Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82601) SirKero válasza Topiccsendőr (#82591) üzenetére


SirKero
őstag

43 250km volt benne ( óra szerint ) amikor megvettem most 50 285km van benne de egy darabig jártam vele úgy hogy nem ment az óra az említett km.óra meghajtó fogaskerék kopás miatt. 99% országúti használatban van egy személlyel ( ritkán jön az asszony is velem de akkor többet is eszik ) városba ritkán megyek vele. Amikor megvettem azonnal elvittem Érdre Tóth Lacihoz átnézetni. Elmondása szerint nagyjából annyi lehet a motorban amit az óra mutat nem talált után gyártott alkatrészt csak eredetit volt valószínűleg gazdája.
Nem értek a motorokhoz ezért amikor a vásárlás aktuális lett olyan gépet próbáltam keresni ami a lehető leg üzembiztosabb "legigénytelenebb" mivel javítani nem tudom házilag.Év elején elviszem Érdre átnézetni hogy nekem csak menni kelljen vele. Kihagytam vagy 25 évet így szinte újra kellett kezdenem a motorozást. Így kötöttem ki a Transalp mellett és nem bántam meg ezért merem ajánlani másnak is.
Ha lenne felesleges pénzem újra Transalpot vennék csak a 700-t :DD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#82602) Topiccsendőr válasza SirKero (#82601) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Thx!

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82603) Lipton


Lipton
őstag

CB1000R-nél nem néztem mennyit fogyaszt, 8-9 volt kb. Nem napi használtban volt, nem ezzel jártam fixen így ha ráültem nem érdekelt a fogyasztás. A motor és kiegészítők árához képest lényegében teljesen mindegy, hogy 6, 7 vagy 8 liter megy le neki ilyen használat mellett. Ja, és húztam azért neki, forgattam mert tetszett ahogy megy, ahogy forog, amilyen hangja van.

(#82604) -Mosquito- válasza SirKero (#82590) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem kell, nem rád gondoltam/tunk. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#82605) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Terepen 2T EXC250 100km/10-12liter :DDD
Fazer 1000 100km/9l is volt már, persze 90 és 130 tempókat betartva. :D

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82606) canniball válasza Lipton (#82603) üzenetére


canniball
nagyúr

Pont ahogy mondod! :K
A 8-9l meghajtva pedig nem is olyan sok, azt hittem egy ezredes ennél többet elkér ilyen használat mellett.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82607) torzo


torzo
Ármester

Üdv. mindenkinek!

Honda Varaderot hajtok nyolcadik éve, nem sok bajom volt vele, de egy ideje állandó a gond a töltéssel. Még új volt, amikor fesz szabályzót cseréltek garisan, utána minden OK volt, de később lassan-lassan jöttek a bajok. Nem tudja rendesen felfűteni a markolatot, gyakran lemerül az akksi stb. Takibá (XVII ker jóhírű szerelő) aszonta, szerinte a generátor zárlatos, újra kell tekercseltetni. Időközben Takibá lelépett, a gond maradt.
Tudnátok ajánlani valakit, aki ért ehhez? Hogy tényleg generátor bibi van? Meg esetleg nem horroráron javítani is tudna?

kösz

(#82608) RAiN91 válasza -Mike- (#82200) üzenetére


RAiN91
őstag

Kakucs 17, vagy 21-e esetleg valaki? :)
Húsvét utáni kedd, vagy azon a héten péntek.

(#82609) -Mosquito- válasza torzo (#82607) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hali,

Azt ki kell mérni. Szerintem keresd Zsifit. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#82610) canniball válasza RAiN91 (#82608) üzenetére


canniball
nagyúr

17 az húsvét hétfő.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82611) RAiN91 válasza canniball (#82610) üzenetére


RAiN91
őstag

Igaz, akkor 18- ra gondoltam.

De most nézem a naptárukat, csak 21-én van motoros nap.

