Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139701) Beca1990


Beca1990
senior tag

VW Golf 1.4 16V - AHW motorkód
ma pályán 120-130 km/h -nál kétszer jelzett az olajnyomás hibajelző, Computer írta is hogy Oil... valamit meg STOP.
Azonnal megálltam egy pihenőben, fél óra pihi után néztem olajszintet maxig volt.
Utána még tudtam menni 100 km-t. hibajelzés nélkül.
Olajcsere most volt 1000 km -el ezelőtt.
Mi lehetett a gond?

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#139702) Ricsx válasza Beca1990 (#139701) üzenetére


Ricsx
tag

Nálam olajgomba volt még anno a ludas.De a szerelő nézett azt hiszem akkor olajpumpa nyomást is(ellenőrizte) ami nekem jó volt...

[ Szerkesztve ]

(#139703) Speeedfire válasza Speeedfire (#139693) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Most, hogy jobban nézem csak az 5L-es a HC Synthese. Az 1/4 literes kiszerelések mind full szintetikus... :W
Nekem is fura volt a kiírás, de nem foglalkoztam vele...rendelek egy 4l-est, az 5l-est meg megpróbálom eladni. Vagy rakjam bele aztán majd kiderül? :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#139704) focvis válasza Speeedfire (#139703) üzenetére


focvis
veterán

Ha neten rendelted, akkor 14 (15?) napig elállhatsz a vásárlástól.
Amúgy meg, ha tudja az előírást, öntsd bele.

(#139705) Viperator válasza K Norbi (#139692) üzenetére


Viperator
őstag

Ez jó?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#139706) Magnum_ válasza focvis (#139704) üzenetére


Magnum_
nagyúr

14, de ebben az esetben most a visszaküldés árát bukja.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#139707) K Norbi válasza Viperator (#139705) üzenetére


K Norbi
addikt

:K [link]

(#139704) focvis Ha rendes a cég, ki is cserélik neki.

(#139708) Viperator válasza K Norbi (#139707) üzenetére


Viperator
őstag

Akkor jót vettem, pedig még nem volt cserélve. Jövőhéten kerül rá a cseréje...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#139709) K Norbi válasza Speeedfire (#139703) üzenetére


K Norbi
addikt

Én nem értem 4 és 1 Literesek Full, az 5 Literes HC.
Miért? :U

[ Szerkesztve ]

(#139710) Speeedfire válasza focvis (#139704) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem ér annyit szerintem, hogy Szegedre elküldjem, aztán meg rendeljek egy másikat.
Tudni tudja, csak ez félszintetikus. Ami valamivel rosszabb, mint a full szintetikus.


K Norbi: Ezt látod nem tudom. :N
De amit nemrég vettem 1L-es az rendes full szintetikus.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#139711) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

[link] ;) Szép színe lett a tárcsának. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#139712) cool13 válasza Mágus2 (#139664) üzenetére


cool13
őstag

Neked válaszolok, de a többieknek is címezem. Mint írtam még soha nem volt diesel autóm. Kettős tömegűvel meg pláne nem volt még tapasztalatom. Ez nem félés kérdése. Csak ha már veszek valamit, és nincs a közelemben Mágus szintű emberke, akkor valahogy kénytelen vagyok megoldani. Környezetemben csak pékek vannak. Aki meg jobb, az tele van melóval és kiröhög ha el akarom hívni. Rajtam kívül kb 90% a vevőknek, kénytelen megoldani saját maga.
Nekem van viszont itt ez a fórum, és az (autószerelő) szakmám. Amiben csak pár évig dolgoztam, majd más irányt vett az utam. Erre és a kedves válaszaitokra hagyatkozva próbálom kiszűrni a sok xar közül a kevésbé xart. Nem szeretném hogy haza sem érek, máris szétesik. Én csak ennyit szeretnék.
Nem ismertek. Nem tudjátok mennyit költöttem a Toledóra is. Sokszor nem is kellett volna. Csak hallottam valami nyiszogást és csere. Volt olyan szerelő, aki megjegyezte, mennyire faxa a gép. Szóval a karbantartással és a pénzel eddig nem volt gond.
Persze mondhatjátok, hogy a diesel az más. Sokkal többe kerül a karbantartása. Akkor ezt még most tegyétek meg. :D

(#139713) Mágus2 válasza cool13 (#139712) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A diesel az más. Sokkal többe kerül a karbantartása. :DDD
Ha autószerelő volt a szakmád, akkor illene felismerni a nem odavaló hangokat, vibrációkat. ;) Nem értem akkor miért jársz szerelőhöz. :U

[ Szerkesztve ]

(#139714) cool13 válasza Mágus2 (#139713) üzenetére


cool13
őstag

Szeretem a kihívásokat. :D

(#139715) intelMMX


intelMMX
senior tag

Jövő héten elkezdem azt a munkát, amit kerülgetek hetek óta...az ajtó kárpitot. (Amit amúgy ma kellett volna megcsinálnom, csak lusta vagyok)
Szerintetek szívni fogok vele, vagy nagyon szívni? :U

Persze csak akkor állok neki, ha visszakapom hétvégén a szerelőtől.

