Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) tutis válasza zsolt19900 (#16899) üzenetére


tutis
őstag

Ahogy megfigyeltem, ebben a topikban a legtöbbet keresett/beszélt motor a GS, szóval valszeg lesz érdeklődő rá. :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16902) ALI_G válasza tutis (#16879) üzenetére


ALI_G
veterán

Amit az előbb linkeltél idomszett a motorodon, azt csinálta ez a gyerek? A pályaidomra hogy raktál utas ülést? :D Az nem feltétlen gond, ha kevesebb elemből áll, de azt mondták többen is, hogy baromi nehéz felrakni ezeket az idomokat. 88k az jól hangzik. Milyen színre szokta fújni?

Vázvédő, lengővillavédő hogy néznek ki? Angol megfelelője is érdekelne, biztos van ebay-en, gogli meg ilyet nem tud lefordítani :)

(#16903) tutis válasza ALI_G (#16902) üzenetére


tutis
őstag

Nem, amit előbb linkeltem az nem az én motorom, az sógoré, és azon kínai utángyártott idom van.
Az enyém másfajta, a farokidom is másfajta, nekem ülésszivacsos változat van, ez pályán jobb.
De pályaidomból is lehet olyan változatot venni, amire a gyári ülést rá tudod tenni, mert a farokidom kialakítása olyan mint a gyárié..

A baromi nehéz felrakást cáfolom, elsőre kellett két óra hossza, mert ki kellett fúrni a lyukakat, meg odailleszteni mindent ahova kell, de ez csak első felrakásnál van. Most már 5 perc alatt lebontom a teljes idomzatot ha akarom és vissza és építem. Pont ez az egyik lényege, nagyon gyorsan le és felszerelhető. Az idomszett összesen 7 db-ból áll, és ebben benne van az első sárvédő, az ülésidom alatti nyereg, és a fenéklap is...

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16904) Integra válasza ALI_G (#16902) üzenetére


Integra
titán

szard már le, most pályázni akarsz vagy diszkó motort akarsz? ha pályázol, ott úgyis esni fogsz, tehát tök mindegy.. a pásztor robi is csinál gyorszáras üvegszálas motyót rá, max kivágot a fényszóróknak, oszt ennyi. :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16905) tutis válasza ALI_G (#16902) üzenetére


tutis
őstag


http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16906) ALI_G válasza Integra (#16904) üzenetére


ALI_G
veterán

esni fogok, de nem akarom kukába vágni a motort első alkalommal, ráadásul ha üvegszálas olcsóbban jön ki mint ez a kínai fos, akkor nincs miről beszélni. A különbözetet eltankolom.
A cél, hogy egy használható alap pályagép legyen amit ha kell, utcán, lábon is tudok szállítani. Eleinte főleg lábon, max ha összejön Pest, akkor valakivel próbálok közösködni, költséget osztani.

tutis: ez karbon? Milyen áron van kb. egy ilyen szett?

[ Szerkesztve ]

(#16907) Integra válasza ALI_G (#16906) üzenetére


Integra
titán

akkor gomábd fel, meg karbon dekli védők, olaj betöltő drótoz meg a szűrőt is.
én is valszeg megszabadulok a fehér kínai hulladéktól és a robi gyárt nekem egy gyorsszáras megoldást. nekem a gombákat kell megvennem a villákra és a vázra

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16908) lujo10


lujo10
aktív tag

Valakinek van már valamilyen tapasztalata velük kapcsolatban ?

(#16899) zsolt19900: saját ?

