Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) Xaels válasza moya#no1 (#82400) üzenetére


Xaels
félisten

Minden alkalommal le kell tisztítani a kezelni kívánt felületet. A használata meg attól függ, hogy használod a bőrcuccot.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#82402) moya#no1 válasza Xaels (#82401) üzenetére


moya#no1
aktív tag

ez a "hogy használod" ezt mire érted ? : )

Just Ride KTM

(#82403) boogie84 válasza Kolondrum (#82393) üzenetére


boogie84
veterán

Nagy kő esett le a szívemről, mikor a már 2x kölcsönkért akksival pöccre indult. :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#82404) Xaels válasza moya#no1 (#82402) üzenetére


Xaels
félisten

Hogy lehet ezt érteni másképp... Ha havonta csak 1-2 órát van rajtad akkor nem kell sűrűn, ha sokat tekersz benne akkor jobban. Ha szarrá ázol benne akkor száradás után is érdemes lehet. Mondjuk én csak a cipőim, motor ülést, táskát kentem vele. A brando dzsekim 10éve nem látott ilyesmit és még egyben van.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#82405) moya#no1 válasza Xaels (#82404) üzenetére


moya#no1
aktív tag

kb heti 1 hétvégi nap egésznapos motorozás. rendben köszi :)

Just Ride KTM

(#82406) Laca1212


Laca1212
őstag

Textil ruhát hogy tosztítjátok? Protektorok ki és be a mosógépbe? Ma kissé beleizzadtam a kabátba...

(#82407) demars válasza Bogyó bá' (#82397) üzenetére


demars
addikt

Voltunk!
Eszméletlen sokan voltak arra. Számítottam rá, hogy lesz pár kanyar meg motoros de ennyi! :Y
Győrnek mentünk, Zirc felé van ugye a jó kis út, finom kanyarokkal. Még sosem jártam arra, így az első kanyar kombinációba beestem jól össze is szartam magam. Remegtem mikor leszálltam a vasról. Előttem haver csapta, mögöttem ezer motoros. Szemből jöttek megint ezren, átsodródtam a másik sávba, volt ám izzadtság rendesen.
Ez volt az elsö ilyen kanyarom. Ha számítottam volna rá, sztem jobban élem meg, de most úgy érzem tök balfasz voltam.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82408) Gaboman válasza Bogyó bá' (#82397) üzenetére


Gaboman
nagyúr

2 hét múlva ismételhető túraút, hozzáfűzve pár másik útvonallal együtt.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82409) baboss


baboss
őstag

Kifogyott a nafta, 50 métert se keltett tolnom máris volt egy segítőkész kolléga aki elvitt a 1.5 km-re levő kútig és vissza. :C

(#82410) boogie84 válasza demars (#82407) üzenetére


boogie84
veterán

Nem érdemes közúton megmutatni h ki a fa..a gyerek. Az az útszakasz tényleg jó, de én sem érzem magam elég tapasztaltnak h jól is menjek rajta. Ismeretlen szakaszon alap h óvatosabb az ember... No para!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#82411) Gaboman válasza demars (#82407) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Pont az a csodás benne, az az iszonyat sok kanyar, szintkülönbség ahol jársz, imádok arra motorozni, a táj lenyűgöző.
Sokan járnak nem véletlen, van egy jó kis étterem is.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82412) Kolondrum válasza boogie84 (#82403) üzenetére

Én is így voltam anno, hogy nem önindító relé. ;)

(#82396) Tarill! Jók, kicsit lógnak, valakit zavar. Nekem jövő héten fut be egy garnitúra.

(#82394) HSM! nem, másik is ilyen volt. Atomstabilan tölt két szinten: 14.6(fordulaton) vagy 15v (alapjárat), kivétel ha megy a venti. Akkor össze vissza.

