Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) #25954560 válasza Integra (#17499) üzenetére


#25954560
törölt tag

ezert jobb az ipari hajszarito :D

(#17502) KoVee84 válasza Integra (#17499) üzenetére


KoVee84
senior tag

Én anno hamarabb vettem meg a sisakot meg a bőrruhát, mint magát a motort. Aztán húgom akkori barátjától kölcsönkértem a Simsonját, hogy kipróbáljam a sisakot, hogy hangos-e. :DDD :W

(#17503) ujskodas válasza KoVee84 (#17502) üzenetére


ujskodas
tag

:C

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#17504) Archer válasza KoVee84 (#17502) üzenetére


Archer
őstag

:R

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#17506) .mf válasza KoVee84 (#17502) üzenetére


.mf
veterán

A szélzaj milyen volt vele a Simón? ;]
Én sisakot, gerincvédőt, kesztyűt forgalmi gyakorlatra vettem. Bőrruhát pedig mielőtt elkezdtem motorokat keresni; csizmát pedig pár nappal vagy talán héttel rá, hogy megvettem a motort.

Gábor, jobbulást! :R

&rew, elmészafenébe :DDD

Kicsit irígylem a többieket is, nekem még 3-4 hét, mire elővehetem a motort, bármilyen idő is lesz. Tegnap éjszaka érkeztem haza, egy hét itthon, jövő hétvégén megint utazok el két hétre. Túlzottan azért nem kell sajnálni, Szingapúrba fogok menni, s úgy intéztem, hogy munka mellett tudjak kicsit turistálkodni is :B :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17507) Integra válasza .mf (#17506) üzenetére


Integra
titán

gondolkodtam rajta, hogy ma kitolom a bicajt és beröffentem, átforgatom, de akkora kupi van még költözéstől a garázsban, hogy esélytelen volt.. persze a motor leghátul a sarokban körberámolva :DDD így maradt az autó belső nagytakarítása. de legalább tiszta belül :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17508) canniball válasza Daywalker (#17481) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát az Euroringen biztos kicsit másmilyen volt a menetszél mint az országúton. :)

Amúgy jobbulást! Éccsapám is épp benne van, de szerinte a hideg ezt kihúzza az emberből, lehet mégiscsak menned kéne egy karikát... :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17509) Topiccsendőr válasza Integra (#17507) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha ovni akarod a bringat, akkor sztm ne inditsd be csak ugy.
Egeszen addig amig elo nem veszed hasznalatra, nyugodtan maradhat beinditatlanul.
Tobbet artasz egy ilyen "atforgatassal" mint amennyit szeretnel ovni.
Amugy is ha a veszleaitod off on van, akkor oninditoval meg tudod forgatni a nagy kihagyas utan a blokkot ugy, hogy legyen olajnyomasod, mire robbanas lesz a hengerben. (Bar ezt sem kell tulparazni, van ott olaj)
Ebben a hidegben csak televagod vizzel es benzinnel az olajat, a kipufogot kondenzvizzel, ami benne is marad, es dolgozik szepen. Essatobbi.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#17510) Integra válasza Topiccsendőr (#17509) üzenetére


Integra
titán

fűtött garázsban áll amúgy. de a lényeg, hogy aszondod, hogy ha már beindítom, akkor motorozzak is vele egy kört bemelegedés után, hogy amennyire lehet, a tankban levő üzemanyagot elégessem és utána tudjak tankolni?

igazából ha betudtam volna indítani, 15 percet biztos járattam volna

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17511) Topiccsendőr válasza Integra (#17510) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nincs sok ertelme.
Kitolnod a hidegbe 65% relativ paraba, 15 percig menjen alapjaraton...
Benzinnek futott garazsban sok baja nem lesz. Sztm vard meg a szezont :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#17512) Integra válasza Topiccsendőr (#17511) üzenetére


Integra
titán

az lesz, nemtom mikor lesz tavaszig megint 15 fok és mikor nem lesz körbepakolva :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17513) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Brad Pitt és a világ legdrágább motorja.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17514) Integra válasza KubanitoS (#17513) üzenetére


Integra
titán

hűűű, a motor jöhet, bár lehet, hogy nem mernék rá felülni sem :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17515) shiNIN válasza Topiccsendőr (#17511) üzenetére


shiNIN
tag

Itt most és igen gyakran inkább 80-90%... 65% bent van. A pincében, ahol Cili van, valszeg több. Teresánál cca. 85, ő kint áll a hóban. Nem olyan egyszerű járművel a ház közelébe jutni...

