Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#143201) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok

Notebookot vennék

Keret max 400k de ez már nagyon a teteje.

Főleg irodára de azért néha egy két játék beesne (nem vadiújak hanem régiek rally szimulátorok...)
Minimum 15” matt kijelző
Min i5-7 ha van AMD potens proci ... esetleg szóba jöhet de gondolm Ryzenes gépek még nem állnak hegyben...
Min 8gb RAM
SSD + HDD combó
Numerikus bill kell ami jó ha világit
Oprendszerrel együtt kell.
Előny ha van gyári dokkolási lehetőség ami min 2 monitort tud kezelni. (Jelenleg thinkpad van és annak a dokja nagyon felhasznaló barát)

A gépet hurcolni is fogom igy 4 kilós erőművek off.

Nincs preferencia gyártó tekintetében de ne legyen egy fröcsöntött műanyag borzadáj. Asusokat láttam mostanában tejfölös pohár müanyag dizájnal...
Mostanában venném egy két héten belül.
Hirtelen ennyi!

Same shit, different day!

(#143202) s4tch


s4tch
veterán

Sziasztok, egy jóbarátom nevében kérdezek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - mostanában, legkésőbb nyár végén
(2) A gépre szánt összeg forintban? - ~150, max. 170e
(3) Felhasználás? - általános otthoni felhasználás (youtube, böngészés), esetleg irodai munka
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - nem játékra kell
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 13,3-15,6 közötti méret, a pénzügyi keret miatt gondolom, IPS nem játszik
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - otthoni használat az elsődleges, legfeljebb nyaralás alatt lesz hordozva, de hosszabb távra veszik, így a masszív ház prioritás
(7) Operációs rendszer? - legyen hozzá windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - kell 500gb tárhely; gondolom, ilyen árban max. 256-os ssd van, úgyhogy marad a hdd; min. 4GB RAM, optikai meghajtó nem kötelező
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? - hdmi nem lenne rossz; a jó felépítés - persze az anyagi mozgástéren belül - prioritást élvez
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - csak Media Markt lehet a beszerzési forrás. Kapott a család ide egy vásárlási utalványt, ezt egészítenék ki a 170e-s keret erejéig.

Köszi előre is a segítséget!

(#143203) Khelben válasza Orcsi (#143201) üzenetére


Khelben
nagyúr

400k sovány lesz ehhez. Dokkolás szempontjából Dell 5580, Thinkpad T580, HP Elitebook 850 G5 a három szóba jöhető, de egyikben sincs lehetőség HDD+SSD kombóra, az a munkaállomások kiváltsága már. És a HP kivételével mindegyik műanyag borítású, a Thinkpad különösen igénytelen fajtából van. A másik, ami hiányzik belőlük, az a normális vga, hiszen ezek üzleti gépek.
A másik lehetőség, hogy veszel egy konzumer Dell 7577-et, abban lesz fém borítás, vga erő és HDD+SSD kombó. Cserébe vállalod, hogy nem lesz olyan strapabíró és hamarabb belehal a hordozás közben történő balesetekbe és a billentyűzete sem egy nagy szám. Plusz dokkolási lehetőség sincs.

(#143202) s4tch: HP 250 G6. A masszív ház az teljesen más árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#143204) Aconcagua


Aconcagua
csendes tag

Sziasztok!
A Dell 7577-et elég jó áron dobálják most a Media Marktban, ha esetleg valakit érdekel.. :)
[link]

(#143205) red13


red13
tag

Új laptop
250.000 Ft alatt
FullHD kijelző
i3 vagy i5-ös proci
integrált videokártya
8Gb memória
256SSD
Korrekt tapipad, nem használok külön egeret
Megfelelő beépített hangszórók, inkább csak youtubeozáshoz
Jó hűtés, halk működés, ez nagyon fontos, korábbi laptopjaim ventilátor zajától megtudtam őrülni
Jó összeszereltség, illesztés, ne ropogjon, recsegjen
Ne valami ócska wifi kártya legyen benne, ami fél év után megadja magát
Használat: kizárólag lakásban, udvaron, nem lenne nagyon hordozva, viszont pozitívum hogy minél könnyebb és vékonyabb legyen. Jobb így ölbe venni a fotelba, ágyba.

