Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#143151) doe2


doe2
tag

Hello!

Az alábbi 2 notebook között vacilálok.
Szerintetek melyik lenne a jobb, és miért?
( a ramot ne nézzük mert van itthon egy 4gb-os)

link

[link]

Köszi!

(#143152) TheNewDawn válasza doe2 (#143151) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Attól függ mikre kell és mennyi a keret. A kettőből a második a jobb.

(#143153) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Nagyszüleim lávaforróságú AMD-s Lenovóját váltanám egy HP 250-nel. Ami megy naponta az a Facebook, hírek, átlagos böngészés, Facebookon játékok (halak megetetése, Candy Crush stb. :D). Szóval legtöbbször csak a böngésző megy.

EZ a típus szerepel az összefoglalóban? 6006U, FullHD, Intel 520, 4GB.

Mennyire melegszenek a 6. genes Intelek?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#143154) Preferia234 válasza Khelben (#143060) üzenetére


Preferia234
csendes tag

Szia!

Köszönöm, végül a HP mellett döntöttem:)

(#143155) Khelben válasza EnterR (#143153) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez jó választás. Normál használat mellett nem lesz gond a melegedéssel.

(#143156) EnterR válasza Khelben (#143155) üzenetére


EnterR
veterán

A normál használat nálunk kimerül a böngészésben, jutubban és VLC-ben. Most egy A8-as Lenovo 505 van, de már átforrósodik az asztal is. Gondolom ez az i3 jobb teljesítményben is.

PSN ID: marquuard

(#143157) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Keresztanyámnak keresnék gépet a következő feltételekkel:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max. 300000Ft, de ha olcsóbban is tudtok jót akkor az is jöhet
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) teljesen alap feladatok, netezés, office, adattárolás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? ---
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? max 14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? havi rendszerességgel hordozná is
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? rendszernek jó lenne ssd, adatoknak hdd min. 500GB, optikai meghajtó jó lenne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) ---
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) inkább új, de lehet használt is garanciával

Segítségetek előre is köszönöm! :R

Z

(#143158) adika4444 válasza z00li (#143157) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Én ezért az árért HP Probook 440 g5-öt vennék. Megy benne SSD + HDD. Optikai meg USB-vel megoldható.

üdv, adika4444

(#143159) Khelben válasza z00li (#143157) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 430 vagy 440. Optikai már nincs 15 alatti gépekben.

[ Szerkesztve ]

(#143160) kirisz


kirisz
tag

Sziasztok! Milyen laptopot vegyek 100-150 ezer ft ert? Netezésre, filmnézésre. Elvárás ssd, 4-8 gb ram és intel proci. Hp 250el szemezek van más ? Köszi a választ.

(#143161) Khelben válasza kirisz (#143160) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én még az I3-as cpu-t és a fullhd kijelzőt is belevenném a feltételek közé, mert ezek nélkül nem lesz alkalmas a gép még alap netezésre sem. HP 250, Dell Vostro 3568.

(#143162) béla00


béla00
újonc

Sziasztok!
Vettem pár napja egy Acer A515-öt - maga a gép egyébként abszolút okés minden más tekintetben, de a kijelző valami gyalázat. IPS ide vagy oda, színhűség rémes, kalibrálhatom, de csak rosszabb lesz; én balga úgy gondoltam, hogy bármilyen IPS csak jobb lehet a sokéves Samsungom TN panelénél, de tévedtem, a felbontást leszmítva az sokkal jobb. Fontolgatom, hogy kicserélem valami másra, mert nem szeretnék külső monitort venni csak ezért, vagy lemondani a színskála kb 40%-áról. A kérdésem a következő: olyan 230k-ig bezárólag hasonló felszereltségű használható gépet tudtok-e esetleg mondani, aminek a kijelzője helyén nem egy színvak kavics van? TN paneles is akár, 15.6-osban gondolkodom.
*az én Acerem i5 8250u-s, 8 gb ram, mx150, ssd+hdd-s, de kicsit gyengébb proci-gpu is megfelel, feltéve ha nézhető a kijelzője. filmezéshez lenne főleg, hordozhatóság nem lényeg, ssd, illetve hdd-vel bővíthetőség igen.
Előre is köszi.

(#143163) Khelben válasza béla00 (#143162) üzenetére


Khelben
nagyúr

630k-t akartál írni. Ott kezdődik a profi színhelyes kijelző.

(#143164) doe2 válasza béla00 (#143162) üzenetére


doe2
tag

Én pont ma akartam egy ilyent rendelni.
Amit tesztet néztem róla eddig sehol sem minősítik le ennyire a kijelzőt.

