Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88851) #19103744


#19103744
törölt tag

Sziasztok!
Hosszú idő telt el azóta amióta itt jártam (2015) fejhallgatót keresve. Már nem emlékszem kinek az ösztönzésére de vásároltam egy Takstar HD2000-t, amit 3 évig használtam. Ma is ugyan úgy hibátlanul működik. A szivacsos részek mind elhalltak, lerongyolódtak, erre nem is kellett sokat várni amúgy. Itt-ott nyikorgott szegény :) Bár nem is lehet minőségi anyagokat várni ezért az árért sztem, összeségében jó vételnek gondolom, nem bántam meg. Hosszútávon (órákon át) kényelmetlen volt a használata.
-Már akkor gondolkodtam egy szintén Takstart pro80-on. Aminek az ideje 2018-ban jött el, ami már akkora pro 82 lett. Röviden, anyagminőség hibátlan, pedig 1 hónap múlva 3 éves, napi használatban van, de nem mondod meg róla, h. nem új. És itt jött a fekete leves. Nagy megdőbbenésemre semilyen különbséget nem érzékeltem hangzásban. Sok, agyonhallgatott vagyis jól ismert zenékkel, játékokkal stb. próbáltam, a különbség, semmi. Itt a térérzetről beszélek, nem magas/mély viszonyról stb. Ugyanis játékhoz vettem elsősorban, ahol fontos lenne az ilyen dolog, lopakodásnál például, vagy a lövések irányának pontos behatárolása miatt. Manapság a forrás egy Blue Yeti X, kb. Márc. óta, de ez sem segített lényegesen, bár a laptop hangkártyájától azért érezhetően jobb. Most már azon gondolkodom, h. lehet, h. elromlott a fülem :)
Igaz a régi mondás, cipőt, TV-t, hangfalat stb. ne vegyél próba nélkül, de a világ mára teljesen áttért az online vásárlásra :(

[ Szerkesztve ]

(#88852) Ba cy lus válasza darvinya (#88849) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Húrmagasság? Nyakgörbület? Intonáció?

Tremoló? Pláne Floyd Rose. Ha más típusú húrkészletre vált az ember, az egészet újra be kell állítani. Szóval van mit állítgatni egy gitáron. :)

[ Szerkesztve ]

(#88853) Dorien válasza #19103744 (#88851) üzenetére


Dorien
veterán

Jó térhez nyitott fejes kell. Legalábbis ebben az árkategóriában...
Tipp: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#88854) ToBeY válasza Dorien (#88850) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a választ.Zártban gondolkodom +jó lenne ha tudná a noise canceling-t
Az ATH-M40x szimpatikus,vajon megéri a felárat az M50x 44k körül még éppen beleférne. :K

(#88855) Geri0TSL


Geri0TSL
újonc

Audio-Technika ATH M40x

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, egész pontosan azt szeretném, hogy aki rendelkezik ilyen fejhallgatóval írja meg mióta használja, mennyire strapabíró a szerkezete, mennyire érzékenyek törésre/repedésre az egyes alkatrészek. Olvastam olyan véleményeket is róla, hogy a fejhallgató forgó alkatrésze korábban hajlamos volt törésre, de azóta elvileg az Audio-Technika ezt javította. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#88856) fattyu válasza darvinya (#88849) üzenetére


fattyu
veterán

Hangzáson csak rontani lehet, javítani nem.

heh?

húr
pickupmagasság
pickupcsere
árnyékolás
kapcsoló csere
poti csere
singlecoil hunbucker filtetron p90

és akkor jöhet még a kábelbejáratás kategória. Fogólap anyaga. test anyaga. hány darabos, mennyire van kiszáradva. nitro festék vagy poly. műanyag vagy csont nyereg. bundok anyaga.

ezek mind kissebb nagyobb mértékben...

aztán akkor jön a miről szól. vox fender marshall, tranyó cső? hangszóró?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#88857) darvinya válasza fattyu (#88856) üzenetére


darvinya
titán

És Ba cy lus

Ez már egyre szabás, s már megint semmi köze az árhoz. :)
Ez olcsó alapból is kialakítható.