Amiket én kinéztem: asus vivobook s14 s410ua, HP Probook 440 G5, Lenovo Idepad 320s

(#143206) Khelben válasza red13 (#143205) üzenetére


Khelben
nagyúr

Probook 440, ne is keress tovább, mert annál csak rosszabbakat találsz.

[ Szerkesztve ]

(#143207) s4tch válasza Khelben (#143203) üzenetére


s4tch
veterán

A masszív házat kategórián belül értettem, ennyiért nyilván nincs toughbook vagy egy jobb Thinkpad minőségű összeszerelés, de ha ez jó kompromisszum az adott feltételek mellett, akkor örülni fognak neki.

Köszi, továbbítom. :)

(#143208) red13 válasza Khelben (#143206) üzenetére


red13
tag

Köszi! Hűtés, zajszint milyen?
Most egy 2014-es Pavilionom van, de valami kegyetlen szar. Garancia lejártával forrósodik, hangos a ventilátor(kitakarítottam, új hűtőpasztát kapott, nuku változás), wifi kártyát ezen is kellett cserélni, rohadt nehéz szétszedni, recseg ropog a kéztámasznál. Azért már tényleg szeretnék venni egy normális laptopot, ami évekig kitart, és nem az őskorban érzem magam vele. 400-500ezret meg nem akarok kiadni egy olyan műszaki cikkre, amin jóformán netezek, meg HDMI keresztül a tv-én nézek filmeket(mondjuk 4K tartalmat).

(#143209) erahurka


erahurka
félisten

Jönnek az Asus FX504 TUF notik a boltokba, méghozzá egész kellemes árakon:

i7-8750H + 1050 4GB ~320k
i5-8300H + 1050 TI 4GB ~ 282k

Nem tudom a hűtésük és alapvetően a minőségük milyen lehet, de elég jó ajánlatnak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#143210) TheNewDawn válasza erahurka (#143209) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Tekintve,hogy már 1eve voltak ugyanilyen 1050/1050 ti vel felszerelt notik, picivel gyengébb procival (ami játékban alig számít) csak épp 40-50 ezerrel olcsóbban,nekem ez pont nagyon nem jó ajánlatnak tunik.nem csak a saját notibol kiindulva, hanem jelenleg pl 320 ért van 1060 as Dell 7577. Na az a jó ajánlat.:)

(#143211) Aconcagua válasza TheNewDawn (#143210) üzenetére


Aconcagua
csendes tag

+1

(#143212) erahurka válasza TheNewDawn (#143210) üzenetére


erahurka
félisten

Elírtam a felsőt, az valamivel 300 felett lesz.

Nem tudom én nem nagyon láttam jelentősen olcsóbban hasonló notit. Mármint az Acer Aspire 7-et kivéve, de annak a hűtése nem az igazi.

(#143213) TheNewDawn válasza erahurka (#143212) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Pont most írtam nem is egyet:)

(#143214) erahurka válasza TheNewDawn (#143213) üzenetére


erahurka
félisten

Csak egyet írtál, a 1060-as Dellt.

De nem összeveszni akarok, csak tényleg érdekelnek azok a 1050 Ti-os gépek 230-240 körül mert én nem találom őket.

[ Szerkesztve ]

(#143215) smokerd13


smokerd13
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A hetekben
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200-max 250 K HUF
(3) Felhasználás? Hobbi, netezés, filmnézés, max néha office progamok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem használnám
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15ös lehetőleg full hd
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Csak otthon használnám
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows lehetőleg
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD, szerintem elég a 4gb is max bővítem később, optikai meghajtó nem lényeges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) usb és hdmi legyen másra nincs szükségem
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új gép

Köszi szépen.

(#143216) TheNewDawn válasza erahurka (#143214) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Sokszor beirtam már hogy ennyiért vettem anno az 1050 ti is Lenovom is,nem akartam offolni:) de néha pl Acer vx is volt ennyiért:)

(#143217) aua válasza Khelben (#143200) üzenetére


aua
csendes tag

(#143200) Khelben: Köszönöm, megnézem!

