Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72201) Mágus2 válasza TaaT (#72200) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hívtam az ismerőst, ha már vonalban volt, kifaggattam erről is. DUU csak szegecses, ERT 2003-tól csavaros, szóval szegecses van neked.

A szorulásra csak olajcserét javasolnak a gyári olajra of course.

[ Szerkesztve ]

(#72202) freaghill


freaghill
őstag

Reggel óta közel 100 hozzászólás. Miről maradtam le? :)

Volt szerelőnél a gép, ahogy gondoltam fékmunkahengert fékbetéteket és gumikat kell cserélni. Amiről nem tudtam a lengéscsillapító. Ide milyet ajánlotok? Kérdeztem, hogy a SACHS-ra esküszik-e de szerinte azt már mindenhol gyártanak, ő inkább bilstein-re, azé még legalább német.
Gázosra mondta, hogy faszább is, de hamarabb el is b@szódik. Igaz? :)

Ahogy nézem, olajos 12, gázos 27 bárdinál.

[ Szerkesztve ]

(#72203) TaaT válasza Mágus2 (#72201) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor azért szerepelt mind2 helyen az ERT :)

Am megemelve látszódik hogy annál a rúdnál ami ki be mozog ott ereszti egy kicsit az olajat. [link] Nem tudom ez számít-e.

Give them hell Ukraine!

(#72204) TaaT válasza freaghill (#72202) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem is a sachs-ot javasolta a helyi felújító mester.

Ellenben a gázosat nem javasolták, pl mert nem lehet felújítani (valakinek ez is szempont).

Give them hell Ukraine!

(#72205) Mágus2 válasza TaaT (#72203) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Amíg a szint megfelelő, addig nincs gond, de az az olaj is elmúlott már 10 éves, én kicserélném, meg akkor már a tömítő gyűrűt is a rúdnál.

(#72206) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Ma mentem kifelé a városból a főúton, de még bent és 60-al mendegélek, mellettem egy sima távolsági nem csuklós busz és az előttem lévő kocsi meg közöttem majdnem akkora hely volt, hogy be tudott volna jönni, de nem volt annyi, egyszercsak azt veszem észre, hogy már jön át a sávomba, nekem meg fékezni kellett, meg oldalra húzni, mert belém jött volna. Én meg nem láttam az indexét, mivel mellettem volt a segge és nem volt a látóterembe. Utána meg láttam, hogy elkezd boyracerkedni a buszával, kerülgette a kocsikat kívül-belül 70-80-al...

(#72207) vendingo válasza hdman (#72186) üzenetére


vendingo
veterán

Az jó lenne. Hétvégén valamikor összefuthatunk, vagy ha jársz tescoba bedobhatnád :-)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#72208) hdman válasza vendingo (#72207) üzenetére


hdman
őstag

Nekem jó, számom megvan, ha kell minden nap 3 után hivhatsz.

Arrafelé nem nagyon járok, de ha igen hivlak :)

Sopron city :)

(#72209) freaghill válasza TaaT (#72204) üzenetére


freaghill
őstag

:R

(#72210) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Majd postolok 1-2 héten belül érdekeset. Trafipax elkapott DPF regenerálás közben. Valahol 160-180 körül :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72211) FET-MEN válasza bitpork (#72210) üzenetére


FET-MEN
veterán

Na szép..

Iphone 7

(#72212) VR6-Fan válasza bitpork (#72210) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nincs tempomat és néha elfáradt a lábad? ;] :P

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#72213) Dr.Zoo válasza VR6-Fan (#72212) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ez övönaluli volt... ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#72214) Cheesy válasza Dr.Zoo (#72194) üzenetére


Cheesy
őstag

Motul > Mobil ?

www.vakbelmutet.hu

(#72215) hdman válasza bitpork (#72210) üzenetére


hdman
őstag

Már Te is boyracerkedsz? Hova fajul ez a világ? :DDD :DDD :DDD Még a végén kiderül, hogy a Mikulás sem létezik :C

Sopron city :)

(#72216) Mágus2 válasza Cheesy (#72214) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

2 manuális és két automata váltóval volt kapható az ARM. Váltó kódot a motor és a váltó találkozásánál a váltó kuplung-harangján találsz felülről középen.

Mindkét váltóba egyforma olaj kell. Gear oil G 052 911 A SAE 75 W 90 -Ebbe jó, amit Taat linkelt.
Mindkét manuális váltóba 2,25 liter kell a fent említett specifikációnak megfelelő olajból.

