Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72451) freaghill válasza TaaT (#72450) üzenetére


freaghill
őstag

Topik zárható? :D ;]

(#72452) homeless09


homeless09
őstag

Autómosás után a "nyekergő" hang eltűnt a felfüggesztés felől....mégis csak szilent?!

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#72453) VR6-Fan válasza freaghill (#72433) üzenetére


VR6-Fan
veterán

mert ki szokott engem baszogatni és mivel? :U ;]

Baszki elüldöztétek a szakácsot?
a pitsába...... :W

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#72454) zetecR válasza homeless09 (#72452) üzenetére


zetecR
addikt

Ja, nekem az első alsó lengőkarban lévő szilent van valószínűleg elrepedve, mert hidegben, párás időben kussol, viszont ahogy melegszik a levegő úgy kezd el nyikorogni.
Mint valami borzalmas szekér...
Pedig az össze lengőkarom és gömbfejem rendben van; koppanásmentes az első futómű - csak ez a rohadt nyikorgás... nem tudom, hogy a szilent cserélhető-e a lengőkarban, vagy kompletten kell cserélni? (A4B5)

(#72455) focvis


focvis
veterán

Uraim!

Holnap meg kell rendelnem az olajat mindenképp a G6 TSI-be, 15 ezres csereperiódus lesz.
Arra jutottam, hogy német technikába német olajat teszek. VW a Castrolt ajánlja, a Mobilt személy szerint szeretem, de most zárjuk ki (mert pl. nem német).

Az alábbiak mind teljesítik a VW 504-et [link]

4 liter ára:
Castrol Edge 8630 Ft
Mannol 6064 Ft
Liqui Moly 12 412 Ft (4x3103) - qrva drága
Gulf 8240 Ft (ez német?)

Melyik legyen?
Köszi a témában adott korábbi tanácsokat is!

[ Szerkesztve ]

(#72456) FET-MEN válasza focvis (#72455) üzenetére


FET-MEN
veterán

Mobil1 vagy Liqui. Én Liquit támogatom.

Iphone 7

(#72457) tomcsi23 válasza focvis (#72455) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mobilt személy szerint szeretem, de most zárjuk ki (mert pl. nem német)
Castrol meg az, mi? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72458) focvis válasza tomcsi23 (#72457) üzenetére


focvis
veterán

Legjobb tudomásom szerint német.

szerk: buta voltam, pedig szentül hittem. de nem német -> brit. WTF [link]

[ Szerkesztve ]

(#72459) eddie17


eddie17
addikt

Nem bírtam magammal meg kellett néznem megint az autót. :)
Jeladóra gyanakodtak a szakik. Ki is lettek cserélve.
És mit látok? Az egyik (piros) hűtővízbe menő jeladó kábele el volt szakadva tőben, 2 szál tartotta. És az ki is lett cserélve...
Holnap tákolás, és remény. :) Legalább megúszom a lehúzást...
Ha nem akkor marad az eredeti terv.

(#72460) freaghill válasza focvis (#72455) üzenetére


freaghill
őstag

Liqui.

Fékmesternél én 12k-t se fizettem 5l+1l ajándék. Mondjuk az 10W40 Leichtlauf volt.

(#72461) TaaT: Röhögsz, de apám mikor kért egyik boltnál árajánlatot Liqui Moly-ra akkor felírták neki A.Z-t is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72461) TaaT válasza focvis (#72455) üzenetére


TaaT
veterán

"Arra jutottam, hogy német technikába német olajat teszek."

Akkor tess :DDD

Give them hell Ukraine!

(#72462) focvis válasza TaaT (#72461) üzenetére


focvis
veterán

megérdemeltem a fészpalmot, hogy b@sszák meg :W
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#72463) TaaT válasza focvis (#72462) üzenetére


TaaT
veterán

Maradjunk annyiban hogy ne nézd az olaj nemzetiségét (Castrol is a British global brand), azzal nem vagy előrébb. :N

Give them hell Ukraine!

(#72464) focvis válasza TaaT (#72463) üzenetére


focvis
veterán

egy világ omlott össze bennem :O inkább nézem a focit.

A Liqui piszok drága a többihez képest.

