Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#142301) erahurka válasza Khelben (#142300) üzenetére


erahurka
félisten

Ilyen megbízhatatlanok a Lenovo notik? :Y

(#142302) dugo_ válasza erahurka (#142301) üzenetére


dugo_
veterán

Inkább a Telemax szerviz.
Lehet, hogy nem romlik el, de ha mégis, akkor kezdődik a horror.

(#142303) sabre18 válasza Frawly (#142289) üzenetére


sabre18
csendes tag

Szia,
a #142283-ban feljebb ezt írtam:

"A 7577 nem nagyon van kitéve sehol, kijelzőt megnézni nem tudom hol lehetne, a Laptopszalonban bekapcsolni nem akarták csak megtapizhattam."

Nem volt kiállítva/beüzemelve, kérésre kicsomagoltak egyet, de bekapcsolni/elindítani nem akarták, így csak fizikailag tudtam megvizsgálni, a kijelzőt nem láthattam működés közben.

Remélem most már érthető.

Sajnos 7577-est beüzemelve sem a Media Marktban, sem a Laptopszalonban, sem a notebook.hu-nál nem láttam, ha tudtok helyet Budapesten, ahol mégis "teljes pompájában" megnézhető, akkor kérem írjátok meg.

(#142304) Tikakukac válasza sabre18 (#142303) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha tudsz rá embert utána aki így megveszi, szerintem bárhol bekapcsolhatod :B

Ofc nyilván kell aki feltelepíti majd be is kalibrálja azt a kijelzőt, mert már hány MM-os sztorit hallottam, hogy ez a kijelző ilyen-olyan szuper, a másik meg hulladék. Ja. 6 féle neon alatt, széthullott profillal, szemre megmondja bárki melyik milyen :DDD Otthon meg jön a kopp, hogy backlightos meg foltos és nincs feketéje.

Nem bunkóból van ez így. Szimplán nincs bemutató gépekre kapacitás. Lenne, de hát ki akar manapság boltban vásárolni meg fizikailag megnézni bármit is, mikor ÁFA csalt gépeket vehetünk baromi olcsón a netről? Oh wait. Na erről beszéltem régebben. A ma elfogadott mentalitással a vásárlók saját maguk alatt ássák a gödröt, csak amíg a fejük kiér, addig nincs siralom. Utólag meg késő :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142305) erahurka


erahurka
félisten

2GB video memória mire elég manapság? :F

(#142306) Khelben válasza erahurka (#142305) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mindenre. Amihez több kell, az úgysem fog rendesen futni a kártyán. Előbb fogy el a VGA ereje, mint a memóriája. Ezért teljesen mindegy, hogy mennyi a memória, a chip teljesítményét kell nézni. A memóriának maximum a felső kategóriában van jelentősége, 1060 meg 1070 környékén.

(#142301) erahurka : és ha nem romlik el, akkor is csak a hivatalos Lenovo driverek mennek rajta, amik adott esetben 2 évesek. A friss drivereket meg nem tudod feltenni, mert nem ismerik fel a hardvert.

[ Szerkesztve ]

(#142307) Tikakukac válasza erahurka (#142305) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ milyen GPU tolja bele a számokat. Meg, hogy mennyire van ramatyul megírva a kód. Meg mennyire nagy a felbontás. Meg a játék mennyire textúra heavy. Ööö meg még vagy 200 paramétertől.

A VRAM és a sima RAM zaba elsődlegesen azért megy, mert okádékok a portok. Minden más logikus magyarázat csak utána. Mobilra kódoló fejlesztőcéget vezető bácsi mondott érdekeseket minap, hogy milyen trendeket várhatunk. Érdekes az is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142308) erahurka válasza Khelben (#142306) üzenetére


erahurka
félisten

Bwoah akkor a Lenovót minden szinten lehúztam a listámról, köszi!

Kifejezetten 1050-et nézegettem, elég sok gép van vele, de 2GB memóriával.

(#142307) Tikakukac: Mit mondott a "mobilra kódoló fejlesztőcéget vezető bácsi"? Vagy titok? :B

(#142309) TheNewDawn válasza Khelben (#142306) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Fel tudod amúgy, csak trükközni kell kicsit hozzá :) AMúgy már 1050 TI vs 1050 vonatkozásban is van kevés játéknál némi jelentősége a videomemóriának, de tényleg csak nagyon kevés esetben.