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#16909) tutis válasza ALI_G (#16906) üzenetére


tutis
őstag

igen, full merev karbon, nem olcsó, de drágább az amit véd, Dúzs Petit hívd fel az árak miatt..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16910) zsolt19900 válasza lujo10 (#16908) üzenetére


zsolt19900
őstag

ahham :) kell a pénz, vagy másikra vagy valami teljesen másra :(:)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#16911) Ferdzsoo válasza zsolt19900 (#16910) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Na ez nem volt hosszú életű. Hogyhogy már el is adod? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#16912) zsolt19900 válasza Ferdzsoo (#16911) üzenetére


zsolt19900
őstag

hát ha sikerül beszerezni egy 600ast 1-1 áron :) ennyi, ha nem akkor meg kiderül hogy beborul :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#16913) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16914) Integra válasza Topiccsendőr (#16913) üzenetére


Integra
titán

dögös! :)
az valami karbon lóca ülés gyanánt?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16915) Topiccsendőr válasza Integra (#16914) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

szivacs rajta, ahogy kell. :D

ennél több nem kell egy motorra semmiből. lámpából, indexből, kipuffból bőven elég ennyi :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16916) Integra válasza Topiccsendőr (#16915) üzenetére


Integra
titán

jaaa, első fotón nem tűnt fel :)
elég vad gépnek tűnik, szíj hajtás, v2, feltöltött netán?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16917) #25954560 válasza Integra (#16916) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem hiszem h elfert volna a turbo v a kompresszor valahova :)
fogtak egy buell-t annak minden jellegzetessegevel es megszebbe tettek. maxiriszpekt az alkotoknak. egy ilyenen boldogan kruzolnek. mondjuk az euroringig, ha mar arra is fel van keszitve :D

(#16918) Integra válasza #25954560 (#16917) üzenetére


Integra
titán

akkor jól tippeltem, hogy az alap motor egy buell volt, de nem mertem fogadni rá, mert a középváz más, ezen meg mintha nem is lenne :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16919) fattyu


fattyu
veterán

Üdv Urak,
Sok év kihagyás után ujra motorozni fogok.

Guglit széjjel túrtam, de megfelelőt nem találván, esetleg nincs valakinek egy megkímélt zx7r-e ZÖLDBen? :D

Esetleg ugyanezen kritérimuok alapján zrx1200r :D

Köszi,

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16920) Daywalker válasza fattyu (#16919) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem itt senkinek sincs 7-ese vagy 12. Max 6 és 9:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16921) fattyu válasza Daywalker (#16920) üzenetére


fattyu
veterán

várható volt. Nem van sok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16922) Integra válasza fattyu (#16921) üzenetére


Integra
titán

mindenképpen olyan motort akarsz amelyikből alig van? mert ha netán alkatrész kell, lehet, hogy hamar felhúzod a szopóálarcot :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16923) fattyu válasza Integra (#16922) üzenetére


fattyu
veterán

:D tudom én na. Még képlékeny, nézelődöm, de zöldek felé hajlok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16924) Daywalker válasza fattyu (#16923) üzenetére


Daywalker
addikt

6-osból annyi van mint a szemét, noha a 7-es futóműve tényleg jó...de inkább a 6-osok vagy 636-osok felé nézelődj, ha pályázni akarsz. Ha túra vagy 2 személy, akkor 9 (10-est azért nem mondom, mert az más árkategória).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16925) KoVee84 válasza fattyu (#16923) üzenetére


KoVee84
senior tag

És mekkora a rászánt keret?

(#16926) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Lett egy 400-as motorom.Jogsit még nem tettem le nagymotorból és a motornak is lejárt a műszakija.Nincs kivonva viszont a forgalomból.Így is kellene biztosítást kötnöm rá?

A logikában semmi sem véletlen!

(#16927) fattyu válasza KoVee84 (#16925) üzenetére


fattyu
veterán

Nem a keret a fő szempont illetve ennél bonyibb.

6ost nem akarok. 9est inkább de az is csak az utolsó széria érdekelne.

