Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88501) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#88500) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó mondjuk még nem is használtam csak pár percet volt a fejemen most járatáson van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#88502) verybigboy válasza Pityu. (#88493) üzenetére


verybigboy
senior tag

Gratulálok ... best buy (ennyiért!).

Nekem is itt figyel az asztalomon, sőt a családba most hoz majd Jézuska egy ugyan ilyet. Nekem nagyon bejött és használom is szinte minden nap. Bírja a "strapát", 1 éve használom, de még minden a helyén van rajta minden s le sem kopott róla semmi.

(#88503) Pityu. válasza verybigboy (#88502) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Még én kicsit össze vetem az sl150 el de szerkezet tartósabbnak tűnik meg benyeli a fülem nem nyomja szemüveggel a fejemet mint az sl150 csak az sl150 a mélyekről maradt bennem.Meg mintha hangerőre hangyányit kisebb lenne mint az sl150 de ugye még nem nagyon sokat volt a fejemen majd ma hallgatom kicsit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#88504) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A V-t kb. értem, de az U karakterisztika pontosan milyen? (Gondolnám, hogy több benne a "közép"...)
Az ajánlóban a legtöbb fejes V karakterisztikájú, ebből gondolnám, hogy az egy "tutibb", népszerűbb megoldás, mint az U. Mondjuk Modern Metal-t hallagatok főleg, ez esetben melyik adná jobban?

Köszi!

(#88505) Ba cy lus válasza SunMount3r (#88504) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A kettő közül inkább az U, az enyhébb kiemelés a sávszéleken. Amúgy gyakran nem is különböztetik meg a kettőt, és az U-t enyhe V-nek mondják. Alapvetően ennél komplebb a téma, V és V között is van különbség. Szerintem a metálnak az a legrosszabb, ha az alsó-közép tartomány nem érvényesül a felső-középpel szemben, az vékony gitárhangot eredményez, plusz a dob sem úgy jön át.

(#88506) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Soundmagic P21S fejhallgatóm, amit szívesen használok, de mostanra már a fülpárnái elkezdtek foszlani, szakadni (ott ahol felfekszik a műanyag peremre a bőr borítás).

Az lenne a kérdésem, hogy ezt hogyan tudom kicserélni házilag, lehetséges-e a csere, és ha igen, honnan érdemes hozzá megfelelő minőségű fülpárnát venni (mivel közvetlenül érintkezik a bőrömmel, ezért valami déldzsunka kohópakura alapanyagú cuccot nem tennék a fejemre).

Megpróbáltam megvizsgálni a fülest, hogy mégis hogy lehetne leszedni a régi párnát, és hogy lehetne feltenni az újat, de nem tudtam rájönni. Eddig még nem cseréltem fülpárnát egy fülesen sem, nem tudom hogy nyúljak hozzá hogy ne törjem el, vagy ne roncsoljam tovább... ha erre volna workaround azt is megköszönném.

(#88508) nbencee válasza DeFranco (#88506) üzenetére


nbencee
tag

Egy gyors googlezás után kiderült, hogy maga a gyártó készít cserepárnát a PS21-hez . Nem ismerem ezt a típust, de fizikálisan nem látok különbséget a 21 és a 21S között, így szerintem cserélhető. Te döntsd el mennyit szánsz a cserepárnákra, ha nem akarsz kínai aliexpressest, akkor Xaviusnak igaza van, nem éri meg az eredetit horror áron (5k huf + posta ) megvenni

(#88509) DeFranco válasza nbencee (#88508) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm.

mi a helyzet az univerzális párnákkal? ilyen nem kapható/használható?

ha esetleg valahonnan tudok szerezni "alkatrészként" egyébként hibás (törött, stb.) darabot, akkor hogyan tudom kicserélni a párnát? nem tűnik úgy, hogy gumisan feküdne fel a műanyag keretre, de nem mertem erőltetni, nem tudom milyen megoldások vannak még a rögzítésre (csavarozás? ragasztás?)

(#88510) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Kábelt be lehet vonni valamivel hogy csökkenstem a súrlódásból adódó zajt?

