Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140101) Gyula84 válasza bitpork (#140099) üzenetére


Gyula84
veterán

Én konkrétan elvenném az utólagos ledért a forgalmit.
pontosan így kéne :K

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#140102) zsolt19900 válasza bitpork (#140099) üzenetére


zsolt19900
őstag

bár a led lenne a legnagyobb probléma úgy állecuzámmen az gépjárműparkkal kishazánkban + úgy mindenhol :(

értem én, hogy nem mindenki módos ember, csak az a baj, hogy sokszor nem is ennek megfelelően választ járművet és akkor mindig rámtör a frász, hogy igen okés xy és xy így választja meg az alkatrészeit, mind minőségben, mind korban mind mindent figyelembe véve, de sajnos ha ezek miatt az alkatrészek miatt történik valami velem vagy bármely szerettemmel, akkor még én ne verjem be az ember orrát pl. aki ha nem cselekedett volna félvállról akkor meg sem történne a baj

tudom-tudom nagyon nagy sarkítás, csak néha belefáradok, hogy mindig azon kell járjon az eszem, hogy éppen mire készüljek fel és mit kell kivédenem amit a másik elront vagy direkt úgy csinál mintha ő lenne a Montoya :(

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#140103) bitpork válasza zsolt19900 (#140102) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hát... most hordom ugye Teddy-t szerelőhöz. 1 lengőkar magában (csak anyag) 50k. Ott volt egy opel zafirás v milyen ember és amikor a szerelőm faterja mondta neki h 2000ft lesz a gumicsere lesápadt és elkezdett alkudozni. Amikor mondtam hangosan h rendeljen meg mindent ami kell a kocsihoz, ha 200k akkor 200k, szemlesütve elfogadta a 2k-s költséget.
Ez kicsiny országunk.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#140104) focvis válasza Magnum_ (#140078) üzenetére


focvis
veterán

Egészségedre! A többi a hűtőben van.

(#140105) zsolt19900 válasza bitpork (#140103) üzenetére


zsolt19900
őstag

na erről beszéltem, aztán ha az a gumi meg kidurran és akarva akaratlanul is nekimegy valakinek esetleg kárt is tesz benne, akkor meg mennyi is az a kétezer

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#140106) Qru válasza focvis (#140052) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem lesz gáz. Kormiban sosem volt cserélve és már nem az igazi a dsg-je.

#nincsbennetarcsi

(#140107) Danex válasza zsolt19900 (#140102) üzenetére


Danex
addikt

30km-en amíg bemegyek a suliba napi szinten jön velem 3-4 ember főleg idős aki reflektorral megy nappal vagy egy hegynek a tövében állította be a tompítottat...

De ugyan ez vezetési szokásban is szörnyűek vagyunk nem csak karbantartásban, pedig előbbihez pénz se kell.

Beleáll a seggembe, hogy megelőzzön (nem mentem lassan), de amúgy csúcsforgalom van és kb 6-8km -t jön így...

Olyan előzésbe ment bele tegnap egy ember, hogy kanyar, és majd megelőzz a tanulósofőrt meg a dömpert... hát nem jött össze és mindenki állóra fékezett. (és a dömper utána le is fordult azonnal).

(#140108) K Norbi válasza focvis (#140104) üzenetére


K Norbi
addikt

Fújj, csak a pálesz.. :D

(#140109) simonjoe válasza bitpork (#140099) üzenetére


simonjoe
senior tag

A ló másik oldala!

Joe

(#140110) Mágus2 válasza Doki16 (#140085) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Off road only!!!!!44!!!!

(#140111) Doki16 válasza Mágus2 (#140110) üzenetére


Doki16
addikt

Mindegyik led-re ezt írj a Lumenet, mert nem akarnak hivatalos állásfoglalást elkövetni a ledekkel szemben. Így nagyon PC az oldal :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#140112) bitpork válasza Mágus2 (#140110) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen off road?! :U Még Teddy is csak ímmel -ámmal pedig nem rossz terepképességei vannak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#140113) Doki16 válasza bitpork (#140112) üzenetére


Doki16
addikt

A ledre írják mert hivatalosan nem engedélyezett Magyarországon a használata közúton. A Passat még néha On-Roadra se alkalmas olyan szar utak vannak :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#140114) t72killer válasza Danex (#140107) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg kell nyomni a féket, aztán csináltathat neked új hátsó lökhárítót ;] . Az előzési szokások mondjuk tényleg kriminálisak, de ez nem csak Mo.-ról mondható el.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#140115) K Norbi válasza Danex (#140107) üzenetére


K Norbi
addikt

Inkább az a kérdés miért is vagyunk mi ilyenek? :U

(#140116) freaghill


freaghill
őstag

Srácok, a hétvégén nekiálltunk otthon keresni a lyukat a rendszerben.
Ez alapján.

