Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#142251) erahurka


erahurka
félisten

Ez van a kijelzőn jelenleg, mi a véleményetek? Lehet, hogy csak szalagkábel? Amikor elkezdődött a dolog először villogott, aztán a színek voltak furák aztán totál feketeség, illetve ilyen foltok jelennek meg rajta.

(#142249) Frawly: Hát már éreztem a korlátait.

[ Szerkesztve ]

(#142252) Khelben válasza erahurka (#142251) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez panelhibának vagy fizikai sérülésnek tűnik. Kábelhibánál inkább függőleges csíkok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#142253) erahurka válasza Khelben (#142252) üzenetére


erahurka
félisten

Most pl. nincs fent folt, viszont alul villog egy rózsaszín csík.

(#142254) Lecso88


Lecso88
újonc

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni.

Szeretnék venni egy laptopot amit főleg netezésre/amatőr kép- és videószerkesztésre/ valamint bizonyos játékok (GTA V, Fallout4) játszására is használnék.
Két gép között vacilálok, ezek az Acer Helios Predator 300 és az Acer Aspire 7.
Mindkét gép közel azonos árban mozog (300e körül) és a specifikációk is azonosak
GeForce 1050Ti, 8 GB RAM, i7-7700 HQ.
Az egyetlen különbség a memóriában van, a Predator 256 GB SSD+1 TB HDD, az Aspire 7 pedig 512 GB SSD.

A kérdésem tulajdonképpen csak a következő lenne:

Ha két laptopnak azonosak a tulajdonságai, játékra is ugyanolyan jól működnek? Vagy ilyenkor a hűtés sokkal jobb a "gamer laptop"-ban? Illetve fordtva, videószerkesztésre tökmindegy, hogy "gamer" vagy "multimédiás" kategóriába tartozik, csak a külseje más?

(#142255) erahurka


erahurka
félisten

Na mondom leszerelem a kijelzőt, mert elég zavaró hogy miatta foglal csomó helyet a gépem az asztalon. Neki is estem, kivettem a kijelzőt a gépből, mondom bekapcsolom mit szól hozzá, mielőtt nekiesnék a zsanéroknak.

Hát a billentyűzet totál káoszt gépelt. Megnyomtam a "b" gombot, beadott egy bal kattintást. Kinyomtam, gyorsan visszadugtam a kijelzőt, visszakapcsoltam, és szerencsére most működik. Úgyhogy a képernyő marad a helyén. :B

(#142256) Brave_86 válasza Tikakukac (#142129) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Így sem?

(#142257) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! segítségeteket szeretném kérni!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max 100 ezerig.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai programok, netezes, fotok tarolasa.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13" tol folfele, tobbi mindegy,
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? igen, de nem kikotes egyik sem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? min 256gb, 8gb.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Világos színű legyen, barátnőmnek ez az egyetlen kikötése.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) főképp használt.

(#142258) alex78


alex78
újonc

Sziasztok.2 gép közül kéne választanom és ebben kérném a segítséget.

1. Dell vostro 15-3568 Intel pentium 4415u 2,3ghz, memória: 4gb, HDD 1TB, 15,6'' kijelző, grafika: Intel hd graphics 610. 425€ új 3 év nbd on site szervíz

2. Dell latitude E6430 Intel core i5 3320M 2,6ghz, memória: 8gb, HDD 500gb, 14'' kijelző, grafika: NVIDIA nvs 5200M 1gb. 337€ refurbished 2 év jótállás az eladónál.

Mindkettő Windows 10 es.

Amire használnám: film nézés, letöltés, YouTube, netezés, world, excel.

És ami a legfontosabb, hosszú távra tervezem.

Köszönöm

(#142259) TheNewDawn válasza alex78 (#142258) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Második, elsőbe totálisan kuka a processzor.

(#142260) erahurka


erahurka
félisten

Ezt most találtam: [link]

Ajánlott ez az Asus széria? :R

Ááá, csak most látom hogy 4GB RAM van benne... Miért csinálnak ennyi memóriával gamer laptopot? :Y

[ Szerkesztve ]

(#142261) TheNewDawn válasza erahurka (#142260) üzenetére


TheNewDawn
addikt

mi olyan bonyolult a memóriavásárlásban ?? Nem az a baj vele, hanem hogy nagyon rossz a széria.

