Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#143101) Dhampir válasza Chaser (#143100) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez szomorú, ám valós.

Itt azt írja a Laptopmedia az Acer laptops lista 21. helyén, hogy az LG LP173WF4-SPF5 kijelzővel szerelteknél nincs PWM.

Zsákbamacska akkor, hogy milyet pakoltak ebbe is. :-(

Köszönöm, hogy utánanéztél! :R

(#143102) TheNewDawn válasza erahurka (#143093) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Valamit valamiért, nyilván kockázatos,de ha 250 alatt kapsz olyan hardvert ami amúgy 320 lenne..:)

(#143103) TheNewDawn válasza Khelben (#143098) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jó ,nyilván minden gyártónak vannak rossz típusai, de lehetne számtalan ellenpeldat is hozni,szóval nem a márkával van a baj.

(#143104) cserix


cserix
tag

Tiszteletem!
A fiamnak szeretnék 15" laptopot vásárolni, melyhez ezúton kérem a segítségeteket.
Alább a kitöltött adatlap:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? elkövetkező napokban, hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 400e
(3) Felhasználás? egyetemista, játék is (ami nagyjából hasonló teljesítményben a i7-3770 / 8GB DDR3 / NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB összeállításhoz)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Szereti a fullHD-t
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? egyetemen, utazáskor Igen
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optika nem kell legyen benne legalább 256GB SSD + egy nagyobb min 750GB HDD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) esetleg dokkolható de nem feltétel
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) jó állapotú használt is szóba jöhet, de inkább új

Ezt a gépet néztem:
HP OMEN 15

szerintetek?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#143105) Mikulásbá válasza cserix (#143104) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább ezt! Dell 7577

[ Szerkesztve ]

(#143106) Khelben válasza Mikulásbá (#143105) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért tegyük hozzá, hogy ez az említett asztali géphez képest -30% vga, -10% cpu teljesítményt jelent kb.

(#143104) cserix : az Omen nem rossz gép, de érdemes olyan boltot keresni, ahol nem lesz szopás a garanciával és az 1050Ti a közelében sincs az asztali 1060-nak, majdnem feleakkora csak a teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#143107) Mikulásbá válasza Khelben (#143106) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Volt egy keret is megadva-abból ennyi.

(#143108) Chaser válasza TheNewDawn (#143103) üzenetére


Chaser
titán

A 120e-s kategoriarol beszelt hp 250 elleneben, ebben nem volt benne h baj van a gyartoval
Regen volt 100-120-ert is vallalhato gepuk, szerviz is elment, most nincs gepuk, szerviz is pocsek
Fentebb lehet jobb gepuk, de altalaban van jobb alternativaja azonos arert, es szerviztol tekintsunk el

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#143109) TheNewDawn válasza Chaser (#143108) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Valóban a 200 alatti szegmensben kb összes gépük nagyon rossz jelenleg, ez tény.
Viszont feljebb szerintem nem 1 és 2 tipus van amik ha a szervizt nem számitjuk, akkor a legjobb alternativának számitanak ár-érték arányban, ahogy pl a saját Lenovom is. :)

(#143110) TheNewDawn válasza cserix (#143104) üzenetére


TheNewDawn
addikt

SZerintem ez lesz a nyerő :) Mellesleg ugyanaz teljesen, amit ajánlottak neked, csak éppen 60 ezerrel olcsóbban, ami azért nem elhanyagolható :)

[link]

(#143111) Khelben válasza TheNewDawn (#143109) üzenetére


Khelben
nagyúr

Olyan nincs, hogy a szervizt meg a terméktámogatást nem számítjuk. Az az egyik legfontosabb dolog. De ha azt nem nézem, akkor sincs az Y720-on kívül olyan Lenovo, amiért pénzt adnék.

