Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140201) lenko válasza oszy (#140200) üzenetére


lenko
aktív tag

Kb. bármi ami tudja a VW502-t.

Az embereknek fáj az igazság!

(#140202) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák. Mo-n tud valaki Bp közelébe megbízható boltot, ahol Motul olajat árulnak? Bárdi jó lenne, csak 10-12eFt-al drágább az 5L, mint máshol. :R

(#140203) Mágus2 válasza oszy (#140200) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha már egyszer írtam, akkor vissza lehet keresni, egyébként nem csak a viszkozitás számít, hanem a vw norma is. ;)

(#140204) Acheron válasza Kiskokó (#140015) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm az infót. Az a sorozat már bele sem férne a keretbe. A négybetűs kódnak utánanézek.
Időközben körbejártam az A4, A6 kérdést (szó szerint is.) Méret alapján az A4 tökéletesen elég nekem, ellenben tiptronic váltósat találni igazi kihívás (a keresésbe eső Quattro -k mind S-tronic váltóval vannak szerelve.)
A6 -nál ez jóval esélyesebbnek tűnik, de a piaci körkép alapján azért az sem egyszerű menet
S5 -ből a közelben is találtam egész élhetőt, de ő is multitronic (+kicsit túl is a kereten).
A váltók közt nehéz eligazodni, ha nincs kiírva a hirdetésre, hogy milyen. Kérdés, hogy ránézésre meg lehet különböztetni valahogy aTriptonic, S-Tronic vagy Multitronic váltókat? Képek alapján én nem láttam különbséget pl a váltókaron.

(#140205) bitpork válasza Acheron (#140204) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A matricát megnézed a könyvecskében v csomitartóban és a kódot leellenőrzöd ha biztosra akarsz menni :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#140206) bognar110


bognar110
őstag

Sziasztok következő történt, rendeltem belső ledeket a kocsiba be raktam mindegyiket oda ahova kell, a vezető oldali ajtó világitást szerettem volna be rakni bele is ment világított kicsit utána semmi azóta nem működik a beltér világítás a központi zár az ablakok a csomagtartó kis tankoló ajtó sem aksi sarut le szedtem utána vissza de semmi. Biztosítékot nem néztem meg mert már kicsit be sötétedett szerintetek mi lehet remélem a biztosíték :( passat B5.5 2004 Valaki esetleg tipp ?

[ Szerkesztve ]

(#140207) Mágus2 válasza bognar110 (#140206) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Biztosíték.

(#140208) bitpork válasza bognar110 (#140206) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sziasz!

Diagot neki , különös tekintettel a komfort modulra. Kis szerencsével nem halt meg :)
Próbálj meg egyet visszacserélni a hagyományosra h megy-e úgy.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#140209) bognar110 válasza Mágus2 (#140207) üzenetére


bognar110
őstag

Köszi a választ. Amit a képen be jelöltem az vonatkozik a beltér világításra és az ajtókra is együtt ?
Tehát csak azt kell megnéznem ? Hogyan tudom az üzemanyagnyilásajtót ki nyitni elektronika nélkül úgy hogy nem teszek benne kárt ?

bitpork Köszönöm a válasz neked is.Próbáltam nem ment.Csak nem lesz gond a komfortmodullal vagy valami mással remélem mert akkor magamhoz nyúlok. :(

[ Szerkesztve ]

(#140210) Mágus2 válasza bognar110 (#140209) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ne légy lusta, nézd át mindet.;) Hátul van a csomagtartóban a tanknyílás oldalán a kárpit mögött egy zsinór, azzal nyitható a tankajtó, ha elromlana az elektonika.. . Kellett neked is led. Mi a menő amúgy azon a leden? Utálom a hideg fehér fényét. Beltérben csak a sárgát tűröm meg.