Mi egyelőre nem motorozunk. Majd ha nem 2 fok lesz és nedves hó az egész hegyen, nem látom a földút domborzatát, pedig keményen van neki.

(#17516) KubanitoS válasza Integra (#17514) üzenetére


KubanitoS
veterán

Engem nem győzött meg ez a motor. A kinézete is igen érdekes, de emellett nekem méretileg nagyon kicsinek tűnik.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17517) Integra válasza KubanitoS (#17516) üzenetére


Integra
titán

ennyiből én tuti hogy egy eredeti na2 nsx type r-t veszek valamelyik eldugott japán antikvárium szalonból.. :) de szívesen megnézném a motort, hogy miért ennyi az annyi

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17518) stifi válasza Integra (#17517) üzenetére


stifi
senior tag

azért annyi mert megteheti :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#17519) KubanitoS válasza stifi (#17518) üzenetére


KubanitoS
veterán

Pont ezen gondolkoztam én is. Ha nektek annyi pénzetek lenne, hogy nem számít semmi, akkor valóban a legdrágábbat vennétek meg mindenből, még akkor is, ha történetesen szimpatikusabb lenne egy olcsóbb, de nem feltétlenül rosszabb termék is?

Motor esetében azt hiszem beérném egy BMW-vel és mondjuk mellé egy Harley-val. :) Ezeknek is meglenne az ára, de tutira nem venném meg a világ legdrágább motorját, csak hogy elmondhassam magamról, hogy megtehetem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17520) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Shark S500 sisakról mik a vélemények/tapasztalatok? 20.000 körül tudnék szerezni egy teljesen új példányt (igaz, kéz alól), és kérdeznélek benneteket, ennyit megér?

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17521) csongi válasza csabyka666 (#17520) üzenetére


csongi
veterán

Neked megéri?
[link]

(#17522) csabyka666 válasza csongi (#17521) üzenetére


csabyka666
addikt

Húh, ezt nem gondoltam volna. Így már nem igazán. Köszi, hogy figyelmeztettél! És egyébként mi a vélemény a sisakról? Kerestem töréstesztet, de nem találtam.

Hülye kérdés, de csak a színezés miatt ekkora árkülönbségek vannak???

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17523) csongi válasza csabyka666 (#17522) üzenetére


csongi
veterán

Nem találtam róla én sem, Azért ami magyar kereskedésben számlával kapható, az valószínűleg megfelel az előírásoknak. A többit neked kell eldönteni, kényelem,komfort, kiláthatóság....stb.
Amint látom 5Év garanciát adnak rá. Azért az már csak jelent valamit, még ha csak ABS is.
Igen a festés 5-6 vagy akár többel is jelenthet az árban.

(#17524) csabyka666 válasza csongi (#17523) üzenetére


csabyka666
addikt

Itt az oldalon azt írják, hogy 4 vagy 5 csillagos mindegyik. Hm, az nem rossz - ha igaz.
És inkább veszek újonnan 25-ért, mint kéz alól 20-ért, már csak a garancia miatt is. Csak a kipróbálás macerás, mert Zalából nem tudok felugrani Pestre, hogy kipróbáljam. Ezt ti hogy szoktátok megoldani? Ha telefonon adok egy fejkörméretet, úgy meg tudják mondani, melyik jó nekem?

Jelenleg egy M-es Uvex-em van, és a Shark, amit ma próbáltam, az is M-es, szóval jónak kell lennie...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17525) fattyu válasza csabyka666 (#17524) üzenetére


fattyu
veterán

sisakot nem vennék vakon sose... a fejkörméret egy dolog... és nem is feltétlen a döntő...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17526) TayRol válasza fattyu (#17525) üzenetére


TayRol
veterán

a fejforma a dontő. meg hogy 10 perc után is kényelmes-e.

(#17527) csabyka666


csabyka666
addikt

Értem! Köszi a véleményeket!

Amit ma próbáltam, az jó volt. Namármost', ha egy olyan típust vennék "látatlanba", az azért más tészta, nem? A szín egy eset, az gondolom a viseleten nem sokat változtat.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17528) fattyu válasza TayRol (#17526) üzenetére


fattyu
veterán

pontosan.

