Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82901) BoB válasza -Mike- (#82887) üzenetére


BoB
veterán

Elmaradt, de elég szar volt...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#82902) Something_


Something_
őstag

Reklam:
Digirol ugye elkoltozott a motogp.
mytv telenor, havi 1290 ft, barmilyen elofizetessel hasznalhato (en pl telekomos vagyok, bankkartyaval kellett fizetni), huseg nelkul, korrekt a kep teljesen.

(#82903) -Mosquito- válasza Something_ (#82902) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Spiler tv elő.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#82904) BoB válasza Something_ (#82902) üzenetére


BoB
veterán

Eh, majd pár nap múlva letöltöm :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#82905) vlevi válasza BoB (#82904) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már töltheted :K
Mondjuk én örülök neki, hogy a spiler szerezte meg a kozvetitesi jogokat, mert a upc-nel van ez a csatorna.

(#82906) -Mike- válasza zgospel (#82857) üzenetére


-Mike-
addikt

Itt, erre jelentkeztél?
www.euroring.hu/auto-motor/motoros-oktatas/

Ha kicsit részletesebben írnál, hogy kb miből áll egy nap, az jó lenne.

(#82907) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

2004-es fazer-em rendszámtartója le fog törni, sajna egyik csavarnál elengedett. Van ötletetek honnan tudnék szerezni egy másikat? :R

(#82908) -Mike- válasza bigdady (#82907) üzenetére


-Mike-
addikt

Tavaly én is így jártam, elgurultam az első motorszervizhez, leemeltek egyet a polcról mondták itt van menjek, viszlát. ;]

(#82909) Gaboman válasza Topiccsendőr (#82884) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Természetesen vannak olyan motorok amivel keveset mennek, ilyen pl: Supermoto vagy enduró mivel a rajtuk eltölthető idő nem sok.
De az ilyen típusú motoroknál mint az enyém is, nagyon ritka hogy havi szinten 2000 kilométert menjenek.
Meg hát a motorosok 90%-a használja is a gépét nem csak nézegeti.

Tegnap baboss csatlakozott hozzánk egy gurulásra, jó kis kört mentünk és még egy fagyi is belefért.
Remélem több motorozást is sikerül összehoznunk a fórumtársakkal.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82910) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Persu!!!! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#82911) Horvi válasza -Mike- (#82906) üzenetére


Horvi
őstag

Ez a dolog engem is érdekelne. Majd egy élménybeszámoló is jöhet :DD

Hello darkness, my old friend...

(#82912) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#82910) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Atkinson ciklusuhoz is lehet hasznalni? :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82913) Chrys_


Chrys_
addikt

Héten felkerül az új gumi a motorra, erre két hetes szar idő jön mindennapos esővel és max 10 fokkal, lesz fagy is éjjel :S

(#82914) Topiccsendőr válasza Chrys_ (#82913) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ket hetre elore az idojaras? Mekyik portal? Lottoszamok nincsenek esetleg? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82915) Horvi válasza Topiccsendőr (#82914) üzenetére


Horvi
őstag

Hogyne lennének. Időképen 30 napos előre jelzés is van :DD ;]

Hello darkness, my old friend...

(#82916) Topiccsendőr válasza Horvi (#82915) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Vajon hol veszik a kristalygombot...
Nem kellene szetszednem semmilyen motort, ha be tudnek szerezni egy azonos tipusut...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82917) Horvi válasza Topiccsendőr (#82916) üzenetére


Horvi
őstag

Gőzöm sincs de sokra nem mennek vele amilyen homályos képet ad nekik :DD

Hello darkness, my old friend...

(#82918) vlevi válasza Topiccsendőr (#82914) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köpönyeg, például.

De emléxem rá, hogy múlthét közepén a húsvéti 4naposra még nem írtak esőt, de mostmár...

(#82919) Gaboman válasza vlevi (#82918) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor jó hogy vasárnap motoroztam egyet! ;)

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82920) Horvi válasza Gaboman (#82919) üzenetére


Horvi
őstag

Na a hülye eső még a végén elmossa a hétvégi túrát :O

Hello darkness, my old friend...