Többszöri próbálkozás után láttunk csak füstöt, az is a nyomásátalakító, kipufogásvezérlőből (1J0906627, 7.22903.20) jött, az alsó részéből, ott ahol az a kis henger van.

Nos, ezt láttuk is párszor, leszedtük akkor, megnyomtuk megint és akkor már nem jött.
Lehet, hogy ez a vezérlő defektes?

A jelenség ami miatt ezt csináltuk az azért volt, mert magasabb fordulaton (3200-tól) elkezdi ejteni a beszívott levegő mennyiséget.
Turbónyomás megvan, EGR nem koszos, légtömegmérő 1 hetes.

[ Szerkesztve ]

(#140117) mamboo


mamboo
tag

Sziasztok!
Octavia rs 2.0pdtdihez keresek uj fektarcsat-fekbetetet.
Eddig brembot hasznaltam, de szeretnek kiprobalni mast.
Mit javasoltok? Juridot hasznal valaki?
Koszi

(#140118) flpuovd válasza Mágus2 (#140096) üzenetére


flpuovd
csendes tag

Szia
Először is köszönöm a választ. Sajnos most külföldön vagyok, így a cikkszámot nem tudom pontosan megmondani, csak annyit, hogy ZF kormánymű. Azért még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.
Ha jól tudom, ugyan ez a kormánymű van még pl. a VW Touran-ba is.
Mi van akkor, ha lenne egy touran kormánymű (ha jól tudom egy 2010-es évjáratú autóból, és szerelő szerint a cikkszám is egyezik), és ezt raknánk be a passatba?
Hozzá lehet "tanítani" az autóhoz?
Lehetséges még esetleg, hogy 2010+ évjáratú passatokban lévő kormánymű bele való lenne az enyémbe? Ha jól gondolom, ez akkor már a 3. generációs kormánymű.
Amit Te linkeltél, jó lenne (legalábbis árban), de ha jól látom akkor ez csak jobb kormányosba való
Szakértelmedet előre is köszönöm :R

(#140119) Mágus2 válasza flpuovd (#140118) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha a cikkszám egyezik, mehet bele. A touran, golf, octavia és a passat között csak a kormányösszekötő rudak hossza a különbség. Át kell rakni a tieidet, hogy jó legyen. De a kormánymű cikkszám ha egyezik, akkro biztosan passzol és feltanítható.

[ Szerkesztve ]

(#140120) -v- válasza Qru (#140106) üzenetére


-v-
addikt

Jó, de az azért van, mert már lerúgtad ;]

(#140121) Kicker válasza Mágus2 (#140075) üzenetére


Kicker
senior tag

Hát nem tudom, 2.4 milláért vettem, használtam , használom 5 éve, mentem 110ezer km-et, és nem várt karbantartása 500ezer ft, a kopóalkatrészekre eddig költöttem (2 szett gumi, 2 vezérlés, motortartó bak, stabrúd, olaj, gyertya (féktárcsát és betétet nem vettem még!)) mondjuk durván még 500-at, akkor ez nekem így 3,5 milla durván, 5-6 évre, ja és még ér az autó kb 1.5 millát..

na aki azt mondja, hogy 5-6 év alatt egy ilyen kategóriájú autót ennyiből kihoz , annak azt mondom, ha én kamuzok te is elhiszed... és aki nem így számol az saját magát csapja be...

és akkor nézzük, ami tetszik most kb 4 millába kerül, tehát nekem az 5-6 év alatt PLUSZ kb 3 millát ki kellett volna termelnem hogy vegyek egy új vagy újabb autót a jelenlegi beszámításával.... és kezdődik a karika elölről...

ha hitelbe gondolkodom akkor megin havi PLUSZ 60-70 ezremnek kellene lennie, hogy a részletet fizessem és utána lejáratkor lesz egy maradványértékes autóm... nyilván egy optimális gazdaságban ez nem gond, de szerintem ennél vannak fontosabb dolgok is.

sorry az offért..

