Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88051) :AMF: válasza Zoliee (#88046) üzenetére


:AMF:
senior tag

66mm-es van benne.
Tegnap még egy tízessel drágább volt. Mára free shipping is járt mellé, így megtörtem. :)
Régóta piszkálja a fantáziám egy planár, viszont zárt fejesre volt szükségem az esti zenehallgatáshoz. Így futottam bele ebbe. Tapasztalatot, véleményt még senki nem osztott meg róla a topikban, a netes tesztek meg írnak róla hideget-meleget... szóval kíváncsi vagyok. :)

(#88052) Sinesol válasza Exodius (#88047) üzenetére


Sinesol
veterán

Megvan az oka az adott fejesek hangolasanak, pl. bizonyos kiemelesek jol jönnek munkahoz, bar valoszinuleg eleg gyakran nem is annyira hangolas, egyszeruen csak az adott hangzas volt a legjobb amit össze tudtak hozni.
Amugy tenyleg a neutralis fejes lenne az idealis csak ugye nehez összehozni, valahol mindig elcsuszik a dolog.

Opiipo : Ahogy latom, direkt nem akarod erteni a listat, jössz megint a rosszindulatu provokacioval, ezzel nem tudok mit kezdeni, nem is igazan szeretnék reagalni az efféle dolgokra. Pedig asszem leirtam miert került le az Amiron, de valoszinü a masik forumtarshoz hasonloan te se nagyon olvasol, csak rutinbol flamelsz.

[ Szerkesztve ]

(#88055) Zoliee válasza :AMF: (#88051) üzenetére


Zoliee
senior tag

Remélem be fog válni, tetszeni fog.
Nálam is kb ugyanez a szitu, annyi különbséggel, hogy zártban már megtaláltam a számomra tetszőeket. Viszont vmi nyitott, és planár (már csak a próba kedvéért is) jól jött volna.
Az LCD sorozat még mindig horror áron, ezért berendeltem tegnap délelőtt egy M1570-est. Erről is írtak hideget/meleget, viszont egy dologban konszenzusra jutottak a legtöbben: kutya nehéz :DDD
Legfeljebb visszaküldöm...

(#88056) audiophile2! válasza Zoliee (#88055) üzenetére


audiophile2!
lelkes újonc

Fostex T50RP MkIII a legolcsóbb planár. félnyitott
T20RP nyitott
T40RP zárt

(#88058) Zoliee válasza audiophile2! (#88056) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ezeket nem ismertem, köszönöm az infót.
Ha nagyon nem jön be a Monolith, lehet teszek velük próbát.
Neked van saját tapasztalatod a 3 közül valamelyikkel?
Illetve nem vágom a témát, de régebben valahol azt olvastam, hogy minél nagyobb a felülete a driver-nek, annál mélyebbre tud menni hangban. Persze számít a kabinet, nyitott/zárt, stb, csak úgy általánosságban írták.

(#88062) Zoliee válasza Xavius (#88061) üzenetére


Zoliee
senior tag

Mesélj, mi lesz február elején? :DDD
Nálam/nekem sajnos már sok/sokk az az ár. :(

(#88064) Zoliee válasza Xavius (#88063) üzenetére


Zoliee
senior tag

Az igen! Akkor jövőre is lesz mit olvasnom, ha még fórumozni fogsz itt.
Hallottad már zenélni, vagy "vakon" bevállalod? Mire lesz kötve?

(#88066) hericstamas


hericstamas
tag

Elgondolkodtam egy McIntosh MHP1000-es fejhallgatón. Hét eleje óta már nálam is van, írok a tapasztalatomról, mert nem sokminden van róla neten.
Egy "belépőszintű", de mai McIntosh rendszer (MB50, MA252) van alatta, hozzá illő kábelekkel (ASI Liveline XLR) és tápellátással (LightSpeed Signature Air) ösvény végén.
Eddig a legjobb fülesem egy Quad ERA1 volt, amit nagyon szerettem. Most egy Pryma-t (Sonus Faber) használok, mivel az utóbbi időben már csak sztereóztam.
Az MHP1000-et zenehallgatáshoz találták ki, tényleg órákig lehet hallgatni minden gond nélkül.
Végtelen réteg és részlet van, de nem analizálós a hangja. A hangkép rendkívül kiegyensúlyozott, semmi eltolódást nem hallok, sem lefelé, sem felfelé. Így minden tartomány kevésnek hat, pedig nagyon dinamikus a fejhallgató. A tere széltében valamivel kisebb, mint az ERA1-nek volt, de tényleg csak minimálisan, pedig zárt kivitel. Rendkívül tagolt a térleképezés, rengeteg hely van benne az előadóknak. Ebben hallottam először nagyon pici aranyos hegedűt játszani a fejemben. :-)
A felvétel minősége itt sajnos kritikus, ami nem üti meg a szintet csalódást kelt fakó, homályos. Ha nincs mögötte a rendszer, szintén csak egy átlagos, kiegyensúlyozott füles.
De ha jó a felvétel az élmény 99% valóság, megdöbbentő hangszerhűség van. A dalok szövege könnyedén érthető, nem kell figyelnem angol esetén.
Az igazi terepe szerintem a komolyzene, abban nagyon hozza az érzelmeket, a finomságokat, a dinamikát.
Rendkívül kényelmes viselet, órák után sem izzadós bőr párnái vannak. Két gyári kábel jár hozzá a hosszú kábel is extra könnyű, így nagy távolság (3m) is kényelmesen áthidalható vele, a kábel semennyire nem hajlamos a tekeredésre.
Az egyetlen komoly baja az ára.

