Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#143051) Bandriis válasza Khelben (#143045) üzenetére


Bandriis
csendes tag

Ha nem ragaszkodik ehhez a mérethez, akkor a 15s ből melyek javasoltak?

(#143052) TheNewDawn válasza erahurka (#143046) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Hogyan sikerül megtalálni mindig a legroszabb gépeket a kategórián belül :P

(#143053) erahurka válasza TheNewDawn (#143052) üzenetére


erahurka
félisten

Videokártyára szűrök és a legolcsóbb nem Lenovo gépre rákérdezek :DDD

(#143054) ktgeri


ktgeri
tag

(1) 2018 nyár
(2) 300-500 eFt.-
(3) renderelés, tervezés tanulás szintjén és játék.
(4) az aktuális új játékok, full HD felbontásban, High settings mellett.
(5) 15 inchtől felfelé, Full HD, fényes matt & TN, IPS számomra mind1.
(6) Sokat lesz hordozva, de erős vagyok :D. Út közbe nem használnám.
(7) WIN 10
(8) 1TB HDD 256 GB SSD (nem ragaszkodom az utóbbihoz, 16GB Ram, optikai meghajtó nem
(9) HDMI
(10) Új vagy használt, de számlával,garanciával.

Előre köszönöm a segítséget, kellemes napot mindenkinek :).

(#143055) Khelben válasza ktgeri (#143054) üzenetére


Khelben
nagyúr

GTX 1060-as Dell 7577 kijön ennyiből, I5-tel még olcsóbban is. I7 nem sokat ad hozzá fps-ben. A medium beállítások megcélozhatók az új játékoknál. Highnál már van olyan, ami becsúszik 60 fps alá.

(#143051) Bandriis: HP 250, Dell Vostro 3-as sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#143056) ktgeri válasza Khelben (#143055) üzenetére


ktgeri
tag

Köszi!

(#143057) TheNewDawn válasza Khelben (#143055) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A mysoft nem tudom mennyire megbízható bolt, mert őket nagyon nem ismerem, de ott ugyanez mindenesetre majd 80 ezerrel olcsóbban elérhető.
[link]

(#143058) Preferia234


Preferia234
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 120 000
(3) Felhasználás? irodai programok, munkára. Microsoft office programok párhuzamos használata, emailírás, word, ppt, pdf párhuzamos használata
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem használnám
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mivel fontos a hordozhatóság, 14 colosnál nagyobbat nem szeretnék
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat lesz hordozva, de út közben ritkábban használnám
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem fontos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD jó lenne és min 4 Gb is. Optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI jó lenne, de nem létfeltétel
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt is

Egyéb: jó lenne, ha minél könnyebb lenne a sok hordozás miatt. A jelenlegi laptopom 2,6 kg.

Amit kinéztem, az egy használt Toshiba Portégé Z30, láttam valahol i5 procival, 256 gb SSD-vel és 8 Gb RAM-al, Intel HD Graphics 4400, kb 120 ezerért.

Szerintetek az jó lenne? Ha nem, milyen alternatívát tudnátok javasolni? Azt is megköszönném, ha elmondanátok, esetleg miért nem jó ez a Toshiba. Nem értek a laptopokhoz, de szeretnék tanulni:)

(#143059) Bandriis válasza Khelben (#143055) üzenetére


Bandriis
csendes tag

köszönöm!

(#143060) Khelben válasza Preferia234 (#143058) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Portege ritka gép, emiatt az alkatrész ellátás nem biztos, hogy tökéletes hozzá. HP Elitebook 840-et is ki lehet hozni ennyiből vagy kicsit többért akár fullhd ips kijelzővel is.

(#143061) yaneez


yaneez
csendes tag

Sziasztok!
Páromnak keresnék lapost, teljesen hétköznapi használatra.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb 100-130e

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Csak böngészés, facebook, skype, youtube.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 legalább, a többi mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindegy, 4GB RAM. Nem létszükséglet.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újban gondolkodunk.

(#143062) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!
Az egyik kollégám megkért, hogy nézzek laptopot az egyik fiának. Az összefoglalóban található kérdéslistával viszont nem hajlandó foglalkozni.
Amit kihúztam belőle, az az, hogy
- nem legyen kis méretű,
- játék esetleg mehet rajta, de "normál" felhasználás lenne elsődlegesen,
- max. 200k Ft a ráfordítható, tudja, hogy 100e alatt nincs használható.

Ezek és korábbi ismereteim alapján:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában. (lehetséges, hogy ballagásra)

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-200k Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
tanuláshoz (nem informatikus) és kikapcsolódáshoz, valószínűleg játék is, persze ezen a szinten megkötésekkel

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
passz

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15+ coll

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
valamennyi hordozás lehet, de nem utazás közben használattal

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem feltétel, azért is, mert az anyagi keret szűkös

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs a fenti két pontra megkötés

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új gép

Köszönöm előre is a segítségeteket!

