Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82851) Horvi válasza Gaboman (#82845) üzenetére


Horvi
őstag

A 9 óra nekem is jó. Amúgy a napot még nem fixáltuk :DD Neked jó a szombat is meg a vasárnap is?
Egy zöld Z750-s kawám van.

(#82848) HGabor89 Köszi a segítséget. Az a Carbo Track nagyon adja :DD Mindenképpen próbálni akartam többfélét is. Amúgy ebben az ársávban mit érdemes még nézni? Amit találtam az az Alpinestars GP Pro meg a Dainese Carbon Cover.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#82852) Gaboman válasza Horvi (#82851) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Még ezt előre nem tudom, inkább a vasárnapot mondanám, de meglátjuk hátha a szombat lesz az aktuális.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82853) Horvi válasza Gaboman (#82852) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem jó mindkét nap. Sőt szerintem mindkét napra tervezek valami gurulást és le van tudva :DD

Hello darkness, my old friend...

(#82854) Something_ válasza CyberPunk666 (#82850) üzenetére


Something_
őstag

Ovatosan azzal a labtartoval :-)

Par napja olvastam, hogy husvet heti penteken irtatok paran, hogy kakucsring. Abbol lesz valami? Ha jo ido lesz es el tudok szabadulni, akkor csatlakoznek en is.

(#82855) zgospel válasza CyberPunk666 (#82850) üzenetére


zgospel
őstag

Az első oktatásom után én is ugyanígy voltam, hazafele szinte súlytalannak és rém egyszerűen kezelhetőnek tűnt a motor. Vertem is a fejem a falba hogy miért nem mentem hamarabb ilyenre :D

Májusban megyek pályaoktatásra, mert eléggé szenvedek a kanyarokban megint. Nem árt felfrissíteni a tudásomat (még ha az nem is túl sok).

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#82856) mrhero válasza zgospel (#82855) üzenetére


mrhero
tag

melyikre mész? majd oszd meg a tapasztalatokat.

(#82857) zgospel válasza mrhero (#82856) üzenetére


zgospel
őstag

Euroringre tervezek, Chrobák János az instruktor. Tavaly voltam, és nagyon tetszett. Nagyon gyakorlatias tréning volt, kevés dumával, majdnem egész nap motoroztunk.
És a legjobb hogy visz mindenkit utasként 2 kört kb a nap felénél. Az a 2 kör így leírva lehet hogy viccesen hangzik, de nekem (meg a többieknek is akik akkor voltak) durván szemfeltáró volt.

Nagyon tetszett az is, hogy egyáltalán nem osztotta az észt, hanem normálisan elmondta hogy mit gondol, mit látott, szerinte hogyan kéne csinálni.

Mondjuk a tavalyi alkalomkor azt hiszem júliusban voltam, emiatt nem is voltunk sokan, összesen nyolcan. Lehet hogy májusban még így a szezon eleje miatt nagyobb lesz a létszám, majd meglátjuk.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#82858) LustaDick123 válasza Bogyó bá' (#82806) üzenetére


LustaDick123
tag

Nagyon sokat csal ott már ezeknek is az órája. Hevenyészett számítások alapján (kerék kerület, áttételek) 242-őt megy, mikor 12000-et forog egy 650-es lég-olajos motorja. Kérdés, hogy ki tudja-e valóban forogni és mennyit csalnak az órák.

(#82859) runner 125 válasza LustaDick123 (#82858) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az a 245 óra szerint egy ilyen Bandit-nál jó ha valós 210.

