Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#142351) flusze


flusze
tag

Üdv.!
Szeretnék egy kicsit izmosabb gépet, szinte csak WoT-al játszok, ez megfelelne, vagy lenne olcsóbban is megfelelő?
HP Pavilion 15-p111ng Notebook 15,6" Full HD, Core i7-4510U, GF 840M, 12 GB, SSD 250gb (kb 400€)

(#142352) dethroner válasza dugo_ (#142350) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi a választ!
Akkor az első kérdést tisztáztam magamban.
Nem saját célra, ismerősnek lesz új masina, nem tudom ő igényli-e az ilyen felbontást. Ugyanabban az ársávban a 768-as kijelzők jellemzően nem jobb minőségűek, mint ugyanannyiért a FHD?

És a Dell témában is jöhetne valami plusz infó :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#142353) dugo_ válasza dethroner (#142352) üzenetére


dugo_
veterán

Nem, ebben az árkategóriában minden TN panel borzasztó. A fullHD változatok előnye, hogy legalább pixeleket kapsz, ha már betekintési szögek és minimális színhelyesség sincs...

Konkrétumot nem tudok a mostani Dellekről, de a 3000-es Vostro gyakorlatilag egy átnevezett Inspiron. 100-as LAN pedig önmagában vicc, olyat se vegyetek 2018-ban.

(#142354) #72797440


#72797440
törölt tag

Sziasztok!

Használt fémházas laptopot keresek kb. mint a 8570p vagy E6530 csak IPS kijelzővel. Harmadik generációs i5 processzor elég bele.

(#142355) hjamal


hjamal
csendes tag

Sziasztok!

Ma szeretném megrendelni a lapotopot. Többnyire multimédiás használatra, de 1-2 könnyebb játék elfutása is szükséges ezért gondoltam az integrált kártyát mindenképp. Kijelző nyilván minél jobb FHD a mai világban szerintem már alapkövetelmény. Nem nagyon lenne hordozva szóval szóba jöhet minden méret, minden súly. Win10 eredeti szükséges. Processzor I3 teteje I5 közepe környékét gondoltam. RAM na ez az amibe nem vagyok biztos 4GB elég-e egyáltalán?! Inkább legyen több azért vagy minimum bővíthető, illetve a HDD is legyen bővíthető. Szóval kb. ennyi lenne. Ár: 220 max.

Valaki valamilyen ötlet? Eddig csak Asus, Lenovo gépekkel volt tapasztalatom szóval ezeket preferálom illetve hallottam a Dell ócskaságáról, ezt kerülném.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Blue is the colour, football is the game..."

(#142356) Chaser válasza hjamal (#142355) üzenetére


Chaser
titán

"illetve hallottam a Dell ócskaságáról, ezt kerülném."
az emberi butaságról hallottál már?
mi az, h dell ócskasága? a legolcsóbb eldobható 100e-s gépük? van ám a lenovonak és asusnak is
lenovónak leghitványabb a szervize már évek óta
asus közép kategória szerviz terén, dell legjobb
minden gyártónak vannak prémium gépei, dellnek kifejezetten jó gépei is vannak, akad asusból is, még lenovoból is, de egyre silányabbak, és fél milliós gépnél is lehetnek problémák, lenovo sztem sokat tudna erről mesélni ( : asus-szal egyetemben
mi az, h 1-2 könnyebb játék futtatása? ha játszani is akarsz, attól függően mivel, igp nem lesz elég
hp 250-ek jók neked pl, nagy csodát kijelző terén ne várj

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142357) Khelben válasza hjamal (#142355) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450, ha fontos a strapabírás és a minőség. Acer Aspire 5, ha játszani akarsz.

(#142358) hjamal válasza Chaser (#142356) üzenetére


hjamal
csendes tag

2 éve használok Lenovo Z50-et, már amikor vettem se volt csúcs technika de semmi gond nem volt még vele nagyon elégedett vagyok vele. Több Dell-es ismerősömnek volt ebben a közepe-alja kategóriában gondja a hűtéssel majd a szervizelés is elnyúlt. Nyilván minden márkának megvan a rákfenéje vagy előnye de mivel nekem ez a személyes tapasztalatom inkább kerülném. Játéknál ilyen minecraft féle játékokra gondoltam illetve médium-lowon azért nagyjából menjenek a LoL félék. Nem PUBG meg hasonló kaliberre gondoltam.

https://www.laptop.hu/lenovo-320-15ikb-80xl00dbhv-black-w10-8gb ez? :F

Megnézem a HP sorozatát köszi! :R

"Blue is the colour, football is the game..."