(#82612) Lipton válasza canniball (#82606) üzenetére


Lipton
őstag

Ez alapvetoen varos es azert nem fix tiltas, ja, es kb :) biztos volt tobb is...

(#82613) canniball válasza Lipton (#82612) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, én sem hajtom folyton a pirosba, csak addig hogy kiadja a boogiet és természetesen azt sem folyamatosan. Így jön ki a kb. 7l, ez alapján azt hittem az ezres ilyenkor átlag 10l felett eszik.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82614) Gaboman


Gaboman
nagyúr

B@ssza meg ma majdnem ott hagytam én is a fogam!
De nem motoron, ez a mocsok lila Milka tehén azt akarta hogy én is beliluljak!A rohadékja, de nagy erők által sikerül meghiúsítanom a tervét. :DDD Fenébe a kekszes Milka csokiba. :W :D

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82615) canniball válasza Gaboman (#82614) üzenetére


canniball
nagyúr

Pedig ha sokat tolsz belőle végül tényleg a fogad bánja! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82616) Gaboman válasza canniball (#82615) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ha hétszázát, és tényleg! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82617) -Mike- válasza RAiN91 (#82611) üzenetére


-Mike-
addikt

Akkor előzetesen maradjunk az ápr21-ben.

(#82618) Kolondrum válasza torzo (#82607) üzenetére

Ahogy mondja, tekercseket, sőt magát a szabot is ki lehet, manul megmondja hogyan.

(#82619) kisninja


kisninja
őstag

Az én fogyim 6-7L, takarékosan állítólag 90 es tempóval 5,5 eszik :D

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#82620) Kolondrum

Még kiderül, hogy a 6 nem is sok. Azért a bogyó felé 4 lityót ha kezembe kapnám a vasat lenne simán 5. :DD

(#82621) demars válasza -Mike- (#82617) üzenetére


demars
addikt

Jó, hogy ilyen közel vagytok a pályához... :K
A közelben Ostfyasszonyfát tudom, hogy lehet rajta motorozni. Tervben van.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82622) RAiN91 válasza demars (#82621) üzenetére


RAiN91
őstag

Én Győrből jövök :D

(#82623) HSM válasza -Mosquito- (#82587) üzenetére


HSM
félisten

Az utóbbi évben bő 7000km-t mentem... :U
De teljesen tőlem függetlenül nem sok 10 000km. :N
A gyári gumit meg majd lecserélem, ha elfogyott. :P

(#82592) persuader: ;]

(#82624) V.Stryker válasza Kolondrum (#82620) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem hiszem, hogy Bogyó bá a fogyi miatt aggódna leginkább ha kölcsönadná! :DDD Degec OFF! :DD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#82625) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Hétvégére (vasárnap) valaki tervezett egy gurulást valamerre?
Remélem a kötelező szervizzel végeznek nekem is és vasárnap mehetek vele.
Egy Tata és környéke útvonalat szívesen megjárnék.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#82626) -Mike- válasza demars (#82621) üzenetére


-Mike-
addikt

Nem nevezném közelnek, de egy egész napos kanyarvadászat megér ennyit.

(#82627) Kolondrum válasza V.Stryker (#82624) üzenetére

Sejtettem, amikor az addig óvott vasat bekrjk 1-be, 8000rpm és hagy szóljon.

Hölgy ismim már tanul, azonnal meg is szerették. :D azért kikérdeztem a tanító bácsit h h megy ez náluk. Azt tudtátok, hogy a kresz gyak progi netes és 30 nap/12 órás meg valami más csomag van és valami 7 rongy h használd? Agyfsz. Cb600f-el gyakorol majd. Egyedüli nő motorra és A korlátlanra.

(#82628) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Láncolajozás ügyben kaptam a következő infót, ha valakit érdekelne. Én erősen gondolkodom.... Mosquito? :U

Remélem nem minősül hirdetésnek. Beszer áron van mindenkinek, nem keresek rajta, csak kontaktot adok, ha valakit érdekel.