(#143218) saxonb76 válasza Khelben (#142886) üzenetére


saxonb76
csendes tag

Hi,

Nekem is a dell-t ajánlottad a 7577-est de most látom hogy ez árban is tudásban is hasonló.
HP OMEN 15-ce013na 15.6-inch FHD Gaming Laptop (Shadow Black) - (Intel Core i7-7700HQ, 8GB RAM, 128GB SSD Plus 1TB HDD, NVIDIA GeForce GTX 1060 Graphics 6GB Dedicated, Windows 10 Home)

Akkor miért a Dell? Ez is 1060-as grafikus kártyával menne azaz game-re is jó.

Mi a különbség a két gép között?
Üdv,
SaxonB

(#143219) Mikulásbá válasza saxonb76 (#143218) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak a hűtése rosszabb,ami egy gaming gépnél gyakorlatilag a legfontosabb.

(#143220) saxonb76 válasza Mikulásbá (#143219) üzenetére


saxonb76
csendes tag

Háát nem tudom. Jó esetben is csak a Fifa18 menne rajta.
Szóval olyan nagy gamer nem vagyok :D

(#143221) TheNewDawn válasza saxonb76 (#143218) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Sokkal roszabb hűtés+ jóval drágább is, a Dell 7577 jelenleg 320 ért kapható.

(#143222) f.csaba21


f.csaba21
csendes tag

Hello! :))

Szeptembertől kezdek egyetemen, mérnökinformatikus szakon. Még nem volt laptopom, de egy ideje már olvasgatom a topikot szóval talán sejtem melyiket kéne venni de inkább megkérdezlek előtte titeket.

(1) Leghamarabb május vége, de elhúzódhat augusztusig a vásárlás.
(2) 250.000 körülire jó lenne kihozni.
(3) Felhasználás:
1. egyetem(mérnökinfo)
2. Game
3. nagyon ritkán fotó-/videószerkesztés hobbi szinten
(4) FullHD - low/medium settings elégséges. Főként PUBG és CSGO, illetve Dishonored2,FarCry5,WolfensteinNewColossus, RainbowSixSiege fordulna meg még.
(5) Lényeg hogy 15.6 és FullHD. Ha van rá esély, akkor matt és IPS.
(6) Koliban és suliban lenne használva, illetve
havi 2x-3x Budapestre fel és vissza, vonaton egy-két film/sorozat jól esne.
(7) Eleinte Windows, később Linux is fog futni rajta, de megoldom.
(8) HDD szerintem elég lesz egyelőre, max később veszek bele ha úgy jön. RAM-nak úgy tudom elég még a 8 gb a fentebb felsorolt dolgokhoz. Optikai meghajtó nem kell.
(9) HDMI az legyen, háttérvilágításos billentyűzet király lenne.
(10) Új felé hajlanék inkább.

Amit kinéztem:
Dell 7577: Kicsit húzós az ára, de ha szerintetek megéri hozzádobni azt 30k-t, akkor megoldható a dolog.

Ha teljesen kizárom a játékot a felhasználási területekből, milyen laptopot ajánlatok a megadott kereten belül(250k)?

Előre is köszönök szépen minden segítséget és jótanácsot. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#143223) #78600448 válasza f.csaba21 (#143222) üzenetére


#78600448
törölt tag

Erősen megéri, ár/érték kategóriájában a legjobb. :K

Játékot offolva.: HP 450 G5

[ Szerkesztve ]

(#143224) Khelben válasza smokerd13 (#143215) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az alább linkelt HP Probook 450 tökéletes lesz. De ha nem hordozod, megfontolnám az asztali gépet, sokkal jobb választás lenne.