(#142359) Chaser válasza hjamal (#142358) üzenetére


Chaser
titán

menj el pár hónapra szervizbe, utána vonj le tapasztalatokat:) ajánlom homár olvasgatását is
nincs olyan, h "márka", típusok vannak és szervizháttér, dellnek is volt gané szériája, meg etalon is, régi lenovokból is volt nagyon jó, azóta sok víz lefolyt, nem sok jó gépük van de legalább a legrosszabb a szervizük, több száz ezres gamer gépeiknél is van gond hűtéssel
ha lenovot akarsz venni vegyél, aztán ha úgy adódik h belenyúlsz majd mesélsz te is a lenovo szervizről ( :
w10-et meg apróról vegyél, 15-6e ft számlával, ne befolyásolja a gép vásárlást
nem tudom mi a lol, gépigényét meg tudod keresni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142360) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Laptopot szeretnék venni.
Ami nekem fontos:
- AMD APU Excavator procival (4mag / 2 modul, Carrizo, Bristol Ridge, stb.), lehetőleg csúcsmodell ezen belül
- kifejezetten nagy tapipad
- legalább fullHD kijelző 13-15 col körül
- értékelhető üzemidő

Létezik ilyen?
Árban a minőség dönt, egyelőre ár nélkül kérdezem.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#142361) Chaser válasza Bici (#142360) üzenetére


Chaser
titán

guglizz rá, elvétve van új amd-s gép sajnos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142362) Bici válasza Chaser (#142361) üzenetére


Bici
félisten

Annyiinfót tudtok adni, hogy mely gyártók / modellek szoktak a legnagyobb tapipaddal rendelkezni?
A netes képekről (különbözőméret, fotó szög) nehéz megítélni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#142363) Dhampir válasza Bici (#142360) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha nem is "csúcsmodellek", de hirtelenjében:

260 000 Ft-ért is van HP EliteBook 755 G4

160 000 Ft körül Acer Aspire 5 A515-41G

(#142364) dugo_ válasza hjamal (#142358) üzenetére


dugo_
veterán

Bármelyik 100ezres Dell hülyére veri azt az ipari hulladék Z50-et.

Nekem is volt, az volt az utolsó Lenovo-m.

(#142365) Bici válasza Dhampir (#142363) üzenetére


Bici
félisten

Kossz!

Az Acer tetszene, ha nem dedikalt, hanem integralt VGA lenne benne (gondolom, hosszabb uzemido).

Ezek egyebkent PC vonalon nagy tapipadnak szamitanak?
A meloban MacBook Pro-val dolgozom, es emiatt emeltem ki a nagy tapit.

Lehet, hogy az lesz a vege, hogy raszerelek egy telefon tapipadot valahogy. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#142366) Na_Ta válasza Bici (#142365) üzenetére


Na_Ta
csendes tag

HP Probook nem a legújabb talán két éves, 105*60 mm gombok nélkül, felül kerekített sarkokkal, alul a két nagy gomb.

[ Szerkesztve ]

NT

(#142367) xBelux


xBelux
újonc

Sziasztok!

A következő gépek közül próbálok választani, ti melyiket ajánlanátok és miért?
Lenovo y520, Dell Inspiron 7577, Asus gl553

Inkább személyes tapasztalatok vagy ismert hibák érdekelnének 3-4 évre tervezek vásárolni. Előre is köszi 2.

[ Szerkesztve ]

(#142368) gunner93 válasza gunner93 (#142219) üzenetére


gunner93
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem ezt a gépet, elsőre nagyon jónak tűnik (és nagyon csúnyának szegény), de a HP-val semmiféle tapasztalatom nincs. Szerintetek ez megfelelő lenne?

(#142369) Khelben válasza gunner93 (#142368) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanannyi a 15-ös is, ha nagyobb kellene. De alapjában véve jó gép és megfelel az igényeidnek is.

(#142367) xBelux: A Dell messze kimagaslik ebből a háromból minőségben és megbízhatóságban. De inkább olyan boltban venném, ahol biztosan magyar garanciát kapok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#142370) TheNewDawn válasza xBelux (#142367) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A GL t semmiképp se borzalmas a hűtése. Y520 nál sima 1050 TI hez szerintem overkill az i7, a dell 7577 meg ugye prociban és videokártyában is gyengébb ( cserébe anyaghasználatban akksiban meg garanciában jobb)
Szóval összefoglalót kellene hogy kitölts, hogy mennyid lenne rá, milyen játékok a cél, stb.