(#142262) alex78 válasza TheNewDawn (#142259) üzenetére


alex78
újonc

Ez mit jelent?hogy lassabb vagy gyengébb? (Bocs,de ehhez nem értek)

Most egy Intel core i3 -4000m 2,4ghz gépem volt. Az 1.gép ettől jobb vagy rosszabb?

(#142263) TheNewDawn válasza alex78 (#142262) üzenetére


TheNewDawn
addikt

roszabb sokkal.

(#142264) walcott14


walcott14
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam a kérdezők közöttit de nem találtam közelit ahhoz amilyet szeretnék.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A következő hetekben.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100-150k
(3) Felhasználás? Heti 1-2 rövidebb (30-40 perces) videó vágás Adobe premiere pro programmal. Ps4 gameplay videók vágása. Külső HDD-re fájl másolás. Böngészés
(4) Ha játékra is használnád,...? NEM használnám játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása? 15" Full HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Kizárólag otthoni felhasználásra szeretném.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó ? HDD 500GBtól. RAM 4GB minimum. Optikai meghajtó nem szükséges de az se baj ha van.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új gép érdekel!

I3as processzor 4GB RAM elég lenne ezek felhasználására?

[link]
Alkalmas lenne ez a tipus ?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#142265) Khelben válasza walcott14 (#142264) üzenetére


Khelben
nagyúr

Videót vágni ezen elég kínszenvedés lesz. És én magyar boltban venném, hogy legyen rá garancia.
Ha nem hordozod, akkor alternatíva lehet egy ilyen: Acer A515, ez valamivel erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#142266) balazs.pro válasza balazs.pro (#142231) üzenetére


balazs.pro
újonc

Köszi a választ.
A problémám annyi lenne, hogy amiket linkelt az előző kommentelő, az 16 GB RAM-mal és HDD-vel már túl sokba kerülne. Most találtam még ezt. Ez esetleg nem lenne számomra megfelelő? Ha nem, akkor amiket leírtam az előző leírásomban, akkor miből kéne engednem, hogy arra a célra egy jól használható gépet tudjak venni?
https://www.usanotebook.hu/laptop/dell-inspiron-5579-15-5000-sorozat-183c5579i7wh1gry/P55360

(#142267) I. Mate


I. Mate
csendes tag

Sziasztok új gamer laptop vásárlása előtt állok. A 4 éves lenovo g500 cserélném újabbra megvoltam vele elégedve csak már nem futnak rajta az újabb játékok és már eljárt felette az idő.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban?
300 000-350 000 Ft
(3) Felhasználás?
játék,
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Új játékok legalább Med-Max.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6" 1920 x 1080

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkábban hordoznám arra még ott van a régi.
(7) Operációs rendszer?
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD és SSD-is, 8-16 GB RAM
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új gép
A lehetséges opciok:
ASUS ROG Strix GL553VE
Lenovo legion y520
Ha van más opció ez még nem végleges
A válaszokat előre is köszönöm :B

Lenovo G500, Lenovo Legion Y720

(#142268) w.miki


w.miki
veterán

Érintőképernyős notit keres biztosítással foglalkozó ismerősöm.
Cél: szerződések digitális aláírása, office, internet, youtube. Win-es biztosítós programok futtatása.
Hordozhatóság fontos, 12-14" kijelző, kis súly.
Keret: 200e körül, de persze minél olcsóbb annál jobb.
Ha lehet új, vagy szép használt.
Lenovo Yoga 520, Asus ZenBook
Ajánlanátok még néhány alternatívát?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#142269) #hpq válasza w.miki (#142268) üzenetére


#hpq
aktív tag

Szia!
Nem akarok bele okoskodni mert valószínűleg itt a többiek jobb megoldást ajánlanak neked.
Párom matematika tanár és szinte ugyan ezekre a feladatokra egy Lenovo Yoga Book-ot használ Windows 10-el. Eszméletlen könnyű és van hozzá rendes toll.

// -

(#142270) TheNewDawn válasza I. Mate (#142267) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Asusból GL sorozatot semmiképpen se. Nekem Lenovo Y520 am van több mint fél éve, és imádom, de 300 volt a max keretem. Mivel neked 350, ezért inkább egy Dell 7577 et ajánlok, mert 300 alatt max 1050TI kártyával kapsz gépeket, mig 350-360 körül már 1060 al is. Igaz, max Q, ami 10-20% al gyengébb mint a sima 1060, de az 1050 TI t így is rommáveri.