(#143112) TheNewDawn válasza Khelben (#143111) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Persze hogy nincs, de nem is állitottam hogy van, egy teoretikus felvetésre irtam egy teoretikus választ.
És szerintem simán 7-8 hónappal ezelőtt, amikor vettem az Y520 at, akkor még ugye nem is nagyon volt IPS paneles Dell meg csak 7567 volt Mo on, abból is 340 be került az 1050 TI s verzió, az 250 ezerért majd 100 ezerrel olcsóbban teljesen vállalható alternatíva volt.

És ahogy írtad a 720 assal sincs baj , meg szerintem azelőtt a 700 is jó kis gép volt. De ez teljesen off :)

(#143113) cserix válasza TheNewDawn (#143110) üzenetére


cserix
tag

az hogy I7 vagy i5 procival van az nem számít annyit?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#143114) TheNewDawn válasza cserix (#143113) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Amennyiben játékra és egyéb hétköznapi felhasználásra kell, akkor abszolút nem, ha komoly teljesiíményt igénylő programozásra, rendelerésre meg ilyesmikre akkor igen.

(#143115) cserix válasza TheNewDawn (#143114) üzenetére


cserix
tag

Dell gépünk még nem volt, HP viszont már jó pár. Ezért is néztük elsőre a HP-t. Azt látom hogy erősebb videokártya van a Dell ben. Ezen felül van még ami a Dell mellett szól?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#143116) TheNewDawn válasza cserix (#143115) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Pl a kategóriájában legjobb hűtés és akkuidő feltétlen. De már önmagában a videokártyák közötti különbség is elég lenne, az 1060 jóval erősebb és jobb kártya az 1050 TI nél.

(#143117) cserix válasza TheNewDawn (#143116) üzenetére


cserix
tag

Delléknél ugrik a garancia ha +HDD-t és Ram -ot teszek bele?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#143118) Mikulásbá válasza cserix (#143117) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem.Főleg a stabil hűtése miatt jobb,mint a HP.Nem a konkrét márka számít,hanem egyedileg a gép.

(#143119) TheNewDawn válasza cserix (#143117) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ezzel sajnos nem vagyok pontosan tisztában, hülyeséget meg nem akarok mondani. De szerintem a topikgazdák fognak tudni neked segíteni ezügyben egészen biztosan.

(#143120) Mikulásbá válasza cserix (#143117) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egy csavar ki az alján,aztán mindent cserélhetsz,berakhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#143121) cserix válasza Mikulásbá (#143120) üzenetére


cserix
tag

király! Szerintetek megy ennek lejjebb az ára 1 hónap alatt?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#143122) Tikakukac válasza cserix (#143117) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha meg van oldva rendesen az a beszerelés, akkor nem. 1-2 típusnál ez kritikus, az biztos, még szakiknak is.

Én HP-mat most kaptam vissza úgy, hogy szerintem azt senki sem akarja tudni mi volt cserélve mire és egyáltalán az eredeti gépből mi van meg. Köbö a lap az SN-el és ennyi :B

Amúgy a 480k-s üzleti high-end gép így 3 évhez közel ezt tudja megenni gariban:

-3db alaplap
-3db kijelző
-2db billentyűzet
-1db ház
-1db bezel
-2db komplett hűtés
-2db USB board

Szóval, aki megbízható és tartós, király gépet akar 150k körül, gondolkozzon el rajta, hogy ezt tudja az abszolút csúcs kateg. Aki fele ennyiért akar gamer notit, az is pöröghet egyet azon, hogy vajon ott mekkora odds lesz a használatra :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143123) Mikulásbá válasza cserix (#143121) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem.Nem régi gép ez.

(#143124) TheNewDawn válasza cserix (#143121) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Szinte kizártnak tartom hogy 330 nál lényegeseb lejebb menne.

(#143125) Dhampir válasza Khelben (#143111) üzenetére


Dhampir
félisten

A kártyaolvasót szépen kispórolták belőle.