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#140122) Mágus2 válasza Kicker (#140121) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez a múlt. A jövőben lesznek a nagyobb kiadások. Értem én hogy megérte, de neked is meg kellene értenef hogy nem fogsz belőle ilyen jól kijönni a jövőben. ;)

(#140123) t72killer válasza Kicker (#140121) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy a kolléga írja, azt nézd, hogy milyen ktg-ek várhatók, és mennyit fog bukni a kocsi ára a következő években.

Nekem is pont ez a kérdés, csak pont a vevői oldalról: hány éves kocsiba érdemes beszállni, aminek kicsi az esélye, hogy folyamatosan a szervizben wellness-ezzen. Mint vevő, egy "wellnessbejáró" korú kocsit már csak nagyonmasszív árengedménnyel vennék meg, hogy még akkor is maradjon tartalék €, ha 1-2 kapitális javítást kell elkövetni rajta (ld váltócsere, vezérműlánc-csere). Gondolom nem ennyire olcsón akarod majd eladni:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#140124) -v- válasza Kicker (#140121) üzenetére


-v-
addikt

és aki nem így számol az saját magát csapja be

Vagy simán még sosem számolta ki.
Számold ki, a számok nem hazudnak (csak ne hagyj ki semmit).
(A nem szigorúan anyagi jellegű dolgok más kérdés, de most nem arról volt szó)

[ Szerkesztve ]

(#140125) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Golf V-nél melyek az ajánlott üzemanyag, pollen, levegő, olaj szűrők? Gyertyák NGK? Iridiumos vagy sem? Köszönöm! :R

(#140126) lenko válasza KaiotEch (#140125) üzenetére


lenko
aktív tag

NGK platina, többiből mahle, mann, hengst, ha olcsobb kell esetleg filtron.

Az embereknek fáj az igazság!

(#140127) KaiotEch válasza lenko (#140126) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Általában a közép, felső-közép árkategóriát veszem. Köszi szépen.

(#140128) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Villamosodik a VW, igaz, elég komótosan. Ezekszerint 2025-ben még masszívan számítanak a benzines-dízeles szegmensre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#140129) K Norbi válasza t72killer (#140128) üzenetére


K Norbi
addikt

Nevetséges mennyi találmányt és több ezer szabadalmat tartanak vissza.
kb 100 éve már hogy nem itt kéne tartsunk [link]
Annyiféle kép lenne nyerhető ingyen áram.

[ Szerkesztve ]

(#140130) t72killer válasza K Norbi (#140129) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért korántsem ilyen rózsás a helyzet. Áramot termelni tényleg lehetne sok kreatív módon, tárolni macerás, még "titkolva" se nagyon vannak sokkal jobb akksik a mostaniaknál.

Szval még sok idő, míg 1000km hatótávú családi autót látunk 25kEUR alatt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#140131) brumi1024 válasza K Norbi (#140129) üzenetére


brumi1024
veterán

Omg, nehogy elkezdjük ezt már megint. Nem, nincs ingyenenergia, ha lenne már valószínűleg egy feketelyuk lenne a Föld helyén.

(#140132) Speeedfire válasza brumi1024 (#140131) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A vízbű" nyeri ki az okszigént áramot. ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#140133) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Megoldást keresek (1.9 pdtdi BKC kód) széttört izzítógyertya pipára. 2.-es hengeré, el van törve a gyertya tetejénél. Állítólag nincs csatlakozása, ezért nem cserélhető. Csak komplett kábelköteggel. Ez kilőve.
Bontókat is próbáltam, nincs.
Esetleg valakinek nem volna akár 1 db? Gondoltam elvágom valahol a vezetéket és összeforrasztom. Ez járható?
Vagy tudja valaki mekkora az átmérő a gyertyán a csatlakozási pont? Arra találni valami megoldást, hogy össze tudjam kötni a vezetékkel.

[ Szerkesztve ]

(#140134) MunezXBK válasza cool13 (#140133) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szvsz szerint a forrasztás miatt megnőne az ellenállás és szintén szar lenne.

