Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106951) Lackooo84 válasza ρσгτσ (#106946) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Biztos sokan elő fognak fizetni rájuk. :DDD

The Truth is out there...

(#106952) Lackooo84 válasza duckload (#106944) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja nagyon jó lesz, hogy ezentúl még lustábbak lehetnek a fejlesztők, már a stabil 60-ra se kell törekedniük, elég lesz a 40 is.... a többit majd a VRR megoldja... :U

The Truth is out there...

(#106953) KaitouP válasza Lackooo84 (#106952) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Akinek meg nincs VRR-es megjelítője, az szopikázik. :DDD Jó irány szerintem is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#106954) axlfsi


axlfsi
veterán

... inkább már az új szemüveg jönne, a hülye víárár helyett :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#106955) Kendek válasza kovsol (#106950) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a 40 a panel alsó határa, vagyis 40 Hz. A 20 pedig úgy jön ki, hogy 40 Hz alatt aktiválódik az LFC (Low Framerate Compensation), ami megduplázza a képkockát, vagyis a 39 fps-t azt már 78 Hz-en jeleníti meg, a 20-ból pedig 40 lesz. Ez így nagyszerűen működik, de persze az alacsony fps-t azt így is meg lehet érezni, szóval arra nem csodaszer.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#106956) stilo18 válasza Kendek (#106955) üzenetére


stilo18
addikt

A felbontást érinti a VRR?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#106957) Madoc válasza stilo18 (#106956) üzenetére


Madoc
veterán

Variable Refresh Rate, a felbontáshoz nincs köze

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#106958) ρσгτσ válasza Lackooo84 (#106952) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Vagy nézhetjük onnan is, hogy amit eddig kompromisszumokkal tudtak megoldani a fejlesztők, azt most segíti a VRR. Nem feltétlen az ő tudásuk (vagy akarásuk), hanem a konzolokban lévő hardver korlátai miatt.

A VRR jó dolog. Az is tény amit te írsz, de a célja nem ez.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#106959) axlfsi válasza stilo18 (#106956) üzenetére


axlfsi
veterán

Ahogy vesszük! Csodák nincsenek, valahonnan "el kell szippantani" ennek az árát. Elvileg bánthatja a felbontást, amit egyesek előszeretettel észre is vesznek. Én régóta élek a lehetőséggel, ahol lehet (Xboxon), de részemről nem tűnt fel cserébe semmilyen negatívum. De ez én vagyok. Már nem 20 éves a szemem :K

Sony notes that enabling this option “may improve video quality for some games,” but also warns that unexpected visual effects may occur as a result.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#106960) Peace


Peace
nagyúr

Tök szuper, hogy csak HDMI 2.1-en és ba**tak megcsinálni 2.0-s FreeSync VRR-es TV-khez..... :((( Tudom, tudom....vegyen mindenki új tv-t. :(

(#106961) Kendek válasza axlfsi (#106959) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell elszippantani hozzá semmit, a VRR az pont, hogy potenciálisan növeli a képminőséget, azáltal, hogy extra teljesítmény nyerhető vele. Ha esetleg arra használják, hogy a stabil 30 vagy 60 fps helyett magasabb legyen de ingadozó, az sem ront a képen, hanem javít a folyamatosságon, és alacsonyabb lesz az input latency, ahogyan a pókinál írják is.

<-ƘƘ->

(#106962) axlfsi válasza Kendek (#106961) üzenetére


axlfsi
veterán

Ha Te mondod... :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#106963) TrishtanAG válasza Lackooo84 (#106951) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Összességében olcsóbb, mint mondjuk a 4K-s Netflix éves díja. A probléma, itt azzal van, hogy egyszerre érdemes kiperkálni az éves díjat, így nem oszlik el havi háromezer valamennyire. Ha közreadják a játéklistát, amiben pl. talál valaki 10 olyan játékot, amit végig szeretne vinni az év alatt, akkor egy-egy játékra leosztva "csak" 3600 forintot dobott ki rájuk.

www.adventuregames.hu

(#106964) fausto válasza TrishtanAG (#106963) üzenetére


fausto
addikt

Én előfizetnék, kipróbálnám, de arról még nincs semmi infó, hogy lefelé hogyan lehet váltani...

(#106965) TrishtanAG válasza fausto (#106964) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Amúgy szerintem a középső tier érheti meg a legjobban. Gonosz leszek, de olyan játékok miatt nem nagyon fizetnék plusz tizenakérhányezret évente, amik egy 5-6 éves PC-n játszva emulálhatóak. (A Ps1-es és és 2-esek akár egy 10 évesen is).

www.adventuregames.hu

(#106966) crue válasza TrishtanAG (#106965) üzenetére


crue
őstag

6000 Ft a különbség éves díjat nézve a középső és a nagy között, nem tizenezrek.

(#106967) ProEvoFan válasza TrishtanAG (#106963) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

30 rugó teljesen jó ár.

