Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#142101) Tikakukac válasza xBelux (#142095) üzenetére


Tikakukac
titán

A515-ös Acer az induló MX150-el. Innen megyünk fentebb, nem tudom pontosan mit bír fejből ezekben a gammákban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142102) speeder04


speeder04
csendes tag

Egy kedves barátomnak tönkrement a HP 250-ese (így azt biztos nem szeretne újból), segítenétek neki? A preferenciái:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100-150 max
(3) Felhasználás? Egyetemen használnám, alap progik, Office, stb...
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindenképp matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat terveim szerint
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? A mostani 4 GB, ennél nem akarok kevesebbet. Tárhely mindegy.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)? Csak új mindenképp

Előre is köszi!

Cool. Cool Cool Cool

(#142103) Tikakukac válasza speeder04 (#142102) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy kedves barátomnak tönkrement a HP 250-ese (így azt biztos nem szeretne újból)

Tönkrement nála a 6 generációnyi 250-esből készült legalább 90 konfigurációból árusított pár százezer darabból egy és emiatt kiesik az egész? :DDD Jahj már.

HP 15 van 256 giga SSD-vel, FHD panellel 155k-ért, talán lesz 150k-ért is. Ez a max amit ki lehet tolni hardverben ennyiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142104) Ryan_Sanchez


Ryan_Sanchez
tag

Hali!

Egy lapost keresek általános felhasználásra. Fő cél: gyors legyen és tartós.
Játék nem lesz ugyebár ennyiért.
Egyet már kinéztem, de hátha van jobb is.
Tudom hogy 250 a menő most ennyiért, de kifogtam már rossz hp-t. (compaq)
[link]

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? mostanság
(2) A gépre szánt összeg forintban? ~160k
(3) Felhasználás? általános felhasználás (netezés stb)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6, fhd
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD mindenképp, ha min 256 giga akkor nem kell hdd, ram 4gb, lehessen bővíteni.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? hangszóró minősége +pont
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új

[ Szerkesztve ]

(#142105) Chaser válasza Ryan_Sanchez (#142104) üzenetére


Chaser
titán

belépő gép, tartósságnál úgy kell tervezni amennyi gar van, többi meg ajándék
ennyi garral, ilyen feltételekkel jobbat nem kapsz

szerk: semmit nem jelent h egy egész db hibás volt a sok millió legyártott darabból nálad:) ugyanígy másnál meg dell romlik el
vetkőzzétek már le ezt a butaságot, _minden_ elromlik ami elromolhat, mindig csak idő kérdése, egy-egy szériából több 10e, akár 100e készül, és az csak egy széria a sokból, emellett van belépő, mint ez az inspiron is, legalja kategória, van közép és felső ház, és azok is ugyanúgy el tudnak romlani

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142106) Ryan_Sanchez válasza Chaser (#142105) üzenetére


Ryan_Sanchez
tag

Persze igazad van, de még is csak benne marad az emberbe az a bizonyos rossz érzés. Mondjunk elvileg szériahiba volt, ami azért gázabb. De ez már a múlt.

Akkor rendeljem ezt, nem lesz jobb?

(#142107) Chaser válasza Ryan_Sanchez (#142106) üzenetére


Chaser
titán

le kell vetkőzni, szimpőla matek, ha nem lett volna olyan géped el sem tudott volna romlani..lett volna más, és mostanra már az romlott volna el..lehet épp dell, akkor az nem lenne jó?:)
eleve nem gyártót veszel, hanem adott szériát, inspironból is volt bűn rossz, még dellnél is letagadják ( :
ez egy tűrhető, de teljes fapad, 250-es ssd-vel, 3 év garral, fhd kijelzővel 160-ért ennyi a max
dellekre lehet gyári gart bővíteni 5 évre, de sztem ilyen kategóriánál nem érdemes

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142108) Ryan_Sanchez válasza Chaser (#142107) üzenetére


Ryan_Sanchez
tag

utolsó kérdés, linuxot probléma nélkül letudom törölni ugye?