Hangzás, már utólagos, annak meg pláne nincs köze, hogy alap hangszer milyen drága.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88858) #19103744 válasza Dorien (#88853) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ez jó, csak az én fejhallgató erősítőm tipikus 16 Ohm-os, a Takstar p82 32 Ohmos és már elég halk így is. Ez meg ugye 48 Omh.

[ Szerkesztve ]

(#88859) Ba cy lus válasza darvinya (#88857) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Annyiban mégis függ az ártól, hogy nagyon olcsó hangszereknél előfordul, hogy egy-egy dolog nem állítható, illetve nem pontos a kialakítás.

A hangzás viszont nagyon is függ az ártól úgy általában hangszereknél.

[ Szerkesztve ]

(#88860) darvinya válasza Ba cy lus (#88859) üzenetére


darvinya
titán

Pl: drága gitárnál mi állítható, ami nem állítható az olcsónál?
Gitár nyak merevítés, mindkettőben van és állítható.
Bundok fixek mindkettőnél, ugyanígy a fogólapok.
Nem pontosság meg javításba tartozik, pl: Telelaster nyírfa nyaka hő/pára miatt hamar vetemedik.

De itt keveritek az egyénileg átalakítást/szabást, az árért kapot kész hangszerrel.

Hangzásról csak annyit, hogy én sz@r jolis gitárral és magam épített Boss CH1 SuperChorus pedállal olyan technot rittyentettem, hogy haver tecnős álla földet takarította.
Pedig egy kukázot Regent R222 és kukázot Videoton hangfalból jött a muzikzaj.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88861) fattyu válasza darvinya (#88860) üzenetére


fattyu
veterán

figyi....

ezzel az erővel ha már a topikban vagyunk. takstar legyen elég mindenkinek ugye? elvégre fejhallgató fejhallgató
értem hogy neked jó a jolana.
nálam meg megfordult fenderből elég sokminden.
82től napjainkig, stratok mindenhonnan ahol gyártották. meg még néhány márka ez aza...

tapasztalatom a következő. attól hogy egy hangszer drága még nem lesz feltétlen zseniális.
de usa standard stratban JÓVAL nagyobb százalékkal találsz varázslatot mint affinityben....

kár erről vitázni.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#88862) gubabela válasza #19103744 (#88858) üzenetére


gubabela
senior tag

Én inkább erre a streamer egybe cuccra gyanakszom, hogy nem igazán megfelelő a fejes része. Nekem takstar pro 80 volt játékra (mai napig megvan), rendes forrásból semmi problémám nem volt vele cod alatt pl, meg lehetett mindíg állapítani a lövések irányát

(#88863) Gzula[HUN] válasza Geri0TSL (#88855) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Cimborámnak van legalább másfél éve, nincs vele semmi problémája. M40X-hez nem láttam javító elemet, M50X-hez viszont van. Ettől függetlenül eltört M40X-ről én még nem hallottam. Hamarabb fog a bőr/műbőr lekopni a párnáról, fejpántról. M-es sorozatú AT-khoz tele a net fülpárnával, azzal nem lesz gond mostanában.
AT-ból nekem egy másik fajta fejesem van, az 6 éve bírja, abból 4 évet intenzíven volt használva. Azóta vezetéket/párnát azon is kellett cserélni, de 3 évig semmi pedig szó szerint napi használatban volt. A vezetéket is azért kellett cserélnem, mert kikeményedett, nem azért meg megtört.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#88864) darvinya válasza fattyu (#88861) üzenetére


darvinya
titán

:F

Hol írtam olyat, hogy elég 1, aztán annyi.
Inkább az, hogy pénz nem minden, hanem egyén a lényeg.
Lehet csilliárdos darab is, mikor használónak pont annyit ad élvezet szempontból, mint raktár szökevény PÁ.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88865) Geri0TSL válasza Gzula[HUN] (#88863) üzenetére


Geri0TSL
újonc

Köszönöm szépen.

