Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105351) Lackooo84 válasza Raga (#105338) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem jogom van hozzá, hogy véleményt nyilvánítsak, nem tudom ez neked miért fáj, te ettől még nyugodtan tapsikolhatsz a Jimbonak... :DDD

The Truth is out there...

(#105352) WhiteWalker válasza Lackooo84 (#105349) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én egyáltalán nem akarok PS5-n ps3-as játékkal játszani ;]

(#105353) axlfsi


axlfsi
veterán

Én arra lennék kíváncsi, hogy amit vettem, tavaly BF-kor PS Plus egy éves kódot, hogy majd amikor idén április elsején lejár az aktuális, meg tudjam hosszabbítani (igen, még nem aktiváltam "rá", mert kérdés volt, hogy egyáltalán megtartom-e a konzolt), szóval azzal a kóddal, ha holnap beírom, vajon mit kapok?🤔

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#105354) Lackooo84 válasza WhiteWalker (#105352) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát én azért kijátszanék néha 1-2 címet, ami csak arra létezik.

The Truth is out there...

(#105355) syler123 válasza WhiteWalker (#105352) üzenetére


syler123
veterán

Vagyunk ezzel egy párán... :D Kell a francnak, szép volt, jó volt, de lépjünk már túl rajta.

(#105356) NyMRooD válasza Dr. Venkman (#105350) üzenetére


NyMRooD
őstag

Megjelenéskor ide nem fognak bekerülni a játékok, szóval a szemléletmódja nem változott a Sony-nak, nem indult el más irányba.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#105357) undercover válasza axlfsi (#105353) üzenetére


undercover
senior tag

A legolcsóbb csomagot a PlayStation Plus Essential-t, ami ugyanaz mint eddig.

Aki legtöbb ember akinek nem tetszik olyan dolgokat várt amit nem igért a Sony, hogy valaha is lesz.

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#105358) ProEvoFan válasza NyMRooD (#105356) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

És honnan tudjuk hogy megjelenés után 2-3 hónappal később nem lesz benne? Semmit nem tudunk.

(#105359) TrishtanAG válasza thrill (#105347) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Pont tőle származik :)

www.adventuregames.hu

(#105360) Moby válasza undercover (#105357) üzenetére


Moby
addikt

A sony semmit nem ígért, mert ez az egész pletyka szinten létezett, a sony hivatalosan ezeddig utalást sem tett arról, hogy bármi hasonló egyáltlaán várható.

(#105361) ratgab válasza Kendek (#105321) üzenetére


ratgab
tag

Na ez elkerülte a figyelmem.

(#105362) erahurka válasza Dr. Venkman (#105350) üzenetére


erahurka
félisten

"A gamepass szemléletmód, ahol az eltöltött idő és a kontent mennyisége az elsődleges."

Mi van? :DDD De ha a kontent mennyisége elsődleges akkor a PS Now/PS Plus jobban áll :U

Szerintem ezeknek így van helyük ahogy a Sony csinálja, hogy régebbi játékokat tesznek bele nem a day 1 megjelenéseket. Abból esetleg indie címek mehetnek. Egy ilyen szolgáltatás nem fogja visszatermelni egy 2-500 millió dolláros játék költségvetését. Nem véletlenül nem készülnek mega blockbusterek a Netflixnél sem, egyszerűen nem éri meg.

(#105363) thrill válasza TrishtanAG (#105359) üzenetére


thrill
tag

Azért a videókban jobban kifejti és messze nem ennyire egyszerű a helyzet.

(#105364) RangerFox válasza ProEvoFan (#105358) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én el tudom képzelni, hogy a kevésbé népszerűek (Returnal, Sackboy, Dreams, újrakiadások meg ilyen kaliberű címek, illetve a jövőbeni live service játékok) bekerülnek 1 éven belül (mint az EA Playnél). A nagyok pedig majd évekkel később.

De ez csak egy tipp, illetve amúgyse változtatna semmit a játékvásárlási szokásaimon. A "nagyokért" érdemes gamernek lenni, nehogy már amiatt sírjunk, hogy nem dobálják ingyen utánunk őket day1, inkább örüljünk annak, hogy léteznek ilyenek és jönni is fognak még.