Hogy lehet ennyire rosssz szerinted?

(#143165) Willie válasza béla00 (#143162) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Milyen kijelző van benne? Az AIDA64-ben meg lehet nézni.

(#143166) Tikakukac válasza béla00 (#143162) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyfelől nyilván nincs ilyen gép.

Másfelől első körben ess neki a koloriméterrel. Csodákat tud tenni egy rendes profil. A szemre színskála elemzés telefonos gerinckovácsolás.

doe2: Ha nincs panelváltás akkor ez egy elkefélt profil lesz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143167) doe2 válasza Tikakukac (#143166) üzenetére


doe2
tag

Tessék?

(#143168) Tikakukac válasza doe2 (#143167) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha adott egy típus, amiben azonos panelekkel jön le mind és a bemért gépek a felső ligában játszanak, utána szemre benézve egyet nagyon rossz az eredmény, akkor vagy egy hihetetlenül kajla darabot kapott a géppel vagy a profil egy határ kaksi. Oltári eltérés nem szokott lenni totál azonos kódokon belül. Alváltozatokon belül igen, de nyilván első körben ugye nem farkast kiáltunk, hanem tudakozódunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143169) YoSzabee


YoSzabee
tag

Ebben esetleg valaki tud segiteni?

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#143170) hallador válasza béla00 (#143162) üzenetére


hallador
addikt

De azért ennyi pénzért nem várjuk el, hogy hozza egy DreamColor vagy egy PremierColor minőségét? - vagy igen? Mert azért az nem egészen véletlen van, hogy kezeljük helyén a dolgokat. Ha neked 100 % srgb színtér kell, akkor kell venni egy Workstation-t, de az nem 230 k lesz hanem 630 k.
Ráadásul a gép amit választottál egy mindennapi felhasználásra alkalmas konzumer gép, és igen az ezekben kapható IPS panelek célja nem az, hogy tudják amit az 1 milliós Workstationok, hanem annyi, hogy relative éles képet adjanak magasabb fényerő mellett, ami egy átlag embernek aki a gyenge minőségű TN-hez szokott először még bántja is a szemét mint az enyémet az EliteBook 820 G1 után a ProBook 430 G5 már 3 hónapos, de még mindig szoknom kell, mert előtte 15 évig tn-es gépeim voltak.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#143171) Dhampir válasza béla00 (#143162) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy boltban kihelyezett modellek között ma hasonlítottam össze az A515 IPS kijelzőjét egy Dell Vostro FullHD TN paneljével, óriásinak tűnt a különbség az Acer javára, szemben a Vostro nem túl szép kijelzőjével, amely fakó és színtelen, legalábbis az adott példányt szemlélve.

(#143172) Khelben válasza YoSzabee (#143150) üzenetére


Khelben
nagyúr

Zbook 15, egyedül a játék kérdéses, utána kell nézni a gépigényeknek.

(#143173) béla00 válasza Willie (#143165) üzenetére


béla00
újonc

Panda LM156LF1L03 van benne.

Nem tudom, hogy bárki másnak mennyire tűnhet fel ez a szín-dolog, nekem elég szembeszökő, de abszolút lehetséges, hogy csak engem zavar ennyire. Nyilván valami fantasztikus színhűséget nem vártam én sem, de alulmúlta az elvárásaimat - amik valószínűleg túl magasak voltak így is. Profiloknak még utánanézek rendesen, hátha jobb lesz, ha nem, majd hozzászokom.
Vostrókat, Inspironokat, Pavilionokat láttam kiállítva párat és borzasztó fakóak voltak, tény, hogy az Acer azért azoknál sokkal jobbnak néz ki (legalábbis azoknál, amiket láttam).

(#143174) z00li válasza Khelben (#143159) üzenetére


z00li
senior tag

&adika4444: köszönöm a segítséget, a probook 430-at pont néztem hogy nem lenne rossz. :R

(#143175) gigaherz


gigaherz
tag

Sziasztok!

Szomszéd srácnak keressük a megfelelő gépet az igényeihez mérten.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180-200k.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Youtube, tanulás, egyetem, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
LOL, GTA 5 mediumon full HD-ban
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6, full HD, jó lenne IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente egyszer lenne hordozva, utazás közben nem lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem lényeg, van hozzá Win 10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindegy, ha kell kereten túl később bővítjük. Optika nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs nagyon.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt, garanciával. (új gondolom nincsen)

Dell 7559-re gondoltam használtan, de nem tudom van-e másik típus.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#143176) Szzst97


Szzst97
újonc

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy új laptopot csak nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb. Előre is köszönöm a segitségeteket!

