Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88101) Styling válasza freaghill (#88100) üzenetére


Styling
csendes tag

Válaszoltam tresh-nek.

Füsti ír.

STyling

(#88102) tresh válasza Styling (#88098) üzenetére


tresh
addikt

És a turbot+tobbit ki allitja neked be?:)

Nem azt irtam hogy az adagolót chipeli :)

Elektronikus adagoló meg semmit nem ér ha teljesítmény kell tartósan ..

[ Szerkesztve ]

(#88103) Ace owner


Ace owner
addikt

Defektet valószínű megúsztam, nem engedett vissza. Viszont blokkon mintha némelyik tömítés szivárogna, olajsaras eléggé, meg mintha szivárogna is picit. Szint rendben úgyhogy fékek elött lehet lesz még egy apró projekt. :U

Galaxy Fold 4

(#88104) tresh válasza Styling (#88101) üzenetére


tresh
addikt

Füsti mennyiért ír? :U

(#88105) Morris válasza kk831228 (#88099) üzenetére


Morris
veterán

Meg is dolgozom érte keményen.

(#88106) 14adam válasza Morris (#88087) üzenetére


14adam
addikt

jelenleg váltókezelőnek tanulok a Tatai úton,de kibaszott nehéz ... :DDD

(#88107) MunezXBK válasza 14adam (#88106) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Há gyúrjá bazze. :D

(#88108) Morris válasza 14adam (#88106) üzenetére


Morris
veterán

Tudom, a mozdonyvezetői tanfolyam sem egy sétagalopp. Főleg egy olyan laikusnak mint én. Viszont az idő előrehaladtával meg fogsz világosodni és rájössz, hogy az utasítás-készlet valóban teljesen logikus és érthető.
Nekem ehhez 5 év kellett! :D

Jah, nekünk is ott volt a Tatai úton a tanfolyam. A jó öreg BGOK-ban! :K

[ Szerkesztve ]

(#88109) szőröscica válasza Morris (#88108) üzenetére


szőröscica
addikt

Milyen gépet csapatsz? V43 vagy valami újabb?

(#88110) Ace owner


Ace owner
addikt


:DD A kormányt viszont elfogadnám.

Galaxy Fold 4

(#88111) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Boldog Karácsony! :)

(#88112) 14adam válasza Morris (#88108) üzenetére


14adam
addikt

Úgy vagyok vele,hogy egy próbát megér. Tanulok amennyit bírok rá de mégis úgy érzem,hogy semmit nem tudok... Mozdonyvezetőbe már belese merek gondolni,hogy milyen nehéz lehet :D Az a durva,hogy diplomás emberek mondják azt,hogy ez nem megy nekik... :U

[ Szerkesztve ]

(#88113) kk831228 válasza Morris (#88108) üzenetére


kk831228
addikt

Majd találkozunk a KTI -be... ;] :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#88114) Morris válasza szőröscica (#88109) üzenetére


Morris
veterán

Most megyek majd Traxx tanfolyamra! ;]

Megyek én mindennel: V43, V63, V46, Bz, M41, M62, 6341, M47 -1200, M44. Ezen tipusokkal rendelkezem. :)

kk831228: Na Te csak ne fenyegessé' ;] :DDD :DDD
Lenne mit csiszolni a cd-s tesztprogramon amit adtatok! ;]
14adam: Igen, nem kicsit kemény, de hidd el, meg lehet tanulni. Menni fog az! Az első hatósági vizsgámon én is megbuktam. Nem volt nehéz (mármint megbukni). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88115) tresh válasza Morris (#88114) üzenetére


tresh
addikt

A bz mekkora királyság,gyerek koromba mindig azon flasheltem hogy egyszer majd mozdony vezeto leszek es ilyen kis bz-vel csapatom :D szóval egyszer vihetnel ingyen egykort vele, viszek cserébe sört :D :D

(#88116) kk831228 válasza Morris (#88114) üzenetére


kk831228
addikt

Nyugi nem én állítottam össze ezeket a sz..r kérdéseket!! Én is csak vizsgázó voltam!! ;) :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#88117) Lenry


Lenry
félisten

sziasztok!

karácsony lévén ráértem és szétszedtem a bal tükrömet, mert csúnya hangja van a mozgatómotoroknak és ismeretlen okból a jobb tükör akkor is mozog, ha én a balt akarom állítani.
nem is ez a lényeg, hanem hogy a tükörlapra hátulról két drót csatlakozott, amiből nekem nagyon úgy nézett ki, mintha a tükrök fűthetők lennének (illetve csak voltak, mert az egyik vezetéket csatlakozóval együtt sikerült levennem, amikor a berohadt csatit szét próbáltam húzni)
szóval ez lehetséges? mert egyébként B5-ben tudtommal nem opció a fűthető tükör és annak sem látom jelét, hogy utólag valaki beépítette volna pl a B5.5 kapcsolóját