(#143225) Raptor™


Raptor™
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Legkésőbb július végén.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 110.000 ft
(3) Felhasználás? Egyetemre fogok menni villamosmérnök szakra. Office, filmnézés, hobbi szinten Ableton live.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Időnként játszanék néhány online játékkal (league of legends, wot, csgo, war thunder) hd-full hd közepes beállításokon jó lenne, de ha nem megoldható le tudok mondani róluk.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15"körüli matt TN
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? 2 hetente hordoznám, esetleg vonaton használnám filmnézésre/tanulásra.
(7) Operációs rendszer? Win10 és linux is lenne rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8gb ram jó lenne, optikai meghajtó helyére raknék hdd-t és ssd is lenne a gépben. (vételkor mindegy, hogy melyik van benne, később cserélném)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI nem jönne rosszul, de nem élvez prioritást.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? kizárólag használt gép
Ezen kívül legalább egy usb3.0-ás port legyen rajta.

[ Szerkesztve ]

(#143226) TheNewDawn válasza #78600448 (#143223) üzenetére


TheNewDawn
addikt

És ezen szerinted hol fog menni egyetlen darab játék is amit leírt ? Jó, mondjuk arra tökéletes, ha lemondana a játékról teljesen amit írt a végén, ez esetben a legjobb gép.

[ Szerkesztve ]

(#143227) TheNewDawn válasza f.csaba21 (#143222) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem rossz amit kinéztél, sőt, a kerethez közel álló összegből a lehető legjobb csak az a helyzet, hogy amiket leírtál , nem elég már teljesen az 1050 es kártya. Ahhoz mindent full low ra kell tenni, és multi esetén az FPS ed még igy is nagyon kevés lesz, vagy FHD ról kellene lejebb vinni a felbontást és akkor oké lenne.

Ahhoz amit irtál, minimum egy 1050 TI al rendelkező gép kellene, de az már végképp nem fér bele a keretedbe. Szóval akkor még rá kéne tenni kicsit és 320 ért 1060 as Del, az nemhogy low meg mediumon hanem FHD highon röhögve elvisz mindent. . Ha meg lemondasz a játékról akkor pedig a többiek leírták már a HP Probook 450 tökéletes.

(#143228) f.csaba21 válasza TheNewDawn (#143227) üzenetére


f.csaba21
csendes tag

(#143223) főnix1999: Köszi szépen a segítséget! :R

(#143227) TheNewDawn : Köszi neked is, hogy írtál! :R
Sajna még ez is meg fogja rendesen terhelni a tárcát, szóval esélytelen a drágábbik verzió. :(

Nem gáz ha singleplayeresek nem futnak 60fps-en, multinál lenne csak fontos.
Egyébként multi esetén max PUBG ami húzós nem? Bár én azt láttam, hogy ha lehúzok mindent low-ra, FullHD mellett is egész szépen elfut a játék. GTX 1050Teszt (Ha jól látom, ez ugyanaz az i5 és gtx 1050)

[ Szerkesztve ]

(#143229) TheNewDawn válasza f.csaba21 (#143228) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Igen jól látod a PuBG problémás multiban egyedül, de elvinni el fogja, csak lejebb kell vvenni mindent ill a Wolfeinsten New Colossus és a Dishonoured 2 nek is szépen van gépigénye, ezeknél pl áldottam az eszem, hogy az 1050 ti hez ragaszkodtam, az még medium-highon is elvisz mindent.
De ha nem baj, hogy lowra kell húzni pár dolgot, akkor tényleg a Dell 7577 jó lehet 270 ért :)

(#143230) f.csaba21 válasza TheNewDawn (#143229) üzenetére


f.csaba21
csendes tag

Már eléggé hozzá lettem szokva a 1440x900 - low beállításokhoz asztali GT 240 mellett, szóval ha ezeket elviszi lowon, 1080p-ben korrekt fps-el már meg vagyok áldva. :DD

Köszi mégegyszer! :)

[ Szerkesztve ]

(#143231) Orcsi válasza Khelben (#143203) üzenetére


Orcsi
aktív tag

köszönöm, hát így tényleg nem egyszerű ....

a hordozás azért úgy értendő, hogy nem ölben dolgozós gép kell.

A 7577esen lévő type C az nem olyan töltős dokkolós port ?!

az már van egész jó konfigban 350k körül ...

Same shit, different day!

(#143232) Orcsi válasza Khelben (#143203) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Mysoftnal néztem kettőt de nem látom a különbséget

7577FI7WA1
7577_245473_W10HP_S

tök egyformának tűnnek de mégis az első olcsóbb egy tízessel ...