Vettem egy Sennheiser Game Zero fejhallgatót aminek nagyon merev a kábele és még be is van vonva szövettel. Ezáltal folyamatosan behallom ahogy karistolja a ruhámat a legkisebb mozgásra is.

A cél az lenne, hogy olyan módosítást eszközöljek amivel a gari még megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#88511) Gzula[HUN] válasza DeFranco (#88509) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha el tudod forgatni a párnát, akkor "nagy valószínűséggel" nincs ragasztva vagy csavarozva. Ezekre vsz. nem került sor, de ki tudja. Ha valamiért nem jó az eredeti, ITT gyűjtöttem korábban össze pár kommersz párnát. (Vonalzó a barátod.)
Típust nem ismerem, így nem tudom megmondani, hogy csak simán leszeded, és felrakod a az újat a helyére, vagy van valami extra csavar a dologban.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#88512) DeFranco válasza Gzula[HUN] (#88511) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, akkor kénytelen leszek valami ellenállóbb helyen próbálkozni. Nekem nagyon ragaszkodónak tűnik de ránézek.

(#88513) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Sziasztok!
Ez most tenyleg egy ON-Topic kérdés lesz:
A Quad ERA-1 szerintetek tényleg van annyival jobb mint a HiFiMAN Sundara, mint amennyivel drágább?

[ Szerkesztve ]

(#88514) Dorien válasza letoltobeze (#88513) üzenetére


Dorien
veterán

Ez a kérdés a HiFi-ben nehezen értelmezhető. A kérdés, hogy Neked megéri-e a felárat...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#88515) Chosen válasza Chosen (#88510) üzenetére


Chosen
addikt

Erre semmi ötlet? :(

(#88516) letoltobeze válasza Dorien (#88514) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Igen, tudom...
Akkor kicsit jobban körülírva: van-e annyival minőségibb az anyaghasználat?
Aki már hallgatta mind a kettőt, az mit tudna mondani, mi a különbség a kettő hangja/hangzása között?

Ha egy árban lennének, akkor melyiket választanátok? Mert ugye sokszor az sem biztos, hogy ami drágább az jobb...

[ Szerkesztve ]

(#88517) letoltobeze válasza Chosen (#88510) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ennek nem cserélhető a kábele?

[ Szerkesztve ]

(#88518) uvegtigris22


uvegtigris22
csendes tag

Sziasztok. Igazából csak szólni jöttem fel, hogy a steelseries artic pro+gamedac az Alzán akciós, 113 ezerről 66490ft. De az árúkeresőn is a legolcsóbbak 90-100forintért mennek. Milyen a füles nem tudom, jókat írtak róla.Én rendeltem egyet ennyiért. További szép estét mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#88519) Gzula[HUN] válasza uvegtigris22 (#88518) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Én azzal a DAC-al sokáig szemeztem, Bodz annó tesztelte is. Valami 45ezer körül mozgott 1 éve, de inkább a Loxjie D10 mellett döntöttem. Így csomagban elég jól el lehet bohócokodni vele valószínűleg, én a ledekkel egy fél nap tuti eljátszanék. Ettől függetlenül ITT szerintem jobban elfért volna ez az infó.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#88520) Pityu. válasza Chosen (#88515) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem tudom ilyesmi csomagoló anyag egy vékony rétegben nem e segítene mert ez puha

Igaz ez sufni tuning :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#88521) korpicschess válasza Chosen (#88515) üzenetére


korpicschess
veterán

Kábel csere. A szövet borítású kábelek szeretik felszedni a zajt, amennyire a saját tapasztalatom általánosítható. Esetleg próbáld meg a szövetet leszedni, ha nincs más ötleted, de lehet az nem járható út.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#88522) letoltobeze válasza letoltobeze (#88513) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Hát senkinek sincs tapasztalata ennek a két fejhallgatónak az összehasonlításában?