(#88866) Ba cy lus válasza #19103744 (#88858) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Headphones Power Calculator

Egyik sarokban a Takstar Pro82 fejes 32 Ohm-os impedanciája, 96 dB/mW érzékenysége,
másik sarokban az AD500X fejes 48 Ohm-os impedanciája, 100 dB/mW érzékenysége.

Az eredmény:

Takstar

ATH-AD500X

Tehát ez alapján az AD500X jó eséllyel még hangosabb is lesz. Az impedancia inkább azt határozza meg, hogy a teljesítményt áram vagy feszültség formájában veszi fel. Próbaképpen beírtam a saját fejesem 600 Ohm-os impedanciáját és 100 dB/mW érzékenységét: majdnem pontosan ugyanazokat az értékeket kaptam az utolsó oszlopban, mint az AD500X-re. Ellenben a "Voltage Needed", "Current Needed" oszlop merőben más.

[ Szerkesztve ]

(#88867) btraven válasza Ba cy lus (#88866) üzenetére


btraven
őstag

4 dB különbség az eleve sok, 6 dB a dupla hangosság Wattnál.

(#88868) Exodius válasza Dorien (#88830) üzenetére


Exodius
őstag

Pff...tőle vettem a Sundarámat, meg adtam kölcsön a DarkVoice-omat (amit vissza is kaptam).
Nem volt vele semmi gond, bár zavart, hogy eltűnt és nem tudtunk tovább paktálni. :U

(#88869) btraven válasza s4tch (#88836) üzenetére


btraven
őstag

Igen, a Gradonál. Ha rendesen a fejemen van, szépen szólnak a mélyek. Aztán elvigyorodom :D , grimaszolok :DDD és hirtelen magasba húz az egész.

(#88870) Sinesol válasza Ba cy lus (#88866) üzenetére


Sinesol
veterán

Annyit meg erdemes ehhez hozzatenni, hogy ha jol tudom 500 vagy 1000hz körül merik ezeket az ertekeket, viszont sok dinamikusnal 100-300 hz körül van ahol dupla annyit is elkér, erdemes tehat kicsit raszamolni az ertekekre.

[ Szerkesztve ]

(#88871) #19103744 válasza gubabela (#88862) üzenetére


#19103744
törölt tag

Szerintem nincs baj a Blue Yetivel. Ár/érték arányban hozza a tőle elvárhatót. Na pont COD az aminek borzalmasan rossz a hangja. A lövés irányt még csakcsak felismerni, segít a térkép is, de pl.: WZ-ben 50m-ről már alig hallani valamit, ha nem látod szinte kizárt az irány felismerése. Ha felhangosítod ami ugye vicces játék közben, akkor a gránát, airstrike stb. szétb@ssza az ember dobhártyáját. Ha egy szinttel feletted/alattad van 20m és már csak zajt hallani semmi egyebet. A lapos hangkártyája minősíthetetlenül gyengén muzsikál ebben a game-ben. Próbáltam a game-Win.-erőlködő szintekkel babrálni, nem sok eredménnyel. Kicsit javult a hang a Yeti FPS-MOBA térhang sablon beállításokkal, de még mindig nem az igazi. Emlékszem a MOHAA-ra ami van vagy 18 éves game, a pálya másik oldalán történő mozgásokat is pontosan be lehetett határolni. Ja és nem költöttem el 10 vagy 100 ezreket, 20Ft-ot érő alaplapi chippel meg alsó kat. Philips fülessel működött a dolog!

(#88872) #19103744 válasza Ba cy lus (#88866) üzenetére


#19103744
törölt tag

Hmm... szép számok, de vajon a hangja mennyiben változik majd? Ezt a számok nem mondják meg.

