Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#142201) TheNewDawn válasza -szabi- (#142200) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Neked is ugyanaz, mint oly sokan másoknak , akik más mellett alkalmi játékra is használják:) Nyilván kell vegyél bele egy SSD t , ( ha 128 gb elég akkor pont 200 nál vagy ) meg 4gb ramot se árt bőviteni. De ennél jobbat ennyiért nem fogsz kapni.

[link]

(#142202) erahurka válasza -szabi- (#142200) üzenetére


erahurka
félisten

Miért akarod lecserélni a mostanit? Az egy tök jó noti lesz még évekig :F

(#142203) -szabi- válasza erahurka (#142202) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Az én notim elég régi masina, egy öreg Lenovo, de elvagyok vele.
Ez nem nekem lesz egyik ismerősöm kérdezte azért néztem-kérdeztem utána.

(#142201) TheNewDawn
Ezt a hármat ajánlom majd:
Acer Aspire 5 A515-51G-5828
Acer Aspire E5 E5-575G-50FW
Acer Aspire 5 A515-51G-51JP
Aztán megbeszéljük melyik képesség fontosabb, aztán választ egyet.
Köszi.

üdv
szabi

(#142204) erahurka válasza -szabi- (#142203) üzenetére


erahurka
félisten

Bocsánat, most nézem hogy összekevertelek a másik pingvinnel :R

[ Szerkesztve ]

(#142205) -szabi- válasza erahurka (#142204) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez jó volt. :)

(#142206) Gyulu25 válasza weiss (#142194) üzenetére


Gyulu25
tag

Hát megnéztem az Alza-t is, kb csak a HP Omen-t adta, az meg nem kell... mármint gamer gép nem kell. És ismerem a kereső használatát, de azért köszi.

(#142207) Hurkafej válasza Frawly (#142197) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Köszönöm!
A 12.5" gépek esetében a hűtés mennyire problémás? Valahol olvastam talán olyat, hogy a dell notiké nem a legjobb, 12.5 méretben pedig a jelöltek azért hangoskodnak.
13.3" esetén a HD felbontás még nem kritikán aluli? 14"-os 8470p-re páran ezt írták régebben.

(#142208) Chaser válasza Hurkafej (#142207) üzenetére


Chaser
titán

kis gép, kis venti, nagy hangerő, ez általában így megy
kritikán aluli maga a minőség, nem a felbontás, 12,5 és 14,1"-ban is csak hitvány tn panelek vannak, 14-eseknél hd+ 1600x900 verziókból vannak értelmesebbek is, nem lehet azt mondani pl 8470p-t vegyél emiatt, több féle panellel szerelték, ahogy kb minden gyártó úgy szerelte a gépeit, különösebben egyik sem lesz jó, 15,6-nál van olyan de ott is nagyítóval kell keresni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142209) fattyu válasza Hurkafej (#142207) üzenetére


fattyu
veterán

Sajnos igen 6220/30 hűtése nem mondanám felülméretezettnek. x220 30 jobb.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#142210) Gabesz1724


Gabesz1724
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Nagy feladatot szabtak ki rám. 14 éves lánynak kellene laptop. A fő ok h tudjon league of legends-el játszani. Meg persze az alapvető dolgok. Videó, zene, szövegszerkesztés stb.. Ehhez keresek laptopot. Igen tudom nem laptopon kellene játszani de ő ezt akarja. Szóval kérlek segítsetek!

Jövőhéten vennék meg. 125-130 ezer között lenne rá keret. HD felbontás. Tárhely minél nagyobb. Hát röviden ennyi, ha esetleg bármilyen kérdés van írjhatok és kérlek titeket segítsetek :) Köszönöm :) :C

(#142211) TheNewDawn válasza Gabesz1724 (#142210) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ha nem akarsz rosszat neki és tönkretenni az életét, akkor ne vegyél neki olyat. Gondolom nem lennél túl happy, ha napi 7-8 órákat vagy többet azt nyomná. ( Btw szerencsére 130 ért nem fogsz olyat kapni egyébként sem, hacsak nem használtban )