Same shit, different day!

(#143233) Tikakukac válasza Orcsi (#143232) üzenetére


Tikakukac
titán

Más beszerzések.

TB3-as supportos a port amúgy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143234) Eldgrym


Eldgrym
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi paraméterekkel szeretnék notebookot venni. Előre is köszönöm tanácsotok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Május-Június

(2) A gépre szánt összeg forintban?
150k-200k

(3) Felhasználás?
Hobbi (böngészés, szövegszerkesztés, filmezés)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szeretnék vele játszani, így a VGA kapcsán nincsen speciális elvárásom, mondhatni nem bír relevanciával.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Az előző notebookom kijelzője 15.6" volt, méretben azzal is elégedett voltam. Ettől maximum csak 1-2"-al nagyobb fér bele. Nagyobbra nincs szükségem. A matt IPS kijelzőket részesítem előnyben.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben is használnám, így mindenképpen legyen strapabíró.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges operációs rendszer. Ezt megoldom...

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Javítsatok ki, ha tévedek, de manapság már a 8 GB RAM nem jön rosszul. Legalább az oprendszernek, illetve a mindennap használt programokhoz szeretnék egy megbízható és gyors, legalább 120 GB-os SSD-t, illetve mellé egy legalább 500 GB HDD-t.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Focus on processor, SSD&RAM :)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új notiban gondolkodok kizárólag. Rendkívül fontos számomra a megfelelő szerviz, support a notihoz, így csak és kizárólag ilyen szempontból is megbízható gyártókban gondolkodom.

Köszönöm szépen! Ha vannak még tisztázó kérdések, akkor állok rendelkezésetekre.

(#143235) lecterdoctor


lecterdoctor
tag

Sziasztok!

Szüleim részére szeretnék notebookot vásárolni, csak és kizárólag netezeés, emailezés, skype, ileltve filmnézés a cél (+filmtárolás).

Ár: max. 120-130e HUF.

Melyek mostanság ilyen kategóriátban a legjobb minőségűek?

I.

(#143236) Khelben válasza lecterdoctor (#143235) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#143235) lecterdoctor: HP 250, Dell 3568

(#143234) Eldgrym: HP Probook 450 hdd-t és ram-ot tudsz utólag beletenni. 8G/256SSD-s gép Inspiron lenne, de nyilván ez más tulajdonságokban (felépítés, anyaghasználat. billentyűzet, TN kijelző) gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#143237) HavocS


HavocS
senior tag

Sziasztok!

Egy HP Probook 4340s-t használok utazós gépnek, elsősorban light játékra (5-15 éves címek illetve indie játékok, PS2 emulátor: Far Cry 1-3, Painkiller, Terraria, LoL, újabban Overwatch: ehhez már kicsit kevés, 30-40 FPS-t bír minimum grafikán). A gép felépítése szuper lenne, 13,3", 2 kiló akksival, elég jó a hűtése is (ugyan okádja ki magából a forró levegőt, de legalább kijön belőle, ugye). Van rajta 4 USB port (szerencsére 2-2 elosztásban, mivel az USB HDD és az egér is rá van dugva általában, így jobbkezesként jobboldalon nagyon zavaró lenne, emiatt sok laptop kiesett a választásból), és amúgy nagyságrendileg elégedett lennék vele, csak már azért lassan 5 éves, és lehetne újítani. Ez a gép 2013 végén 190 ezer volt, 8 giga DDR3, i3-2370m, radeon 7570m dedikált gpu-val.

