Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106601) Moby válasza KaitouP (#106599) üzenetére


Moby
addikt

A vezetési élményhez, illetve a gameplayhez szervesen hozzátartozik az autókínálat, amihez a jutalmazáson keresztül vezet az út(vagy real moneyn), ez a kettő ennyire azért nem izolálható. Szerintem annak vitán felül kellene állnia, hogy a játék ma jobb, és élvezhetőbb a széles közönség számára, mint megjelenéskor. És ez főleg azoknak köszönhető, akik nem vonták meg a válukat, és nem intézték el annyival, hogy ez ilyen, hanem hallatták a véleményüket. Az ebből fakadó előnyöket most azok is élvezik, akik akkoriban (illetve most is) letorkollták a negatív véleményüknek hangot adókat, szóval szerintem ezt ma már botorság tovább folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#106602) Moby


Moby
addikt

Hozzáteszem én nem tartoztam közéjük, mert bár megvettem megjelenéskor, sokat nem játszottam vele, mert mindig valami más volt, ami éppen nagyobb priot élvezett. Ennek ellenére hálás vagyok azoknak, akik jobbítottak rajta, mert majd egyszer biztos sorra fog kerülni. Ha máskor nem, hát a PSVR2 megvétele után, eleve annak reményében vásároltam meg, hogy majd kap ahhoz is patchet :D

(#106603) cyberkind válasza Adee_91 (#106591) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem ez a sokadik wireless fülesem, és csak azért akarok/tam wirelesst amiből lehet, mert ezerszer kényelmesebb, ha ez téged nem zavar, használj csak kábeleset, nekem elég volt a kábeles szarakodásból, ez nekem (is) kb mindent megér, épp ezért nem hasonlítagok egy wireless fülest akárcsak a zsinóros verzióhoz, mert nyilvánvalóan jobban szól, de ez ilyen, valamit valamiért.

Paranormal Cocktivity

(#106604) KaitouP válasza Moby (#106601) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Nem lehet izolálni, de ha maga a core elem, avagy az emlegetett gameplay szar, akkor lehet akármilyen kedvező a jutalmazási rendszer, vagy bőséges az autókínálat, ott rohadna rájuk. A hangadóknak ebben vajmi kevés szerepük van, mert évekre visszamenőleg így jelentek meg, és fejlődtek aztán később jobbá a GT játékok (már amióta az online frissíthetőség opció), ahogy korábban többször említettem, a Sport sem olyan volt megjelenéskor mint amilyen lett, de annak ellenére változott előnyére, hogy nem savazták (részben jogosan, részben totál indokolatlanul) megjelenéskor.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#106605) Moby válasza KaitouP (#106604) üzenetére


Moby
addikt

Hógynenyilvánpersze vajmi kevés szerepük volt, gondolom ezért is kezdték a bejelentést azzal, hogy
"Thank you for your continued support and feedback on Gran Turismo 7, your voices have not gone unheard."
Maguktól csinálták. Csak úgy az eszükbe jutott, és megcsinálták! Igazán jó fej ez a Yamauchi szan :DDD

/biztos a bólogatójánosokra gondoltak! Az ő hangjukat hallhatták valszeg! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#106606) marinea2


marinea2
addikt

AC origins 4,5k vagy odyssey 6k ert?
melyik vallalhato? :) Utoljara a 3. resszel nyomtam meg pc-n

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#106607) Moby válasza marinea2 (#106606) üzenetére


Moby
addikt

Originshez nincs PS5 patch (30fps), Odyssey-hez van(4K@60fps). Ráadásul hosszabbnagyobbtöbb, bár szerintem nem jobb, de ez nagyon szubjektív.

(#106608) marinea2 válasza Moby (#106607) üzenetére


marinea2
addikt

Koszi! 30fps kizaro nekem. Szoval akkor megnezem az Odyssey-t. :))

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#106609) BusinessGuy válasza ProEvoFan (#106595) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Mostmár. Köszönhetően a hangos embereknek és sajtónak.