ELŐRE IS KÉRNÉK MINDEN láncolajzó ellenzéki embert, hogy NE!..... most nem vitát akarok ebből, mert engem - mint használót nem érdekel ki-mit mond.... Én 8 éve használom, és dupla annyit ment el a lánc....Lichtblau Erik-nek meg 100.000-ret, miközben a gyári láncát Ő is 25.000nél dobta le.
Túrásoknak meg számít ugye hogy mennyit bír a lánc:-)
Srácok-jányok!
Mivel a bandába ismét igény támadt láncolajzóra - így "gyüjtést" rendezünk, mert 10db-nak össze kell jönnie ahhoz, hogy a nyáklapokat legyártsák.
Ha jó az infó akkor kb 5000ft lenne/db. (ha megvan a 10 ember akkor derül ki egész pontosan. 2 éve 3800ft volt....nem tudni mennyit változtak az árak
Amit tud!
- Simán adsz neki egy kapcsolt 12V-ot
- Értelemszerűen becsövezed egy akármilyen tartálytól - a mágnesszelepen át - a láncig a rendszert.
- Ezt az elektronikát rákötöd a mágnesszelepre
A nyáklapon van egy 3as kapcsoló. Azokkal tudsz variálni olyan témában, hogy
1., hány másodpercenként nyisson a mágnesszelep
2., hány másodpercig legyen nyitva
Az elektronika tartalmaz egy
- LED visszajelzést - így látod hogy mikor kapcsol be - és meddig van kapcsolt állapotba
- egy esőkapcsolót, ami ON állásba bármilyen állásban van az elektronika FELEZI az időt
- egy külső pótmétert, amivel kézzel is tudod szabályozni bizonyos mértékben.
- bekötési lehetőség üres álláshoz.... vagyis üresbe nem kapcsol...
Nekem most úgy van beállítva hogy kézzel majdnem 25 és 73 másodperc közt tudom állítani. A maximális lehetőség 80 és 128 másodperc közti lehetőség.
A vezélés nekem kint van a fejidomba, de ugye bárhol-bárhogy elhelyezhető, hiszen nem sok helyet foglal, szóval akr egy kis dobozt is gyárthatsz a kormányra. Az elekronika szintén nem foglal sok helyet. (Az nekem bent van a fejidomban a lámpa mellett)
Lichtblau Erik (Szintén banditás) 100.000km -ert ment el vele eddig, ha az Én szavam kevés lenne.... de az AKMT berkeiben van még vagy 5-10 ember akinek van (DL-es csürhe:-) - szóval tudjuk milyen.
A lényeg hogy sajna kellene még pár ember, mert 1-2db nyáklapot nem akarnak legyártani.
Nekem ilyen és így van elhelyezve.....de már volt fent párszor.
Amit neked kell beszerezni hozzá:
- tartály pl. 590ft http://www.zsombishop.hu/product_info.php…
- mágnesszelep pl.7500ft http://metroman.unas.hu/…/Uzemanyag-szelep-benzinszelep-BEN…
Persze az ebayen, alin olcsóbb.......
http://www.ebay.com/sch/i.html…
összességében ha "gyors" megoldás kell vagyis idehaza veszel mindent, akkor is ~ 13000ft-ból megvagy és ennyi.... utána már csak olajat kell venned néha....nagyritkán.
Én 2009 óta használom....
Nincs gond hogy milyen, mekkora a cső.....nem felejted el nem elzárni...... és a csöveknél sincs gond hogy bekeményedik az olajtól.
NEKEM EBBEN SEMMI ÜZLET NINCS! MÁSNAK SE.....csupán megkértek hogy jelezzem itt is, mert az a 1-2-3 jelentkező addig vár amíg nincs meg a 10. is.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#82629) -Mike-


-Mike-
addikt

Gopro-soktól, motovloggerektől kérdezném vagy aki már próbált ilyet, hogy mivel lehet a legjobb felvételt készíteni, ami a motor hangját is nagyon jó minőségben rögzíti? Vagy irányítsatok a megfelelő helyre, köszi.

