Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#143751) Khelben válasza MaxiGix (#143750) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pavilion vagy Acer

(#143752) erahurka


erahurka
félisten

Az Asus FX503 elbír vajon egy 7300HQ-t meg egy 3GB-os 1060-at?

(#143753) Tikakukac válasza Adrenaleen (#143738) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem fekete rajta a betű, ez a gond, ezért is írtam, hogy meg vagyok lőve.

Tényleg itt azt kell csinálni, hogy vagy végigsuhanni a teljes palettán boltban vagy neten és ott lenyálazni az egész gépparkot. Amit keresel az nekem fejből erős :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143754) Ricsxx


Ricsxx
tag

Sziasztok!
Régi notebookom kezdi megadni magát(random kikapcsol), ezért szeretném lecserélni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?Mostanában.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb.100e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok,filmezés,letöltés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14”-t szeretnék legalább 1600x900-al.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Főként otthon-munkahely között heti pár alkalommal.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7/10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Lehetőség szerint 8Gb de ha 4 az sem baj,de legyen bővíthető. Férjen el benne két meghajtó,jelenlegi gépből jönne az SSD,HDD 320/500Gb legyen.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincsen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használtat szeretnék.

Két kiszemelt típusom van:Thinkpad T430 és Dell E6440.
Esetleg más típus vagy pro és kontra érvek?

(#143755) Gaben92 válasza Tikakukac (#143753) üzenetére


Gaben92
őstag

west-nek nincs olyan billentyűzet matricája ami szürke alapon fekete? Mert a standard fekete alapon fehér cuccai elég minőségi darabok, és ez még megoldás lehetne. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#143756) Tikakukac válasza Gaben92 (#143755) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk ja, ha nem kell billvill, akkor kell egy szett matricát csináltatni. Ez valóban lehet egy megoldás, nem tudom árban hogyan alakul, de tényleg ez alapján gépet venni lehetetlen nagyjából, főleg jót. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143757) Gaben92 válasza Tikakukac (#143756) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha jól rémlik postával együtt 3k körül volt a 8570p-re a 3M-es tényleg minőségi cucc. Billvill nem hiszem, hogy ezüst alapon fekete betűkkel megoldható. :DDD.

Én mindenesetre rákérdeznék west-nél, hogy tud-e vállalni ilyet, és akkor lehet nézegetni az értelmes masinákat is. :K

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#143758) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!

Egy rokonom kapott egy keretösszeget (100-110ezer), ebből vehet egy laptopot, ennyi a keret. Mivel céges felajánlás, ezért csak új jöhet szóba (kérdeztem, hogy vehet-e belőle számlás használtat, sajnos nem engedik.) Tudom, hogy ezért épkézláb, ajánlható lapos nem nagyon jön szóba újonnan, de esetleg mégis, valamit tudnátok javasolni, ami kevésbé szar? Nem lesz játékra használva, komoly munkára sem, legfeljebb word-excel-ppt vonal, meg böngészés, film, ilyesmik. Hurcolva sem lesz. Tulajdonképpen "költsük el, ha már van ennyi keret"- a történet, de próbálnám kihozni belőle a lehető legtöbbet.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#143759) csakb válasza szetcsuszott (#143758) üzenetére


csakb
őstag

Ennyiért olyan gépet lehet venni újonnan, hogy még azzal is jobban járnak, ha elégetik a pénzt inkább, mert az legalább szórakoztató a maga dekadens módján.
Ennyiért lehet venni használható telefont, vagy tabletet, laptop viszont egy istenverése lenne.

(#143760) csaba1203 válasza csakb (#143759) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD

(#143761) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Ez a HP 15 még mindig jó vételnek számít, vagy esetleg mást ajánlanátok?

Keret: 200k
Felhasználás full basic, fotók nézegetése, net, hurcolva minimálisan.
A lényeg, hogy ezt azért bírja is ki jópár évig.

KÖszi!

(#143762) Dhampir válasza szetcsuszott (#143758) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyjából 110 000 körül volt akcióban Dell Inspiron 3567, de az 21-e után véget ért, most 118 000-től indulnak.

(#143763) flierqqq


flierqqq
tag

Sziasztok! Notebookot szeretnék vásárolni magamnak.

(1) Minél hamarabb, a mostani haldoklik.

(2) 110-120 ezer forintot szánnék rá, nagyon maximum 140-150 ezer, de jobb lenne 110-120 körül.

(3) Csak filmezésre, internetezésre, illetve tanulásra (word-excel-powerpoint) kell.

(4) Nem játszom.

