Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#142401) Frawly válasza w.miki (#142399) üzenetére


Frawly
veterán

Nézd, vedd meg, ha annyira nem találsz alternatívát. Senki nem tiltja meg, felhívták a figyelmed a veszélyekre, a te döntésed mire költöd a pénzed. Az Y520 hírhedt, sok a panasz rá, a topikban is előkerül minden második oldalon, hogy valaki mégis ahhoz ragaszkodik.

Egyébként az sem értem, hogy miért ragaszkodsz az érintőképernyőhöz. Okostelefonon oké, ahol nincs rendes billentyűzet meg tapipad, de egy noteszgépnél nagyon nem ragaszkodnék hozzá a helyedben, az utolsó szempont kéne, hogy legyen (a hűtés, teljesítmény után messze a sor végén).

(#142376) dugø: azért írtam már többször, többféle topikban, hogy nyugaton bizony az egy év gari szokásos. Ezen mi magyar szemmel hüledezünk, mert 3-5 év garikhoz vagyunk szokva, de az angoloknál is azt tapasztalom, hogy az 1 év a szokásos, mindegy milyen drága gépről van szó, vagy mindegy hol veszed. Néha, ha szerencséd van, és a gyártó oldalán sikerül kiterjesztened a garit a gyári több évre, akkor meg lehet lépni, de a kereskedőhöz akkor is csak 1 évig viheted vissza.

[ Szerkesztve ]

(#142402) w.miki válasza Frawly (#142401) üzenetére


w.miki
veterán

nem az enyém, egy ismerős venne. Ő engem kérdez, én meg titeket. :B
Érintőpanel azért kell, mert a digitális aláírásokat így sokkal egyszerűbben tudja intézni az ügyfeleknél.
Ha lenne a Yoga 520-nak ajánlott alternatívája, akkor továbbmondanám neki.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#142403) csakb válasza w.miki (#142402) üzenetére


csakb
őstag

Ezt nem lehet valami digitalizáló táblával még elegánsabban megoldani? Én nem tudok mondani tutibiztos tippet, és biztos szoftverfüggő is, de jópár helyen már ilyenen kellett aláírnom, szóval biztos lehet találni valami működő megoldást.

(#142404) #hpq válasza w.miki (#142402) üzenetére


#hpq
aktív tag

Szia!
Kicsit régebben ajánlottam egyet ami pont hasonlóra lett kitalálva: [link]. (Mondjuk nem az ajánlott márka de, a célnak megfelel.) Igazából mindegyik gyártónak van Yoga 520-hoz hasonló alternatívája pl: dell. Én egy Dell inspiron 7348-as gépet használok lassan 3 éve, eddig nem volt vele baj. Aztán lehet amiket írtam gépem messze nem tartoznak az ajánlott kategóriába, aki jobban ért hozzá lehet megtudja mondani melyiket érdemes választani.

// -

(#142405) Tikakukac válasza w.miki (#142402) üzenetére


Tikakukac
titán

Rá kell próbálni aztán majd lesz valahogy. Most fogok ismét alaplapot és kijelzőt cseréltetni a gyakorlatilag csak simogatott high-end üzleti HP-ban. Már tényleg azon vagyok mindegy ki vesz és micsodát. Ez már tényleg amúgy nevetséges.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142406) w.miki válasza Tikakukac (#142405) üzenetére


w.miki
veterán

hát ja...
Ráadásul ugye, ha nem magadnak veszed, hanem ismerősnek, akkor miért ezt ajánlottad.
Meg kéne minden: szép, új(szerű), gyors, sok garancia, magyar billentyűzet, és olcsó. Na most erre mit mondj?

