Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) csongi válasza canniball (#17348) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem ez szép és látványos. Láttam Kiskőrösi sisakot le esni 1000méterről. Majd egy karcolás nélkül megúszta kalandot , igaz vissza pattant vagy 10 métert. Azok a sisakoknak amelyeknek van minősítése biztosan jó héjszerkezetük van. A kérdés az hogy az energia elnyelő betét mennyire jó. Nem látok olyan tesztet ahol megmérnék a sisakra ható erőnek hány %halad tovább és hány % oszlik el a teljes felületen. Pedig a gerinc protektoroknál ez nagyon fontos tényező. Így nem lehet ez másképp a fejvédőnél sem. Szóval az megnyugtató hogy a héjazat nem törik el, vagy a plexi egybe marad, de ha csak ennyi a védelem és az ütés energiája egyenes hatol az ember agyáig akkor csak a töréstől véd meg, attól ugyan úgy kómás állapotba lehet kerülni. Legalábbis én így gondolom, de lehet tévedek.

(#17352) Archer válasza csongi (#17351) üzenetére


Archer
őstag

Az igazság valahol a baromi drága és a nagyon olcsó között lehet félúton amire már lehet mondani, hogy kellően véd mégsem szálltak el az árával. Nem gondolom, hogy egy 100k-s dupla védelmet adna egy 50k-s sisakhoz képest de hogy egy 10-15k-s meg egy 50k-s között nagy ugrás van, az tuti. Szerintem a biztonság hamis illúziójába ringatja magát, aki elhiszi, hogy a 10-15k-s megfelelő védelmet ad. Persze az ár csak egy dolog de mivel nagy a verseny itt is, ezért lehet mondani, hogy viszonylag átlátható a kínálat a különböző árkategóriák szerint.
A kereskedelmi forgalomhoz szükséges minősítésekről: annyi ócska, hulladék, semmitérő (nem ragozom tovább) terméket látni a boltok polcain úgy általában, hogy én nem nagyon venném készpénznek ezeket a jóváhagyásokat.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#17353) csongi válasza Archer (#17352) üzenetére


csongi
veterán

Jaja, ezért választottam én is a grex-et, ez is egy arany középút. :)
Loguth-ba tesztem, ha érdekel :D

(#17354) Integra válasza KoVee84 (#17344) üzenetére


Integra
titán

ez csodás :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17355) Djuree válasza csongi (#17353) üzenetére


Djuree
félisten

nekem is grex van, jó sisak az, de idén valszeg cserélem, már van vagy 10 éves.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17356) Djuree válasza KoVee84 (#17344) üzenetére


Djuree
félisten

baszki :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17357) tutis válasza fattyu (#17349) üzenetére


tutis
őstag

Ez azért nem teljesen így van.. A különböző héjszerkezetek máshogy oszlatják el az ütés energiáját, egy olcsó műanyag sisakban jobban meg fogod érezni a perecet mint egy drágább üvegszál vagy karbon kevlár sisakban.. A műanyag (ABS kompozit és társai) túl merev anyag, így kevesebb energiát tud eloszlatni a felületén..
Saját tapasztalatomból is kiindulva, az olcsóbb sisakomban elesve agyrázkódásom lett, a drágábban elesve meg alig lett bajom, pedig a drágább sisakos perecem nagyobb volt, jobban bevertem a fejem az aszfaltba :DDD
Én azt mondom hogy sisakon nem igazán érdemes spórolni, persze azért az nem spórolás hanem józan ész hogyha van egy sisak feketében mondjuk 50ezer, színesben ugyanaz meg 100ezer, na ott tényleg az olcsóbbat kell venni :DDD
Ráadásul a kényelmi szempont nagyon fontos a sisaknál, mivel ezt a "funkcióját" használja az ember mindig, a védelmet ritkábban..
PL az olcsóbb sisakomban csak városban járkálok, könnyű sisak, városi krúzoláshoz megfelelő.. De pályára nem mennék fel vele ahol sebesség van, mert egy bizonyos tempó felett rázza a fejemet a szél..(180+)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#17358) fattyu válasza tutis (#17357) üzenetére


fattyu
veterán

A második felében ugyanarról beszélünk.ezt mondtam hogy aerodinamika kényelem anyagok ezek azok amiktől drágább lesz és van értelme esetleg költeni. ( rikító színek is menthetnek életet de nyilván nem jójenzó jepjika 40ezres felára :D )

Viszont az hogy te az adott esést nagyobbnak életed meg közel sem jelenti azt hogy a buksid is akkora sallert kapott. Minden baleset más és más, és itt egy kettes halmazból messzemenőt levonni azért nem könnyű. Szerintem a héj anyagánál az is fontosabb hogy JÓ méret legyen a fejeden.

Szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17359) Djuree válasza tutis (#17357) üzenetére


Djuree
félisten

én a 20k-s grexben estem és azt se éreztem h beütöttem a fejem, csak otthon láttam a sisakon egy mély horzsolást. igaz lassan mentem, nem estem nagyot. egy komolyabb sisak azért csak jobban véd. de a 100k-s kategória sztem már túlzás. legalábbis nekem közúti használatra, aki nem megy 120-nál többet. versenyre ahol mennek 220-240-el vagy még többel oda kellhet.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17360) tutis válasza fattyu (#17358) üzenetére


tutis
őstag

Az a baj hogy a kettes halmaz nem kettes hanem ha jól számolom vagy 6 :DDD :DDD
Szerintem meg mindennek passzolnia kell, méret, héjszerkezet, stb..
60-80-ért már nagyon jó sisakokat lehet kapni, ennél többért én sem vennék, szerintem nálam 80 ezer a plafon... Afelett már csak a márkát meg a reklámot fizeted meg, nem a védelmet,/kényelmet..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#17361) csongi válasza Djuree (#17355) üzenetére


csongi
veterán

Beszéltem az egyik értékesítővel. Tudom ez nem sokat jelent, az ő véleménye az hogy a lexán héjszerkezet sérülés mentesen nem veszít a védelmi állapotából, a garancia időn túl sem. Az ABS sisakok 3-4 év, és állítólag kb 5 évente már illik cserélni, de szerintem azok a műanyagok közel sincsenek akkora természeti kitételnek, hogy befolyásolja az anyag tulajdonságát. Persze aki a napon tárolja a buksit az már más eset. Jó lenne egy olyan teszt ahol a héjat tesztnék éveken keresztül kitéve az természeti elemeknek, és kiderülne, mennyit is bír ki :)

[ Szerkesztve ]

(#17362) zsolt19900 válasza csongi (#17361) üzenetére


zsolt19900
őstag

amennyiben lenne ilyen teszt, attól fogva olyan sisakokat amelyek megbuktak az égegyadtavilágon nem venne senki :P :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17363) vendingo válasza zsolt19900 (#17362) üzenetére


vendingo
veterán

Nem mindenki olvas teszteket...
Sokan csak bemennek a boltba, megtetszik neki a festése, meg a mintái és megveszi.
Nagy az isten állatkertje.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17364) Djuree válasza vendingo (#17363) üzenetére


Djuree
félisten

kocsit is tudnád hányan vesznek így. ismerős: "megvettem mert olyan szép színe van" :W ráadásul férfi :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17365) vendingo válasza Djuree (#17364) üzenetére


vendingo
veterán

Kereskedelembe dolgozok, nekem nem kell mondani..

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17366) lujo10


lujo10
aktív tag

A sisak témához kb. annyit, hogy nálunk a végeken a teljesség igénye nélkül ez a kínálat:
[link]
[link]
[link]
Szerintem nyilvánvaló, hogy sokan miért vesznek ilyen bukóhoz hasonlító valamit:
1. nincs pénze drágábbra (szívesen venne minőségibb cuccot, de másra is kell a pénz),
2. esetleg 50K-ból megvan az utasbukó is,
3. szereti azt megvenni, amit megtapogathat és felpróbálhat (én is, csak ha kell én utánamegyek),
4. előítéletei vannak a netes rendeléssel kapcsolatban (ismerethiány, esetleg negatív történetek),
5. letojja az egészet és csak a rendőr miatt csap a fejére valami (szervdonorok csapata),
6. mit tudom én, stb.....
A felsorolás természetesen nem teljes, de én nagyjából így látom a helyzetet.

Na, akkor most már lehet megkövezni ;)

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#17367) Djuree válasza lujo10 (#17366) üzenetére


Djuree
félisten

a pénz is sokat számít, sőt sztem a legtöbbet itt nálunk. kevesen tudnak csak sisakra kiadni egy motor árának a tizedét, 50k-t....és még az nem is olyan nagyon drága sisak...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17368) csongi válasza Djuree (#17367) üzenetére


csongi
veterán

Itthon a pénzel van a legkevesebb baj ! Mert nincs!!

