Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82151) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#82150) üzenetére

Megerősítem. És sokszor van h azt mondom most nem, és látom mi lett volna ha.. azért is van, hogy el akarnak engedni, de nem megyek, mert akkor nem ítélem biztonságosnak a helyzetet.

(#82152) -Mike- válasza -Mosquito- (#82148) üzenetére


-Mike-
addikt

Egy hete volt 650km a gépében. Úgyhogy nem tudom mit osztod neki itt az észt. :D

(#82153) tboldi válasza bbubby00 (#82147) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem emlékszem, hogy az ETZ-m tükrein - amiket én vettem egy borulás* után - lett volna E-jel, mégis átment. Jó vizsgáztatót kell kifogni. :DD

* Elém szaladt egy kutya.

(#82154) CyberPunk666 válasza -Mike- (#82152) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Én kérdéseket tettem fel neki, persu tök másról beszélt, mint amiről szó volt, te pedig személyeskedsz.
Alakul.

Továbbra sem értem, hogy ha most a többség előzékeny, kevesen viszont balfaszok, akkor ez miért lesz más, ha többet megyek. Miért lesznek többen a rosszak csak attól, hogy többet megyek? Többel találkozom ez nyilvánvaló, de az arányok miért lesznek mások?

(#82155) Warpig válasza horvathkrisz (#82136) üzenetére


Warpig
aktív tag

A motorodtól függ. Egy chopper-en a hátsó fék hatásosabb, azon a van a súly nagyobb része. Míg a naked, gyorsasági, túra motorokon inkább első fékkel van értelme. Ott a hátsónak más a szerepe. Olvasd el a Motorozás felsőfokon c. könyvet. Jól leírja ezeket a különbségeket.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#82156) -Mosquito- válasza CyberPunk666 (#82154) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ne basztatásnak vedd. Amit eddig mentél az semmi, most jók a tapasztalataid de lehet jövő héten meg már más lesz. Ahogy többet/máshol is fogsz közlekedni mindig lesz pro/kontra.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#82157) Xaels válasza Warpig (#82155) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem meg ez nem ilyen egyszerű. Ne mond nekem, hogy a Dragstar hátsó dobféke jobb mint az első tárcsa...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#82158) horvathkrisz válasza Warpig (#82155) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Köszönöm a tippeket, a többieknek is.

(#82159) demars válasza Kolondrum (#82146) üzenetére


demars
addikt

Nálam ilyesmit nem figyeltek. Kipufogót nézték, kérdezték, hogy gyári e. Fékeket mérték, azonosító plaketteket fotózták és ennyi.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82160) Kolondrum válasza demars (#82159) üzenetére

Nekem soha még be sem indították. De a fék nagyon érdekelte őket.

(#82161) demars válasza Kolondrum (#82160) üzenetére


demars
addikt

Enyémet se indították be :N Fékpadon mérnek ahhoz nem kell.
Dobom a gyári volt fent, abból nem gondolná az ember, hogy mókolt. A srác járt be vele a műhelybe, akkor hallotta a hangját, sztem ennyi elég volt neki :P
Egy picit tartottam a hátsó doboz tartó konzol miatt, mert az nem gyári, akitől vettem ő maga hegesztette (elég brutálisan sikerült, masszív anyagból van) de leszarták.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82162) Xaels


Xaels
félisten

Aki K&H-nál van az nem tapasztalt durva áremelkedést? Az Eliminatorra nem kaptam magas éves díjat, de a Dragstarra most jött meg és 3-szor annyi mint tavaly volt...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#82163) V.Stryker válasza demars (#82161) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A doboztartó konzolt amúgy se basztatnák. Olyan, mint a kocsin a tetőcsomagtartó. Tökre nincs közük hozzá.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#82164) BoB válasza Xaels (#82162) üzenetére


BoB
veterán

Nekem ugyanannyi.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#82165) canniball válasza Xaels (#82162) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem sem tűnt fel ilyen mértékű emelés.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82166) Xaels válasza BoB (#82164) üzenetére


Xaels
félisten

Azért fura mert az egyik motorra ugyanott, ugyanannyit fizetek míg a másikra... De haverom is erre panaszkodik a 650-es Transalppal., hogy 12 helyett 24 lett neki

