Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) stifi


stifi
senior tag

A Forcefield Extreme Harness Flite (L2) mellprotektora levehető, használható szólóban a hátprotektor is?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#17802) ALI_G válasza zsolt19900 (#17800) üzenetére


ALI_G
veterán

Rémlik valami :D de olaszoknál pl. nem hiszem h van ilyen.
Szerintem maradjunk annyiban, hogy nem haszontalan ez a videó, mindenki átgondolhatja mely esetekben járt volna ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

(#17803) tutis válasza ALI_G (#17799) üzenetére


tutis
őstag

tele van vele az ebay... :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#17804) lujo10


lujo10
aktív tag

Valakinek esetleg van tapasztalata ezekkel a bukókkal kapcsolatban (minőség, szellőzés, zaj, kényelem, stb...)
Givi X Modular (0.8),
Caberg Konda, Duke ?

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#17805) ALI_G válasza tutis (#17803) üzenetére


ALI_G
veterán

hmm, akkor én nem erre gondolok. Ezekkel a termékekkel találkoztam, de ezek arra jók, hogy a lábam ne csússzon a tankon, ugye?
Én a tank legkülső pontjára keresek protectort: [link]

(#17806) -Mosquito- válasza zsolt19900 (#17800) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Kresz [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#17807) Integra válasza yodamastah (#17776) üzenetére


Integra
titán

én is :(
egy rohadt olajfolt, nem is tehet róla.. rettenetesen bosszantó, hát még neki...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17808) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok

Ez valószínűleg egy picit kezdő kérdés lesz. És csak szeretném felmérni a helyzetemet, hogy mennyire reális ábrándozni.

Én előbb-utóbb úgy is így is venni akartam motort, és megtanulni motorozni. Kérdésem az lenne, hogy lehet-e 150.000 Huf körüli árban találni egy 125ccm-es értelmes "tanuló" motort találni a használt piacon?
Engem elsősorban az enduro/túra kategória érdekel.

Vagy ez felejtős még? :R

(#17809) zsolt19900 válasza -Mosquito- (#17806) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszi :)

más: elgondolás született no matrica ilyenek az idomra, hanem kimaszkolva megfesteni a matrica alakját és a gs500 feliratot rácsozottá tenni és mögé tenni 1-1 kis ledet ami megvilágítja.... nagyon bazári, vagy megoldható szépen ízlésesen az ügy szerintetek? :)

szóval az az ötlet, hogy kivágom (vagy vágatom) a GS500 feliratot úgy hogy még kivehető legyen, rácsot mögé pl feketét és mögé egy plexit akár -hogy terüljön a fény- és mögé a jégfehér led csak szépen halványan, de mégis láthatóan

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17810) tutis válasza ALI_G (#17805) üzenetére


tutis
őstag

aham, most már értem mit keresel..de ezt szerintem nem fogod tudni feltenni az üvegszálas tankidomra, mivel az ugye alapból nagyobb mint a tank, szóval nem fog passzolni rá ez a védőidom. Bár lehet tévedek..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#17811) csongi válasza csabyka666 (#17780) üzenetére


csongi
veterán

Én fordítva oldottam meg.
A belső Nikeceles betét idővel enged össze tömörödik, ahogy veszít a nedvesség tartalmából, A szivacsok puhulnak, és összébb esnek. Ha már M-et vettél akkor segít a maszk. Nekem is 56,5ös a méretem. Az S-es éppen kicsi az M-s éppen nagy. Szétszedtem és egy bögrével tömörítettem a nikcel belső felén, mindösszesen pár mm. Belső vissza, és láss csodát sehol sem nyom. Kétszer bele izzad a fejem és a szivacs is annyit fog engedni amennyi pont kell :).
Ha több szivacsot teszel bele. figyelj arra hogy ott legyen csak ahol gyárilag is van. Mert könnyen leronthatod a szellőzését.

Ez nagyon jól hangzik, csak ehhez utak is kellenének :(. Mert itt a kátyúkerülgetés több figyelmet von el, mint az, hogy mi történik a forgalomban. Az a helyzet, hogy kegyetlen biztonságtalanok az utak, csak okos törvénnyel a közlekedőkre terhelik.

[ Szerkesztve ]

(#17812) Topiccsendőr válasza csongi (#17811) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt a nedvessegtartalmat nem igazan ertem.
Total zart cellakrol beszelunk, a "nikecell" ben amik nem szivnak magukba nedvesseget, vagy nem tortenik bennuk alakvaltozas a nedvesseg hatasara.
A bogres alakitas... Az energiaelnyelo habot tomoritetted, ami akkor tomorodik egyszer, ha bevered a fejed.
Nem gondolnam, h nagy kart csinaltal benne, vagy fogalmam sincs, h mennyivel csokkent a vedelem, de azert ahhoz hozza nem nyultam volna.
Inkabb arcparnat cserelek, minthogy basztassam az energiaelnyelot.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#17813) Topiccsendőr válasza Lacces (#17808) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sztm nem.
Sokat kell kolteni az ilyen aru motorokra.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#17814) csabyka666