(5)(6) Mindenképpen 13" maximum 14" méretben keresek gépet, illetve fontos, hogy maga a gép is könnyű legyen, mivel sokat viszem magammal. A felbontos, panel annyira nem fontos.

(7) Lényegtelen.

(8) SSD-nek jobban örülnék, nincs szükségem nagy tárhelyre, 4GB RAM szerintem elég, optikai meghajtóra sincs szükségem.

(9) HDMI-re,USB3-ra szükségem van.

(10) Csak új gép érdekel.

Nézelődtem és találtam egy gépet, erről tudnátok véleményt alkotni? Szerintem ez megfelelő lenne számomra, de más lehetőségek is érdekelnek.

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#143764) dugo_ válasza flierqqq (#143763) üzenetére


dugo_
veterán

Új - 120k - 13-14"

Valamelyik feltételt engedd el, mert ez így nem létezik. N-es proci tréfára jó max.

(#143765) flierqqq válasza dugo_ (#143764) üzenetére


flierqqq
tag

Sajnos nem nagyon tudok egyiken sem változtatni.
De, mint említettem tényleg csak alap dolgokra használnám, vagy ennyire gyengék ezek a Pentiumok, hogy erre sem ajánlod?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#143766) TheNewDawn válasza flierqqq (#143765) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Annyira, 30 ezres telómban is sokkal jobb proci van , gépekben meg 10+ éve jobbak vannak sokkal, a totálisan kuka kategória.

(#143767) flierqqq


flierqqq
tag

Ez jobb választás lenne? Ennyit még rá tudok szánni.

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#143768) TheNewDawn válasza flierqqq (#143767) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Sokkal jobb, bár inkább egy HP 250 G6 ot mondanék, olyat is kapsz 120 körül, és kb mindenben jobb az Asusnál. Ja, hogy neked 13-14 es méret kell, nem 15.6 os. Akkor viszont nem nagyon tudok jobbat :)

(#143769) flierqqq válasza TheNewDawn (#143768) üzenetére


flierqqq
tag

Köszönöm a segítséget, már rendelem is a másodikként linkelt Asust.

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#143770) Fipike


Fipike
csendes tag

Helló!

Tesóm laptopja megadta magát, egy ACER EXTENSA 5620Z volt.
Szeretnénk venni neki egy újat, kb 100e ft-os keret volna rá.
Felhasználás: irodai munka (word, excel, r studio) + otthoni (filmezés, netezés).
Kijelző méret az 15-16" közti lenne jó, de ha kisebb sem baj, nem ragaszkodik a fullhd felbontáshoz és az ssd-hez sem. Nagy tárhely sem szükséges, az megoldható külső adattárolókon.
Operációs rendszernek Windows szeretne. Utazás közben nem használná, viszont elég sokat lenne hordozva.
Nincsenek speciális igényei és bármilyen márkájú lehet!
Első neki futásra ennyit tudtam írni, remélem tudtok segíteni!
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.: Jani

(#143771) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Barátomnak szeretnék segíteni laptom vásárlás kapcsán :)

1.Ezen a héten.
2.150.000 ft
3.Szerkesztés+youtube,néha egy kis játék
4.Ha lehet fullhd felbontás kb medium grafikán
5.17 col,1920*1028, matt vagy fényes sztem mindegy,ezt pedig rátok bíznám.
6.Hordozás szerintem lényegtelen,nagyon keveset.
7.Win 10
8.HDD legalább 1 TB, 4 vagy 8 gb ram, optikai meghajtó nem szükséges
9.HDMI fontos
10. Új gépet szeretne

Köszönöm szépen !

[ Szerkesztve ]

(#143772) Fipike válasza Fipike (#143770) üzenetére


Fipike
csendes tag

Leskelődtem és úgy látom a keret az kevés lesz. Hátha lesz pár ajánlat, aztán majd meglátjuk mi fér bele.

(#143773) TheNewDawn válasza Viiktor1989 (#143771) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Van egy rossz hirem, ez a keret konkrétan semmire se elég, ilyen igényekkel mondjuk duplázni kéne a keretet, és 300.000 alatt nem is érdemes elkezdened nézelődni.

(#143774) Viiktor1989 válasza TheNewDawn (#143773) üzenetére


Viiktor1989
tag

Fuuu, és,ha levesszük a full hd-t, és azt mondom hogy a játék legyen pl COD 2 illetve hasonlo kaliberű jatekok halozatban, és a lényeg,hogy a szerkesztő program,ami egy alap kapcdolàsi rajz megrajzolasahoz kellene,illetve egy youtube mellé, így milyen gépet lehetne abból a keretből kihozni?

