Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89251) kozicsd válasza tomcsi23 (#89250) üzenetére


kozicsd
tag

Mint mondtam, az igazgató a rokona, ebben az esetben lehet azt feltételezni szerintem, hogy nem b@szik ki vele. Ráadásul inkább hosszabb távon használta az autót, gondolom a tulajdonosnak sem érdeke hogy ne figyeljen erre oda.

(#89252) tresh válasza kozicsd (#89251) üzenetére


tresh
addikt

sógor,koma,rokon b*sz át elsőnek ;)

szerk: én bevinném egy másik szervizbe ahol láttak már ilyet és átnézetném...

[ Szerkesztve ]

(#89253) -v- válasza kozicsd (#89251) üzenetére


-v-
addikt

Az igazgató aztán általában nagyon ért a műszaki kérdésekhez ;]

(#89245) Dr.Zoo :

bobtheoilguy-on fórumban majd' minden olajról találni infókat, érdemes megnézni mert bevizsgáltatják őket mittudomén 10k km csak városi rövid utas használat után hogy áll az olaj (nyilván attól is függ miben van de iránymutatónak jó). Annak sincs feltétlen értelme, hogy belerakjuk a legjobb olajat és fölöslegesen hamar kidobjuk :)

(#89254) VR6-Fan válasza -v- (#89253) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Link :) ?!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#89255) -v- válasza VR6-Fan (#89254) üzenetére


-v-
addikt

Hát pl. itt amit a sajátomba kinéztem arról 1: [link]

Nyilván motorfüggő is stb. de elég sok van itt fent mindenféle olajról, találni sokfélét, pl. ez a motul
6k mérföld után még elég fullos.

(#89256) Rambovits válasza tresh (#89249) üzenetére


Rambovits
senior tag

Én most a periódus miatt aggódok, Novemberbe volt 1 éves az olaj a kocsiban. Mentségemre szóljon, hogy amióta pöstre járok dolgozni, nem nagyon használom a kocsit, max. 200km havonta. Viszont februárban mindenképp ki akarom cseréltetni az olajat, meg a szűrőket.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#89257) tresh válasza Rambovits (#89256) üzenetére


tresh
addikt

Nekem szerintem 1 héten belül csere érett lesz a dolog 1500km van hátra :D De lehet picit most többet mászok el vele 1-2 ezerrel hátha jobb idő lesz picit nincs kedvem a garázst kipakolni :DDD

(#89258) VR6-Fan válasza -v- (#89255) üzenetére


VR6-Fan
veterán

olyan linkre gondoltam ahol lehet csemegézni, már ha van ilyen :)
de ha ráérsz meloba akkor mobil 5w50/5w40/ LM 10w60 érdekelne :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#89259) cool13 válasza kozicsd (#89248) üzenetére


cool13
őstag

Nem rég volt egy történet a TC-n hogy a márkaszerviz egy félbevágott autóra sem mondott semmi rosszat. És még lehetne sorolni.
De érezni hogy te meg akarod azt a kocsit venni. Én nem tenném, ha tényleg ennyi volt a csereperiódus.

(#89260) siti válasza cool13 (#89259) üzenetére


siti
senior tag

miért mondtak volna rosszat? az egy nagyon jól félbe vágott autó volt és a gyárban is darabokból rakják össze-
:DD

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#89261) kozicsd válasza cool13 (#89259) üzenetére


kozicsd
tag

Oké, biztos vannak ilyen történetek, de ez egy elég kis város, kb mindenki jóban van mindenkivel, kéz kezet mos alapon (igen, lehet hogy most naivnak néztek), de szerintem itt átbaszásról szó nincs. Ismerem az autó előtörténetét, tudom hogy mindig rendben volt tartva, ez a 30ezres olajcsere még nem is biztos, ez délután-este derül majd ki.
A másik hogy annyi pénzért amennyiért meg tudnám venni lehet hogy egy jobb biciklit se tudnék megvenni. És igen nagyon meg akarom venni ;]
Ültem már olyan autóban is 200ezer km-el, ami esztétikailag, motorikusan sehol nincs ehhez képest.

