Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89651) TaaT válasza Mágus2 (#89649) üzenetére


TaaT
veterán

Igazából a fordulatszámával nem volt baj, csak leszívta az aksit. :)

De persze jobban teker mint régen.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#89652) Bagira01 válasza Mágus2 (#89645) üzenetére


Bagira01
veterán

1.6TD SB motorkódú Audi 80, bosch adagolóval. Jó ideje, nagyobb fordulatszámon csak "lökdösi" magát és szürkés füstöt ereget maga után, 140-nél nem is nagyon tud többet menni. 1 éve elvittem adagolóshoz, mert elkezdett folyni is, cseréltek tömítés, meg elvileg bemérték, beállították, úgy elcsavargatta, hogy emelkedőn el se lehetett vele indulni, állandóan lefulladt. Mindezt 40k-ért. Nem vittem vissza, mert folyamatosan kellett a kocsi. Voltam pár szerelőnél, mind azt mondta vigyem el megint adagolóshoz, mert az lesz szar.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#89653) MunezXBK válasza Bagira01 (#89652) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jó adagolós ritka, mint a fehér Zorró.

(#89654) Bagira01 válasza MunezXBK (#89653) üzenetére


Bagira01
veterán

Ezeken a régi kocsikon az adagoló birizgálás felér egy gazdasági totálkárral. Én se erőlködnék vele, de családba van új kora óta, törésmentes, és a bal hátsó köszöb kis rozsdát kivéve patika(kivülről). Szeretem az öreg szivart.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#89655) VR6-Fan válasza Bagira01 (#89654) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hivatalos tdi conversation :)?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#89656) MunezXBK válasza Bagira01 (#89654) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem gond az, ha hozzáértő nyúl hozzá.

(#89657) Bagira01 válasza MunezXBK (#89656) üzenetére


Bagira01
veterán

Elvileg aki hozzányúlt 1éve(lehet van 2 is) az audi klub fórumon ajánlották. Csepeli öreg bagós fazon. Kecelen van nagy Bosch adagolós, de az vagy 400km oda-vissza....

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#89658) 8th válasza Bagira01 (#89657) üzenetére


8th
addikt

Az ország talán legjobb dízel javító szakműhelye. Jól felszerelt profi műhely, magasan képzett emberekkel dolgoznak és abszolút versenyképes áron. Ha tényleg csak egy adagolópados beállítás kell az a helyszínen "megvárható" beavatkozás. (ez néhány óra alatt megvan le és felszereléssel együtt, addig el lehet menni megnézni a hadtörténeti múzeumot). Az elterjedtebb típusokhoz szinte mindenük van raktáron és csak új eredeti gyári alkatrészekkel dolgoznak ami örök élet + 1 nap.

(#89659) Kiskokó válasza Mágus2 (#89647) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát nekem a B7 A4-en az inditót cserélni kurva nagy szopás volt állítólag.
Csak alulról és részecske szűrőt ki kellet bonatani meg megbillenteni a motort váltóstul, hogy kiférjen..

Neki is az van nem ?

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89660) Mágus2 válasza Kiskokó (#89659) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mindig elfelejtem ezt a hosszanti motoros szívatást, amit már csak az audi művel a konszernen belül.

(#89661) brumi1024 válasza Mágus2 (#89660) üzenetére


brumi1024
veterán

De ott is csak az A4-től. A1/A3/Q3 keresztmotoros.

[ Szerkesztve ]

(#89662) TaaT


TaaT
veterán

Szerintetek ez így szakszerű? :DD

És ez? Ugyanaz az autó...

Give them hell Ukraine!

(#89663) 7600 GS válasza TaaT (#89662) üzenetére


7600 GS
addikt

És gondolom érvényes műszaki engedéllyel közlekedik az utakon. :)

(#89664) TaaT válasza 7600 GS (#89663) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem már nem mert egy bontós készítette a képeket, de mennyi ilyen lehet az utakon istenem. :)

Give them hell Ukraine!

(#89665) 7600 GS válasza TaaT (#89664) üzenetére


7600 GS
addikt

Jaja.

De persze a széles felniért meg a sportdobért jár a fejbelövés. :U

(#89666) zoo8800 válasza TaaT (#89662) üzenetére


zoo8800
veterán

Azt jól látom, hogy a féktárcsa körben elrepedt?

rip and tear, until it is done

(#89667) tomcsi23 válasza zoo8800 (#89666) üzenetére


tomcsi23
veterán

Rendesen elvált.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#89668) zoo8800 válasza tomcsi23 (#89667) üzenetére


zoo8800
veterán

Akkor jó, mert így nem kopik a fékbetét. ;]

rip and tear, until it is done

(#89669) tresh válasza Mágus2 (#89660) üzenetére


tresh
addikt

1-2 öt szét legozol oda vissza és utána már nem akkora sz*pás..de azért csuklik Hans nálam is néha ;]

(#89670) Mappa


Mappa
addikt

Üdv Urak!