(#82630) emre válasza V.Stryker (#82628) üzenetére


emre
veterán

Én egy ilyent vettem erre a célra, meg egy aprilia olajpumpát 2.5k-ért. Lassan neki is kellene állnom összerakni.

(#82631) V.Stryker

Ezért szokták a a motorfűrész lánckenő olajat ajánlani hozzá. De szerintem elhanyagolható probléma. Mert mi történhet? Vagy keveset kap, szóval mintha ha nem is lenne fenn, vagy 50 km-en elfolyik az 500-ra szánt mennyiség, és takaríthatsz utána egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#82631) V.Stryker válasza emre (#82630) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én egyetlen egy dolognál vagyok megakadva, ami miatt még nem álltam neki. Hogy nem látom a viszkozitás problémájának megoldását. Ugye hidegben a hideg olaj nehezebben folyik, akkor tuti nem annyi lesz a csepp, melegben meg pont több.

Mondjuk akinek van, azt most épp azt írja,hogy a blokk mellett van a tartály, így az mindig felmelegíti az olajat, soha nem lesz hideg, majd az elején, így a meleg körülményekre kell belőni.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#82632) mindkilla válasza -Mike- (#82629) üzenetére


mindkilla
tag

Valószínűleg külső mike ( :DDD ) kihúzva a kipufogóhoz.

(#82633) V.Stryker válasza emre (#82630) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem is első gondolatom ez az időzített relépanel volt. De aztán az én forrásomat is megnéztem, azzal 3500 körül jött volna ki, ez meg direkt ehhez van, tud még pár okosságot, pl az üresben nem kenést, az esőben duplázást.... nem éri meg kisérletezgetni, saját megoldással azért az 1500 forintért. Így rendeltem én is egyet. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#82634) emre válasza V.Stryker (#82631) üzenetére


emre
veterán

Ja, és még egy a gravitáció, viszkozitás témájához.
Én ezért vettem a szivattyút. :)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#82635) tboldi válasza -Mike- (#82629) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem a legelegánsabb megoldás egy külön diktafont rakni valahova, ahol szélvédett (ülés alatt, topcase, táska...). Csak macerás utólag összeszinkronizálni a videóval.
Szoktak még kamerába dugható mikrofont is használni, szintén szél elől elzárva, de ez meg a kábel miatt nem a legjobb, plusz nyitott tok kell a kamerához.
Vagy esetleg még a döglött macska, ami szóba jöhet. :D

(#82636) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#82620) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egyszer "cihopatáztam" tavaly egy fél délutánt, és akkor tényleg 4,8-ra jött ki (szűk 200km-ert mentem, előtte/utána tankolás, mindig csurig). Amúgy továbbra is kijövök 4,0-4,1-ből, pedig a nagy plexi óta gyorsabban járok. :B

(#82624) V.Stryker: nőt, motort, bakelit lemezt nem kérünk, és nem adunk kölcsön. Soha! :D

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#82637) CyberPunk666 válasza -Mike- (#82629) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A jó hang csak külső mikrofonnal oldható meg. A jó szélvédettség alapfeltétel hozzá.
Van az SM oldalon egy saját topic ennek a témának.

[ Szerkesztve ]

(#82638) Topiccsendőr válasza emre (#82634) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez szivattyu, vagy szelep?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82639) V.Stryker válasza emre (#82634) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miért jobb a szivattyú? Értem én hogy szíjja, de mennyire fogja színni meg tolni? Nem fog spriccelni? :) Győzz már meg, hogy nekem is az kell-e. :D

Bogyó bá': Na az ilyen népi bölcsességekért (is) kedveljük az idősebb korosztályt. :R

Persu: Te hogy viszonyulsz a láncolajozáshoz túramotor tekintetében? :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#82640) HSM válasza emre (#82630) üzenetére