(#142371) Bici válasza Na_Ta (#142366) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Ez kicsit nagyobb, mint harmada a macbook pro tapijának. :DDD
De, ahogy nézem a netet, nem nagyon létezik PC fronton kifejezetten nagy tapipad.
Lehet, hogy nincs rá igény.
Mindegy, ahogy a kínálatot látom talán az lenne a jó döntés, ha ezt elengedném.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#142372) xBelux válasza TheNewDawn (#142370) üzenetére


xBelux
újonc

Töltöttem már ki, alulra bemásolom, csak közben szétnéztem én is és a kereten belül ezeket találtam amik számításba jöhetnek, azért érdekeltek a személyes tapasztalatok mostmár.

(#142369) Khelben
Amazonon nézegettem direkt ezeknek az értékelését és ott is a dell magaslott ki, azért is vettem számításba. Inkább az a kérédés, hogy számít e annyit az 1050 Ti (proci az szerintem is elég i5), hogy amiatt egy megbízhatatlanabb gépet vegyek, vagy kielégíti a dell az igényeimet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül, akár holnap.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, programozás tanulás/munka szinten, játék(low prior)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Írtam előzőbe, hogy nem ez a legpriorosabb, de ha van egy pár nap szünetem, akkor egy kis low felbontású witchert, mass effectet, civ-et tolnék. Nem vagyok FPS megszállott, játszottam már 20 FPS-el is. :D
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Örülnék egy 14"-osnak, de gondolom lehetetlen, kiegyezek a 15'6-al. 1920 x 1080, matt, IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti 2-3 alkalommal.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi, van licensz winekre
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
128-256 SSD, 1 T HDD. SSD-t hajlandó vagyok később külön veni, az nem annyira prior, inkább a bővíthetőség.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI(fontos), USC-C(nem fontos)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Alapvetően új, de a számlaképes használt érdekelne, lehet az is megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#142373) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Srácok EZ 99 ezer ft ot megér? Vatta új boltból osztrákban.
Szülőknek lenne.

[ Szerkesztve ]

(#142374) Chaser válasza Dareiosss (#142373) üzenetére


Chaser
titán

annyit megér, de itthon nem lesz rá gar nagy eséllyel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142375) Dareiosss válasza Chaser (#142374) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Öcsém kint él. Ha valami gáz lesz intézi. Bár csak 1 év gari van rá. Ezért kérdezlek titeket.

(#142376) dugo_ válasza Dareiosss (#142375) üzenetére


dugo_
veterán

Én semmi jó vételt nem látok benne, pláne 1 évvel.

(#142377) magellan2600


magellan2600
tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek szeretnék segíteni laptop vásárlásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár azonnal.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Max. 140.000 Forint

(3) Felhasználás?
Semmi extra, böngészés, film, zene, Office csomag használata.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nincs konkrét megkötés, ami az árba belefér.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép?
Leginkább otthoni használatra kellene

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely mérete és típusa ismét csak ami az árba belefér, optikai meghajtó nem létfontosságú.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új gép.

Segítségeteket előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#142378) Dareiosss válasza dugo_ (#142376) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Ilyen áron nem nagyon találtam jobb alternatívát. Kifejtenéd, miért nem jó? Köszönöm
[link]

SSDs 8gb ramos notit nem találtam sehol 100 ezer körül

[ Szerkesztve ]

(#142379) dugo_ válasza Dareiosss (#142378) üzenetére


dugo_
veterán

Az A6 gyengécske önmagában. SSD, RAM tök8, bármikor belepakolható olcsón utólag.

(#142380) t181 válasza adika4444 (#142348) üzenetére


t181
senior tag

Köszönöm! Az itt olvasottak alapján én is ezt a kettőt néztem ki, de mivel a 440-en csak 2 USB van így a 450 lesz a befutó.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#142381) Dareiosss válasza dugo_ (#142379) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Netezésre lesz.

Azért ahogy néztem plusz 4 gb ram plusz 256 os ssd benne van 25 ezerbe.

(#142382) Dareiosss válasza Dareiosss (#142381) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Magamnak nyilván nem vennék, ilyen lapost, és pont ezért ebben a kategóriában nincs tapasztalatom. Azt én is látom, hogy gyenge a proci. De netezésre lesz csak használva. Ez még ehhez is gyenge?
Ami hasonló tudású, de jobb proci az mind 150-160 nál feljebb van ahogy néztem. Annyit meg ők nem adnak ki rá.

(#142383) Chaser válasza dugo_ (#142376) üzenetére


Chaser
titán

ssd magában 30e, ram 22-3e, w10 apróról is 15e, 100-ért nem rossz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142384) tylerhun


tylerhun
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre van szükségem.

Játékos laptopot keresek, maximum 300 ezret tudok erre a célre költeni.