(#106968) raziel01 válasza ρσгτσ (#106946) üzenetére


raziel01
veterán

3 hónapra rápróbálok szerintem ha lesz pár értelmesebb játék.

Szerintem azok fognak fanyalogni akik egy xbox game pass szintű árat remélnek. Ott mindig lehetett trükközni 1 évet 15 ezer körül.

[ Szerkesztve ]

(#106969) ProEvoFan válasza raziel01 (#106968) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ott a nem kiskapus ár kb 50ezer.
Kérdés meddig engedik a kiskapuzást. Remélem jó sokáig.

(#106970) Moby válasza Kendek (#106961) üzenetére


Moby
addikt

Kolléga szerintem nem igazán érti a VRR működését :)

Közben kiugrott a Salt and Sanctuaryból a platina. Jó szívvel ajánlom bárkinek, jó régi cucc, de elvileg két hét múlva jön a folytatás, nagyon időszerű elővenni, akinek még nem volt meg (évek óta a fiókomon hever, miután LobosJr felhypolta, így utólag be kell lássam, nem rdemtelenül :) ).
Legalábbis nagyon bízom benne, hogy 10-én tényleg jön, mert a storeban még dátum sincs, és epicen sincs még ára sem.

/hoppszika, közben kikerül a dátum a psstorera is! Hellyeah! :DDD Day1

[ Szerkesztve ]

(#106971) kovsol válasza ProEvoFan (#106967) üzenetére


kovsol
titán

PS+ az nekem fixen mindig van, és lesz is míg van Playstation, így csak azt nézem mennyi lesz azon felül. Még van 10 hónap PS+ előfizetésem azt szerintem fel fogom upgradelni majd egy éves legmagasabb szintre, és utána meglátom kell-e nekem a jövőben is. De a középső és a magas közötti havi 500Ft az már semmi kb. (12 hónapos árakat nézem)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#106972) Lackooo84 válasza TrishtanAG (#106963) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az a baj, hogy nagyon kevés a játék. Ha elérhető lenne mondjuk az ÖSSZES valaha megjelent PS1-2-3 játék, akkor azt mondom még néha be is fizetne az ember 1-2 hónap upgradet, hogy kijátsszon pár régi kedvencet, De így, hogy teljesen foghíjas a játéklista, PS3 játékokból csak alapverziók vannak DLC-k nélkül, valószínűleg még mindig nincsen hazai PSN szerver ehhez (rossz képminőség + input lag)... így biztos nem adnék egy forintot sem érte...

The Truth is out there...

(#106973) ρσгτσ válasza raziel01 (#106968) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Viszont itt a sávok miatt vannak kedvezmények. GPU kiskapu nélkül azért ennél drágább, ha az éves előfizetést nézzük.

Azt meg ugye nem tudjuk, hogy meddig lesz kiskapu. Illetve a mostani teljes ár meddig marad ezen az összegen.

Nekem van egy éves Plus -om. Szerintem onnan egyből feljebb váltok a nagyobb csomagra. 6 ezer forint meg már nem igazán számít 1 évre elosztva, ha az Extra és a Premium között gondolkoznék.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#106974) axlfsi válasza Moby (#106970) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen kolléga, nem értem. Nekem aztán mindegy, hogy felbontásbéli trükközés vagy egyébiránti unexpected visual effects may occur, abban az esetben, ha egy nem támogatott* játék esetében is bekapcsoljuk (* - de, olyannál is lehetnek gondok, ahol támogatott), azt azért szögezzük le, hogy nem én találtam ki.
Illetve azt is hozzátenném, hogy nekem speciel a Sony XH90-es szériás TV-vel van tapasztalatom, ahol igenis gondok voltak (vannak?) a 4k@120hz-cel, annak ellenére, hogy ez a Sony termék hivatalosan támogatja a technológiát (de a TV képfeldolgozó proci nagyon úgy néz ki, hogy kevés - amit persze nem vallanak be, viszont a tények makacs dolgok).
Sony TV topik VRR tapasztalatok
Vincent Theo is említi a blur jelenséget (ami kvázi a felbontás butítása, ha úgy tetszik - de ebből tényleg ne csináljunk hitvitát, mindenki azt gondol, amit akar és lehet vannak TV-k, ahol hibátlan (lesz) - kívánom Nektek, ilyen legyen minden esetben, de ettől még tény, hogy a Sony által is hivatalosan támogatott XH90-es széria sajnos (vagy nem, de) jó nagy beetetés volt - bizonyos játékoknál, bizonyos esetekben (és nem vagyok benne biztos, hogy még nem lesz így más bizonyos TV-knél is)).