(#88523) s4tch válasza Chosen (#88510) üzenetére


s4tch
veterán

Elvileg annak cserélhető a kábele, viszont a gyártó többfélét is kínál hozzá. Az alin is többféle verzió van. Döntsd el, neked melyik kell és rendeld meg bátran: [link]

[ Szerkesztve ]

(#88524) Pityu. válasza korpicschess (#88521) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem cserélhető a kábele,szóval max ha szét szedi és szét forrasztja de annyit nem ér szerintem.

#s4tch

Tényleg lehet akkor cserélhető csak cselesen néz ki a képeken

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#88525) Gzula[HUN] válasza s4tch (#88523) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

És belinkeltél több tucat szövet borításút :D

Egyébként valóban cserélhető a kábele. Szóval vezeték csere.

Spec nekem ezekkel ezekkel a szövet borításúakkal az a legnagyobb bajom, hogy eszméletlen könnyen megtörnek (úgy is maradnak, akár derékszögben), és utána csak pár hét a kontakt hiba.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#88526) Sinesol válasza letoltobeze (#88522) üzenetére


Sinesol
veterán

Én csak a Sundara-t hallottam eddig, az a HD660s-hez képest nekem egy picit sok volt magasban, ezt leszámítva nagyon rendben volt, kiegyenlitett, részletes hang, jó térrel.
A minősége szerintem teljesen rendben volt, egyedül a gumis kábel nem jött be.

A Quad a beszámolók és tesztek alapján kb. az ellentét lehet, sötétbe húzó, kevésbé részletes, fun karakter. Anyagminősége valószínűleg elég jó, a Quad azert ismert régi név, az ilyenek eléggé adnak az anyagminőségre.

(#88527) s4tch válasza Gzula[HUN] (#88525) üzenetére


s4tch
veterán

Képzeld, nem néztem át az alit a kolléga helyett :DDD Nyakam rá, hogy van ott egy, ami épp megfelel.

(#88528) letoltobeze válasza Sinesol (#88526) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszönöm a választ.
Olvastam egy részletes leírást a bartimexaudio.hu-n a fejhallgató meghajtó technológiákról. Ott azt írták hogy a planár fejesek "kiváló minőségű és alacsony torzítású hangzást biztosítanak".
De nagyobbak, nehezebbek.
Az itteni hozzászólásokból is azt raktam össze, hogy azért azok audiofilebb fejesek.
Gondoltam kell egy ilyen nekem.
Eddig csak egy Audeze LCD-2-vel volt dolgom. Nagyon vegyes érzéseket keltett.
Én semmi teret nem érzékeltem nála, viszont amikor a "Kaláka - Sóhajtás" című dalában a nagybőgő-szólót hallgattam, az olyan volt, mintha itt pengették volna a bőgőt élőben...
Már majdnem megszerettem a cuccot, de észrevettem, hogy az egyik felében, ahogy kicsit megnyomódott (fekve hallgattam és fordulásnál) klattyant valami...
Elkezdtem kézzel nyomogatni: a bal oldalinak semmi baja, de a jobb fele minden nyomásnál: klaty-klaty. :(( Gyorsan visszaküldtem. (eBaygen vett, használt cucc volt 2 hét visszaküldési lehetőséggel)
Szóval még mindig keresek egy jó planár fejest. Nem baj ha nem olyan nehéz mint az LCD-2...

[ Szerkesztve ]

(#88529) Polllen válasza letoltobeze (#88528) üzenetére


Polllen
nagyúr

[link] Itt van egy teszt, ahol az LCD-2-höz is hasonlítják.
160-170 grammal könnyebb a Quad.

Ha szerencséd van, itt is találhatsz olyan embert, aki mindkettőt hallotta.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#88530) letoltobeze válasza Polllen (#88529) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi Polllen a linket. A leírás alapján azt hiszen ezt kerestem. Már csak 2 db volt az Amazonon, úgyhogy gyorsan berendeltem.
Izgatottan várom...

[ Szerkesztve ]

(#88531) Chosen


Chosen
addikt

Nagyon köszönöm a tippeket mindenkinek! :R

Teljesen megfeledkeztem róla, hogy cserélhető a kábele. Előtte HD555-öm volt, amit szereltem is szét korábban és annak be volt még forrasztva, ezért azt hittem ennek is ilyen.