(#105365) ratgab válasza Imilenni (#105333) üzenetére


ratgab
tag

Javítsatok ki nyugodtan, de mintha a gamepass se úgy indult volna, hogy day 1 exluzívok voltak benne. Ezek csak később jöttek emlékeim szerint.

(#105366) erahurka válasza ratgab (#105365) üzenetére


erahurka
félisten

Azért jöttek be mert kutyának se kellett Xbox. Amíg a domináns platform nem érzi hogy gyengülne a pozíciója, nem fog ilyen hülyeséget csinálni.

(#105367) Woodslave válasza WhiteWalker (#105352) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja pláne amikor a horizon is ronda performance módban ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#105368) ProEvoFan válasza RangerFox (#105364) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ha már csak annyi játékot tesznek bele, ami visszahozza az éves előfizetés árát, nekem az már jó lesz.

(#105369) Dr. Venkman válasza erahurka (#105362) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Nem akarom magyarázni, offtopik, meg sokszor írtam róla a kulturált konzolos topikban. Ha tényleg érdekel, és nem csak egy nagy röhögős szmájlit akartál betennni egy számodra nehezen érthető hozzászólásra akkor olvasd el. A kontent elsődlegességén itt a mennyiség vs. minőség témát értem pontosan. Just like netflix.

(#105370) HELLAFLUSH válasza erahurka (#105366) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Ez így van, azért csinálja most ezt a Sony is mert rezeg alattuk a léc. ;] (már mint ezt a GamePass szerűséget)
Gondolom ők is észrevették, hogy világszerte sokan átmentek a konkurenciához a Game Pass miatt.

(#105371) RangerFox válasza HELLAFLUSH (#105370) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Drasztikusan lecsökkent az előfizetők száma, a gépeket és a játékokat se veszik, a csőd szélére vezette Jimbo a PlayStation brandet. Oh wait, sose álltak még jobban.

Ennek inkább a profitmaximalizálás a célja, mert hát ugye ha a Microsoftnak kijött a bűvös szám az Excelben, akkor a Sonynak is kijöhet.

[ Szerkesztve ]

(#105372) zozika84 válasza RangerFox (#105364) üzenetére


zozika84
őstag

Sokkal jobb pewz majd 30 ér' megvenni őket, hogy aztán a sajtó tesztek után televágják őket mikrotranzakciókkal :DDD :DDD

Viccet félretéve, jogos a meglátásod

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#105373) Elderath válasza RangerFox (#105371) üzenetére


Elderath
őstag

Ezt a sikert nem neki lehet köszönni, hanem az előző vezetésnek, akik a ps4 idején voltak. Én személy szerint rendkívül unszimpatikusnak találom Jimmy boyt

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#105374) KaitouP válasza RangerFox (#105371) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

A csőd szélére nem, de a Jimbo féle irány minden, de nem jó. Legalábbis "for the players". Aztán majd az idő vagy őt igazolja, vagy nem.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#105375) Moby válasza Elderath (#105373) üzenetére


Moby
addikt

Ezt akartam írni. Ahol most vannak, az nem a Jimbo éra érdeme. Mindezek mellett egyre inkább érezhető, hogy egyre kevesebb a játékos szemléletű ember a vezetésben, és egyre több az üzletember. Ezidáig látványosanel nem sikerült ronatniuk semmit, de hozzátenni sem. És én nem érzékelem azt sem, hogy a minőség bármilyen szinten emelkedne. Kíváncsi vagyok meddig tolja még a múltja a playstation szekerét, mert ezektől a legtöbb ami idáig tellett az ennyi: mennek az aktuáltrendek után, több-kevesebb sikerrel, meg próbálják fenntartani amit az elődeik felépítettek.

(#105376) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Mikor szokták leakciózni a ps plust? lassan lejár

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#105377) Gáboromm válasza Ramoskaa (#105376) üzenetére


Gáboromm
tag

Júniusban és decemberben (vagy novemberben?) szokták.

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#105378) Ramoskaa válasza Gáboromm (#105377) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

most látom felírtam, tavaly azt hiszem jún 8 volt days of play akció.

köszi!