(#106610) zozika84 válasza BusinessGuy (#106609) üzenetére


zozika84
őstag

Felesleges belemenni mert mindenki tudja, hogy ezt az egészet csak mi fújtuk fel :DDD
Teljesen rendben volt minden a játékkal és csak a Sony és a Polifónikusok miatt változott a javára, mert exxxtra jófejek :U

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#106611) Deck válasza marinea2 (#106606) üzenetére


Deck
titán

Odyssey :P

PS5

(#106612) kzoli420 válasza _Balee_ (#106598) üzenetére


kzoli420
tag

En szemely szerint nem szeretem a PS sajat statjait mert mindenki beleszamit aki egyszer is berakta a gepbe a lemezt. Cseres a PSNProfiles egesz jo kepet ad a trophy huntereknek, de nyilvan itt is legalabb egyszer be kell frissiteni a profilodat, hogy bekerulj az adatbazisba. Itt nekem a legritkabb platinaim:
- Steep - 2.43%
- Need for Speed: The Run - 2.76%
- For Honor - 2.87%

The greatest conqueror only conquers himself. With that conquest completed, the conquest of anything external is the play of children. // PSN: Sir_Zoltan

(#106613) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Igazad van, nem mérvadó, nekem is vannak ennél sokkal ritkább platináim, pl. a Duke Nukem Forever platinát nehezebbnek éreztem, mint bármelyiket, bár az RDR 1 sem volt könnyű.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#106614) stilo18


stilo18
addikt

Tegnap végig vittem a Horizon-t.
Már régóta húztam mellékküldetésekkel, gyűjtögetéssel a végét, de már akartam tudni hova lyukad ki a történet.

Lehet pro kontrázni, hogy maga a játék milyen lett, mennyit fejlődött, de egy dolog ami mellett én nem tudok szó nélkül elmenni, az a látvány.

Milliószor leírta mindenki, de nem lehet elégszer, egész egyszerűen annyira zseniális.

....az, hogy így a végén kirepülök a tenger közepén lévő szigetekhez, és végig nézem a naplementét miközben a madarak csiripelnek, szól a háttérbe egy relax zene és ezt nem érzem unalmasnak, hanem szó szerint jól esik, élvezem nézni, hogy konkrétan nem történik semmi...tökéletes, a PS5 látvány ékszere.

Köszönöm Sony, köszönöm Guerilla Games. :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#106615) Peace válasza stilo18 (#106614) üzenetére


Peace
nagyúr

Így! ;) Készen állok egy generáció végi harmadik részre. :C

(#106616) Moby válasza Peace (#106615) üzenetére


Moby
addikt

Remélem addig sikerül valamit a gameplayel is csinálniuk, mert az már így két részre is nagyon kevés volt.

/nem volt rossz, kiplattant a végére, de nem voltam vele maradéktalamnul elégedett, erről a topikjában írtam is, illetve így utólag meg azt kell mondjam, az Elden Ring minden szinten megette reggelire :D

[ Szerkesztve ]

(#106617) Deck válasza Moby (#106616) üzenetére


Deck
titán

Ez így elég erős lett reggelre. De jót nevettem. :C :D

PS5

(#106618) Farkassacred válasza Moby (#106616) üzenetére


Farkassacred
őstag

"az Elden Ring minden szinten megette reggelire"
Pár nap van már csak hátra nálam a Horizon-ból, kövi játék az Elden lesz. Kíváncsi leszek tényleg lesz e olyan jó, mint mondják. A Horizon az mesteri lett, év játéka gyanús is lehet még.

(#106619) Moby válasza Farkassacred (#106618) üzenetére


Moby
addikt

Nekem utóbbi nélkül sem lett volna az, igazából elég sok bajom volt vele. Ráadásul az egy nagyon szomorú év lenne, amikor az évjátéka közel egy év csúszás után olyan állapotban jelenik meg, ahogy a HFW...

(#106620) Raysen623 válasza Moby (#106607) üzenetére


Raysen623
addikt

Origins-t most fejeztem be és azt kell mondjam örülök hogy nem hagytam félbe végül (kb egy évig pihentetve volt). Nagyon tetszett a története, kb 60 órát raktam végül bele (kiegek nélkül). Következő Valhalla lesz...
Egyébként én nem értem miért kell frászt kapni egy 30 fps-től, amit szinte meg sem érzel konzolon, míg PC-n nekem mindig erősebben fájt ha leesett 30 körülire. Ennyivel is jobb a konzol nálam ebben.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#106621) Deck válasza Raysen623 (#106620) üzenetére


Deck
titán

"nem értem miért kell frászt kapni egy 30 fps-től, amit szinte meg sem érzel konzolon"

Aki vak, az tényleg nem érzékeli a különbséget :C

PS5

(#106622) Moby válasza Raysen623 (#106620) üzenetére


Moby
addikt

Még karácsony előtt tízelte a UBI az Origins 60fps patchet, de azóta is csend van róla.