Szerk.: azt is hozzátenném, hogy sok játékkal nem néztem még, illetve talán jellemzően csak a 4k@120hz kombónál jöttek elő leginkább (már ahol; pl COD) néha problémák - hangsúlyozom azt is: engem sosem zavart (vagy csak nem láttam, amit mások igen).)
Hátha a PS5@Sony TV kombók hibátlanok lesznek, legyen így! :R

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#106975) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#106972) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ehhez még ugye hozzájön az is, hogy én (meg bárki) a PS1-2 játékaimmal akkor játszom emulátoron, amikor akarok. :)

The Truth is out there...

(#106976) totalwarrior válasza ρσгτσ (#106973) üzenetére


totalwarrior
tag

Drágább, de többet is kapsz a pénzedért.

(#106977) F-ECT$ válasza ρσгτσ (#106946) üzenetére


F-ECT$
titán

Remélem ezekre is jön majd a szokásos 25% kedvezmény, és akkor a legdrágább fog 1 évre annyiba kerülni, mint 1 db AAA játék.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#106978) Kendek válasza axlfsi (#106974) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogy az XH90-nél a 4K@120Hz az blurry, arról nem a VRR tehet, semmi köze hozzá. Sőt, a VRR az működik 60-as plafonnal is.
A felbontással egyáltalán nem kell trükközni. Nem a VRR-ért kell tenni, hogy áldozatok árán elérhető legyen, hanem pont, hogy segít és extra erőforrásokat ad, nem pedig elvesz.
Hogy potenciálisan vizuális anomáliákat okozhat, ez csak a régebbi, és csak bizonyos játékokra igaz, nem általánosságban.

<-ƘƘ->

(#106979) S e t h


S e t h
nagyúr

Szemezgetek a No Man's Sky játékkal, de nehezen tudom bárhová besorolni.
Space survivor? Gyüjtögetek, fejlesztgetek?
Annyit tudok róla, hogy elég komoly bukásként indult, majd elég sokat pofoztak rajta.
Van aki töltött el vele néhány órát és élvezte is?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#106980) crue válasza Lackooo84 (#106972) üzenetére


crue
őstag

Egy valószínűlegre alapozol, ami nem túl bölcs dolog. Néhány nappal ezelőttig azt is mindenki biztosra vette, hogy itthon nem lesz streaming, aztán mégis. Akár még hazai szerver is lehet hozzá.
Azt meg hogy 700+ játék nagyon kevés, inkább nem is kommentálom.

(#106981) axlfsi válasza S e t h (#106979) üzenetére


axlfsi
veterán

Aki jászott vele, talán mind dicsérte, de elég időrabló úgy tudom...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#106982) Major Lion válasza S e t h (#106979) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem mondanam survivor-nak, ez a resze nem olyan kidolgozott, eleg hamar el lehet jutni olyan szintre hogy a nyersanyag nem problema, es a tuleles se. Inkabb felfedezos, epitgetos jatek.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#106983) axlfsi válasza Kendek (#106978) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, ezért is tettem hozzá, hogy XH90-nel van tapasztalatom, ami egyébként hivatalosan rohadtul támogatnia kellene hibátalanul, de ordas nagyot hazudott a Sony ennél a TV-nél (és a mai napig nem vallotta be), mert ami működik is a VRR-ből (igen, nem technológiai korlátok miatt, maga a VRR hibátlan, ha elég hozzá a hardver), az meglehetősen kompromisszumos; 4k@120-nál blurryt látnak, local dimming a felére kapcsol, stb.
Mindegy, engedjük el a témát. A VRR szuperság! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#106984) ρσгτσ válasza totalwarrior (#106976) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen. Ezt mindenki maga dönti el, hogy mennyire éri meg neki. Számtalan lehetőség van arra, hogy PS4 előtti játékokat futtasson az ember különböző minőségben, különböző eszközökön. Amibe inkább nem is mennék bele, mert ezen a fórumon tilos.

Jópár játék valószínű amúgy sem lesz benne a kínálatban. Így minden egyedi igényt nem tud majd teljes mértékben kielégíteni.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#106985) Peace válasza S e t h (#106979) üzenetére


Peace
nagyúr

Én úgy tudom, hogy két mód van benne. Az egyik a lightos felfedezős. A másik meg a túlélős farmolós.

(#106986) stilo18


stilo18
addikt

No, ezért kérdeztem a VRR/felbontás dolgot, mert valamelyik kinti fórumon olvastam hasonló témát, ezért dobtam be.
Köszönöm a hsz-eket :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#106987) .LnB válasza S e t h (#106979) üzenetére


.LnB
titán

Felfedezős, craftolós, nyugis játék. Olyan, ami elé úgy ülsz le, hogy órákig csak az alapanyagot gyűjtöd, fejlesztgetsz, építkezel. Aztán elkezded felfedezni az űrt. Van egy pár quest lánc, ami végigvezet az elején, de egy idő után választanod kell, hogy merre tovább. Jobb ha saját célt tűzöl ki magadnak, hogy élvezd. Mert ha maga a felfedezés élménye nem kap el, akkor baj lesz. Nálam volt egy pont, amikor megláttam, hogy micsoda tartalom van már benne, és átgondoltam, hogy mennyit kell ebbe a játékba gyűjtögetni, fejlesztgetni. És inkább, hagytam. Nincs egy egzakt cél, egy lebilincselő sztori. Szóval nem fogja végig a kezed.