[ Szerkesztve ]

(#82413) demars válasza boogie84 (#82410) üzenetére


demars
addikt

Igen, én is a nyugis papa tempót szeretem. Főleg közúton, de itt húztak és toltak is. Szó szerint rosszul éreztem magam. De nem volt baj, tudtam korrigálni, tartottam az iramot. A többi motoros is ilyen tempot ment, talán akkor még sem vagyok veszett fejsze nyele :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82414) demars válasza Gaboman (#82411) üzenetére


demars
addikt

Táj?? Az utat, íveket, a forgalomban résztvevőket néztem. Semmit se láttam a tájból :N
De ha minden jól megy, pár hét múlva ismét megyünk, mert most csak az "eget" fürkésztük Bakonybélen. Legközelebb úgy megyünk, hogy a szabadban piknikezünk. Sokan voltak a patak mellett, jó móka lesz. :))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82415) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#82412) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A nyugalmi feszbol semmit nem lehet megallapitani, hiaba meregeted, tovabbra is.
Es minel tobbet varsz toltes es kisutes utan, annal magasabb lesz. Ezert altalaban allni kell hagyni, ha ramersz. De ertelmetlen. Semmit nem tudsz meg a toltesrol.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82416) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#82415) üzenetére

Való igaz, a töltés fix, hogy jó, de akkor is vannak reggelek hogy keveslem a feszt. Az okát nem tusom, lehet a riasztó. Egyelőre hagyom kiforni a dolgot.
Még nem mértem ki riasztóval, de papíron csak az 2mA

[ Szerkesztve ]

(#82417) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#82416) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Raadasul nem is nyugalmifeszrol beszelunk, mert mindig szivja valami...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82418) HSM válasza Kolondrum (#82416) üzenetére


HSM
félisten

"Való igaz, a töltés fix, hogy jó"
A tüneteid pedig nem éppen erre utalnak...

(#82419) Kolondrum

Na csak kiderültek dolgok. Alapjáraton a 15v kamu, fordulaton a 14.6 viszont nem. Fordulaton nem zuhan meg a töltés ventivel, sem indexel. Stabil 14.6v
Most állt a vas 13 órát riasztó nélkül, 12.8v az akku, igaz melegben volt. Kint riasztóval 12.5kb ugyan ennyi idő után. Én ezt elengedtem, jó minden.

(#82420) Tarill válasza demars (#82407) üzenetére


Tarill
őstag

cseszneknél vigyázni kell ha győr felől jössz pont az első kanyarba van valami földút jobbra ott kiló sarakat szoktak felhozni a traktorok multkor meglepett engem is

(#82421) Gaboman válasza Tarill (#82420) üzenetére


Gaboman
nagyúr

82-es főúton Cseszneknél amúgy is vigyázni kell, nem tudom meg lett e már az az illető aki szórakozásból kiöntött csúszós genyát az útra. :W
Csak a b@rom abba nem gondol bele mekkora balesetet tud okozni.
Minden megcsúszik rajta és ugye oda nem csak motorosok járnak.
Ezért is szokom kerülni azt a szakaszt, valahogy mindig bennem van a félsz hogy idén is.
Egyszer végigmentünk megnézi, és tényleg kimondottan a kanyarokba volt kiöntve trutyi. :(
Bárcsak láttuk volna amikor kiönti, szívesen bevittem volna egy félreeső helyre hogy elmagyarázzam neki mi a véleményem róla. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82422) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#82419) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Engedd el :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82423) emre válasza Hauptmann (#82371) üzenetére


emre
veterán

Találtam neked munkábajárós mocit :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#82424) -Mosquito- válasza emre (#82423) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ennél beüt mondjuk egy ABS hiba ~6-700eft lehet a javítása.. :DDD Kötelező szervizekről nem is beszélek mennyibe kerül na és mire bejut oda.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#82425) HSM válasza Kolondrum (#82419) üzenetére


HSM
félisten

Mindjárt máshogy hangzik. ;)

(#82426) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#82424) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En inkabb attol felnek, hogy olyan magas, hogy elszedul az ember rajta, es nehez :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82427) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#82426) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Tény egy rometnél nagyobb de egy mtz traktornál kisebb. :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#82428) demars válasza Tarill (#82420) üzenetére


demars
addikt

Arra mentünk. Csorna ,Győr, Ravazd, Csesznek, Zirc, Bakonybél, Pápa, Csorna
Csesznek és Zirc közötti szakaszon jó minőségű az aszfalt, csak a nagy forgalom miatt paráztam (féltem, hogy a másik sávban kötök ki).
Nem vettem észre, hogy lett volna valami csúszós cucc kiöntve (vagy mázlim volt )
Készülünk még arra, Bakonybél után rengeteg sütögető hely van, lehet bográcsozni is :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82429) canniball válasza Gaboman (#82421) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem lehet, hogy csak az üzemanyag lötyögött ki valamelyik (teher)autóból egy rosszul záró tanksapkának köszönhetően?
Mosquito34 tudna erről mesélni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82430) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Na, túl az első nem indexelő bmw-n...
Meg az első szervízen is.