(#142271) walcott14 válasza Khelben (#142265) üzenetére


walcott14
csendes tag

Lehet buta kérdés de a Videókártyától vagy a magasabb processzor órajeltől gyorsabb? Megközelítőleg kb mennyivel lenne lassabb egy 2 ghz-s videókártya nélkül? 30 perc vagy esetleg több ?

Köszönöm a segítséget! :R

(#142272) zyndar


zyndar
tag

Sziasztok,

Vásárlás előtt állok, max 250k-t költenék a notira.

15,6"os Full HD kijelzőt szeretnék, 8GB RAM, 2GB VGA, négymagos i5 vagy hasonló AMD, legyen benne 256 SSD vagy 126 SSD és valamekkora HDD.

Kapjam ki gyorsan a kezemet a biliből vagy nem esélytelen? :)

Köszi előre is.

(#142273) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, 4 gép közül melyiket ajánlanátok?

nincs játék csak alap dolgok: net, képszerkesztés, saját videó nézés esetleg film .....

csak az utolsón van win 10....

Ha ezek nem akkor mi az ami jelenleg bestbay?

Külső képernyőm egy új 28" lg

minél olcsóbb lenne jó, és ezek azért jók lennének: 8 GB DDR4 RAM, 1TB HDD, 128GB M.2 SSD
Köszönöm Árpi :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#142274) Chaser válasza padi68 (#142273) üzenetére


Chaser
titán

a "bestbay" az lenne ha kitöltenéd az összefoglalót
w10-zel nem kell foglalkozni, aprón kapsz számlával 15-6e-ért

szerk:képet szerkeszteni ips kijelző nélkül nincs értelme, ha külső kijelzőn használod és csak egy alap gép kell megint más...szóval összefoglaló

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142275) Bati0501 válasza zyndar (#142272) üzenetére


Bati0501
őstag

Szia!

Töltsd ki a kérdőívet, úgy tudnak segíteni a szakik. : )

(#142276) zyndar


zyndar
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónap múlva, nem sürgős.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250k HUF

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék, ahol a processzor sebessége és a memória mérete a fontosak. Netezés, filmnézés.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Football Manager sorozat a kijelző felbontásán. Ha bírja, akkor Skyrim, CIV

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", 1920x1080, többire nincs preferenciám.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Alig és nem.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi, felteszem én a Windows-t

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
128 SSD legyen és mellé valamekkora HDD, vagy 256 SSD csak. 8GB RAM. Optikai, huhh, nem fontos.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

[ Szerkesztve ]

(#142277) zyndar válasza Bati0501 (#142275) üzenetére


zyndar
tag

Köszi!

(#142278) sabre18


sabre18
csendes tag

Sziasztok,
10 éves notebookom leváltására szeretnék venni egy újat.
A lényeg, hogy univerzálisan mindenre elég jól lehessen használni, és pár évre elég jövőálló is legyen bővíthetőség terén.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb, de ha van értelme várni valami új, jobbra a mostani kifutó modellek helyett, akkor max 1-2 hónapot még ki tudok húzni.
Nem túl jó érzés, hogy miközben most főként kifutó modellekből lehet szemezgetni, várhatóan idén sok új processzor jöhet még ki (8.gen. Intel H, AMD Ryzenek, Intel+AMD Vega chipek pl), amik talán jobb vételek lennének, de a komolyabb teljesítményű mobil procik laptopokban való megjelenésének ideje még bizonytalan...

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 350k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

50% alapfelhasználás (böngészés, youtube, filmnézés)
25% programozás (Visual Studio főleg, Xamarin ritkábban, akár GPU programozás is) - munka és tanulás
15% játék - hobbi
5% videódigitalizálás, vágás - hobbi
5% fotószerkesztés, Photoshop - hobbi

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Főleg régebbi, történetekben gazdagabb, single player játékok (leginkább RPG, RTS műfajban, a shooterek nem igazán érdekelnek)
Konkrétabban: Starcraft 2, Witcher sorozat, Mass Effect sorozat, XCom esetleg GTA és az ehhez hasonlók
Jó lenne FHD-n Max közeli részletességgel, vagy 1 felbontással lejjebb Maxon (Ultra nem követelmény)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FHD matt IPS 15.6 (17-est megfontolom, ha nincs más), további részletek ld. lejjebb