Valóban a legtöbb cserekábel szövet borítású, de legrosszabb esetben veszek mellé egyet, debraidelem és a gyárit megtartom arra az esetre ha gariztatni kellene. Ezzel jó eséllyel meg tudom oldani a problémát és a garit is megmarad. :R

(#88532) Sinesol válasza letoltobeze (#88528) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát igen, a közismert Audeze megbizhatosag...
Amúgy nem igazan lehet azt mondani, hogy audiofilebbek lennének a planarok, ugyanugy megvannak a hatranyaik es elönyeik, mint a hagyomanyos dinamikusoknak. Főleg a linearis, alacsony torzitasu mély az amiben erősek a planárok, a nagybőgő is valoszinuleg azert szólt olyan jól.

[ Szerkesztve ]

(#88533) chrisnagy13 válasza Sinesol (#88532) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Ha valaki ráfekszik a fejhallgatóra és megsérül az nem gyártó hibája.

(#88534) Exodius válasza letoltobeze (#88522) üzenetére


Exodius
őstag

A Sundara egy jól skálázódó fejhallgató, árkategóriájában az egyik legjobb az 500 dollár alatti szegmensben. Az anyagminősége is remek. Van is benne fém, mind a fejpánt, mind a kagylók szempontjából. Azt is mondhatnánk rá, hogy masszív.
Az év jóformán minden napján akciós, a kezdeti 500 dolláros ára helyett 350-ért meg lehet kapni, open box-ban 300-ért. Annyiért legyalulja az azonos kategóriában levő konkurenseket. Ez elméletileg reakció volt az Audeze LCD-1-esére. Ezúton is köszönjünk. :D
2017-2018-ban sok volt vele a QC, az elhaló bal driverekkel sok embernek meggyűjt a baja, de ezt azóta kiküszöbölték.
Nekem egy éve van egy, szeretem. Ha minden igaz két héten belül kap majd egy erősítést (L30), és akkor megmutatja majd, hogy mennyi maradt benne, lévén még alul-teljesítve, olykor karcosan is, eléggé tetszik. Még akkor is tetszett, mikor a gyári párna jobban törte a fejem, azóta kapott egy Dekon-it, most-már nem töri, de a headband miatt szorítóbb a hatása. Szóval másképp kényelmetlen, de ez egyén-függő. A párna-csere mechanizmusáért kötél járna a mérnököknek. :P
Egyébként egy természetes, nem igazán hangképbe belenyúlós fejes. Isten tudja miért, számomra valahol pont ezért nem sivár és unalmas. Valahogy megoldották, hogy zenei is legyen.

QUAD-ERA1 hasonló bajnok, sokan szeretik, jó-pár ember számára endgame gyanús. Szerintem kényelmesebb lehet, mint a Sundara, de a hangját nem ismerem, csak reménykedek majd benne, hogy egyszer összehallgathatom. :)

(#88535) Ba cy lus válasza Exodius (#88534) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kiegyenlített hangtól szerintem pont nem olyan meglepő a zeneiség. A magaskiemeltekkel inkább szokott probléma lenni, hogy a forrás, erősítő felől érkező torzítást is kiemeli, oda főleg azért kell komolyabb lánc. Kiegyenlített meg kb. mindenről tűrhetően zenél. Helyzeti előnyük van.

(#88536) fattyu válasza Exodius (#88534) üzenetére


fattyu
veterán

nem tudom. Ismét fül hallás egyéni prefernciák ízlés

de nekem a sundara olyan meh.
pedig meghallgattam többféle erősítőről forrásról. Konzisztensen meh. nem rossz, nem rossz nem mondom bármi baj van vele, de vállvonogatás volt.

Mint egy unalmas de nem bántóan szar film. nem váltott ki jóformán semmit.

ismétlem. nekem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#88537) letoltobeze válasza chrisnagy13 (#88533) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

1. nem feküdtem rá.
2. megmondanád hogy egy ilyen monstrumnak mi baja lenne tőle, ha mondjuk a fejem oldalra fordítom, és az kicsit megnyomja? Max ha leejti valaki, attól lesz baja.
Egy ideje megvan már a HD600, nem egyszer aludtam el vele, kutya baja.