(#142212) Khelben válasza Gabesz1724 (#142210) üzenetére


Khelben
nagyúr

150k lenne, ami már megfelelne: Acer Aspire 5. 130-ból integrált vga lesz, amin elmegy ugyan a LoL, de vissza kell venni a részletesságből. HP 250 G6

(#142213) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok lehet hülye kérdés de itt az uj 10xx es vidkarik korában lehet cseerélni a kártyát a gépekben vagy csak bizonyos tipusokban?
Kérdésem azért adott, mert el kellett adni az asztalimat helyhiány miatt. És keresnék valami hasonló tudású gépet alklami játékra. Főleg online cuccok, sarconflict, armored warfare, WoT, WoWS. De kipróbálnék egy két komolyabbat is, Mass Effect stb. 15" elég, hátértár mellékes az módosítható, keret az asztali eladási ára 250K körül. 1-2 héten belül. FHD felbontás nem nagyon mozogatnám ha igen me én vezetek.

(#142214) Khelben válasza Smithy87 (#142213) üzenetére


Khelben
nagyúr

Továbbra sem lehet cserélni, csak a nagyon spéci gépekben. 250-ért pont nem kapsz normális gamer gépet. 290 körül van Dell 7577 i5-tel és 1050Ti-vel.

(#142215) TheNewDawn válasza Khelben (#142214) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ti vel? azért csak sima van nem ? Akkor meg szerintem egyelőre jobban megéri 280 ért az Acer predator i7+ 1050 ti vel :) mármint addig a pár napig, amig még tart az akció.

(#142216) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Egy ismerős megért segítsek neki notebook vásárlásban. 60-as nőről van szó. Elsősorban böngészés, levelezés, skype meg gondolom sok facebook. Semmi játék, semmi film és semmi letöltögetés. Nem hinném hogy túl sokat hordozná, többnyire az íróasztalon lenne fixen lanon és konnektorra dugva. Szeretné olcsón megúszni. Először használtban gondolkodott, azt mondta olyan kb 60-ig nézzek neki valamit, majd pár nappal később mondta hogy nézzem meg hogy ha új masinát venne, akkor az mibe kerülne. Mondtam hogy az új, ami szerintem bevállalható, az kb 130. Most azt várja én mondjam meg, hogy mivel jár jobban. Egy használt 60 körül, vagy egy új 130 körül. Ti mit javasolnátok?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#142217) erahurka


erahurka
félisten

Bekövetkezett, amire számítottam: megadta magát a 6 éves notim kijelzője :(

Fentebb linkeltem egy i5+8gb ram+1050ti-os Acer notit ami most 260 körül megy.

Valami i5+8gb ram+mx150-es cucc mennyivel lenne olcsóbb nála? Olyan kasztniban ami azért kinda ajánlott is. Van esély hogy 200 alatt megálljon és társam is lehessen jó 5-6 évig? Nyilván a GPU ekkor már nem fogja vinni a Witcher 5-öt, az nem is elvárás.

:R

[ Szerkesztve ]

(#142218) erahurka válasza erahurka (#142217) üzenetére


erahurka
félisten

Na pont kifutottam a szerkesztési időből.

MX150-ből létezik 4GB-os verzió? És vajon GDDR5-ös memóriát használ? :F :R

(#142219) gunner93


gunner93
csendes tag

Sziasztok!

1) Jelen állás szerint Húsvét előtt.
2) 300-350.000 Ft maximum.
3) Elsősorban irodai programok, otthoni használatra és munkára is. Szoftvertesztelő vagyok, fejlesztői környezet nagyon ritkán, de szükséges lehet megnyitásra, alkalmi használatra, azt is el kell tudnia futtatni, de ezen kívül elsősorban dokumentációk és böngészők futtatása, illetve böngészőn futó script (pl. SeleniumIDE), ezek elsősorban (böngésző tabok) RAM igényes dolgok.
4) Legfeljebb böngészős bohóckodás, vagy régebbi CoD, minden másra konzol van.
5) Mindenképpen matt, FHD, lehetőleg IPS, 15.6-nál nem nagyobb, 13-nál nem kisebb. (Örök életemben 15.6-os gépem volt, alapvetően ahhoz szoktam)
6) Hétvégente rendszeresen utazok, sokszor vonattal, 2,5-3 óra út.
7) Ha gyárilag nincs rajta, nem hátrány, de Win10-et használok, amióta létezik.
8) SSD nagyon kéne, vagy opció a beszerelésére, adatokra 250-500 GB tárhely elég, optikai meghajtó nem szükséges, persze ha van, nem baj.
9) HDMI mindenképpen szükséges, buta TV-vel rendszeresen lenne összekötve, hosszabb távon megbeszéléseken való megjelenés, projektor használata képbe jöhet.
10) A számla/garancia + hiteles forrás nekem fontos, előny, de alapvetően a használtság nem kizáró ok.