(#142109) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Notit keresek, az alábbi paraméterekkel:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? --- a közeljövőben (mondjuk 1-2 hónapon belül) amikor látok egy jó vételt
(2) A gépre szánt összeg forintban? --- 100k
(3) Felhasználás? --- böngészés, youtube, néha filmnézés TV-re kötve FHD-ban maximum, alkalmanként kis office
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? --- maximum ezer éves játékok mennének, mint Heroes, Starcraft stb
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? --- 14" alatt, 14 még belefér
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? --- pont a mobilitás a lényeg, de nem kell nagy akksi idő, 2-3 óra elég
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) --- van dobozos 8.1-em és 10-em is, tehát lényegtelen
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? --- 128GB SSD, 4GB RAM, ODD nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) --- HDMI mindenképpen kell
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) --- használt is lehet, de arra 50-60k-t szánnék maximum, új felmehet 100-ig is, akár picit feljebb is, mivel ritkán lenne használva, inkább nyaralások alkalmával, meg sajnos a kislányom sokat beteg és kórházi ottlétek alatt is jó mesenéző opció, nagyon fontos, hogy ne melegedje böngészés és youtube közben

(#142110) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Az Aspire 7 szériának milyen a megítélése? Van benne vajon olyan hűtés, ami megbirkózik egy i5-1050TI kombóval?

Ezt nézegettek konkrétan: [link]

Esetleg más ajánlott kategória olyan 200-260 körül amiben 1050Ti van?

Azon is agyaltam még, hogy mivel van egy PS4-em, így lehet a notiba elég lenne egy MX150 is, lazább gamingre az is elég ahogy olvasgattam. Bár Forza Motorsport 7-et kifejezetten szeretnék nyomni vele, ahogy nézegettem azt az egy-két videót róla Youtube-on nem tűnt hozzá elégnek :(

:R

(#142111) Nimda válasza erahurka (#142110) üzenetére


Nimda
addikt

Az MX 150 melyik asztali videókártya teljesítményével egyenlő?

(#142112) erahurka válasza Nimda (#142111) üzenetére


erahurka
félisten

Kb. 1030 szint.

940MX-nél valamivel több mint 2x erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#142113) TheNewDawn válasza erahurka (#142110) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Sajnos nincsen. Régebben voltak itt olyanok, mint az Acer VX széria, meg a Lenovo Y520, amik ugyan nem tartoztak az ajánlott kategóriába, de az i5 + 1050 TI vel még éppen megbirkóznak.
Csakhogy most ezek ára is 250 helyett olyan 290.
A legolcsóbb ajánlott gép 280 , amibe 1050 TI van, viszont ez most akciós, és tényleg megéri szerintem :
Ráadásul ebbe i7 van i5 helyett.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#142114) Narris


Narris
csendes tag

Sziasztok,

Új laptop vásárlásán gondolkozom, jelenleg egy Dell Latitude E5500-at hajtok, ami most töltötte be 9. életévét. Tökéletesen meg voltam vele elégedve, de kezd elfáradni (zsanér problémák már 2 éve, touchpad nem működik stb.).

Jó lenne valami minőségi anyagokból, jól összerakott és megbízható laptopot találni, ha nem is a következő 9, de legalább 4-5 évre.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Bármikor
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Legfeljebb 300-320k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai programok, filmnézés (1080p), internetezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem kell játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6, full HD, fényes vagy matt mindegy, IPS mindenképpen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?Szinte soha
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell, van eredeti Win7
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Kizárólag SSD (legalább 128, de inkább 256 GB), legalább 8 GB RAM, optikai meghajtó nem kell. Jelenlegi gépemből vennék ki SATAIII-as SSD-t, annak kellene hely az új laptopban. Ha ez utóbbi nem lehetséges, akkor túlélem és külső winchesterként használnám tovább a mostani SSD-t
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Mivel elég sokat használnám filmnézésre, ezért a kép- és hangminőség fontos. HDMI csatlakozó kell, de jelenleg nem használok USB-n kívül semmit. Minél több, annál jobb, hogy hosszabb távon ne legyen gond a kompatibilitással.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új

Előre is köszönöm a javaslatokat.