(#142310) TheNewDawn válasza erahurka (#142308) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Magával a márkával szerintem abszolút semmi baj, jó/kevésbé jó szériákról van szó minden notinál, és igen a TMX garancia nagy kockázat, meg én se ajánlom azt a konkrét tipust, amit beirtál, csak pontositani akartam picit a dolgot.

(#142311) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Nagybátyám szeretné lecserélni a gépét, mert a jelenlegi (E5530, i7, 16GB, 250GB, HD) masina nagyon hangos és szeretne pár játékot is tolni rajta alkalmanként. Én már vagy 4 éve MacBook-ot használok, abszolút nem vagyok otthon laptop-téren. Légyszi segítsetek :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Kövi hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100k
(3) Felhasználás? MS Office, filmek (sok), régebbi játékok alkalmi szinten
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Imperium Galactica, Flight Simulator, Stellaris, Haegemonia
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindegy neki, eddig egy Toshiba L650-t használt, most ezt, kijelzőre sose panaszkodott.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat fogja cipelni, de csak táskában kocsival.
(7) Operációs rendszer? Nem szempont
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Van most 16GB DDR3-as RAM meg 250GB SSD a gépében, azt átpakoljuk majd ebbe ha kompatibilis. Optikai nem szempont.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Lehetőleg ne legyen hangos ha netezik meg filmet néz rajta, játék közben mindegy, nyilván fog nyüszíteni a ventillátor. NUM-pad előny de nem kizáró ok
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Ebben az ársávban használt csak.

:R

(#142312) Destr4ct válasza Khelben (#142306) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

"akkor is csak a hivatalos Lenovo driverek mennek rajta"

Lenovo-n kívül van még ilyen?
Azt tudom, hogy régebben a Toshiba biztosan csinálta ezt (Tapasztaltam a Toshiba A300-asommal. Valami külön tool-lal kellett moddolni hozzá a Radeon driver telepítőt, hogy felmenjen.)

[ Szerkesztve ]

What can change the nature of a man?

(#142313) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Sziasztok!

Keresek kizárólag online filmnézésre laptopot,hölgy ismerősömnek fehér színbe.
Árat azért nem írok mert annyiért kell amennyiért van vállalható hosszú távra.

(#142314) Aconcagua válasza sabre18 (#142303) üzenetére


Aconcagua
csendes tag

Szia!
Én ma láttam a West End MediaMarktban Dell 7577 lapost, egy IPS! kijelzős 7567 mellett, bekapcsolva mindkettő természetesen, ott meg tudod nézni.

(#142315) sabre18 válasza Aconcagua (#142314) üzenetére


sabre18
csendes tag

Köszi :R, mindenképp beugrok akkor oda (a Mamutban nem volt)

[ Szerkesztve ]

(#142316) w.miki válasza Tikakukac (#142304) üzenetére


w.miki
veterán

Talán ha nem kéthavi fizetés lenne egy rendes noti ára, többen vásárolnának boltból...
Oh wait, a fejlett nyugaton is már szinte mindenki a netről rendel.

Apropó, te milyen 14"-os érintős hordozható notit ajánlanál, 200e alatt? :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#142317) nagybá


nagybá
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek szeretnék segíteni laptop kiválasztásban, ebben szeretném a segítségeteket kérni!
A kérdésekre a válasz:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
230-280k, de ha a 300k-s annyira jó akkor nem azon a 20k-n fog múlni.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék, programozás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Legtöbbet LoL, PUBG közepesen menne az jó lenne.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17", 1920*1080, a többi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell hozzá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem kell tárhely (nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e ilyet), mert van SSD-m/HDD-m. 16GB memória, optikai meghajtó nem olyan fontos, csak a windows telepítéshez kellene.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak az új.

Előre is köszi a segítséget!

(#142318) TheNewDawn válasza nagybá (#142317) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A 16 gb ramot felejtsd el sürgősen, akkor van olyan gép, egyébként nincs. Egyrészt totálisan felesleges jelenleg, másrészt bármikor bővítheteő később is.

(#142319) Tikakukac válasza w.miki (#142316) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak ott nem esik be a hazai forgalmazók bevétele majdnem 2 jegyű %-al 2 év alatt, mert a piacon ÁFA csalós store-ok vannak garmadával :B

Passz, érintős noti nekem főleg ilyen keret mellett oximoron :B

erahurka: Nem titok. Hardvert lehet ömleszteni ezerrel, plusz van mivel eladni a cuccokat a plakátokon, a fejlesztők meg drágák. Így gyorsan lefejlesztett szemét kerül ki, ami zabálja a hardvert, te meg úgyis akarod majd a több akármilyenes gépet meg telót pont ezért. :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142320) nagybá válasza TheNewDawn (#142318) üzenetére


nagybá
senior tag

Ja közben én is jobban utánajártam és láttam, hogy az egy komolyabb szűrést ad a dologra.
Ha azt elfelejti, akkor mi az ajánlat?

