Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolesz967


zsolesz967
aktív tag

Na akkor a Sony-nál sírás indul ;]

Ps5,A34 5g,galaxy watch 4

(#2) Luck Dragon

Ez jó hír :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) Xaels válasza zsolesz967 (#1) üzenetére


Xaels
félisten

Nem hiszem, hogy lesz ebből sírás max akkor ha a full ár mellett semmi extra nem lesz... Viszont kíváncsi leszek rá fél évre mennyire lesznek a MS-nál elégedettek a számokkal.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4) markknight válasza Xaels (#3) üzenetére


markknight
veterán

Valszeg jól tökön lövik magukat, ahogy szokták. Ezért nem fognak az emberek konzolt venni, ráadásul aki eddig PC-re vette, már az is Game Passon fog előfizetni inkább. Néha tényleg elgondolkodom, hogy ezek akik ezt kitalálják meg jóváhagyják, ennyire nem értenek hozzá vagy szimplán idióták? Nehéz megállapítani.

Egy jó címük volt amiből jött volna a della. Most ezt elvágták és az egész bevételt ráépítik a PS-es táborba és a kozmetikai dolgoktól várják a csodát? Ki a franc veszi meg ezeket a kutya, macska, galamb, gyík fejű operátorokat?

[ Szerkesztve ]

(#5) rdt89 válasza markknight (#4) üzenetére


rdt89
addikt

Ameddig végtelen pénzmagból gazdálkodnak nem érzik át a döntések súlyát és következményeit.

A cikkhez:
A többi COD is jöhetene vele egyidőben GP-be :C

(#6) kicsako válasza markknight (#4) üzenetére


kicsako
őstag

Érdekes hogy Magyarországon ahol mindenki csóró mégis mindenkinek van PC + konzol. Külföldi ismerősök hallani sem akarnak a PC gamingről, az összes konzolt vesz hiába engedhetné meg magának a fullextrás PC-t is. Nem akarnak driverekkel stb-vel szórakozni, leül a kanapéra, benyomja az xboxot/ps-t és nyomja a nagy 4k-s tévén.

(#7) hunluki válasza kicsako (#6) üzenetére


hunluki
senior tag

Mert egyszerűbb. Bekapcsolod és megy, nincs ranked közben windózupdate, nincs driverhiba, nincsenek random bugok (vagy legalábbis kevesebb mint PC-n) mert célhardver.
Én azért váltottam konzolra mert egyszerűen meguntam a PC babusgatást.
Pro hogy olcsóbb és tényleg leülsz és megy, kontra hogy nem 4k240FPS + RT, illetve PC ugye univerzális és mindenre is tudod használni, kérdés hogy valóban használod-e is bármi másra.

Mindenki szépen eldönti maga hogy mit szeretne aztán az alapján választ, nekem 8 órányi meló és még kb 4 órányi család után nincs kedvem frissítésekkel bajlódni, örülök ha le tudok tolni pár kör forzát online-ba amikor már gyerkőcök alszanak.

(#8) markknight válasza hunluki (#7) üzenetére


markknight
veterán

Illetve az is egy fontos aspektus szerintem, hogy nem mindenki használ klasszikus PC-t, van aki Macen meg Macbookon éli az életét, azon meg a játék elég gatya.

[ Szerkesztve ]

(#9) hunluki válasza markknight (#8) üzenetére


hunluki
senior tag

Ez is jogos, főleg hogy a W11 ellen egyre többen lázadnak (recall miatt most főleg), egyre nő a linuxos tábor is, yt-on minden harmadik random youtuber azt ecseteli hogy éppen vált vagy már át is váltott teljesen.

Én is úgy voltam vele hogy próba szerencse, megvettem az alap m1 airt és amióta megvan azóta nem volt kikapcsolva, csak restartolva update miatt. Nagyon pöpec kis cucc, soha többé ablakosdi.

(#10) kicsako válasza hunluki (#7) üzenetére


kicsako
őstag

Épp erről beszélek én is. Mindenki jön azzal hogy PC mellé nem kell xbox, és csak a PS felé terelik a játékosokat, de pont nem így van. A játékosok többsége konzolon játszik, aztán majd eldönti hogy Xbox vagy PS. Aki meg #pcgamingmasterrace-t tolja, az meg nem fog konzolt venni. Egy elhanyagolható kisebbség akinek PC mellett valóban van konzolja.