Én a Subnautica-val tudnék párhuzamot vonni. De abban ott egy rejtély, ott van egy "sztori" legalább.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#106988) KaitouP válasza Peace (#106960) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Mehetett volna FreeSync-es monitorokkal is, de ugye azt minek, hiszen akkor nem fogynak a (saját Sony-s) tévék.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#106989) Peace válasza KaitouP (#106988) üzenetére


Peace
nagyúr

Haragszom is rájuk, mert a tv-mben ott a FreeSync VRR támogatás, csak ugye HDMI 2.0. Mind1. Majd sok-sok év múlva ha sikerül költözni és marad pénz tv cserére.....

(#106990) KaitouP válasza Peace (#106989) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Én is, mert minden adott a monitoromban hozzá, de hát ugye én csak a kisebbség vagyok, úgyhogy fogjam be a számat. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#106991) Kendek válasza stilo18 (#106986) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Önmagában technikailag nem rontja a felbontást (nincs közvetlen összefüggés), de nyilván egy 120 Hz-es performance mód esetén alacsonyabb lesz a fidelity módhoz képest. De amúgy a VRR az a teljes skálán bevethető, 30-120 között ingázhat nyugodtan. Habár inkább csak 40 fps fölött mondanám jónak, mert ha alá beesik, akkor az már azért érezhető.

<-ƘƘ->

(#106992) S e t h válasza .LnB (#106987) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi.
Megy a hezitálás, hogy ezt vegyem meg vagy a The outer worlds-ot.
Nem ugyanaz a műfaj, viszont kb. mindegyik egyformán közepes érdeklődést vált ki belőlem.
De még van 1 napom, hogy eldöntsem. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#106993) kIsDe`


kIsDe`
tag


PS Plus (Majus 2022) - FIFA 22 (PS5 & PS4), Tribes of Midgard (PS5 & PS4), Curse of the Dead Gods (PS4)

[ Szerkesztve ]

(#106994) WhiteWalker válasza crue (#106980) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Engedd el ,ő a helyi megmondó ember. Aki mindent és mindenkinél jobban tud. ;]

(#106995) RangerFox válasza kIsDe` (#106993) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ez nem hivatalos

(#106996) kIsDe` válasza RangerFox (#106995) üzenetére


kIsDe`
tag

Visszatudsz mutatni arra az elmult lassan 1 evben amikor billbil-kun leakje nem jott be? Persze nem hivatalos, de ez elmult honapokban ez eleg stabilan jott.

[ Szerkesztve ]

(#106997) -=Jam=- válasza kIsDe` (#106996) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nem azt mondta, hogy nem ezek lesznek, csak hogy nem hivatalos, és teljesen igaza van ebben. Mert ha egyszer véletlen tényleg nem jön be, akkor majd jön a sírás... :)

(#106998) kovsol válasza axlfsi (#106974) üzenetére


kovsol
titán

Úgy tudom a Sony és Philips TV-knél a 4K 120Hz + VRR esetében a függőleges felbontás felezve volt. A Sony úgy tudom erre adott már ki frissítést(lehet nem minden TV-re), de a Philips még nem.
LG esetében nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#106999) edeleny


edeleny
őstag

Üdv.
Első kérdésem. A kontrollert akkor is tölti ha ki van kapcsolva a gép, vagy jobban járok, ha beszerzek egy telefontöltő fejet. Vagy ennyit bír, 1-2 órát?

Gran Turismo:
- nem mondjátok, hogy 2022-ben, 825 gigás SSD-vel, ami a végtelenig bővíthető, induláskor kéri a lemezt? Ez komoly?
- a caffe-ban a Luca az nektek is egy csúnya szőrös férfi, vagy nálam mentek félre a dolgok?

Ha már grafikai beállítások. A legelején két menü közül lehetett választani, nem értek hozzá. Melyik mi? Egy 4K-s HDR, DolbyVision-os TCL TV-re van rákötve.
(csendben jegyzem meg, nem estem hasra a képtől, pedig induláskor írja a TV, hogy HDR, meg hogy valami 3000x valamennyi felbontás)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#107000) tothl válasza edeleny (#106999) üzenetére


tothl
addikt

Miért ne kérné ? Egy okot mondj és azt is, hogy TE hogy oldanád meg ?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.