(#143775) petty88


petty88
csendes tag

Sziasztok!

Itt az ideje, hogy lecseréljem a már 7 éves dell inspiron 5110 notebookomat, mert nagyon a végét járja. Ebben kérném a segítségeteket. Tudtok ajánlani valamit a lenti feltételekkel? Előre is köszi.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
~150 k
(3) Felhasználás?
Alapvetően filmnézés, irodai programok, illetve dlna szerverként üzemelne (csak tv-re továbbít, semmi komoly dolog). Gyakran kell itthonról távoli asztalról dolgoznom, amihez stabil és erős wifi kellene. A távoli asztalon való munka nem igényel más erőforrást a géptől tudtommal. (?)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 col, a matt kijelző a munka miatt jobb lenne. A legjobb, ami belefér ebbe az árba.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem lenne használva, hordozva havonta 1-2 alkalommal.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nincs rá szükség, ezt meg tudom oldani.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell. SSD igen, és jó lenne, ha lenne lehetőség a meglévő SSD-t beépíteni a gépbe plusz meghajtóként garanciavesztés nélkül az optikai meghajtó helyére. Van ilyenre mód?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
A már említett stabil és erős wifi fontos lenne. A mostani gépen ez egy katasztrófa már.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Újat szeretnék.

(#143776) Dhampir válasza Viiktor1989 (#143771) üzenetére


Dhampir
félisten

Ami 17", és jobb konfigolású; az Acer Aspire A517-51G, ez MX 150 vga-val 208 900 Ft-tól kapható.

Jóval szerényebb hardverrel itt látható a sor tetejétől kezdődően, HD+ felbontással indul 152 900 Ft-tól.

Windows ennyiért nincs hozzá, azt külön kell beszerezni.

Windows-szal a szintén 17" méretű Dell Inspiron 5770-ek vannak a fentiektől drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#143777) Viiktor1989 válasza Dhampir (#143776) üzenetére


Viiktor1989
tag

Rendben,bagyon köszönöm nektek!

(#143778) TheNewDawn válasza Viiktor1989 (#143774) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jó hát na, én azt hittem mai játékokat akarsz fhd bá futtatni,nem 10- 15 éveseket, arra elég bőven az integrált is.akkor mindenképp HP 440/450 probook szerintem,mondjuk bevallom őszintén nem tudom, hogy 150 alatt mennek-e ezek aprón, üzleti notikat nem vágom,azt hittem gamer noti kellene:)

(#143779) prolad


prolad
őstag

Sziasztok

Húgomnak szeretnék kicsi, könnyű hurcolászós gépet.

1. Néhány hét, max 1 hónapon belül
2. 160-180ezer, nagyon max 200e
3. Elsősorban tanuláshoz, suliba hurcolászni, filmezni, netezni (min i3, ha erősebb, jobb)
4. Játék nem fontos, integrált grafika elég
5. 13-14 hüvelyk, felbontás annyira nem lényeges, de ne a legtrágyább legyen, ha belefér ennyiért, IPS jobb lenne.
6. Sokat, ha nem is napi szinten. Utazás közben nem.
7.Oprendszer nem szempont
8. SSD, legyen könnyen bővíthető, akkor 128GB kezdetnek eleg, ha több, az csak jobb.
9 HDMI legyen, bővíthető memória nagy előny, normális wi-fi modul (vagy könnyen bővíthető), magyar billentyűzet, ne hulljon szét 1 év után.
10 Csak új, ezért vagyok gondban.

(#143780) Khelben válasza prolad (#143779) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#143781) Ricsxx válasza Ricsxx (#143754) üzenetére


Ricsxx
tag

Erre valaki?

(#143782) aua


aua
csendes tag

Sziasztok!
munkatársnőmnek keresek laptopot, irodai felhasználásra (Office, böngésző, email, Skype):
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
egy hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb. 150e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai felhasználásra (Office, böngésző, email, Skype)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
kb. 14", min. 1600x900 felbontás, ha lehet matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
viszonylag sokat lesz hordozva, jó lenne ha könnyű és vékony lenne
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min. 128GB SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
ha lehet i3, vagy i5, min. 4 GB RAM, kamera, magyar és angol billentyűzet is OK, "ne melegedjen nagyon"
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új és használt is érdekel
Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#143783) Khelben válasza aua (#143782) üzenetére


Khelben
nagyúr

+(#143781) Ricsxx : HP 840 +ram, +ssd.