Ez a szépség szúrta ki a szemem. Valakinek személyes tapasztalat?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tylerhun

(#142385) TheNewDawn válasza xBelux (#142372) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Egyértelmuen Dell akkor, siman elég neked az 1050 is.

(#142386) TheNewDawn válasza tylerhun (#142384) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Messziről kerülendő kategória, totálisan kuka hűtéssel.

(#142387) erahurka válasza TheNewDawn (#142385) üzenetére


erahurka
félisten

Aquánál most egész jó áron van ez a 1050+i5+8gb ram-os Dell cucc amúgy.

(#142388) erahurka válasza TheNewDawn (#142386) üzenetére


erahurka
félisten

Miért ajánlott az Aspire 5 széria, ha az elvileg jobb Aspire 7 nem ajánlott? :F

(#142389) TheNewDawn válasza erahurka (#142388) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mert az 1050 /1050 TI kártya és a HQ processzor sokkal komolyabb hűtést igényel mint a nagyságrendekkel gyengébb MX kártya és U proci.

(#142390) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
2 modellből kéne kiválasztani a győztest. Hardveresen és árban is ugyanazt tudják, az a kérdés, ha lehet különbséget tenni melyiknek jobb a kijelzője, billentyűzete, hűtése, szerviz minőség, stb? Melyiket vennétek?
1 2

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#142391) Chaser válasza dethroner (#142390) üzenetére


Chaser
titán

amelyik szimpatikusabb, dellre több gar van, mindkettő kijelzője pocsék, elbattyogsz és megnézed őket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142392) erahurka válasza TheNewDawn (#142389) üzenetére


erahurka
félisten

De az Aspire 5 és 7 hűtése nem egyforma. Olyasmi mint a Helios 300-ban. Annyi hogy a procin nincs harmadik elvezető, és a ventik nem ezek a speckó Acer gamer cuccok. Ilyen sokat számítana ez az eltérés?

(#142393) TheNewDawn válasza erahurka (#142392) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Fogalmam sincs, sosem volt Acerem, de kb ahány tesztet elolvasol róla, és ahány Acer topikba bemész, 10 ből 11 en a nem megfelelő hűtést fogják felhozni ezzel kapcsolatban.
Ez olyan, mint a TMX garancia. Remélem sosem kell megtapasztalnom, annak ellenére, hogy simán lehet, hogy nem lenne semmi gond, és tényleg korrekt munkát végeznének, hiszen biztosan sok esetben ilyenre is akad példa. De amíg tömegével van példa az ellenkezőjére is, addig ha lehet, inkább nem próbálnám ki.
De ahogy én is megkockáztattam a Lenovot, nyilván te is megkockáztathatod az Acer A7 et, és simán bejöhet, csak ne várdd el, hogy ajánlani fogják.

[ Szerkesztve ]

(#142394) dethroner válasza Chaser (#142391) üzenetére


dethroner
veterán

3 év gari van mindkettőre :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#142395) w.miki válasza w.miki (#142268) üzenetére


w.miki
veterán

Végül ezt nézte ki, az ismerősöm érintős notinak.:
LENOVO Yoga 520-14IKB szürke 2in1 eszköz 80X800B5HV (14" FullHD IPS touch/Core i5/8GB/1TB HDD/Windows 10) 250e
Ajánlott lehet?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#142396) erahurka


erahurka
félisten

Nem noti, de az Asus Vivo PC X-ről mi a véleményetek? 250-ért van benne kb. 400-nál induló notis hardver. Monitor nélkül, de plusz egy olcsóbb monitor ára még mindig sokkal olcsóbb mint egy gamer noti.

(#142397) xBelux válasza TheNewDawn (#142385) üzenetére


xBelux
újonc

Most megnéztem élőben is őket, annyira nem tetzsik, hogy a dell kijelzője középen csatlakozik, nem pedig a két szélén. Viszont volt mellette egy HP Pavilion 15 aminek tetszett a kiosztása, kényelmesebbnek hatott. Erről van valami tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#142398) Khelben válasza xBelux (#142397) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy 150k-s gépet kapsz 300-ért. A Pavilion belépő szintű gép, nem ér 300k-t, akármilyen hardvert pakolnak bele.

(#142395) w.miki : 1000+1-szer le lett írva, hogy miért ne vegyél Lenovo-t és miért ne vegyél Y520-at. Olvass vissza.

[ Szerkesztve ]

(#142399) w.miki válasza Khelben (#142398) üzenetére


w.miki
veterán

csak azt nem találtam leírva, hogy mi legyen helyette, ami érintős :(
nem nagyon láttam alternatívákat

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#142400) Kbali válasza w.miki (#142399) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet, hogy azért, mert nincs?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.