Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89701) alitak válasza alitak (#89672) üzenetére


alitak
senior tag

2002-es fabia kiegyenlítő tartály cserével valakinek tapasztalata?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#89702) Mágus2 válasza alitak (#89701) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Simán kicseréled otthon. Néha elég csak a kupakot cserélni, nem kell rögtön az egész tartályt.

(#89703) TaaT válasza 7600 GS (#89693) üzenetére


TaaT
veterán

Azt így kell :)

+1

vagy :D

Give them hell Ukraine!

(#89704) mmdms válasza Kiskokó (#89698) üzenetére


mmdms
addikt

Néhány autószerelő tényleg borzalmas. Cirka egy éve találtam egy külsőleg/belsőleg nagyon tetszetős 110 lovas tdi passatot 700 euróért, nem is volt messze tőlünk, így megnéztük. Az autó patika volt, kivéve azt a tényt hogy ~3 perc járatás után tenyérnyi olajfolt a kocsi alatt. Kérdezem a "mestert" hogy wtf az ott? Autószerelő létére aszongya evvel nem kell törődni, bele kell ülni aztán kormolni. 1-2000 km után egy fél liter olaj azt kész is. Haverom megvette, hazaúton 1500 km alatt 2,5 liter olajat kajált meg.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#89705) Mágus2 válasza mmdms (#89704) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

700euró nem az ársáv alja, hanem kívül esik az ársávból. ;]

(#89706) mmdms válasza Mágus2 (#89705) üzenetére


mmdms
addikt

Alacsony árhoz azt írta megjegyzésnek, hogy karambolos, ami igaz is volt, de csak a jobb hátsó ajtó volt kicsit hullámos egy koccanástól, de egyáltalán nem vészesen. Igazából nekem mindegy mit csinál haverom vele, nekem nem kellett. Azóta tuti megvette valaki magyarba, mint 120 000-et futott megkímélt kocsit...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#89707) KaiotEch válasza Mágus2 (#89692) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én csak úszom az árral :). Így is ráköltöttem az elmúlt 1 év alatt több mint fél millió forintot(vezérlés csere, motor és váltó közti szimmering, akksi, 4 fék tárcsával, sok sok más), bőven elég az számomra. Igaz megint csak az elmúlt 7 évvel tudok előhuzakodni a Picasso oldaláról, hogy az tényleg igénytelen volt és nem kellett szinte rá költeni és jobb állapotban adtam el, mint amilyen ezt volt mikor hozzám került. :( Az előző gazdája még ennyit sem tett meg, pedig német volt, akik ált. tele vannak lóvéval. Ha 300-400eFt nettó fizetésem lenne, akkor nem is szólnék talán, egyből cseréltetném. Én inkább az egésszel úgy vagyok, hogy inkább költök a házra is, nem csak az autóra. Sok embernél látom azt, hogy az autóba öli minden pénzét, a ház(vagy épp csak egy kis lakáska) meg romhalmaz. Persze mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. De én nem fogom az összes pénzemet beleölni egy autóba. :N

[ Szerkesztve ]

(#89708) tresh válasza KaiotEch (#89707) üzenetére


tresh
addikt

Németek akkor adják el amikor egy nagyobb összeget kell rá költeni és már nem éri meg neki mert eladja ahhoz hozzádobja az erre szánt javítási összeget + rátol egy kicsit a spórolt pénzéből és min 5-6 évvel fiatalabb autóval vereti újra az autobahnon ;)

(#89709) KaiotEch válasza tresh (#89708) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez így van, ez is ilyen lehetett. Mi(vagyis én) nem tehet(em)jük meg sajnos, így kap(tam)juk a szart, feljavítottam, de van egy határa :K

(#89710) Rambovits válasza Mágus2 (#89702) üzenetére


Rambovits
senior tag

Kupakot?

Nekem folyton bejelez, hogy forr a vizem. El se indítom a kocsit, csak ráadom a gyújtást, el telik fél perc, és sípol. Új a kiegyenlítőtartály (illetve már két éves), utána termosztát lett cserélve, mert tönkrement a bele. Nem oldotta meg. Elvittem autóvillamosságihoz, azt mondta, hogy a műszerfal nem volt leföldelve, megcsinálta. Fél évig jó volt, majd egyszer munkábamenet megint elkezdte. Azóta úgy járok vele, de megint menni akarok a villamosságishoz, mert a műszerfal világításom csak alapon pislákol, ami sötétben zavaró.

