Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105301) undercover válasza ProEvoFan (#105299) üzenetére


undercover
senior tag

Szerződésköthettek ők is az EA-val, meg pár csapattal mint a Square Enix stb. Amelyek nem Microsoft érdekeltségűek, de ez a szám akkor is nagy. Szerintem nagyrészt egyszerűbbek lesznek.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#105302) Moby válasza ProEvoFan (#105299) üzenetére


Moby
addikt

>közöttük számos népszerű belsős és külsős fejlesztőcsapat alkotásához.

Tudnál erre 10 példát mondani, a marketingszövegen túl is? :D Mert a lényeg főleg ebben lesz, nem a 390 töltelék szemétben.

(#105303) F-ECT$


F-ECT$
titán

A PS Plus most évi $60, ami nálunk 18e Ft. A $120 csomag akkor nálunk 36e Ft lesz. Ha behúzható ez is 25%-kal olcsóbban, akkor az 27e Ft, azaz havi 2250 Ft, amire ha számolunk még 10% emelést, akkor 2500 Ft. Ennyiért jó ajánlat azoknak, akik nem day 1 veszik a játékokat és/vagy nincs idejük sokat játszani, így még nagy a backlogjuk, amiből ez sokat le fog fedni.
Én bevállalom az itteni fanyalgás ellenére is, hogy ez sikeres lesz :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#105304) ratgab válasza ProEvoFan (#105299) üzenetére


ratgab
tag

Nyilván ez az olyan felhasználoknak lehet jó akik nem vesznek meg mindent megjelenéskor. Én pl nem próbáltam a Returnalt szóval nekem már az egy olyan játék amiért szívesen előfizetek egy hónap plus extrára.

Mellesleg nekem az összes játék kimaradt a ps3 előttről és ps3-on is sokminden. Ps5-ön jó élmény lesz ezeket pótolni.

(#105305) Moby válasza ratgab (#105304) üzenetére


Moby
addikt

Az biztos. A PSNow is egyfajta élmény. Nem egy kellemes élmény, de valamilyen élmény :DDD

(#105306) thrill válasza F-ECT$ (#105303) üzenetére


thrill
tag

Nem csak itt hanem világszerte
https://twitter.com/jasonschreier/status/1508783609544650754

Kérdés hogy a fanyalgók mire számítottak, mert konkrétumot senki nem mond közülük, csak azt hogiy ez szar. Mit vártak? Ingyen nyalókát? :)

(#105307) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Az, hogy nem jön sony ex day1 az nem azt jelenti, hogy semmilyen day1 megjelenés nem fog bekerülni a magasabb csomagokba, a psnowba is day1 került be a shadow warrior 3 néhány héttel ezelőtt

Mellesleg gamebizen van interjú jimboval és azt mondta a day1 bekerülésre, hogy 4 éve azt se gondoltuk volna hogy pcre kijön a gow meg a többi ex, szóval majd meglátják mi lesz a jövőben

(#105308) Peace válasza thrill (#105306) üzenetére


Peace
nagyúr

Szerintem Day 1 Sony ex címeket vártak nevetségesen alacsony havidíjért cserébe. Értelem szerűen ilyen nem lesz, hiszen a Sony sem hülye.

[ Szerkesztve ]

(#105309) EmThor válasza ldave (#105280) üzenetére


EmThor
addikt

Srácok és azt tudni, hogy egyébként ha csak PS plus essential alap előfizum lesz, a ps1-2 + psp címeket meg lehet venni is, vagy csak akkor férek hozzá ezekhez, ha a ps plusz prémium (nálunk deluxe)-ra előfizetek?

Thx

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#105310) Moby válasza thrill (#105306) üzenetére


Moby
addikt

Szerintem csak sokan azt nem értik, hogy ami eddig nem létezett, az a középső csomag. Az első eddig is volt, a felső is volt (csak két csomagban volt értékesítve). A közepe nem volt. Most azt nem látjuk, hogy a csomag tartalma mennyire fog eltérni attól, ami eddig bennevolt. Meg az ilyen nyomorék gyakorlatok, hogy beraktak 1 hétre új cimeket, meg ilyenek. De ezeket most nem is fogjuk tudni.

(#105311) ratgab válasza Moby (#105294) üzenetére


ratgab
tag

Returnal, Miles Morales, God of War, alap Spiderman jó kiindulópont. Remélem hasonló szinvonalat fognak tartani. Teljesen igazad a teljes lista ismeretével kapcsolatban. Lehet ebben sok csapnivalóan rossz játék is.