csabyka666
addikt

Lényeg a lényeg, szivacsos "utánállítással" foglalkozott már valaki? Szóval a mérettel ilyen módon tényleg lehet csalni?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17815) csabyka666 válasza Lacces (#17808) üzenetére


csabyka666
addikt

Mennyire "tanuló motor", amire gondoltál?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17816) lujo10 válasza csabyka666 (#17814) üzenetére


lujo10
aktív tag

Igen már csináltunk (a párom vart, én próbáltam szaktanácsokkal ellátni, ezért időnként elhajtott :) ) ilyesmit, az eredményt tekintve utána sokkal jobban passzolt a bukó, persze nem lett 100%-os, de pl. a komfortérzete sokat javult. Mi az alaplapos dobozban található szivacsokat (kb. 1,5 db ATX-es kellett hozzá, Gigát és Asust használtunk (így sikerült szerezni), az előbbi vastagabb-tömörebb, jobb volt vele dolgozni) használtuk erre a célra, mert elég laza szerkezetűek és jól szellőznek. A nálunk alkalmazott módszernél a gyári rétegre lett pluszban varva egy másik réteg szivacs, gondoltunk még arra is, hogy veszünk ilyen öntapadós tépőzáras csíkokat (a fene tudja a pontos nevét) és ezek segítségével béleljük ki a bukó belsejét, de éppen akkor nem kaptunk sehol.
Gondolom + maszk segítségével még jobban kitöltené az ember kobakja a bukót.

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#17817) csabyka666 válasza lujo10 (#17816) üzenetére


csabyka666
addikt

Én arra gondoltam, hogy kétoldalú ragasztóval feltapasztok a gyári szivacs alá egy réteget olyan anyagból, ami nem is szivacs, nem is hungarocell, fene tudja, mi a neve, ilyen szürke, rugalmas anyag...
Ezt most jól elmagyaráztam... :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17818) lujo10 válasza csabyka666 (#17817) üzenetére


lujo10
aktív tag

Érteni vélem, hogy mire gondolsz. Szerintem az is jó megoldás lehet, anno én is gondoltam valami ilyesmire, hogy polifoam-ot (na most elárultam a nevét :) ) ragasztok fel,de végül is a szivacsos megoldást választottam.

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#17819) csongi válasza Topiccsendőr (#17812) üzenetére


csongi
veterán

Sajnos ezek is tömörödnek. a másik sisakom belseje is tömörödött, pedig hozzá sem nyúltam. Ennyit a használattól is összébb ment volna, mint amennyit nyomtam rajta azon a 2- 3 ponton.

(#17820) Djuree


Djuree
félisten

kicsit kidekoráltam a céges asztalkámat :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17821) csabyka666 válasza lujo10 (#17818) üzenetére


csabyka666
addikt

Háhh, polifoam, köszi szépen! Ezt kerestem! :R

Hol tudok ilyet beszerezni?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17822) Djuree válasza csabyka666 (#17821) üzenetére


Djuree
félisten

tesco? :B

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17823) csabyka666 válasza Djuree (#17822) üzenetére


csabyka666
addikt

Akár az is lehet, de milyen témában érdemes ezeket keresni? Azért kérdem, mert max fél cm vastag kellene, szóval a napozószivacs nem jó. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17824) Djuree válasza csabyka666 (#17823) üzenetére


Djuree
félisten

én a tescoban vettem ilyen vékonyabb fajtát, az kb. fél centi :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17825) csabyka666 válasza Djuree (#17824) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor megnézem ott én is! Csak nem te is sisakot bővítettél? :U

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17826) Djuree válasza csabyka666 (#17825) üzenetére


Djuree
félisten

neem, nekem az eredeti célra kellett, sátorba :DD

ez vékony ami a tescoban van, nekem szar is, vastagabb kéne, olyan mintha alattam se lenne :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17827) csabyka666 válasza Djuree (#17826) üzenetére


csabyka666
addikt

Értem. :D

Oks, köszi! Remélem, találok vékony fajtát is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17828) Jakab66[hun] válasza Djuree (#17820) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

És egyből örömtelibb a munka... :DDD

Gipsz Jakab

(#17829) Daywalker válasza Jakab66[hun] (#17828) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem is van egy '"kík" színű ZX-10R itt az asztalon:)) Ez volt az esküvői tortadíszünk egyik része:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17830) Djuree válasza Jakab66[hun] (#17828) üzenetére


Djuree
félisten

hát ha már nincs még jóidő, legalább itt tudjam nézni :))

Daywalker: szentségtörés! a kawa az zöld! :o :D legalább marcipán?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17831) Daywalker válasza Djuree (#17830) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem, műanyag:D De mindegy, mert egyik sem jó a fogaknak ;]

A f@szt ződ...nekem éppúgy tetszik kékben, feketében és narancsban is;) Volt nekik piros is (lyen elcseszett lilával párosítva)...na az nem szép:DDD Sőt, volt/van nekik ezüst is. Az elmegy.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17832) Djuree válasza Daywalker (#17831) üzenetére


Djuree
félisten

feketében még elmegy, de kékben ;]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17833) Daywalker válasza Djuree (#17832) üzenetére


Daywalker
addikt

Bek@pod? :DDD ;] Ízlések és...

mod: ha újrafényeztetném is kék lenne.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17834) Jakab66[hun] válasza Daywalker (#17833) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

A kawasaki az nálam is zöld legyen... :))

Más: Egy kis mentés...