(#88538) letoltobeze válasza Exodius (#88534) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszönöm a részletes választ. :)

(#88539) Exodius válasza fattyu (#88536) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor mi az, ami kiváltott többet, mint a meh és miért (Stax nem számít, mert azt már tudjuk)? Mi hiányzott a Sundiból? Miről hajtottad és miről volt a legjobb?
Több infót pls. :)

(#88540) Sinesol válasza fattyu (#88536) üzenetére


Sinesol
veterán

Van egy olyan velekedes is, hogy pont ez a meh az, ami a cél lenne, hogy semmi extra csak a zenél. Elsőre lehet azert is fura, mert különfele kiemelesekhez van szokva az ember, hianyolja a megszokott “fűszerezettséget”.

Nekem a HD650 volt amugy ez a “ meh” jelleg, vissza is küldtem 1-2 het utan. Aztan csak piszkalta a fantaziam, hogy tuti nem a semmiert tartjak talan a legjobb fejesnek, lehet nekem ment el valamikor rossz iranyba a hallasom. Szoval megvettem ujra, azzal a szandekkal hogy hosszabb ideig hallgatom es hát 1-2 honap multan szinte barmivel hallgattam össze, mindig csak az jött ki, hogy mennyivel jobban egyben van a 650, es hogy a regebbi kedvelt fejeseimnek mennyi hibaja van.

[ Szerkesztve ]

(#88542) Sinesol válasza Xavius (#88541) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, pedig elég sok helyen a legjobb fejesek közt tartják számon a HD650-et, nem feltétlenül a legjobb minden téren, de overall kb. etalon a 600-as sorozat hangja. Persze nem mindenkinek jön be, nincs ezzel semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#88544) fattyu válasza Exodius (#88539) üzenetére


fattyu
veterán

Nem meh:

yamaha hp2 és yamaha hp1 a hozzájuk épített vodkaboy csövesről
yamaha hp2 xduoo ta10ről.

HD650 zodiac silverről

rft hok 80-2 Bkercso egyik régebbi erősítőjéről.
Sansui ss100 Vodkaboy morgan jonesról. ( utóbbi keress vissza nincs sok találat a tokikban Schawo leírta szép szavakkal mit érzett )

utóbb pedig a fostex t40rp mkIII az rme ADI-2 fsről.

A stax érdekes amugy. ahhoz az asus essence stu burtál jó pár. az ADI fos felvételeknél kb hallgathatlan vele :D a zodiac is marha jó volt. de marad hozzá az essence.

Sundara: ment: épített csövesről 2 daccal, xduoo ta10ről, zodiacról, rendes kimenettel rendelkező sztereó erősítőről.

nehéz megmondani mi hiányzott. volt nálam kölcsibe egy he560 is nemrég. az is ilyen volt. meh, szép jó megvan minden nem szúr nem fáj de nem kezd el dobolni a lábad, nem libabőr.

Sinesol: értem a gondolatot, csak ha nem sodor a zene és nem az van hogy nem akarod abbahagyni a hallgatást.

és nem vitázok senkivel. Azzal sem akinek a sundara maga az orgazmus. írta valaki lentebb hogy az agyi feldolgozás na az nem objektív. az enyém egy beteg elme... szóval nem is nálam van az igazság... :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#88545) nbencee


nbencee
tag

2,5 hét intenzív használat után szeretném veletek megosztani a Lewitz HP8500 tapasztalataimat, rengeteg segítséget kaptam tőletek, itt az ideje, hogy elkezdjem a törlesztést, így szántam rá időt, hogy normálisan leteszteljem, és úgy éreztem a fejhallgató körül továbbra is nagy a homály, pár fórumtárs 5-10 perc hallgatás után lehúzta, na de mi az igazság?
Hosszú leszek, úgyhogy akit annyira nem foglalkoztat, írtam egy TL;DR-t az aljára.