(#139716) Lajos65 válasza Lajos65 (#138798) üzenetére


Lajos65
tag

Sziasztok! Azon kívül h szétszednék, lehet e tudni 16-os vagy 20-as a csatlakozása (gondolom vmi csapmeret) a lengőkaroknak? A6 avant 2003

[ Szerkesztve ]

(#139717) csiga8 válasza K Norbi (#139709) üzenetére


csiga8
senior tag

Mert nincs full szint Mobil Super 3000 x1. Ugyanaz a két olaj, ( HC szintetikus) csak a matrica más. Németországon kívűl egész Európában lehet a HC szint vagy Grup III, Group III+ olajokat full szintként eladni. Castrol ugyanezt csinálja...

Itt szoktam megnézni:

idealo.de

(#139718) Viperator válasza csiga8 (#139717) üzenetére


Viperator
őstag

A gyártó oldala kamu?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#139719) Speeedfire válasza Viperator (#139718) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Csiga8 hsz-e alapján megnéztem a német oldalt, és valóban nem írja, hogy full szintetikus. De még az 5w30-ra is csak a hc-t írja. [link] Érdekes.
Amúgy megnéztem itthon az olajokat és a literes az "angol" kiszerelés, míg az 5l-es az német. Lehet, hogy 5l-est csak németben értékesítenek és emiatt van hc ráírva? :F
Mondjuk ezek már elég conspiracy theory gyanús hsz-ek.

Illetve ha a fenti állítás igaz, akkor mely olajok azok, amik valóban teljesen szintetikusak és nem csak félig-meddig...

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#139720) bitpork válasza Lajos65 (#139716) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szia!
Nálam anno nem sikerült megállapítani. Megrendeltem 2-3 darabot, persze h lötyögött. Akkor rágtam be és teljes szett lett véve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#139721) i-sti


i-sti
senior tag

VW konfigurátorban ez mit takar? Nem volt ott magyarázat.

"Rossz út" kivitelű futómű

Novum Forum Siculorum

(#139722) csiga8 válasza Viperator (#139718) üzenetére


csiga8
senior tag

Nem "kamu". Jogilag lehetséges, bár szerintem etikátlan.

Anno a Castrol perelte a BP-t, mert a krakkolt olajra ráírta, hogy szintetikus. A vége az lett, hogy Németországban (egyedül) nem lehet a krakkolt olajokra ráírni, hogy szintetikus, ekkor találták ki a HC-szintetikus kifejezést. ( lásd pl Castrol edge)

A Exxonmobil meg a Castrolt perelte a szintetikus elnevezés miatt.

[link]

" The legal position on calling lubricant fluids SYNTHETIC is different in some parts of Europe and in America. Many years ago, a case was brought by Castrol Germany against BP over claims by BP that their motor oil, formulated with LHC hydro-cracked, was a SYNTHETIC oil. Castrol won the case meaning that if SYNTHETIC is claimed it must be formulated with genuine synthetic, not hydro-cracked.

Some years later-when hydro-cracked materials became widely available in the marketplace, Mobil took Castrol to court in America over the claims that their oil was a SYNTHETIC when formulated with hydro-cracked stocks. The American court ruled against Mobil & as such opened the “flood gates” for the oil industry to call hydro-cracked stocks SYNTHETIC everywhere except in Germany. Today, BP own Castrol, Esso (Exxon) own Mobil & Silkolene are owned by the German Fuchs company who use MC stocks. Therefore hydro-cracked (extra highly refined mineral stocks) can legally be defined as SYNTHETIC but not in Germany.

While SAE issues many standards that are related to Motor Oil, over 20 years ago all references and "definitions" of what constitutes a "Synthetic" lubricant were deleted from such standards. American Petroleum Institute never defined what "synthetic" is. National Advertising Division of the Council of Better Business Bureau ruled that "Synthetic" is a marketing term and that it is the responsibility of the Marketer (the one who labels and markets the oil) to define what it is. "

A marketing (címke) és a valóság kapcsolata...

[ Szerkesztve ]

(#139723) K Norbi válasza csiga8 (#139717) üzenetére


K Norbi
addikt

Engem boldogabbá tesz a Full matrica akkor is. :D

(#139724) focvis válasza i-sti (#139721) üzenetére


focvis
veterán

Emelt futómű (asszem' +15 mm), elég bután néz ki - anti-tuning.

Az Opelnél széria volt az Ororszország Urálon-túli területeire szállított autókban.