(#142220) TheNewDawn válasza erahurka (#142217) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Olyan 200 körül van kereken, tán 205. ( 4 gg rammal 187 aztan neked célszerű beletenni még 4 et)

(#142221) timirosicka


timirosicka
tag

Sziasztok. Ez a 4 kiszemeltem van, tudnátok segíteni melyiket válaszam.?
Dell vostro 15-3568 (Pentium 4415U)
Asus x540ua (i3-6006U)
Asus vivobook 15 x540NA-GO101T (Pentium N4200)
Asus vivobook X541na - GQ088T
Köszönöm

(#142222) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok.

Főleg netre szeretnék notebookot venni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 140e

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Kizárólag net és sorozatok nézése.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kizárólag matt. Méretre pedig a 15,6" lenne az optimális.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem nagyon.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 kompatibilis legyen, mert azt szeretnék rá.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Kizárólag SSD. 4Gb RAM. Jó lenne benne DVD iró.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Eddig ezeket néztem:
Lenovo IdeaPad 320
Acer Aspire 3
Acer Extensa
HP 250 G6

A gépet hosszabb távra tervezem, napi 3-4 óra használatra, tehat azért 5 évet birjon ki :)

Köszönöm előre is.

(#142223) TheNewDawn válasza tom_77 (#142222) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Utolsó :) De ilyen alapgépek egyikétől se várj 5 évet, max ha nagy szerencséd van.

(#142224) #32191744 válasza erahurka (#142218) üzenetére


#32191744
törölt tag

Igen, és igen. ;)

(#142225) erahurka


erahurka
félisten

Találtam egy Asus modellt ami 220 körül van MX150-nel: X542UN.

Vannak ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Szerintetek érdemes lenne 40-et rádobni egy előző generációs HQ i5-tel és 1050ti-jal szerelt Aspire 7-hez? :F

(#142226) Tikakukac válasza erahurka (#142225) üzenetére


Tikakukac
titán

1050Ti kétszer olyan erős, mint az MX150. Hogy megéri-e, te tudod :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142227) Chaser válasza erahurka (#142225) üzenetére


Chaser
titán

ha játszani is akarsz mindeképp, x szériáa asus egyébként se egy highend minőség, nem mintha ez az acer sokkal jobb lenne de emészthető
de most mm-nél az egyik acer pradator 280e 4 magos i7-tel, ha már 40-et hozzáteszel tegyél még hozzá 20-at és azt, fhd ips, meg egy pöppet jobb minőség és alap 3 év gar, backlit billzet

szerk: link

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142228) TheNewDawn válasza erahurka (#142225) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Acer Aspire 7 et ne, borzalmasan fostalicska minőségű a hűtése, 1050 TI t nem fogja elbirni. Asus X szériát meg még annyira se, totálisan hulladék. Amit Chaser írt előttem, azt javaslom én is, Acer Predator elég jó minőségű, eddig ilyen 330 alatt nem is lehetett hozzájutni, 280 ért kb ajándék i7+1050 ti vel.

[ Szerkesztve ]

(#142229) erahurka válasza TheNewDawn (#142228) üzenetére


erahurka
félisten

Tudtok valamit arról, hogy meddig tart ez az akció? :F

Plusz egy Media Markt kérdés, hátha tudja valaki: van ajándékkártyám, de PIN nélküli. Vajon ha boltba kérem az átvételt, tudok fizetni vele? :F

(#142230) Chaser válasza erahurka (#142229) üzenetére


Chaser
titán

én rátaposnék, ha mást nem rendeld le neten, már azzal is nyersz időt, az mindegy h utána személyesen veszed át

