Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#142051) Chuck Norris válasza Tikakukac (#142044) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Biztos találtak egy raklappal a raktár sarkában, közben olvastam teszteket is [link] [link] és meg is rendeltem. Van itthon egy 250GB SSD-m meg egy használt w7 matráciám, azokat rátelepítem és jobb gépem lesz mint amit szerettem volna eredetileg :)
Köszönöm, hogy lebeszéltetek a szemétről :R

(#142052) DamianB válasza Tikakukac (#142032) üzenetére


DamianB
őstag

Olvasgatam 2017 es teszteket angol oldalakon be linkeltek hogy 850 $ 7577 szerintük az a legjobb koltsegek szempontjából rá kattintok a linkre 950 $ 7577 igen csak 100 $ de nem épp ennyivel olcsóbbnak kellene lennie ehelyett drágul . Vicc. A belinkelt oldal amúgy hivatalos Dell oldal volt .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#142053) Tikakukac válasza Chuck Norris (#142051) üzenetére


Tikakukac
titán

Tehát 30%-al olcsóbban berendeltél egy majdnem 4 éves gépet. Huh :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142054) apple87 válasza Tikakukac (#142042) üzenetére


apple87
senior tag

Köszi

De nekem kicsi laptok kellene 12 collos max és kis helyen elférjen, hogy tudjam vinni előadásokra, jegyzetelni stb...

(#142055) Chaser válasza apple87 (#142054) üzenetére


Chaser
titán

12,5" mind amit felsorolt, jo kis laptokok ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142056) Tikakukac válasza apple87 (#142054) üzenetére


Tikakukac
titán

Ööö, az összes felsorolt gép lentebb és amit neked írtam is 12" :B

Ennek elődjét használja az egyetemen is rengeteg előadó és én is ezzel jártam be egyetemre míg kellett a gép. Tökéletes lesz neked.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142057) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Ezekhez az igényekhez keresek gépet, segítsetek szűkíteni a kört:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 50-60k huf
(3) Felhasználás? - gyors gépre van szükségem, leginkább hordozós, távoli asztalos munkára, kis méretben ( 12" bőven elég, most egy 10"-os tabbal rohangálok ami a 2GB RAM és a döglődő akksi miatt már nem szolgál ki ). Nem bánom azonban, ha alacsony gépigényű játékok, némi hobbi szintű video vágás még megoldható és 720p filmek akadás nélkül elfutnak, böngészés megy 20 ablakkal mondjuk.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Kijelző felbontása, közepes grafika régi játékoknál, de ez annyira nem lényeges, fut ami fut rajta.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 12", a többihez nem értek.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Leginkább menetközben előkapós, ügyeleti munkához használnám.
(7) Operációs rendszer? - Eredeti Windows 10-hez ragaszkodom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - Optikai meghajtó nem létszükség, jó lenne 128GB SSD azon kényelmesen elférnék és minél több RAM. Ha ezek nincsenek akkor később könnyen bővíthető legyen.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? - Világító billentyűzet
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - Csak használt jöhet szóba.

Ezek közül kellene választani:

Dell Latitude E6220 57k huf
Kijelző 1366x768 12.1" matt
- I5-2520m 2.9ghz 2. gen cpu
- 2x4 GB ddr3
- 120GB Kingstone Hyper Savage (dobozos, garis)
- Webkamera
- Wifi 802.11b/g/n
- SIM ovasó
- Vga: intel hd 3000
- Usb 3db 2.0
- kártyaolvasó, d-sub (vga), e-sata
- Külföldi EU. billentyűzet, magyarra matricázva.
- HDMI
- Gyári töltővel
- Akku - 2-3 óra

dell E6230 60k huf
Kijelző 1366x768 HD+ 12.1" matt
- I5-3320m Max Turbo Frequency 3,1Ghz
- 8GB ddr3
- 120GB SSD
- Wifi 802.11b/g/n
- Vga: intel hd 4000 - 1,7gb.
- Usb 3db 2.0 - 1db 3.0
- kártyaolvasó, d-sub (vga), e-sata
- Esztétikailag: Szép
- Gyári töltővel
- Akku:jó
- Hdmi
- 6 hónap garancia