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak ritkán (max havi párszor) hordoznám, utazás közben nem használnám

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD: min.128 GB (ideális 256+ ), PCIe támogatással
HDD: 1 TB vagy több
RAM: min. 8 GB 2400 MHz, és max bővíthetőség min. 32 GB
Optikai meghajtó: nem lényeg, inkább legyen helyette jó a hűtése és a bővíthetősége (SSD + HDD)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

CPU: jó lenne HyperThreading támogatásos proci
Kijelző: átlagosnál jobb színhűséggel (min. 80% sRGB), és fényerővel (300+ nits)
Hűtés: minél hatékonyabb legyen nagy igénybevételnél is
Billentyűzet: Kényelmes, nem túl lapos és nem túl kemény lenyomású, háttérvilágítással (inkább fehér mint piros)
Külső: Nem szeretnék semmilyen túltolt gamer csicsa dizájnt (inkább szolidan elegáns, erős gépet)
Egyéb: 1 HDMI ( ideális: v2.0), min. 1 USB 3.0 (ideális: 2-3), USB 3.1 Gen2 Thunderbolt (ideális esetben),
SD Card Reader, DualBand Wifi

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, ideális esetben 3 év garival (min. 2)

Várom tanácsaitokat, előre is köszönöm!

(#142279) Bati0501 válasza sabre18 (#142278) üzenetére


Bati0501
őstag

Na, ez a kérdőív ki lett töltve. :D

(Ne értsd félre, semmi negatív felhang nincs a kommentembe (sőt), csak te leírtad szépen a dolgokat, vetted a fáradságot, ami nem gyakori sajnos - egy ideje olvasom a topikot, és annak ellenére, hogy én nem értek a laptopokhoz, így nem tudok segíteni, engem is zavar, hogy sokan nem a megfelelő módon, stílusban kérnek segítséget, akár még a köszönés is lemarad. Azon semmi meglepő már nincs számomra -mert mindenhol ez van-, hogy olyan dolgokra is rákérdeznek, amire egy kis kereső használattal maguk is találtak volna választ, így ők is gyorsabban haladnának...)
:B :R

Tipp: neked is a Dell 7577-et fogják ajánlani.

(#142280) padi68 válasza Chaser (#142274) üzenetére


padi68
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb, de ha van értelme várni valami új, jobbra a mostani kifutó modellek helyett, akkor max 1-2 hónapot még ki tudok húzni.
pár napja elszállt a "c" jelenleg 52% a kondíció

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200- 300k

(3) Felhasználás? (irodai programok,fotószerkesztés, rendszerezés, ezek hobbi/tanulás szintjén)

90% alapfelhasználás (böngészés, youtube, filmnézés)
5% videódigitalizálás, vágás - hobbi
5% fotószerkesztés, Photoshop - hobbi

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Főleg régebbi, történetekben gazdagabb, single player játékok (leginkább RPG, RTS műfajban, a shooterek nem igazán érdekelnek) NEM

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FHD matt IPS 15.6 de mint már írtam külső ips full HD monitort használok

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
szinte soha

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD: min.128 GB (ideális 256+ ), PCIe támogatással
HDD: 1 TB vagy több
RAM: min. 8 GB 2400 MHz, és max bővíthetőség min. 32 GB
Optikai meghajtó: nem lényeg, inkább legyen helyette jó a hűtése és a bővíthetősége (SSD + HDD)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

(B)SD kártya olvasó(/B)

Külső: Nem szeretnék semmilyen túltolt gamer csicsa dizájnt (inkább szolidan elegáns, erős gépet)
Egyéb: 1 HDMI ( ideális: v2.0), min. 1 USB 3.0 (ideális: 2-3), USB 3.1 Gen2 Thunderbolt (ideális esetben),

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, ideális esetben 3 év garival (min. 2)

Várom tanácsaitokat, előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#142281) Chaser válasza sabre18 (#142278) üzenetére


