Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) Topiccsendőr válasza fagylalt (#16450) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ha összeraktam elmondom, de bőven megüti a 130 at. óra szerint 170 et vinnie kell.
4T megbizhatóbb választás lenne, írtam is, h szerintem te nem ilyen motort akarsz.
egy sportmotor mindig is pénztemető dolog.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16452) Pocee válasza Topiccsendőr (#16449) üzenetére


Pocee
senior tag

nekem volt a duplakereklámpás nsr-em asszem 92-es évjárat volt és annak nicasilos volt a hengerfala.és kurvára ment,emlékszem először nem is mertem 7ezer fölé pörgetni mert azt hittem,hogy leszakadok,olyan volt mint amikor 7-8 évesen átraktam a simsont kettesbe és kinyílt a világ.
Most a 450es cross meg az ezres országúti nem okoz olyan eufóriát és soha semmi nem is fog.
(kicsit megrohantak az emlékek sorry :DDD )

Mr.Brightside

(#16453) fagylalt válasza Topiccsendőr (#16451) üzenetére


fagylalt
senior tag

Igen tudom, hogy megbízhatóbb, meg gazdaságosabb a 4T, de lusták. 4T csak 400-5-600ccm fölött érdemes venni, mert ez alatt a teljesítmény kárára megy.

Az nekem bőven elég (egy ideig :D ).
Személy szerint akkor az RS125 ajánlod?

(#16454) Topiccsendőr válasza fagylalt (#16453) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

sztm RS. anank van a legjobb váza, blokkja, futómve.

Pocee
nézegettem néhány manualt, tényleg nikaszilos még a 87 es is.
egész jó megoldásai voltak, ugyanaz a blokk van a crm ben is, csakhát 89 től 99 ig változatlan minden. utána nem is nagyon gyártották. persze hogy fejlettebb az RS.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16455) Archer


Archer
őstag

Egy kérdésem lenne. Nézegetem most a kesztyűket, a mostaninál szeretnék egy kicsit komolyabbat, találtam egyet ami árban is rendben lenne meg nem is tűnik gagyinak, annyi, hogy a kisujj meg a gyűrűs ujj nincs összevarrva, viszont a tenyéren Knox protektorok, a többi meg titán. A márka nekem nem mond semmit, elvileg valami japán. Ez az. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#16456) Integra válasza ujskodas (#16412) üzenetére


Integra
titán

jók a spidi kesztyűk nagyon. de ha nincsen csuklójánál tépőzár, tovább nézelődnék. esésnél bizony lejöhet a kesztyű, ha nincsen rajta.. és elsőr úgy tűni, hogy ezen a kesztyűn nincsen. ha van, akkor tegyél rá, vedd meg kékben, a biztonság az első.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16457) stifi válasza ujskodas (#16407) üzenetére


stifi
senior tag

szerintem ezek a bőrápolók a tipikus lehúzás kategória (nem is beszélve a tisztítószolgáltatásokról, ahol akár harmicezret is elkérnek egy fullos bőrruha felújításért):)
(mondjuk ha már nagyon viseltes a ruha, lehet megéri...)

natúr gyógyszertári testápoló, 'sztkész. nekem még mindig vár a téli elrakásra, ott lóg a szobaajtón...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#16458) Integra válasza stifi (#16457) üzenetére


Integra
titán

nézd, én biztos nem fogom testápolóval bekenni a bőrruhám, ahogyan az autóm bőrüléseit sem, az kéne még hogy beülök és elkezdek benne csúszni meg illatozni:DDD pár ezer ft-os bőrálpoló sok-sok éven át kihúzza, ennyit meg nekem megér a sok bőr felületre.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16459) lujo10 válasza ujskodas (#16406) üzenetére


lujo10
aktív tag

Én az ülésre bőrolajat szoktam használni 100ml-s kiszerelés, nem volt egy 1000-s sem és van belőle színes is, ha nagyon kopott lenne a bőr. A lányom dzsekijét pedig méhviaszos bőrápoló balzsammal szoktuk lekenni, nem csak szép lesz tőle, hanem nagyon jó illatot is kölcsönöz neki, ennek az ára kicsit több, de ez sem egetrengető.