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#88118) kk831228 válasza Lenry (#88117) üzenetére


kk831228
addikt

B5 , nekem opció, fűti... ;) Ja, és a hiba ua. egyszerre állítja mindkettőt nekem is hiába csak balra van állítva... :B ;) Nem tudom mitől , lehet a kapcsoló sz..r... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#88119) Lenry válasza kk831228 (#88118) üzenetére


Lenry
félisten

és mivel kapcsolod a tükörfűtést?

úgy nézem a kézikönyvben hogy ez az egyszerre állítás lehet, hogy nem bug, hanem feature :D
bár a leírás alapján nem tudom felfogni a működését

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#88120) Lenry válasza Lenry (#88119) üzenetére


Lenry
félisten

na meg nekem rohadtul nem ilyen a kapcsolóm, de akkor lehet, hogy be lehet rakni egy ilyen a helyére

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#88121) Morris válasza Lenry (#88120) üzenetére


Morris
veterán

Ha a bal tükröt szeretnéd beállítani, akkor automatikusan a jobb is mozog. Ha beállítottad a bal-t, akkor utána a jobb tükröt már a baltól függetlenül állítod az R-feliratú állásban. Ez még a G4-nél is így van.
Ha elektromosan állítható külső tükrök vannak az autón, akkor alapból fűtött mindkét (jobb/bal) tükörlap.
A tükörlapok fűtését akkor tudod működésre bírni, ha bekapcsolod a hátsó szélvédő fűtést és a tükörállító gomb a fűtést jelző állásban van! ;)

(#88122) Lenry válasza Morris (#88121) üzenetére


Lenry
félisten

de épp ez az, hogy nálam nincs fűtést jelző állás.
ilyen a kapcsolóm

és szerintem nem működött a fűtése, legalábbis nem emlékszem rá, hogy valaha elkezdett volna magától száradni és így, hogy elbarmoltam, nehezebb is lesz kipróbálni :(((

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#88123) Morris válasza Lenry (#88122) üzenetére


Morris
veterán

Nagyon egyszerű. Szerezz egy digitális multimétert, tedd 20V-os méréshatárra és mérd ki, hogy van e rajta 12 akárhány Volt. Kapcsold be közben a hátsó szélvédő fűtést is. Ha nem hoz eredményt, akkor egy autóvillamosságis szerelő meg tudja keresni a hibát.

(#88124) Lenry válasza Morris (#88123) üzenetére


Lenry
félisten

ez megoldható, köszi :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#88125) Morris válasza Lenry (#88124) üzenetére


Morris
veterán

Esetleg csere. Gondolom csereszabatos. (nem mondom biztosra, de érdemes tenni vele egy próbát) :U

(#88126) molnarpeter válasza Morris (#88125) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

G4-ben nálunk csak vonal van emlékeim szerint középállásban, de megy a tükörfűtés.

(#88127) Styling válasza tresh (#88102) üzenetére


Styling
csendes tag

Turbón mit kell beállítani? Azt a gyárban 1x beállították gyári értékre a kart meg a labdát és a hernyót.

Áruld már el nekem akkor egy mechanikus kocsin mit chippelnek? :P

Elektronikus adagoló meg semmit nem ér ha teljesítmény kell tartósan ..

Na ez egyre jobban izgat.
Elektromos adagolós autó
Ez is

STyling

(#88128) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Ha mar a tukor allitgatos tema megy epp, nalam vajon miert nem hajtja be a tukrot a "negyedik" allasban (tukor futestol 180 fokra levoben)?

Regota izgat a kerdes, de sosem jartam utana.

(#88129) hdman válasza Styling (#88127) üzenetére


hdman
őstag

G4 szépen ugrik :)

Sopron city :)

(#88130) kk831228 válasza Lenry (#88119) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem a felső gomb típus van... Közép állásba rakom és kész... Nem kell mellé a hátsó szélvédő f. bekapcsolni. Ha jól tudom... :U Gyújtás ,középállás, kb fél perc után langyosnak kell lennie a lapnak... Kézzel érzed. ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#88131) Lenry válasza kk831228 (#88130) üzenetére


Lenry
félisten

Nekem viszont az alsó, így nem tudom kipróbálni, csak hátsó szélvédőfűtéssel.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#88132) freaghill


freaghill
őstag

(#88133) Ace owner


Ace owner
addikt

Mondjuk a házzal is beérném :))

Galaxy Fold 4

(#88134) Piwi


Piwi
addikt

Tegnap nem értem ide, de azért még gondolom nem késtem el vele:

Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek, továbbá olcsó üzemanyagban gazdag, szervízben szegény Új Évet :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#88135) Ck. válasza Piwi (#88134) üzenetére


Ck.
addikt

Azóta se jött elő egyszer sem az ABS probléma?