Adott egy VW Bora 2005 - 1.6 (1 hónapja vettem)

Váltásnál egyesbe nyikorgó hangja van amikor bedugom neki :D és 3. sebességnél is, bár nem mindig.

Tipp: ilyen faberakásos pakettes az autó és én erre gondolok, hogy ez a rideg műanyag ami recseg, nyikorog (a váltó fejen is)

Ötlet? Megérhet egy kenést a szoknya alatt/körül?

nem kötelező megadni

(#89671) KaiotEch válasza Kiskokó (#89659) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aha, köszönöm, megadtad választ, hogy nem cserélem :P :R

(#89672) alitak válasza tomcsi23 (#89617) üzenetére


alitak
senior tag

Rátöltöttem, mikor a kupakot tekertem vissza, a tartály összeillesztésénél elkezdett szivárogni. Olybá tűnik, hogy ez tartálycsere lesz :/

mod: házilag az ilyen csere kellően bonyolult, vagy inkább szervizt keressek?

[ Szerkesztve ]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#89673) Rambovits válasza KaiotEch (#89671) üzenetére


Rambovits
senior tag

Majd cseréled akkor, amikor nem indul be, te döntésed.. :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#89674) KaiotEch válasza Rambovits (#89673) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Annyira nem gázos a helyzet. :N

(#89675) Piwi


Piwi
addikt

lassan el kellene kezdjek nézni nyári gumikat,esetleg tud valaki ajánlani pontos márkát és típust amire megérné beruháznom? gondolom a méret mindegy,vagy azt is írjak? :U (225/45/17 és 245/40/18)

[ Szerkesztve ]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#89676) Mágus2 válasza KaiotEch (#89671) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az ilyen dolgok miatt lesz megbízhatatlan az autó. Ezt nem cseréljük, mert rossz hozzáférni, az meg drága, majd ha megáll valahol, akkor is rossz lesz hozzáférni, de legalább nem is választhatod meg, hol akarsz lerobbanni. Mert ott hagyott a dög, persze hogy ott hagy, ha el van hanyagolva. Ha költeni kell, akkor költeni kell, aki sajnálja a pénzt a rendes karbantartásra, az járjon busszal. ;)

(#89677) focvis válasza Piwi (#89675) üzenetére


focvis
veterán

Jó és tartós:
1. Michelin Primacy 3, vagy Primacy HP -> én ezt venném
2. Continental PremiumContact 5 -> ilyesmim van (PremiumContact 2), tartós, bár nem szeretem
3. Pirelli Cinturato P7 -> ha nincs másik jó áron, elvileg tartós

Aztán ha csapatós gumi kell, akkor valami sportos (fenti márkák + Bridgestone, Dunlop), de az kopni fog.

(#89678) rob210 válasza Piwi (#89675) üzenetére


rob210
nagyúr

Én a nokianba beleszerettem, téli nyári az és nagyon jól teljesített minden körülmény között.

Én azt mondom teljesítmény arányosan vegyél gumit nagy vas jobb tapadás drágább gumi.
Gyengébb kocsi középkategória.

Próbaképpen feltettük a haver Kormoránjait na azt tuti nem használnám az enyém alá pedig ő a 75-lovas gépéhez esküszik rá.
Én meg első indulásnál elforgattam őket, pedig az enyém is manapság már csak a középosztály aljához tartozik teljesítményre.
:R

Renault power

(#89679) sasa134


sasa134
addikt

Urak, 2.7 TDI-ről (egy 2009-es A6 Avantban) kell rettegnem? papíros 140k futás, német szalonból, vezetve a könyv.
Persze a szokásos "turbó - DPF - kettőstömegű" sátáni háromszögön kívül kérdezem.. Vagy inkább 2.0 TFSI? Évi kb 15k futásra kell, vegyes használat. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#89680) KaiotEch válasza Mágus2 (#89676) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen, ebben is van igazság, de ha mindent megcsináltatna az ember, akkor a világ pénze kevés lenne hozzá(élni is kell az autó fenntartása mellett :) ). Én úgy állok hozzá, hogy ami nagyon nagyon fontos, és muszáj azt megcsináltatom, de a következő tulajnak is hagyok munkát, ahogyan velem is teszik :P

(#89679) sasa134: Amikor én behozattam az autót, a "nepperem" mondta, hogy a 2,7-estől az Isten mentsen meg.

[ Szerkesztve ]

(#89681) MunezXBK válasza sasa134 (#89679) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Turbóra, kettőstömegűre lehet vigyázni, DPF meg...