(#16411) ALI_G: a babaolajat nem szívesen használnám, már csak azért sem, mert a napraforgóolaj napraforgóból, az olívaolaj olívából készül, ennek alapján a babaolaj csak egy dologból készülhet... :DDD

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#16460) stifi válasza Integra (#16458) üzenetére


stifi
senior tag

direkt írtam hogy natúr, semmi illata nincs és pár óra alatt beszívódik, csak rugalmasságot hagy maga után (főleg ha utána még el is rakod télire pár hónapra)
persze ha nem sajnálod rá a lét, tök jó a a márkás bőrápoló cucc is - csak azt mondom hogy a márkajelzésen kívül semmivel sem tud többet mint egy 250ml-es, 600 ft-os gyógyszertári nulla adalékos természetes testápoló :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#16461) ujskodas válasza Integra (#16456) üzenetére


ujskodas
tag

Azt írja, hogy egy van rajta, de szerintem az nem a csuklónál, hanem az alkarra eső részen van. Az Alpinestar- omon van egy a csuklónál és egy kicsit feljebb. Viszont az tavaszi - őszi inkább, nyáron iszonyatosan meleg. Tavaszig még van időm szétnézni.
Használtat szabad venni kesztyűből? A fiamnak néztem egy Daineise-t 10 ezerert.

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#16462) ujskodas válasza Archer (#16455) üzenetére


ujskodas
tag

A képeken kívül valami link? Ára?
Közben megtaláltam. :(((

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#16463) ujskodas válasza ujskodas (#16461) üzenetére


ujskodas
tag

Na ez van most nekem: [link]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#16464) Archer válasza ujskodas (#16461) üzenetére


Archer
őstag

Ismerem azt a kesztyűt, szerintem annyit simán megér, nagyon jó a kidolgozása viszont csak szimpla tépőzáras, alul a csuklónál nincs rajta.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#16465) Ramius válasza Archer (#16455) üzenetére


Ramius
őstag

Biztos csak én nem tudom, de miért varrják össze a kesztyű ujjait? :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#16466) .mf válasza Ramius (#16465) üzenetére


.mf
veterán

Páran nagyobb, tempósabb versenypályán már otthagyták a kisujjukat azért, mert az érkezett le először...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16467) Integra válasza ujskodas (#16461) üzenetére


Integra
titán

nem vennék olyat, aminek nincsen a csuklónál plusz rögzítő tépőzára. akármilyen jó is a kesztyű.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16468) ujskodas válasza Integra (#16467) üzenetére


ujskodas
tag

Én is ezért variálok rakta. Megszoktam amásikon, hogy ott is van.
A Vatera-s olcsó (23 ezres) Alpinestars Gp-ről mi a vélemény? Eredetinek hirdeti, valóban az lenne? Mindjárt megkeresem, linkelem.
Ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#16469) TayRol válasza ujskodas (#16468) üzenetére


TayRol
veterán

ilyent gyűrtem vagy másfél évig, nagyon jó kesztyű!

(#16470) Archer válasza .mf (#16466) üzenetére


Archer
őstag

Ennek ellenére azt néztem, hogy a csúcs hiper szuper kesztyűk legtöbbjénél még sincs összevarrva, pedig aztán nem kell űrtechnológia egy bőrdarab odavarrásához.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#16471) ujskodas válasza TayRol (#16469) üzenetére


ujskodas
tag

Szerinted eredeti? Meg olvasd el a vásárlók visszajelzéseit is.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#16472) Integra válasza ujskodas (#16468) üzenetére


Integra
titán

nekem nincsen alpinestars motyóm, így nem sokat tudok hozzá tenni, de ahogy látom, rolibácsi már megaszonta a tutit :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16473) TayRol válasza ujskodas (#16471) üzenetére


TayRol
veterán

nézd, én a sportmotor.hu-n vettem még kb. 4 éve egy megbízható eladótól de 90%-ban biztos voltam benne, hogy nem eredeti. ennek ellenére még mindig megvan, teljesen kiszolgált, frankó cucc. de ez tuti hogy nem eredeti, azokat nem adják 35e alatt használtan sem.
de nézd meg a five kesztyűket is.

[ Szerkesztve ]

(#16474) tutis válasza ujskodas (#16471) üzenetére


tutis
őstag

Nem eredeti, ezt megsúgom neked, akárhogy is próbálja azt hirdetni az eladó. Az eredetit nem lehet ilyen áron beszerezni sehonnan. Hamisítványból is többféle van, nekem is volt két pár kesztyűm is, egyiket eredetinek mondanám mert összehasonlítottuk a boltival és nem találtunk számottevő különbséget, egyedül a cérna minősége volt gyengébb, párszor varrni kellett. Másik kesztyűmet 1 nap múlva el is adtam, silány hamisítvány volt.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16475) ujskodas válasza TayRol (#16473) üzenetére


ujskodas
tag

ok., köszi.
Azok jók? :(((

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#16476) TayRol válasza ujskodas (#16475) üzenetére


TayRol
veterán

igen, jók a five kesztyűk.

tutissal szerintem kb. egyfajtát fogtunk ki, én is szerettem az enyém.