(#142321) TheNewDawn válasza nagybá (#142320) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nehéz kérdés, pár nappal ezelőttig ( kb 6 embernek ajánlottam már ) volt Média marktban akció, ahol is 280 ért lehetett kapni i7 es proci meg 1050 ti kártyával Acer Predatort. Szóval őszintén megmondom, passz jelenleg... a PUBG alá azért kéne egy 1050 TI legalább, olyan meg nemigen van jelenleg 280 alatt....1050 es gép van, több is, talán a Dell 7577 leginkább ajánlott belőle, de az nem biztos, hogy normalis FPS el vinni fogja.

(#142322) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Zbook-okról mi az általános vélemény? Aprón bukkant fel mostanában pár belőle és néhányon elgondolkoztam.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#142323) nagybá válasza TheNewDawn (#142321) üzenetére


nagybá
senior tag

És 1050Ti-s?

(#142324) TheNewDawn válasza nagybá (#142323) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Szódaval elmegy,de a 60 fps csak 720p be lesz meg.

(#142325) erahurka


erahurka
félisten

Mégis szalagkábel lesz ez szerintem mert most felnyitottam és működik. :F

Aztán most megint elszállt. De ha a kijelzővel magával lenne gond, akkor fél percig sem adott volna tökéletes képet, nem?

(#142321) TheNewDawn : Tegnap este néztem MM oldalán azt az akciós Acert, még fenn volt.

[ Szerkesztve ]

(#142326) Dhampir válasza w.miki (#142316) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán ha nem kéthavi fizetés lenne egy rendes noti ára

Álom lenne sokaknak olyan fizetés, még a minimálbér is.

(#142327) nagybá válasza TheNewDawn (#142324) üzenetére


nagybá
senior tag

Én ezt értem, de még mindig nem adtál pontos típust :D

(#142328) TheNewDawn válasza nagybá (#142327) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Acer predator helios, telefonrol nem tudok linkelni sajnos:)

(#142329) Chaser válasza TheNewDawn (#142328) üzenetére


Chaser
titán

A 280e-s ugy latom elfogyott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142330) erahurka válasza Chaser (#142329) üzenetére


erahurka
félisten

Van az még, csak már teljes áron: [link]

(#142331) gandalf666 válasza Chaser (#142329) üzenetére


gandalf666
csendes tag

Szerintem vége van az akciónak. A 1050 ti-s verzió most 320k.

(#142332) Chaser válasza erahurka (#142330) üzenetére


Chaser
titán

Tehat a 280e-s elfogyott ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142333) Blazej válasza Aconcagua (#142314) üzenetére


Blazej
csendes újonc

Ez engem is érdekel, köszi az infót!

(#142334) nagybá válasza nagybá (#142317) üzenetére


nagybá
senior tag

Közben keresünk mi is, erről van valami véleményetek?
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/msi/gl72m-7rex-1423-p396733151/

(#142335) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !

Egyenlőre még csak kíváncsiskodok hogy mennyit kellene költenem , egy a számomra megfelelő gépre.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Június ~ Július
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 100-150 ezer forint
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Irodai programok : Office (word,excel stb...) továbbá egy-két játékkal is szeretnék játszani. Általános felhasználás youtube-stream.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Konkrétan ami elsősorban érdekel engem az a World of tanks lehetőleg legalább közepes(magas) beállítások mellett fusson fixen 65+ fpsel. Illetve szeretném ha lenne annyi craft a gpuban hogy elsősorban 2018as és régebbi játékokat legalább lowon 60 fpsel eltudjam futtatni. Viszont az elsődleges a WOT a többi már csak extra (hajlandó vagyok lemondani róla)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- Passz ... ami az árba belefér de természetesen minél nagyobb , annál jobb. 1920x1080. Matt (de fényessel is megbírkozom) IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Keveset és nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Win 10 64 bit vagy semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- Optikai meghajtó nem feltétlenül szükséges , szerintem egy 8gb 1600mhz illene ( nem ? ), Örülnék ha az OP rendszert SSD-re tudnám rakni vagy már azon lenne rajta pl 120gb, HDD 500tól elvagyok 7200rpm
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Mindkettő szóba jöhet , használtan attól függ kitől-mennyiért és a laptop előélete.