Gipsz Jakab

(#17835) Daywalker válasza Jakab66[hun] (#17834) üzenetére


Daywalker
addikt

Majd megyek oszt' titokban átfújom neked rózsaszínűre...tudom hol laksz:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17836) fattyu válasza Daywalker (#17835) üzenetére


fattyu
veterán

Enyéééémet is :D :C

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17837) Jakab66[hun] válasza Daywalker (#17835) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Nagyon jó lesz nekem.... :B

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#17838) Daywalker válasza Jakab66[hun] (#17837) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem tudom hol laksz, csak vicceltem:D De attól még jó lesz:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17839) Jakab66[hun] válasza Daywalker (#17838) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Az asszony meg ki is tagadna rózsaszínű motorral...
(habár ott az endúró ami fekete, vagy a robogó ami ezüst, vagy a simo ami zöld, vagy a babetta ami sárga.)

A választási lehetőség fenn áll... :D

szerk.: nincs több off :)

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#17840) ALI_G válasza tutis (#17810) üzenetére


ALI_G
veterán

Egyáltalán az üvegszálas tankomra kell ilyen, vagy már annyira nem életbevágó mint a gyári tankidomnál?

(#17841) csongi


csongi
veterán

Gőrkoris térdvédő szerintetek elég lehet? Vagy van kisebb, valamilyen megoldás? Nem sok kedvem van robogón túl nagy műanyagot felrángatni.

[ Szerkesztve ]

(#17842) Integra


Integra
titán

itt is a 2013-as gs teszt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17843) Djuree válasza Integra (#17842) üzenetére


Djuree
félisten

ó hogy a f@sz...mennyit is kell félretennem havonta? sokat :O

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17844) csongi válasza Integra (#17842) üzenetére


csongi
veterán

Itt is megy hablagy marketing:)
(Formula 1-es technológia) kizárólag a termikusan fokozottan terhelt részeket hűti a folyadék
Az Én Aprilliám is F1 technológiás, víz van benne és azt elhűti a levegő. :D
Lassan nem is kell tudni motorozni,mert az elektronika mindent megold :(
Rendben hogy biztonsági szempontból előnyös, de lassan csak az lesz. A motorozás élménye elveszik, mert mindent egy gép kontrollál.

[ Szerkesztve ]

(#17845) tutis válasza ALI_G (#17840) üzenetére


tutis
őstag

nem feltétlen kell már rá, sima tankra szokták tenni.. Nekem az üvegszálas tanktakaró megvédte a tankot tökéletesen, de magát az idomot javítani kellett.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#17846) ujskodas


ujskodas
tag

Igaz, már vettem rendes magyar kereskedőtől boltból kesztyűt, de ezek, mennyire hamisítványok? Teljesen hasznavehetetlenek? [link]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#17847) ALI_G válasza tutis (#17845) üzenetére


ALI_G
veterán

Ok, akkor ilyenre nem dobok ki +30.000-et :)

(#17848) Archer válasza ujskodas (#17846) üzenetére


Archer
őstag

Mi az, hogy mennyire hamisítvány? :) Vagy az vagy nem. Ez pedig az mert botban ilyen 200-250$-os kesztyű.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#17849) ujskodas válasza Archer (#17848) üzenetére


ujskodas
tag

Tudom, 55 ezer ft. Úgy értettem, hogy nem olyan erős bőrből van-e, nem azok a betétek, merevítések vannak benne, mint a boltiban? Mert elképzelhető, hogy a gyártósor ugyanaz, mint az eredetinek.
Mondom: vettem kesztyűt itthon, boltben eredetit. (remélhetőleg)

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#17850) Archer válasza ujskodas (#17849) üzenetére


Archer
őstag

Nem is olyan régen volt már erről itt szó az Alpinestars kesztyűk kapcsán. Nem gondolnám, hogy minőségre megegyezik az eredetivel (annak sem 50k az előállítása az is biztos de ugye a végső ár nem csak abból tevődik össze). Felhasznált bőr minősége, cérna, protektorok, stb stb. Ha meg még vámot meg áfát is kell rá fizetni már nem is olcsó annyira, hogy megérje.

Munkámból kifolyólag vonnék egy párhuzamot: Stihl gépek. Baromi drágák de elképesztő, hogy mit kibírnak még a legkóklerebb arcok kezében is. Van belőle kínai, tized áron, berregni berreg az is (egy darabig) de teljesen más dimenzió. Ha 10 m3 fát összevágsz vele és kibír annyit, már jónak számít, az eredetinek meg kb. ez a bejáratás.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.