Lenvovo x230 60k huf
-12.5" led 1366x768 LCD
-Core i5 3320M 2.6ghz
-120GB ssd
-8GB RAM
-intel 4000hd vga
-Wifi
-Gigabit lan
-dp port
-2x usb 3.0,1x usb 2.0
-Beépített webkamera
-Memokártya olvasó
-U.s bill.
-thinklight
-akku : 4 óra felett
-Garancia: 1 hónap

:R

(#142058) Tikakukac válasza kekigyu (#142057) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindegyik jó, ha nem jó a vastagabb és nehezebb kivitelezés, akkor ThnikPad. Ha masszív cucc kell, Lati. TP-be mehet IPS is vagy eleve azzal veheted, az abból a szempontból előnyösebb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142059) csibor


csibor
őstag

Sziasztok!
Dell Vostro 3568 3567FI3UB1 ATI Radeon R5 M430 2GB 140K
Dell Inspiron 3567 INSP3567-5 HD520 125K

Ad valamivel többet R5, vagy felesleges?

(#142060) Tikakukac válasza csibor (#142059) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem nem, hogy neked igen, azt meg nyilván neked kell tudni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142061) csibor válasza Tikakukac (#142060) üzenetére


csibor
őstag

Lányomnak lesz. Nagyon nem követem a fejlődést. Ha többet, tovább támogatott lesz. Megéri, de ha kb ugyanazt tudja nem éri meg. Sims4 amivel játszana.

(#142062) Tikakukac válasza csibor (#142061) üzenetére


Tikakukac
titán

Húgom 5 éves netbookján is elfutott már. Emiatt még betolni az egyenletbe egy szopófaktort nincs értelme.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142063) akosar


akosar
tag

Sziasztok!

Mivel a tabletomat csak tartalomfogyasztásra használom, (ipad pro) minden másra a laptomomat, így úgy döntöttem eladnám a kettőt, és az árából vennék egy 2 in 1 laptopot, (ilyen MS surface szerűt)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

- Bármikor

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

max 150.000 ig

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Böngészés, irodai felhasználás, tartalomfogyasztás.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

12-13 coll, jó lenne Full HD, vagy a közeli... fényes/matt: mindegy, ips lenne jó

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

hetente 2x

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

win10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

SSD lenne jó, de elég 128 giga

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Jó állapotú használt is szóba jöhet

Köszönöm szépen a segítséget!

(#142064) fattyu válasza akosar (#142063) üzenetére


fattyu
veterán

i7es helix1 100 körül alatt ha van éppen fedi amit szeretnél. 8gb 256 ssd 3.gen Us i7. csak egy ötlet. én szeretem az enyémet.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#142065) Khelben válasza akosar (#142063) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azzal ugye tisztában vagy, hogy egy ilyen gép a tablethez és a laptophoz képest is visszalépés lesz?

(#142066) akosar válasza Khelben (#142065) üzenetére


akosar
tag

Igen... de a tableten jelenleg tényleg este az ágyban a youtube/netflix/hgbo go szentháromság megy, a gépen pedig csak böngészek és office-t használok... alapvetően én örülök, ha egyel kevesebb dolog eszik áramot... a legtöbbet úgyis az ebook olvasóm megy. :)

(#142067) Tikakukac válasza akosar (#142063) üzenetére


Tikakukac
titán

Próbáld ki a Helixet, Surface valamit, de készülj fel, hogy ipad és laptop kombó után sokszor lesz durva anyázás.

fattyu: Az a baj, hogy az a köcsög iOS ilyen hardverekkel annyira más dimenzió, mint egy ilyen windows alapú öszvér, hogy azt tényleg szavakba nem lehet önteni. Én is már 4 generáció óta akarom az ipadot lecserélni valami egybe cuccra. Közelében sincs semmilyen gép sajnos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142068) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok!

Használt vonalon Latitude vagy Lenovo T szériában, esetleg HP 8x70 családban; max. 70,000Ft-ig mit ajánlanátok?

Világítós billentyűzet és 180 fokra hajtható zsanér kell.

Kösz

(#142069) akosar válasza Tikakukac (#142067) üzenetére


akosar
tag

:)

Felkészítem magam, de tényleg egy film megnézésére ágyban tán az is jó lesz. :)

https://hardverapro.hu/apro/dell_xps_12_9250_elado_-_core_m3_fhd_ips_lte_stb

Ezt esetleg érdemes lehet?