(#11) MikeWazowski


MikeWazowski
veterán

... és a többi COD? :D

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#12) nubreed válasza markknight (#4) üzenetére


nubreed
veterán

Néha tényleg elgondolkodom, hogy ezek akik ezt kitalálják meg jóváhagyják, ennyire nem értenek hozzá vagy szimplán idióták?

A válasz: IGEN.
Nézd meg az XBOX Microsoft Gaming elnökét, volt nem rég egy nagyon kínos Bloomberg interjú vele, tisztán látszik, hogy a nőnek halvány lila fingja sincs arról, hogy amúgy mit akarnának a játékosok. Nagy tétekben lemerném azt is fogadni, hogy a nő életében nem tartott még kezében kontrollert és/vagy játszott bármilyen platformon.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13) nubreed válasza kicsako (#10) üzenetére


nubreed
veterán

Ha ez bejön, akkor úgy se lesz senkinek se pénze PC gamingre:
[Seriously, we're cooked...]

Mivel, hogy Magyarországon is a dollár MSRP -hez viszonyítják a számtech termékek árait, minden drágulni fog minimum 25% -al ha ezt a törvényt tényleg életbe lépteti az USA június 15 -től.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14) pRoject22


pRoject22
őstag

:C

¯\_(ツ)_/¯

(#15) Wesder válasza markknight (#4) üzenetére


Wesder
félisten

Nem tudom mit nem lehet azon megérteni hogy már rég nem a konzoleladáson van náluk a fókusz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) markknight válasza Wesder (#15) üzenetére


markknight
veterán

Ez csak a mosakodás, hogy azt hidd valami nagy giga tervnek a része, hogy rosszak az eladások.. Szerinted puszira fejlesztik?

(#17) Wesder válasza markknight (#16) üzenetére


Wesder
félisten

Igen puszira, hisz az MS egy non-profit cég.
Attól hogy nem a konzolon van fókusz az nem azt jelenti hogy leszarják, de a "kieső" bevételeket meg beszedik máshonnan. Onnantól hogy ők lettek a Sony legnagyobb és legfontosabb kiadója, már tökmindegy mit csinál a Sony. Adhat el 10x annyi konzolt, nem fog számítani.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) oriic válasza MikeWazowski (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elvileg idővel azok is jönnek.

Live-Die-Respawn

(#19) Polllen válasza markknight (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

1 év PC game pass kb 30-36k
Cod Mw3 ára 25-30k

Ha valaki csak 1 évig tolja az aktuális cod-t máris több pénzt adott az MS-nek, mintha csak megvette volna máshol a játékot. És ebben nincs benne az in-game purchasing, ami erősen pénznyomda kategória a cod-ban jó ideje.

Amit te olyan nagy hátránynak látsz, ők erre építenek. Azért vették meg a cod-t, hogy betolják game pass-be. Akartak egy olyan játékot, ami miatt folyamatos előfizetőik lesznek.

Amúgy ha valaki nem akar game pass-t, ugyanúgy meg tudja venni máshol, mint eddig.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) markknight válasza Polllen (#19) üzenetére


markknight
veterán

Egy a ponton nem reális ez az összehasonlítás, mert a Game Pass bevétele azért eloszlik szépen. Költeni kell új játékokra melyek bejönnek hónapról hónapra és a többi. De úgy is hozzák majd jövő ilyenkor a számokat és okosabbak leszünk, de egyelőre üzletileg nem tűnik jó ötletnek.

[ Szerkesztve ]

(#21) dnelb válasza Polllen (#19) üzenetére


dnelb
veterán

1 év PC game pass kb 30-36k
21k

(#22) Polllen válasza dnelb (#21) üzenetére


Polllen
nagyúr

Link?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) dnelb válasza Polllen (#22) üzenetére


dnelb
veterán

hardverapro, evek ota onnan veszem

(#24) Polllen válasza dnelb (#23) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tehát valamelyik másik régióból vett vpn-s kulcs. Mindig amikor számolunk az ilyen szürke boltos megoldásokkal szoktunk.. Hja várj, NEM. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) dnelb válasza Polllen (#24) üzenetére


dnelb
veterán

nekem aztán tökmind1 hogy fizetsz e ugyanazért 2x annyit, te pénzed. Nem szürke bolt, csak másik régió, full original attól...

[ Szerkesztve ]

(#26) Polllen válasza dnelb (#25) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ott veszed, ahol akarod, de a tisztán látás végett. Az Ms nem szereti a vpn-zést, te már másod kézből veszed, nem engedélyezett közvetítőn keresztül, szürke lesz az.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) markknight válasza Polllen (#26) üzenetére


markknight
veterán

szürke=kiesett pénz

(#28) Polllen válasza markknight (#27) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nyilván, de a játékkulcsok szürke boltja ugyanúgy megvan, uh nem nagyon érdemes alma-körtézni.