Kipróbáltam, hogy olyan 6-7k rpm környékén járok vele folyamatosan, így már nem gond az előzés városban, meg tud mozdulni, meg ugyan az erő így nem egyenletes, de váltásokat is lehet spórolni.

Volt alkalmam a márkaszervízben összehasonlítani élőben a 300-as gépemet az új 650-es ninjával, a 250-es ninjával, egy er6-tal meg egy nem tudom pontosan milyen, valami régebbi 600-as ninjával.
A 300 a legnagyobb külső méretre.

Teljesen el is ment a kedvem a 2017-es 650-es ninjától (pedig gyönyörű), egyszerűen elveszik alattam. Valaki szerint itt a fórumon, olyan vagyok a 300-as gépen, mint majom a köszörűkövön, hát akkor hogy festenék azokon a ninjákon.
Nagy csalódás, hogy mennyire picik. Volt még ott az egyik dolgozó 600 gsx gépe (nem tudom pontosan mi volt), az is kisebb :S

Pedig csak kéne majd valami köztes lépcső a 300-as és a zx-10RR között ;]

(#82431) Chrys_ válasza CyberPunk666 (#82430) üzenetére


Chrys_
addikt

Mit kell 6-7k-ig forgatni városban? Vagy 1-ben közlekedsz?

(#82432) demars válasza CyberPunk666 (#82430) üzenetére


demars
addikt

Fenét! Jövőre húzd be! Azzal is lehet ésszel menni, ha meg veszel valami köztest megint ráunsz hamar.
Jövőre talán én is váltok, kérdés mi legyen a kis cbf helyett?! Valami hiányzik, nem tudom, hogy mi. (Tartalék erő, nyomaték)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82433) Topiccsendőr válasza CyberPunk666 (#82430) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A zx 10 es kb akkora, mint egy hatszazas, azaz azon is hulyen neznel ki. Egyedul a tomcat idejeben nem, az kb zzr 1200 meret, de mar a 05 os evjarat is erosen osszement.
Onnantol meg egyre kisebb.

Neked a lentebb emlitett bomos csillagrombolo kellene. Rendeld meg most a birodalomtol, amig a halalcsillag gyartja.
Elonye, hogy szalagkorlat, vasalt betonfal eseten rajzfilmszeruen atlyukasztja a motoros korvonalaval az akadalyt, igy az tovabb tud hajtani, mintha misem tortent volna.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82434) CyberPunk666 válasza Chrys_ (#82431) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nevetségesen rövidek az áttételek + 6-7k környékén sokkal erősebb a gép, mint 4-5k környékén, a nyomatékcsúcs valami 11k-nál van.

[ Szerkesztve ]

(#82435) CyberPunk666 válasza Topiccsendőr (#82433) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Elég elkeserítő.
Gondolom ez nem csak a kawasaki sajátja, akkor az r6 is ilyen, meg a cbr 600-as gépe is.

Hogy lesz nekem így új, nagy és sportos gépem? :(

(#82436) Bogyó bá' válasza CyberPunk666 (#82435) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Barátkozz a gondolattal, és a nagy sporttúra gépekkel. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#82437) HSM válasza CyberPunk666 (#82435) üzenetére


HSM
félisten

Ajánlom az SV650S-et, leginkább K7-től a második generációs verziót. Az azért még méretesebb cucc, mint ezek a kis zsebcirkáló sportgépek, és munkábajárós városi motornak is szvsz teljesen jó, nem drága se megvenni, se fenntartani. Ha erősebb kell, akkor pedig ott az ezres belőle, bár az már szvsz túl torkos és feleslegesen erős városi rohangálósnak.
Én is termetes vagyok, ez is közrejátszott, mikor az SV mellett döntttem. ;)

(#82438) Kolondrum

Az év első trafija. Így >> :DD Piros volt a lámpa.
Szóvak voltam fényezést kérdezni, hasidom ügyben. 20k kb. Nem is ez a baj, a színkód. Vázon nincs, ahol kérdezem nem tudják. Voltam a kawánál, (ott álltam a műhelyben jól felszerelet, de akkor is előttem van amit csináltak ernővel), ők sem tudják, ha kell hoznak idomot ebben a színben, de kód nincs nekik sem. Hasidom meg eleve nem fényezett. Így ha meg is valósul ott fogom hagyni a lámpa melletti kis idomot mintának a lajosnál. Nem volt egyszerű eljutni hozzájuk, izgalmas vergődés volt a dugóban. Volt pár bzi aki rámhúzta a kormányt. Én meg tudom milyen kellemetlen ha le van húzva az ablak és két autó között kellemetlenkedek a gázkarral. Úgy is értem haza, hogy a yoshi erre a motorra fog rohadni, annyira szeretem a hangját. Igazából jobban örülök most neki, mint anno a motornak.