(#142404) #hpq: pl. a 7347 nekem tetszik, de nem merem tovább ajánlani, mert nem magyar, aztán az se lesz jó, csak megzavarja.
YogaBook-ból ezt találtam, ezt meg nem ajánlom neki a z8550, meg a 4/64 miatt. Tulajdonképpen ez egy 200eFt-os tablet...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#142407) #hpq válasza w.miki (#142406) üzenetére


#hpq
aktív tag

Sajnos ez ilyen, mondjuk a Dell-nél gyengébb napjaimon engem is megzavar a billentyűzet de, valamit valamiért. Esetleg még ezt lehetne megnézni erősebb konfigurációba ha ez gyenge lenne:[link] valamint az Acer és HP is gyárt hasonló gépet. Itt maximum a zsanér lehet a szűk kereszt metszet, őszintén szólva én sűrűn nem is szoktam hajtogatni.

// -

(#142408) Tikakukac válasza w.miki (#142406) üzenetére


Tikakukac
titán

Veszett ügy :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142409) Khelben válasza w.miki (#142406) üzenetére


Khelben
nagyúr

Most nézem, hogy Yoga 520, nem Y520. Ettől függetlenül Lenovo-t ne ajánlj az ismerősödnek, mert később téged fog szidni. 200-250k-s érintősből szerintem a Dell 5378 az etalon. Nem tud sok mindent, de azt legalább normálisan. Ha ennél olcsóbb kell, akkor csak a tabletek maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#142410) slug


slug
senior tag

Halo,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

- 1 honapon belul

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

- ~120 ezer Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

- irodai programok, fokent JAVA alapu ANYK konyvelo program, bongeszes, levelezes, skype

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

- nem fognak rajta jatszani

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

- legalabb 14", mindharom tipus szoba johet

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

- nagy valoszinuseggel semennyit / nem

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

- windows 10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

- windows 10 eseten nemtudom mennyi hely kell, de mar szembejott az eMMC is, legalabb 64GB vagy SSD, 4GB RAM, optikai meghajto nem kell

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

- webcam

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

- ujat szeretnek

koszonom elore is a valaszokat

u.i.: a lenovo gepek szervizhattere valoban kaotikus? vagy ez csak remhir

[ Szerkesztve ]

(#142412) Khelben válasza slug (#142410) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 G6

(#142411) csiszi91 : ez nem az a topic.

[ Szerkesztve ]

(#142413) magellan2600 válasza Khelben (#142412) üzenetére


magellan2600
tag

Üdv!

Tudnál nekem is segíteni? Fentebb leírtam én is a kritériumokat, ami kb. ugyanez mint itt, csak itt kb 140 ezer lenne a felső határ. Azt is láttam hogy ebben az árkategóriában a HP 250 az ajánlott típus, viszont ennek van egy rakat altípusa. Ezek mind ajánlottak mondjuk 120 és 140 ezer között?

(#142414) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Edesanyamnak szeretnek max 30.000 ft ig egy lapost venni,amin tudna facebookozni,netezni,bongeszni,youtubozni.Semmi extra,csak megbizhato legyen es aranylag gyorsan vegezze a dolgat :-)
Miket ajanlotok?
Regebbi uzleti laposok jok lehetnek???

(#142415) Chaser válasza pusi1981 (#142414) üzenetére


Chaser
titán

ahhoz még tegyél, 8460p, e6420 pl, 40-50e közt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142416) erahurka


erahurka
félisten

Meddig lehet elég egy laptopos 1050 szerintetek? Ha 720p low grafika még megfelelőnek mondható.

Igazából van PS4-em, úgyhogy főként a PC exkluzív cuccok miatt számítana a notis GPU. 270 körül már vannak korrekt 1050-es cuccok (egyet találtam :DDD ), de a 1050 TI árak nagyon el vannak szállva, már ha értelmes hűtést is akar az ember. :(

Annyira azért nem sürgős az új gép mondjuk, szerintem várok valami akciót, hátha megint ledobják azt a Helios 300-at 280 körülre.