Na, most szétnézve döbbentem rá, hogy gyakorlatilag ilyen gépet egyszerűen nem gyárt senki, tehát lehetőleg 2 kilóig, 13-14", legyen benne egy dedikált gpu (nem vágyom sokra, de egy mx150-nél gyengébbre nem akarok pénzt kiadni), és főleg, nem papírvékony de cserébe 0 hűtéssel, a vastagság engem nem zavar, a gép nagysága inkább (15.6" nekem már nagy). Ami eddig szimpatikus volt:

Acer Swift 3 (Ryzen/Vega 8 alapú, ez nagyon szimpatikus, van SSD+HDD, viszont 15,6" ÉS glossy kijelző - ezt nagyon utálom mivel nagyon sokszor használom vonaton ahol ez brutálisan zavaró)

Asus Vivobook S410UN: coffe lake proci, MX150, szintén HDD+SSD, 13", matt kijelző, van két USB bal oldalon, igaz ebből az egyik typeC de ezt megoldom átalakítóval ha muszáj - erről viszont szinte semmit nem találok, csak indonéz meg indiai oldalak jönnek be róla, szinte nulla használható review (még notebookchecken se), illetve ijesztő hogy gyakorlatilag egyik oldalán sincs légkiömlő, ezt a teljesítményt hogy képes hűteni csak az alján keresztül?? Gyanítom sehogy...

Tényleg ennyire irreális elvárás 2018-ban egy i5-8250+mx150 vagy egy ryzen2500u teljesítményű, nem másfél kilós papírvékony laptop matt kijelzővel 300 ezerig? És nem, nem kell tablet mód, nem kell érintőkijelző, ujjlenyomatolvasó, laptop kell. Kis asztalra, egérrel, 95%-ban konnektorba dugva.
Nézegettem még a Lenovo Y520-at meg a HP Omen 15-öt is, de a 2.4-2.6 kiló már elég soknak tűnik folyamatosan a hátizsákban cipelve, a mérete sem kicsi, igaz legalább a hűtése jó, de az Y520-ról meg nagyon vegyes dolgokat hallottam, főleg a zsanér meg az összeszerelés minőségét illetően... még a kicsit fakó kijelző nem is zavarna, így is előrelépés lenne (a probookom egy elég szutyok TN kijelzős sajnos).

szerk: játéknál most is szigorú vsync on, low-medium felbontással játszom, hogy ne terhelje teljesen a cpu/gpu-t, mert 85°C-tól throttlingol, és Overwatchban pikk-pakk eléri. Ha FHD kijelzős is az új cucc, valószínűleg akkor is alacsonyabb (1366x768, esetleg 1440x900) felbontáson játszanék a kicsit hardverigényesebb cuccokkal, "jól bírom" a pixelességet, az asztalim egy 32"-os FHD monitor és semmi bajom vele. :D
Amúgy nagyjából 2-4 naponta 2-3 órát van használva a mostani, amikor munkába utazom vagy készenlétes vagyok és van idő "vakarózni".

[ Szerkesztve ]

(#143238) TheNewDawn válasza HavocS (#143237) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Igazából a kijelző a problemas egyedül, 15.6 ban rengeteg lehetőség lenne, pl Acer aspire 5,ami még 200 sincs,és pont az az MX 150 és 8250u van benne ami kell neked. De 13-14 es kijelzővel valóban nemigen van ilyen, legalábbis normális hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

(#143239) YoSzabee


YoSzabee
tag

Halihó! Nemrég kértem javaslatokat az összefoglalót kitöltve, de azóta változtak az igények és a pénzügyi keret. Így tehát:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Jövőhét
(2) A gépre szánt összeg forintban? 270k
(3) Felhasználás? Film, youtube, skype, Lightroom, Ps
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Időnként előfordulna, Battlefield 2 menne, de ha futtatni tudna pár éves játékokat az is jó lenne.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? FHD, 15.6 jó lesz, MATT, IPS előnyben
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazás közben nem, hetente egyszer lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer? Nem fontos.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8gb jó lenne, HDD SSD kombó, de HDD-t tudok külsőleg is használni. Optikai nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI jó lenne.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új
Köszi!

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#143240) HavocS válasza YoSzabee (#143239) üzenetére


HavocS
senior tag

270-ért szerintem ez.

Matt fullhd IPS, 4 mag/8 szálas proci, van benne normális dedikált grafika (mx150, battlefield 1-et is gyönyörűen viszi), hdd+ssd, ráadásul 256 giga, súlya éppen van de cserébe a hűtése sem tragikusan rossz, ha csak heti egyszer hurcolnád nem gáz a 2.7 kiló.

