Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#350) magedla


magedla
tag

Sziasztok Urak!

Még az előző 50000-es pakkban kértem a segítségeteket, ahol meg is erősítettetek abban, hogy a 3350-es Vostro jobb választás, mint a linkelt Edge. A tanácsot megfogadva meg is rendeltük a gépet, de hamar kiderült, hogy nincs minden rendben. Ami miatt fontosnak tartom megírni ezt a hozzászólást, az Tapsi Hapsi fórumtárs kérdése, ahol éppen erről a modellről érdeklődött.
Mivel Tikakukac fórumtárs utalt is rám a következő hsz-ben, úgy érzem, tájékoztatnom kell benneteket a fejleményekről. Sajnos a videokártya nem felel meg a hirdetett specifikációknak: HD6630M-mel árulják, de a gép HD6490M-et (újabb nevén HD7470M-et) tartalmaz. Előzetes érdeklődésre azt az információt kaptam, hogy nem lesz benne billentyűzetvilágítás, de volt. A többi dolog nagyjából stimmelt.
Visszavittük, reklamáltunk, korrekten visszavették, írtak papírt az átvételről és 3 napon belül ezt válaszolták: "Befejeződött a garanciális ügyintézése, azonban a terméket sajnos sem kicserélni, sem megjavítani nem tudtuk, annak vételárát jóváírjuk Önnek." Elvileg a DELL hibázott és a 6630-cal szerelt változat már nem elérhető. Sajnos nem tudtam elérni, hogy módosítsák a honlapon a VGA-t, pedig szerintem ilyenkor ez lenne az alap. Készpénz vagy levásárlás volt a két lehetőség. Végül levásároltuk, mert öcsém nagyon várta már a lapost, így egy DELL Vostro 3460 lett helyette. Lemondtunk az i5-ről, de jött az erősebb VGA.
Rövid beszámoló következik (kezdő notebook használóként közel sem szakmai, inkább érzelmi alapon): Nos, a cucc annyira új, hogy még meleg. A DELL honlapján alig voltak még fent a driver-ek, de egy fél napos letöltögetés, telepítgetés és finomhangolás után nagyon elégedetten dőltünk hátra a székben. A 3350-hez képest az akkumulátor nem áll ki hátul, nagyon ízléses az új formavilág és jó az anyaghasználat is. Feltételezem, hogy a 14"-os méret miatt tudták okosabban elhelyezni az alkatrészeket. Az i3 és a GT630 elég jó barátságban vannak, eddig 2 játékban került tesztelésre a gép: Crysis 2 és Diablo 3. Mindkét fronton korrekt a teljesítmény, konkrét adatok ha érdekelnek valakit, utánajárok öcsémnél, mert nem én használom. A billentyűzetbe beleszeretett tesóm, a méretbe és a normálisnak mondható súlyba úgyszintén. Üzemidő 9,5 óra idle, komolyabb terhelés (játék) még csak pár órán át történt. A maximális hőmérséklet eddig proci és GPU esetén is a 70 fokot közelítette, HDD adatot nem tudok. Hűtőpadot tervezünk venni alá, ami méretben éppen passzol majd.
Ha bármilyen adattal, tapasztalattal tudok segíteni, kérdezzetek és utánajárok. Tudom, hogy elég pongyola a beszámoló, de talán segít a leendő vásárlóknak. Még egyszer köszönöm a tanácsaitokat, remélem ezzel sem lőttünk nagyon mellé. :R

[ Szerkesztve ]

True victory is victory over oneself

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.