(#82165) canniball tavaly 5,8k-t fizettem, most jött egy majdnem 15k-s. Bemegyek valamelyik nap ha lesz időm munka után.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#82167) demars válasza Xaels (#82166) üzenetére


demars
addikt

Díjak emelkedtek már tavaly is. Most fizettem én is ki, 1500 ft -al volt több.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82168) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Valakinek mond a modeler gp nevu rendezveny valamit?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82169) HSM válasza CyberPunk666 (#82154) üzenetére


HSM
félisten

Most volt pár nap, amikor mindenki kedves és előzékeny volt... Majd lesznek napok, amikor belefutsz/belefutok pár kedvésbé kedves/figyelmes autósba... A statisztika azért sokkal stabilabb többezer km átlagával, mint félezerével.

(#82170) p87 válasza Xaels (#82162) üzenetére


p87
senior tag

Szintén. Tavaly 12ezer volt, most meg 24ezer+baleseti adó= ~30k lett volna.
Szemem kettéállt. Úgyhogy váltottam is netrisken Allianzra, 19ezerbe kötelező+assistance+baleseti adó.

[ Szerkesztve ]

(#82171) emre válasza Xaels (#82162) üzenetére


emre
veterán

Nem
2015: 13712,-
2016: 9391,- (újrakötöttem)
2017: 8518-,

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#82172) LustaDick123 válasza CyberPunk666 (#82154) üzenetére


LustaDick123
tag

Várj egy frontot, mikor mindenki őrült.
Várj egy szakadó esőt, mikor mindenki tötymörög, te meg haladnál, mert már a golyók vizipólóznak.
Várj egy hosszú hétvége előtti hétvégét, mikor kalkutta a város.
Várd ki a 40 fokot, mikor majd lesz olyan barom, aki direkt rádhúzza ne tudj elmenni, te pedig megsülsz a cordurában, talpig bőrben, miközben a töködet finoman melegíti a blokk forrósága, a lábadról leég a szőr a motorosnadrágon át a blokk melegétől. Természetesen röhög rajta a klímázott kocsiból és hogy ne legyen meleged ad egy kis ablakmosót esetleg még egy csikket is az öledbe.
Várd ki az útépítéseket, tereléseket.
Várd ki a robogóra majd most ülő mazsolákat, akik pl. nem mennek be a kocsik elé pirosnál, nem engednek el stb. (igen, vannak, akik 5 métert nem tudnak menni egyenesen, de a sorok között kacskaringóznak, te meg haladnál).

És az egész feladatsort konstans próbáld beadni egy 300 kilós motorral, mint Mosquito. :))

Tény, hogy az elmúlt 15 évben sokat fejlődtek az autósok, jobb a morál, mint korábban volt. Rájöttek, hogy engedik a motorokat, akkor nekik is jobb, nem tartják fel őket.

(#82173) CyberPunk666 válasza LustaDick123 (#82172) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Én ezt nem vitatom, és azt sem, hogy kb olyan érzés lesz némelyik, hogy megölném a helyszínen. A saját izzadságomban folytanám meg...
Én azzal vitatkozom, hogy ezek többen vannak, mint a normálisak.
Egyetlen pillanatig sem vitattam, hogy ne lenne egy rakás őrült közöttük. Amit én állítok és állítottam eddig az csakis annyi, hogy minden ilyen hülyére jut egy csomó segítőkész. Még ha némelyik hülye is amelyik segíteni akar (a pokolba vezető út is...).

Nekem egyedül a "minden autós köcsög" mentalitással van bajom.

[ Szerkesztve ]

(#82174) Tarill


Tarill
őstag

rájöttem hogy egy pöcs vagyok, nem ferde a kormány csak nem jó helyhez néztem a kereket, illetve egy apró részletet nem vettem figyelembe mégpedig azt hogy a telószárak alja tud külön forogni a felső részétől(nyilván tudtam de valahogy nem vettem figyelembe) szóval a felső befogatásokat simán lehúzhatom fixre csak az a lényeg h egyformán álljanak ki a vilahídból, amit lazán kell hagynom az a kerékcsavar hogy tudjon mmozogni a telók alja és a kerék plusz a többi akadék, szóval elvileg ha laza kerékcsavarral le van rakva kicsit berugóztatva bemozgatva akkor minden a helyére tud találni és minden jó ha a vége jó :D