(#17369) SirKero


SirKero
őstag

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Találtam egy kereskedőt aki aránylag korrekt áron beszámolná a robogómat. Na már most. Ezt a két motort néztem ki nála ami a költségvetésembe is bele férne. Szakemberrel még nem nézettem őket csak érdeklődés szinten voltam nála ( közel van és egyébként is útba esett )
Szerintetek melyik lenne a jobb vétel ha mondjuk mind kettő egyforma műszaki állapotban van?
Honda CB 500
Kawasaki ER-5

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#17370) canniball


canniball
nagyúr

Mindenkinek köszönöm a véleménynyilvánítást!
Hogy őszinte legyek a csongi által említett energia-elnyelés eszembe sem jutott eddig. :B

A helyzet az hogy cca. 30k-ig keresném azt a sisakot, ami ebben az árban a legjobban megéri. Tudom ez szerény keret, de sokkal többre most nem igen futja így ebből kénbe kihozni a legtöbbet. Persze nem pályára kell, hanem túrázgatáshoz és egyéb "lightos motorozgatáshoz". Kivehető-mosható bélés alap, a beépített napszemüveg nem hangzik rosszul de nem tudom ez valójában mennyire hasznos, mint ahogy a bogárhálóról sem tudom hogy érdemes-e ragaszkodni hozzá, úgy látom ez elég ritka tartozék.
Egyik ismerős javasolta hogy a Sharp tesztben 5 csillagot kapott bukókat nézegessem, de persze azok az árak... Ő ez alapján vett egy Nitro Aikidot, de ez az én keretemen már túlmutat, ráadásul azt mondja róla hogy szélzajos. Most hogy megint bogarásztam ráakadtam az MT Revengere, ami bár az oldal irányú teszteken nem szerepelt olyan jól mint a Nitro de azért rosszul sem és úgy tűnik belefér a keretbe.
Kérdés szerintetek mennyire korrekt a teszt-metódus? Illetve vajon abban pontosan melyik MT Revenge szerepel? Mert az iménti linken nekem úgy tűnik hogy a Brave és az in Flames verzió nem csak festésben hanem valamennyire formában is eltér, illetve ott van még a Carbon verzió, és ezek csak azok amiket egy hirtelen kereséssel találtam így lehet több is van még...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17371) #25954560 válasza canniball (#17370) üzenetére


#25954560
törölt tag

szelzaj ne legyen sztem szempont. es mekkora sebessegnel, micsodan ulve szelzajos?
hasznalhatsz fuldugot, itt sokan szeretik.

(#17372) canniball válasza #25954560 (#17371) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem is az a legnagyobb bajom vele, hanem az ára: 45-50k-ért mérik (és mint írtam kb. 30k lenne a keret).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17373) csongi válasza SirKero (#17369) üzenetére


csongi
veterán

Nem ismerem a típusokat, de a Honda az Honda a mondás szerint. Viszont drágább hozzá minden.
Itt vannak tapasztalatok.

Kínainak mondják, de Spanyol tervezés és Kínában gyártják az LS2-es sisakokat, jó teszt eredménnyel, és 30K körül van. Ár érték arányában volt teszt győztes.
Vélemyények
Pl árak:

[ Szerkesztve ]

(#17374) #25954560 válasza canniball (#17372) üzenetére


#25954560
törölt tag

persze.
annyit irtam h sztem 30k korul ne vedd figyelembe a szelzajt. kenyelmes legyen hosszutavon es vedjen.

(#17375) Backspace válasza SirKero (#17369) üzenetére


Backspace
tag

Én sokat szemeztem a Kawával. Ott azért van egy vízhűtés valamint nekem spec jobban tetszik!

(#17376) SirKero válasza csongi (#17373) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi. :R
Ezeket meg amit a gugli kidobott teszteket már mind végig vizslattam :P
Én is a Honda felé kacsintgatok de meghallgatok minden véleményt ( főleg aki ért is hozzá ) :B
Speciel engem az érdekelne,hogy számít -e a két év korkülönbség a 7 LE plusz vagy melyik kényelmesebb két személlyel túrázni stb.