én amugy tervezek elnézni oda... Nincs bajom a jelenlegi sisakommal de a shark rsr2 v+ izgatjaja a fantáziám

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17529) ALI_G válasza csongi (#17448) üzenetére


ALI_G
veterán

Van egy eladó gerincprotektorom ha érdekel. Van csizma is :)

[ Szerkesztve ]

(#17530) TayRol válasza fattyu (#17528) üzenetére


TayRol
veterán

az engem is, a piros-fehér-zöld festéssel. de azt hiszem az a sima V.

(#17531) csabyka666


csabyka666
addikt

Más téma. Volt egy szabálysértésem, és megfellebbeztem az ítéletet. Ez már 3 hete történt (mármint akkor küldtem el a fellebbezést), de még nem érkezett semmi válasz. Nincs nagy gyakorlatom a dologban... Meddig kell várni ilyenkor?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17532) csongi válasza csabyka666 (#17524) üzenetére


csongi
veterán

Megméred a fejed, és választasz a hozzá való méretből. Neten megrendeled. Van 8 napod, hogy indoklás nélkül elállj a vásárlástól, annyi idő alatt csak el tudod dönteni kényelmes e vagy sem, és egy kis szerencsével, menet közben is ki tudod próbálni. :)

Mi volt a szabálysértés?

[ Szerkesztve ]

(#17533) csabyka666 válasza csongi (#17532) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez most komoly? Ilyen létezik? Én pont azt tapasztaltam, hogy nagyon nehezen vesznek vissza terméket - bár én nem sisak-témában mozgok.

MOD: Várakozni tilos tábla hatálya alatt parkoltam (személygépkocsival), és nem érzem jogosnak a büntetést (az most mindegy, hogy miért), és megfellebbeztem. Aztán lassan be kéne fizetnem a csekket, és most tanácstalan vagyok...

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17534) csongi válasza ALI_G (#17529) üzenetére


csongi
veterán

Köszönöm, lágy protektort szeretnék :) . Mi ez a nagy ki árusítás, leszállsz a nyeregből?

csabyka666:
Ez a törvény. ha nem akarja akkor a büntetésnek még annyira sem fog ürülni :)
Ha csak nem érezted jogosnak, de nem tudod bizonyítani a büntetés jogtalanságát, akkor jobban jártál volna ha befizeted.

[ Szerkesztve ]

(#17535) fattyu válasza csabyka666 (#17533) üzenetére


fattyu
veterán

és ezen mi a nem jogos?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17536) csabyka666 válasza csongi (#17534) üzenetére


csabyka666
addikt

Mondom, az most mindegy, mire fellebbeztem meg. Nem volt alaptalan. :)

A lényeg az, hogy ilyenkor mit tegyek? Ha befizetem, és közben meg elengedik a bírságot, akkor verhetem a fejem a falba, de ha nem fizetem be, és késedelem miatt megint megbüntetnek, akkor meg megint baj van.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17537) csongi válasza csabyka666 (#17536) üzenetére


csongi
veterán

Menny be a yard-ra és kérdezd meg hogy áll az ügyed.

(#17538) SirKero válasza csabyka666 (#17536) üzenetére


SirKero
őstag

El nem engedik abban ne reménykedj. Ilyenkor átteszik a szabálysértési bíróhoz és majd onnan kapsz idézést a tárgyalásra. Gondolom nem ismerted el a szabálysértést nem pedig a kiszabott bírság összegének csökkentését ( vagy részletfizetést ) kérted.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#17539) csabyka666 válasza SirKero (#17538) üzenetére


csabyka666
addikt

Voltam benn elbeszélgetésen a szabálysértési előadónál. Ott azt mondtam, részben ismerem el a szabálysértést. Azt az infót kaptam, hogy ki fognak küldeni egy csekket, és én azt megfellebbezhetem. Kérdeztem, hogy több lehet-e az összeg, azt mondták, hogy nem.
Kiküldték a csekket, és én megfellebbeztem. Részben ismertem el a szabálysértést, és a kiszabott összeg mérséklését, vagy elengedését kértem.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17540) csabyka666 válasza csongi (#17537) üzenetére


csabyka666
addikt

Végülis ajánlottan adtam fel a levelet, szóval részemről rendben van a dolog.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17541) ALI_G