(#16477) tutis válasza TayRol (#16476) üzenetére


tutis
őstag

Én még akkor vettem amikor ez a kesztyű kezdett elterjedni, akkor még adtak a minőségre hamisításnál is.. Azóta már egyre szarabb minőségűeket csinálnak..A mai napig megvan amúgy a kesztyű, kihordott pár perecet is, sőt, még használni is fogom.. :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16478) TayRol válasza tutis (#16477) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem én is (neked még gsr-ed volt akkoriban ha jól emlészem). pohi segített. az enyémen is van pár lyuk az újjak végén, de ha muszaj volna siman hordanám.:)

(#16479) tutis válasza TayRol (#16478) üzenetére


tutis
őstag

kb egy időben vettük, de én nem pohitól..Őelőtte volt egy srác, rengeteg cuccot hordott olaszból, dainese bőrruhákkal volt tele a sportmotoros topik, talán emlékszel rá, én tőle vettem.. Talán még eredeti is lehet az enyém, mert az összes többi cucc is eredeti volt amit hozott, daninese és alpinestars bőrruhákat hordott fél vagy harmadáron..

megvan: brit-nek hívták a srácot.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16480) TayRol válasza tutis (#16479) üzenetére


TayRol
veterán

hehe, tőle vettem a dainese supercombo ruhámat, 1900 eur helyett asszem 120e ft-ért. szürke amg s mercedese volt, zsír új.
jó arc volt.

[ Szerkesztve ]

(#16481) tutis válasza TayRol (#16480) üzenetére


tutis
őstag

Ő az! Kár hogy utána leállt a biznisszel, rengeteg motorost boldoggá tett a cuccaival, hihetelten árakon tudott szerezni szinte bármilyen motoros ruházati cikket..

tényleg, ha már biznisz, lehet tudok egy ilyen eladót, új, L-es méret 40 ezerért
Shark evoline felhajtható sisak

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16482) ujskodas


ujskodas
tag

Ezek? Még sose hallottam.
[link]

Ez pedig a fiamnak: [link]

Érdemes használtan ennyiért megvenni neki?

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#16483) tutis válasza ujskodas (#16482) üzenetére


tutis
őstag

[link] ha jól tudom most 10-re van leárazva, de ez nem biztos..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16484) TayRol válasza ujskodas (#16482) üzenetére


TayRol
veterán

a dainese hellracer jó kesztyű, én olyan 8e-t adnék érte használtan.

[ Szerkesztve ]

(#16485) ujskodas válasza tutis (#16483) üzenetére


ujskodas
tag

Valakik fikázták a Mugenracet, mert áll. valami magyar cég gyártat Kínában Vagy valami ilyesmi, de lehet, hogy rosszul emlékszem.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#16486) TayRol válasza ujskodas (#16485) üzenetére


TayRol
veterán

ár/érték arányban megfelelő, nem rosszabbak mint az általad linkelt "Proanti" cuccok.

ja igen, ami nem Kínában készül az hamisítvány.

[ Szerkesztve ]

(#16487) tutis válasza ujskodas (#16485) üzenetére


tutis
őstag

minden kínában készül :D

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16488) ujskodas válasza tutis (#16487) üzenetére


ujskodas
tag

Ez a 23 ezres egész jónak tűnik:
[link]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#16489) TayRol válasza ujskodas (#16488) üzenetére


TayRol
veterán

menj be hozzájuk, nézd meg és próbáld fel őket. tényleg jó kesztyük, nekem rfx1 van.

(#16490) ujskodas válasza TayRol (#16489) üzenetére


ujskodas
tag

OK. Végülis csak 460 km. oda-vissza. :)

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#16491) TayRol válasza ujskodas (#16490) üzenetére


TayRol
veterán

sorry, nem tudtam.

(#16492) .mf válasza ujskodas (#16485) üzenetére


.mf
veterán

99%, hogy így is van, de ugyanabban a gyárban készülnek, mint a hasonló kategóriájú Berik, Arlen és Madiff bőrruhák, viszont azoknál olcsóbb. Az én kétrészesem 2.5 éve nyúzom, jó ideig napi használatban volt (tavaly is tavasztól őszig motorral jártam munkába, munkahelyről napi 1-2 kiszállással, tehát annyiszor le-fel), pár kisebb és egy közepes esést gond nélkül átvészelt és tette a dolgát, varrása nem feslett fel, nekem a zipzárakkal sem volt semmi bajom. Normálisan meg is van tervezve, ha mozgok, nem sülök bele nyáron, egész jól szellőzik. Szóval én az áráért abszolút elégedett vagyok vele.
Az ellenpont Doc, aki sokat szívott a zipzárral és emiatt mindig szídja, de neki egy olcsóbb kordurája van, ami azért más kategória.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16493) Topiccsendőr válasza Ramius (#16465) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ujjkicsavarodás ellen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16494) boogie84 válasza ujskodas (#16468) üzenetére


boogie84
veterán

Ez nekem elég gyanús! USA-ban is drágább ha dollárban számoljuk, nemhogy forintban... A GP Plusom is drágább volt, nemhogy a felső kategória.
Nemtom mi a gebasz. Ha eredeti akk ennél jobb vételt sehol nem találsz. Ha van L-esben akk veszek tőle én is. Nekem bevált az kisebbik példány.