(#89682) sasa134 válasza KaiotEch (#89680) üzenetére


sasa134
addikt

Ajjaj.
Már tényleg nincs motor szinte amit meg lehetne venni, tiszta szégyen :O Lehet váltok és beleülök egy japán szívó benzinesbe, nem hiányzik a baj.

Avanti Roma

(#89683) Kiskokó válasza Mágus2 (#89660) üzenetére


Kiskokó
veterán

Soha többé 2.0.. tudom a CR- jó... de akkor se kell.

2.0 az Max TFSI lehet számomra...

Amire eladtuk az A4-et (2 év használat után) a végén találtam egyszerelőt aki telefonba megmodnta mi a hiba
még 1 éven át 3 szerelő csak vakarta a fejét meg cserélgettünk kamura mindent.

Nálam az volt a hiba, hogy a főtengely elkopott, és a végén állítólag van egy plusz bütyök ami a Részecskeszűrőhöz van köze vagy nem tudom pontosan.
Na mivel elvolt kopva így megbolondult a regenerálás a részecskeszűrő szar volt, koxos volt mindig, állandóan regenerált ezáltal túlnyomás keletkezett és befolyt a Dizel a motorolajba, növekedett a szint... cseréltünk kamura DPF hőmérő jeladókat stb... a sok regenerálás miatt szerintem az állandó nagy hőtől megsült 2 év alatt 2 öninditó...

első futómű jobb oldalára költtem 120 ezret ugyanúgy nyikorgott tovább...
Ja s akkor egyszer leszállt a turbó, egyszer elfordult a tengely az olajpumpába....

Az az A4 egy rémálom volt.
Az A6 már lassan 3 éve van meg tized ennyi baj volt vele.
Jó igaz porlasztókat cseréltettem benne (pedig nem az volt a baja de nem belevaló volt benne)
Vadi új 6db volt 300 ezer... amiből a régi tulaj állt 100at a régiket meg eladtam 100ért..
Az A6ra eddig lett 3 év alatt költve igy 100+ 50 egy szonda kb ennyi.. de legyen 350 ha teljes áron nézem a porlasztót. az A4re lettköltve 2 év alatt futőmüvel együtt 650 ezer..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89684) Coyot válasza KaiotEch (#89680) üzenetére


Coyot
őstag

Remélhetőleg nyaraláskor otthonról 1500km re fogja beadni a derekát, imádom ezt a szar hozzáállást. :P

Má' nem

(#89685) Kiskokó válasza Piwi (#89675) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hello van ilyen gumim felnivel de külön gumit is megtudjuk beszélni ha kell esetleg :)

225/45 r17 Goodyear Eagle f1 Asymetrico 2.
itt megtudod nézni
[link]

33ezer volt darabja a gumiknak. 13 év végiek, újautó lett ugye az új sharan... aztán ezekbe a gumikba nincs több 2-3 ezer KM nél...

100a gumi magába ha gondolod..
persze csak egy lehetőség volt.

NEM HIRDETÉS csak aktualitásból hátha érdekli.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89686) KaiotEch válasza Coyot (#89684) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem járok nyaralni, hosszú útra se nagyon :P Rengeteg ember így áll hozzá, én miért tegyem másképp? Én sem kapok a pénzemért tökéletes autót.

[ Szerkesztve ]

(#89687) brumi1024 válasza focvis (#89677) üzenetére


brumi1024
veterán

Cinturato P7 a nyárim a Golfon, én szeretem. Nagyon tapad, tartós, de nem a legcsendesebb.

(#89688) Coyot válasza KaiotEch (#89686) üzenetére


Coyot
őstag

melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás esete... mondhatnám hogy az ilyenek maitt van annyi szar autó az utakon.

Má' nem

(#89689) Morris válasza KaiotEch (#89686) üzenetére


Morris
veterán

Legalább magadra legyél annyira igényes, hogy pöpec autóval jársz!
Nekem hidegbe nehezen teker az önindító, Mági megmondta, hogy mi lehet a hiba. Ma megvettem a garnitúra izzítógyertyát, holnap pedig bele is rakja a szaki!
Én egyszerűen nem tudom elviselni, ha valami nem jó a kocsiban.
Sajnos az autós élet ilyen. Ha meg ennyire nem akarsz foglakozni a vassal, akkor vegyél egy 20+ éves ezres swiftet. Az is elvisz A-ból B-be.[link] :U

(#89690) Kiskokó válasza sasa134 (#89682) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hagyad az a szerelő egy csicska lehetett...
Semmi bajuk a 2.7 TDI nek... alapjában ugyan az mint a 3.0
Inkább az a gáz ha hozzá Első kerék Multitronic váltó... az már kerülendő..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89691) KaiotEch válasza Morris (#89689) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Foglalkozom én vele, mondottam, hogy annyit, amennyit fontos. Egyben van az autó más baja nincsen. Erre a hibára nekem nincs 50-100eFt-om, hogy kicseréljék. :N