[ Szerkesztve ]

(#140211) bitpork válasza bognar110 (#140209) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az olcsó lednél láttunk már egyirányút. Mi több olyat is ami rövidzárra is képes.
Viszont én abból indultam ki, hogy a biztosítékok jók és át lettek már nézve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#140212) bognar110 válasza Mágus2 (#140210) üzenetére


bognar110
őstag

Nekem tetszik, holnap át nézem a biztosítékokat de ezek után ha jó lesz az elektronika vissza cserélem... A csomagtér is elektromos az is nyílik kulccsal ?

bitpork: Remélem a biztosíték el kapta a nagy bajt. Holnap át nézem.

[ Szerkesztve ]

(#140213) zsolt19900 válasza bognar110 (#140212) üzenetére


zsolt19900
őstag

azok okés, hogy biztosíték csak nehogy úgy járj mint én, hogy a vélhetően rossznak vélt -utólagosan betett- hátsó plusz világításomat hittem annak ami kivágja a biztit, fogtam szépen leszigeteltem stb. stb. erre fogta magát és elkezdte a kövi nézelődéskor felfújni és vörösen izzítani a biztosítékot, volt annyi lélekjelenlétem, hogy kikaptam a helyéről, a következő pedig az utólag beépített plusz világítás volt.... és azóta jó a kocsi ezen része -ami hibát még észrevettem, hogy a kilépőfénynél eldurrantotta a kis ellenállást, ez pótlás alatt van.... esetleg te is nézz rá arra, hát ha neked is van egy ellenállás minden egyes kilépőfényben, mert azt is lehet, hogy eldurrantotta egy nem oda való led, csak egy tipp

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#140214) bognar110 válasza zsolt19900 (#140213) üzenetére


bognar110
őstag

Rendben köszönöm a tippet, meg nézem holnap meg írom hogy mire jutottam.

(#140215) Acheron válasza bitpork (#140205) üzenetére


Acheron
őstag

Értem, akkor ránézésre ez nem mondható meg. Ha jól vettem le, nekem ZF 6HP19 típusú váltót kell keresnem, a kód gondolom az áttételezésről, és egyéb, típuson belüli eltérésekről tájékoztat.
Azt tudom, hogy a Tiptronic sem a Szent Grál, és előbb - utóbb ezzel is elő fognak fordulni problémák, egy felújítás pedig akár belekarcolhat az 500k -ba. Arról van info, hogy egy S-Tronic (DSG) vagy Multitronic felújítás hogyan aránylik ehhez, egyrészt költségben, másrészt az előfordulás gyakoriságában (magyarán melyik váltónál milyen futás várható el (nagy átlagban), mielőtt hozzá kell nyúlni)?

(#140216) bitpork válasza Acheron (#140215) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Most mondhatnám h van - és nem is hazudnék, mert pl az autós topikban legalább 1 mindenhez is értőt találsz - , de használt autónál ez megjósolhatatlan. Multinál ha megfő az elektronika lehet akár 1500 € anyagban. Tipnél szintén lehet ennyi, de megállhat 800€-nál is ha elég citromot birizgálni. Stronicnál a kettőstömegű is egy összeg, meg a mechanika is, de szükségszerűen és feltétel nélkül nem muszáj cserélni mindkettőt. Szóval lutri a felújítás költségének jóslata.
A futása szintén, mert nagyban függ attól, milyen stílusban, körülmények között és szerviz mellett volt hajtva. Ha nincs az adott váltóval tapasztalatod vigyél magaddal vkit aki már legalább régóta vezeti az adott fajtát, ki fogja szúrni amit ki lehet. Én tiptronic hívő vagyok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#140217) Acheron válasza bitpork (#140216) üzenetére