(#72465) tomcsi23 válasza focvis (#72458) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor ezt meg csak úgy.. ;)
Bakker, hogy szalad az idő..és csak 15e km ment bele azóta. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72466) MunezXBK válasza focvis (#72464) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De jó is.

(#72467) focvis válasza tomcsi23 (#72465) üzenetére


focvis
veterán

Szögezzük le,hogy a jól megérdemelt fészpalmomat már megkaptam. ;)
Gyertyát én is NGK-t rakattam bele.

Általánosságban a német minőségben hiszek, azt veszem értelmes keretek között. Ha valamiből van jó magyar, akkor természetesen azt, de ne ajánljatok most hirtelen MOL olajat.

(#72468) Ace owner válasza VR6-Fan (#72453) üzenetére


Ace owner
addikt

Ezek utan egyeseknek tuti cianos jart volna.. :P

1-2 ser megvolt szoval minden ok :DDDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#72469) molnarpeter válasza focvis (#72467) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pedig talán a MOL olajat hamisítják a legkevésbé :D

(#72470) Morris válasza focvis (#72467) üzenetére


Morris
veterán

Azt is hamisítják mint állat. Akkor már inkább BERU.

(#72471) -v- válasza zetecR (#72454) üzenetére


-v-
addikt

Nekem a powerflex is nyekereg :(((

(#72472) Nem3sys válasza freaghill (#72413) üzenetére


Nem3sys
tag

-46%... :U

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#72473) degec


degec
senior tag

megjöttek havernak a cuccai fékmestertől szűrők ez az.. bárdi címke mindenen.. azé fura hogy pestről elcincálják debrecenbe (ha elcincálják) aztán megredenlem kihozzák és 30% al olcsóbb mint bárdinál hol van ebben a biznisz, áfajáték értelem ? :D nekem EZ fura! fékmester akármekkora nagy kereskedő kiskereskedő csúcsa, ekkora kedvezményt nehezen tudok elképzelni vagy bónuszt, visszatérítést.. akármit..nagykertől bárditól..mindenzt eredeti jó mnőségű lakatrészre nem pedig mittom én filtron szűrő és gaggyer olajra.. hmmm :F

(#72474) tomcsi23 válasza degec (#72473) üzenetére


tomcsi23
veterán

Bárdinál még a nagy kedvezményre vásárolók is hasznot hoznak, vagy ahhoz képest van ekkora különbség?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72475) !Overdose! válasza degec (#72473) üzenetére


!Overdose!
őstag

A Bárdi és más nagy autóalkatrész kereskedők is hatalmas haszonkulccsal dolgoznak. Már egy közepesen sokat vásárló szerelő/alkatrészbeszerző is akár 46% kedvezményt kap bizonyos termékekre és még nyilván ez sem önköltséges ár. Akkor egy Fékmester szintű vásárló valószínűleg még nagyobbat. Csak egy példa a hazai alkatrészárakra, hogy egy nemrég kinézett LUK DMF Angliából kb. harmadáron beszerezhető hivatalos úton, ÁFÁ-val és szállítási költséggel együtt.

Egyébként a tulaj pár hónapja még egy 1x éves Civic-kel járt, amit nemrég cserélt le egy szintén használt Accord-ra, szóval valószínűleg nem ez az évszázad biznisze, de gondolom kényelmesen meg lehet belőle élni becsületes munkával.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#72476) degec válasza !Overdose! (#72475) üzenetére


degec
senior tag

hmmm akkor így okés ! nem bántásból írtam mert nagyon korrektek ! 4 6% az azért komoly :D hehe !