Chaser
titán

egyik legjobb ajánlat most mm-ben egy acer predator 280e-ért, az gamer design, ha túl sok akkor inspiron 7577, kijelzőre less rá mit tud, nem túlzottan profik a mai ips-ek, de ennyi pénzért nagy kínálat nem lesz
ht-t nem erőltetném, túl nagy felárat kérnek érte, a predatorban ht-s 4 magos i7 van, az jó vétel
bővíteni mostani gépekben max hdd/ssd és ram, cpu, vga az nem

szerk:
padi68
jól tudsz másolni ( :
ha játék nem, akkor fentebbiek helyett/mellett latitude 5590 férhet még bele kicsivel többért

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142282) sabre18 válasza Bati0501 (#142279) üzenetére


sabre18
csendes tag

Nem akartam a poszt hosszával senkit kiakasztani, elhiheted :)
Benne van már pár napom a keresgélésben is, egyszerűen csak szeretném tudni, hogy Ti, a Fórumközösség tagjai mit tudtok ajánlani erre.

A Dell 7577 esélyes, de sajnos a billentyűzetet elég rossznak találtam a Laptopszalonban, és a kijelzőről sem írtak túl jókat (ezt nem tudtam megszemlélni).
Márpedig szerintem ennek a kettőnek alapból jó minőségűnek kéne lennie, valahol ezeknek kéne az alapnak lenniük. Sajnos a trendek e téren sem mennek jó irányba...

(#142283) sabre18 válasza Chaser (#142281) üzenetére


sabre18
csendes tag

Köszi, akkor ránézek az MM-re.
A 7577 nem nagyon van kitéve sehol, kijelzőt megnézni nem tudom hol lehetne, a Laptopszalonban bekapcsolni nem akarták csak megtapizhattam. Nagyon kemény és lapos a billentyűzete, az sajnos nem tetszett.
A márka és a paraméterek megfelelnének (még a kicsit borsosabb árat is elfogadnám), de hogy pont a billentyűzet és a kijelző nem túl jó minőségű (több teszt is ezt írta), azt elég nagy szarvashibának látom, és nagyon sajnálatosnak tartom.

(#142284) Chaser válasza sabre18 (#142283) üzenetére


Chaser
titán

persze, mindenképp nyomkodd meg a billzeteket, kijelzőt meg ha tudod nézd meg, nyilván vissza lehet küldeni ha neten rendeles le "nem tetszik" alapon is, de az procedúrás
ennyi pénzért sajnos ez van - sokkal többért is akár, vagy rosszabb is -, 5590 lati neked is jó lehet, de még új, meg kell nézni, ott viszont vga csak egy integrált intel
ez a predator van mm-ben ami nagyon jó vétel, ez viszont ha érdekel repülj rá, elkapkodják aztán annyi, 7577 is volt nekik pár hete olcsónn, elég gyorsan el is tűnt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142285) padi68 válasza Chaser (#142281) üzenetére


padi68
senior tag

ja volt az is benne..... :-)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#142286) gabsz227


gabsz227
tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék laptopot venni és az alábbi kritériumoknak megfelelően keresgélek:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-130k HUF
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Csak hobbi szinten otthoni felhasználásra, maximum minimális hordozás havonta legfeljebb 1 alkalommal
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-----
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Jöhet 13-15,6-"-ig bezárólag ami lehet
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon ritkán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges az előtelepített oprendszer
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
4 gb ram az alap, A gépben alapból ha HDD-s csere lenne SSD-re, mert megbízhatóbb, csendesebb és nem kicsit gyorsabb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI mindenképp legyen rajta
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igazából mind1, a lényeg hogy legalább 2 évig megfelelő társ legyen.

(#142287) Co-Driver


Co-Driver
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250.000 - 300.000,- Ft
(3) Felhasználás?
Internetezés, youtube, játék és filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Euro truck sim 2
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
min.15", IPS, lehetőleg matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva szinte soha
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD 128 vagy 256 GB HDD 1T és nem szükséges optikai meghajtó

Nézegettem Dell inspiron 5570-es gépeket nem tudom ajánlott-e?