Ebben biztos vagyok.

mod. meg ki tudja milyen gumi méret, milyen áttétel van rajta, ennyit nem megy végre, 100%.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#82860) LustaDick123 válasza Horvi (#82826) üzenetére


LustaDick123
tag

Hazafelé én erre mennék, ha szép tájon szeretnék kirándulni és nem csak gyorsan hazajutni: https://goo.gl/maps/6kunjwoVqfD2
(Csókakőnél nem véletlen a kitérő)

(#82861) -Mosquito- válasza CyberPunk666 (#82850) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Soma féle vezetéstechnikán?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#82862) LustaDick123 válasza runner 125 (#82859) üzenetére


LustaDick123
tag

Nyilván, írtam is, hogy nagyon sokat csalnak ott már az órák, de mióta asszem valamelyik R6-nál kiderült, hogy a fordulatszámmérő is csal vagy 2-3000 fordulatot a magasabb tartományban bármi lehet.
Amúgy meg azokkal a fékekkel mindegy, hogy 200 vagy 240. :DD

(#82863) Primary92


Primary92
senior tag

A motoroknál mi számít már sok kilométernek? Vagy itt is az állapot számít leginkább? Mennyire tekergetik az órát?
Gondolat kísérleti szinten (idén úgy sem vennék, de azért felmértem a kínálatot):
Ez jó vétel szerintetek? Pegaso 650
A leírás alapján az jön le, hogy oda volt rá figyelve, megkapta karbantartást. Meg nem csak 2 sorban oda van böffentve, hogy eladó, plusz 2 homályos kép.

(#82864) Horvi válasza LustaDick123 (#82860) üzenetére


Horvi
őstag

Ez jól néz ki és bele is férne a hétvégi kirándulásba legalább is a hazamenetelnél. Köszi a tippet :R

Hello darkness, my old friend...

(#82865) Kolondrum válasza Primary92 (#82863) üzenetére

Azért nem kell mimdent készpénznek tekinteni. Ha valós nem sok, de mondjuk 60000 sem sok ha volt gazdája. A 38k is sok ha nem volt. Nem korai még?

(#82866) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#82865) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A volt gazdaja = nem ment vele gyorsan, es nagyon keveset volt nyomatekcsucs kozeleben.

Egyeb esetben a 60 000 sok

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82867) Topiccsendőr válasza Primary92 (#82863) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szakmai szemmel nezve a hirdetest a laikus emberek kisse egyszerubb, feluletesebb ertekrendszere tunik fel elsokent.
Szerintem kurvasokat ir feleslegesen.

Repsol olajat hasznalt. Ez csak egy marka. Arsavtol fuggoen a repsolnak is vannak jo es kevesbe jo olajai. Az, hogy feature kent irja, hogy repsol van benne, ezzel az informacioval nem tudunk mit kezdeni. ugyanolyan, amikor valaki megkerdezi, hogy a motul olaj jo-e.

Brembo fekbetet...
Ugyanez.
Annyi kulonbseggel, hogy tura hasznalatnal eszrevehetetlen a kulonbseg egy organic es egy verseny betet kozott.

Allagmegorzes soran rakoltott penz.
Alap, hogy ez ra legyen koltve, nem lehet kifizetettni egy hasznalt motornal a vevovel, nem lehet beepiteni az arba.

Csak akkor hoznam fel, ha bizonyitani tudom szamlakkal.
Amugy, ha ez nincs keznel, sztorizgathatunk a motor mellett ilyesmirol, de en ugy tekintem, mintha meg sem tortent volna.

A motor allapotat nem lehet megitelni csupan a hirdetes szovegerol.
Csak vizsgalattal, ott helyben.

amugy a szoveg alapjan egy hobbi motoros, aki sztereotipiakon keresztul eli a motorozas karbantartas reszet, mivel sokat turazik, nagy valoszinuseggel nem egy kereken l, ezert a motor nem kapott eddig nagy terhelest, bar eleg furcsa az alacsony km szam. De nem egy delsved nepper, az fix.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82868) tboldi válasza Primary92 (#82863) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem meg az a furcsa, hogy miért nincs kép a motor elejéről. Akarva-akaratlanul (megszült egy indukciós főzőlapot :DDD) is azt gondolnám, hogy valamit takarni próbál.