(#72477) rob210 válasza degec (#72473) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem olyan bonyolult ez, a Bárdisok rablók.
Ahol én vásárolok, van, hogy a szerelőm 40%-os engedményénél alapáron olcsóbb a cucc ezresekkel, sokszor sok sok ezressel.
Ha bemegy valaki az utcáról, azt egyszerűen kirabolja a Bárdi.
A többit már az előttem írók leírták.
Annyira túl van árazva, hogy a nagy felvásárlóknak cégeknek 46%-os engedményt tud adni és még úgy is haszna van rajta.
Így a kisebb cégnek 16% os a nyereség kulcs.
Egyébként saját magát öli meg a Bárdi, mert ha mindenkinek 40%ot adna azaz értelmes áron forgalmazna, mindenki tőlük venné a cuccot és nem kéne mókolni keresni az olcsóbb megoldást.
:W

Renault power

(#72478) !Overdose! válasza degec (#72476) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ja és még valami amit jó tudni rendelés előtt: nem csak azt tudják beszerezni, amit a webshopban látsz, hanem bármit, amit valamelyik magyar nagyker forgalmaz.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#72479) Coyot válasza rob210 (#72477) üzenetére


Coyot
őstag

Az a 4x% inkább a szerelők haszonkulcsa szerintem. Mikor alkatrész kell a szerelőd annyiért adja mintha bemennél te a boltba vagy adja kicsit olcsóbban hogy tőle vedd. Kisvárosomban még be is jelentettek a unixnál hogy nézzék át kiknek adnak kedvezményt, annyira nem tetszett a szerelőknek hogy mindenki a hozott alkatrészt szerette volna felhasználni.

(#72480) rob210:
És ha alkatrész kell legyártatod magadnak?:)

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#72480) rob210 válasza Coyot (#72479) üzenetére


rob210
nagyúr

Az én szerelőm nem kap kedvezményt mert messzire elkerüli a Bárdit is meg az Unixot is:)
(magamnak szerelek)

Renault power

(#72481) Mágus2 válasza RohamDroid (#72441) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szoba hőmérsékletű motornál a kipufogó szelephézag 0,25 a szívó szelepé 0,20

(#72482) degec válasza rob210 (#72477) üzenetére


degec
senior tag

hmmm..ért..érdekes !! kössz

(#72483) VR6-Fan válasza Coyot (#72479) üzenetére


VR6-Fan
veterán

En egy szinten megertem a szerelot...
Hozott anyagbol en sem szeretek dolgozni illetve arra pl senki se vallal garanciat.

En allt ha tudok egy 15-20% tovabb htk-zok mindenkinek... Mar amire tudok.

De azt pl nagyon nem szeretem amikor valaki azzal kezd hogy neked ugye x kedvezmenyed van...

Igen nekem es nem neked es nekem azert mert evente sok fektarcsat viszont elad az ember es nem azert mert te 4evente betevedsz egyszer....

/nyilvan ez most nem neked szol/

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#72484) Coyot válasza VR6-Fan (#72483) üzenetére


Coyot
őstag

Ezzel nincs is semmi gond. Soha nem kezdem úgy hogy "tudom mennyi kedvezményed van köcsög!" :)
Én viszem a cuccot megkérdezem mennyiért szereli be, és ha gond van akkor az én problémám a garanciás ügyintézés.

Má' nem

(#72485) VR6-Fan válasza Coyot (#72484) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Es pl a sokkszori szerelest kifogja benyelni ilyenkor :)?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#72486) Coyot válasza VR6-Fan (#72485) üzenetére


Coyot
őstag

Valószínű hogy a kedves vevő :) De ugye alkatrészfüggő, mert egy hosszbordásszíjon azért látszik ha gyárihibás.

Mikor meglett a paszuly unix szerint 200k lett volna a komplett vezérlés+összes hosszbordás meg szirszarjainak cseréje. Itt azért van annyi puffer az árban hogy ha valamelyik alkatrész szar akkor belefér 1 ki-be szerelés.

Bár logikusnak úgy tűnik hogy ha a szerelő által rendelt alkatrész szar az neki akkor is ugyanúgy dupla meló amivel megy az ideje, valakinek azt is ki kell fizetni...

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#72487) VR6-Fan válasza Coyot (#72486) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Igen de nem az unix fogja ki szereleni neked gondolom :)?

Szoval a niggert aki ujra szet szedi illetve majd ossze rakja kifogja egy ilyen szituba penzelni?