Szerinted mi lehet ezek után a baja?

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#89711) Ace owner válasza KaiotEch (#89707) üzenetére


Ace owner
addikt

Egy kerdes. Akkor minek vettel audit? Tudhattad volna hogy itt nem citroen arsavban mozognak az alkatreszarak...

Galaxy Fold 4

(#89712) KaiotEch válasza Ace owner (#89711) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem én vettem, hanem az Ősök maguknak és megtetszett, kifizettem, átvettem. Citroennél is ilyen árban mozognak az alkatrészek, csak nem kell ennyiszer cserélgetni őket.

(#89713) tresh válasza KaiotEch (#89709) üzenetére


tresh
addikt

Persze megértem én de pl ha önindító rosszalkodik azt ha időben kikap felújít akkor nagyon baráti áron megoldják és megint sokáig jó lesz a dolog :))

Más:
jáj de szíp :B

(#89711) Ace owner: olcsóbban veszel audi alkatrészt mint citroen-t vagy pözsót + ha nem audiként keresed pl az adott alkatrészt :)

[ Szerkesztve ]

(#89714) tomcsi23 válasza Rambovits (#89710) üzenetére


tomcsi23
veterán

Esetleg ide is, egy kis folyadékot rátölteni?
Miből gondolod amúgy, hogy a forrást jelzi?

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#89715) rob210 válasza Ace owner (#89711) üzenetére


rob210
nagyúr

:R így van én is ezért álltam át a csigazabáló oldalra.
Hiába tetszik a VW ha nem tudom fenntartani.
:W

Renault power

(#89716) Rambovits válasza tomcsi23 (#89714) üzenetére


Rambovits
senior tag

Folyadék van benne elég, kézikönyve szerint két esetben jelezhet. Egyik, ha felforrt a víz, másik, ha kevés a víz. Esetemben egyik sem áll fent. :)

Dot:
https://www.youtube.com/watch?v=6LTTmtumrDo

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#89717) Dot válasza Rambovits (#89716) üzenetére


Dot
őstag

Azt is tegyük hozzá, hogy sípol is mikor villog! Hátha így mást jelent a hibaüzenet! :D

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#89718) Mágus2 válasza Rambovits (#89716) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kévés vizet szokta jelezni. Octavia-nál a szintjelző a kiegyenlítő tartályban volt, ott elég volt megpucolni a tartályban lévő szálakat. A fabia asszem nem ilyen, szóval műszer egység hiba is lehet, mint Luigi esetében volt.

(#89719) alitak válasza Mágus2 (#89718) üzenetére


alitak
senior tag

kézikönyv szerint kevés víz/magas hőmérséklet a hiba előállítója. Viszont a tartály eresztett, tegnap vettem észre, mikor rátöltöttem. Mindenképpen cserélem. Remélem megoldja.
LPG is van beépítve, lehet annak a reduktora is hibázik, ott is szivároghat a víz. Azt is cseréltetnem fog kelleni, csak BRC rendszert győr környékén nem szerelnek már.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#89720) Ace owner válasza KaiotEch (#89712) üzenetére


Ace owner
addikt

Nincs mese franciat kell venni.. En is nezek valami francia varazsszonyeget mindjart.

Galaxy Fold 4

(#89721) tomcsi23 válasza Rambovits (#89716) üzenetére


tomcsi23
veterán

Sajnos a folyadékszint a látszólag elegendőnél is kevés tud lenni az érzékelő számára.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#89722) Rambovits válasza tomcsi23 (#89721) üzenetére


Rambovits
senior tag

Új a tartály, nincs olaj a vízben, elegendő víz van benne. Ez már az a szint, amikor megállapítjuk, hogy a mérnökök sz*rul mérnökölték ki a dolgokat.. :D

Valószínű nálam inkább az van, amit a villamosságis emberke, és Mágus is említett, hogy a műszerfal a hibás.