Most olvasgatom én is a visszajelzéseket. Azt hiszem nem vennék ettől az embertől. Tök mind1 h mit ír.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16495) stifi válasza tutis (#16474) üzenetére


stifi
senior tag

csak piros és XL méret van.
szerintem ez még lehet eredeti, mert ha egy szín és méret van akkor lehet lopott, talált, selejt, hibás stb.. múltkor az asszonynak vettünk majdnem fullos bering textilkabátot 13ezerért (protektorokkal), női szabással. azért volt ennyi, mert szállítás közben elázott és az összes babakék kabát kartondoboz fos-színű árnyalatot kapott. ilyenkor a biztosító fizet, az árut pedig maradványértéken kiszórják fillérekért valakinek, aki egyben megveszi és lát benne fantáziát..
ha ez akesztyű eredeti, a szín és mérethiány miatt ezt tudom elképzelni róla.

de én is majdnem beszoptam egy Dainese gerincprotektort a Vaterán.. ott már a képen kiderült kis nyomozással hogy full gagyi...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#16496) stifi válasza ujskodas (#16485) üzenetére


stifi
senior tag

mugenrace, berik, arlen ness - ezek mind egy gyártósoron készülnek, ugyanazokból az anyagokból ugyanazok az emberek varrják meg.

aztán behozzák ide, és beárazzák:
mugenrace 100000.-
berik120000.-
arlen ness 150000.-

így minden parasztnak jut, és elhiheti hogy a magának megfelelő (prémium) cuccot vette

többek között ezért sem hiszem hogy az ár alapján el lehetne dönteni a kesztyűről hogy hamis, mert "máshol ennyi meg annyi". ezek csak számok, nem tükröz semmit. az előállítási költsége kb 5000 Ft, aztán annyit kérnek érte amennyiért el lehet adni. nyugatra kurvaélet hogy 50ezres induló árat kap, keletebbre meg kevesebbet, ha valaki meg nagyon olcsón tud szerezni bármilyen okból, akkor az már biztos át akar verni.. ettől el kell vonatkoztatni, meg kell nézni, fel kell próbálni és el kell tudni dönteni hogy jó minőség, netán eredeti-e. de az ár az csak egy tájékoztatás, abból sztem ez nem derül ki!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#16497) stifi válasza stifi (#16496) üzenetére


stifi
senior tag

mondjuk ezt az árazás dolgot nekem az eladó mondta a superzoneban, amikor válogattam a ruhák között.
ismerve a "mindig minden akciós" filozófiát, lehet ez is csak duma volt, de ezt mondjuk el tudom hinni :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#16498) #25954560 válasza stifi (#16497) üzenetére


#25954560
törölt tag

a superzone 'akcioi' tenyleg eleg viccesek.
tovabba a berik es arlen altal hasznalt logok is elgondolkodtatoak. regebben meg eleg sokat keveredett a sarkany es a szemecske.

a mugen race motorosszerkokrol en is ilyesmit hallottam h az csak itthon ismert. sot, ha kicsit guglizunk, akkor is :) nem kizart h a mugen tuningceg csuful hatbaverne oket ha tudna a letezesukrol.

a beriket ismerik forumok szerint ausztraliaban is es meg vannak vele elegedve.

arlen ness pedig egy usa motorepito, foleg harley modokkal lett hires. neki tenyleg van hivatalosan is par motorosfelszerelese. eleinte allitolag csak usa-ban keszultek a motorosszerkoik is, de nem kizart h azota kinaban gyartatnak.

siman el tudom kepzelni h ugyanazokon a gyartosorokon keszulnek, ugyanazok varrjak. az anyag is lehet tolem ugyanaz, max annyi h a 'kengurubor' legyen az barmi is, a mugen szintjere meg nem ert le.

egyebkent meg tokmindegy nekem hol keszul, ha kenyelmes es tartos. berik ktc gp race kesztyuim vannak most es az elmult 8 ev legjobb kesztyui.

(#16499) TayRol válasza #25954560 (#16498) üzenetére


TayRol
veterán

Ott mindig 'akcio' van. :)

(#16500) .mf válasza #25954560 (#16498) üzenetére


.mf
veterán

A Berik, Arlen és Madif bőrruhák mind a Madif Industries márkája. Tehát nem csak egyazon gyártósor, hanem egyazon cég is. Ezért is keveredtek régen annyira a koptatók és hasonlók. Nem tudom, hogy miért jó nekik ennyi különböző brandet és termékvonalat fenntartaniuk, amikor erős átfedés van a termékek pozicionálásában, de ez az ő dolguk.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.