(#106623) ImACeltic válasza Moby (#106619) üzenetére


ImACeltic
őstag

Elden Ring sem jelent meg jobb állapotban, így nálad eléggé leszűkülhetett a GoTY díjra esélyes címek listája.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#106624) Peace válasza Moby (#106616) üzenetére


Peace
nagyúr

Igen, erről már beszéltünk. Valahogy teljesen beárnyékolta az Elden Ring. HFW kipörgetés után egyből belekezdtem és olyan vákuumba szippantott be, hogy egyből kezdett fakulni a Horizon és minden erénye. Kicsit rossz volt az időzítés. De igen, örülnék ha kezdenének valamit a gameplay-el. Ráférne a reformálás!

(#106625) F-ECT$ válasza kzoli420 (#106612) üzenetére


F-ECT$
titán

Az meg a másik véglet, ott csak azok vannak, akik komolyabban tolják a gameinget. Egyébként ott is látszik a PS stat, és mivel eddig mindenki PS statot írt be, így azzal lehet összehasonlítani az eredményedet.

Dive ever, work never.

(#106626) Deck válasza ImACeltic (#106623) üzenetére


Deck
titán

Vannak akik teljesen elfogultak a FS felé. Kb mint az alma fanok :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#106627) Moby válasza ImACeltic (#106623) üzenetére


Moby
addikt

Konzolon semmi baj nem volt vele, ráadásul semmit nem csúszott.

(#106628) Peace válasza ImACeltic (#106623) üzenetére


Peace
nagyúr

Egyetlen probléma volt ER-el megjelenéskor, a sebesség. Legalábbis HFW tükörsima 60 FPS-e után kicsit ki akartak folyni a szemeim. Ezt most vagy orvosolták menet közben, vagy hozzászoktam pár nap alatt.

(#106629) ImACeltic válasza Moby (#106627) üzenetére


ImACeltic
őstag

Ha ez így lenne, akkor talán már én is kijátszottam volna, de 45-60 fps között ugrál a játék...úgyhogy amíg polírozzák, addig inkább GT7-et tolom és kivégzem az AC Valhalla Dawn of Ragnarök-öt.

Ismerős mondta, hogy több speckó fegyver skill sem működött a legutóbbi patch-ig, valamint nem hiszem el, hogy nem lehetett volna jobb látványt kicsikarni current gen-en. Nem Demon's Souls szintű grafikát várok tőle, de azért ennél többet. Ez nyilván nem az art design-ra vonatkozik, az elég jónak néz ki.

Deck

Igen, ez a souls like játék rajongás nagyon megy mostanában, amit részben megértek, mert a Demon's Souls eléggé beszippantott engem is, de azért na, tényleg kicsit elvakultságnak érződik ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#106630) marinea2 válasza Raysen623 (#106620) üzenetére


marinea2
addikt

En rosszul vagyok tole! Srry :R

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#106631) Farkassacred válasza Moby (#106619) üzenetére


Farkassacred
őstag

A megjelenésnél úgy tudom inkább az Elden Ring-nél voltak problémák, bár ott is inkább csak pc-n. Ha jól tudom már mindkettő pöpecül megy, pár apró hibát leszámítva persze.
A Horizon legutóbbi frissítése után pár másodpercnyi kép összeesést produkál kis szakaszban a képernyőn teleportálás után. Másnál is jelen van hasonló?

(#106632) tboy93 válasza marinea2 (#106606) üzenetére


tboy93
nagyúr

Origins - Odyssey - Valhalla kvázi egy trilógia, valamelyest összefügg. En sorban jatszanam.

(#106633) Farkassacred válasza Deck (#106621) üzenetére


Farkassacred
őstag

Felbontás módban játszom a West-el a kezdetek óta, még véletlen sem merült fel bennem egy percig se, hogy átváltsam.

(#106634) Moby válasza ImACeltic (#106629) üzenetére


Moby
addikt

Hát ezt én nem tudom, én olyan platformon játszottam, ahol ezt megoldotta a VRR. Nyilván PS5-ön sem lenne ez akkora probléma, ha az elmúlt másfél év alatt a sony megoldotta volna, de sajnos nem volt rá idejük. Sajnos. Ez kevéssé a játék hibája, és ezt nem róttam fel a HFW-nek sem.

(#106635) ImACeltic válasza Moby (#106634) üzenetére


ImACeltic
őstag

Mért nem a játék hibája, ha 45-60 fps között ingadozik? Szerintem nem egy különálló megoldásra - VRR - kéne támaszkodni, hanem alapból stabil vagy legalább nagyjából stabil frame rate-et kéne összehozni.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#106636) vonSux válasza Moby (#106616) üzenetére


vonSux
őstag

Kérdés, hogy meg akarta-e enni? Almát a körtével. Vagy én vagyok már nagyon virággyerek, és mindkét játék erényei elnyomják a hibáikat 🤷🏻‍♂️

(#106637) RangerFox válasza Moby (#106634) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Azért mégiscsak a FS hanyagsága, meg az engine gyengesége, hogy szar a frame pacing meg az fps sem stabil. A HFW jobban futott. Kisebb grafikai hibák (árnyékok, pop in) meg ugyanannyi volt mindkettőben day1 meg most is.

