Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83101) -Mike- válasza V.Stryker (#83096) üzenetére


-Mike-
addikt

de la Beauté Ébouriffé (A kócos szépség)

(#83102) moya#no1 válasza Khaosz55 (#83100) üzenetére


moya#no1
aktív tag

szia. Rendben e-mailt már írtam nekik, mert sajna meló miatt nehezen jutok be hozzájuk.
Ls-2 MNR 1611és 03.25.-én vásároltam 2 Motorozás van benne....

Just Ride KTM

(#83103) Horvi válasza Gaboman (#83098) üzenetére


Horvi
őstag

Jó azért tegyük hozzá, hogy az a fagyikehely amit Pápán letoltunk az sem járult hozzá a komfortos hőérzethez :DD
Bezzeg ma itt nálunk verőfényes napsütés van úgyhogy irány motorozni :DD

Hello darkness, my old friend...

(#83104) Gaboman válasza Horvi (#83103) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor neked jó, errefelé megint be van borulva és nagy a szél is, erős széllökések vannak.
Jobban jártunk a tegnapi gurulással még ha egy kicsikét hűvösebb is volt az idő.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#83105) Khaosz55 válasza moya#no1 (#83102) üzenetére


Khaosz55
addikt

Pont ezt néztem ki pirosban igaz most már a 1711 a befutó nálam. Kb 1,5 hét múlva megyek venni.
Budapesten vetted ? H van fejlemény akkor privátban is jöhet. Tnx előre is

(#83106) Kolondrum

[link]
Elég lehet mosás után lefújni a vizet? Nem értek hozzá.

(#83107) Ferdzsoo válasza Kolondrum (#83106) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én ezt a szélre szoktam bízni. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#83108) Kolondrum válasza Ferdzsoo (#83107) üzenetére

Az nem jó, csepp nyomok maradnak. Én a motort két részre osztom, eleje, hátulja. Félig levakarom és utána letörlöm száraz puha ronggyal majd a hátsó részt ugyan így, de a lényeg, hogy nem megszáradni hagyom hanem letörlöm.

(#83109) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#83106) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Olajmentes, pláne tartály nélküli kompresszort ne vegyél - kb. guriga taknyot sem ér, max. kerékpumpálásra való. Nyáron szokott lenni a Lidl-ben 30k körül rendes, 1800W-os, 24 literes tartályos kompresszor, olajkenéssel (10x-es az élettartama ehhez a sz*rhoz képest). Na, azt meg lehet venni, elviszi a légkulcsot is, meg festeni is tudsz vele ha kell.

Nekem egy ilyenem van, ez is mindenre jó a ház körül és a műhelyben. Van vésőgépem, festékszóróm, kétféle levegős kulcsom hozzá, lefújó pisztoly, kerékpumpáló.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#83110) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#83109) üzenetére

Értem, akkor hagyom. Köszi!

(#83111) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#83110) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tartály nélkül egyébként sem szállít elég levegőt, nem tudod vele "lefújni" a vizet - ez totál kidobott pénz lenne akkor is ha olcsó. :(

(#83112) imibogyo: tavaly még olcsóbb volt: 32k-ért vettem az enyémet augusztus végén. A Lidl-es akció meg egy hónappal később volt, ott 30k-ért még egy 10m-es tömlőt is adtak hozzá, és 2 helyett 3 év rá a garancia. Elkapkodtam a vásárlást. :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#83112) imibogyo válasza Bogyó bá' (#83109) üzenetére


imibogyo
veterán

Épp ezt akartam én is írni. Nekem is egy Einhell cuccos van (csak egy picit nagyobb), de alap barkács dolgokra tökéletes. :K

Bár én még eredeti áron vettem (mondjuk nem innen)... :W

[ Szerkesztve ]

(#83113) Ferdzsoo válasza Kolondrum (#83108) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen tudom hogy pöttyös marad, én is le szoktam törölni száraz rongyal, meg még utánamegyek sokszor keményviasszal is.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#83114) Bogyó bá' válasza imibogyo (#83112) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lekéstem a szerkesztést: az összes légszerszámom viszont a Lidl-ből lett véve hozzá, és pazar jók a filléres áruk ellenére!
szerk: az 5000,- forintos levegős vésőgéppel úgy szétszedtem 1 m2 repedezett betonjárdát, mint Floki a lábtörlőt! :D

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#83115) Horvi válasza Gaboman (#83104) üzenetére


Horvi
őstag

Ki is használtam az időt egy karikára. Viszont szerintem annyira nem volt hideg, legalábbis a tegnapihoz képest. Errefelé elég sok helyen sütött a nap úgy azért jobb volt.