Amugy a 7esről azt tudom mondani hogy SZÉP. Ahogy a ZRX1200ről is. Csak zöldben preferálnám.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16928) Djuree válasza fattyu (#16927) üzenetére


Djuree
félisten

mit kicsinyeskedsz. 1400-as kell neked :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16929) fattyu válasza Djuree (#16928) üzenetére


fattyu
veterán

Most ezt miért? Nem hiszem okot adtam rá, nem 18 éves nyálcsorgató vagyok, 11 éves a nagy A jogsim, kihagytam pár évet, kérdeztem esetleg valaki tud ilyet, mert én nem találtam eladót. Ennyi történt. Ötleteim meg b terveim vannak nekem is, de ez az elsődleges elképzelés.

Na :R

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16930) Daywalker válasza hoby36 (#16926) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, kell.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16931) Djuree válasza fattyu (#16929) üzenetére


Djuree
félisten

csak vicceltem :B

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16932) Daywalker válasza fattyu (#16927) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem egészen értem. A 7-es meg a ZRX1200 tök más kategória. Mi lenne a cél egyáltalán? 7-est venni csak úgy motorozgatásra szerintem annyira nem jó ötlet. Akkor már inkább az 1200...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16933) tutis válasza Daywalker (#16932) üzenetére


tutis
őstag

Az a cél hogy zöld legyen, mit nem értesz :D

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16934) fattyu válasza Djuree (#16931) üzenetére


fattyu
veterán

:) ok bocs :)

Daywalker: Tudom hogy melyiket mire szánta a gyártó, de elvoltam k6 gixerrel csak úgy motorozgatni is. ZRX is nagy álom volt annó de csak az R és zöldben érdekelne. 7es találtam eladót párat, de nem nagyon zöldben...

Tudom ne legyek nő de vazzeg a kawa az zöld.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16935) tutis válasza fattyu (#16934) üzenetére


tutis
őstag

mindent át lehet festeni...Ráadásul lehet nem is ártana ezeknek a régebbi évjáratoknak az új festékréteg..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16936) fattyu válasza tutis (#16935) üzenetére


fattyu
veterán

Mondasz valamit ezen is agyaltam, csak nem szeretném, ezzel kezdeni a szezon hogy a tavasz első hete vagy kettő várakozással tellik.

Mindegy ám ha nem lesz zöldben akkor túlélem csak ha már válogatok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16937) tutis válasza fattyu (#16936) üzenetére


tutis
őstag

Nem baj ha zöldet akarsz, bár én kawát narancsban vennék (majdnem vettem is) :D
Ha úgy alkudsz akkor lehet még megéri átfújni, gyári minőségre 100ezerből simán megvan egy komplett átfújás. Eléggé behatároltad amúgy a keresletet, ezeket a típusokat alig látni az utakon, akinek meg van az valszeg azért tartja mert neki is tetszik, nem igazán akar megválni tőle..Mondjuk szerény személyem szerint is a 636-os jobb konstrukció, több is van elvileg belőleg..
De ha zöld motor kell, ajánlok én neked egyet, ZX10R 2007, keréken 188 LE-vel, patent állapot, garantált kevés km-el. (szerintem olyan 10ezer km-nél járhat)..Akár extrákkal is (Bódis rendszer, power commander, gyorsváltó, és még sorolhatnám) Barátom megvette, rászórt vagy 1 misit aztán ott áll neki is a garázsban..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16938) fattyu válasza tutis (#16937) üzenetére


fattyu
veterán

Őszinte leszek,
Nekem nem köll 188 ló, Helyén kezelem a tudásom, és speedből egy modern 600as Untig elég power az én kezembe. ( tudom nem köll tekerni de akkor meg minek... )
A 7es ninja gyönyörű az én szememnek és power nagyjából ugyanaz mint egy mai hatszázas.

Daywalker: Igen tudom. Roppant egyszerű ez. Amikor ezeket gyártották még nem motoroztam :D Mondták ferde az ízlésem de hirtelen felindulásból tényleg ezekre gerjedek... zrx-r, 7es ninja, zxr750, 9es ninja ( mondjuk már a 9es is sok ló, de mondjuk az még határeset meg amennyire tudom ezek nem is annyira kihegyezettek és megbocsátóbbak )

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16939) TayRol válasza fattyu (#16938) üzenetére


TayRol
veterán

szép szín a zöld, jóaz.:D

(#16940) Tomate válasza ALI_G (#16864) üzenetére


Tomate
veterán

Most találtam kérdezz rá nála!