Előzmények: Takstar Pro 80/82-őt szerettem volna, viszont itthon nem beszerezhető, és az ára is pont vámhatár felett van,valamint a garancia se utolsó szempont
Muzikertől vettem 10.900Ft-ért, a legolcsóbb csomagküldős szállítással, két nap múlva jött az SMS, hogy mehetek érte.

Külső: nagyon minőségi darab, kellemes tapintású az egész, nincs olcsó hatása kézbe véve sem. A párnák szuper kényelmesek, a fejre térve jól zárnak, nem ér hozzá sehol a fülhöz.
A kábel 3 méteres, cserélhető darab, ez nagyban megnövelheti a fejhallgató életét. A pánt mindkét oldalán 8 méretben állítható a nagyság, szerintem fejmérettől függetlenül nagyrészt mindenki kényelmesnek tartaná. Nem kotyog sehol, masszív darab, ennek ellenére a súlya sem nagy, pont ideális. Nagy előny, hogy nem látni rajta sehol gyenge pontot, ahol eltörhetne, vagy elgyengülhetne idő előtt. A jack kábel mindkét vége aranyozott, és kapunk hozzá egy rácsavarható aranyozott 6,3mm jack átalakítót is.
Hang
Ezt a részét több felé venném:
hang iPodon, alaplapi hangkártyával, telefonnal:
Akkor még úton volt a DAC, úgyhogy első próbaként kipróbáltam gyengébb forrásokkal, különböző minőségű zenékkel,bejáratás nélkül. Nem volt túl meggyőző, kevés tér, kevés dinamika, ha akkor véleményezem valószínű hasonlót írok mint a többiek. Nehezen hajtható darab, azért úgy jó félig, 3/4ig felhúztam a hangot, de hangerőprobléma nincs vele.
Így ráeresztettem, és 4-5 napon keresztül napi 5 órát ment rajta bejárató zaj, HZ sweepek, stb. Ahogyan a többiek is írták, a bejáratással elkezdett megtáltosodni, 5 napig vártam amíg lemegy a bejáratás, közben nem hallgattam többet, hogy ne szokjak hozzá, majd újra belehallgattam, és mintha kicserélték volna a hangját. Tehát első tipp, hogy ezt bizony járatni kell mielőtt eléri a végleges hangját, alaplapi hangkártyával a lenti beállításokkal már szép hangot kitudtam hozni belőle.

Aztán megérkezett a FiiO E10K Olympus 2 DAC-om, beállítottam a legmagasabb bitmélységet és mintavételezést, foobar2000 lejátszó , Fidelizer purist (legdurvább) módban, WASAPI bitpontos lejátszás, teljes buffer ramból, SSD-n a zene, FLAC zene, másik olcsó fejessel nem volt lényeges különbség így már csak reménykedtem:

de nem csalódtam :)
Ez a fejhallgató az olcsó ára (jelenleg 15k) ellenére igényli a jó minőségű zenét, és a megfelelő forrást, ez az egyik hátránya is ezáltal: telefonra vagy alaplapira kötve youtube-on zenehallgatásra nem ajánlom, úgy tényleg vékony marad a hangja.

Viszont a megfelelő forrással és zeneminőséggel az árához képest elképesztő hangot produkál, kitágul a tér, a közép és magasai tiszták, dinamikusak, nagyon jól lehet hallani minden egyes hangszert, az énekhang szépen elkülönül. Az tetszik a legjobban benne, hogy nem mosódik össze a zene, tisztán hallom a részleteket, és mivel se nem V, se nem U karakteres, nem fárasztó, nem emel ki semmit, a FiiO-val egy pont kellemes meleg hangzást hoz, nem bántó a hang magas hangerőn sem. Megfelelő forrással hallgatva most már nem gondolom azt, hogy túlzás amiket a sokszor belinkelt youtube-os review-ban kap, de telefonra kötve felejtősnek tartanám.