(#82175) Gaboman válasza CyberPunk666 (#82173) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Természetesen az nem igaz, van nagyon sok segítőkész is köztük, akik lehúzódnak hogy könnyen elférjél mellettük.
Persze vannak akik nem de nem ők vannak többségben.
Sokat fejlődtek ez tény és való, régebben nem találkoztam ekkora százalékban segítőkész autósokkal.
2008-ban kaptam egy defektet, kipróbáltam hogyha leülök a motor mellé majd elfekszem lesz e segítőkész aki megáll és megkérdi mi a baj.
105 autóst számoltam meg, egy sem állt meg hogy megtudja mi is lehet velem.
Pedig lehetett volna komoly baj is, ki tudja miért fekszem a motor mellett, abban azért bízom ha most megcsinálnám ugyan ezt nem kellene ennyi autósnak elhaladni mellettem míg egyikük rákérdezne mi is a baj.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82176) Polemius


Polemius
aktív tag

A Givin kívül gyárt más is monokey rögzítésű dobozokat?

(#82177) Bogyó bá' válasza Polemius (#82176) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kappa, de az ugyanaz a cég. Meg egy-két kínai bóvligyártó is másolja.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#82178) Topiccsendőr válasza Tarill (#82174) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nah, latom sikerult a babozos reszt megtalalni a manualban, es ertelmezni :D
Sajnos a kepek is angolul vannak, vigyazni kell :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82179) Topiccsendőr válasza CyberPunk666 (#82173) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Termeszetesen tobben vannak a "normalisak", ezt senki nem vitatta szerintem, de ahogy szaporodik a km, ugy lesz egyre szelsosegesebb elmenyed autosokkal.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82180) demars válasza Bogyó bá' (#82177) üzenetére


demars
addikt

Nekem valami kínai utánzat van, de semmi gondom vele (még). Nincs benne rögzítő háló és kissé sorjásak a műanyagok ( érzésre is bili műanyag az egész) de cserébe olcsó volt ( 12 k)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82181) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

16 perc alatt átvágtam a városon (III. ker -> XXI. ker), alig láttam autókat :) (sajnos pirosat annál többet :( )
El tudnám viselni, ha minden nap ilyen gyorsan megjárnám... Még száguldozni sem kellett hozzá.
Szerencsés lámpákkal, picit tempót menve szerintem 10-12 alatt is meg lehetne csinálni.

Jah, és azt is meg tudnám szokni ha ennyire élvezetes lenne, azért üres úton könnyebben bedönti az ember, ha széles, hát széles... de egyszer sem lett az. Tudatosan figyeltem a tekintetre, tartásra, mindenre és igazi élménymotorozás lett belőle, mert ráadásul az út is kimondottan jó volt, a hátulja is stabil volt a normális aszfaltnak köszönhetően.

Azért még lehetne jobban is dönteni, de ahhoz már ki is kéne ülni szerintem, meg egyelőre élvezem, hogy az történik, amit szeretnék. Reggel meg mehetek majd 7-kor, lesz vagy 30 perc, még a sorok mellett elmenve is.

[ Szerkesztve ]

(#82182) demars


demars
addikt

Vasárnapra nagyon jó időt jósolnak! Neki ugrunk az első hosszabb gurulásunknak. Még kitaláljuk, hogy merre menjünk ( csak ebéd után indulunk, spanom akkor ér rá). Este 6-7-re szeretnék itthon lenni, mire elkezd lehűlni a levegő, aszfalt!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82183) BoB válasza CyberPunk666 (#82181) üzenetére


BoB
veterán

Nem kell kiülni ahoz hogy lábtartóig döntsd a motort.

Ha a kanyar belseje felé helyezed a tested akkor kevésbe kell dönteni hogy ugyanannyira kanyarodjon. Ha ellentartasz, akkor meg jobban kell dönteni.

Bármilyen testhelyzettel le lehet tenni addig.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#82184) Kolondrum

Az előzőt ledöntöttem a gumi szeléig, de ezt nem merem még annyira hidegnek ítélem az aszfaltot, sztem még kell neki idő mire lehet rendesen dönteni. Az az elvem, hogy lehet, hogy 25 fok van, de napi pár órát és az út ezt nem követi ilyen gyorsan.