[ Szerkesztve ]

(#72217) Nem3sys válasza freaghill (#72202) üzenetére


Nem3sys
tag

Gátlóid vidd el lindorhoz faszán megcsinálja.

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#72218) freaghill válasza Cheesy (#72214) üzenetére


freaghill
őstag

Doktor Úr csak a Liqui Moly-t használ. Én is megrendeltem, úgyis olajcsere lesz. Mindenki dicséri :)

Nem3sys: :R
Dunakeszi kicsit messze van tőlem, de köszi :)

(#72219) Dr.Zoo: Ja, bocsi. :B

[ Szerkesztve ]

(#72219) Dr.Zoo válasza freaghill (#72218) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Már bocsánat, de én ezt használom... Motul X-Clean

Szerk: link javítva.

Cheesy: én anno elég sok ótószerelőt meginterjuvoltam, plusz ittis, mindenki szerint a Motul-al nehéz mellélőni. Csak arra kell kínosan ügyelni, hogy a motorodhoz való olajat töltsd bele. :K ebben szokott segíteni Mágus Mester Úr. :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#72220) VR6-Fan válasza Mágus2 (#72216) üzenetére


VR6-Fan
veterán

mobil 5w40 x1 3000 (vw502/505) megvéve, ha lesz időm kicserélem, baromi kiváncsi leszek, olyan nagy kék füstölés már nincs mint ami talin volt legalább is tükörből nem szoktam látni, de a hangja szar valamiért valami sír a HF-ba mint ha egy görgö lenne (vezérlésbe lévő új görgökbe kb 100km van) :F :F

esetleg egy váltó (EWP) olajra nézel majd nekem is cikkszámot, etka sajna nem teljesen egyértelmű vagy is amin néztem :-)

freaghill:posta? :)

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#72221) Mágus2 válasza VR6-Fan (#72220) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az összes görgőt cserélted megint? Nincs túlhúzva a szíj?

New gearbox code letters have been introduced, with a new mineral gear oil -API GL4 SAE 75W- according to standard TL 726 /Y (hypoid oil) This type of oil must only be used in the specified gearboxes and never in those that used the former oil -API GL4 SAE 75W90- according to standard TL 521 57 (synthetic oil)

TL 726 Y

[ Szerkesztve ]

(#72222) freaghill válasza VR6-Fan (#72220) üzenetére


freaghill
őstag

Nem szeretném, hogy x napot álljon még a kocsi. Valószínűleg új lesz. :R

(#72223) VR6-Fan válasza Mágus2 (#72221) üzenetére


VR6-Fan
veterán

igen a kicsi vezetőt meg a nagy feszítőt, patronos automata feszítős ugye, valamit a patron furata miatt tudok játszani, de 90 fokot simán befordítom a hosszú oldalt is, meg nyílván nem is gitár húr, nem is"hegedűl" és mint ha nem is onnan hallanám hanem inkább a fejből :F :W

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#72224) !Overdose! válasza freaghill (#72222) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nekem a Koni bevált és Kárászy-éknál még olcsóbb is volt, mint a Bilstein/Sachs/Kayaba máshol. Gyakorlatilag Monroe árban sikerült hozzájutni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#72225) freaghill válasza !Overdose! (#72224) üzenetére


freaghill
őstag

Általad ajánlott fekmester.hu oldalról rendeltem az olajcseréhez való cuccokat. Áraik tetszenek, postával kicsit drágább mint ahonnan én tudnám 50km-re megvenni az alkatrészeket, de így sokkal kényelmesebb és az üzemanyagköltséggel ugyanott lennék kb.
Köszi! :R

(#72226) Mágus2 válasza VR6-Fan (#72223) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

G60726A2(TL 726) 1,6 liter.

Az elsa írta hozzá a régebbit is, de linkeltem feljebb a megjegyzést, az újabb EWP-ben csak ez az olaj volt és sem keverni, sem lecserélni nem szabad a régebbire.

Etka csak 1.6-ot ír, de úgy is 2 litert kell venned és az ellenőrzőig feltölteni, majd meglátod, mennyi megy bele.