(#89723) Mágus2
Kettőt ;] Haver most vett s80-as volvót, hát lehet a következő kiszemelt nem a 2-es ocatvia lesz :D

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#89723) Mágus2 válasza Rambovits (#89722) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vegyél egy picassot. ;) :P

(#89724) rob210 válasza Mágus2 (#89723) üzenetére


rob210
nagyúr

:C

Drága dolgok ám ezek.
:C

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#89725) tresh válasza Mágus2 (#89723) üzenetére


tresh
addikt

Vagy 2.0-es pd-ét az a világból kimegy..ha vontatják ;]

(#89726) focvis válasza brumi1024 (#89687) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is az a bajom a Conti PC2-vel, hogy zajos, amúgy tartós és tapad. A téli Michelin egy nagyságrenddel csendesebb.

(#89727) brumi1024 válasza focvis (#89726) üzenetére


brumi1024
veterán

Jaja, nálam is csendesebb a téli Conti TS830, de a P7 sem zavar túlzottan, annyira nem hangos.

(#89728) focvis válasza brumi1024 (#89727) üzenetére


focvis
veterán

Akkor nem olyan nagy probléma.
Hozzátartozik, az én nyári gumim a végét járja (3-4 mm, kezd felkeményedni, talán ettől zajos), ha megtartom az autót, akkor idén - ha nem is a szezon elején - de cserés.
Már nézegetem a 205/55R16 gumikat: P7 Cin. 20 e (egyedi akció), Misi Primacy3 24 e., Conti PC5 22,5 e.
Ezekből tervezek választani okosan.

[ Szerkesztve ]

(#89729) MunezXBK válasza KaiotEch (#89712) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

190k volt a vezérlés cseréje, 180 a klíma, utána még egyszer 100, 60 a váltó, 50 a kuplungszett, 25 a váltótartó, 20 a motortartó, mégse sírok. Ez egy ilyen bicikli, autóra költeni KELL.

[ Szerkesztve ]

(#89730) 8th válasza MunezXBK (#89729) üzenetére


8th
addikt

Vettél volna 1.9-et. :P

(#89731) tresh válasza 8th (#89730) üzenetére


tresh
addikt

1.4 tfsi -t !!! ;]

(#89732) MunezXBK válasza 8th (#89730) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem kell 1.9. :N

(#89733) VR6-Fan válasza Kiskokó (#89683) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Nálam az volt a hiba, hogy a főtengely elkopott, és a végén állítólag van egy plusz bütyök ami a Részecskeszűrőhöz van köze vagy nem tudom pontosan.

ejj ha az a fránya főtengő elkopik nem ez lett volna (csak) a baj :U
jó lesz az pd elem himba tengelynek is(ami gyk a vezérmű tengely.), de ha már osztod a mennyi mannát kissé rektoráld magad.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#89734) KaiotEch válasza MunezXBK (#89729) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nézd ez olyan, hogy Te meg lehet nem költesz annyit a telefonodra, házadra, ruházatodra, családra vagy akármi másra :) Vagy épp igen, csak rohadt gazdag vagy :P

[ Szerkesztve ]

(#89735) MunezXBK válasza KaiotEch (#89734) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ebben azért ne legyél olyan biztos. :D

(#89736) -v- válasza KaiotEch (#89707) üzenetére


-v-
addikt

Miért nem adod el és veszel egy olyat amit fenn tudsz tartani? :U
Értem az érvelésed, de hagyni lerohadni az ilyen szükségmegoldás ideig óráig, hosszútávon már te sem jársz vele jól (meg más se, az autó se, következő tulaj se stb.)

(#89737) hdman válasza Piwi (#89675) üzenetére


hdman
őstag

Michelin Pilot Sport 3.

Sopron city :)

(#89738) bognar110


bognar110
őstag

Sziasztok Mik a tapasztalatok Passat B5 1.8 5v sima szívó motorjáról? Valaki tudna mondani róla valami biztatót esetleg miért ne...

(#89739) Mágus2 válasza bognar110 (#89738) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Megbízható, nem nagyon megy, de azért annyit fogyaszt, mint a turbós. Kettőstömegű ebben is van, de nem kap annyit, mint a turbós társai.

(#89740) VR6-Fan válasza bognar110 (#89738) üzenetére


VR6-Fan
veterán

turnyosat vegyél, de ezt Varsam is megfogja erősíteni :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#89741) rihi1 válasza MunezXBK (#89729) üzenetére


rihi1
tag

Oké hogy költeni kell egy autóra,de ennyit??