Többnyire klasszikus, pop, rock, rmb zenéket hallgattam vele, minél több hangszer van a zenében, annál jobban szól, a basszus nekem pont elég volt, sőt kifejezetten hálás vagyok érte, hogy nem nyomja el a szép tiszta hangját, van benne basszus, de nem megy olyan mélyre, így pl. filmezni is tök jó vele, a lövöldős jelenetektől sem fáradsz el a túlzott puffogástól, cserébe a beszédhang tiszta, és érthető

Amire én ajánlom tiszta szívvel: jó minőségű zenével, egy kezdő vagy akár komolyabb DAC-cal, hangszeres zenékhez, amikben valódi hangszerek gitár, dob, zongora stb. vannak és nem géphangok, klasszikus zenéhez, koncertfelvételek hallgatásához, stúdiózáshoz, azoknak akik nem a mélyet hallgatják hanem az összképet, vagy külön szeretik az énekhangot, a tiszta közép és magas hangokat, illetve filmezni, sorozatot nézni a kényelem és a hosszú kábel miatt,

Amire nem ajánlom: bass-headeknek nem ajánlanám, sem minimal, techno, disco, dubstep, tucc tucc zenékre. Arra ott van hasonló árkategóriában az OneOdio pro 50, abban majd puffog rendesen a basszus. Illetve nem ajánlanám közvetlenül telefonra/hangkártyára kötve youtube minőségű zenék hallgatására, a Lewitz-nek ez kevés, és olyan célra a könnyen hajtható fejesek sokkal alkalmasabbak, valamint azoknál tuti nem lesz hangerőprobléma.

Összefoglalásképp számomra kellemes csalódás, de mivel nem annyira univerzális, mint egy Takstar HD2000, így kisebb réteget céloz meg, összességében ezzel az árcédulával jelenleg elképzelhetetlennek tartom, hogy ennél minőségibb, kényelmesebb fejest találjak,én a karácsonyi szabadságomat nagyrészt zenehallgatással fogom tölteni :)

Köszi mindenki a segítséget, nekem ez telitalálat, és boldogság, ja meg aki vette a fáradtságot, hogy végigolvassa!


Jópár hónap fórumolvasgatás után az új setup - köszi nektek!

TL;DR

Lewitz HP8500
Egyéb neve: ISK MDH8500
Fő karakterisztika: viszonylag semleges, főleg a közép - magas tartomány az erőssége
Kialakítás: zárt, circumaural
Előnyök: cserélhető kábel, kényelem
Hátrányok: nehezen hajtható, egyeseknek kevés a basszus
Ajánlott: otthonra

(#88546) letoltobeze válasza Sinesol (#88540) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Hehe, akkor ez egy ilyen "szakma" 😁😁😁

(#88547) chrisnagy13 válasza letoltobeze (#88537) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

1. :)
2. Megmondtad te mi baja lenne, és lám, nem csak attól lesz baja, ha leejted. Fölösleges idekeverni a HD600-at, az tök más konstrukció. Viszont legalább tönkretedded LCD-t és még így vissza is küldted. Good job! :D

Figyu, attól mert valami masszívnak néz ki rendeltetésszerűen kéne használni. :D

(#88548) letoltobeze válasza chrisnagy13 (#88547) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

A hang valahonnan a belsejéből jön, tehát attól nem lehet, hogy azzal támasztottam meg a fejem. Te láttál már ilyen fejest? Olyan masszív darab, hogy bárkit agyon lehetne vele verni...
És szerinted nem szabad a fejhallgatókat fekve hallgatni? Csak szépen a fotelben ülve, vigyázva, hogy a fejünket se mozgassuk túl gyorsan, mert hű, baja ne legyen. Hagyjuk ezt már...

[ Szerkesztve ]

(#88549) chrisnagy13 válasza letoltobeze (#88548) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nyílván attól lett baja, hogy a rácsot nyomtad. :U
Sajnos én csak képekről és videókból ismerem az Audeze-ket, sose volt egyel se dolgom. ;]

Mondjuk azért az nem árt, ha nem fejesben alszol és nem headbangelsz. :N

(#88550) 7Heads Drago válasza Gzula[HUN] (#88447) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Üdv
Ez a Cal jó telefonhoz is? Iphone 11 lenne, meg ipad lenne.
Vagy mit ajánlotok?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.