(#17375) Backspace A CB 500 is vízhűtéses :U

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#17377) canniball válasza #25954560 (#17374) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze persze, a szélzajt nem is arra írtam hanem a Nitrora. 30k-ért nincsenek extra igényeim. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17378) KoVee84 válasza canniball (#17377) üzenetére


KoVee84
senior tag

Használt sisak esetleg szóba jöhet?
kepesmotor.hu-n sokat találhatsz

(#17379) canniball válasza SirKero (#17376) üzenetére


canniball
nagyúr

Én ugyan nem értek hozzá, csak hozzád hasonlóan a tesztekre tudok hagyatkozni (én is ezt a kategóriát nézegetem), azok között viszont találtam olyat is (a sok pozitív vélemény között) amelyik nem dicséri a Kawasakit (rövid időn belüli korrózió); illetve ha lehet hinni nekik ehhez az alkatrész is nehezebben szerezhető be. A Hondáról viszont csak jót olvastam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17380) csongi válasza canniball (#17377) üzenetére


csongi
veterán

#17373 neked is írtam, csak lemaradt a megszólítás :)

(#17381) canniball válasza KoVee84 (#17378) üzenetére


canniball
nagyúr

Inkább maradnék a bolti/új vásárlásánál. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17382) canniball válasza csongi (#17380) üzenetére


canniball
nagyúr

Bocs, még a szerkesztés előtti verziót láttam.
Hogy őszinte legyek engem inkább elrettentenek azok a vélemények...
"1 méterről kézből, a tetejére leejtve megrepedt a héj!, és nem csak a lakkozás." :Y

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17383) zsolt19900 válasza canniball (#17372) üzenetére


zsolt19900
őstag

én 32k ért vettem a cabergemet v2 407 asszem, van benne napszemcsi is a szellőzése jó, a plexi mechanika határozott, kényelmes és van elég sok féle mintában -már akinek ez számít- fehér, matt ill. fényes fekete és rajzos nekem a rajzos került 32be a többi 29körül volt

mosható kiszedhető bélés, O gyűrűs csat vagy minek mondják, a lényeg hogy nem az a meghúzom és kiold csatos

nekem eddig bevált :)

szerkesztés: jajj láttam nézegetted az MT sisakokat, hát hát :D én olyant próbáltam de pl amikor rátaláltam a száberzsre a minőségi szint pöppet megugrott felfelé :) nem akarok megbántani senkit, de ezek az MT-k eléggé satnya hatást nyújtanak számomra legalábbis :) és hozzáteszem hogy abból a 3xles ment rá a fejembe száberzsből pedig L esem van :D szóval ennyit a méretezésükről is :)

a napszemcsi pedig jó dolog, ha épp olyan helyre érsz ahol vakít a szemedbe a nap, fogod lehajtod, amikor meg nem kell felhajtod :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17384) -Mosquito- válasza SirKero (#17369) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szia,
E kettő közül a Kawa tűnik jobbnak. Bár én inkább a Hondát venném,de nem ezt a belinkeltet mert az eléggé leharcolt,kókányolt gép. Kawán tanultam,könnyen hamar megszokta az ember. Honda mellett szól az erösebb motor,két tárcsafék,megbízhatobb,ha netalántán kell valami,elterjedtebb több alkatrész van hozzá. Szakembert/szerelőt vigyél! Kintről behozott motoroknál minden elképzelhetö. :U A vázat alaposan nézzétek át,csavarodás sérülés,rozsdásodás miatt!!

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#17385) Backspace válasza SirKero (#17376) üzenetére


Backspace
tag

Sorry, összekeverhettem egy másikkal! :W

(#17386) -Mosquito- válasza canniball (#17382) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Isminek Caberg Sintesi van. Most kb két éves és meg van repedve a tarkó részén két helyen is,úgy hogy le sem ejtette! :Y Cseppet többet várna el az ember ennyiért,ilyen márkától.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#17387) lujo10 válasza canniball (#17381) üzenetére


lujo10
aktív tag

Szerintem azért vedd fontolóra KoVee84 tanácsát és nézz szét néhány oldalon, ahol használt bukókat is hirdetnek. Sokszor lehet találni gyakorlatilag 0 Km-s méretproblémás minőségi bukókat időnként nevetséges áron.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#17388) canniball válasza zsolt19900 (#17383) üzenetére


canniball
nagyúr

Az MT-t a linkelt teszt és az ár alapján néztem. Úgy látom az általad említett típus is ugyanúgy szerepelt a tesztben és az ára is rendben van, köszönöm a tippet! :R
Viszont nincs bogárháló és úgy látom nem zárható a szellőző, ez nem gáz? :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17389) tutis