[ Szerkesztve ]

(#142070) Tikakukac válasza kaposznyak (#142068) üzenetére


Tikakukac
titán

Felsoroltad :B TP-ből 30-as széria és fölötte van billvill, HP-ban ennyiért szerintem nem lesz még, Latiban szinte mindhez van.

Méretet belövöd és max 2-3 típusod lesz ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142071) fattyu válasza akosar (#142069) üzenetére


fattyu
veterán

nem. a core m állatkínzásra való

Tikakukac: én elég háklis vagyok a gépeim sebességére de nekem az erősebbik helix nagyon adja. a 4gb ramossal vallatni lehetett volna de a 8gb i7 kombós az teljesen oké. még a szanaszét buzizott céges windows agyonszekált sccm környezetben is vállalható vele.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#142072) bartucz911 válasza Khelben (#142034) üzenetére


bartucz911
tag

Tudom :( asztali pc sokkal jobb , de sajnos mindenképp notebook

(#142073) Tikakukac válasza fattyu (#142071) üzenetére


Tikakukac
titán

Éppen ezért nem sebességről beszélek. Használati élményről. Sebességgel semmi gond már egy ideje. A felhasználói élmény itt a gond. Próbáld ki, ha megteheted. Én is szkeptikus voltam, de sajnos a híresztelések igazak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142074) Gyulu25


Gyulu25
tag

Sziasztok!
15,6-os noti kellene, az alábbi feltételekkel: IPS Full HD Matt, világítós billentyűzet, min 256 GB SSD, DVD-RW, esetleg Win10-el, kb. 250-300.000-ig.
Ha van ilyen kérlek írd meg a pontos típusát (HP-re tippelnék, de hogy pontosan melyik...)

Köszönöm

(#142075) fattyu válasza Tikakukac (#142073) üzenetére


fattyu
veterán

nem akarok hitvitát. mindenki szereti amit szeret és élvez amit.

engem az egész I ökoszisztáma taszít. nem jön be. padem nem volt. de szifonom van mert cégnél csak azon megy a levelezés így nincs választásom. Idéntől meg bevezetik elvileg a maceket is iot fejlesztőknek ezért én voltam az első itt akinek vettünk egy mac prot. mentem tréningre is egy hetesre meg éltem rajta pár hónapig. Nem nekem való. ennyi.

szóval spec nekem w10 a helixen sokkal nagyobb öröm mint az osx volt a 900ezres macen. ott rohadt a szekrényemben hónapokig a mac. Most az egyik programozó kollégám használja nagy örömmel.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#142076) Tikakukac válasza Gyulu25 (#142074) üzenetére


Tikakukac
titán

Levonó 510-es az egyetlen ami ennek megfelel. Nyilván nem ezt venném hanem optika nélkül egy Latitude 5580-ast 3 év onsite garival és külső meghajtóznék, de ha a kívánságaidnak ez kell, akkor éppen van gép.

fattyu: Abszolút nem akarok téríteni senkit én sem, alapvető és objektív dolgokat írok le, amik úgy vannak, ahogy. Tabletre tabletre való rendszer való, notira és asztalira meg asztali. Akinek tetszik, használja, élvezze. Soha az életben nem lesz olyan egy érintésre optimalizált felület, mint egy egérre vagy tollra vagy ezen kettősségére. Ahogy a szoftverek sem. Főőőőleg a szoftverek és programok. Ha valamit, akkor ez bele lett verve a fejembe egyetemen is és utána a 2in1 őrület kezdetén is, mikor mindenki megpróbálta feltalálni a csodát. Nincs csoda. Most sincs csoda. Favágó módszer van.
Asztalin én sem tudnék beállni OSX-re, szimplán túl sok a csak erre meglévő diagnosztikai programom és tudásom. Idő áttanulni meg nincs. De aki alap user, és vannak megfeleltetett progijai, vegye. :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142077) kaposznyak válasza Tikakukac (#142070) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz!

(#142078) dokee78 válasza Khelben (#141936) üzenetére


dokee78
félisten

Ezek közül melyik lehet a legjobb választás?