Hello darkness, my old friend...

(#83116) V.Stryker válasza Horvi (#83115) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ne már... itt BP-en a gyereket levittem rollerezni, majd lefagyott a tököm. Vígasztalásul vettem is két sört, hogy kezelni tudjam a stresszt. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#83117) Gaboman válasza Horvi (#83115) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jól tetted!
Én is futottam a köröket a kukoricamorzsolóval! :D
Egy ilyen túrát is be kellene iktatni valamikor.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#83118) Horvi válasza V.Stryker (#83116) üzenetére


Horvi
őstag

A vége felé mondjuk már én is fáztam de otthon én is kezeltem a stresszt. Igaz nem sörrel hanem csirkepaprikással de az is jó volt :DD

(#83117) Gaboman Jó kis túrának néz kis. Meg kell hirdetni itt fórumon aztán gyűljenek a népek :DD

Hello darkness, my old friend...

(#83119) imibogyo válasza Bogyó bá' (#83114) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is egy baromi olcsó készletet vettem, egyben volt leakciózva egy csomó vadonatúj Einhell cucc (20 méter cső, vésőkalapács, festékszóró, egyenes csiszoló, kerékfújó mérőórával, két fajta lefújó fej, tartályos "hosszúcsőrű" cumó (én jármű mosáshoz használom)) és egyben valami 20k volt 2,5 éve. Azóta is tökéletesen működnek. Igen egyébként a vésőgép is nagyon hatékony. Én is egy óra alatt "de-csempésítettem" egy teljes fürdőszobát. :B

És azzal a mosós fejjel tisztítottam ki pl. a karburátort is. Szóval motorszereléshez is jól használhatóak és nagyon praktikusak a légszerszámok...

[ Szerkesztve ]

(#83120) vlevi válasza Horvi (#83115) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mifelénk viszont szinte egész hétvégén be volt borulva, néha ki-kisüt a nap 1-1 órára, de utána megint beborul, és rendszeresen esik. Nem sokat, és nem sokáig, csak éppen annyit, hogy az embernek ne legyen kedve elindulni semerre.

(#83121) baboss válasza Horvi (#83115) üzenetére


baboss
őstag

Erre a karikára beneveztem volna én is. :U
Zsámbékon lakok ott csatlakoztam volna egy darabig együtt mehettünk volna.

(#83122) Geresics


Geresics
addikt

SPAM - ha nem érdekel átugrod...

Húsvéti jótékonysági gurulás (Pécs és Pécsvárad)
Köszönet a Dél-Dunántúli Motoros Egyesületnek a szervezésért!
Osszátok bátran, hogy legközelebb TÖBBEN TÖBBET adhassunk!

SPAM OFF

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#83123) -Mike- válasza Geresics (#83122) üzenetére


-Mike-
addikt

Jelentkeztél már az ország első motovlogger versenyére? [link]

(#83124) Horvi válasza baboss (#83121) üzenetére


Horvi
őstag

Lesz még ilyen karika szerintem(szeretem azt az útvonalat) és akkor mindenképpen szólni fogok :C Lehet akár jövő héten is megejtek megint egy ilyesmi utat.

Jelenleg, hogy áll a jövő heti kakucs projekt?

Hello darkness, my old friend...

(#83125) baboss válasza Horvi (#83124) üzenetére


baboss
őstag

Ok. Én még nem voltam soha Kakucson, jó lenne egyszer kipróbálni, amíg ujjak a gumik. :D

(#83126) moya#no1 válasza Khaosz55 (#83105) üzenetére


moya#no1
aktív tag

igen budapesten SuperZone
Kiváncsi leszek az emailre hogy reagál az üzlet, tudom nem az ő hibájuk, nah de mégis

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#83127) -Mike- válasza Horvi (#83124) üzenetére


-Mike-
addikt

Jelenleg az időkép 8fokot mutat péntekre, szóval... :D

(#83128) Horvi válasza -Mike- (#83127) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor nem sok remény van a dologra :DD Még kéne vagy +15-20 fok és jó is lenne :DD

Hello darkness, my old friend...