Gamepass számokkal kapcsolatos pontosítást köszönöm. Ezek szerint a gyorskeresés nem valós adatokhoz vezetett 🙂

(#105312) erahurka válasza Mephike (#105298) üzenetére


erahurka
félisten

De mit vártak többet? Ugyanez a game pass is, csak beleteszik azt az évi 2 exkluzívot day 1 amit valahogy kiizzadnak.

(#105313) thrill válasza Moby (#105310) üzenetére


thrill
tag

Igen.
Mondjuk a középső is létezett valamilyen formában, mert a PS Nowban is voltak PS4-es letölthető címek (PS5-öt nem tudom egy ideje nem figyeltem)

Minden azon múlik, hogy milyen lesz a választék.

[ Szerkesztve ]

(#105314) ratgab válasza Moby (#105305) üzenetére


ratgab
tag

Psnow hivatalosan Magyarországon elérhető. Én úgy értrelmezem , hogy az ilyen országokban a ps1-2 és psp játekok letölthetőek lesznek egyelőre csak.

Ps3 játékokról nem szól a bejelentés. Ergó ha itthin nincs psnow, akkor ps3 játékokat bukjuk addig amíg nem lehet ezeket streamelni?

Nyilván én is a letöltésnek örülnék jobban minden játék esetében.

(#105315) NyMRooD válasza Dr. Venkman (#105297) üzenetére


NyMRooD
őstag

"Semmit, én nagyon károsnak tartom a gamepass modellt is, de az legalább egy valamennyire új koncepció volt." - Nem volt új koncepció, EA beelőzte, a letölthető játékok meg már jóideje benne vannak PSNow-ban is, most annyit csinált a Sony, hogy kettéválasztotta, ebben tényleg az MS után ment, de csak ennyiben, maga az egész koncepció már meg volt korábban, a nagyrésze még GP előtt.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#105316) Major Lion válasza thrill (#105306) üzenetére


Major Lion
senior tag

En mondjuk arra hogy lesz egy olyan csomag ami csak a multihozzaferest biztositja, olcsobban mint a jelenlegi Plus.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#105317) RangerFox válasza ratgab (#105314) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Magyarországról elérhető, de magyar acc-kal nem. És PS3 játékokat csak streamelni lehet, letölteni nem.

(#105318) Mike válasza Frod (#105216) üzenetére


Mike
veterán

az hagyján. egy tévén akár tizen is nézhetik egyszerre, egy acc-cal

(#105319) thrill válasza Major Lion (#105316) üzenetére


thrill
tag

Annak nem volna értelme. Pont az az a szolgáltatás, amire fel lehet építeni és el lehet érte kérni pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#105320) ratgab válasza RangerFox (#105317) üzenetére


ratgab
tag

És ha én magyar accal szeretném streamen játszani a ps3 játékokat? Mivel magyar accal nem tudom streamelni nekem ez a lehetőség nem fog élni hiába fizetek elő a szolgáltatásra? Ez a része nem tiszta még számomra.

(#105321) Kendek válasza ratgab (#105320) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudsz majd előfizetni rá, csak az alternatív, Deluxe csomagra.

<-ƘƘ->

(#105322) Frod válasza Mike (#105318) üzenetére


Frod
addikt

Na ugye, hát ezt próbálja meg ellenőrizni a Neflix :DDD

#105320 ratgab:
Premium leírása alatti rész kisebb betűvel pontosan ezt válaszolja meg:
"PlayStation Plus Deluxe (Select Markets) For markets without cloud streaming,..."

Röviden, itthon nem lesznek Ps3-as címek benne.

Do you see the white shadow?

(#105323) Lackooo84 válasza erahurka (#105224) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hogy ez mekkora szar, volt pofájuk ezzel elóállni... Ó Jimbo hogy bszdj meg... :D

The Truth is out there...

(#105324) 3L1T3


3L1T3
addikt

Emulation of PS3 is absolutely possible on PS5 hardware. Sony has never been interested in investing the millions to make it happen however

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#105325) Moby válasza ratgab (#105320) üzenetére


Moby
addikt

Magyar storeban nem lesz premium csomag, csak a deluxe.

(#105326) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Amúgy a blogposzt végén volt egy ilyen, ma még fogunk kapni plusz infókat

"We’re providing an early look at our new PlayStation Plus subscription service today, and we’ll plan to share more information with you as we get closer to launch."