(#142115) Khelben válasza Narris (#142114) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude 5580 Hangminőség notebooknál erősen nullás, egyik sem éri el egy 5000 forintos külső hangszóró szintjét.

[ Szerkesztve ]

(#142116) Narris válasza Khelben (#142115) üzenetére


Narris
csendes tag

Köszi.

Dell Latitude 5590 nem érné meg jobban? A processzorban van ránézésre különbség csak.

[ Szerkesztve ]

(#142117) Khelben válasza Narris (#142116) üzenetére


Khelben
nagyúr

Még nem volt nálam, nem tudom, hogy ips-e a kijelzője. CPU olyan 20-30%-os előrelépést jelent.

(#142118) Tikakukac válasza Khelben (#142117) üzenetére


Tikakukac
titán

Azok, pontos kódot még én sem tudok, de a sima HD panel felett minden WVA :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142119) Narris válasza Khelben (#142117) üzenetére


Narris
csendes tag

Ezen az oldalon ([link]) azt írják, hogy IPS.

Ha megveszem, akkor hogyan tudom leellenőrizni, hogy valóban IPS van benne?

[ Szerkesztve ]

(#142120) Tikakukac válasza Narris (#142119) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha FHD felbontással veszed, akkor csak olyan lehet benne. Mééég olyanról nem tudok, ahol a gyártó panel fajtát kevert el és úgy ment kis a sorról.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142121) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Kiszemeltem 3 használt gépet, kb hasonló paraméterekkel és árral. Igazából nem tudok dönteni közöttük.

- Dell E7440 Ultrabook, 14" Full HD, i5 4310U, 8GB, kamera, új 120/240GB SSD, a touchpad és néhány billentyű kicsit fényesebb
- Dell E6440, 14" , i5 4300M, 8GB, kamera, 180GB SSD, DVDRW normál használt állapot
- HP Elitebook 840 G1, 14" , i5 4300U, 8GB, kamera, 180-240GB SSD, normál használt állapot

Mindhárom 130-140 közötti áron fut.
A két Dell, kb hasonló, csak a 7440-es vékonyabb és jobb a kijelzője, a 6440-es talán erősebb procival.
Kisebb grafikai munkákra lesz használva (Photoshop, CorelDraw), illetve webáruház kezelése, PR munkákra, minimális videószerkesztés. Nem kell folyamatosan magammal hordanom, így inkább a teljesítmény, stabilitás a lényeg, de azért néha-néha meg kell vele jelenni egy-egy marketinges előadáson, konferencián. Vagy a munkát kell bevinnem vele a központi üzletünkbe bemutatni, szóval az sem hátrány, ha könnyű.

Szerintetek? Köszönöm a válaszokat! :R :)

(#142122) Brave_86


Brave_86
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Hamarosan. Nincs konkrét időpont még.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-180eFt
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka, irodai programok, könyvelés, böngészés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Monitorral lenne használva (az van).
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Évente néhányszor. Utazás közben nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD lenne a peferált, 256Gb inkább.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elsősorban inkább új.
:R

(#142123) Mikulásbá válasza Bobby G. (#142121) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Részemről +1 a 7440-re.Nekem volt,visszasírom még ma is.Hdd és SSD is mehet bele.Ha csúnya a billentyűzete,van hozzá,lehet cserélni.

(#142124) Bobby G. válasza Mikulásbá (#142123) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Nekem is nagyon tetszik, és a kijelzője szerintem ideális grafikai munkákhoz, de a procija? Billentyűzettel nem lenne gondom, de állítólag gépelés közben zavaró az instabilitása.