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142231) balazs.pro


balazs.pro
újonc

Sziasztok! Építész hallgató vagyok és laptopot szeretnék vásárolni minél előbb. Leginkább ArchiCad és Lumion programokat használok, emellett prohotshopot. Az alábbi gépre gondoltam. https://www.usanotebook.hu/laptop/dell-inspiron-7567-15-7000-sorozat-183c7567i7ubu2black/P54854
Nem tudom, hogy ez megfelelő lenne-e számomra.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. a belinkelt gép ára, 370 000 Ft (nem lenne baj ha kevesebb és számomra megfelelő)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Építész programok, látványtervező programok, leginkább ArchiCad, Lumion.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, garanciás

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#142232) Chaser válasza balazs.pro (#142231) üzenetére


Chaser
titán

inspironból 7577, de inkább latitude 5590

szerk: ez a modell jó neked, +8gb ramot aprón olcsóbban tudsz bele szerezni, w10-et is szmálával, 15e körül van itt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142233) Bati0501 válasza Chaser (#142232) üzenetére


Bati0501
őstag

+8 giga ram-ért 60e Ft-ot kérnek?

(#142234) Frawly válasza erahurka (#142217) üzenetére


Frawly
veterán

Ha még nem avult el a noti, akkor cserélj benne kijelzőt, olcsóbb, mint új lapost venni.

Szerintem MX150-ből nincs 4 giga VRAM-os. A GDDR5-ről nem tudok nyilatkozni, annak utána kéne gúglizni.

(#142235) erahurka válasza Frawly (#142234) üzenetére


erahurka
félisten

Mit értünk elavult alatt? Egy 6-7 éves i3 már elavult?

(#142236) fattyu válasza Chaser (#142232) üzenetére


fattyu
veterán

Intel integráltra cad? biztos?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#142237) Tikakukac válasza fattyu (#142236) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztos :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142238) Destr4ct válasza Destr4ct (#141837) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Sziasztok! A múltkori hozzászólásom:

[link]

Ehhez képest annyi változott, hogy:
- növekedett a keret (kb. 200k),
- a kijelző legyen feltétlenül IPS.
- ‎a billentyűzet világításról sem mondanék le.
- ‎gondoltam használt, garanciás gép vételére is.

Újak közül ez lenne a befutó:
[link]
+ külön SSD és így 200k fölött vmivel áll meg az ár.

Az Acer A515-ösöket két webshop információi szerint is most már nem IPS panellel szerelik. Szóval ha ez feltétel, akkor eléggé korlátozódik a kínálat. A fenti típus még elvileg IPS-es.

Másrészről pedig hardveraprón találtam ilyet:
[link]
Thinkpad T460s / FHD IPS / i5-6200U / 12GB RAM / 256GB SSD / EU Vil Bill

Ami talán hátrány, hogy csak 14"-es.
De elvileg tovább van rá garancia, mint a fenti új Acer-re lenne...

Továbbá hasonló áron van T560 is, 15" kijelzővel, kicsit más felszereltséggel.

Szóval ez most eléggé elgondolkodtató számomra, hogy jobban járnék-e eggyel ezek közül a Thinkpad-ek közül.
Mit gondoltok?

(Akinek venném, jelenleg is Thinkpad-je van.)

What can change the nature of a man?

(#142239) Chaser válasza fattyu (#142236) üzenetére


Chaser
titán

ennyi pénzért biztos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142240) Lahorva


Lahorva
tag

Sziasztok!
Irodai felhasználásra néztem ezt a gépet:
http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=V3568-49
Kérdésem az lenne, hogy bírná a napi 8-9 óra folyamatos használatot? Hosszabb távra tervezek vele.
Ha nem az a minőség, amit 4-5 évig gond nélkül lehet használni, akkor hasonló tulajdonságokkal (SSD+8GB RAM) milyen más alternatívát javasolnátok ebben az árfekvésben?
Előre is köszi!