(#89690) Kiskokó: Megadom a számát hívd már fel, hogy Te szerinted Ő csicska. Kíváncsi lennék, hogy mi lenne a végkifejlet :P

[ Szerkesztve ]

(#89692) Mágus2 válasza KaiotEch (#89686) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ok, nem osztom a véleményed, de ez is egy vélemény. Ha ilyen hozáállással lenne mindenki, akkor nem lenne esélyed sem rendes autót venni. A 10 éves octavia-mat patent állapotban tartottam az utolsó percig. Már kerestem az újat, akkor is megkapott mindent. Ki venne 100 euróért új eredeti EGR szelepet 1 héttel eladás előtt? Van még rendesen szervizelt autó, de kihalófélben van ez az állatfaj, és nem is védett. Lehet másképp is, csak akarni kell. Mellesleg eladásnál annyit kaptam az autóért, amennyit kértem. ;)

Persze, ha nem ilyen lennék, milyen alapon akarnék jól karbantartott használt autót venni?

Mindenki szart árul, én sem foglalkozom vele, majd a következő tulaj..-féle hozzálállás oda vezet, hogy lassan nem lesz 1 daram ép használt autó sem a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#89693) 7600 GS válasza Mágus2 (#89692) üzenetére


7600 GS
addikt

Erre most adnek egy lajkot ha lehetne! :)

(#89694) cool13


cool13
őstag

Nálam nem volt annyira koszos az üzemanyagszűrő.

(#89695) Kiskokó válasza KaiotEch (#89691) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem igazán érdekel az elvakult "hülye"szerelők véleménye.
Itt helyben is van egy szerelő (Aki HELYBEN a 3-4 közül a legjobb)
Mégis neki az 1.9 TDI is csak az adagolósig isten, a PD-t megm ár szidja hogy milyen szar stb stb...

Pedig az 1.9 PD 130 le-s se rossz..

Minden motornak van baja meg "tipushibája" de az hoyg a 2,7 tdi től Isten ments legyen elég nagy fa..ágnak tartom..

Az a baj, hogy sok mai szerelő is olyan mint az átlag ember... hogy ha egy Anno Újonnan 10-20 -on milliókért vett autó amit használtan negyed áron megvesz az ember és ha már százezernél többet költeni kell rá akkor már sz.r.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89696) rob210 válasza Mágus2 (#89692) üzenetére


rob210
nagyúr

:R :C :R

Ennyi.

Renault power

(#89697) tresh válasza Morris (#89689) üzenetére


tresh
addikt

Evvel én is így vagyok ...mindig minden szart észreveszek rajta és rögtön megcsinálom vagy ahogy a keret engedi... pl immo végett voltam chipesnél (kiszedte a gyárit) és közben megnézte a gépet élő adatok stb mondta hogy ritkán lát ilyet hogy így hozza a gyári adatokat..mondtam neki ja mert minden érzékelő ki van cserélve benne :D Nem tudom, sokan hülyének néznek de én minden kis sz*r zörej nem normális hang után már keresem a hiba forrását és addig nem nyugszom még ez nincs meg.. am jó látni hogy nem csak én vagyok ilyen.. max majd egymástól veszünk autót ;]

(#89698) Kiskokó válasza Kiskokó (#89695) üzenetére


Kiskokó
veterán

Illetve,őszintén szólva én arra az állás pontra jutottam, hogy sajnos rendes HOZZÁÉRTŐ autószerelő szinte Nincs.
100ból jó ha 5 szerelő az akire rámondhatnám hogy Igen te JÓ és hozzáértő Autószerelő vagy. Illetve úgy áll a dolgokhoz is.

Én találtam egy ilyet csak Audival foglalkozik.
Igen... ha cserélni kell valamit DRÁGÁBB mert ő nem javítgat, nem szarozik, Új és csak Gyári. DE amit cserélni kell az a HIBA helyes is! Nincs az hogy hát lehet ez a baja cseréljük ki aztán kiderült hogy nem is az. stb..

Szóval komolyan mondom én már csak a szerelőm miatt is azt mondom , hogy soha nem lesz más kocsim Audin kívül. Ahhoz van egy biztos pont!

Szar kimondani de Egyszerűen az autószerelők nagy része NEM ÉRTI amit kell, illetve leragadt az ezredforduló körüli technikánál.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89699) MunezXBK válasza tresh (#89697) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Új bill. se ártana, ezen elromlottak az írásjelek. ;]

(#89700) tresh válasza MunezXBK (#89699) üzenetére


tresh
addikt

Telefon + német nyelv és vannak bajai :D

Plusz épp autóból írok. Most tettem vissza műszerfalat véletlen elállítottam a fordulatszám mutatót azt mínuszba mért indításkor ;] Nulláson 140 nél 1500-at pörgött 5.-ikbe :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.