(#143126) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello!
Laptopot keresek, ès szeretnèk segìtsèget kèrni a vàlasztàshoz. Ilyen paramèterekkel keresek:
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Fèl èven belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Lehetősèg szerint 250k-ig, de max 300k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Filmnèzès, tanulàs, netezès
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem hasznàlnàm jàtèkra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Max 14", a többi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkàn, de legyen könnyű
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
120 GB SSD + HDD 1TB kb, 4-8 GB RAM, optikai meghajtò nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb
Legyen szèp :)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkàbb ùjat szeretnèk, de hasznàlt is èrdekel

Köszönöm a segìtsèget! :)

Youth hides the key to salvation

(#143127) hallador válasza TheNewDawn (#143109) üzenetére


hallador
addikt

Ez kb olyan, mint mikor felveszel egy hitelt azerbajdzsáni manat-ben majd azt mondod a kamat változással nem foglalkozunk lesz ami lesz.
A Lenovo garanciája olyan mint a szocializmusban a zsiguli gyár volt elmentek a nyugati ellenőrök, hogy tanuljanak valamit a Fiatal szovjet mérnököktől, majd Szerjózsa megmutatta nekik a főtengely részleget, 3 láda bal oldalra kerül az alul méretezett selejtes főtengely, középre a szabványosak, jobbra a nogyobb de nem szabványos méretűek, maj elmentek az ellenőrök, jött Ivan és összeöntötte az egészet, hiába tudnak valamit ezek a fiatal szovjet mérnökök
KB mintha hátrateszed a kezed beleszarsz.

Érted ezzel mi a baj ugye? Ha nem akkor vegyél belőle, de legalább ne mond, hogy ne számítsuk, ez annak jó ajánlat aki amúgy sem foglalkozik túl sok mindennel, az más kérdés, hogy ez menő arra felé, de aki gondolkodik, annak nem menő.

Ott tartunk, hogy az Acer garanciája világbajnok a Lenovoéhoz képest ami nagy szó.

(#143126) DelArco

Ebből nem lesz sok, mert a mai gépek közül nem sok támogatja az SSD+HDD kombót.
Dell Vostro 5471
HP ProBook 430/440G5
A HP esetében:
De HDD-st kell venni, és utána beletenni egy 2280-as ssd-t, mert ha ssd-st veszel, akkor kell bele egy HDD keret ami 7 - 10 000 Ft, és csak akkor tudsz bele HDD-t tenni, és akkor sem mindegy mit teszel be, mivel ekkora hdd-vel nem adják ezért azt is venned kell bele.
Olvasd el a service manualt, mert ha neki esel az első bekapcsolásnál alaplapos lesz.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#143128) TheNewDawn válasza hallador (#143127) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Az első soros iszonyatosan barom példa után inkább nem is olvastam tovább,képzelem milyen lehetett a többi:D nincs időm/kedvem parttalan vitára.pedig biztosan van még min 20 dolog amit ízekre lehetne szedni és játszi könnyedséggel cáfolni.eleg csak annyi,hogy egy 50%,feletti és egy nagyságrendekkel kisebb eselyu esemény bekovetkezese kapcsán neked sikerült a valutas példában bravúrosan egyenlőségjelet tenni.:D gondolom aki pár éve bitcoint vett,netán bányászott,vagy csak szimplán tozsdezett már életében,az is mind hülye, hiszen kockáztatott,miközben a parnaciha sokkal biztosabb hely a megtakarításaink számára :d

[ Szerkesztve ]

(#143129) hallador válasza TheNewDawn (#143128) üzenetére


hallador
addikt

Nem is kell, elolvasnod, nem neked, hanem annak szólt akit esetleg ezzel hülyeséggel sikerül megvezetni.

(#143130) TheNewDawn

Ja hogy most már gondolatolvasó is vagy a tanító, közgazdász, notebook szakértő, polihisztor mellett is. Nem lógsz ki 10 000 000- ból 8 000 000 polihisztor országában :D Nem megyek lejjebb, mert lenn maradok azon a szinten, aztán onnan nehéz visszajönni...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#143130) TheNewDawn válasza hallador (#143129) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Egyetértek, mármint gondolom a saját hülyeségedre gondoltál. Izlelgetni kellene azt a 2 szót, hogy valószinűség, meg súlyozás, kockázatelemzést már nem is merek emlegetni.