Vagy a sajat esetem a vezerles gorgokkel... 200 km utan csere lett szerelhettem meg ketszer ha magam nem tudom megcsinalni akkor fizetthettem volna kemenyrn vagy addig keresek ameg nem talalok egy havert aki par sorert esetleg jol meg is tudja csinalni. Most nyilvan magam ellen beszelek, de ha o hozza s cuccot akkor mint vevo siman ra htk-zhatod h teso te hoztal szart old meg.. Az h majd o az alkatresz forgalmazon h veri le az o gondja.... De ha nem o adja a cuccot akkor o fogja feltenni a kezet h te hoztad... Es nyilvan nem fogja/koteles ingyen kiszedni-vissza rakni.

Ezert erdekes es faramuci helyzet ez. :)

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#72488) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Egyébként, az ótószerelők abból élnek, hogy mond (bármire) mondjuk egy árat pl. vezérléscserére, akkor a paraszt bemegy a bárdi webalkatrész honlapjára, és körbenézi hogy "nehogy átverjék"...
Megnyugszik, elviszi a Mesterhez, aki szintén bebilleg, kap szó nélkül 50%-ot, majd teljes áron felszámítja a parasztnak, aki megnyugszik, hogy jájjdejó, egy centel sem került többe, mint amikor én lekértem...
Kér plusz egy 10-15e ft-ot munkadíjra, és a User boldog. Ennyi!

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#72489) Coyot válasza Dr.Zoo (#72488) üzenetére


Coyot
őstag

Ezt próbáltam ecsetelni, de akkor ezekszerint nem sikerült :D

VR6-Fan
Ahogy mondtam a "niggert" a kedves tulaj fizeti.
Én már úgy vagyok vele hogy ha szerelőhöz kell menni, az már magában kurva faramuci helyzet, mert abból jól nem jövök ki sosem.

Sírás: ON

Kisvárosomban 6 szerelőből 5 nem tudta hogy vezérléscsere után illik finomhangolni pontosan - amit a vag-com is kíír eltérés, és végig én voltam a hülye hogy miről beszélek mitakarok én, mire találtam egy embert aki tudta miről van szó, jelezte is hogy gyári előírás - miért nem csinálta meg aki cserélte a vezérlést. Ez a szerelő majd megint lebontja ezért az autó elejét és neki is fizethetek hogy rendesen legyen megcsinálva, az amit már egyszer kifizettem.
Na jó azért sírok ennyit mert a tököm tele van azzal hogy fizetek és kalap szart kapok érte, aztán ha rendesen akarom megcsináltatni meg mégtöbbet kell fizetnem.

Kikapcsoltam magam: Off.

Má' nem

(#72490) -v- válasza Coyot (#72489) üzenetére


-v-
addikt

Szívemből beszélsz ...

(#72491) Mágus2 válasza Coyot (#72489) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezért szoktam vele annyit szöszölni. A szíjat könnyú ledobni, meg felrakni az újat, de hogy pontos is legyen, az már keményebb dió. ;)

A Classicus TDI-nél ha szar a beállítás, az adagoló kínlódik, nehezen indul, füstöl, kerepel, a PD-meg lezabálja a gatyádat és nem megy szépen.

Csak ismerősöknek szoktam ilyesmit vállalni és már leszokattam őket a hülye kérdésekről:

Meddig tart kicserélni? -attól függ, mit találok, mennyit kell vele szívni, mire beállítom.

Csak ezt meg ezt kell megnézni, mennyibe fog kerülni? Majd ha megnéztem megmondom. Sima dió csere is szokott féltengely felújításba fulladni, mert ha látom, hogy szét van kopva, akkor nem rakom össze, hogy megint szar legyen. :N

[ Szerkesztve ]

(#72492) Mágus2 válasza Coyot (#72489) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Másik nagy kedvenc:

Eltögött a generátor szíjfeszítő, csak azt kellene cserélni. Mondom, az a szabadonfutó miatt törtö el. Válasz:csak cseréld ki a feszítőt...2 hét múlva: eltörött az új feszítő, tényleg a szabadonfutó okozza? :Y

A szerelőkben is van hiba, de a tulajok is legalább annyira hibásak, mert leszokatják a szerelőket a gondolkodásról és a rendes munkáról. Csak valahogy bütyköld meg, hogy elmenjen egy darabig... :(((

[ Szerkesztve ]