[ Szerkesztve ]

(#143784) Ricsxx válasza Khelben (#143783) üzenetére


Ricsxx
tag

Köszönöm,megnézem!

(#143785) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, öcsémnek keresünk gépet, mit ajánlanátok? Konkrét gépeket várnék.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ezen a héten, pár napon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200-300e Ft.
(3) Felhasználás?
Iskolai cuccok, Office, basic fotószerkesztés, néha kevés játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
PUBG, Rainbow Six Siege, sajna többet nem tudok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD, IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Kb minden utazásnál, találkozóknál cipelné.
(7) Operációs rendszer?
Win 10.
(8) Tárhely mérete és típusa mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB HDD, 128GB SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI, legalább 8 GB RAM, talán i7.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új, hivatalos garival.

Hozzátenném hogy a játék nem fontos kritérium, tehát ha tudtok 200-300 körül egy ütős ajánlatot ami nem a legjobb játékban az sem gond. Köszönöm szépen! :)

The owls are not what they seem.

(#143786) Khelben válasza japunk (#143785) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7577
I7 felesleges ebben a kategóriában, ssd-t meg lehet utólag is venni, amiatt ne vegyél rosszabb gépet. Cipeléshez sok sikert ekkora gépnél. De kisebbnél meg nem lesz játék.

[ Szerkesztve ]

(#143787) aua válasza Khelben (#143783) üzenetére


aua
csendes tag

Köszönöm!

(#143788) petty88


petty88
csendes tag

Erre esetleg valaki?
[link]

(#143789) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Sziasztok,

Tanácsot kérnék:

1)Mostanában - 1 hét/2héten belül.

(2)300 környéke

(3)egyetemi dolgok, fotó átlagos videoszerkesztésre legyen OK, esetenként játék

(4) LoL, ilyesmi

(5)14-15,6 (a 14 fele húznék)

(6) sok hordozás
(7)windows
(8) SSD, min 256
(9) strapabírás (Thinkpad? Valami nem annyira konzumer cucc, ami nem törik el két perc alatt, sok hordozástól?)
(10) új, szla, garival.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#143790) fradimil3


fradimil3
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? legkésőbb nyár végén
(2) A gépre szánt összeg forintban? kb. 150.000 Ft, ha van sokkal jobb 175k körül akkor az még belefér a keretbe
(3) Felhasználás? irodai programok, programozás (most kezdeném tanulni), tanulás, internet, filmezés
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6" körül
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? sokat lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem szükséges
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új

előre is köszönöm a segítségeteket!

(#143791) japunk válasza Khelben (#143786) üzenetére


japunk
aktív tag

Koszonom a valaszt! A jatek nem fontos, abszolut, az sem gond ha nincs benne ilyen VGA. Ha tudsz esetleg ennyiert olyan gepet ajanlani amiben benne van az SSD is alapbol es csak radobok egy Wint azt megkoszonom! :)

The owls are not what they seem.

(#143792) dugo_ válasza japunk (#143791) üzenetére


dugo_
veterán

https://www.mysoft.hu/search.aspx?text=7577

Keresd ki a kívánt konfigot. Az biztos, hogy utólag bővíteni nagyjából feleannyiba kerül, mint a gyári SSD.

(#143793) Khelben válasza japunk (#143791) üzenetére


Khelben
nagyúr

A választási lehetőség ennél kicsit szélsőségesebb: vagy ilyen gép játékhoz vagy egyáltalán semmi játék. Utóbbi esetben HP Probook 430, 440, 450, mérettől függően, fullhd kijelzővel.

(#143794) japunk


japunk
aktív tag

Koszonom a segitsegeteket! Utananezek akkor jobban ennek a Dellnek. Nekem szemely szerint egy Probookom van, neha egy kis Overwatchra tokeletes de csodat nem kell varni tole. :) Koszi meg egyszer!

The owls are not what they seem.

(#143795) Dhampir válasza japunk (#143794) üzenetére


Dhampir
félisten

Szintén egy HP ProBookon (6570b) futtattam egy kis Wind of Time Stalker játékot, ez egy önálló történetet feldolgozó mod, még telepíteni sem szükséges, a saját könyvtárából indítható el.

Az Intel i5-3230M processzorban lévő Intel HD Graphics 4000 segítségével és a HD kijelző natív felbontásán, 2x4 GB RAM mellett korábban az alapjátékokkal futtatása során egészen jó tapasztalataim voltak, de a mostani játék részletgazdagabb helyszínein már jócskán kezdett belaggolni a mod.

Bacsis véleménye játékos szemmel a HD 4000-ről (a fentitől eltérő procival).