(#105327) tboy93 válasza F-ECT$ (#105303) üzenetére


tboy93
nagyúr

2500-ért szerintem is jó ajánlat lenne. Egy google play pass majdnem 2 rongy, aztán abban mindössze néhány jobb mobilos játék van.

[ Szerkesztve ]

(#105328) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#105323) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezek az ingyen játékok amikkel etetnék a népet egy vicc, szerintem minden valamirevaló PS4-PS5 tulajnak már száz éve megvan az összes. A streamelhető/letölthető PS3-PS4 játékok garantálom, hogy mindenből az alapverzió, azaz a DLC-k nélküli verzió lesz, ami megint csak röhej. :)

The Truth is out there...

(#105329) fausto


fausto
addikt

Újragondolhatták volt ezt jól is.
Pl. jöhetett volna egy "nagyonalap" csomag, amivel multizni lehet. Sokan örültek volna neki, akik nem kíváncsiak a havi játékokra.
A játékkatalógus is lehetett volna külön csomag. Mert gondolom a multi miatt mindenki előfizet, valószínőleg egy évre, de közel sem biztos, hogy egy évre érdekel valamelyik nagyobb csomag. Jól hangzik ez a 300-400 PS4 és PS5 cím, de jó ha ebből lesz 5 ami érdekel. Azokat meg 2 hónap alatt végigjátszom, utána meg fizetem a semmire a nagyobb csomagot. Vagy vissza lehet váltani? Vagy lehet 1-2 hónapra plusz pénztért felmenni a nagyobb csomagra? Írhattak volna arról, hogy milyen lesz az átjárás a csomagok között.
Mi lesz azzal, akinek most van 2 évre előre befizetett Plus?
Nem hiszem el, hogy ez ott senkinek nem jutott eszébe, hogy ez érdekes lehet a user-eknek.
Annyira nem erőltették meg magukat. Volt A és B előfizetés, X és Y áron. Most csináltak egy A+B csomagot X+Y áron, wow. Dolgozhattak volna inkább a részleteken és kitérhettek volna ezekre.

(#105330) Kendek válasza 3L1T3 (#105324) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Még jó, hogy egyébként van már rá egy működő, és amúgy nyílt forráskódú megoldás (RPCS3), ami FreeBSD-vel is remekül működik. Nem hiszem, hogy ehhez olyan túl sokat kellene hozzátenniük. Inkább csak nem akarják megoldani.

<-ƘƘ->

(#105331) tboy93 válasza Lackooo84 (#105328) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt elfelejted, hogy sok új belépő van. Nekem az irodában kapásból van 3 olyan munkatársam a 10 fős csapatból, aki eddig boxos vagy PC-s volt, de a PS5 meggyőzte őket és beszálltak a buliba ők is. Nekik a 10 éves PS4 címek is újak. Ráadásul mindhárman digit gépet vettek. Biztosan sokan vannak ezzel így. Nekik akár jó is lehet ez az új előfizetés.

(#105332) erahurka válasza Lackooo84 (#105323) üzenetére


erahurka
félisten

Magyarázza már meg valaki hogy miért szar ez??? Komolyan nem értem! Így szar úgy szar, de mi szar benne? Game Pass csak day 1 exkluzívok nélkül, mit tud ennél többet a Game Pass?

(#105333) Imilenni válasza erahurka (#105332) üzenetére


Imilenni
addikt

"Game Pass csak day1 ex nélkül"
Kb ebben.

Nem láttam róla infót, de változik a felhős mentés végre?
Natívan nem jelenik meg, mint pl steamen?

Refund policy esetleg változik?

Press "F" to pay respects.

(#105334) ProEvoFan válasza erahurka (#105332) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ezt én sem értem. :D
A középső csomag teljesen jónak tűnik.
Nyilván mint már sokan írták is, hogy jó lenne látni a teljes katalógust.
Ha a xbox GPUt nem kiskapus megoldással venném, az évi kb 54ezer forint lenne.

(#105335) tboy93 válasza Imilenni (#105333) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem láttam róla infót, de változik a felhős mentés végre?

Mi változna benne? Marad a cloud save ugyanúgy ahogy most van.

Refund policy esetleg változik?

Nincs róla hír, hogy változna.