Dell E6410
Dell E5510
HP 8440 elitebook

1. 2 hónapon belül lenne a vásárlás.
2. 140.000 Ft Maximum
3. Böngészés,Youtube felhasználásra
4. Nem lesz hordozva a gép.
5. Tárhely mellékes.

(#142079) Chaser válasza dokee78 (#142078) üzenetére


Chaser
titán

ezeket felejtsd el, eljárt felettük már az idő, kivéve ha nem elírás és 40e ft a kereted

140e-t nem kell elkölteni, kérdés 14-es gépet akarsz v 15,6-ost
14-ből e6430, 8470p, 15,6-ból e6530, 8570p
mindből hd+ kijelzős verzió, integrált vga-val, 8570-ből van lg paneles ami bár tn, de közel ips minőségű, de ezeket manapság már vadászni kell, viszont ha találsz megéri
2x4gb ram, 120/250gb ssd ízlés szerint, az mindnél jól jön csak netre is

ha 40e a kereted 8440 a legjobb, de mind drága sztem adott formában, és ennyiért már kapsz számlával, garanciával sok kereskedőtől ilyen gépeket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142080) KNorbi98


KNorbi98
újonc

Sziasztok!

Teljesen elvesztem a kínálatban, kérlek segítsetek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - körülbelül 360000 Ft, de a 400000-t ne lépje túl
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - programozás,irodai dolgok, kicsi játék, kicsi videószerkesztés, filmnézés, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Fortnite, CS:GO, Overwatch - FHD felbontás, közepes részletességgel, de akadásmentesen
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 13-14 coll, FHD, lehetőleg matt, de valamilyen jobb minőségű fényes sem kizárt, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - minden nap suliba vinném, és hétvégente haza, használnám utazás közben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - SSD, minimum 256 GB - minimum 8 GB RAM - ODD nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) lehetőleg könnyű legyen, viszont legyen benne egy kisebb tudású (pl.: MX150) videokártya; hosszú üzemidő fontos lenne
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - lehet új, de lehet jó állapotú, garanciás használt is.

Már nézegettem több gépet is, például az ASUS UX331UN-t, vagy a HP Envy 13-at, de nehezen tudok dönteni.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#142081) dokee78 válasza Chaser (#142079) üzenetére


dokee78
félisten

60 a max keret.
Attól feljebb pár ezerrel sem.

(#142082) KNorbi98 válasza KNorbi98 (#142080) üzenetére


KNorbi98
újonc

U.i.: azt még elfelejtettem megemlíteni, hogy a mostani 8. generációs i7-esekkel szemezgetek legszívesebben

(#142083) #78600448 válasza KNorbi98 (#142080) üzenetére


#78600448
törölt tag

Dell 7577-t keress.

(#142084) Tikakukac válasza #78600448 (#142083) üzenetére


Tikakukac
titán

13-14" meg hordozás meg minden. Az nem 7577 lesz.

KNorbi98: Mindenes gép sose volt, passzolom. Amiket néztél olyanok vannak, az idő meg eldönti mit bírnak :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142085) #78600448 válasza Tikakukac (#142084) üzenetére


#78600448
törölt tag

Hát nem, de a gamekhez.

(#142086) Chaser válasza dokee78 (#142081) üzenetére


Chaser
titán

"2. 140.000 Ft Maximum"
?:)
ettől független 8470p és 6430 belefér 60-ba , max ssd nélkül, 8470p 49e-ért van egy sok értékeléses tagnál 320-as hdd-vel, fél év garral, lófogást meg társait felejtsd el, aki érdemben notebokkal foglalkozik az itt az apróknál van, max lófogáson is jelen van, de az ritka

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142087) dokee78 válasza Chaser (#142086) üzenetére


dokee78
félisten

Itt Hardverapron kerestem,de Nyíregyháza vagy közelit nem találtam.

(#142088) dokee78 válasza Chaser (#142086) üzenetére


dokee78
félisten

Bocs,még ezt a 2-t találtam itt közelben.

DELL 5430

DELL Latitude E6330

(#142089) Tikakukac válasza dokee78 (#142087) üzenetére


Tikakukac
titán

Otthon olyan is lesz a kínálat amilyen sajnos.