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#88067) robagp


robagp
tag

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
csak itthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
csak zene lossless/ mp3
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
400GBP
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
ezt nem tudom mi
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
ezt nem tudom, szeretem a mélyeket, de kiegyensúlyozott legyen
8.) Honnan vásárolnál?
amazon uk
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Topping DX3 Pro Headphone Amplifier DAC DSD512 PCM32bit/768kHz XMOS XU208 APTX USB Bluetooth Decoder Headphone Amplifier (Black)

(#88068) OPiiPO válasza robagp (#88067) üzenetére


OPiiPO
addikt

kicsit lejjebb görgetsz ;]
"5. Circumaural vagy supraaural?
A circumaural fejhallgatók párnája a fül körül támasztja a fejet, míg a supraaural fejhallgatók a fülkagylón támaszkodnak. Nagy általánosságban lehet mondani, hogy a fület körülölelő, circumaural fejhallgatók kényelmesebbek."

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#88069) Zoliee válasza hericstamas (#88066) üzenetére


Zoliee
senior tag

"...Egy "belépőszintű", de mai McIntosh rendszer (MB50, MA252) van alatta, hozzá illő kábelekkel (ASI Liveline XLR) és tápellátással (LightSpeed Signature Air) ösvény végén..."

Túltoltad annak a fejesnek a kiszolgálását/meghajtását. Elég lett volna egy iFi iDSD micro Black Label. Az mindenre is elég! :D :DDD
Ha nem vagy képben az előzményekkel (vita volt itt korábban egy teszttel kapcsolatban), akkor elnézésed kérem.
Egyébként hatalmas gratula a rendszeredhez! Félek ez is egy olyan összeállítás, amit sokan nem tudunk még pár perc erejéig sem megfülelni. (mocskos anyagiak)

(#88070) Sinesol válasza Zoliee (#88069) üzenetére


Sinesol
veterán

Ennyit arról, hogy befejezted a dolgot, ujra és ujra csak előhozod a témát, próbálsz vitát generálni. :N
Remélem azóta sikerült elolvasni a dolgot és nem csak rutinból vagdalkozol, ahogy korábban.

[ Szerkesztve ]

(#88071) robagp válasza OPiiPO (#88068) üzenetére


robagp
tag

5: kökül

(#88072) Dave™ válasza Zoliee (#88069) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem ez - mint sok minden más is - elsősorban fejben dől el. Nagyon élvezetes és jó rendszert lehet összerakni (használtan) mondjuk 150-200 ezer forintból, meg lehet elégedetlenkedni a másfél - kétmilliós hallatán is, hogy mi az, ami nem olyan, mint kellene.

(#88073) Exodius válasza Dave™ (#88072) üzenetére


Exodius
őstag

Egyezzünk meg fél millióban, az kb. középút. ;]

(#88074) Dorien


Dorien
veterán

Megjött a W1000Z Japánból. A FedEx-nél 6.350Ft a vámkezelési díj - f@sza... :) De legalább pár nap alatt megcsinálták.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#88075) Dave™ válasza Exodius (#88073) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én most ezzel is elégedett vagyok, sőt, a végeredményt tekintve sokkal jobb a kapott hang, mint amikor 2x ennyibe került. A fél millióban nálam már benne vannak a hangsugárzók meg az integrált erősítő is, plusz még belefér majdnem két másik fejesem használtan.

(#88076) hericstamas


hericstamas
tag

Zoliee:
Röviden. Nem a fejes miatt van ez a rendszer, sztereózok. De van benne egy komoly fejeserősítő, így a rendszer miatt van ez a fejes. Az Ifi-t ismerem, meglepően jó cucc.