[ Szerkesztve ]

(#142417) Chaser válasza erahurka (#142416) üzenetére


Chaser
titán

720p-re elég lesz még egy ideig, ha nem sürgős mindenképp várj, 7577 is volt már náluk jó áron nemrég

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142418) erahurka válasza Chaser (#142417) üzenetére


erahurka
félisten

Azon gondolkoztam amúgy hogy az a 25% többlet ami a ti-ben van mennyit számíthat valójában. Most az hogy 80 vagy 100 fps-sel fut valami az tök mindegy, 25-30 körül meg már csak pár fps-t jelent ez az eltérés.

(#142419) Chaser válasza erahurka (#142418) üzenetére


Chaser
titán

Ami mar erosen laggol 1050-nel, ti-vel meg jatszhato marad, ha nem surgos ki kell varni egy jo ajanlatot

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142420) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

HP 8470, 8570 gépeket nézegetem pár napja. A hd 4000 mellett találtam pár Ati firepro M2000-val szereltet, meg egy 8460-ast Ati Radeon HD 6470. Melyik ajánlott inkább ezek közül?

(#142421) PubliCat válasza jackbacsi87 (#142420) üzenetére


PubliCat
tag

Az első inkább 3d tervezésre való. A második inkább "játék"-ra, de nagy csodát nem kell tőle várni.

A kérdés inkább az, hogy mire használnád a laptopot? Így a többiek könnyebben tudnak választ adni :)

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#142422) Plague666


Plague666
tag

Üdvözletem. Nem vagyok egy nagy notebook értő, de hamarosan lesz lehetőségem szerezni valami értékesebbet, ahol a gaming szempontok is közrejátszhatnak. A kérdésem az volna, hogy sima 60hz-es képernyőhöz gtx 1050 ti vagy rx 560 4gb legyen a kártya? (Lenovo legion y520-as gépek) proci, ram azonos, tárhely hasonló, nyilván a radeonos megoldás jóval olcsóbb. Tudom a Geforce jóval erősebb, viszont 60hz kijelző és nincs gsync. A radeon oldalán meg tudtommal ott a freesync. Mennyire érdemes a rosszabb kártyát beválasztani a freesync előnyeiért? Árban mindkét verzió beleférne, 350 a maxmax keret. Hálás köszönetem.

(#142423) TheNewDawn válasza Plague666 (#142422) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Notiba ne rakj semmiképp se radeon kártyát.350 ért pedig ne 1050 est válassz, bőven kapsz azért 1060 a notit is, ami hülyére veri az 1050 est olyan 20 klasszissal.

(#142424) Plague666 válasza TheNewDawn (#142423) üzenetére


Plague666
tag

Köszi a gyors választ. 1060 nem fér a keretbe, ha m2 ssd is van, márpedig azt mindenképp szeretnék. 1050 ti a max.

(#142425) TheNewDawn válasza Plague666 (#142424) üzenetére


TheNewDawn
addikt

De belefér.
[link]

(#142426) Plague666 válasza TheNewDawn (#142425) üzenetére


Plague666
tag

Delleket nem is néztem, mert a flotta miatt nekem is Lenovot illene, innen jött ez a Legion dolog. De amúgy tetszik ez a Dell, megérdeklődöm lehet-e különcködni. Az nem gáz, hogy ez "csak" i5?

(#142427) TheNewDawn válasza Plague666 (#142426) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem az,i7 olyan 20%al erősebb,de 1060 simán raver 50-60%ot az 1050ti re,és legtöbb game kártya igényes amúgy is.dellnek sokkal jobb a garanciája meg a szervize is,mondom ezt úgy,hogy nekem is Lenovom van.de csak azért,mert 250ert nem lehetett otthagyni az 1050ti-set.

(#142428) erahurka válasza TheNewDawn (#142427) üzenetére


erahurka
félisten

Amúgy durva hogy a Dellnél olyan 310-320 közt kezdődnek a 1050Ti-os notik, aztán 340-350-től már 1060-asat lehet venni. Lehetne nagyobb a rés köztük. Főleg azzal a full plasztik házzal meg a TN panellal (vagy az újabbakban már IPS van?).