(#83129) Topiccsendőr válasza -Mike- (#83127) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tokeletes. Nem izzadsz szarra. A motor nem melegszik.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#83130) laccczka válasza Topiccsendőr (#83129) üzenetére


laccczka
tag

+ a rovarsereg sem repked.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#83131) Chrys_


Chrys_
addikt

(#83132) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Van nekem egy kicsi Aprilia RX50-em, de gumi kérdés asszem itt aktuálisabb. :)
Kéne rá valami új, ritkán lenne a motor használva, szóval valószínűleg előbb öregedne, mint kopna el. Aszfalton főleg, néha könnyebb terepre. Vagy mivel alapból csak hétvégi motorka lesz már belőle, többet használnám majd terepen, ha a gumi is engedi.

Amit kinéztem:
Heidenau K60, ebből van előre és hátra is, ez gondolom előny. Nem tudom, hogy aszfalton ez mennyire kopik, de gondolom terepen jól teljesít. Árban olyan 38k szállítással együtt 2db, ennél olcsóbban nem nagyon úszom meg.

Mást esetleg tudtok javasolni helyette?
Méretek: 110/80 R18 illetve 90/90 R21

Esetleg még egy kérdés, ha valaki tudja, hogy hátsó főfékhengert honnan lenne érdemes néznem ehhez, az új valami 30-40k.

Köszi előre is!
:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#83133) BoB válasza Chrys_ (#83131) üzenetére


BoB
veterán

Elég viccesen sodródott ki :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#83134) Kolondrum

Bnőm azt kérdezte, hogy az autók álltak vagy sem? Hát mondom, ez titok marad. kép
Ugyan jó időt mond, de gyalog megyek melóba.

Akku mizéria megoldódott. Ki vagy be van kapcsolva a riasztó, kissé kevés reggel már a fesz, de amint kiviszem a riasztó biztijét minden megjavul. 1.5 nap állás után gyújtás mellett 12.8v. hát nagyon nem ugyan az. Nem is tudom mi legyen most. Ha naponta megyek nem gáz, de semmi sem garantálja ezt.

(#83122) geresics! Akartam kérdezni, de megnézem végig a videót, nincs kérdés. :R

[ Szerkesztve ]

(#83135) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Mindenkinek Nagyon Boldog Húsvéti Ünnepet Kívánok!
Menjetek ám locsolni! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#83136) Lajkó


Lajkó
őstag

3000Ft-os kupon a Shox-ba, ha érdekel valakit! ;)

Sok locsolót mindenkinek! :))

Más: Ezeknek az anyaga 600D poliészter lehet olyan minőség mint a Curdura? :U

[ Szerkesztve ]

(#83137) -Mike-


-Mike-
addikt

Sok sárga tojástot mindenkinek ;]

(#83138) Bogyó bá' válasza Lajkó (#83136) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sajnos csak személyes vásárláskor, és csak Miskolcon működik az a kupon... :(

A 600D poliészter az konkrétan Cordura.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#83139) Kolondrum

Kíváncsi vagyok mire jut majd több adattal.

[link]
[link]
[link]

(#83140) Topiccsendőr válasza korpicschess (#83132) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez nem igazan terepgumi, az atmenet a legalis utcai hasznalat es a terep hasznalhatosagnal az a pirelli rallycross es az ilyen tipusu gumik. (Mindegyik gyarto gyart ilyesmit, nem konkret markat ajanlok) Nem biztos, h gyartanak smkp hoz, bar am6 al szerelt smkp kon szokott hasonlo lenni.

Hatso fofekhengert bontobol, jofogasrol vegyel, sosem szokott baja lenni, ezert nincs ara. Ha tomitessel van baj, akkor felujitokeszletet vegyel, mert a bontott ugyanugy szar.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#83141) TommyNagz válasza Kolondrum (#83139) üzenetére


TommyNagz
senior tag

ezmiez az app?

encapsulation dot1q

(#83142) tboldi válasza TommyNagz (#83141) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fuelio. :)

(#83143) korpicschess válasza Topiccsendőr (#83140) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi a választ!
Megnéztem azóta pár tesztet, és mindenhol jókat mondtak róla, abból a szempontból, hogy jó kompromisszum. Mivel országútra is ugyanúgy kell, terepen meg tényleg csak könnyebb dolgok jönnek számításba, mert nem akarom kinyírni magam, így azt hiszem, hogy marad ez. Olcsóbb alternatíva nincs nagyon.
:)

