felületen, hát ha ez akkora teher...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 820 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#105134) 2018 válasza .LnB (#105109) üzenetére


2018
aktív tag

Rtx 3080 al megvan a 90-1xx fps mobil gpuval teszteltem. ;]

(#105135) kovsol válasza axlfsi (#105117) üzenetére


kovsol
titán

Én azt figyeltem meg, hogy PS5 lemezzel halkabb, mint a PS4 lemezekkel.

May the Force be with you!

(#105136) KoNZoLik@ válasza kovsol (#105135) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nagyon sok mindentől függ, sokan nem vágják, de pl elég egy deformitàs a lemezen amit szabad szemmel nem is lát az ember, és olyan rezonanciát okoz, mi által olyan lesz a hangja mint egy agregátornak 😂

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 820 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#105137) fausto válasza fogtunder (#105132) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, akkor nem is próbálkozom.

#105133 Ryu Hayabusa
Aha.. pont annyi idő egy külsős oldalon megvásárolni, majd a kódot beváltani és ez UTÁNA megvenni a játékot, mintha egyszer megadom a kártyát és utána csak rányomok a vásárlásra. Ráadásul valahogy mindig bent marad annyi pénzem, hogy mást már ne tudjak venni belőle, de a következő vásárlásnál ne legyen elég semmire.
Afölött meg elsiklottál, hogy előfizetéses szolgáltatásra is be akartam fizetni, aminél nem opció a feltöltő.
Ennek a hozzászólásodnak most nem sok hozzáadott értéke volt

(#105138) KoNZoLik@ válasza fausto (#105137) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Aha oké, de ha nincs más lehetőség és ez adott, nem egy nagy dolog szerintem ezt végig csinálni 😳 Amazonon szoktam venni feltöltőt, kb 1 perc és már írom is be a kódot és vásárolok, ennyi...lehet nem volt hozzá adott értéke, de nem is ez volt a cél👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 820 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#105139) KaitouP válasza gboorka91 (#105128) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Jöhet, csináltam egy itashát páromnak (Yohane, Love Live!) az Integrámra, megcsodáltatnám. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#105140) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Akkor ma már nem tudjuk meg mikor jön a PS "gamepass".

(#105141) undercover válasza oriic (#105129) üzenetére


undercover
senior tag

Nagyon hasonlít az egész a One Piece: World Seeker-re. Viszont az elég nagy bukás lett ha jól emlékszem.

Szerintem majd a hét közepén Szerda-Csütörtök körül jelentik be az új Gamepasst de majd szólnak előtte.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#105142) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

Részleteiben Sophy-ról, avagy a GT7 leendő, "sofőrverő" mesterséges intelligenciájáról: [link]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#105143) Sanyi.mTs válasza Kendek (#105122) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nekem alkalmanként játék közben is felpörög a lemez.

(#105144) cyberkind


cyberkind
félisten

Van valakinek érdemi tapasztalata a Steelseries Arctis 7p+ fülessel?

Paranormal Cocktivity

(#105145) Mephike válasza cyberkind (#105144) üzenetére


Mephike
senior tag

Akad, már kb 1 éve használom folyamatos home office közben. Nem óhajtom a saját lovam dicsérni, de nekem nagyon bejött.
Van rengeteg cikk és videó is a témában, magyar és angol nyelven is.

(#105146) Kendek válasza Sanyi.mTs (#105143) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ezt már többen is jeleztétek korábban. Biztos, hogy így van, vagyis időközönként újra ellenőrzi a lemez jelenlétét. Gondolom azért, mert amúgy manuálisan is el lehet távolítani a korongot.
A magam részéről nem sok lemezes játékkal játszottam eleddig, de fülessel egyáltalán nem vettem észre a felpörgést.

<-ƘƘ->

(#105147) sting2 válasza ProEvoFan (#105140) üzenetére


sting2
addikt

Lejárt lemez.
Manapság a Kő papír olló megy ahogy azt az Oscar átadón is láthattuk..
:DDD

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#105148) bbuffy válasza Mephike (#105145) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem ugyanaz ami a cikkben van. Azóta van két generáció.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#105149) Lefty válasza cyberkind (#105144) üzenetére


Lefty
addikt

En mult heten csereltem a Sony Pulse fuleset erre, itt tanacsoltak ezt a tipust tobbek kozott. Eddig pozitiv, nagyon kenyelmes, vegre egy headset, ami nem nyomja el a fulem tobb ora alatt sem, illetve szep tiszta hangja van.

(#105150) Farkassacred válasza Sanyi.mTs (#105143) üzenetére


Farkassacred
őstag

Én azt hittem ez csak valami mítosz. :DD
A közepénél járok már a Horizon új részében, de eddig mindig csak a játék indításánál jött elő az optikai meghajtó hangja. Ellenben megjött a coil whine, de csakis ezalatt. ;] Végre, azt hittem már hibás a gépem.

Egyébként eddig az év játéka nálam, kíváncsi leszek, hogy a God of War übereli e majd, vagy az Elden Ring, ha belekezdek végre.
Az aréna egyébként csak nekem nem tetszett itt vajon? Úgy levittem történet módba mint a huzat, semmi szégyenérzet nélkül. Pedig már a legnehezebb módra is átkapcsoltam amúgy..

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.