Acheron
őstag

Jogos, nem is várok én jóslást. Inkább a worst case scenario -król próbáltam érdeklődni, melyik típusnál miket kell cserélni jellemzően. Volt automatám, de annak semmi baja nem volt, így váltó hibáról, javításról nincs tapasztalatom (hála az égnek).
Az elektronika nyilván mindháromnál játszik, (bár a költségük lehet eltérő), a mechanika viszont már mindben teljesen más, ez jelentősebb különbséget generálhat egy felújításnál.
A lényeg, hogy tudom, egy felújítás nagyjából be fog nézni, míg nálam van az autó, egy ilyen 1500 EUR költség pedig még élhető is (jó esetben egyszer kell megcsinálni a cirka 3 - 5 év alatt), de pl a dupláját már nem szívesen vállalnám be - főleg ha elkerülhető egy okos választással az elején.
Vezettem már többféle váltóval autót (fokozatmentest még nem), nekem teljesen rendben van a hagyományos automata sebessége és váltáskultúrája. Így nálam is a tiptronic a nyerő a fenti háromból, de azért még ki kell próbálnom, hogy az adott típusra hangolva tetszik - e a közlekedés vele. A Multira nagyon kíváncsi lennék, de jelenlegi tudásommal (ami sajnos nem sok) túl rizikósnak ítélem.
Szakemberrel természetesen mindenképp átnézetem vásárlás előtt - ha már én nem értek hozzá.
Köszönöm!

(#140218) simonjoe válasza Mágus2 (#140210) üzenetére


simonjoe
senior tag

Mági!! Teljesen szerethető a LED, van 4800K-es is ami már majdnem nappali fénynek megfelelő színhőmérsékletű. Az a baj ezekkel, h van pár száz forintért és van súlyos ezrekért is. No, a pár százas még a fenyőfára sem való, kocsiba illik azért a drágábbat venni és a hasonló anomáliák így elkerülhetőek.

Joe

(#140219) Danex válasza simonjoe (#140218) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj, hogy sokan a legolcsóbbat veszik, ha picit olvasott akkor can-bus ready-t. Ha többet akkor nem rak bele led-et, mert a can-busos leolvad a kocsiban (kivéve a nagyon drágát, amihez külön ellenállás van).

Itt is kijön az olcsón legyen prémium autós világításom.

Itt az olcsó elrettentő példa

(#140220) t72killer válasza Acheron (#140217) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"worst case scenario"-ként bontott komplett váltókat olyan 3000EUR körül láttam ebayen (igaz, én touaregbe néztem, lehet audinál kicsit más a helyzet)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#140221) bitpork válasza Acheron (#140217) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

2000 € magassága és/vagy váltócsere a worst scenario. Talán jelent neked is valamit, de volt ismeretlen futású c6 allroadom tiptronickal és ugyanúgy nem kellett hozzányúlni a kötelező olajcserén kívül, mint most a tippre 500k km magasságában tartó touaregeméhez, vagy az előtte volt szintén ismeretlen futású c5 allroadom és b5 passatoméhoz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#140222) freaghill


freaghill
őstag

(#140223) bitpork válasza freaghill (#140222) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ki az a Benn? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#140224) freaghill válasza bitpork (#140223) üzenetére


freaghill
őstag

Jogos. :DDD

(#140225) t72killer válasza freaghill (#140222) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Benn mehet vissza a kómába, pár hónapig még tuti nem cserélem az Octaviát.:)) Az elefántszállítóra konkrétan csak jövőre lesz szükségünk.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#140226) cool13


cool13
őstag

Miből tudom kideríteni hogy a gépsárkányban van e részecskeszűrő? BKC motorkód. Aknára állás nélkül. Olaj miatt kérdezem.
Jól gondolom, hogy az olaj legyen: VW VW 506.01 vagy 507.00 előírásnak megfelelő?

[ Szerkesztve ]

(#140227) bognar110


bognar110
őstag

Na sziasztok újra itt vagyok. Biztosíték volt ki cseréltem most jól működik minden ki próbáltam köszönöm a segítségeket

[ Szerkesztve ]

(#140228) bitpork válasza bognar110 (#140227) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Így nappal kifejezetten szépnek látszik a sok led ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#140229) Acheron válasza bitpork (#140221) üzenetére


Acheron
őstag

Jelent, persze. Én is rendszeresen ellenőrzöm és karbantartom az autóimat, korábban sosem volt velük probléma. (kivéve az utolsó, típushibás példányt, az viszont akkor pofon volt, hogy most háromszor is meggondolom a dolgot, ezért a túlzottnak tűnő óvatosság.)