(1) A vásárlás minél hamarabb lenne jó.
(2) A maximális összeg az 400000 ft lenne.
(3) Leginkább tervezésre szeretném használni (AutoCad, Solidworks stb. ), egyetemista ként, egyre többet kell foglalkozzak vele otthon is. A második felhasználása képszerkesztés lenne (leginkább Lightroom és Photoshop), ez hobbi ként tenném.
(4) Játékra nem igen használnám.
(5) Kijelzőnek minél élethübbet szeretnék, minél részletgazdagabbat a képek miatt. A mérete nem olyan fontos szempont.
(6) A gép nem lenne sokszor hordozva. Leginkább otthon használnám.
(7) Windows, Linux vagy akár operációs rendszer nélkül is jöhet.
(8) Ha lehet SSD vagy HDD+SSD, a RAM pedig ha lehetséges minél nagyobb legyen.
(9) Nincs
(10) Szóba jöhet használt is.

(#143177) Chaser válasza béla00 (#143162) üzenetére


Chaser
titán

AU Optronics B156HAN06.1 - ez a panel van benne?
ha igen:
" DeltaE deviation dropped to 3.52 and grayscales were much more balanced as well. Color-space coverage is at 57% sRGB and 36% AdobeRGB."
extraként pwm mentes

szerk: az én tn paneles 8570-em 97% srgb-t tud, de az is csak egy fajta lg panellel, amit te szeretnél még felső ligában is luxus, 200 körül örülhetsz h egyáltalán ips van, az is talán max 2 éve

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#143178) béla00 válasza Chaser (#143177) üzenetére


béla00
újonc

Nem ez, egy fentebb említett Panda van benne, de nem lehet nagy a különbség.

Nos akkor olybá tűnik, hogy a borsószem hercegkisasszony minősített esete áll fenn nálam. Sose gondoltam, hogy a régi Samsungom valami különlegesen jó kijelzővel bír, de eszerint el voltam kényeztetve:)

Mindenesetre köszönöm mindenkinek az inputot!

(#143179) blazser1


blazser1
újonc

Sziasztok, az alabbi infok alapjan szeretnek notebookot vasarolni
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? 180-230 k
(3) Felhasználás? egyetem, filmezés, word
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? fullHD IPS vagy jobb, 13col
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? hétvégenkénti ingázás
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) -
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Ssd 8 gb ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új

[ Szerkesztve ]

(#143180) Chaser válasza béla00 (#143178) üzenetére


Chaser
titán

rá kell guglizni, ideális esetben valahol már tesztelték, utóbbi években azért ez kiemeltebb történet lesz, ahogy már nbc vizsgálja azt is pwm-es az adott kijelző vagy sem, de ennyi pénzért csoda nem lesz, nekem is megdöbbentő mennyire jó panel vana gépben és mennyibe kerülne újan hasonló kijelzős gépet venni ips-ben, h legalább megközelítse

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#143181) Khelben válasza Szzst97 (#143176) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használtból HP Zbook, Dell Precision. Laptopszalonnál van most ezerféle belőlük. Újból meg lehet csípni az kifutó darabokat pl. Zbookból: [link]

(#143175) gigaherz : új nincs ennyiért ilyenre, használtaknál meg nem annyira a gép számít, hanem hogy mennyi garancia van rá. Egy ilyen gépnél gyakorlatilag minden meghibásodás gazdasági totálkárt jelent.

(#143179) blazser1 : egyetlen gép van, ami megfelel az igényeknek, de az is kilóg kicsit a keretből: HP 430 G5

[ Szerkesztve ]

(#143182) sch_a


sch_a
addikt

Hello!
Hölgy ismerősnek segítenék notebook-ot választani. Office, böngészés, filmezés, tehát semmi extra igény nincs. Nézelődtünk, aztán láttam is az összefoglalóban a HP 250-et, neki is tetszett, megrendelte ezt: [link]. Na hát olyan használhatatlanul lassú, hogy hihetetlen. Szerintem HDD hibás lehet. Vissza is lesz küldve.

Tudtok mondani alternatívát 130ezer körül? SSD később menne bele.

(#143183) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szerintetek is jó vétel?

Lenovo T430 (HD+ / 1600x900) i5-3230M , 8GB-DDR3-1600MHz ,256GB Samsung 840Pro SSD , DvD-RW , erős akku , 14,1" (Win10 Pro -val, fél év garival, újszerű állapotban) 64k HUF

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#143184) Khelben válasza sch_a (#143182) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sok sikert az Emag-os visszaküldéshez. Tele van a net a rémtörténeteikkel. Ennyiért nem kell csodát várni, kell venni egy ssd-t a gépbe és jó lesz. Ha meg ez a szint nem felel meg, akkor kell még tolni bele pénzt.