(#88873) Ba cy lus válasza #19103744 (#88872) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nyilván másképp szól (ami vagy bejön neked, vagy nem), de a hangerő miatt mindenesetre nem kell aggódni. :)

(#88874) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

A múltkor linkelt Gerry Mulligan - Night Lights album meglepően jól szólal meg fejhallgatón, pedig nem egy mai felvétel. Nem most hallgattam csak meg (és nem youtube-ról), viszont tegnap hallgattam meg először a rendes hangfalaimon. Azon pedig még jobb, ismét elvette kicsit a kedvem a fejhallgatózástól. A basszus lüktetése, ahogy egész testben érezni és a hangszerek kézzelfoghatósága: ezek olyan dolgok, amiket egyetlen fejhallgató sem képes visszaadni, mert az egy másik műfaj. Pedig egyébként fejhallgatók között sokra tartom a vintage DT440-t, ha más fejesekhez mérem, rendszerint visszavágyakozom erre az élményre, amit tőle kapok. A hangfal azonban egy másik szint. És hiába nem csak nekem szól, mégis ez ad intimebb élményt pl. jazz-t hallgatva. Sajnos ez van, kutyából nem lesz szalonna. :)

(#88875) fattyu válasza Ba cy lus (#88874) üzenetére


fattyu
veterán

hálóba most raktam össze egy értelmeske rendszert.

eddig a canton gle100 ment. meglepő módon nem adta ki... :D

RME adi2 - jvc A-X4 canton karat 20. Még ez sem kevés ide de basszus nagyon jó.

Cowboy bebop spokey dokey. Nem mondom staxon sírok :D de basszus,

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#88876) bkercso válasza Ba cy lus (#88866) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sziasztok!
20k-ig vennék valami zárt circumaural-t. Enyhén basshead nem gond, de ne legyen magasba húzós. Semleges is lehet, vagy enyhe V-karakter.
Felbontás, hangminőség, zeneiség számít!
Meg kicsit drágább is lehet, ha úgy jön ki.
Impedancia mindegy.
:R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#88877) Sinesol válasza bkercso (#88876) üzenetére


Sinesol
veterán

Mit takar a kicsit drágább?
Én a Beyer DT240-et tudom ajánlani, bár kicsit drágább a keretnél, plusz ha nagy füled van, akkor lehet nem circumaural. Hang tekintetében mélyben gazdagabb karakter, a magasak visszafogottak, ha nem lenne ráirva, nem mondanád meg, hogy Beyer. Szerintem nagyon kényelmes, anyag és összerakasi minősége kiemelkedően jó, 2-3szor annyibe kerülő fejesek sincsenek úgy egyben.

Ha mégsem férne bele, akkor talán a Creative Aurvana Live, az is mélyben gazdagabb darab, viszont ott már több magas is van, egyértelmű V karakter, de nem vészes a magas.

[ Szerkesztve ]

(#88878) fericske válasza bkercso (#88876) üzenetére


fericske
addikt

Yamaha HPH-MT5
Ez sem jön ki 20k huf-ból, meg nem tudom hol történne a vásárlás, de ennyiért jó vétel: [link]

(#88879) Polllen válasza fericske (#88878) üzenetére


Polllen
nagyúr

+1 az MT5-re. Ugyan gondoltam már rá, hogy lecserélem egy Nad-ra, de egyelőre marad.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#88880) Gzula[HUN] válasza bkercso (#88876) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nincs új a nap alatt, sőt, MS5T-t csak használtat kapsz. Gyerkőcnek lesz?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#88881) bkercso válasza fericske (#88878) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi mindenkinek!
Nekem kell filmezéshez, mert a planár már zavaróan kihallatszik... (Eddig nem tette?? :P )
Bevállaltam a Yamahát; kb. ennyi volt a Mezzo-tól is, kiszállítással.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#88882) ferzoli válasza Exodius (#88868) üzenetére


ferzoli
Ármester

Ha tippelhetnék... szerintem avx -en újra nekifutott :)
Arya mind felett
Clear mind felett

[ Szerkesztve ]

(#88883) Exodius válasza ferzoli (#88882) üzenetére


Exodius
őstag

Arya volt már neki 1 éve is. Az váltotta a Sundara-t nála. :)

(#88884) Dorien válasza ferzoli (#88882) üzenetére


Dorien
veterán

:D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#88885) Polllen válasza bkercso (#88881) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én is onnan vettem anno.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#88886) Ba cy lus válasza Exodius (#88883) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kezdem azt érezni, egy végtelen ciklus ennek a fazonnak az élete.