(#105336) erahurka válasza Imilenni (#105333) üzenetére


erahurka
félisten

De ettől miért lesz szar? Nagybetűsen SZAR és folyamatos fröcsögés tárgya? :F Bocs de nem vagytok normálisak, nektek semmi se jó. Azt is fikáznátok ha ingyen odaadnák az összes játékot...

(#105337) Madoc válasza Imilenni (#105333) üzenetére


Madoc
veterán

Plusz ha itt mindent akarsz akkor régiós korlát is van.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#105338) Raga válasza Lackooo84 (#105323) üzenetére


Raga
senior tag

Neked volt eddig bármi ami tetszett???
Jó ideje követem a megjegyzéseid és hidd el én elfogadom a kritikát de te nem kritizálsz te mindig mindenben kereset a rosszat rosszindulatúan

(#105339) Moby válasza Lackooo84 (#105328) üzenetére


Moby
addikt

Ez kb teljesen alaptalan fricsifröcs meg szájkarate. Controlból pl psplusban megkatuk az ultimate-et, miközben gamepassba is csak a sima került.

(#105340) Imilenni válasza erahurka (#105336) üzenetére


Imilenni
addikt

Nono
Én nem szarozom, egyáltalán nem.

Én örülök neki, igazából tetszik is.
Főleg ha a streaming megérkezik hozzánk!

Tboy93
Pl hogy ingyen megkapjuk?
Meg talán hogy ne törődjenek a mentéseink a ps+ lejárta után fél évvel? :U

Press "F" to pay respects.

(#105341) ldave válasza 3L1T3 (#105324) üzenetére


ldave
félisten

Ezt a kamut, ha milliókba kerülne, akkor nem lenne PC-re PS3 emulátor már évek óta hobbi programozók által fejlesztve.

A Slime draws near! Command?

(#105342) Moby válasza ldave (#105341) üzenetére


Moby
addikt

Ettől még a készítői kérhetnek milliókat érte.

Meghát egyelőre a szolgáltatással főleg nem a PS5 usereket akarják kiszolgálni gondolom, hanem a PS4 userbase-t, hisz ők vannak sokkal többen. Nekik meg ez nem opció, csak a cloud. Ha meg az már amúgy is kell, akkor "jó"az mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#105343) hadam98


hadam98
senior tag

PlayStation Plus Extra

Akkor ez most Magyarországon is elérhető lesz?

Ez nagyon szuper :C

(#105344) thrill válasza 3L1T3 (#105324) üzenetére


thrill
tag

Ez kitől származik?

(#105345) TrishtanAG válasza ProEvoFan (#105299) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

K lehet vajon fizetni most azt a 100 eurót, amikor magához képest nem a béka feneke alatt van annyira a forint? :DD

www.adventuregames.hu

(#105346) Moby válasza TrishtanAG (#105345) üzenetére


Moby
addikt

367 az euró. 1 éve 362 volt. Szóval simán benne van akár 500 forint bukta is az évesben. Izguljunk együtt, hátha lejjebb megy! :DDD

(#105347) thrill válasza ldave (#105341) üzenetére


thrill
tag

Why is the Sony PlayStation PS3 so hard to emulate?
https://www.youtube.com/watch?v=lLebZyha74o

We need to talk about PS1, PS2 ,PS3 and PSP games coming to PlayStation 5
https://www.youtube.com/watch?v=_GBvTCJp4jo

(#105348) thrill válasza Moby (#105346) üzenetére


thrill
tag

Ráadásul eddig is régiós árak voltak, nem az euro lett átszámolva (esetenként még olcsóbb is a magyar store)

(#105349) Lackooo84 válasza Moby (#105339) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hűha, ez egy... PS now-ban mutass egy ps3 játékot, ami a fullos, nem az alap verzió. :DDD

The Truth is out there...

(#105350) Dr. Venkman válasza NyMRooD (#105315) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Pont ez az, hogy nem. A Gamepass nem csak egy nagy előfizetésért hozzáférhető játékkönyvtár. A gamepass szemléletmód, ahol az eltöltött idő és a kontent mennyisége az elsődleges. Ezért sokkal inkább rokon a Netflixel mint az Ea playel. Megjegyzem utóbbiba nem megjelenéskor kerülnek a játékok, ahogy a Nowba se. A gp igenis új koncepció volt a gamingben ebben biztosan. Szerintem nem jó út, de sikeres(nek gondolhatja a Sony), ha átveszi. Day1 saját címek nélkül.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.