(#88136) Piwi válasza Ck. (#88135) üzenetére


Piwi
addikt

Nem, hála az égnek. Kopp-kopp :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#88137) FET-MEN


FET-MEN
veterán

(#88138) KaiotEch válasza FET-MEN (#88137) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Képről nagyon szép állapotú.

(#88139) MunezXBK válasza FET-MEN (#88137) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Van benne tempomat! :D

De igazából nincs agyonszexuálva extrákkal.

(#88140) Ck. válasza Piwi (#88136) üzenetére


Ck.
addikt

Mázlista. :)
Nekem egészen egy másik autóig kellett menekülnöm, hogy ne rúgjanak ki egy lerobbant audi miatt.

[ Szerkesztve ]

(#88141) Piwi válasza Ck. (#88140) üzenetére


Piwi
addikt

"frankó" ,sajnálom hogy így jártál :(((

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#88142) FET-MEN válasza MunezXBK (#88139) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nem is igényem. Szeretem az egyszerűséget. Ez nem akkora mint egy 6-os, de viszont megy úgy mint egy 6-os :D motor jó? Egyéb?

amúgy ja nekem kell a TEMPOMAT :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#88143) Ck. válasza Piwi (#88141) üzenetére


Ck.
addikt

És ez már a második dízel ami beszopat. Igaz, ez majd 5 év után, de akkor is...ha egy autó a semmi közepén megáll alattad ahol semmi civilizáció, ott nálam örökre oda a bizalom.

Erősen gondolkozok, hogy eztán dízelből majd csak szalon újat, garisat vagy semmilyet. Jelenleg közelebb állok egy 4 literes benzineshez, mint egy 2 literes dízelhez. Hiába megy ugyanúgy, vagy jobban a 2.0 dízel, mint a 4.0 benzin és eszi harmadát, ha nem alszok nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#88144) KaiotEch válasza FET-MEN (#88142) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem, de ha nincs benne tolatóradar, akkor keresgélheted, hol a hátsó fertálya.

(#88145) FET-MEN válasza KaiotEch (#88144) üzenetére


FET-MEN
veterán

E60-ban sincs, csak a helye, és lazán keresztbe parkolok vele mindenhol :DDD :DDD :DDD ;] amúgy nincs gondom a parkolással sedan esetében sem, főleg egy ,,pici" 4-essel :)

amúgy aszonny alfájába van, és utálom amikor csicsog nekem tolatás közbe :DDD

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#88146) mmdms


mmdms
addikt

Heló ismét!

Ha a hűtővíz szintje pont a minimum vonalon áll, az okozhatja azt, hogy egyszerűen 70-80 fokon áll a víz, 150-es tempónál? Most öntöttem bele vizet, de még nem tudtam megnézni hogy javít-e rajta, majd talán ma estefelé. Vagy szarakszik a termosztát? Normális esetben egy tank gázolajjal 1100-1250 km-t tudok megtenni sebességtől függően, de tegnap hazafele már 850 után tankolnom kellett, húztam is a számat. Okozhat a víz hőfok ilyen galibát?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#88147) MunezXBK válasza FET-MEN (#88142) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kisebb mint egy 6-os, de 6-os motorral. Szerinted megy úgy? :D

(#88148) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Augusztusban lecseréltem Auris-omat egy új Octaviára. Annak idején a nyestek szétrágtak pár dolgot a Toyota motorházában, ami után vettem bele ultrahangos nyestriasztót. Az előbb felnyitottam az Octavia motorháztetejét és mit látok? Sok sok kis sáros lábnyomot, valószínű nyestét. Egyesek szerint nem űzi el a nyesteket a riasztó, nem tudom, vegyek-e ebbe is. Az autó 99%-ban éjjelente a garázsban áll. Mégis belemennek, amikor az utcán parkol napközben.
Mi a tapasztalatotok?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#88149) MunezXBK válasza Anubis_9 (#88148) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rakj a kocsi elé félig töltött ásványvizes palackot.

Elvileg működik, pár ismerősnél mégsem.

(#88150) TaaT válasza mmdms (#88146) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudjuk milyen autóról van szó.

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.