Van egyébként veszélye annak, ha napi szinten 8-10 órát menne a kijelző? Munkára is használnám.

(#142429) TheNewDawn válasza erahurka (#142428) üzenetére


TheNewDawn
addikt

IPS van.persze,minden elromolhat,de erre van a 3ev garancia.mondjuk az 1060 az max-q,ami 10-20%al gyengébb az 1060nal,de az 1050ti t így is simán odaveri.

(#142430) Plague666 válasza TheNewDawn (#142427) üzenetére


Plague666
tag

Ha jól látom a dell 7577-nél üres a 2.5" hdd helye és könnyen hozzáférhető. Oda belemegy egy sima satás 2.5 ssd? Volna bele egy samu 850 evom. Bocs a hülye kérdésért.

(#142431) #32191744


#32191744
törölt tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
90.000 Ft maximum
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alap videószerkesztés 4K vagy FullHD
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 FullHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, nem használnám utazás közben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1 TB HDD, a többi annyira nem mérvadó
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt, garanciális, jó állapotú

(#142432) Chaser válasza jackbacsi87 (#142420) üzenetére


Chaser
titán

az inteles, firepro-t csak w verzióban találhattál, bár nekem nvidia rémlik, lehet nálunk csak az ment, nekem olyan volt, nem lekapcsolható, csak feleslegesen fűt
a p-sekben levő ati-k szeretnek hullani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142433) milanmylo


milanmylo
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A héten

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-160 számla nélkül, vagy ÁFA-s bruttó 200

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
FHD videóvágás (4K-t FHD-ra tömörítem) (Havonta, kéthavonta egyszer wowoznék)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nagyon ritkán wow, fifa

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FHD IPS, 15 inch

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz, vagy ha igen kocsiban.
,
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
120+HDD,

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI legyen, monitorra kötném néha

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mehet használt is, Dell precision, Zbookon gondolkodtam. De SSD-vel, 16GB RAM-mal már inkább 200 fölött találtam, garival meg inkább 240.
Újból 8250u+MX150 kombinációkat nézegettem, ami felérne az M4800 és a Zbook 15 teljesítményével.

(Öcsémnek vagy egy Probook 450-e 4700MQ-val és radeon 8750-nel, az is egész korrekt kis gép, de nem nagyon van használtan)

Van bármi más, ami elkerülte a figyelmem?

Köszönöm!
:R

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#142434) daniel2121 válasza magellan2600 (#142413) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem erre gondolt.
[link]

(#142435) laszlobak válasza milanmylo (#142433) üzenetére


laszlobak
tag

Minőség - Teljesítmény - Sok gari - Óccsóság. Ezekből max. 3 szokott bejönni egyszerre.

Keresgélj az aprón, én találtam: Lenovo Thinkpad W540-et ÁFÁ-san 190k (12 hó gari), W530-at és Dell Precision M4800-at 150k-ért ÁFA nélkül (6 hó gari).

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#142436) milanmylo válasza laszlobak (#142435) üzenetére


milanmylo
aktív tag

Óccsóságot el tudom engedni, a többi kell. :)
Csak mivel, eléggé kezdő szinten vágok videót, nem öntenék bele 300k-t egy gépbe, mert lehet, hogy 3 hónap után megunom az egészet.

Thinkpadra nem is gondoltam. Minőségi cuccok ezek a Dell-hez és a Zbook-hoz viszonyítva?
Jelenleg egy L450 a cégesem és nem különösebben kedvelem. :)

[ Szerkesztve ]

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#142437) Brandynew


Brandynew
őstag

LOL, erre figyeljetek: Visszafejlődik a GeForce MX150

"A potenciális vásárlók, illetve a felhasználók számára szomorú hír, hogy előzetesen nehéz behatárolni a notebookba épített újabb variánst, ugyanis sem a gyártók, sem pedig az Nvidia nem alkalmaz beazonosítást segítő jelölést."