Összességében kompromisszum kész vagyok. Viszont szeretném ha tényleg gördülékenyen futnának az Office programok , nem lenne lagg. Amit még ha a keretbe belefér szeretnék egy olyan gpu-t ami elég hogy legalább lowon FHDben 60~ fps környékén tudjak futtatni játékokat. Hajlandó vagyok lemondani róla de legalább a wot fusson facán :D ( Tegnap jött be az 1.0 nagyobb lett a gépigénye is ezáltal ) Amiről hajlandó vagyok még lemondani az az IPS panel , méret , apróságok.

Feltételezem hogy ennyi pénzért nem fogok kapni ilyen laptopot de várom az észrevételek és tanácsokat :DDD

(#142336) Khelben válasza nagybá (#142334) üzenetére


Khelben
nagyúr

Magyarországon nem forgalmazzák hivatalosan, tehát nem lesz rá garanciád.

(#142335) Rick3D: Acer Aspire 5, ez a max, amit 150-ből játékra ki lehet hozni. Hogy júniusig mi lesz, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#142337) erahurka


erahurka
félisten

Találtam egy olasz Aspire 7 tesztet: [link]

Szerintük elbír a 1050Ti-jal, bár magyar tesztben 1050-nel is olvastam throttlingról. :F

(#142338) Rick3D válasza Khelben (#142336) üzenetére


Rick3D
senior tag

Igazából bármi változás lesz Júniusig csak a GPU-t érintené mert minden más elvárásom marad. FHDra milyen gpuval felszerelt laptop kellene az alább leírt 60fps med(high) FHD beállításokhoz ?

Illetve egy olyat is kérdeznék ha a játék nem lenne szempont csak az hogy az Office programok gyorsan tudjanak futni , mennyi lenne az a minimális összeg amit rá kellene szánnom ?

Tudnál pár példát is mutatni ?

(#142339) Khelben válasza Rick3D (#142338) üzenetére


Khelben
nagyúr

Office-ra: HP Probook 450
Játékra: Acer Aspire 5
2018-as játékokra: Dell 7577

[ Szerkesztve ]

(#142340) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni ismerősöm notebook vásárlás előtt áll.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belüll
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-260 ezer forint közötti összeg lenne rászánva
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Zeneszerkesztésre Reason programmal, Full HD filmek lejátszására
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kijelző méret: 15.6 col 1920*1080
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Esetleg ha több napra kell elutazni, de útközbe nem lenne használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD+HDD, 8Giga ram, optikai meghajtó nem fontos
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gépet szeretne

Azt szeretném kérdezni ilyen összegnél is sok különbség van egyes márkáknál, gondolok itt anyaghasználatra stb. nekem a Dell notebookok szimpatikusak a 3év gyári garancia végett, de nézegetem és a HP is annyit ad rá. Köszönöm az az infókat :)

[ Szerkesztve ]

(#142341) Khelben válasza SoundBox (#142340) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450, ehhez még kell egy oprendszer, ami hardveraprón 10-15k körül van.

(#142342) nagybá válasza Khelben (#142336) üzenetére


nagybá
senior tag

Köszi a választ!

Azt nem tudod véletlenül, hogy az ACER-ek ebben a kategóriában milyenek? Mondjuk például nem főnek szét?

(#142343) Khelben válasza nagybá (#142342) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer Aspire 5 és az Acer Helios 300 a két ajánlott Acer gép, a többi inkább kerülendő, hűtési és minőségi problémák miatt.

(#142344) Rick3D válasza Khelben (#142339) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszi az ajánlást :)

(#142345) erahurka válasza Khelben (#142343) üzenetére


erahurka
félisten

Ha az Aspire 5 ajánlott az Aspire 7 miért nem? :F

(#142346) Blazej válasza Blazej (#142333) üzenetére


Blazej
csendes újonc

Megtapogattam, megnéztem. Az érdekelne, hogy miben tűnhet a billentyűzet rosszabbnak, mint más? Nekem nem volt vele gondom, de lehet nem figyeltem eléggé... És a kijelzőn se láttam semmi rosszabbat, mint a mellette kiállítottaknál... 🤔