(#140230) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

A4 B5 1-6 benzin.
Néhány hete felakadt a lökhárító koptatója egy padkán.
Szétcsúszott egy zöld csati, ami miatt nem ment a klíma. Összedugtuk, megy.
Viszont tegnap észrevettem, hogy egy kábelt húzok magam alatt, és nem tudom honnan hiányzik.Látszólag minden működik, csak kellene neki helyet találni. Szürke/sárga, barna; lila jelölővel a csatin.

Hogyan kellene nekilátni a keresésnek? :F

(#140231) K Norbi válasza zetecR (#140230) üzenetére


K Norbi
addikt

(#140232) zetecR válasza K Norbi (#140231) üzenetére


zetecR
addikt

A kereszt nem segített.

Más ötlet?

(#140233) Mágus2 válasza zetecR (#140232) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Alá kell menni. Akna, vagy gyufa, márha a kereszt nem segített. ;)

(#140234) Wiz Khalifa válasza zetecR (#140230) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szia.

Én szerintem egy fényszóró csatlakozója. És mivel lent esett szét szerintem ködfényszóró.

De az a zöld kábel el van szakadva így veszélyes. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#140235) MunezXBK válasza Wiz Khalifa (#140234) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez nem a ködlámpáé. :N

(#140236) Mágus2 válasza bognar110 (#140227) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Világít a check engine, de semmi baj. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#140237) bitpork válasza Mágus2 (#140236) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az fícsör ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#140238) Wiz Khalifa válasza MunezXBK (#140235) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor viszont passz.

Esetleg ventilátor? Vagy azé sem lehet?

Smoke some weed nigga!

(#140239) danzas007 válasza Mágus2 (#140236) üzenetére


danzas007
csendes tag

(#140240) simonjoe válasza cool13 (#140226) üzenetére


simonjoe
senior tag

1xű! Megnézed a kipöffentőt, ha kormos, szutykos akkor nincs. :DD

Joe

(#140241) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#140242) K Norbi válasza MunezXBK (#140241) üzenetére


K Norbi
addikt

(#140243) simonjoe válasza K Norbi (#140242) üzenetére


simonjoe
senior tag

..hát ez aranyos!!

Joe

(#140244) t72killer válasza MunezXBK (#140241) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:C

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#140245) Dolby


Dolby
senior tag

Hali,

apósom 1970-es VW Tip 3-hoz főtengely siklócsapágyat keres, ha lehet eredetit, vagy ahhoz közelítő minőségűt, mert amit talál a szerelője, az olyan alumínium ötvözetből van ami állítólag nagyon gyorsan kopik (dél-amerikai gyártmány ha minden igaz). Tudtok esetleg olyat aki foglalkozik ennyire régi autókkal?

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#140246) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!

Mi történik, ha az üza szűrő tartályát szűrőcsere után nem töltöm fel gázolajjal (B6 Paszuly)? Többszöri gyújtás ráadással felpumpálja magát, vagy fellevegősödik? Gondolkodom, h kicserélném a szerviz helyett magam. A levegő és pollen cserén már túl vagyok, de az üzát nem merem. 10k után a légszűrő elég tisztának tűnik, viszont a pollen ultra gáz. Lövök majd képet róluk. :)

THX!

Joe

(#140247) K Norbi válasza simonjoe (#140246) üzenetére


K Norbi
addikt

Mindenképp fel kell tölteni, szerintem nem indulna be. Nem kapná el. Youtube vidiken feltöltik.
Jöhet jöhet :D

[ Szerkesztve ]

(#140248) tresh válasza simonjoe (#140246) üzenetére


tresh
addikt

Levegős lesz és értetlenkedni fogsz miért nem indul el a kocsi :))

[ Szerkesztve ]

(#140249) tomcsi23 válasza tresh (#140248) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem dolgozza ki a levegőt a rendszer magától?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#140250) VR6-Fan válasza Mágus2 (#140199) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kicsit későn kerültem elő :)

cserébe hozok pár képet akkor már :) !!





igazából össze van már rakva, szelepfedelet kell csicsázni, a 2,5 colos szívócsövet megcsinálni és lehet behányni a kocsi, full 0km, a hengerfal (nem fúrva lett), és a szelepek ,hf stb stb is

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.