[ Szerkesztve ]

(#142438) Coyot


Coyot
őstag

Sziasztok!

Lehet kicsit rendhagyó a kérdésem, de nem találok semmi értelmes alternaívát.
Keresünk munkára gépet:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mondjuk a héten, vagy jövő héten
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Legyen előbb egy alternatíva amin lehet agyalni
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Sw fejlesztés és minden ehhez kapcsolódó dolog, munkára kell.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Preferált a 17" de ha nagyon nincs más lehet 15 is, de kisebb semmiképp.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti szinten mozog a gép, akksi mindegy mekkora, nincs menet közben használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- lehetőleg rendszer nélküli vagy win10pro
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min 8 GB ram, m.2 slotba SSD és egy normál méretű HDD kell bele, optikai nem fontos
Üres az m.2 slot lenne a legjobb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI kötelező, és 3 de inkább 4 USB
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Jöhet bármi csak legyen találat :)

(11)Viszont van még itt kívánság:
- 4 mag 8 szálas i7 az utolsó 3 generációból (lehetőleg 7700HQ vagy 8as szériából uez)
- NE legyen benne dedikált vga - elég a cpu-ban levő tudása egy nagy monitort kell meghajtania és a saját kijelzőjét.

Konkrétan ilyenek vannak még szolgálatban, ez lenne a tökéletes csak az említett 7700HQ procival: HP ProBook 470 G4 Y8B70EA

köszi :R

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#142439) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, egy építész barátom keres strapabíró CAD-es gépet, ami hordozható. Használtan, 300 körül.

Fontos lenne az IPS kijelző, FHD elég + dedikált videókártya. Gyári garancia még legalább 1, de inkább 2 évre. 16 GB RAM, esetleg bővíthető 32 GB-ig. Proci szerintem nem számít nagyon rajzoláskor, ezek nem igazán multi-threaded progamok, 2 magnál többet nem fog kihasználni, ezért szerintem akár egy U-s is elég lehet, ha a könnyű változatok is ugyanolyan minőségűek összeszerelésben, házban mint a társaik. Gondolok itt ZBook 15u és Thinkpad T50s, stb.-re.

Miket ajánlanátok?

Nekem volt W520, azt a 800 grammos töltőjével nem ajánlanám senkinek aki rendszeresen hordozza.

Amire gondoltam, ZBook 15u G4, ZBook 15 G3 (de ez talán túl nehéz), T50s, de ez nálunk használtan alig van, esetleg XPS 15. Az XPS van olyan strapabíró mint a munkaállomások?

14-esben vannak ilyen gépek egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#142440) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Üdv! Ehhez kérném véleményeteket:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?
bruttó 300 E Ft a cél, +10%-ot akkor tudok rátenni, ha valami nagyon betalál

(3) Felhasználás?
nem munka szinten de időként fotóelőhívás + programozás + általános felhasználás (net, office, zenehallgatás, videó)
RAW konverterek szeretik a sok magot, szóval csak valódi 4 magosban gondolkodom

(4) Ha játékra is használnád
nem, ennek ellenére dVGA jól jöhet a fentiek miatt (+WebGL programozás), csak elég lehet valami alap

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS fHD 15.X'', inkább matt, de elviselem a fényeset is

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Többször lesz otthon használva, mint utazás közben, de olyankor a méret/súly kifejezetten fontos.

(7) Operációs rendszer?
gyári WIN fontos, de dual boot lenne végül

(8) Tárhely mérete és típusa, memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min. 8GB RAM
elsődleges meghajtónak kizárólag SSD, 250GB körül is el tudok boldogulni, de nagyobb vagy kombinált is szóba jöhet
optikai meghajtótól kifejezetten tartózkodnék, súly és méret miatt is

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
USB-C

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
újban gondolkodom (teljesítmény azért kellene, és egy más által nagyon megizzasztott gépben használtan nem bíznék annyira meg)