[ Szerkesztve ]

(#82869) Primary92 válasza Kolondrum (#82865) üzenetére


Primary92
senior tag

A motorokat nézegetni nem korai-e még? Vagy mire gondolsz?
Ezt a motort azért dobtam fel, hogy kivesézzük, tanuljak belőle. Autó vásárlás előtt sok hasznos dolgot magamra tudtam szedni, amivel a kifényezett hulladékokat talán el lehet kerülni.
Igyekszem követni a témát (más fórumot is érdemes figyelni?), hogy ragadjon rám valami. Sajnos nincs a környezetemben olyan, aki motorozna (a simsonon túl), így kénytelen vagyok fórumokból táplálkozni.

persuader:
Köszi a részletes választ. A kínálatból ez tűnt a legkulturáltabbnak. De könnyen lehet, hogy mikorra aktuális lesz a vásárlás, már egészen más típusokat fogok keresni, lehet, hogy többet is rá tudok költeni.
Így 0 tapasztalattal a monitor mögül ez tűnik a legpraktikusabbnak, megfizethetőnek.
Azért rossz a helyzet, mert nekem nincs tapasztalatom, és ügye a baráti körben sincsen. Friss jogsival meg aligha fog kiderülni bármi is egy próbakörön.
Az első saját autónál azért könnyebb dolgom volt, mert azért több típussal vezettem sokezer kilométert.

szerk.:
tboldi:
Én a képek alapján nem gondolnám, hogy gond van az elejével, szerintem szimplán lemaradt. Persze, ha kérésre sem küld képet, akkor gond lehet. Makó meg bazi messze van hozzám, hogy csak úgy leszaladjak.

[ Szerkesztve ]

(#82870) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#82866) üzenetére

3km is sok olajnyomás nélkül. :DD 1* a 60000km alatt.
Én pl nem tudom felmérni mennyire hajtom a vasat. Szeretek hirtelen megindulni az tény, de nem megy csak elvétve 8000rpm-en, esetleg 6.ban. inkább csak elváltok itt.
Hidegen nem nyúzom (2-3km és előtte ketyeg 3-4 percet)

Primary92! Sok info kering e körül. Megmondom őszintén motoros tanfolyamot kísérek, meglep, hogy valakinek új az, hogy minek az olaj bele és hogy az elfogyhat, víz minek egy motorba, stb. Nem motorozunk, még rá sem ültünk, már itt van aki meglepődik.
Addig nézed, még végül mást veszel.
Ruházat, hogyanok, működés. Olvasgass. Aztán majd kiderül megfog e vagy sem, valaki hamar elengedi valaki soha.

[ Szerkesztve ]

(#82872) emre válasza Kolondrum (#82871) üzenetére


emre
veterán

nem, ilyen állat nem létezik

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#82873) Gaboman válasza Primary92 (#82863) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem is 60000 fölött van a motorban és az előéletét nem tudom, lett e benne valami cserélve, gondolok itt (dugattyú, hajtókar, csapágyak, vezérműlánc, szelepek, kuplunglamellák stb.....).
Előző gazdája sem cserélt benne semmit sem.
Azt sem tudom mennyire hajthatták de elmondása szerint nagyon lágyan vezette, jó erőben van, nem füstöl sem hidegen sem melegen, szépen megy, a sebességváltója is gyönyörűen jár.
Nem folyik belőle sehol semmi, önindítója is tökéletes.
Remélem ez még sokáig így is marad, elképzelhető hogy tényleg gondos elődeim voltak a gazdik.
Bár ezt a motor ábrázata is megszokta mutatni és azt is ha nem úgy van.
Szóval hogy 60000 van benne még ne rémisszen el tőle, meg kell nézni, ki kell próbálni.
Vinni magaddal valakit aki ért hozzá.
Azoknak a hirdetéseknek én meg nem dőlök be hogy 99-00 évjáratú motorokban 20-30 ezer kilométer van.
Főleg nem ilyen típusú motoroknál, az éves szinten 2000 kilométer, na ne, ez nagyon, nagyon ritka jelenség.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82874) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Srácok, ma délután lenne kedve valakinek csatlakozni hozzánk megy motorozásra?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82875) Bogyó bá' válasza tboldi (#82868) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...a megmikrózott kefír se szép..."- harmadjára nézem végig, és még mindig tudok röhögni rajta. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#82876) baboss válasza Gaboman (#82874) üzenetére


baboss
őstag

Útvonal, térkép, egyéb infó ?