(#72493) Coyot válasza Mágus2 (#72492) üzenetére


Coyot
őstag

Biztos vagyok benne, hogy tudnád még a sort folytatni, sőt ha van időd szívesen olvasom :)

Nálam pont az volt a gond hogy rendesen szerettem volna megcsináltatni :D És mikor jött azzal hogy az egyik hosszbordás olyan szép azt nem veszem le, meg a másik feszítő szinte új azt is hagytam. Mocskosul kiakadtam mert az lett volna az alap szerintem hogy ha azt kérem hogy kompletten MINDENT cseréljen akkor nem áll neki válogatni meg szarakodni és letudom egy jó időre. Erre hosszbordás alkatrészek fele fennmarad, felét kicserélte és semmi cserealkatrészt nem kaptam vissza . Ergo azt sem tudtam hogy most akkor mi van cserélve vagy mi nem.

Hogy legyen egy értelmes dolog is:
Mennyi időnként kell hosszbordást+feszítőket cserélni hivatalosan? Passat AVB 1.9 PD - 2001

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#72494) Mágus2 válasza Coyot (#72493) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hosszbordásra nincs intervallum, 60 000km után ellenőrzés van előírva. Ha repedezett, akkor csere.

(#72495) Coyot válasza Mágus2 (#72494) üzenetére


Coyot
őstag

Köszi :R

Má' nem

(#72496) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Terpeszthet hátul az Oktáv a 225-ös kerekek miatt? Főleg jobboldalt látszik :Y
Mágus-t várják a vevőszolgálatnál :D

Iphone 7

(#72497) Mágus2 válasza FET-MEN (#72496) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez a merev tengelyes futómű miatt van. ;) Nem teszi tönkre, max a gumi fog félre kopni, de ez ilyen.

Tényleg kivetetted a képet az összefoglalóból? :U

[ Szerkesztve ]

(#72498) FET-MEN válasza Mágus2 (#72497) üzenetére


FET-MEN
veterán

Tehát gond vagy nem? :) Nem akarom hogy tönkre tegye, mert akkor már adom is alóla őket.
Ki, majd visszateszem valami jó pillanatomban, meg majd az új téli kerekekkel a kedvetekért :) (gyári skodát keresek rá)

Rendben, köszi, annyira nem vészes csak látszik. De lefotózom neked. Guminak nem számít, zsír újak vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#72499) FET-MEN válasza Mágus2 (#72497) üzenetére


FET-MEN
veterán

Iphone 7

(#72500) Mágus2 válasza FET-MEN (#72498) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem értelek. Csak azért vetetted ki a képet, mert akadnak emberek, akivel nem egyezik az ízlésed? :(
Ezt komolyan gondolod?

Kis ízelitő a topic-ot látogatókból.

1. kategória Az az autó, ami csúszik a földön.
2. kategória: Lőjük az árokba azokat, akiknek csak az az autó ami csúszik a földön.
3. kategória: Van véleményem , de nem írom le, mert az árokba fognak lőni.
4. kategória: Röhög az egészen, megmondja a véleményét és ki is áll mellette(megpróbálják az árokba lőni, de mivel kitart, nem fog rajta a golyó)
5. kategória: nem tetszik mindenkinek a felnim ezért megsértődök, ez keveredhet további kategóriákkal...(1,6)
6. kategória: Golf az isten, persze ez keveredhet még a felnis és ültetett kategóriával és még sértődékeny is, de az már a halmozottan hátrányos kategória.
7. Read only júzer, csak olvas, mindenről van véleménye, de emgtartja magának.
8. 7-es ellentéte, write only, csak ír, de nem olvassa el mit írnak a többiek.
9. csak akkor jövök, ha kérdésem van, a többi nem érdekel.
10. teljesen autó őrült, nem foglalkozik az emberekkel, véleményekkel, kategóriákkal, az autók miatt olvassa a tokic-ot.

A titok az, hogy ettől színes a fórum, ettől évlezhető, nem lapos, nem unalmas, ha minmdenkinek minden megfelelne, bezárnánk a bazárt.

Remélem mindenki magára ismber, és nem lesz több súrlódás. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.