(#143241) dugo_ válasza HavocS (#143240) üzenetére


dugo_
veterán

Ööö, ugyanennyiért már van Dell 7577 i5-HQ-val, 1050-nel, ami köröket ver erre a konfigra...

(#143242) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Mit éri meg mostanában venni, ha a következőkre kell? Netezés, film nézés, kisebb játékok. (Játékra igazából asztali gépem van, így az nem fontos. De nem árt ha van benne valami diszkrét kártya is az IGP -n kívül.)
Biztonsági őr vagyok, és a munkahelyre kéne unalmasabb éjszakai órák eltöltésére.
Feltételek: minimum i3 CPU, valami normálisabb kijelző (legalább 15,6" -os méretben), SSD meghajtóval. És ne az a nagyon hulladék "konzumer" kategória legyen. Jah, árban sem legyen nagyon elszállva. Pontos árat direkt nem akarok belőni.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#143243) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Egy ismerősöm új laptopot szeretne venni magának. Alapfelhasználó, netezik, remote loginol az irodai gépére, semmi erőforrásigényes dolgot nem csinál, és szinte csak otthon használja.

Az ő kikötései: maximum 250 ezer forintos vételár, numpad, matt kijelző.

Én ehhez hozzátenném, hogy mivel 3-4 évre minimum megtartaná, ezért legyen benne 8 giga ram és SSD. És nem ártana, ha járna hozzá Windows.

Ilyen paraméterekkel mit javasoltok? Dell Vostrok jöttek velem szembe főként. Találtam egy jónak tűnő Asus Vivobookot is, de annak nincs numpadja.

Előre is köszi!

(#143244) YoSzabee válasza dugo_ (#143241) üzenetére


YoSzabee
tag

7577-et 280ért találtam. AZ még talán beleférne, ha nagyon megérné.
Ahogy néztem benchmarkokat, egy gtx1050-es konfig elegendő lenne már mindenre amire használnám.
Nem tudom hogy az mx150 mennyivel tud kevesebbet, de a 1050 már biztosan elég lenne.
Van olyan masina amiben ez van és ajánlott max 270ig?

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#143245) Mikulásbá válasza YoSzabee (#143244) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Maradj a Dell 7577-nél.Megéri.

(#143246) TheNewDawn válasza YoSzabee (#143244) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Akkor nem tudom hol kerested, ugyanis Dell 7577 1050 el ( kb 70% al erősebb az mx nél szóval hülyére veri ) és i5 7300 al már nemhogy 280 ért vagy 70 ért, de 260 ért is van :) Tessék :)

[link]

(#143247) Tikakukac válasza Truman (#143242) üzenetére


Tikakukac
titán

Így hirtelen mondjuk nézz rá egy 8570p-re. Aztán amit tud, ahhoz képest mozoghatunk le-fel, ahogy érzed.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143248) YoSzabee válasza TheNewDawn (#143246) üzenetére


YoSzabee
tag

Ajha. Na ezt nem láttam.
Mit tudni a kijelzőjéről? Ha esetleg on-the-go, szoval nem monitorra kötve szerkesztenék képeket lightroomban és Photoshopban, akkor arra is megfelelő lenne többé-kevésbé?

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#143249) TheNewDawn válasza YoSzabee (#143248) üzenetére


TheNewDawn
addikt

IPS kijelzője van, nyilván nem egy 500 ezres ASUS ROG /MSI csúcsgép minőségű, semmi kiemelkedő, de a kategóriáján belül teljesen rendben van. Szóval simán, ennyiért legalábbis nemigen lesz jobb.

A már említett Dell 7577 modell most amugy a Mediába több változatban is nagyon kedvező áron kapható, az 1060 as változat pl 320, a fullos modell pedig ( i7+ 1060+ SSD+HDD+ 16 gb ram ) szintén 480 helyett 415 ért vihető :)

[ Szerkesztve ]

(#143250) YoSzabee válasza TheNewDawn (#143249) üzenetére


YoSzabee
tag

Erősen elgondolkodtam most rajta. Tetszik a gép. 1050es nekem elég lenne. Ennyiért jelenleg nem találnék jobbat?

"Let strength be granted, so the world might be mended."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.