(#89742) net84 válasza MunezXBK (#89729) üzenetére


net84
őstag

60k valto? Csak a felet adtak oda? ;]

130k a valto, 50k kuplung, 20k aprolekok (tomitesek, csapagy, meg sok apro biszembaszom), 20k turbo felujitas, 40k turbo le-fel + tomitesek. + mindezekre az AFA.
Ezeken felul egy nagyszerviz minden cullangjaval + ket koztes szerviz.
Aztan par heten belul jon a futomu (lengokar szilent + feltengely csuklo + beallitas) es az ujabb koztes szerviz...
Ha kesz, a nyarra meg egy szoftver frissites/javitas be van utemezve. Ha nem hasznal, akkor valoszinuleg befigyel egy onindito csere. Illetve betarolta a computer az 1. izzitot hibasnak. Kiutottek az osszel belole, azota viszont nincs bent. Igy azt meg varom "szeretettel".

Adja ossze aki akarja! 2.0 PD :) ...es huztak mar haza (vagyis egybol a szervizbe)

Ja! Van egy elado francia miniszornyem... :P

Read only...

(#89743) Kiskokó válasza VR6-Fan (#89733) üzenetére


Kiskokó
veterán

Vezérmű tengely. teljesen igazad van csak igy 3-4 év távlatában már nem olyan pontosak az emlékeim , főleg úgy hogy eladás után tudtam meg mi a baja a kocsinak.
Mert kb akkor találtam a szerelőt akiről beszélek és érdekességképpen rákérdeztem, akkor mondta el kapásból.. amit másik 3 szerelő 1-2 évig találgatott mi baja lehet..
Na ha az elején ismerem őt akkor lehet a mai napig ez az A4 van meg nekem.
Illetve nem osztok én semmit se csak a Saját tapasztalataim írtam le.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89744) Cheesy


Cheesy
őstag

Mágus!

Ilyet vettem tegnap, azóta megint szépen indul hidegen. Picit sikerült a MAX jelzésen felül töltenem... :U


Tavasszal meg majd kap egy átmosás-feltöltést az originállal (G004000M2).

www.vakbelmutet.hu

(#89745) Cheesy válasza Cheesy (#89744) üzenetére


Cheesy
őstag

Hacsak... Mi a véleményed:

Pentosyn CHF11
Audi (1990-2006); models requiring spec TL 52 146.00

ahol a TL 52 146.00-nek megfelel a

Febi 06161 1l szintetikus VW TL 52146

Gyárilag ezt írják elő: G002000
De mivel a G004000 M2 visszafele kompatibilis, ezért megfelel.

Arra lennék kíváncsi, hogy mivel az előző tulaj piros ATF olajat töltött az egyébként zöld színű kupakkal ellátott rendszerbe (nem tudom mikor, de a pipettában eléggé opálos volt a minta ahhoz képest, mint amit most beletöltöttem), ez a piros olaj esetleg károsan hat-e a tömítésekre? Nem lehet, hogy azért fogyogatott el szép lassan, mert valahol kilyukadt? Olajfolyást nem látok "felülről", hol derülne ez ki?

www.vakbelmutet.hu

(#89746) Mágus2 válasza Cheesy (#89745) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha nagyon fogyna, észrevennéd. Elvileg 2 évente cserés ez a folyadék. Amúgy tud láthatatlan helyen folyni, a kormányösszekötők gumiharangjaiba(az a harmonika cső mindkét oldalon,amiből kiáll a kormányösszekötő). Azokat érdemes megtapogatni, vagy megnyitni, ha megtalálod benne az olajat, akkor az egész kormánymű cserés lesz.

(#89747) Rambovits válasza Styling (#89293) üzenetére


Rambovits
senior tag

[link] ;] ;]
Már szabadul tőle ;]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#89748) Mágus2 válasza Rambovits (#89747) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gondolom a kompresszió mérés eredménye. :U

(#89749) MunezXBK válasza rihi1 (#89741) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mi a baj vele? Nem Zsiguli. Ne az összeget nézd, hanem, hogy mire ment el.

(#89750) Mágus2 válasza rihi1 (#89741) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az nem is sok. Jóformán nem romlott el semmi, csak normális állapotba hozta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.