Nem hiszem, hogy aki szürke game pass-t vesz, az a cod új részét vagy bármi mást ne szürke boltból venne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) gabor7th válasza Xaels (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

Ami a Game Pass előfizetőket illeti évek óta nem nől a számuk:

"Gaming Subs Like PS Plus, Xbox Game Pass Aren't Growing At All"

Viszont a Microsoftnál most a négy studió kukázása után kiküldtek egy levelet a dolgozóknak ahol egyértelműen megfogalmazták az irányt:

A Game Pass a fontos, nem pedig hogy nagy példányszám eladás legyen és az AAA játékokon lesz a hangsúly ami miatt lassabban fognak méginkább új játékok kijönni.

Nem az a fontos, hogy nagy példászámban vegyenek játékot, hanem legyen több előfizető.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#30) gabor7th


gabor7th
addikt

Kukázták a Tango Gameworks-t ami Game Award díjas játékot csinált. Aztán egy hét múlva bejelentették az új stúdiót és hogy szeretnék, ha olyan játékaik lennének mint aminek a fejlesztőit épp kidobták:

"Microsoft says it needs games like Hi-Fi Rush the day after killing its studio"

"A week after Microsoft closed 4 game studios, Microsoft-owned Activision announces a new game studio"

Szóval masszív eladási számaik voltak, díjnyertes játékot csináltak, de mentek a levesbe, mert volt egy bűnük... a mérések szerint Game Pass előfizetőt alig hoztak.

Míg a Redfall bár bukás lett hozott több új előfizetőt. És mostmár a Microsoftnak ez a fontos.

Bár a Redfall fejlesztőjét is kukázták de külün kiemelték, hogy nem azért mert rosszak voltak az eladási számok, azok már nem fontosak:

""Booty added that the shutdown of subsidiary Arkane Austin, the longtime developer of games such as Prey, was not connected to the performance of Redfall""

"It didn't matter if a game sold tens of millions of copies as long as it helped bolster the Game Pass library"

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#31) MikeWazowski válasza oriic (#18) üzenetére


MikeWazowski
veterán

Úgy legyen

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#32) nubreed válasza gabor7th (#30) üzenetére


nubreed
veterán

a mérések szerint Game Pass előfizetőt alig hoztak.

Nem ez a lényeg. A lényeg mindig az, hogy hiába volt sikeres játék pl. a Hi Fi Rush, nem hozott annyi pénzt a konyhára, amivel a befektetők/részvényesek elégedettek lettek volna. Csak ez a lényeg semmi más. Senkinek ne legyenek kétségei, ha pl. egy sokkal nagyobb név, a Bethesda vagy az Obsidian sem hozza majd a számokat, őket is ugyanúgy kukázza majd az MS.

A MS meg nem veszi észre, hogy hiába akarnának ők a nyugati Sony lenni, annyira szar portfóliót raktak össze a felvásárlások által, hogy persze, hogy nem jönnek az új Game Pass előfizetők tömegével. A Starfield óta gyakorlatilag nincs olyan igazán NAAAGY játék (és a Starfield is egy harmatgyenge, középszerű valami) ami bevonzana újabb hatalmas nagy tömegeket a Gamepass -be. Szar portfólióból nem lehet várat építeni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#33) Wesder válasza nubreed (#32) üzenetére


Wesder
félisten

Ha annyira szar lenne az a Zenimax és ABK portfólió, akkor a Sony nem próbálta volna sikoltozva, kézzel-lábbal hadonászva megakadályozni hogy a Microsofthoz kerüljön.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#34) Neurotoxin válasza markknight (#4) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Így is azzal volt el a felvásárlás előtt a kék közösség, hogy kaptak exklúzív tartalmat szinte az összes COD-hoz…Aztán a Sony sírása, mert már tudjuk, hogy a konzoljukat a COD és a FIFA (EA FC) adja el…

@zsolesz967: +1 ;] . Már várom, hogy annak ellenére, hogy az “egyigaz” platformjuk is megkapja, a következő siránkozásuk az lesz, hogy miért csak teljes áron…

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#35) Wesder válasza Neurotoxin (#34) üzenetére


Wesder
félisten

Azért mert a Sony nem fogadta el hogy berakhassa PS+ba Day1, pedig ezt is felajánlotta neki a Microsoft.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.