(#143185) cibus


cibus
aktív tag

sziasztok.
tudnátok nekem ajánlani pár laptopot 15ös méretben?
pályázatban lenne véve, így új, bolti ára kb olyan 193 és 205 ezer közé kellene, hogy essen.
nem tudom még pontosan, hogy mennyi marad rá, mert a fix összegbe több mindent is kell vennem.

ami lényeg lenne: 15ös, lehetőleg 8 giga ram, és valami normálisabb vga, ami ilyen árba belefér.
néztem a 940mx és mx 130, mx150 van ilyen áron max :/ nem túl erősek.
esetleg amdban van jobb teljesítményű ilyen áron? milyen amd vgat nézzek, mik hozzák legalább az mx150 szintjét és annál többet?

köszi :)

(esetleg még olyan opció lehet nagyon max, h ha jobb vga férne bele, h csak 4 giga ram, de akkor lehessen bővíthető garivesztés nélkül és akkor max zsebből rakok bele. )

:R

(#143186) Khelben válasza cibus (#143185) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer A515, ez a maximum, amit ebből a pénzből ki lehet hozni. A következő lépcső 280k körül van. Jó lenne tudni, hogy pontosan mi lesz a felhasználás. AMD-t jelenleg nem érdemes notebookban venni, se VGA-t, se CPU-t.

[ Szerkesztve ]

(#143187) erahurka válasza Khelben (#143186) üzenetére


erahurka
félisten

Pont tegnap nézegettem, és elég gáz hogy egyszerűen nincs átmenet. Vagy szüttyög az ember ilyen 170-ről induló MX150-es notival, vagy ugrik jó 100k-t, és vesz egy 1050-eset. :(

(#143188) Dhampir válasza erahurka (#143187) üzenetére


Dhampir
félisten

185-ről indul az...

(#143189) #51818752


#51818752
törölt tag

Sziasztok!
Lszi segítsetek, melyik a gyorsabb konfiguráció?

i5-7200U Processor 3M Cache 8GB DDR4/2400MHz AMD Radeon 4GB GDDR5
i5-8250U Processor 6M Cache 4GB DDR4/2400MHz AMD Radeon 2GB GDDR5

:R

(#143190) dugo_ válasza #51818752 (#143189) üzenetére


dugo_
veterán

Második. Ramot lehet bővíteni, procit viszont nem. A gpu olyan gyenge, hogy úgysem fog profitálni a plusz vram-ból. (Ha eltaláltam, hogy a Radeon 530-ról van szó...)

[ Szerkesztve ]

(#143191) erahurka válasza Dhampir (#143188) üzenetére


erahurka
félisten

i3-as procival van 170 körül is. ;)

(#143192) Dhampir válasza erahurka (#143191) üzenetére


Dhampir
félisten

Olcsóbb, az igaz, de a kis négymagos energiatakarékos i5 megfontolandó, vagy ha hangsúlyosan az olcsóság a cél, akkor az AMD konfiguráció (A515-41G) még az i3 konfignál is olcsóbb, a benne lévő RX 540 sem túl gyenge és 147000-ből megvan az IPS paneles gép.

Egyébként nekem +15000-et megérne az i5, de nem vagyunk egyformák. :)

Azt még érdemes figyelembe venni, hogy információk szerint (bolttól és felhasználótól kaptam) a caps lock és a num lock nem kapott LED-es visszajelzőt, talán még a hálózati csatinál sincsen, de utóbbiban nem vagyok biztos, ha netán számítana valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#143193) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ismét / még mindig irodai munkára, netezésre, illetve alkalmi linuxos játékra keresek olcsó laptop-ot.
Máshogy fogalmazva: Az AMD C-70-es Acer V5 121 laptop-nak keresek utódot.
Ennek a billentyűzete isteni.

Feltételek:
- AMD APU (Ryzen elötti) <-fontos
- "A" sorozat lenne jó, az E sorozat nem lenne elég nagy előrelépés sebességben.
- fullHD kijelző, lehetőleg legalább közepes színekkel
- betekintési szög nem fontos
- jól használható magyar billentyűzet - rengeteg gépelésnek lesz kitéve a gép
- ~120k alatti ár, és hosszútávú működés

Olvastam, hogy használtan érdemes venni ennyiért, és nem is zárkózom el teljesen ez elől, de valami hihető tipp kellene, hogy mely típusok bírják sokáig javíthatatlan meghibásodás nélkül.
A garit ellensúlyozni kellene pl. híresen jó megbízhatósággal. :U

Akkor is használtat érdemes venni, ha a gagyi műanyag ház és gyenge akksi idő nem zavar?
90%-ban az asztalon lesz.
A hűtés elégtelensége esetleg lehet nagyobb gond, de inkább legyen néma és forró a gép (amíg nem okoz hibát, vagy komolyabb lassulást), mint hideg és hangos.