ALI_G
veterán

Nem tűnik nagy esésnek, mégis a földön marad a srác: [link], lehetett komolyabb sérülés, vagy inkább agyrázkódás/zúzódások?

csabyka666: remélhetőleg tértivevénnyel adtad fel, akkor annyi a dolgod, hogy vársz. Bürökrácia malmai lassan őrölnek :)
Ja látom, csak ajánlottan :( Az csak annyit igazol, hogy feladtad, bár bíróság előtt általában megállja a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#17542) yodamastah válasza ALI_G (#17541) üzenetére


yodamastah
őstag

Odaverte a fejét. Elég az...

(#17543) csongi válasza ALI_G (#17541) üzenetére


csongi
veterán

Rendesen koppant a feje. Egy kis agyrazkodas, es sokkos allapot befigyelt :)

(#17544) csabyka666 válasza ALI_G (#17541) üzenetére


csabyka666
addikt

Bízok benne én is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17545) fattyu válasza ALI_G (#17541) üzenetére


fattyu
veterán

szerintem meg a medencéjét baszta oda igazán...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17546) SirKero válasza csabyka666 (#17539) üzenetére


SirKero
őstag

Lakhely szerint illetékes bíróságon fog folytatódni az ügy :K
Be idéz téged és a rendőröket is újra elő kell adni a történteket és a bíró dönt utána,hogy fizetsz vagy nem. Viszont arra készülj fel,ha a rendőröknek ad igazat akkor neked még a perköltséget is ki kell fizetned a büntetésen felül :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#17547) csabyka666 válasza SirKero (#17546) üzenetére


csabyka666
addikt

Pont ez az, amit kérdeztem, hogy bármilyen módon kell-e többet fizetnem az eredetileg kiszabott díjnál? Azt mondták, nem.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17548) stifi válasza csabyka666 (#17536) üzenetére


stifi
senior tag

rá van írva a papírra minden, amit tudni kell, olvasd el figyelmesen mert az is lehet hogy határidőre be kell fizetni, de az is lehet hogy ha befizeted akkor elismered a szabálysértést és nem kapod vissza.
nem tudom ki büntetett meg (rendőr? közterületfelügyelet?), de sokmindentől függ hogy kell eljárni, világosan le van írva a dokumentumokban amiket kézhez kaptál, ennyi biztos.

az olyan faszságokkal amivel ijesztgetni szoktak (perköltség, eljárási díj stbstb) nem kell foglalkozni, csak azért mondják ezt hogy szépen elismerd/befizesd a büntetést, mert akkor nekik már semmi bizonyítási kényszerük nincsen. ha nem ismered el, akkor sincs semmi extra költség mert mindenkit megillet az eljárás lefolytatása akár bíróság előtt, szerintem ez mindenkinek jár a befizetett adó után hiszen nem polgári perről beszélünk, hanem büntetőperről..

annyi biztos hogy engem is fenyegettek ilyesmivel, de amikor én voltam a hülye nekem nem kellett semmit fizetnem, és amikor engem ütöttek el akkor sem fizetett semmit a csaj, pedig elbukta a pert vastagon..
sima egyszerű papírtologatós ügyekben nincs extra költség szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#17549) .mf válasza Topiccsendőr (#17509) üzenetére


.mf
veterán

Hmm hát nálam az okt --> márc időszak után mindig elég köhögve-hörögve, nyögvenyelősen hengerenként indul, egy-két tucat indítózás, hogy egyáltalán egy henger beinduljon, majd még sok indítózás után is még csak két- vagy háromhengeres motorom van. :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17550) SirKero válasza stifi (#17548) üzenetére


SirKero
őstag

szerintem ez mindenkinek jár a befizetett adó után hiszen nem polgári perről beszélünk, hanem büntetőperről..
A büntető ügyeknél akit elítélnek fizeti a perköltséget de ez se nem büntető se nem polgári peres ügy ha nem szabálysértési :K

csabyka666
A közterületes ügyek eljárását ne ismerem csak a rendőrségi feljelentés utáni témát. A szabálysértési előadó valószínűleg úgy értette,hogy a büntetési tétel összege nem emelkedhet de az eljárási költség ezt nem érinti.
Egyébként a határozaton rajta van minden tudnivaló.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.