Keress egy rendes eladót és postáztass egyet, egyből kategóriákkal jobb gépek lesznek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142090) Chaser válasza dokee78 (#142088) üzenetére


Chaser
titán

posta van, kereskedőtől veszed akár vissza is küldheted, 6330 is jó, csak nem ennyiért ebbena formában, 12,5/13,3/14" gépeknek nem nagy ára van, annyi van belőlük mint a szemét
ha már dell akkor 6xxx széria, nem az 5-ös

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142091) dokee78


dokee78
félisten

Valami jó,megbízható bolt ajánlat?

(#142092) Chaser válasza dokee78 (#142091) üzenetére


Chaser
titán

értékeléseket látod minden eladónál, olcsóbban adják garanciával amiket te linkeltél lófogásról, igazából mi kell még?:) laptopsystem, laptopszalon, de ők nem a legolcsóbbak, cserébe legmegbízhatóbbak és legrégebbi szereplők, sok új szereplő van már, van árverseny, szem kinyit, kb ennyi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142093) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Munkatársam fiának keresnénk notit.
Szeretném kérdezni,hogy az általatok preferált Acer A5 515-nél hasonló árfekvésben van-e más alternatíva
vagy nyugodtan megveheti nem fog ennél jobbat kapni.
Találtam még hasonló kiépítésben egy HP-t de ez szerintem gyengébb.
-[link]

(#142094) Tikakukac válasza csaba1203 (#142093) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs más, az a HP 3 ponton bukik el.

Abból a szempontból jó most az Acer, hogy esélytelen mást mondani, nem kell vívódni minőségi és hosszútávú kérdéseken.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142095) xBelux


xBelux
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül, akár holnap.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250k, ha nincs ezen belül, akkor a legközelebbi, elgondolkodnék rajta.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, programozás tanulás/munka szinten, játék(low prior)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Írtam előzőbe, hogy nem ez a legpriorosabb, de ha van egy pár nap szünetem, akkor egy kis low felbontású witchert, mass effectet, civ-et tolnék. Nem vagyok FPS megszállott, játszottam már 20 FPS-el is. :D
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Örülnék egy 14"-osnak, de gondolom lehetetlen, kiegyezek a 15'6-al. 1920 x 1080, matt, IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti 2-3 alkalommal.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi, van licensz winekre
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
128-256 SSD, 1 T HDD. SSD-t hajlandó vagyok később külön veni, az nem annyira prior, inkább a bővíthetőség.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI(fontos), USC-C(nem fontos)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Alapvetően új, de a számlaképes használt érdekelne, lehet az is megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#142096) csaba1203 válasza Tikakukac (#142094) üzenetére


csaba1203
addikt

:R
Kösz a gyors választ!
Esetleg még ezt találtam ebben ugye már 8Gb memória van de a kijelzője nem IPS.
-[link]

(#142097) Tikakukac válasza csaba1203 (#142096) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142098) csaba1203 válasza Tikakukac (#142097) üzenetére


csaba1203
addikt

Akkor maradunk Acer mellett. :K

(#142099) hajnesz


hajnesz
újonc

Sziasztok!

A napokban tönkrement Lenovo Thinkpad x230-as laptopom, ezért úgy döntöttem, hogy most beruháznék egy komolyabb masinára, amennyiben megéri. Azt hozzá szeretném tenni, hogy eddig rendkivül meg voltam vele elégedve, méretével különösképpen.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)150-170k, nagyon maximum 200k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) programozás, irodai programok, videózás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem használnám játékra, ha meg igen, akkor beérném minimális grafikával is
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Jó lenne IPS, de nem biztos, hogy beleférne az árba
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Napi szinten hordozgatnám, szeretem a kisebb méretüeket, lásd x230-as Thinkpad
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win, de megoldom
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SDD, akár kombinálva SDD-HDD, 8GB RAM, i5-i7 processzor
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Jobban szeretnék újat, bár nem tudom az igényeim nagyok-e ilyen tekintetben

Nagyon köszönöm szépen a segitséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#142100) Tikakukac válasza hajnesz (#142099) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha bejött a 230 vegyél X250-et. Bőven benne van a keretben egy rakat apróról :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.