De inkább tényleg nem folytatom, bizonyos szint alatt felesleges a vita.

[ Szerkesztve ]

(#143131) cserix válasza TheNewDawn (#143124) üzenetére


cserix
tag

Utánaolvastunk. Meggyőztetek. Megrendeltem.
Remélem kiszolgálja majd a gyereket az egyetemen.
Utána meg jó lesz nekem munkagépnek.... ;]
Köszönöm a segítséget Neked és Mikulásbának is ! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#143132) Tikakukac válasza cserix (#143131) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy 40k-s gép is kiszolgálná :B
Most inkább az lesz a kérdés mennyire bírja magát fogni ilyen masina mellett. VIK-en a kreditek leginkább a gémer notik miatt hullottak el :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143133) cserix válasza Tikakukac (#143132) üzenetére


cserix
tag

Kb. 4-5 éve kapta az asztali gépét, amit folyamatosan bővítgettünk. Ősszel megy egyetemre nem viheti magával..... Ha a vizsgák bánják,akkor gépet cserélek vele.... ;] ;]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#143134) Kbali válasza TheNewDawn (#143130) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a baj, hogy tanács ellenére vettél egy db gépet, eddig nincs vele problémád, de már kb. te vagy a tanácsadó guru a topikban.

(#143135) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Sziasztok!

Én nem konkrét notebookkal, hanem bővítési lehetőségekkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Az erre a célra létrehozott topic ugyanis halott.

Milyen formában lehet a garancia időn belül RAM és ODD keretes SSD bővítést végezni? Amennyire sikerült kibogozni, ez gyártónként és modellenként is eltérő. Jelenleg Dell Inspiron 3 vagy HP 250 szériákban gondolkozok, de más gyártók is szóba jöhetnek.

Több webshopban is találtam ilyen bolti bővítés lehetőséget, illetve személyesen is érdeklődtem üzltekben, de ezek majdnem kétszer annyiba kerülnek, mint az egyébként is drága RAM és SDD. Az akciót én is el tudom végezni szakszerűen, de a garanciát nem szeretném bukni. Illetve ha ez nem működik, akkor van-e értelme külön megvásárolt cuccal megkörnyékezni a márkaszervízt, ha a városban éppen van olyan?

(#143136) moma


moma
őstag

Bocs, hogy itt de nincs jobb ötletem.

Laptop zárat milyet érdemes venni? Elég nagyok a különbségek árban. Meg ahogy látom van számzáras is, nem csak kulcsos.

we all deserve a bit of luck.

(#143137) hallador válasza Nekomajin (#143135) üzenetére


hallador
addikt

A Márka szerviz nem fog veled szóba állni a HP, vagy a Dell körülbelül 8 - 10 Ft-os óradíjakkal dolgoznak ezért az nem lesz olcsó. A márka szerviz ha tényleg az, nem a sarki fűszeres PC bolt, akkor csak gyári memóriát épít be nem pl kompatibilis Crucial, vagy Kingstont, mint amúgy akár egy nagyker is ami úgy a memóriában 1,5 * s szorzó, mint egy kompatibiliz Kongston pl.
A HP és a Dell megengedi a legtöbb esetben, hogy ehhez garibővítés nélkül hozzá nyúlj, kettő féle bővítés van,
Removal and replacement procedures for Customer Self-Repair parts
- Memória
- HDD, SSD
- WLAN
- WWAN

Removal and replacement procedures for Authorized Service Provider parts
- minden más.