(#82921) Gaboman válasza Horvi (#82920) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Bizony megvan rá a sansz! :(

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82922) zgospel válasza -Mike- (#82906) üzenetére


zgospel
őstag

Még nem jelentkeztem mert előbb el kell intéznem a szabadnapot, de egyébként erről van szó, igen. Mivel csak egyszer voltam, nem tudom hogy mindig úgy történik-e, de tavaly amin voltam az kb így nézett ki:

Kezdéskor amíg vártunk még 1-2 később érkező emberre addig felküldött minket a pályára, előtte elmondta gyorsan a zászlókat meg hogy boxba kihajtás előtt legyen fent a kéz jelezve a szándékot, de egyébként nem volt semmi beszéd. Szóval magunkban körözhettünk nyugisan kb 6-7 percen át. Aztán amikor megjött mindenki akkor jött egy kis elmélet.

Elmagyarázta, megmutogatta a helyes lábtartást, hogyan kell ülni a motoron, mennyire kell kiülni, miért van egyáltalán szükség a kiülésre, stb, ez volt kb 25-30 perc. Ez is elég interaktív volt egyébként, kérdésekkel tűzdelve.

Ezután felmentünk a pályára, ő ment elöl, annyi volt a feladatunk hogy figyeljük milyen íveken megy és azt kövessük, figyeljük hogy mikor fékez, próbáljunk mi is ott fékezni, illetve hogy figyeljünk a mozgásunkra és a lábtartásra a megbeszéltek alapján. Itt még nem a sebesség volt a lényeg. Mindig váltogattuk hogy ki megy az instruktor mögött.

Ez volt kb fél óra, utána lementünk, megkérdezett minket hogy milyen volt, megint elmondott pár dolgot (fokozatosan vezette fel és rakta össze az egészet) de már pontosan nem emlékszem, talán itt a fékezés és az ellenkormányzás jött szóba, meg a tekintet hogy hova nézzél. Ez kb 15-20 perc volt, utána megint mentünk fel a pályára.

Ha jól emlékszem itt is először még felvezetéssel mentünk, figyelnünk kellett hogy ő mit csinál. Aztán elkezdett mászkálni közöttünk a pályán, mindenki mögé beállt kis időre, majd amikor kimentünk a boxba akkor elmondta hogy kinél mit látott, ki hogyan mozog vagy hogyan nem mozog, kinek hogyan áll a lába a lábtartón, ilyenek. Volt egy kis megbeszélés, kis frissítő, aztán mentünk fel a pályára megint, itt még kb 40 perc lehetett ebédig.
Ebéd előtt vitt mindenkit 2 kört utasként.

Innentől kezdve már csak annyi volt a nap végéig, hogy a létszámnak hála bármikor felmehettél a pályára, ő jött és körözött, ment mindenki mögött pár kört, meg beállt felvezetni mindenki elé 3-4 köröket olyan tempóban, hogy ne tudjuk utolérni, de ne is szakadjunk le, így egyre jobban gyorsultunk. Amikor meg kimentünk pihenni (kb ilyen 20 perces etapokat bírt a társaság) akkor kijött ő is és elmondta hogy mit látott, mit kéne jobban vagy máshogy csinálni.

Viszonylag szűk létszámban, nyolcan voltunk, rajtunk kívül se nagyon voltak a pályán akkor. Illetve egyikünk sem volt még azelőtt soha pályán, és egyikünk sem volt az a merész vagy feltűnően tehetséges motoros. Nekem nagyon hasznos volt, én nagyon sokat fejlődtem magamhoz képest azon az egy napon (eltűntek a majrécsíkok, megtanultam rendesen terhelni a féket, normálisan benézni a kanyarba, meg ilyen alap dolgok).
De én szinte nulláról indultam. Nem tudom megítélni, hogy mennyire hasznos olyasvalakinek aki ügyesebb/tapasztaltabb motoros.

A legközelebbire ha eljutok megpróbálok majd valami kis videót is összerittyenteni, már ha engedik egyáltalán a sisakkamera használatát.

Bocs ha TLDR lett.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#82923) Horvi válasza zgospel (#82922) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a hasznos infókat. Érdekesnek tűnik a dolog kíváncsivá is tett. Egy olyan kérdésem lenne a dologhoz(lehet hülyén hangzik), hogy egy tankkal lenyomtátok az egész napot(gyanítom nem) vagy volt tankolási lehetőség ott a pálya környékén?

Hello darkness, my old friend...