[ Szerkesztve ]

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#88077) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na meg jött az erősítő,de még így is vékonyka a hangja a lewitz hp8500-as fejhallgatónak.Próbálgattam az erősítőt én nem olyan sokat veszek észre az sl150-nél mert az eddig is jól szólt de rákötöttem a régi fejhallgatóm ott lehet hallani jelentősebb javulást.Pedig a lewitz külseje nagyon megfogott kényelmes meg olyan kategóriája feletti minőségűnek néz ki,jó az sl150 is csak szemüvegben kicsit nyomja a fülem meg így a lewitz után fura,hogy a fülemen ül és nem a fülemet öleli körbe.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#88078) Dave™ válasza Dorien (#88074) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem úgy volt, hogy ez a csúcs? Akartam kérdezni poénból, hogy mikor megy apróra ha ma jött meg, de megelőztél.

(#88079) nbencee válasza Pityu. (#88077) üzenetére


nbencee
tag

milyen erősítőt választottál hozzá?

(#88080) OPiiPO válasza Dorien (#88074) üzenetére


OPiiPO
addikt

3 nap? Az nagyon jó, magyar posta 2 hét alatt sem végzett legutóbb a SDAC-al.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#88081) Pityu. válasza nbencee (#88079) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt FiiO Olympus 2-E10K

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#88082) UserX válasza Gabesz_23 (#88042) üzenetére


UserX
őstag

Hello!

Felkeltette az érdeklődésem az ajánlásod. A designja a bejön, de mesélj kicsit róla bővebben.

Milyen a hangzása? Nekem elsősorban filmnézésre, zenehallgatásra (FLAC vegyesen) kellene, PC-ről, alaplapi hangkártyával. Másodsorban játékra.

Mennyire kényelmes a viselete? Hétvégén általában egy ültő helyemben meg szoktam nézni egy sorozat seriálját, így órákon keresztül rajtam lenne.

Előre is THX! :R

(#88083) Zoliee válasza hericstamas (#88076) üzenetére


Zoliee
senior tag

Gondoltam, hogy nem kizárólag és elsődlegesen a fejhallgatózásra veted/használod ezt a láncot. Sőt ránézésre nem is dedikáltan fejesezésre lettek kitalálva ezek a készülékek.
Viszont ha nem titok, milyen hangsugárzók vannak a sztereó láncod végén?

[ Szerkesztve ]

(#88084) Dorien válasza Dave™ (#88078) üzenetére


Dorien
veterán

De, nekem még mindig ez a csúcs az otthoni láncomról.
Autót is vettem és még sokat kell költeni rá... :) Ez meg csak szórakozás.

Pityu: A "bass boost" kapcsolót próbáltad? Azzal sem elég a basszus?

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#88085) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#88077) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Akkor majd spórolj, hogy egyszer egy HyperX Cloud (valamelyik verziója) potyanjon le a karácsonyfa alá, vagy azt hozzon a nyuszi. Az nagyjából ugyanúgy néz ki (nekem a piros-fekete kombó jobban bejön mondjuk), csak több a mélye. Mondom ezt úgy, hogy Lewitz-et nem hallottam, de Cloud 2-es volt már rajtam, és abban nem volt hiány. (Nem "audiofil értelemben" nem volt hiány, hanem tényleg :)) !)
Én nekem tetszett a hangja, pedig én is szeretem a testes mélyeket. Jó lesz hozzá az az erősítő szerintem. De ne kapkodd el, az 5.000.-Ft-os keret jól kibővült. Szerintem Cloudot tudsz majd tesztelni valami közeledben lévő nagyobb városban is, mert elég népszerű modell. Majd egyszer, ha kiheverted a mostani "vásárlási lázat" :)

Egyébként nem téged piszkálva, inkább a többiek érdeklődését is felketve halkan megjegyzem, hogy 6900HUF+posta a Soul SL150.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#88087) Dorien válasza Xavius (#88086) üzenetére


Dorien
veterán

Muszáj volt... az előzőt totálkárosra törték. :(

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#88088) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Itt ilyen fajta fejhallgatóról szokott téma lenni Kingston HyperX Cloud Alpha van rá másik topik?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#88090) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#88088) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Én itt is szívesen ajánlom. Max nem rakod fel a mikit. ITT van egy jó kis összehasonlító video a Cloudok-ról. Az Alpha talál már normálisabb fejpárnával rendelkezik, mint az elődei, azoké elég tapadós/süppedős, legalábbis nekem. És a vezetéke is cserélhető.
A Cloud II-eshez meg adnak egy USB-s DAC-ot, vagy valami ilyesmit.

A kagylók kialakítása nem pont ugyanolyan, az Alpha-n vannak ilyen kis lyukacskák, hogy szebb legyen a bass, de azt nem tudom, hogy ér-e valamit, mert alapban sincs benne kevés és nem is csúnya.