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#105379) RangerFox válasza Moby (#105375) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nyilván voltak/vannak megkérdőjelezhető döntései, de mindamellett, hogy megtartotta az addigi minőséget, a bevételeket is megdobta. Mert mégiscsak támogatta az új IP-kat, a rizikósabb projekteket is, a PSVR vonalat is tovább viszi. Szélesebb körben terjednek el a régebbi PS ex címek, DSe feature-öket egyre több játék támogatja PC-n is. És azért mégiscsak kiköhögnek 2-3 belsős címet évente, amiknek a minősége még mindig indusrty szinten no.1 (azt meg hogy ők ennyire jók, vagy csak a konkurencia ennyire f*s, azt mindenki maga döntse el).

Nem mondom, hogy jó ez az irány (legalábbis hogy ne lehetne ennél jobb), de bőven élhető. És amíg nem adnak lejjebb a játékok színvonalából, addig nem zavar. Az mindenképpen látszik, hogy elkényelmesedtek a trónon, és sokszor a határon táncolnak, hogy mit tudnak még lenyomni a játékosok torkán.

(#105380) totalwarrior válasza erahurka (#105362) üzenetére


totalwarrior
tag

Ugyanitt: The Gray Man Estimated budget: $200 million
Ha hozzáadjuk hogy a marketing költség itt nyilván minimális, akkor elég sok filmet megszégyenít.

(#105381) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Tudna valaki segíteni nekem Demon’s Souls-ban? Invade-elni kéne 5 alkalommal a pure white character tendency eléréséhez.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#105382) WhiteWalker válasza Woodslave (#105367) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Háááát ez az látod :C Meg nincs VRR :D
Aztán ezekkel ( ps1,ps2,ps3 játékokkal) akarnak játszani PS5-n :DDD:DDD

(#105383) Dr. Venkman válasza totalwarrior (#105380) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Ugyanitt a Red Notice is 200 millió volt és tragikusan szar. Pénz van rogyásig, quality control minimális. Mire emlékeztet ez?

(#105384) totalwarrior válasza Dr. Venkman (#105383) üzenetére


totalwarrior
tag

Nem ez volt a lényeg, senki nem mondta hogy jó bármelyik nagy költségvetésből készült film automatikusan. De ne mondjuk, hogy halott a day 1 rendszer, mert a Sony nem teheti meg.

(#105385) Dr. Venkman válasza totalwarrior (#105384) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Nem is ellenkezésként írtam, egyetértek veled, csak eszembe jutott róla.

(#105386) hadam98


hadam98
senior tag

Szuper az Apex Legends PS5 verzió :C

(#105387) Maxxy10 válasza hadam98 (#105386) üzenetére


Maxxy10
addikt

...60fps :U

(#105388) syler123 válasza hadam98 (#105386) üzenetére


syler123
veterán

Nekem még csordogál lefele, még 15 perc :D Kíváncsi leszek.

Maxxy10: elég az. Jobb lenne a 1080p 120fps? :D Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#105389) hadam98 válasza syler123 (#105388) üzenetére


hadam98
senior tag

Nagyon jó, natív 4K és nagyon smooth az egész játék :)
Akinek van kedve játszani vegyen fel: PotatoadPS

[ Szerkesztve ]