(#16941) Integra válasza fattyu (#16938) üzenetére


Integra
titán

na, akkor egy szép 636-os masina a te géped :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16942) Daywalker válasza fattyu (#16938) üzenetére


Daywalker
addikt

Értem én a dilemmát, csak ha motoroztál már, akkor tudnod kéne, hogy mi az ami neked tetszik. Milyen típusú (mmint h naked, speed stb) az, amivel szeretnél motorozni. Ha egy kicsit ezt is, meg egy kicsit azt is, akkor mindkettő kell:DDD Gondolom az nem lehet:)
Esetleg egy jó ZZR?:DDD Azokból mégis több van.

A 9-esről annyit, hogy igen, még nem annyira kihegyezett, mint például utána a következő 10, ami minden kavicson egykerekezik és riszálja a fejét (rövid tengelytáv rulez). A 9 picit nyugisabb még, de ez is tudja csapkodni a kormányt, de jóval kiszámíthatóbb. Sajnos nem is annyira pályagép, mint szeretném, ahhoz túl nagy. Persze tud meglepetést okozni, de azt bármi tud. Az enyémre is ráférne egy jó kis festés...de kevésbé gáz ha így perecelek, mintha csilli-villi lenne:) Kérdezd erről Yodát:D Ja és az enyém kék:) Imádom ebben a színben...nem kéne ződ.

Mellesleg szerintem is a 636 a jó vétel.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16943) fattyu válasza Daywalker (#16942) üzenetére


fattyu
veterán

Ahogy mondani tetszik. Ez is az tetszik és tudnék élni vele, de kettő kizárt :) Mondom hatszázas sportom volt már az jó volt elvoltam vele, de esztétikailag nem a szívemnek szottya a mai sportmotor vonal. És ezen az sem segít ha zöld :D

Amugy ha félreteszem a tetszik faktort vagy legalábbis hátrébb akkor igen valóban értelmes választás az is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16944) Integra válasza Daywalker (#16942) üzenetére


Integra
titán

hagyd a csudába a festést, úgyis lesz új karc rajta, költsd a festék pénzt inkább benyára és gumira és fékre :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16945) Daywalker válasza Integra (#16944) üzenetére


Daywalker
addikt

:K

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16946) Daywalker válasza fattyu (#16943) üzenetére


Daywalker
addikt

Értem, de a 7 mivel van előrébb, mint a 6 vagy 636? A mai 6-osok simán megeszik reggelire. Nézz egy tömeg/le arányt...a mostani 600-asok ebben jobbak, mint pl. az én 9-esem, pláne egy könnyű riderrel (szemben velem, ami felöltözve már mázsa felett van). Egy mostani szupersport 600-as simán tartja a tempót. És nem versenypályán, mert ott csak simán megzabál :(, hanem úgy általában. Persze most nem dragről beszélek, az megint más.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16947) fattyu válasza Daywalker (#16946) üzenetére


fattyu
veterán

a teccfaktor :D de amugy ugyanarról beszélünk.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16948) Daywalker válasza fattyu (#16947) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor miről beszélünk?:DDD 6-osból vagy ugyanolyan kinézetű, mint a legutolsó 9-esből:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16949) fattyu válasza Daywalker (#16948) üzenetére


fattyu
veterán

az melyik évjárat volt az?

szerk: ja meg csak mint hülyeség. Ha nem kawa akkor aprilia v2esekről mi a vélemény? falco tecc. meg a tuono :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16950) Daywalker válasza fattyu (#16949) üzenetére


Daywalker
addikt

1998-2002-ig nagyon hasonlítottak egymásra.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.