HSM
félisten

Hehe, nekem is egy ilyen figyel a polcon, (mondjuk picit többért vettem) hogy egyszer hátha lesz időm és kedvem összeépíteni.
Viszont legjobb tudomásom szerint ennek megfelelő jel kell, hogy pumpáljon, erre nem elég csak rákötni a 12V-ot, megfelelő négyszögjellel kell elvileg etetni. :K

(#82639) V.Stryker: Mert szivattyú pontosan annyit pumpál, amennyire vezérled. ;)

Van amúgy egy komplett német DIY-rendszer is erre... [link] ;)
Szerintem ez a legtutibb, bár némileg drágább, mint az itthon divatos rendszerek, de sokkal kultúráltabb is.

[ Szerkesztve ]

(#82641) runner 125 válasza -Mike- (#82629) üzenetére


runner 125
nagyúr

[link]

Jó cucc, német forumokon találtam, sokan használják, én is most rendeltem.

A lényeg, h célszerű zárt, szélvédett helyre rakni, nyilván bekábelezve. Ezt egy egyszerűbb mikrofonnal annó Jack toldóval oldottam meg, amit behúztam a kabátomba. Így ha felülsz, csak rá kell csatlakozni a telepített mikrofon kábelre és kész a kapcsolat.
Az ülés alatti kipufogók miatt ilyen szempontból nekem szerencsés, mert szélmentes övezet, mégis ott van a dob mellett.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#82642) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#82639) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha ez egy ditech "szivattyu" akkor nem biztos, hogy sziv, mert pl a peugeotban a ditechnel csupan nyit egy szelep, de tovabbra is ejtotartalyos a rendszer...
En nem viszonyulok sehogy, ez teljesen kivul all az en izlesvilagomon :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#82643) -Mike- válasza runner 125 (#82641) üzenetére


-Mike-
addikt

Köszi, ez jó lesz.

(#82644) -Mosquito- válasza V.Stryker (#82628) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ugye rendelt a haver egy ilyen láncolajozót ami ~300ml [link] az istennek sem tudtam elhelyezni a csöppnyi Varán úgy, hogy esztétikus/praktikus legyen. (Bezzeg a haver az ülés alá tette,neki 10LITERES űr van. Ott még elfér 2db esőruha, szerszámkészlet,defekt javító)
Szóval én meg matekoztam,így eljutottam:
Lada fékfolyadék tartály: 650ft
Homasita : 2m szilikon cső :150Ft
Akvarisztika bolt műanyag csapok, 90°-os könyök kb: 700Ft - (ezt majd lehet cserélem fémre)
Ex csajom hozott infúziós cuccot,különböző méretű injekciós tűt :ingyen. Majd ledolgozom😂
Tartály 80w-90 hajtóműolajjal lett feltöltőltve az idom mögött van semmit nem látni. Kb 3-5ekm-re elég. Még fejlesztés alatt van de ígéretesnek tűnik .
Láncolajozó akkor éri meg ha sokat megy az ember, esőben hidegben/melegben is a motoron van. Másik meg öntisztuló a lánc jóval kevesebb szutyok marad rajta. Esetleg meg nem jó nem válik be akkor 5perc alatt leszerelhető az egész nálam.
Ötletek :[link]
Egyébként horror egy automatikus több funkciós jobb fajta olajozó 350 euró.

Amúgy életképes amit linkeltél az elektronika hasznos.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#82645) demars válasza RAiN91 (#82622) üzenetére


demars
addikt

Gyakorlatilag én is átmennék Győrön. :))
Elég hosszú (fárasztó) az út odáig. Vagy én vagyok puhány? :U

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#82646) imibogyo válasza -Mike- (#82629) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak szélvédett helyen lesz normális hangod, például ülés alatt...
Példa 1
Példa 2 (jobb)