Bár csak pár évig műszerészkedtem. :B

[ Szerkesztve ]

(#140135) diablo1984 válasza MunezXBK (#140134) üzenetére


diablo1984
veterán

vagy ha az agya nem figyeli, akkor nem történne semmi, hisz egy darab kábellel is tesztelhető az izzítógyertya működése, a gyertya nem igényel mást. Ha most az agya nem jelez semmit, akkor forraszthat szabadon......

szerintem

(#140136) Morris válasza MunezXBK (#140134) üzenetére


Morris
veterán

Szerény véleményem szerint szerint ??? :U

;]

(#140137) MunezXBK válasza Morris (#140136) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elszabtam. :D

(#140138) zsolt19900 válasza Morris (#140136) üzenetére


zsolt19900
őstag

rés a pajzson :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#140139) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Hol tudnék a 2004es Seat Leonomra gyári tetőantennát venni? Csak maga a belecsavarós antennára lenne szükségem. Vagy esetleg tudtok ajánlani jó minőségű utángyártottat?

Sajnos a bottari "sport" antennával befürödtem. Silány minőségű. Kb folyton recseg a rádió.

[ Szerkesztve ]

(#140140) molnarpeter válasza tibbike01 (#140139) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bontott konszernbeli lesz apróért, vagy ebay - van gyári 40,5 centis, illetve annál rövidebb, de eredetinek látszó is akad.

(#140141) zsolt19900 válasza tibbike01 (#140139) üzenetére


zsolt19900
őstag

vagy ali olcsóért, nekem is az van és semmi bajom vele -már amennyit én rádiót hallgatok :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#140142) K Norbi


K Norbi
addikt

Tudnátok ajánlani valami jó műhely kompresszort? 50-60 literest
Nincs ilyen topic, szóval itt kell megkérdezzem. :DDD

(#140143) bmwsan


bmwsan
senior tag

Sziasztok!

Az alany egy 2006os 3C BXE 295e km-rel.
Olyan kérdésem lenne, hogy kb. 15ből egy-két kuplungolásnál, olyan mintha egy kicsit nehezebb lenne benyomni. Amúgy a sebességet jól veszi.
Csak neha mintha nehezebb lenne a kuplungpedalt benyomni.

Előre is köszönöm!

(#140144) Speeedfire válasza K Norbi (#140142) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Alapvetően ez lenne a topicja szerintem. [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#140145) patroly61


patroly61
tag

Sziasztok!

Van egy 1999 passat 1.9 pdtdi 115LE üzemanyagszűrőt cserélnék,de nem adták hozzá a 2+1 O gyűrűt tudja valaki a méretét. Ez az a fajta aminek a tetején vízhűtés van és az egészet egy 13-as imbusz fejű csavar fogja össze a két nagyobb O gyűrű ezen a csavaron van a kicsi pedig az oldalán lévő légtelenítő csavaron.

Ja és nincs valakinek eladó vagcom-os kábele ami működik is mert nagy szükségem lenne rá.

Üdv. Csaba

www.akkuteszt.hu

(#140146) K Norbi válasza Speeedfire (#140144) üzenetére


K Norbi
addikt

Güde jó?

(#140147) Mágus2 válasza bmwsan (#140143) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kuplung volt valamikor légtelenítve?

(#140148) Speeedfire válasza K Norbi (#140146) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Fogalmam sincs, nem vagyok otthon benne.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#140149) bmwsan válasza Mágus2 (#140147) üzenetére


bmwsan
senior tag

Eddig nem volt ilyesmi, kb 70ezez kilométerrel korábban lett a kettöstömegűvel az egész cserélve.
Az erdekes hogy csak ritkán jön elő. Kinyomócsapágyra vagy a bowdenre gondoltam, bár lehet hülyeség amit írok.

Máhus2: Másik offos kérdés. Most Szlovákiaban dolgozok és mem igen tudom, hogy mennyi a tolerancia a sebességhatároknal. Esetleg tudsz erről infót adni?
Köszi szépen!

(#140150) zsolt19900 válasza patroly61 (#140145) üzenetére


zsolt19900
őstag

ajm atj? nekem is ilyen az üa szűrőm, de nem emlékszem hogy cserélgetnem kellene bármilyen gyűrűt is rajta, leteker feltölt visszateker és jóidő :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.