Tudtommal a "sima" Cloud ugyanaz, mint a 2-es, csak nincs hozzá az USB-s DAC.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#88091) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#88090) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor neked volt már ilyen?Egy helyen külföldi fórumon azt írták olyan mintha alagútban lenne a hangzása meg ,hogy a basszus se olyan jó de gondolom a lewitznél csak jobb lehet még a végén marad az sl150 csak szemüveggel ne nyomná a fülemet,meg egy lágyabb kábel kéne hozzá mert ennek a súrolását hallom mindig ha hozzáér valamihez.Az a baj hangzásban sincs mihez hasonlítani csak ehhez.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#88092) kurucz24


kurucz24
tag

Bedobom, hátha érdekel valakit. AV-Online most tesztelte, kategóriájában jó vételnek számít a teszt alapján, itt a fórumon is dícsérték:

[Ultrasone Pro 580i]

Szállítással együtt: ~30ezer /itthon 45e környékén indul

(#88093) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#88090) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hogy lehet az,hogy dac-al sl150 nél nem veszek észre hatalmas különbséget vagy mondjuk a különbségek más stílusú zenékben jöhet ki?Mert most leginkább dübörgősebbet próbáltam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#88094) Zoliee válasza Pityu. (#88093) üzenetére


Zoliee
senior tag

Azért, mert nem skálázódik. Már egy mobilról is megmutatja, hogy mit tud, mi benne a max.

(#88095) Pityu. válasza Zoliee (#88094) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szóval így lehet felesleges hozzá a dac,vagy valami kis pluszt mégis ad hozzá?Mondjuk a basszus kapcsoló még ad egy kicsit :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#88096) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#88091) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Asszony unokaöccsének a Cloud 2-esét próbáltam ki kb. 1 órán keresztül telefonról, de nem volt rajta a DAC. (Ergo sima Cloud volt így.) Arról is tetszett, pedig az OneOdio Studio Pro50-est vittem magammal hozzájuk, és csak ahhoz tudtam hasonlítani hirtelen. Utóbbinak több a basszusa, de abban időnként sok is van. A Cloudban pont annyi volt, amennyi jól esett, de nem volt egy kifejezett basshead.
Nekem a párnája nem jött be, de szerintem egy sheepskinnel azt is fel lehetne dobni.

"Hogy lehet az,hogy dac-al sl150 nél nem veszek észre hatalmas különbséget vagy mondjuk a különbségek más stílusú zenékben jöhet ki?"

Biztos jól be van állítva minden? Sonata HD-vel voltam először így, de aztán rájöttem, hogy alapban minimum beállítás van. Aztán felraktam fullosra.

"Szóval így lehet felesleges hozzá a dac,vagy valami kis pluszt mégis ad hozzá?Mondjuk a basszus kapcsoló még ad egy kicsit :)"

Nem volt még Olympus 2-E10K-m, így nem tudom megmondani mekkora a különbség alaplapihoz képest. Amiket használok, azok és és föld különbségben vannak, még egy kisebb halláskárosult is kihallaná. Használaton kívüli PC-ben van még egy Xonar DG, azt meg szerintem decemberben fogom csak üzembe helyezni, 2 én után már nem emlékszem, mekkorát dobott alaplapihoz képest.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#88097) Zoliee válasza Pityu. (#88095) üzenetére


Zoliee
senior tag

Azért erre saját magadnak kellene megadnod a választ :)
10 napig volt nekem is. Szerintem mindegy volt, hogy natúr mobil, vagy FiiO M11 volt előtte, minimális különbséget hallottam.
Ezért is írtam, nem skálázódik, ebben ennyi van.

[ Szerkesztve ]

(#88098) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#88096) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na nem állítottam semmit csak bedugtam felismerte,de mindjárt meg is nézem ja amúgy laptopon próbáltam.Gépen egy asus xonar U5 usb külső hangkártyát használok de mag összehasonlítom a dac-al bár így is jól szólnak a microlab solo 6C-k.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#88099) Gabesz_23 válasza UserX (#88082) üzenetére


Gabesz_23
tag

Korábban írtam róla itt a fórumon. Keress rá erre: lzr 980.
Röviden: kellemesen fun karakterű fejes (v), kevesebb méllyel mint a 580, a felbontása viszont jobb. Nálam kettő is van a családban. :DDD 2db jobb minőségű kábel jár hozzá, tàvos és sima, 140cm-esek. Ami még a csomag része. 3,5-6,3 átalakító, egy repülő adapter és egy szuper kemény tok.
A fülpàrna ilyen alcantara szerű, nem műbőr, így kevésbé irritáló számomra. Kényelem szubjektív dolog; fejméret függő, olyan közepesre értékelem. Ha szempont, a fényezése gyöngyház fehér, nagyon mutatós.
Szerintem 20 pénzt röhögve megér.

(#88100) Gabesz_23 válasza Zoliee (#88097) üzenetére


Gabesz_23
tag

+1. Nekem 5 napig volt csak, de hasonló véleménnyel vagyok róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.