[link]
[link]
14000km, 2007, német. Valós km. GSR600
Miért érdekes? Hm, hölgy ismerős talán ilyet akar venni. Leszállt mögülem és holnap iratkozik be A-ra. Ha én vagyok a rossz, akkor ő 10x rosszabb. :( És nem hallgat semmire, suliba is kérdezték mit akar? Legnagyobbat! Hála égnek arra nincs kerete.

[ Szerkesztve ]

(#82439) zgospel válasza Kolondrum (#82438) üzenetére


zgospel
őstag

"suliba is kérdezték mit akar? Legnagyobbat!"
Turbós busa. Azzal már le lehet menni boltba.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#82440) canniball válasza HSM (#82437) üzenetére


canniball
nagyúr

Újat akar, SVS már nincs szalonban.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82441) Kolondrum válasza zgospel (#82439) üzenetére

Ilyet nem mondunk sztem suliba sem, de 600 alá nem megy az fix. Nem az a visszafogott stílus. Gyűjti az infót a témáról, ruhákat néz, blokkok, működés miegymás. Be van sózva, nem kicsit. Felültettem ernőre, épp fél üres volt a tank, érdekes volt meg kell mondjam, jól áll neki, kimondottan hmmmm kategória lesz ha lesz ruha is, de akkor is el kell bírni a vasat stb. Magasság határon van amit még vállalnak, súly kb 60kg, sok izommal. Meglátjuk, de agyon ütöm ha felborul. Még nekem mondja, hogy lassan mentem vele. Atyám.

Bogyó bá'! Nem értem, hogy nekem nagyobb kellene jelenleg. Azért szószó az az 1300-as CB nagyon szép volt.

[ Szerkesztve ]

(#82442) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#82441) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor hamarosan te is nézhetsz valami gyorsabb motort magadnak, hogy ne kelljen rád sokat várnia szerpentinezés után! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#82443) emre válasza CyberPunk666 (#82435) üzenetére


emre
veterán

Hogy ne kelljen felülnöd az összes létező motorra, megfelelő méretű-e.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#82444) Kolondrum

75k-ért hangolnák a motort a yoshihoz, de csak ezért ennyire olcsó, mert van lambda szonda hely a kipufon. WTF?

(#82445) Tarill válasza Gaboman (#82421) üzenetére


Tarill
őstag

Azt hallottam én is de csak egyszeri eset volt szerintem(vagyis remélem) , állítólag vmi falubeli olajjal fellocsolta a kanyarokat :/

(#82446) demars válasza Tarill (#82445) üzenetére


demars
addikt

Most nem volt semmi gond.
Mondjuk az ilyen ember képét belenyomnám a forró kipufogóba.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82447) Topiccsendőr válasza CyberPunk666 (#82435) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szerintem ezt a markabuzisagot felejtsd el eloszor is :D

Mas motor is van.

Aztan ha nagydarab mernok lennek, en a bomost valasztanam.
Egy boxer cup fenyezesben.
Alulrol tol, valtogatni nem nagyon kell, elforgatja a kereket siman, ha kell, nem hatbakur, hanem linearis a nyomatek, igy nem erzed erosnek. Jo hangja van, jo jaraskulturaja, nem japan, hanem kicsit premium minden. Meg ha a kapcsolokat megnezed, kapcsolgatod, ott is. Egyszeruen fasza motor.
Jo vele menni. Sportosnak nevezhetjuk, futomuve szerintem parades.

De van rengeteg nagymotor meg. Nezz szet.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82448) Kolondrum

Yausa , banner, excide ? Ki mire szavaz? Az első irreálisan drága.

(#82449) ath


ath
senior tag

texas kemény hely, megérdemli [link]

(#82450) emre válasza Kolondrum (#82448) üzenetére


emre
veterán

A banner talán még nem kínai, bár lehet éppen ez miatt hamis.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.