(#82635) tboldi: Csak macerás utólag összeszinkronizálni a videóval.
2-3 gyorsat kell az elején duddantani, tapsolni, kiáltani stb... úgy, hogy mind a két mikrofon hallja és a jobb programok (Premiere Pro például ilyen program) automatikusan elvégzik ezt (itt talán jobban el van magyarázva) és hangminta alapján összeszinkronizálják a két fájlt (video és audio + külön audio). Megy duda és egyebek nélkül is, mert a teljes hangsávot elemzi a program, de egy ilyen kis egyedi hangmintával közel 100%-os lesz az automatizmus, ha pedig esetleg mégis tévedne a program, akkor emberi szemmel is jobban elemezhető/értelmezhető és korrigálható a dolog, ha van valami "kiugró" minta a grafikus megjelenítésben (egyébként szemre is nagyon gyorsan meg lehet ezt tenni a hangminta alapján). :K

[ Szerkesztve ]

(#82647) tboldi válasza imibogyo (#82646) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, tudom én, hogy nem olyan nagy meló a szinkron, de mégis macerásabb, mintha nem kellene az utómunkával szórakozni, hanem egyből ott a kész felvétel, jó hanggal. :)

Vegas-szal dolgoztam is, igaz, csak ilyen minivideókat csináltam gimiben diáknapokra, nagyon-nagyon amatőr szinten. :D

Pl.: 1., 2.

(#82648) -Mike- válasza imibogyo (#82646) üzenetére


-Mike-
addikt

Van még két megoldás.
Diktafonnal zsebben ahogy RJ csinálja: I use a Zoom H2N/H4N external sound recorder and place it in my Jacket pocket.)Vagy hátizsákban, ahogy Scaaf csinálja youtube - ZOOMH1

(#82649) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Reggelt Srácok,

én ilyen láncolajzót vettem, valamelyik nap majd felszerelem, utána megírom nektek hogy milyen.
Itt egy blog róla, de még ő sem tesztelte rendesen. Idézet a sráctól: :DDD
"A spriccelők mellett persze vannak a ronggyal áttörlők, az ecsettel felhordók, a fogkefével felsikálók, a meleg láncra fújók, a hideg láncra fújók, az előtte fekete kakast áldozók, az utána meditálók, a közben dúdolók, igazából nincs szabály, mindenki kitalálja vagy kigyakorolja, hogy esik jól."

Egyébként a német Amazonon nagyon jó értékeléseket kapott, ami nagy szó, mert ezek az átlagos, elnézhető hibájú cuccokat iszonyat módon lefikázzák. Úgy értem, ami egy magyar embernél még az "elmegy" kategória, a német kb. kivéreztetné a családját az eladónak.

Jó utat! :R

szerk.:
Aki tud németül: [link]

[ Szerkesztve ]

(#82650) imibogyo válasza tboldi (#82647) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát igen. A plusz munka az plusz munka, de azért az újabb programokkal nagyjából 3 kattintás és úgy 30 másodperc. Erre akartam célozni, hogy az azért nem kibírhatatlan, még ha egy kis plusz macera is...

Én csak olyan gagyi videókat szoktam csinálni, amik nem igényelnek plusz munkát. A legutolsó "munkám" egy egyedi damilos szegélyvágó fej volt (videók között ott van, hogy hogyan muzsikál), mert baromira utáltam már az állandóan letekeredő gyári vackokat... NA ezekhez a mesterművekhez biztosan nem kell utómunka... :B

(#82648) -Mike-: persze van még sokkal több is... :K Láttam én már mosdószivacsba beleapplikált mikrofont is a kormánykiflik közé nyomva és annak is tök jó hangja volt. Schaaf videóját is ismertem. A lehetőségek tárháza végtelen. Én csak a nekem legszimpatikusabbat említettem meg.

Ha nekem most úgy lenne pénzem, ahogy nincs, én a Sonynak venném meg valamelyik PCM-D kütyüjét. Valami hihetetlen minőségben képesek rögzíteni (még ha ez a minta fájl nem is legjobb a rengeteg visszaverődés miatt, de most melóban nincs időm keresgetni). ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.