(#88887) Exodius válasza Ba cy lus (#88886) üzenetére


Exodius
őstag

:D

[ Szerkesztve ]

(#88888) Dorien válasza ferzoli (#88882) üzenetére


Dorien
veterán

Ő volt az, természetesen. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#88889) fattyu


fattyu
veterán

elnézést :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#88890) nbencee válasza fattyu (#88889) üzenetére


nbencee
tag

ideje növeszteni pár új fület :D

amúgy az a fehér homegateway/router nem csinál interferenciát a közvetlen mellette lévő erősítőkben?

[ Szerkesztve ]

(#88891) fattyu válasza nbencee (#88890) üzenetére


fattyu
veterán

most kapcsoltam be a csövest mellette. Nem hallok semmi gondot :) Ez a hp-1el még mindig veszett jó.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#88892) Exodius válasza Dorien (#88888) üzenetére


Exodius
őstag

Zsoltis mémeket akarunk! :D

(#88893) Dorien válasza Exodius (#88892) üzenetére


Dorien
veterán

[link] [link] (még passzol is ide a szövege vazz... :D )
Akiket megkárosított, azok meg nyilván ezt éneklik: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#88894) Pszihonaranc válasza Gzula[HUN] (#88794) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Köszi szépen a részletes ajánlást neked is és #88795 Doriennek is! Azt hiszem kipróbálom a shure-t, reméljük bejön! :K

(#88895) Dorien válasza Pszihonaranc (#88894) üzenetére


Dorien
veterán

Remélem, tetszeni fog. :) Utcára azért az SRH440 nagy lesz, illetve ez tényleg semleges hangú, mélyemelést ne várj tőle... Viszont tényleg jól szigetel és árkategóriájában a legrészletesebb hang.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#88896) Gzula[HUN] válasza Pszihonaranc (#88894) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Anyagminősége azért nem a legjobb. Illetve valóban a szó szoros értelmében semleges a hangzása. Nézz utána, de én lehet inkább a másik 3-ból választanék.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#88897) ferzoli válasza Dorien (#88888) üzenetére


ferzoli
Ármester

Igen, láttam. A Sonorous VI is nagyon érdekelte, elkérte udvariasan 3 napra, hogy nyugodt körülmények között hallgathassa. :D Mondtam, letét ellenében nagyon szívesen, amire már nem reagált...

(#88898) Ba cy lus válasza ferzoli (#88897) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Még milyen szerencse, hogy vintage cuccokból nem néz ki szart sem, teljes biztonságban vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88899) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Az egyébként mitől függhet, hogy a színpadnak milyen a mélysége?

Fejhallgatókat rendszerint ugyanazokkal a "bejáratott" zenékkel igyekszem tesztelni. Mikor teszteltem, felfigyeltem rá, hogy a Sennheiser HD600, HD660s, Beyer DT880, ha jól rémlik, még az AKG K702 is a fejemben szólaltatja meg a cint a Metallica - Of Wolf and Man esetén (szűkítsük le az első 40-45 másodpercre). Itthon a Superlux HD330 szintén, mindegy miről. A régi DT440 ellenben nem (és szintén mindegy, miről), azzal jóval hátrébbról hallom, mondjuk úgy a homlokomtól 30 centire.
Ha hangfalon hallgatom, ott is hátrébbról hallom a cint a fenti zene esetén. (Ezt fontos megemlíteni, mert vannak össze-vissza, irreális színpadképű metál albumok, különösen a cin esetén.)

[ Szerkesztve ]

(#88900) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#88899) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha teljesen jól emlékszem, az AKG K550-nel is "ki volt mászva" a fejből a cin. Úgy általában is jó színpadmélység jellemzi azt a fejhallgatót, és nem csak zárthoz képest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.