(#89262) footy válasza kozicsd (#89261) üzenetére


footy
addikt

Ahogy Taat is irja autopalyas hasznalatban nem annyira vesz a 30ezres periodus, de egy kompressziomerest erdemes lehet csinaltatni, hogy megnyugodjon a lelkiismeret.

(#89263) rihi1 válasza kozicsd (#89261) üzenetére


rihi1
tag

Te is sok kilómétert akarsz vele menni, hogy dizelt szeretnél?

(#89264) tresh válasza footy (#89262) üzenetére


tresh
addikt

Hát ha pályán használnám többségben én max 20k ként tuti cserélnék...de inkább 15k egy dieselnél..

(#89263) rihi1: ha jó áron veszi akkor gondolom ez a benzin/kontra diesel kérdés felesleges.. :))

[ Szerkesztve ]

(#89265) net84 válasza tresh (#89257) üzenetére


net84
őstag

111 nap és/vagy 800km van hátra a következő cserehatárig. Plusz 1,5-2 hónap és 2000km. A kötelező szerviz után ennyi volt az olajban, amikor ment a kukába a turbó felújítás után. A héten ellenőrzöm a 2014-es javítási papírokat, hogy szűrőket (remélem legalább az olaj szűrőt igen) is cseréltek vagy akkor csak az olajat cserélték le rajt. Ennek függvényében kérem "SOS"-re az időpontot...

Legyen bármilyen jó áron egy dízel, rövid távra, városba halálos vétek azt venni. Szerintem. Hacsak nem eldobható autóról van szó. Mert, ha megy, amíg megy és utána csak belöki a bontóba, akkor tényleg mindegy. De ilyen szempontból az olajcsere periódusa is :DDD .

A Citroen C2 1.4 HDI most megy a háztól. Már ki sincs használva. Az utóbbi hónapokban többet ment városban, mint országúton. Jó esetben heti egyszer kapott 70-100km-t országúton, nyugis tempóval.. A "végleges" leparkolás előtt meghajtottam, mert panasz volt az erejére. Köpködött, prüszkölt és füstölt mint a gőzmozdony. De jó tartományba tartva a fordulatot, "kapkodja" a lábát, ha kell.

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#89266) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Ki írta múltkor, hogy megokosította a detektort és némítja a fejegységet, amikor jelez?

(#89267) K Norbi válasza MunezXBK (#89266) üzenetére


K Norbi
addikt

Helló! AudiA8Q42 írta! engem is érdekelne ez a megoldás! [link]

[ Szerkesztve ]

(#89268) MunezXBK válasza K Norbi (#89267) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Engem is, elég halkan jelez. Örülnék ha némítana.

(#89269) footy válasza MunezXBK (#89268) üzenetére


footy
addikt

A mute-ra kell jelet adni es nemit.

(#89270) K Norbi válasza footy (#89269) üzenetére


K Norbi
addikt

Gondolom a tranzisztorral adta meg neki mennyi legyen a kimenti feszültség. írok neki privátba kikérdezem :D csak nem lépett már be mióta! nekem is halk!! alig hallani
Hogy mondod?? ami az Iso kötegbe van a Tel mute? 12V?

[ Szerkesztve ]

(#89273) MunezXBK válasza footy (#89269) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az oké, de honnan? :D

(#89274) K Norbi válasza MunezXBK (#89273) üzenetére


K Norbi
addikt

Már írtam privátba AudiA8Q42 ha válaszol továbbítom. ;) Van nekem pár jó barátom akik megtudnák csinálni! csak 1 baj van! Ha oda adom nekik talán idén karácsonyra meg is csinálják! Ezek elfoglalt emberkék. ;]

[ Szerkesztve ]

(#89276) Hikvision válasza Hikvision (#89275) üzenetére


Hikvision
senior tag

A Lényeg, h pontosan nem emlékszem már rá, (4éve volt) h mi volt a pontos felépítés, látnom kéne a nyákot, de az biztos, h a zümmer lábáról lett levéve a vezérlőjel egy bc tranzisztorral, ami felhúzta a relét, ami kapcsolta a mute szálat az iso csatiba.