(#105390) lo_jo válasza RangerFox (#105379) üzenetére


lo_jo
senior tag

De ezek közül nagyjából egyik sem új dolog. Egy AAA játék fejlesztése 5-7 év az első kapavágástól (a sztori megírását nem számítva és persze akkor, ha saját engine-re épül, nem UE/Unity vonalon), egy ilyen projectet lelőni öntökönszúrás, amikor már belement a lóvé elég tetemes része. Ami még a következő 2-3 évben jelenik meg, az nagyjából mind ilyen project, az elkaszálással már így is dollármilliók úsztak volna le a lefolyón. A PSVR hasonló szitu, de ugye ott még hardver is van, amire már valószínűleg leadták a rendelést nagy tételben. A PC-re megjelenő ex PS exklúzívok is egy olyan irány, ami hamarabb indult, ezen viszont egy kicsit érződik az új mentalitás. Főleg árazásban: teljes áron adják megjelenéskor azt, ami már PS vonalon kitermelte bőven a profitját, de még a portolás költségeit is. Tiszta haszon. A DSe PC támogatottságához pedig igen kevés közük van, azon kívül, hogy engedélyezik, a PC játékok fejlesztőin múlik az implementáció. Tehát kb. azt mondanám, mint a MS féle studio vásárlásoknál: kell még idő, mire beérik a változás. Nem lesz hirtelen újra tömegek számára érdekes az Overwatch, nem fog újra sor állni a WoW kiegészítő megjelenéskor a szervereken, nem lesz Warcraft 3 Re-Reforged, ami végre hasonlít is a trailerre. Sőt, szerintem még a Diablo 4-be se fognak mélyen belenyúlni. Majd jópár év múlva el lehet dönteni, hogy megmentette-e a Blizz elcseszett üzletpolitikáját a MS felvásárlás. Így itt is majd 3-5 év múlva látjuk, hogy Jimmy jót tett-e a PS-nek vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#105391) axlfsi válasza undercover (#105357) üzenetére


axlfsi
veterán

Nekem teljesen jó és elég. Nem is kell több... Odaát a GPU-t is kb a semmire használom, a játékokból 0-t próbálok ki (mondjuk a 90%-a olyan is...).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#105392) WhiteWalker válasza hadam98 (#105386) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Miért olyan jók ezek a Battle Royale játékok? Kíváncsi vagyok rá , de tényleg. Ugyanaz az egész játékmenet:
Kiugrasz a repülőből majd keresed a felszerelést , fegyvert. Aztán van némi tűz harc és kezdődik elölről...

(#105393) zozika84 válasza WhiteWalker (#105392) üzenetére


zozika84
őstag

Azért, mert amíg ez az általad leírt folyamat végbemegy, addig a meccs többi összetevője -ami ezeket a fő pontokat összeköti- millóképpen alakulhat.
Plusz az emberben benne van valamiért, hogy itt többet veszíthet, mint egy sima multi meccsen...nehéz megmagyarázni, de teljesen más élmény ennek tudatában játszani

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#105394) Frod válasza WhiteWalker (#105392) üzenetére


Frod
addikt

Tapasztalataim szerint azok szokták így látni a br játékokat, akik ki sem próbálták vagy ha igen akkor rossz tapasztalatuk volt vele. Vagy eleve nem is multiznak, és teljesen értetlenül nézik ezeket.
De teljesen más élményt ad egy sikeres meccs és győzelem, nem hasonlítható össze azzal amikor mondjuk egy sima CoD capture v deathmatch meccsen nyer az ember.
Nincs az, hogy ha meghalok akkor 2mp múlva respawn, minden egyes összecsapásnak tétje van, és sokkal jobban pumpálja az adrenalint.

Do you see the white shadow?

(#105395) gjanner válasza KoNZoLik@ (#105136) üzenetére


gjanner
tag

Jogos… sokmindentől függ, de Te sem vágod túl jól… ;) a “deformitás” nem rezonanciát okoz, az egy más tészta… :K

(#105396) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#105397) raziel01 válasza oriic (#105396) üzenetére


raziel01
veterán

Bukta lesz szerintem.

(#105398) errorcode06 válasza Frod (#105394) üzenetére


errorcode06
őstag

Kinek mi, egy br játéknál sem éreztem még hasonlót. Ellenben a doom ultra nightmare, na, az f@sza volt...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#105399) .LnB válasza oriic (#105396) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez tényleg nem néz ki valami jónak. Pedig egészen eddig még bíztam benne.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#105400) .LnB válasza WhiteWalker (#105392) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért jó, mert működik a recept. Feldobta a shooter FPS-ek piacát. Kellett már a vérfrissítés a Quake, Counter-Srike után. :) És a BR-ek közül a Fortnite és az Apex az, ami igazán jóra sikerült. Előbbi sikere megkérdőjelezhetetlen, már bőven túlmutat a képernyőkön is. A gyerekek körében elsöprő a sikere. Az Apex-ről sok tapasztalatom nincs, de a Titanfall 2 PvP módját tágították ki BR-re. Ami meg alapból is az egyik legjobb újkori lövölde volt. Kár, hogy nincs benne solo mód.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.