(#142125) Mikulásbá válasza Bobby G. (#142124) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem is 4310-es volt,neked kell tudnod,elég lesz-e.A full HD IPS kijelző nagyon szép,nem tökéletes,de van hozzá kalibrált színprofil,be lehet állítani.
Szerintem a billentyűzete rendben van,nem annyira hajlékony az.

[ Szerkesztve ]

(#142126) Tikakukac válasza Bobby G. (#142124) üzenetére


Tikakukac
titán

Mihez képest a kérdéses a kijelző, billzet és proci is.

5300U-val és elvagyok most, ezt tudom. Kijelzője ha gyári akkor van jobb már nála, meg kell mérni, ha lehet. Billzet az igen. Az hupásabb, mint a régi Latiké sajnos. Ház is. De fele olyan vastag is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142127) Chaser válasza Bobby G. (#142121) üzenetére


Chaser
titán

drágák, 7440 olcsóbban, de szerezz hozzá tartalék alaplapot is

szerk: 3 másodperc alatt: e7440 1 év gar, fhd ips, 250gb ssd, 97e

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142128) Bobby G. válasza Chaser (#142127) üzenetére


Bobby G.
senior tag

A cég veszi, csak megkérdezték a véleményemet, hogy melyiket szeretném. Gondolom mindenki jól jár vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#142129) Tikakukac válasza Brave_86 (#142122) üzenetére


Tikakukac
titán

Valami kijelző méretes támpont csak kéne :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142130) diegho


diegho
nagyúr

Az eMMC-vel szerelt notik, lásd Acer Aspire1 széria olcsóbb darabjai tudnak SSD-t is fogadni az eMMC-n felül, vagy hogy van ez?

(#142131) Chaser válasza Bobby G. (#142128) üzenetére


Chaser
titán

úgy más

diegho nagy eséllyel nem, és az is integrált, letöltesz egy manualt és megnézed

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142132) Brave_86 válasza Tikakukac (#142129) üzenetére


Brave_86
aktív tag

5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kijelző méret: 14.0" lehetőleg matt

+1
*Preferált márka: Dell
:B

(#142133) nonosmr


nonosmr
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nyár során +-1 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-270
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
programozás, egyetemi tanulás, és ha úgy van munka, film nézés (nem 4k)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem nagyon, max lol, közepes grafon, ugysem szamit
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
mindenképp IPS, 14' vagy 15'6
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyetem miatt rendszeresen, minél tartósabb lenne a lényeg ( gondolok itt talán fémházra, burkolatra?)

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8gb ram legalább, vagy legyen bővíthető, hdd+ssd, de ssd mindenképp, optikai meghajtó felesleges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
háttérvilágításos billentyűzet ( bár ebben a kategóriában lehet hogy az már alap)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
garancia a fontos, de lehet új is
Előre is nagyon köszönöm :R :R

(#142134) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Érdeklődnék mivel új laptop vásárlása esedékes maximum 200e értékben pár héten belül.
Kijelzőméret 15.6", optikai meghajtó nem kell, inkább ssd+hdd felépítés.
Többnyire internet és irodai használat, alkalmanként játék, de nem kell a legnagyobb gépigényű játékok max grafikán futtatása.
Magamtól ezeket találtam:
HP 15 15-bs102nh 2ZH93EA
HP 15-bs014nh 2GH38EA
Mi a vélemény?
Rendben van?
Találni olyat mi jobban ajánlott?

üdv
szabi

(#142135) daara


daara
aktív tag

Mi a vélemény erről a Notebook-ról? Lenovo V510

Minden benne van ami nekem kéne,nem egy HP de mennyire nem? IPS panel,háttér világításos bill.

+1 Acer Aspire 5 A515- IPS panel?

játszanék is vele hébe hóba néha napján.

[ Szerkesztve ]

(#142136) Mikulásbá válasza daara (#142135) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább az Acer.

(#142137) daara válasza Mikulásbá (#142136) üzenetére


daara
aktív tag

Acer Aspire VN7-791
Erre bukkantam a boltról sose hallotam,gép jónak tűnik,ezek ennyi idősen mennyit mehetne még el?