[ Módosította: radi8tor ]

20 éve a PH-n.

(#89277) K Norbi válasza Hikvision (#89275) üzenetére


K Norbi
addikt

;] huu nekem ez magas labda, inkább elküldöm postán és csináld meg :C :C

[ Szerkesztve ]

(#89278) Hikvision válasza K Norbi (#89277) üzenetére


Hikvision
senior tag

Válasz is (természetesen nem erről a dologról beszélgettünk) :DDD

20 éve a PH-n.

(#89279) K Norbi válasza Hikvision (#89278) üzenetére


K Norbi
addikt

Na szétkaptam! Itt vannak a képek róla! jelöld be mit hova forrasszak! küldj linket milyen tranzisztort vegyek bele, mit hova kellesz forrasztani. "szájbarágósan ám" :DDD :DDD
a mobilnetezők ne kattintsanak a linkekre! mert a képek mérete nagy.
képeket S4 el lőttem!
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#89280) Hikvision válasza K Norbi (#89279) üzenetére


Hikvision
senior tag

Másabb a zümmer, mint ami nekem volt, ki kéne mérni műszerrel, h riasztás esetén melyik lábán jelenik meg és milyen feszültség. Adni kéne a ketyerének áramot, rádugni a fejet, és tv távirányítóval nyomatni neki jó közelről, h riasszon, közbe meg kimérni, a feszültséget a csipogón.

20 éve a PH-n.

(#89281) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Mágus2: Lenne egy kérdésem ,hogy neked mi oldotta meg Fruzsin a lüktető fékpedál szindrómát??

Kezd már zavarni , inkább gyenge fékezéskor csinálja jobban... :U :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#89282) K Norbi válasza Hikvision (#89280) üzenetére


K Norbi
addikt

Ok ok holnap kimérem és küldök minden adatot. :)

(#89283) Mágus2 válasza kk831228 (#89281) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Eredeti gyári tárcsák, eredeti gyári pagid betétek, új csapágyak, szilentek és gömbfejek a futóműben + el vol görbülve az egyik csapágyházon a féknyereg felfogatási pontja(a jobb oldali). Ezeket ellenőrzöd, a csapágyakat érdemes cserélni, meg tárcsát, betétet.

(#89284) kk831228 válasza Mágus2 (#89283) üzenetére


kk831228
addikt

Aha... :R Kb ezekre gondoltam én is... ;) Hogy tud elgörbülni a féknyereg felfogatása?? :F :U Érdekes... :U

Kerékcsapágy gyanús+ egyik lengőkar kivan... Viszont nem hiszem. hogy az okozza ,mivel csomószor volt már ki másik is és az miatt nem csinált sose ilyet... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#89285) Mágus2 válasza kk831228 (#89284) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Milyen tárcsa és betét van bent most?

(#89286) MunezXBK válasza Hikvision (#89280) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont ezt csináltam ma, csak nem mértem. :D

(#89287) Hikvision válasza MunezXBK (#89286) üzenetére


Hikvision
senior tag

Mondjuk úgy gyorsabb ;] Akkor viszont naprakészebb információkkal szolgálhatsz a most érdeklődőknek :P

20 éve a PH-n.

(#89288) K Norbi válasza Hikvision (#89287) üzenetére


K Norbi
addikt

jelen! és aztán? ha kimérem a feszültséget! meg melyik lábán van a + aztán?? mi a többi folyamat?
Neked működött csipogó is? és közbe némította a fejegységet?

[ Szerkesztve ]

(#89289) kk831228 válasza Mágus2 (#89285) üzenetére


kk831228
addikt

Tárcsa már cserés nem tudom a típust , betét hát már nem tudom valami jurid talán... :B A jobb oldalon belső oldalon eléggé határon van a betét is... Legutóbb szabályozás után pár ezerrel kezdte el a lüktetést... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#89290) Hikvision válasza K Norbi (#89288) üzenetére


Hikvision
senior tag

Ha meg van, h melyik a kapcsolt feszültség akkor ahhoz való tranyó kell npn/pnp ami húzza a relét, a csipogó ugyanúgy megmarad, de Munez pont ma csinálta én meg vagy 4 éve ;]

20 éve a PH-n.