Az első esetben, ha az ország HP képviselet engedni, akkor belenyúlhatsz, sztem Magyarországon engedik. Arra figyelj, ha nem gyári az alkatrész, és pl főalkatrész hibás lenne, akkor az garanciavesztéssel is járhat.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#143138) TheNewDawn válasza Kbali (#143134) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mikor vki 20%al rosszabb teljesítményű , 50ezerrel drágább és cserébe legalább borzalmas Tn panellel felszerelt gépet javasol IPS helyett,akkor a döntés annyira nem nehéz,még nem akkora csoda,hogy kinek lett igaza,inkább az a baj ha valaki ezt képtelen elviselni,:)

(#143139) Nekomajin válasza hallador (#143137) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Van arra valami leírás a gyártók oldalán, hogy az egyes szériákra milyen feltételek vonatkoznak?

Például az üzletben, ahol voltam, az eladó mutatott olyan gépet, amin két külön, kicsi szerelőablak volt csak a memóriának és a háttértárnak, és azt mondta, hogy ezeket otthon is megbonthatom. Viszont ha ilyen nincs, és a teljes alsó burkolatot le kell venni, akkor már bukom a garanciát?

Illetve mutatott olyan gépet, aminél az ODD csavarja hozzáférhető volt a teljes burkolat leemelése nélkül. Viszont ahogy olvastam, célszerűbb a HDD-t átrakni az ODD helyére, amihez pedig már meg kell bontani a burkolatot.

Szóval a lényeg, hogy csak dedikált szerelőablakon keresztül lehet piszkálni, vagy az egész burkolatot is le lehet venni?

(#143140) hallador válasza Nekomajin (#143139) üzenetére


hallador
addikt

Ez nagyon gép függő. A komolyabb főleg Business célra gyártott gépek bonthatóak, de általánosítani nem lehet.
A jobb gyártók minden modelljéhez van egy service manual. Amiben a gyártó leírja mit lehet, és persze azt is hogyan. például:

- HP ProBook 430 G5 Notebook PC Maintenance and Service Guide

- 32 pages
- 47 pages

HP 250 G6 Notebook PC Maintenance and Service Guide

- 31 pages
- 45 pages

Dell Vostro 5471 Owners's Manual

Dell Vostro 3570 Owner's Manual

A Dell esetében meg kell kérdezni a Dell-t, a HP egyértelműen megmondja. Ne a nagykert kérdezd, mert a Dell esetében a nagyker a szerviz is nyilván neki nem az a célja, hogy Te bármit csinálj, majd Ő megcsinálja sok pénzért. A Dell korrekt szokott lenni megmondja.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#143141) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Van egy elvetemült gondolatmenetem, gondoltam rákérdezek, csak, hogy lássak árat, és elmenjen a kedvem az egésztől.. :DDD

Szóval, elgondolkoztam egy olyan notebook-on, amivel esetlegesen FullHD-ban lehetne értelmes körülmények között játszani. Mondjuk "értelmes", közepes/medium beállítások mellett 60 fps-sel, legalább, újabb, aktuális játékokat is.
Méretben 15.6, de 17" is simán szóba jöhet. IPS jó lenne, de nem feltétel.
Tárhely, ha SSD+HDD adott lehet, az a legjobb 128GB/1TB arányban, de ez sem akkora gond.
Ha lenne, akkor nem hurcibálnám túlságosan, szal a súly nem annyira mérvadó.

Mi az ajánlott ilyen szériában manapság?

Intel/AMD egyaránt szóbajöhet.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Véleményem szubjektív...

(#143142) TheNewDawn válasza hackeeeee (#143141) üzenetére


TheNewDawn
addikt

330-340 körül van 1060 as Dell, amit linkeltem tegnap, ha hozzáveszem a HDD árát is akkor 350.

(#143143) hackeeeee válasza TheNewDawn (#143142) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezek anyaghasználatban, hogy állnak? Nekem valahogy ez miatt soha sem volt szimpatikus az Inspiron. Pl. árkategóriában nézve egy Y520-hoz képest?

Véleményem szubjektív...