Nézegettem már a netet, ehhez a Derbi blokkoshoz kevesebb az alkatrész, és nem is találtam bontott főfékhengert. Őszintén szólva fogalmam sincs mi a baja, akkor folyik ki belőle a fékolaj, ha fékezek, egyébként állásban nem.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#83144) Topiccsendőr válasza korpicschess (#83143) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem tudom, milyen teszt irja, de az ilyesfajta gumi terepre egy szar. Probaltam, kb az elso masodpercekben eltomodik, tenyleg egy kompromisszum.
Gondolom eleve eldontott kerdes volt, csak azert irtad forumra, hogy raerositsenek :D
Ilyenkor sztm ne is tedd fel a kerdest, mert nem az. :D
Ha azt akarod megvenni, akkor tiszta sor, vedd meg.

Ez minarelli blokk. Majd minden 49 ccm es motorban ez van.
Aprilia, beta, derbi, rieju, yamaha, stb.

Ha folyik, karmantyuval van baja, vagy reztomitogyuruvel a fekcsoveknel. Felujitokeszletet tudsz barhol venni. Ne vegyel bontott alkatreszt ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#83145) korpicschess válasza Topiccsendőr (#83144) üzenetére


korpicschess
veterán

Részben, mert mindenképpen olyat szeretnék, ami vegyes használatra tervezett. A másik opció, hogy full országutit. Ahhoz képest jobban járok.
A könnyű terep megtévesztő lehetett, de alapvetően ilyen földes-kavicsos, ilyesmi jellegű utak, nem pedig mély homok meg sár a cél... Inkább kirándulgatás. :)

Nekem az rémlik, hogy karmantyú problémája van, a hivatalos szerviz 30k-t mondott rá, aztán jegelve lett az ügy, a motor is jórészt áll... Nézek hozzá javítót.

Köszönöm mégegyszer!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#83146) baboss


baboss
őstag

Barkácsolás. :DDD
Meglévő Aldis autós kihangosító lett beépítve.



[ Szerkesztve ]

(#83147) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Motoros ütötte el az embert,csávó meghalt,motorosnak leszakadt az egyik lába. Kérdem én,miért kell 1000-el hajtani városon belül?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83148) 3psilon válasza FIREBLADE78 (#83147) üzenetére


3psilon
aktív tag

[link] én is ezt lesem.
Viszont egyelőre semmilyen részletet nem tudunk.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#83149) zgospel válasza FIREBLADE78 (#83147) üzenetére


zgospel
őstag

Lehet már tudni esetleg hogy mi történt? Vagy amit írsz az csak spekuláció?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#83150) zgospel válasza zgospel (#83149) üzenetére


zgospel
őstag

Ezt találtam, egy picivel több info, de azt még nem tudni hogy mennyivel ment.
Egyáltalán nem mosdatni akarom, mert simán benne van a pakliban hogy gyorsan ment, ahogy az is, hogy a gyalogos sem nagyon nézett körbe.

Tegyük fel hogy 150-nel rombolok a városban ahogy írtad. Ekkor ha lelép elém egy gyalogos még olyan távolságban hogy reagálni is tudjak, akkor vagy ki tudom még kerülni, és/vagy tudok annyit fékezni, hogy a 150-ből lesz mondjuk 50-60, ott meg máris nem ennyire durva a végkimenetel.
Ha meg olyan távolságban lép le a gyalogos, hogy már esélyem sincs reagálni, akkor szerintem a gyalogos sem nagyon tájékozódott az átkelés előtt és kvázi beléphetett a motoros elé.
Azért ha egy motor 150-nel jön annak van hangja, még gyári kipuval is.

Mindez csak találgatás a részemről, nem akarok okoskodni, áldozathibáztatni meg aztán végképp nem áll szándékomban. Sajnos egy facebook posztban láttam már, hogy megszólaltak nagyokosok, rossz nézni hogy egyesek miket írnak oda :( Amíg nem tudjuk a pontos részleteket, addig felesleges hangulatkeltés azt kiabálni hogy 150-nel száguldozott a motoros.

Itt van maga a helyszín is egyébként.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.