[ Szerkesztve ]

(#82877) HSM válasza Gaboman (#82873) üzenetére


HSM
félisten

Motornál egyébként nem ritka, hogy évekig elő sem veszik, és csak nyáron mennek vele, vagy csak szabadidős eszköz kocsi mellett. Van ismerős, aki tényleg évi kb. 2000-et, pedig minden évben használja.
Viszont tény, hogy észnél kell lenni vásárláskor, mert ráírni könnyű a kevés km-t "utólag is", szval nem mind arany, ami fénylik. :D

[ Szerkesztve ]

(#82878) Grillo válasza p87 (#82514) üzenetére


Grillo
senior tag

Megkérdezhetem, honnan rendelted?

(#82879) p87 válasza Grillo (#82878) üzenetére


p87
senior tag

rad-station.de
Közben csütörtökön válaszoltak, hogy sajnálják, nem tudják mikor lesz nekik újra XXL méret.
30eurót visszautaltak és megtarthatom a felemás párnákat, így jól jártam, mert csak annyiba tér el a két méret, hogy 5mm-el vastagabb a szivacs az XL-esben, így kivettem belőle a szivacsot és forró dróttal, szépen levágtam belőle 5mm-t, majd visszaraktam és így már teljesen egyforma a két méret. :)
Egyébként euromotor is tud rendelni, 6-8 hét határidőt mondtak és 10000Ft.

[ Szerkesztve ]

(#82880) ath


ath
senior tag

tudok valahol venni vasárnap repsol sintetico 4t olajat pesten, vagy esélytelen?

[ Szerkesztve ]

(#82881) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Tasi szétkapta a mocim, és elég elégedett, ahogy én is! :)) Még egy kompresszió és olajt+szűrő+gyertya. (Ha már elvittem nem akartam utána itthon ezekkel mókolni.) Kedden el is hozom! :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#82882) Lajkó


Lajkó
őstag

(#82883) demars válasza Gaboman (#82874) üzenetére


demars
addikt

Rokonokhoz megyek győrbe. Mocival megyek ugyan, bár nem lesz nagy karika .
Dumálós nap lesz, ha belefér talán Nyúlra is kiugrok.
Spanok nem érnek rá, (építkezés, éjszakai műszakok).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82884) Topiccsendőr válasza Gaboman (#82873) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pontosan. Egy fossadobozolt turamotort senki nem azert vesz, hogy a garazsban ponyva alatt aszalja.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82885) yodamastah válasza Something_ (#82854) üzenetére


yodamastah
őstag

Szóljatok ha lesz fórum kakucs. Bár most még nem tudok motorozni, mivel még darabokban a gixxer A bal kezem se 100%, a kondícióm is a béka segge alatt, de okoskodni meg pofázni kimegyek szívesen :D

[ Szerkesztve ]

(#82886) BoB


BoB
veterán

Eljöttem a Branduzzai pályára ami kicsit nagyobb mint Kakucs. Hát b.meg rajtam kívül van még vagy 3 rendszámos, a többi mind lakókocsis pályamotor :Y

Meglátjuk miz megy a pilot road 2.1 nyomással. Bukást sejtek :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#82887) -Mike- válasza BoB (#82886) üzenetére


-Mike-
addikt

Képet majd a sérülésről! :D

(#82888) Topiccsendőr válasza yodamastah (#82885) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En kb 20. an jovok haza, 20-22 ig valamelyik nap tervezek kimenni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82889) -Mike- válasza Topiccsendőr (#82888) üzenetére


-Mike-
addikt

Itt Rain topiclakóval 21-ben állapodtunk meg előzetesen. Akkor jöhetnél, spontántopictali. :)

(#82890) yodamastah válasza Topiccsendőr (#82888) üzenetére


yodamastah
őstag

Én elkezdem a motort újra építeni, de nemtom mikor lesz kész. Max ha még nincs kész, akkor kigurulok autóval. :)

(#82891) Topiccsendőr válasza -Mike- (#82889) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ket hettel elotte fogom megtudni...