(#106638) Deck válasza ImACeltic (#106635) üzenetére


Deck
titán

Így van. :K

PS5

(#106639) Moby válasza ImACeltic (#106635) üzenetére


Moby
addikt

Te szaggatva játszottál, én nem :) Szerintem neked mindegy lett volna, hogy milyen megoldásnak köszönehetően jó valami. Nekem az.

(#106640) Moby válasza Deck (#106638) üzenetére


Moby
addikt

Melyik FS játék náspángolt el ennyire, hogy ilyen pain in the ass lett neked ez az egész? :DDD

(#106641) Deck válasza Moby (#106640) üzenetére


Deck
titán

Igen, mert olyan hű de nehezek... :DDD
Privátban belemehetünk, itt felesleges. Legtöbben nem értenék amit írok :DDD

PS5

(#106642) ImACeltic válasza Moby (#106639) üzenetére


ImACeltic
őstag

De ez nem a játékon múlott, ez most a téma lényege.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#106643) Moby válasza ImACeltic (#106642) üzenetére


Moby
addikt

Egyik esetben sem a játékon múlott, de mindkét esetet megoldotta volna. Meg az összes többit is.

(#106644) ImACeltic válasza Moby (#106643) üzenetére


ImACeltic
őstag

Nem tudom mért kezdted el ferdíteni a témát, de akkor jó, hagyjuk...

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#106645) TrishtanAG válasza Moby (#106616) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Ja, elvégre csak minden játékeleme vagy háromszor jobban át van gondolva és kidolgozva, mint az első részben. Rettenet :Y . Beraktam a HZD-t, hogy megcsináljam a maradék 5 trófeát a platinához, vagy fél órát bírtam, aztán inkább kivettem a gépből, mielőtt elrontotta volna az évekkel ezelőtt róla kialakult képemet.

www.adventuregames.hu

(#106646) Moby válasza ImACeltic (#106644) üzenetére


Moby
addikt

A _más_ álláspont nem témaferdítés, csak nem értünk egyet. Te a játéktól vársz megoldást egy problémára, én nem. Okkal nem, és nem csak az egyiktől nem, ez téged nem érdekel, és ezzel nincs probléma, csak ne legyen már az, hogy az a téma, amit Te annak gondolsz :) A problémát én is látom, de egyiknek sem róttam fel, így ebben nem is tettem különbséget. Hozzáteszem, hogy olyan dologba kötöttél bele eredendően, amit én nem írtam le. Mert az kiindulái pontod az volt, hogy ha az HFW nem lesz nálam az év játéka, akkor az ER se legyen az, node én ilyet nem is írtam le, és nem is szívesen írnék le ilyet áprilisban :D Lesz még idén (ha lesz) még olyan cím, ami simán várományos erre. Korán van még ilyen kérdésekhez.
Viszont az eredeti felütést most is tartom: egy playstation exkluzívtól ettől én többet várok. Minőségben, gameplayben, kidolgozásban, bármiben. Nem rossz játék a HFW, mert az nem ilyen, meg rossz játékot nem platinázok ki önsanyargatásra, de nem a HFW a legfényesebb érme a PS5 tárcájában. SZERINTEM (muszáj odaírni, mert ha nem írom oda, akkor majd más fogja :DDD)

(#106647) Zsinder válasza TrishtanAG (#106645) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Azért ne told túl :D Most játszottam végig újra januárban, direkt Forbidden West előtt és azért nincs ekkora különbség köztük.

(#106648) ImACeltic válasza Moby (#106646) üzenetére


ImACeltic
őstag

A két játék megjelenési állapota volt a téma középpontja szerintem. Ami nálad az Elden Ring-nél nem okozott problémát mert egy, a játéktól különálló megoldás oldott meg, ami az élményed szempontjából igaz, hogy mindegy, de a játék megítélésén ne ez változtasson összességében, hogy a VRR megoldja, mivel ez nem a fejlesztőcsapat és a játék érdeme.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#106649) Farkassacred válasza Zsinder (#106647) üzenetére


Farkassacred
őstag

Szerintem is hatalmas különbség van a két játék közt, rengeteg dologban fejlődött az új rész.

(#106650) Sundesz


Sundesz
őstag

Van olyan akit úgy szippantott be az Elden Ring, hogy nem a zsánere? Nekem a világ túl depresszív, nem jön át videókon keresztül.

Hörcsög Powa'

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.