(#139725) K Norbi


K Norbi
addikt

Baszott szép Audi TT RS

[ Szerkesztve ]

(#139726) Beri


Beri
addikt

Üdv újra,

tudtok nekem ajánlani egy kulcsokkal foglalkozó embert, aki tud immot tanítani és lehetőleg nem pék? Az sem lenne hátrány, ha ki is tudna jönni és nem a járművet kéne hozzá trélereztetni. Valamint, ha nem gyári kulcsokkal dolgozik, akkor nem lenne hátrány, ha olcsóbb lenne, mint a gyári, vagy legalább nem úgy venné fel a telefont, hogy "de most drága lesz, főnök, mert taxit kell hívnom, mert már ittam".

eladó Aromamizer RDTA V1

(#139727) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok!
Audi A4 B8 2.0 CR, manuális 6-os váltóhoz etka 2 cikkszámmal hoz olajat (G 052532A2, G 055532A2). Mi a különbség, melyiket vegyem bele? Esetleg beszerzési forrás érdekelne még márkaszervízen kívül (Kauffernél nem rendelhető).
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#139728) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Múlt héten beszélgetek ismerőssel Passatokról, mondja, hogy neki B6-os van. Kérdezem tőle, hogy neki is dízel? Erre azt válaszolja, hogy nem, mert utálja a dízel hangját, ezért neki egy benzines 1.6-os Twin turbós 136 lovas Passatja van. Mondom az szép. :D

Gyártottak egyáltalán Twin turbós Passatot? Mert szerintem nagyon nem.

(#139729) Mágus2 válasza Zizmand (#139728) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egyturbós 1.6 sem volt, nem hogy kettő. Kétféle szívó 1.6 van. A sima és a közvetlen befecsis, egyik 75 másik 85kw.

(#139730) CharlieDrop válasza Mágus2 (#139729) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jól emlékszem, hogy semmilyen kétturbós nem volt belőle, nem?
Passatba tettek kompresszoros 1.4 TSi-t?
Lehet azzal keveri?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#139731) Mágus2 válasza CharlieDrop (#139730) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Passatban az sem volt. [link]

(#139732) i-sti válasza Mágus2 (#139731) üzenetére


i-sti
senior tag

Mágus, T5/T6-nál a "rossz útra" való futómű valóban csak +15 mm hasmagasság?

Novum Forum Siculorum

(#139733) zsolt19900 válasza Beri (#139726) üzenetére


zsolt19900
őstag

aztat majd a jósgömbünk kitalálja, hogy melyik megyében városban utcában hászssszámban kellene a segítség? :P

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#139734) Mágus2 válasza i-sti (#139732) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Erőstett gátlók is járnak hozzá.

zsolt19900 Tippelek egy BP-t, súgott a gömb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#139735) CharlieDrop válasza Mágus2 (#139731) üzenetére


CharlieDrop
veterán

király, jól emlékeztem, köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#139736) i-sti válasza Mágus2 (#139734) üzenetére


i-sti
senior tag

Köszi.
Ezeket esetleg utólag is lehet cserélni megfelelő cikkszámúra?

Novum Forum Siculorum

(#139737) Zizmand válasza Mágus2 (#139729) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én is így tudom ahogy írtad, a végén kiderül nem is Passatja van. :DD

(#139738) Mágus2 válasza i-sti (#139736) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:K Mondjuk a magasítást nem tudom hogy rugóval vagy rugó alátéttel oldották meg. Attól függ a cserélendő dolgok listája.

[ Szerkesztve ]

(#139739) Lajos65 válasza bitpork (#139720) üzenetére


Lajos65
tag

Ezt most hogyan kell érteni? Ha szettet veszek akkor mindegy?

(#139740) lenko válasza i-sti (#139721) üzenetére


lenko
aktív tag

Ilyenek a céges octaviak is, magasabb, ami idétlen, de legalább nem kell figyelni, hogy felakad vagy sem. :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#139741) Beri válasza zsolt19900 (#139733) üzenetére


Beri
addikt

Ja, bocs, csak annyira megszoktam, hogy Budapestet már ki sem írja senki, mert az a default :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#139742) bitpork válasza Lajos65 (#139739) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A teljes sett tartalmazza csavarokat meg a mindent is. Más kérdés h 6 számjegyű egy jobb fajta.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#139743) focvis válasza lenko (#139740) üzenetére


focvis
veterán

Az Octavia eleve magasabbnak tűnik, mint a tesó-golf; erre még pluszban rárendelték a rossz út csomagot?

(#139744) Beri válasza focvis (#139743) üzenetére


Beri
addikt

Ha az magas, akkor ezen milyen monster truck mod van:

?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#139745) lord_devil válasza lord_devil (#139727) üzenetére


lord_devil
tag

[Erre] esetleg valaki? Vagy vehetem bármelyiket?

(#139746) lenko válasza focvis (#139743) üzenetére


lenko
aktív tag

Ja kb. pont úgy néz ki mint ez a fabia.

Az embereknek fáj az igazság!

(#139747) Mágus2 válasza lord_devil (#139745) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Váltókód nélkül nincs válasz. ;)

(#139748) gzbotii válasza lord_devil (#139745) üzenetére


gzbotii
veterán

Én sokáig nem kaptam a megfelelő olajat online shopban, érdeklődtem Audi márkaszervizben, mondták, hogy kb mennyi lenne, aztán végül kaptam egy shopban és az lett. Szóval szerintem a márkaszerviz is megér egy próbát.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139749) CharlieDrop válasza Beri (#139744) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hehe, az 1.2 HTP alatt ott az 1.9TDI rugói :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#139750) lord_devil válasza Mágus2 (#139747) üzenetére


lord_devil
tag

Tök jogos, lemaradt: JJG
gzbotii: köszi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.