Szerk
Azaz mar tudnom kene?

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82892) Topiccsendőr válasza yodamastah (#82890) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mik a karok?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82893) ath válasza yodamastah (#82890) üzenetére


ath
senior tag

én épp szétkaptam a villákat, átszelepelés van folyamatban :DDD az öhlins tegnap bekerült, de azt micsoda szpás volt betenni.. :( a gyári kijön lefelé is, ez meg csak felülről, aksitartó mellett épphogy bepasszírozva.

(#82894) yodamastah válasza Topiccsendőr (#82892) üzenetére


yodamastah
őstag

Fejidom tartó eltört, plexi eltört, segédváz eltört, bal lábrartó/váltó eltört, idomok sérültek, bukógomba kuka. Ezek körül segédvázam nincs csak.Ezt vagy veszek bontottat, vagy hegesztés. Összességében semmi komoly.

A legnagyobb kár bennem esett, a motorban esett károk semmiség. Egyelőre úgy néz ki megúszom második műtétet, ami az elsőnél sokkal komolyabb beavatkozás lenne, de mindezek mellett a dokim azt javasolta hagyjam abba az edzést és a pályamotorozást :D persze ebből nem lesz semmi :D

[ Szerkesztve ]

(#82895) -Mike- válasza Topiccsendőr (#82891) üzenetére


-Mike-
addikt

Hát kb. :)

(#82896) yodamastah válasza ath (#82893) üzenetére


yodamastah
őstag

Mármint az öhnils rugóstag volt szopás? Az meg hogy? a K4-en tök könnyű kiszedni, kb 15-20 perc a rugóstag csere.

(#82897) Chrys_ válasza Bogyó bá' (#82803) üzenetére


Chrys_
addikt

Majd megnézem, köv. hét közepén megkapja az új hátsó gumit, bejáratom aztán kihúzatom Autobahn-n. Az eddigi 7000km alatt talán 3x voltam rajta, akkor sem hosszú távon. Bundes-n eddig olyan 220 volt a vége a tacho szerint (8% pluszt mutat, szóval GPS szerint az kicsivel 200kmh felett van), de nem ez volt a vége.

82805: ez nem az a gép.

[ Szerkesztve ]

(#82898) Topiccsendőr válasza yodamastah (#82894) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Bazmeg az ilyen embereket sosem ertettem. Eros Zsolt levagatta a labat, hogy ne kelljen eveket rehabilitalodnia, es minel elobb hegyet tudjon maszni.
Kb mintha aznl ilyen ember azt mondana, hogy ne nagyon vegyel levegot, mert az elet art.
Costa doktorrol nem hallottak ezek meg...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82899) yodamastah válasza Topiccsendőr (#82898) üzenetére


yodamastah
őstag

Érthető pedig. Én bekerültem a hétköznapi embereket javító húsdarálóba. Ott meg exrtém sportnak számít amit mi csinálunk. Javallot ezt abbahagyni a további sérülések elkerülésének érdekében. Az meg hogy én mit akarok az más kérdés :)

A dokimnak 100% gyógyulás kkb az volt hogy erőltetés és fájdalom nélkül fel tudom emelni a kezem a fejem fölé, meg a hátam mögé. Azt mondta, hogy sok betegének a baleset előtti állapota is sokszor rosszabb annál mint ahol én most vagyok a műtét után 6 hónappal. Az meg hogy én sportolni szeretnék még 30 évig, az annyira már nem érdekli :D

[ Szerkesztve ]

(#82900) ath válasza yodamastah (#82896) üzenetére


ath
senior tag

a gyárit kiszedni tényleg pikpakk, de a másikat betenni nem volt egyszerű. lehet csak balf voltam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.