(#143144) TheNewDawn válasza hackeeeee (#143143) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Y520 am van és szeretem is nagyon, de az ára miatt vettem elsősorban, mivel sokkal olcsóbb volt, de anyaghasználatban jobb a Dell :) Viszont az 1050 TI neked amúgy sem elég.
Y720 az Lenovoban, 1060 al ami hasonló szinten van mint az 1060 al szerelt Inspiron, de az már azonos árban is van, és garanciális dolgok miatt akkor meg már a Dell :)

(#143145) Chaser válasza hackeeeee (#143143) üzenetére


Chaser
titán

az inspironnak már régóta több kategóriája van, és vannak elég jók is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#143146) hackeeeee válasza Chaser (#143145) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért is kérdeztem. :)

Meglátjuk, hogy egyáltalán meglépem-e ezt, és ha igen, mikor.. Addig lehet lesz más is, de ezt jó tudni, hogy 300k körül azért meg lehet állni.

Amúgy, az FHD-hoz nem feltétlen ragaszkodom, de ha már játszunk, akkor azért nem árt.

Véleményem szubjektív...

(#143147) SyMbioTe

Sziasztok!

Egyik barátomnak nézegetünk gépet, és elsőre laposok irányában indultunk.

1. Mostanság
2. 100k
3. Netezés, PS
4. Kevés játék lesz rajta cs 1.6 és fortniteba kimerül. De ez nem prioritás.
5. Amilyen lesz, keret miatt nem válogatunk annyira.
6. Lesz hordozva, de utazáés közben szerintem ritkán lesz használva
7. Win. vagy semmi.
8. Ennyiből szerintem HDD lesz csak, ram 4-8Gb.
9. Nincs.
10. Használt lenne.

Igazából nézegettem laptopszalonon a használt gépeket, ennyiért nagyrész 4. gen i5-ök vannak 4-8Gb rammal, meg 500 körüli HDD-vel. Nagyjából ezek a lehetőségeim, ha jól sejtem, igaz? :))
Van még valamilyen jó tipp mit érdemes, akár kerülni, melyik márka ajánlottabb?

Másik lehetőség pedig asztali gép lenne. (R3 2200G, 4-8Gb ram + kis SSD-vel)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#143148) Khelben válasza SyMbioTe (#143147) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem kell mindenáron a hordozhatóság miatt notebook, akkor az asztali mindenben jobb választás.

(#143149) Tikakukac válasza Nekomajin (#143135) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez az a kérdés, amire szerintem 2 napig lehetne ír a válaszokat.

Annyira kusza, változó és szerteágazó, hogy legyen típus és megmondjuk :B

Nem hivatalos válaszom, amit mindig leírok: mindent meg lehet oldani. Nekem kéz alatt vett gépem van, amiből semmi sem eredeti, csak az alaplap, amit egy visszaküldésből kapott ki a kolléga, mint az utólag megtudtam. Papírok is nuku. Minden része valahonnan össze van kukázva. Na ezt is át lehet tolni garin. pedig itt szó szerint minden bővítve van :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143150) YoSzabee


YoSzabee
tag

Sziasztok!
Az alábbi információk alapján szeretnék segítséget kérni gép választásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Május hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 200k
(3) Felhasználás? Lightroom, Ps, tanulás, filmezés, skype
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Játék ennyiért nem nagyon lesz, de maximum BF2: Project Reality
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15"+, felbontás ha lehet FullHD Adobe programok miatt, ugyanezért IPS, ha ilyen is lehet, és ami a legfontosabb lenne hogy MATT legyen.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - hetente egyszer, utazás közben nem.
(7) Operációs rendszer? - Nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - Jó lenne a HDD+SSD kombó, de tudom hogy ez macerás ezért kezdetben HDD. Optikai nem kell, memória min. 4gb.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI előny, webkamera is, de gondolom a mai gépeken már többnyire megtalálható.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Laptopszalonból lenne vételezve, új is használt is jó innen.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Let strength be granted, so the world might be mended."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.