[ Szerkesztve ]

(#72227) VR6-Fan válasza Mágus2 (#72226) üzenetére


VR6-Fan
veterán

02J van nekem abba nem 1,9 kell?

külön kell valahol TL726 megjegyezésnek lenni valahol vagy már a régebbit nem is lehet már kapni?

holnap megpróbálok felvételezni egy hangot a "sírásomról" olaj csere elött s után, már ha meg marad...
gondolom ha a HF olajzásával lenne gond akkor már rég besült volna ? :U a műanyag felcsapodás védőre gondolok még de nem vettem le, nem hiszem hogy elmozdult volna..

szakszerű menete hogy néz ki,alul a difinél leeresztő melegen lecsurgatom, oldalt az önindító fele ha jól emlékszem meg ha vízszintes a kocsi akkor addig töltöm amég kicsordul?
vagy ez a kipufogón keresztül töltendő? :DDD

én most töltöttem valami kis lőrét, nem is érzem már annyira a láb fájást :))

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#72228) Mágus2 válasza VR6-Fan (#72227) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lejárt az idő. 1,9 lesz az. :B Keveset iszok mostanában. ;)

Mindkét olaj beszerezhető, csak ahová eleve az újabb olaj volt töltve, oda nem szabad a régi fajtát önteni. Fordítva nem ír semmit.

Az ETKA csak ezt az olajat adja, a régit meg sem említi.

[ Szerkesztve ]

(#72229) Mágus2 válasza VR6-Fan (#72227) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szakszerű menete:

Leereszted a difinél melegen, a feltöltőnél betöltöd kicsurgásig visszateszed a betöltő csavarját, csak, hogy ne csorogjon, utána megemeled egyik oldalt, beindítod, és hagyod forogni alapjáraton 2. fokozatban legalább 2 percig. Leállítás után leengeded a felemelt oldalt, majd ismét csurgásig feltöltöd. ASR-es autónál ASR-t ki kell kapcsolni, különben elszalad az emelőről. :)

G60 csak egy van, a másik nem g60 és két viszkozitása van, a g60 csak 75w.

Ha magasan van az orra, akkor belefér egyszerre a kellő mennyiség, ehhez fel kell emelni az elejét. Amúgy nem szokott beférni, a golffal is küzdöttem, de annak meg van szállva az arca, ugye 14 éves TDI.

[ Szerkesztve ]

(#72230) VR6-Fan válasza Mágus2 (#72228) üzenetére


VR6-Fan
veterán

magyarul a g60 eleve új olaj és nem két fajta g60 van ugye?

gondolom ha leengedés utána beletöltöm(nyílván nem úgy hogy kifolyon a cső mellett :D ) az 1,9-2l-t akkor eldolgozza magának ahogy kell, nem kell játszogatni vele..?!

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#72231) molnarpeter válasza Dr.Zoo (#72128) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

El a kezekkel bitpork, videó :)Fogaskerekről egyből ez jutott eszembe, hatalmas arc :DDD Lényeg 0:32-től, de nem sokkal több az egész fél percnél, megéri.

(#72232) VR6-Fan válasza Mágus2 (#72229) üzenetére


VR6-Fan
veterán

úgy szoktam motorolajat is, meg ha ráveszem magam akkor játszogatok a csáposon is hogy kicsorogjon minden, úgy bele szokott menni egyből a kellő töltet a váltókba kapásból.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#72233) Cheesy


Cheesy
őstag

Szeretem ezt a fórumot :) Köszönöm skacok a tippeket.

Akkor ha jól figyeltem, az alábbiakat kell beszereznem:

váltóba: Castrol Syntrans Transaxle TAF-X 75W90 1L x3 (nem láttam nagyobb kiszerelést...)
motorba: Motul 8100 X-Cess 5W40 4L (ha jól tudom 3,5 liter megy a motorba)

Meg is van az elkövetkező időszak ütemterve...

1. Motor- és hajtómű olajcsere, olajszűrőcsere (Mann)
2. Fojtószelep vezérlő "resetelése", ha tudok, akkor kompressziómérés
3. Vezérműszíj csere (készletet veszek, feszítőgörgőt, vízpumpát is cserélem egyúttal) Atyám ma használta az autót és azt mondta, hogy amikor bekapcsolta a klímát, csúszott az ékszíja (?), ezt is cserélnem kell akkor... nekem nem csinálta eddig. Ebből a Gates rémlik, mint ajánlott márka.

www.vakbelmutet.hu

(#72234) tomcsi23 válasza Cheesy (#72233) üzenetére


tomcsi23
veterán

Levegőszűrő, üzemanyagszűrő ne maradjon ki. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72235) widi


widi
tag

Adott a 2003-as B5.5 Passatom, amin egyik pillanatról a másikra a Climatronic kijelzőjéről eltűnt minden, és be sem kapcsol egyáltalán...
Próbáltam másik vezérlőt, annak sem jelenik meg semmi a kijelzőjén, valamint az én vezérlőmet rádugtam másik autóra, ott viszont működik...
Feltételezem valami elektromos gond lehet, biztosítékot néztem az jó, viszont diaggal nem tudom megnézni, nem csatlakozik a vezérlőhöz...
Mi lehet a gond? Hátha valaki találkozott ilyennel...