tutis
őstag

Na kész lett a bőrruhám, maximálisan elégedett vagyok vele. Igaz át kellett teljesen festeni mert a gyári színt se géppel, se kézzel nem lehetett kikeverni, de nem bánom, amúgy is inkább pirosas vagyok mint narancsos :)
Miután kiderült hogy nem lehet befesteni a gyári színre, felküldték a ruhát újra hogy válasszak hozzá színt.. Megbeszéltük hogy ferrari piros valamelyik árnyalatát választom, felküldték hogy nézzem meg a színeket, és így ki tudtam választani hogy melyik árnyalat a megfelelő, tehát kiszolgálásból is csillagos ötös..
A vállán és a karján látszik még egy kicsit a sérülés, ott a piros szín nem fogta be teljesen, azaz átüt de piroson a fekete sérülés, de ezt előre mondták és tudtam..Ha sötétebb árnyalatot választottam volna akkor befogta volna, de nem akartam sötétebbé tenni a ruhát..
Csak ajánlani tudom őket: Baranyi Szűcs Műhely

De beszéljenek a képek.

ízelítőül egy előtte utána kép:

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#17390) csongi válasza canniball (#17382) üzenetére


csongi
veterán

Akkor hagyd, ha kételyed van nem szabad megvenni.
Caberg sisakok jó minőségűek és kedvező áruk van. Márciusban Hungexpo. Állítólag jó kis akciók szoktak lenni.
Nekem a Ceberg sisakomon( dowtown S nyitott) nem lehet szellőzést zárni, és túl sok levegő megy a szemembe, igen csak begyulladt és kiszáradt tőle.

[ Szerkesztve ]

(#17391) canniball válasza -Mosquito- (#17386) üzenetére


canniball
nagyúr

Ne bizonytalaníts el teljesen! :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17392) canniball válasza lujo10 (#17387) üzenetére


canniball
nagyúr

Alapvetően nincs ellenvetésem a használt vásárlás ellen, feltéve hogy ért az ember ahhoz amit keresget. Ez viszont nekem abszolút ismeretlen terület. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17393) canniball válasza csongi (#17390) üzenetére


canniball
nagyúr

"Caberg sisakok jó minőségűek és kedvező áruk van."
Megint tanultam valamit. :)

"Nekem a Ceberg sisakomon( dowtown S nyitott) nem lehet szellőzést zárni..."
Nyitott sisakon hogy lehetne zárni a szellőzést? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17394) csongi válasza canniball (#17393) üzenetére


csongi
veterán

Ez egy régi típus, akkor nem volt lehetőség rá. A mostani Grex-em is nyitott-zárt. Azon már lehet a szellőzést szabályozni.

(#17395) canniball válasza csongi (#17394) üzenetére


canniball
nagyúr

Mármint amikor rajt van az "álla", nem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17396) csongi válasza canniball (#17395) üzenetére


csongi
veterán

(#17397) zsolt19900 válasza canniball (#17388) üzenetére


zsolt19900
őstag

nincs bogárháló, eddig alul nulla azaz 0 bogár ment be :D mindig a nyitott plexin kapom be őket :D

az első nem zárható szellőző nekem nem gáz, nem közvetlenül jön a képembe amúgy sem, hanem felvezeti a plexire, így mindig frankó a plexi nem párás, sose rimánkodtam még az miatt -pedig mentem már 1-2 fokban is- hogy zárható legyen :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17398) canniball válasza csongi (#17396) üzenetére


canniball
nagyúr

Láttam...illetve egész pontosan a képeket megnézegettem. :)
Ezért is kérdeztem úgy, hogy ugye arra gondolsz hogy elől akkor zárható a szellőző-nyílás amikor fent van az "álla"? Hiszen amelyiknek nincs ilyen, kvázi "teljesen nyitott" azon hogy is lehetne zárni az első szellőzést?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17399) Archer válasza canniball (#17370) üzenetére


Archer
őstag

Itt is érdemes körülnézned, 30 körül már van náluk Suomy.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#17400) canniball válasza zsolt19900 (#17397) üzenetére


canniball
nagyúr

"...eddig alul nulla azaz 0 bogár ment be"
Addig jó. De elég egyszer kikapni egy berepülő darazsat... ;]

"mindig a nyitott plexin kapom be őket"
Akkor minek nyitogatod? :D

"...felvezeti a plexire, így mindig frankó a plexi nem párás, sose rimánkodtam még az miatt -pedig mentem már 1-2 fokban is- hogy zárható legyen"
Az jól hangzik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.