További kérdés, hogy a laptopokra akkor is érvényes a gari, ha én cserélem ki a HDD-t SSD-re?

Még egy utolsó kérdés: Általánosságban hol érdemes venni új laptop-ot, ha szeretnék rá plusz garit vásárolni?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#143194) Khelben válasza Bici (#143193) üzenetére


Khelben
nagyúr

Rettenetesen el vagy tévedve. Először is mindenféle forróság hibát okozhat előbb-utóbb. 120k-ból nem lesz isteni billentyűzet, csak zörgős vackok. Normális kijelző sem lesz, csak gyenge TN panel, még használt gépeknél is. A híres megbízhatóság olyan 15 éve kihalt, azóta csak a garancia véd, semmi más. AMD-s hardvert nem hogy ajánlani nem tudok, de kifejezetten kerülendőnek tartom. Ugyanazért a pénzért sokkal kisebb teljesítményt és sokkal nagyobb hőtermelést kapsz, mintha Intelt vennél. Úgy tudom, plusz garanciát nem tudsz venni a 120k-s kategóriában lévő új gépekre. Ahhoz jóval feljebb kell menni árban.

A helyedben lemondanék az AMD-ről és gyűjtenék egy használt HP Elitebook 840 G1-re fullhd IPS kijelzővel 140-150k körül. Boltból, másfél évre hosszabbított garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#143195) Chaser válasza Bici (#143193) üzenetére


Chaser
titán

Ha mindenkepp amd kell fentebb volt emlitve egy acer a515, fhd ips,. 148e ft, az ala ne menj ha valamilyen szinten ertelmes kijelzot akarsz
Cpu eroben sandy bridge 2 mag+2ht szintet hoz a benne levo 4 magos amd, de legalabb tesztek szerint nem melegszik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#143196) Bici válasza Khelben (#143194) üzenetére


Bici
félisten

Koszi a valaszt, akkor nem kuzdok a megbizhatosagert. A 150-ig talan meg el is tudo kmenni arban. Az nem olyan veszes meg, ha nincs lejjebb ertelmes gep.
Az a furcsa, hogy annak idejen az Acer V5 121 sem volt draga, megis nagyon jo a billentyuzete.

(#143195) Chaser: Koszi, megnezem ezt az Acer-t. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#143197) #51818752 válasza dugo_ (#143190) üzenetére


#51818752
törölt tag

Köszönöm!

(#143198) Gaxx


Gaxx
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? Maximum 170 ezer.
(3) Felhasználás? Egyetemre kell, office főleg, netezés, időnként filmnézés.Játékra van asztalim.
(4) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14"- 15"-ig preferálom. Full HD és IPS ha van.
(5) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat, egyetemre viszem majd.
(6) Operációs rendszer? --
(7)Tárhely mérete és típusa: 4gb ram elég ( ha később bővíthető) és SSD mindenképpen.
(8) Egyéb kívánság, speciális igények? 2kg alatt legyen.Jó aksival.
(9) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új gép

Eddig ezeket néztem:
[Asus Vivobook s14 4gb 128gb SSD]
Asus Vivobook s14 8gb 128gb SSD
HP 15-bs026nh 2HN53EA 4gb 256gb ssd

Köszönöm előre is a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#143199) aua


aua
csendes tag

Sziasztok!

Ebben kérem a segítségetek:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
egy héten belül, ha lehet

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
(max.) 230e Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
MS Office, filmnézés, netezés

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
matt, FULL HD

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
sokat lesz hordozva és utazás közben használva

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 GB SSD, 6-8 GB RAM

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, USB 3, fülhallgató csatlakozó

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Előre is köszönöm a segítségetek!

(#143200) Khelben válasza Gaxx (#143198) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyik általad kinézett gép sem fogja sokáig bírni nyom nélkül a hordozást. Oda valami jóval strapabíróbb szerkezet kell. De persze az nem 170k. HP 15 vagy HP 250 viszonylag kulturált gépek ebben a kategóriában, de mindegyik a belépő szint alja, kijelzőjük nagyon rossz, anyaghasználatuk épp hogy megüti az elfogadhatót. 170-ből kapnál már 14-es használt HP 840-et vagy Dell 7440-et fullhd ips kijelzővel.

(#143199) aua: HP Probook 430 G5

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.