(#72236) !Overdose! válasza freaghill (#72225) üzenetére


!Overdose!
őstag

Örülök neki, ezek szerint néha tudok segíteni és nem csak a levegőt rontom itt.

Cheesy: Szervo fék és hűtőfolyadék? Én ezeket is cseréltem a nagyszerviz alkalmával.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#72237) Cheesy válasza tomcsi23 (#72234) üzenetére


Cheesy
őstag

Levegőszűrőt és a pollenszűrőt saját kezűleg már kicseréltem :)
A benzinszűrő sem hülyeség amúgy. :K

www.vakbelmutet.hu

(#72238) Mágus2 válasza widi (#72235) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha minden biztosíték jó? 15-ös és 5-ös biztosíték ha jól emlékszem.

Szvsz nem kap áramot. Ha dobnál egy motor kódot, megnézhetném a bekötési sémáját.

[ Szerkesztve ]

(#72239) widi válasza Mágus2 (#72238) üzenetére


widi
tag

AVF motorkód. Egy biztosítékot találtam a táblán a 25-öst, az jó, van még alul egy 40-es, de tudtommal csak a ventilátoré, azt nem néztem. Köszi előre is a segítségedet!

(#72240) Mágus2 válasza widi (#72239) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

5-ös és 15-ös biztosítékon keresztül kap áramot a vezérlő.

Mennyire megy az angol?

(#72241) widi válasza Mágus2 (#72240) üzenetére


widi
tag

nagyjából.. :) max a googli segít :))

mindját kifutok, meglesem ezeket a biztosítékokat

[ Szerkesztve ]

(#72242) widi válasza Mágus2 (#72240) üzenetére


widi
tag

5-ös bizti volt a gond, köszi a segítséget :))))

azért az angol jöhet, hátha kell még, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#72243) Mágus2 válasza widi (#72242) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD

[link]

Ez pontosan a Te kocsidhoz van.

[ Szerkesztve ]

(#72244) widi válasza Mágus2 (#72243) üzenetére


widi
tag

Köszönöm szépen! :R

(#72245) Dr.Zoo válasza Cheesy (#72233) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szvsz a Motullal nehéz mellélőni, de kérdezd meg Mágus Urat, hogy amit linkeltél, fain-e a motorkocsidhoz... Én tavaly váltottam Castrol-ról erre. :) nem bántam meg! :K
(meg egyben a csereintervallumot is megkérdezném tőle, én spec. 10e ként ledobom, de ez az én és Munez perverzitása, mindenki annyi időközönként cserélni, ahogy akarja. (vagy ahogy a gyár mondja.. ;] ) )

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#72246) Cheesy válasza Dr.Zoo (#72245) üzenetére


Cheesy
őstag

Én eleve 10 ezrenként cserélem... ennél az autónál is így fogok tenni.

Mágus már megtisztelt a válaszával ezügyben :)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#72247) freaghill


freaghill
őstag

(#72248) tomcsi23 válasza Dr.Zoo (#72245) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kerestem 0w40-est, de nem találtam megfelelőt.
Maradt a mobil1 new life.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72249) Dr.Zoo válasza tomcsi23 (#72248) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Motulból?

Cheesy: okok! :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#72250) eddie17


eddie17
addikt

Érdekesség a fentebb említett 2-es Golfból.
Most mentem vele, világított a generátor visszajelző akkor magasabb volt az alapjárat, adtam pici gázt, elaludt a lámpa, és visszaesett a fordulat.
Második indulásra villogott a hőfokvisszajelző egyre gyorsabban, majd melegedni kezdett abbahagyta a rángatást is beállt az alapjárat 900 körülire. A visszajelző pedig elaludt. Gázt nagyon szépen veszi, de sajnos melegen is néha befüstöl mint egy húzott dízel. :)
Na ennyi a meglátás, hétvégén meg a lambda megnézése van hátra. Aztán jöhet a szerelő. :)
Ezek azért újdonságok nekem mert 2 hónapig nem volt nálam az autó és így kaptam vissza, szóval ezért a sok "újdonság".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.