(#82924) Topiccsendőr válasza zgospel (#82922) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha tobb tapasztalatod van, tobb, mellyebb dologra tudsz rakerdezni, mindenkepp hasznos barmilyen szakaszban.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82925) zgospel válasza Horvi (#82923) üzenetére


zgospel
őstag

Én teli tankkal indultam Budapestről, végig M5-ön mentem a pályáig, és ott azért kajál a motorom, továbbá a délelőtti program kevésbé volt tempós, úgyhogy délután 2-3 körül kellett tankolnom. Utána amit beletoltam az már kibírta a délutáni tempósabb menetet illetve a hazautat is, kb a tank fele fogyott el amíg hazaértem.

A pálya mellett 100 méterre van egy Dallas kút. Nagy választék nincs, van gázolaj meg sima 95-ös azt annyi, és kártyát nem fogadnak el, csak KP (2017-ben...).
Én személy szerint mindig próbálok OMV-nél 95-ös maxxmotiont tankolni, vagy ha nincs OMV akkor a MOL-nak a 100-as Evo Neo benzinjét, de sajnos egyik sincs a közelben.

Fingom sincs hogy a Dallas kút 95-ös benzine milyen minőség, én személy szerint talán egy kicsit "vallási" okokból is szoktam ragaszkodni az OMV drágább benzineihez és nem annyira örülök ha mást kell bele töltenem, de ezt érzéseken kívül nem tudom semmire, legfeljebb arra alapozni, hogy nekem a téli 5-6 hónap állás alatt sem romlik meg soha Maxxmotion. :D

Illetve a benzinkút részéről elég nagy kihagyott ziccernek tűnik nekem az, hogy ott van mellettük egy versenypálya ahol minden nap motoroznak és autóznak, ennek ellenére nem árulnak 100as prémium üzemanyagot. Aztán fene tudja, lehet hogy az a 95-ös amit árulnak valami marha jó cucc, csak nincs ráírva semmi marketingszöveg ezért mi halandók nem tudunk róla :DDD :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#82926) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

ha poros az aszfalt, ne vedd el, a padka ugyis besegit...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82927) -Mike- válasza zgospel (#82922) üzenetére


-Mike-
addikt

Pont ilyen beszámolóra gondoltam, köszi.
Én a május 3-i oktatásra jelentkeztem de még nem írtak vissza hogy mi van, ha betelt akkor megyek majd a következőre.
Büfé van? :D

[ Szerkesztve ]

(#82928) zgospel válasza -Mike- (#82927) üzenetére


zgospel
őstag

Akkor még az is lehet hogy találkozunk.

Büfé van, de véletlenül se valami street food fesztivál jellegűre gondolj :) Viszont plusz pont hogy van jégkrém. :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#82929) Kolondrum

Hol adnak nekem olyan ezüst festéket ami egy az egyben festhető alapozó nélkül és mennyiségre annyi ami kb 4 apró rozsda foltra elég? Főleg a gondot a kis mennyiségben látom.

(#82930) freelanced válasza Kolondrum (#82929) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv !

Van itt olyan esetleg aki tudna segíteni GS500 kapcsán, akinek van tapasztalata ezzel a modellel? Lenne pár kérdésem..

Köszi előre is !

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#82931) Horvi válasza freelanced (#82930) üzenetére


Horvi
őstag

Bogyó bá'-t várd meg neki olyan vasa van. Biztos tud segíteni.

Hello darkness, my old friend...

(#82932) Bogyó bá' válasza freelanced (#82930) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

GS500-at hajtok én is, de javítási kérdésekben Persuader topiktárshoz kell fordulni - az enyémmel szerencsére semmi komoly gond nem volt még az együtt töltött 12 ezer km alatt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#82933) Xaels


Xaels
félisten

[link] youtube link. Szerintetek is kell egy új relé? Azt hittem az előző is ledes volt, egyébként a hátsók is működnek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#82934) Kolondrum válasza Xaels (#82933) üzenetére

Vagy IC vezérlésű úgymond index relé.