Köszönöm a segítségeteket :)

(#142288) Woodrow


Woodrow
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Sürgős lenne.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
100-150 eFt kozott
(3) Felhasználás?
irodai programok, programozás, webes alkalmazások fejlesztése ezek többnyire munka minimális kepszerkesztes pedig hobbi szintjén
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs különösebb igényem játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 jo lenne, és egy matt IPS is.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép?
Havonta nehány alkalommal talan.
Használnád-e utazás közben is?
Nem, max. kivételes esetekben nagyon ritkan.
(7) Operációs rendszer?
Nem szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD-t szeretnek és minimum 8GB ramot.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI alap, illetve full HD filmek lejátszása, képernyő megosztás esetleg, vagy tobb monitoron valo kenyelmes munkavégzés. (Bar ez kesobb egy dokkoloval megoldható.) Ha lehetséges meg ebben az árban nemi bővíthetőseg is jol jonne a későbbiekben.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Számlával és garival bármi. ;)

Nagyon megköszönném a segítségeteket, a jelenlegi laptopom folyton kek halállal szivat, ujratelepitesek utan is, es meglehetősen elavult es bővítésre sem alkalmas.

Egyenlőre csak ezt lattam ami talan vállalható, a Thinkpadokrol jo a vélemény meg manapság is? (Gondolom újat nem kapni ennyiért?)
http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_ThinkPad_L540.jpg

(#142289) Frawly válasza sabre18 (#142283) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt nem értem. Egyszer azt írod, hogy megnyomkodtad az 7757 billentyűzetét és nem tetszett, 4 perccel később meg azt írod, hogy nincs kiállítva sehol, ezért a kijelzőjét nem tudod megnézni. Ez így nem kerek.

(#142290) Khelben válasza gabsz227 (#142286) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 G6,

(#142287) Co-Driver: jó az 5-ös Inspiron, de 300-ért már kapnál komolyabb gépet is, akár Dell 7577-et is.

(#142288) Woodrow: HP Elitebook 850 G1-et már meg lehet csípni ennyiből használtan, én arra hajtanék. Thinkpad használóként mondom, hogy Thinkpadot ne. Utoljára a 20-as sorozat volt normális belőle (T520), azóta reménytelen.

[ Szerkesztve ]

(#142291) Regron


Regron
csendes tag

Sziasztok 2 gép kéne:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Amint lehet.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
A kettőre együtt 300 ezer.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai + filmezés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Az egyik 13 a másik 15 col körül.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat, de utazáshoz nem kell.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SDD előny lenne, és 8 GB RAM is, de ebbe a keretbe kétlem hogy belefér.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Az SSD-s 8 giga ramos kombóra is örülnék ha mutatnátok példát, hogy lássam mennyivel lenne drágább
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

Köszi!

(#142292) Khelben válasza Regron (#142291) üzenetére


Khelben
nagyúr

13-as új irodai gép alsó hangon 200k: HP 430. Lehet próbálkozni 150k-s Travelmate-tel, de 1366x768 használhatatlan lesz.
15-ösből meg 130k a belépő: HP 250.

[ Szerkesztve ]

(#142293) zyndar


zyndar
tag

Sziasztok!

Erre tudna valaki válaszolni? Köszönöm!

#142276

(#142294) Khelben válasza zyndar (#142293) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#142295) Pierre75 válasza Frawly (#142289) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Laptopszalonban bekapcsolni nem akarták csak megtapizhattam"

Nekem 7559 van, hasonló billentyűzettel mint a 7577-nél. Vékony zongoraujjakkal el lehet vele lenni. De ezt virsliujjúak nem fogják tudni használni

(#142296) zyndar válasza Khelben (#142294) üzenetére


zyndar
tag

Köszi!

(#142297) Aconcagua válasza Khelben (#142294) üzenetére


Aconcagua
csendes tag

Nem ezt akartad linkelni? Szerintem ez jobban megéri, igaz csak 4 gb ram van benne, de az ugye könnyen bővíthető. (jobb proci, cirka 30-cal olcsóbb) [link]

(#142298) Khelben válasza Aconcagua (#142297) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez jobb. Nem mindig van időm végigbogarászni, most csak a keresővel kerestem rá és be volt pipálva a 8GB.

(#142299) erahurka


erahurka
félisten

Az IdeaPad 520 szériáról mik a vélemények?

Illetve erről a 1040-es GPU-ról semmit sem találok, még notebookcheck-en sem. Pedig állítólag valóban az van benne, mindenütt ezt írják és már tavaly augusztusban voltak pletykák. Fura hogy azóta senki sem próbálta ki :F

[ Szerkesztve ]

(#142300) Khelben válasza erahurka (#142299) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem elírták, 940MX van benne. És konzumer Lenovo, én nem kockáztatnék vele, garancia és terméktámogatás gyakorlatilag nem létezik hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.