(#142347) t181


t181
senior tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Április közepe körül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás munka szinten, illetve mindennapi használat (utóbbi a böngészésben és a zenehallgatásban körülbelül ki is fullad).
Ha azt mondanám, hogy kell dedikált videokártya (szinte biztos, hogy nem fog kelleni), mit kellene feláldoznom? (gondolom többek között az összeszerelési minőséget és a hűtést).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" (14"-es is belefér, ha indokolt), 1080p, mindegy, hogy matt-e. Örülnék az IPS-nek, de nem dől össze a világ, ha nem az.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente talán egyszer utazom vele, de használni nem fogom közben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell semmi. Win10 megy majd rá, de jó lenne, ha Linux disztrók sem okoznának problémát
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256-os SSD. Legyen lehetőség arra, hogy HDD-t is tudjak mellé rakni. Gondolom az sehol sem opció, hogy garivesztés nélkül belerakják a vinyómat (nem akarok SSD-s HDD-s gépre külön költeni, mert a most használt HDD alig 1 éves).
8 GB RAM, optikai meghajtó nem kell.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

És egy kis érdekesség :)) :
Az aláírásomban szereplő notebook mindjárt 6 éves lesz. Azt hiszem ez tipikusan az a modell, ami a nagyon erősen nem ajánlottak közé tartozott (kb 140k volt annak idején, AMD A6-3400m, 6520g(?)). Egy RAM- és egy billentyűzetcserén van túl, a kijelzője lassan egy éve kezdett el rosszalkodni, de a mai napig működik, használom. A vinyót egy éve cseréltem, de csak elővigyázatosságból, nem volt probléma vele. Régen sokat játszottam, ami azt jelenti, hogy alulfeszelve, csökkentett órajellel is 90 fokon pörgött folyamatosan. Az elmúlt másfél évben pedig csak akkor volt kikapcsolva/altatva/hibernálva, ha utaztam vagy huzamosabb ideig nem használtam, és az órajelet is 2,3GHz-re emeltem (ez alapból a "turbó" órajel, a gyári 1,4GHz).
Odáig jutott a kapcsolatunk, hogy egyszerre gyűlölöm (emelt órajellel sem egy nagy bajnok, 6GB RAM a max(ebből 5,5 használható), 60fok körül kicsit idegesítő a hűtés hangja, fölötte csak hangos, melegszik, és kellene már egy SSD is) és imádom (még mindig működik, pedig rengeteget kapott már, minden oka meglenne arra, hogy tönkremenjen).

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#142348) adika4444 válasza t181 (#142347) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Én ezekre az igényekre DVGA nélküli HP Probook 450 vagy 440 G5-öt vennék FHD kijelzővel.

szerk: Az írt 440 G5 és 450 G5 FHD kijelzői mind IPS minőségűek.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#142349) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Pár kérdésre szeretnék választ kapni Tőletek ;)
i3-6606U procik néha 520, néha 620 intel gpu-val van szerelve. Egyrészt ezt hogy kell érteni, csak órajel különbség van köztük?
15,6-os kijelzőnél mennyire számít a FHD? Itthon csak 768-as felbontású 15,6-os készülék van, ott egyáltalán nem zavaró a felbontás. Ekkora méretben is előny a magasabb felbontás, érdemes plusz pénzt kiadni a FHD-ért, ha két gép minden más paraméterében tök egyforma?
Az intel gpu a rendszer memóriából csíp le saját céljára, ez világos. És az is, hogy az olcsó nvidia 920M és radeon 520 szinte ugyanilyen kevés 3D-re, meg hogy csak DDR3-as, de a saját dedikált videomemória előny lehet-e, hogy nem a rendszert csapolja meg? Természetesen az áram fogyasztás kérdése most nem szempont az esetemben.
És végül egy konkrétabb kérdés. A 130K környéki Dell Vostro és Inspiron között azonos felszereltség esetén ami különbséget látok, hogy az utóbbi csak 100-as lannal szerelt. Ezen kívül mik a különbségek még, amik nem látszódnak a hardverek jellemzése során, minőségre stb?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#142350) dugo_ válasza dethroner (#142349) üzenetére


dugo_
veterán

A 6606U-ban fixen HD520 van, a többi elírás.

A fullHD tök alap, maximum eddig hozzászoktál a rosszhoz. A nagyobb felbontás megszokása után visszatérni 768p-re már sokkal látványosabb lenne.

A ram bővítés az IGP (meg amúgy minden más) miatt sokkal olcsóbb, mint 2-3-4 évesen egy alaplapcsere/bga javítás.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.