Végeredményben lehetséges egyszerűbb és akár üzleti gépeken is játszani alacsonyabb felbontáson. IGPU esetében HD 4000-től indulhat a banzáj, ez természetesen játékfüggő is, lásd a Computer Games on Laptop Graphic Cards összehasonlítási lehetőségét.

Nyilván a minél újabb generációs és korszerűbb processzorokkal együtt már jobb eredményekre lehet számítani, az erősebb AMD APU-megoldásokról nem is szólván.

[ Szerkesztve ]

(#143796) petty88 válasza petty88 (#143788) üzenetére


petty88
csendes tag

Keresgélés után az alábbi gépet találtam első körben:
[link]
Van esetleg ilyen feltételekkel jobb alternatíva?
Vagy van valami ellenvetés, tapasztalat ezzel kapcsolatban?

(#143797) Tikakukac válasza Gery20 (#143731) üzenetére


Tikakukac
titán

No, 11 ember maradt ki a listából, múltkor le lettünk szólva, hogy kihagyással dolgozunk, hát tessék, maraton indul: :B

Ha nem Win, akkor OSX, az meg Mac. Ennyiből egy fapad Air lesz csak, az meg kevés.

Sorban árban felfele:

LifeBook E548 270k
Probook 430 G5 290k
Latitude 5480 295k

Ezek azok az i5-ös konfigok amik 8G/256G konfigban vannak, mattok, IPS FHD panelesek

Innentől jön a meditálás mi a fontosabb. Gari, kinézet, konfig. Nagyon én nem húznám meg egyik mellett sem, Fuji és Probook újabb 1 körrel, Latihoz a gari fullosabb. Nézzétek meg melyik milyen tartalom van ami billenthet ide-oda.

thEndeR: Ekkora batárokat csak, hogy legyen kraft. Én azért 3 év alatt nem láttam még olyat, hogy egy konfig kifogyjon. Asztalimat is gari miatt váltogatom mindig, encode kivételével én semmi diffit nem érzek mondjuk az 5 évvel ezelőtti hasonló gépemhez képest :N nagyon Telekomtól kéne?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143798) Tikakukac válasza MaxiGix (#143733) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem a tüpptürüpp nem kér vidkarit, elég oda egy sima is.

Kinyit nyögős. Ha minden kéne plusz akár billvil akkor A515-ös Acer talááán, esetleg 7559 Dell, nagyon nagyon félve Y520, de inkább nem. Ha IPS nem kell akkor a megtalált HP amit néztél marad, plusz esetleg Inspiron 3576 vagy **78. Mindegyikben van valami hívogató, Acer csábítós, de a bill meg a bottom case nekem még mindig nem begyere, olyan ismerős és nem jó értelemben.

Ricsxx: 100k-ból még olyan nagy harapás nincs az almából magabiztosan, egy T430 jó lehet, egy E6440 is vagy iylen 840 G1-eket látok elég olcsón már. Azokhoz van cucc is, ha kell, dögivel.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143799) Tikakukac válasza szetcsuszott (#143758) üzenetére


Tikakukac
titán

Valahogy rugdaljatok bele 10k-t aztán annyiért már számláznak nekte bruttó 120k alatt picivel HP 250 G6 1WY51EA-t. Ez alatt annyira ne. :(

flierqqq: Új is meg SSD is, meg kisebb is, meg 120k max, az kevés. Ebből gatyamadzag van, 140k alatt egyszerűen még a szűrő is akad, pedig azt most 5k-val bruttó alá meglőttem, hátha.
Amit kinéztél én arra nem bólogatnék. Ha extrém herélt rendszer fog futni, okay. De ha bejön egy ilyen win frissítős, víruskergetős időszakod az totál padló. Ma volt egy ilyen esetem, és 4 órát ült a gép és csak frissült. Tényleg. Ha ezen épp dolga lett volna az ügyfélnek, kést állít a gépbe.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143800) Tikakukac válasza Viiktor1989 (#143771) üzenetére


Tikakukac
titán

Fizikailag képtelenség, 165k az ami megfelel a méret-FHD kitételnek és még ez nem is játékra alkalmas. 200k alatt ilyen esélytelen.

Fipike: Karcsús ez a keret is. Ha 125k belefér lesz 250 G6, mint úgy kb. egyezséges minimál ami így 2018-ra merhető megvételezni i3-al FHD-val is. Ehhez képest a full szikár gépek is 100k-ban futnak. Annyit meg bőven megér egy combosabb hardver meg felbontás.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.