(#142138) Mikulásbá válasza daara (#142137) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ne csak hardvereket láss egy laptopban!Az új Acer-t vedd.

(#142139) TheNewDawn válasza daara (#142135) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Egyiket se, főleg ha játékra is lenne használva néha .
Sokkal inkább ezt :

[link]

(#142140) erahurka válasza daara (#142137) üzenetére


erahurka
félisten

WTF csak 30 percet bír az aksija? Az én Samsungom kb. két generációval régebbi nála és simán hozok vele 2 órát böngészéssel, ha nagyon spórolósra veszem 3 órán át filmet is lehet nézni rajta.

Igaz, hogy nem volt napi szinten akkuról használva, és a max 80%-ig töltős kímélő mód is évekig be volt kapcsolva.

(#142141) daara válasza TheNewDawn (#142139) üzenetére


daara
aktív tag

Igen köszönöm :) én is megtaláltam ezzel a vidikártyával szeret tesoját csak a sima i5 proci nem ez a húzott barátja, csak ezek mind el vannak dugva az átlag felhasználok elől árukeresőn meg főleg jo egy óra volt mire találtam ezt az értelmes mx150 szerelt acer-t.

(#142142) diegho


diegho
nagyúr

Ezek közül melyik a legjobb 50k-ig?
[link] [link]
Úgy érzem ezekkel jobban járok, mint egy celeronos fossal. Valószínűleg kapna egy SSD-t is a HDD helyére.
Én az 5440-re gondoltam elsőnek.

[ Szerkesztve ]

(#142143) Tikakukac válasza diegho (#142142) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a legifjabb, ellenben lehet benne sok cuccot cserélgetni, húgom gépében gyári cucc már nincs :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142144) diegho válasza Tikakukac (#142143) üzenetére


diegho
nagyúr

Pont a kora miatt gondoltam arra. Ezek szerint ilyen netezős gépnek tökéletes?

(#142145) -szabi- válasza -szabi- (#142134) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Mai nap újfent keresgéltem, említett HP laptopok mellett még ezeket találtam:
Acer Aspire 5 A515-51G-53LE
Acer Aspire 5 A515-51G-5828
Acer Aspire A515-51G-56G6
Most jön a kakukktojás.
Acer Aspire E5 E5-575G-50FW
Olcsóbb mint az előző,azonos paraméterekkel bír és az árban win10 benne van.
Végül egy Lenovo IdeaPad V510-15IKB.

Ezek talán még jobb paraméterekkel bírnak mint fentebbi HP-k.
Szerintetek?

üdv

(#142146) Tikakukac válasza diegho (#142144) üzenetére


Tikakukac
titán

Annak tökéletes, csak fogj ki jót. Én a vételárat ráköltöttem garin túl. Plusz garin belül is egyszer teljes csere. Palmrest, billzet, kijelző, alaplap. Sutty :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142147) diegho válasza Tikakukac (#142146) üzenetére


diegho
nagyúr

Problémás széria? Van más, ami megbízhatóbb?

(#142148) Tikakukac válasza diegho (#142147) üzenetére


Tikakukac
titán

40-es Latikból nem mondom, hogy nem láttam alaplaposat.

Passzolom itt épp választóvonalon vagy. Vagy régebbi, de talán stabilabb és olcsóbban tartható vagy újabb és több kockázat nagyobb pénzekkel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142149) diegho válasza Tikakukac (#142148) üzenetére


diegho
nagyúr

A tagnál akit linkeltem van rengeteg noti, de ahogy látom sokan foglalkoznak notival. Megnézem máshol is majd. Melyek a kifejezetten megbízható szériák?

(#142150) Tikakukac válasza diegho (#142149) üzenetére


Tikakukac
titán

A fél világ már laptopot árul :P

Kifejezetten megbízható az király kérdés. Én inkább kifejezetten olcsó alkatrészeket néznék. Bármi lehalhat. Bármi. Alap integráltas csúcs üzleti gépek is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.