(#89291) K Norbi válasza Hikvision (#89290) üzenetére


K Norbi
addikt

Mégsem segítene... :((

[ Szerkesztve ]

(#89292) MunezXBK válasza Hikvision (#89290) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A távirányítós mókát. :))

(#89293) Styling


Styling
csendes tag

Mágus!

Szerinted?

Vettem egy passatot. Hidegen kb 30mp-t kell indítőzni.
Melegen kb 10-t.
Chipesemmel néztük hibakód nincs. Elötöltest szépen allít.
Szerinted mi lehet? Illetve kb 60ló a kocsi. Végsebessege 140.
Turbónyomas annyi amennyi kell. Megvalósul. Csiga szépen dolgozik. Hdk fedé helyén van. 4.8mg
Csipmentes a kocsi. Légtömegmérő is ok.
Hazafele 120 tempomatnál a fogyi 9-10L volt. Füst semmi. Se pamacs semmi.

Ha beindul gyönyörűen jár.
Néztük diaggal.indítózas közben akkor röffen be ha eléri a 30mg-t vagy mit. Ugye ez szép lassan kezd felmenni miközben teker.

Adagoló?

Itt egy videó. [link]

STyling

(#89294) Mágus2 válasza Styling (#89293) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Méress kopressziót. ;) Olyan hangja van, mint ami szarrá van kopva.

(#89295) Styling válasza Mágus2 (#89294) üzenetére


Styling
csendes tag

Egyszer megállt a pályán. Aztán nem indult többet. Adagoló baja volt. Elvileg fel lett újítva. Gyakorlatilag ilyen lett... Vagyis mióta piszkálták azóta ez a tönet. Kartelgáz nincsen sok.

STyling

(#89296) Mágus2 válasza Styling (#89295) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akkor az adagoló van szarrá kopva., de a kompresszió mérés nem árthat. Ha mondjuk 19bar alatt vannak a hengerek, nem érdemes rá adagolót venni.

[ Szerkesztve ]

(#89297) Styling válasza Mágus2 (#89296) üzenetére


Styling
csendes tag

Holnap kiderül köszi :)
360e km-től csak nem kéne megkotlania neki...

STyling

(#89298) Mágus2 válasza Styling (#89297) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kevesebbel is láttam már kifutott motort. Havernak 350 000 sem volt még benne, 11,14,17,16 nyomást mértek, és ez egész jól ment, csak reggel nem indult hidegen.

(#89299) Dr.Zoo válasza Mágus2 (#89298) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az enyémbe "csak" 250 van, de ha hidegen így indulna, lehet alágyújtanék...

Szvsz a videóban szereplő paszulyban annyi a kilóméter, amennyit szeretnél látni.. :) Vagy egy nullával több.. :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#89300) net84


net84
őstag

Hát emberek! Lehet, csak én voltam "régen" kavicsos kereskedésben, de tessék Szombathelyre jönni autót venni. Itt minden szekér frissen van szervizelve és minden másodiknál frissen cserélt a vezérlés. :Y

Az egyetlen, amin valamennyire elgondolkodtatott. Skoda Fabia 1,4 16V Vélemények? A képek és adatok alapján valakinek valami érdekes, feltűnő, aggasztó?

A km állás kiírva nincs rá, feltételezem opcionálisan választható. A kartámasz szét van kopva, a sofőr ajtaján a műanyag betétek lafognak (mintha zárat szereltek volna és nem lenne összerakva rendesen). A hátsó, csomagtér ajtó ablaka cserélve, nagyon gányolva ragasztották be az újat. A sofőr ülésen látszik, hogy használták, rengeteget szálltak ki-be, de még elmegy. Lámpatestek polírra szorulnak.

Read only...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.