Szerk: kizárólag új, számlás gép jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#142241) Chaser válasza Lahorva (#142240) üzenetére


Chaser
titán

veszel hozzá még +2év gyári gart, és akkor 4-5 évig letudva, 30-50e ft lehet pluszban
fél millás gépnél se mondja neked senki hozzáértő, hogy azzal 4-5 évig nem lesz gondod, korrekt garancia a lényeg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142242) 89BDave89


89BDave89
tag

Sziasztok

Sürgősen kellene nekem egy olyan laptop, ami képes lefuttatni, értelmes időn belül végeselem számításokat.
Az ár 100-200 ezer között (vagy minimálisan felette) kéne hogy legyen.

Márka nem érdekel, ár érték arányban keresem a legerősebb gépet 200ezerig.
A legjobb az lenne ha valamelyik üzletben azonnal kapható lenne, esetleg 0% THM hitellel.

Köszönöm

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#142243) MittuDomain_ válasza 89BDave89 (#142242) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nem én fogom megmondani neked a tutit, de két éve pontosan ugyanebben a cipőben jártam, szóval...
Milyen VEM prog? Gépész? Statikai? (Ansys, Axis...)

Muszáj a laptop, nem tudod futtatni asztalin és bevinni a modell ill. az eredmény fájlt a suliba?

Általános megjegyzések:
Proci (alsóhangon rendes valódi négymagos) és RAM kell neked (min 8GB), meg gyors SSD ha a memória elfogyna, a videókártya kb. irreleváns. Erős vasat ennyiért csak széthulló, gagyi hűtésű házban fogsz kapni; a gyenge hűtés miatt meg visszavesz az órajel.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#142244) Khelben válasza 89BDave89 (#142242) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használt: Zbook G1
Új: HP 15

A Zbook valamivel erősebb és sokkal masszívabb.

(#142245) 3RROR válasza Khelben (#141996) üzenetére


3RROR
aktív tag

Milyen opciók vannak ha csak új jöhet számításba?

(#142246) Tikakukac válasza 3RROR (#142245) üzenetére


Tikakukac
titán

Robusztus, tartós, esetleg fém 150 gurigából újonnan nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142247) zoltay14


zoltay14
csendes tag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék, hogy milyen irányba nézelődjek:

1, A vásárlás mostanában esedékes.

2, Laptopra szánt összegem kb. 110e.

3,Felhasználási cél: adobe programok (ps, illustrator..), netezés

4, Játékra is használnám, de nem ez a legfontosabb.

5, A méret ami a grafikai programokhoz szükséges, én kb 15"-16" körülire gondoltam, mattra.

6, Fontos hogy vékony és könnyű legyen, mivel sokat lenne hordozva, és az aksi teljesítmény is előnyt
jelentene.

7, Win10 kompatibilis legyen, mert azt szeretnék rá.

8, Tárhely minél nagyobb legyen, a nagy méretű fájlok miatt.

10, Lehet új, és használt laptop is.

Köszi előre is a segítséget.

(#142248) 3RROR válasza Tikakukac (#142246) üzenetére


3RROR
aktív tag

200 a maximum kb. Nézzük akkor úgy, hogy mi az ami a legjobb választás lenne irodai felhasználásra.

(#142249) Frawly válasza erahurka (#142235) üzenetére


Frawly
veterán

Elavulton azt értjük, hogy neked nem elég, mert már érzed, hogy túl lassú, meg az általad futtatott dolgok csak lassan illetve kompromisszumosan futnak. Ez mindenkinél más és más, van, aki egy C2D-val is elvan 8-9 éve, főleg, ha valami minimállinuxos megoldást használ rajta. Ezt csak példának írom, neked kell tudni, hogy megjavított kijelzővel neked megfelelne-e még az a gép.

(#142250) aDaM909


aDaM909
tag

Élettársamnak vennénk gépet, mit ajánlotok?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás: mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban: max. 210e Ft
(3) Felhasználás: irodai programok, netezés, filmezés
(5) 14" legalább
(6) Keveset lesz hordozva
(7) Operációs rendszer: ne legyen / FreeDOS megfelel
(8) Tárhely: HDD inkább, de az SSD sem vészes, memória (RAM) mennyisége: 4GB minimum, optikai meghajtó: mindegy
(9) Egyéb kívánság, speciális igények: nincs
(10) Csak új gép

Amit kinéztünk: HP ProBook 450 G5 (2RS20EA). Egyébként számottevő, hogy G4-es vagy G5-ös generáció?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.