(#82185) demars válasza Kolondrum (#82184) üzenetére


demars
addikt

Jól gondolod! Reggelente harmatos vizes az út, majdnem dél mire felszárad ( itt vidéken nincs akkora forgalom). A mezőgazdasági gépek által felhordott piszok (föld, por, gané) csúszik ilyenkor mint a fene.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82186) CyberPunk666 válasza Kolondrum (#82184) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Miért, milyen aszfalthőmérséklettől jó a buli?
Gondolom a nyári kánikulában kb beleragad a kerék, amikor ilyen 50+ fokra hevül már.

(#82187) canniball válasza HSM (#82110) üzenetére


canniball
nagyúr

HSM és zgospel!
Akkor lehet hogy csak kiszabadultak az utakra azok, akik télen letették a kocsit. Épp a minap mérgelődtem magamban, hogy a januári hóban-fagyban mennyivel kevesebb autó volt az úton és mennyivel gyorsabban lehetett haladni.

Xaels!
2013 B0: 7344Ft
2014 B1: 6480Ft
2015 B2: 6660Ft
2016 B3: 6444Ft
Baleseti adó (kb. 2k) nélkül értendő éves díjak (tehát a következő idén nyár végén lesz aktuális).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82188) demars


demars
addikt

Megjött az oxford usb aljzat, jövő héten bekötjük a fesz mérővel együtt. Ezzel készen is leszek, ennyi extrát gondoltam a vasra. Csak jó idő kell :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82189) stereodead


stereodead
csendes tag

Motorozáshoz milyen fülhallgatót tudnátok ajánlani? Szeretek közben zenét hallgatni, de a mostani fülhallgatómmal kínszenvedés. Egyrészt mivel kiáll a fülemből ha felveszem a sisakot sokszor elmozdul, ráadásul baromira nyomja a fülem mert műanyag, egy óra után már konkrétan fáj. Szóval kellene valami spéci füles külön erre a célra.

fgsfds!

(#82190) V.Stryker válasza stereodead (#82189) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Motoros kihangosítónak hívják. 10ezertől a csillagos égig...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#82191) Kolondrum válasza CyberPunk666 (#82186) üzenetére

Te tényleg számokat szeretnél hallani? Mittudomén, de én még nem döntögetem csak finoman.

(#82192) canniball válasza stereodead (#82189) üzenetére


canniball
nagyúr

Én egy egyszerű Sony agybadugóst használok navigáláshoz, azzal nincs problémám. De persze ez a fülesen kívül a füleden és a bukón is múlik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82193) HSM válasza canniball (#82192) üzenetére


HSM
félisten

Meg az agybadugósok sem egyformák. A Sony-ból pl. emlékeim szerint vannak kifejezetten pici fejűek. Én csak olyat használnék, van zaj elég a motoron, az meg félig füldugó is. :K

[ Szerkesztve ]

(#82194) RAiN91


RAiN91
őstag

Készül valaki a Kakucsra az elkövetkezendő 2-3 hétben?

Elmennék egyik hétköznap, csak körözgetni, úgy, hogy még nem voltam, de jobb lenne nem egyedül :)

(#82195) BoB válasza RAiN91 (#82194) üzenetére


BoB
veterán

Én készülök, feltéve hogy elkészül a motorom :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#82196) -Mike- válasza RAiN91 (#82194) üzenetére


-Mike-
addikt

Jelen.

(#82197) mindkilla válasza -Mike- (#82196) üzenetére


mindkilla
tag

Szintén.

(#82198) RAiN91


RAiN91
őstag

És van konkrét időpontotok már?

(ki kell vennem szabit majd, persze a jóidőt is elkellene találni :D )

(#82199) BoB válasza RAiN91 (#82198) üzenetére


BoB
veterán

Két hetet töltök majd otthon, amikor jó idő lesz. Csakis hétköznap, hétvége kizárva.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#82200) -Mike- válasza RAiN91 (#82198) üzenetére


-Mike-
addikt

Április 17-21 között kitalálhatunk majd egy időpontot, csak jó idő lesz már akkor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.