---------------------

Nyilván már szétnéztem. HP Probook G5 8. generációs Intel processzorral jónak tűnik. IPS, FhD pipa, van billentyű világítás, nincs optikai meghajtó és emiatt vékony, könnyű. Ami nem szimpatikus (de elviselem) az a numerikus billentyűzet, a középre rendezett lenne az ideális. ASUS-ban láttam középre igazított billentyűzetest hasonló konfigurációval, de semmit nem tudok a minőségükről és a szervízről. HP-ról legalább már van tapasztalatom (céges, sok gép). De teljesen nyitott vagyok, nem ragaszkodom egy adott márkához. A garancia kulcsfontosságú.

És akkor egy szakmai kérdés is ehhez kapcsolódóan: szintén a fotók miatt: A notebookokban a dual channel RAM mennyire támogatott? Csak mert látom a 12GB verziókat, ahol gondolom ez alapból kiesik.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#142441) blck1


blck1
tag

Sziasztok!

manapság 120ezer Ftból.. megéri egyáltalán új gépet venni? van valami olyan tulajdonsága, amit nem kapok meg egy 3-4 éves prémium használttól?

mit vennétek?
új consumer gépet, 6-7th generációs i3 procival, sima hddvel, 2-3 év garanciával.
vagy
9470m / 1040 g1 Hp Elitebookot?
egy szép állapotú SSD-vel HDD-vel, 1600x900 felbontással, 3th generácios Intel procival... fél év garanciával.

:)

(#142442) Fr@ps


Fr@ps
tag

Sziasztok!

Új vagyok a szakmában, szeretnék objektív véleményeket kérni. Milyen jó ár/érték arányú gamer laptopokat (max 1-2db) találok a piacon 300k környékén. Köszönöm a válaszokat. Üdv. :))

(#142443) zsero válasza zsero (#142439) üzenetére


zsero
aktív tag

Ehhez kapcsolódóan, az M3800 mennyire megbízható / strapabíró széria volt? Ajánlhatom gyári gari nélkül is? (mint pl. szebb állapotú ThinkPadeket meg HP EliteBookokat bármikor ajánlanék gari nélkül is).

(#142444) Aconcagua


Aconcagua
csendes tag

Sziasztok!

A Hynix-nek ez a típusa mennyire ajánlott?-Hynix
HMA81GS6MFR8N-UH
8gb sodimm ram
2400T
Vagy a Hynix ajánlott-e egyáltalán? Gamer laposba lenne, 2x8 gb. Érdemes megvennem, vagy gyűjtsek inkább valami jobb típusra még? Esteleg mi az amit ajánlanátok e helyett?

(#142445) milanmylo válasza zsero (#142443) üzenetére


milanmylo
aktív tag

Úgy tudom az M3800 hajlamosabb forrósodásra, mint az m4800.

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#142446) zsero válasza milanmylo (#142445) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszi! Most a HP 15u G4 a befutó eddig, mert a durva teljesítményre szerintem nincs szükség és az legalább egy modern gép gyári garanciával. Tudtok bármi problémát is ezzel a géppel?

(#142447) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Nyálcsorgás alert: Fuji E736 IGZO kijelzővel baromi jó áron! :)

Akik kisebb méretű megbízható, strapabíró, szép kijelzős gépet akarnak, azoknak best buy ennyiért :K

Ha valakinek bejön a gép, és szól nekem vásárlás előtt, intézek még ajándék dokkolót is.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#142448) Aconcagua


Aconcagua
csendes tag

A legutóbbi hozzászólásomat tekintsétek semmisnek, nem ide akartam.. :)

(#142449) Seat18


Seat18
tag

Sziasztok! Egyik jó barátom szeretne venni egy laptopot amin többek közt szeretne pubg-t is játszani. 120 környékén van valami gépezet ami ilyen igényeket is kielégít?

Köszönöm előre a segítséget! :R

(#142450) dugo_ válasza Seat18 (#142449) üzenetére


dugo_
veterán

Nincs. ~300-ért már lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.