[ Szerkesztve ]

(#82935) Tarill


Tarill
őstag

hy. motul road plus c2+ láncsprét ki használ? vettem ma egyet de valami vizes tejszerű cucc jön ki pedig úgy felráztam h a kis golyó összeverte a flakon alját :D ez normális vagy valami állott szart kaptam? :/

(#82936) demars válasza Tarill (#82935) üzenetére


demars
addikt

Az olyasmi lehet mint a molos cucc. Az olyan, pár perc után fehér lesz és rohadt jól tapad. :K

Ma du lemostam a gépet, a láncot nem azt legutóbb tök tisztára vikszoltam. Kapott waxot és műanyag ápolót. Olyan, mint újkorában. :C (3,5 órát töltöttem el ezzel)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82937) HSM válasza Tarill (#82935) üzenetére


HSM
félisten

Pont ilyet fújtam ma reggel rá. Hogy vizes meg tejszerű passzolom, de ez fehér színű direkt, az tuti. Nekem mondjuk jó sűrűnek tűnt, sikeresen belegurítottam a palackot a sietségben a papíromba, amivel a gumit szoktam védeni a felesleg spray-től, szval volt szerencsém így közelebbi kapcsolatba kerülni vele míg letakarítottam a palackot. :W
Miután "bejárattam" már inkább szürkés színű. Eddig tetszik, pedig direkt jó keveset fújtam, mert tervben van a motormosás hétvégén...

[ Szerkesztve ]

(#82938) tboldi válasza Tarill (#82935) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is ilyet használtam, de már nem emlékszem rá, hogy milyen volt, mert már régen nem kellett kennem a láncot. :DDD

(#82939) -Mike- válasza zgospel (#82928) üzenetére


-Mike-
addikt

Május 3-án megyek, visszaírtak, ha tudsz gyere arra. :)

(#82940) Tarill


Tarill
őstag

hát jó ha ez ilyen akkor ilyen :D az előzőm inkább sárga volt elég határozott ragacsos olajos ahhoz képest ez semminek tűnik :D

(#82941) baboss válasza Xaels (#82933) üzenetére


baboss
őstag

Túl gyors a villogási ütem, a gyári égők 21w-osak ahoz van a relé beállítva.
Van elég fényereje ? Nekem a visszapillantóba van beépítve (5w) és a túrák alatt megjegyezte V.Stryker hogy nem lehet látni, hogy megy az index ha a nap rásüt. Vettem egy ilyet, ez már jól látható.

[ Szerkesztve ]

(#82942) Pocee


Pocee
senior tag

helló fiúk,amióta nem voltam 27000 hozzászólás lett...motoroztok is vagy csak beszélgettek róla? :D
remélem meg van mindenki aki volt.

Mr.Brightside

(#82943) Xaels válasza baboss (#82941) üzenetére


Xaels
félisten

De eleve nem is gyáriak voltak rajta. Ezért gondoltam nem lesz baj. Jobban megnézve...

Vizsgán egyébként nézik, nem 60-120 villogás között kell legyen percenként?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#82944) baboss válasza Xaels (#82943) üzenetére


baboss
őstag

Nem tudom milyen értéket néznek, majd valaki a fórumon megmondja. Arra viszont emlékszem, hogy amikor a fejidomot felraktam és lecseréltem a gyári indexet ami 21w, a tükörbe beépített meg 5w, gyorsabb lett a villogási ütem. Milyen teljesítményű égő van a régiben ?

[ Szerkesztve ]

(#82945) Xaels válasza baboss (#82944) üzenetére


Xaels
félisten

H21W van ráírva a búrára, szétszedni nem tudtam pedig próbáltam. A fenti képen az van.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#82946) demars válasza baboss (#82944) üzenetére


demars
addikt

Nálam semmit sem néztek. Próbálták, működik mind két oldal azt csókolom. Villogási sebességet nem néztek.
Egyedül a dob érdekelte őket, mondtam gyári, elhitték. :))
Az is volt fent, még akkor... :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82947) Chrys_ válasza Topiccsendőr (#82914) üzenetére


Chrys_
addikt

:)

wetteronline.de, elég jó. Sajnos az eső meg is érkezett, az előbb volt egy durva zivatar felénk.

(#82948) Primary92 válasza Primary92 (#82863) üzenetére


Primary92
senior tag

Megvette valaki?

Egyébként köszönöm a válaszokat! Majd figyelmesen olvasgatom a topicot, hogy ragadjon rám valami :D

[ Szerkesztve ]

(#82949) runner 125


runner 125
nagyúr

Ez mi a fax? :D :D

Amúgy nem crossgumik vannak rajta? ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#82950) Topiccsendőr válasza runner 125 (#82949) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sclambler.

Van offroad mindenbol...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.