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#143063) maxima


maxima
tag

Sziasztok!

A HP Probook 450 G5 laptoppal kapcsolatban kérdezném,
a kijelzője IPS paneles-e avagy?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#143064) JDMKid


JDMKid
tag

60 ezer forint körül milyen használt üzleti laptop ajánlott? :F
Otthoni felhasználásra kellene, netezés legfőképpen, akkus üzemidő nem fontos annyira.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#143065) TheNewDawn válasza CheGhost (#143062) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Acer aspire a515

(#143066) khalox válasza maxima (#143063) üzenetére


khalox
őstag

Igen, a fullhd felbontású az.

(#143067) Khelben válasza JDMKid (#143064) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 8560p, Dell E6520. Érdemes 1600x900-as kijelzővel keresni, mert az szebb is meg jobb is, manapság már nagyon kevés az 1366x768.

(#143068) magellan2600


magellan2600
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy autódiagnosztikához kb. milyen hardverigényű laptop kell? Elég egy átlagos teljesítményű laptop ezeknek a programoknak? Mondjuk egy Lenovo T400, vagy hasonló kiépítésű gép szerintetek elég lenne ehhez?

[ Szerkesztve ]

(#143069) Tikakukac válasza magellan2600 (#143068) üzenetére


Tikakukac
titán

T60-on OPCOM élő adattal max 15% procit evett. Semmit nem esznek ezek.

Hogy a komolyabb progik mit tudnak, azt nem tudom, nekem ennél profibb eszközöm otthonra nincs, de ezek jellemzően nem zabás dolgok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143070) magellan2600 válasza Tikakukac (#143069) üzenetére


magellan2600
tag

Én is valami ilyen gépre gondoltam, T61 T400, vagy a Dell régebbi gépei, 520, 620, 630. Már csak azért is, mert autószerelőnek lenne, és ugye a műhely nem a legtisztább hely, szóval egy kis por, meg hasonló dolog ne ártson meg egyből neki, na ezért gondoltam ilyesmi gépre, mert ezek bírják a strapát, és használtan elég jó árban vannak.

(#143071) maxima válasza khalox (#143066) üzenetére


maxima
tag

Köszönöm!

(#143072) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Édesanyámnak kellene egy laptop, amit főképp netezésre, alkalmanként távmunkára (könyvelő-bér szoftver, távoli asztal semmi komoly) használna. Olyan gép kellene, ami 5-6 év múlva is megállja a helyét, ehhez viszonyítási alap:
Én 6 éve vettem egy Dell N5110-et: intel i3-2350M, Mem: 4gb, HDD: 750 Gb. Radeon 6470HD. Ez engem most, 6 év után is kiszolgál, most kezd lassúcska lenni. (egy SSD-t tervezek bele)

Neki hasonló gépet keresek 160-170e körül, csak nem tudom ennek a procinak, videókártyának mik a mai megfelelői, nem követtem a piacot. (Elképzelhető, hogy erre az igényre elég lenne az "integrált" videókártya?)

Mindenképp Dellt szeretnénk.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 0-2 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 160-170e
(3) Felhasználás? irodai programok, távmunka, távoli asztal, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nincs ilyen igény
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6" a mostanija matt azt hiszem, de lényegtelen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Évente 1x, asztali gép lenne
(7) Operációs rendszer? Nem kell, de nem lenne rossz ha Win 7 menne rajta. Új gépnél opció még ez??
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD: 750-1000 Gb, SSD nem, Ram: 4 v 8 Gb. ODD nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)Nincs ilyen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Újat szeretnénk.

Köszi előre is.

(#143073) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Én is tanácsot szeretnék kérni. Feleségem szeretne laptopot vásárolni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - napokban
(2) A gépre szánt összeg forintban? - kb. 130-140 ezer
(3) Felhasználás? - irodai programok, filmnézés, böngészés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15.6", lehetőleg full HD, matt, és gondolom ebben az árkategóriában IPS nem játszik, úgyhogy TN
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Dos/Linux/semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - lehetőleg SSD 128GB, min. 4GB RAM, optikai meghajtó mindegy
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - fehér színűnek kell lennie, ez a FŐ kritérium :DDD
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - csak új

Lenovokat nézegette eddig. Samsung gépe már volt, nem vált be, úgyhogy azok ki lettek zárva. Acerről rosszat hallott, úgyhogy az szintén felejtős...

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#143074) Khelben válasza x64 (#143073) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250, Dell Vostro 3-as sorozat. A fehérrel úgy állnak, mint a hollók. Én inkább elengedném ezt a szín igényt.

(#143072) Ákinard : nincs már ebben a kategóriában win7 támogatás, csak win10. Dedikált vga felesleges, sőt kerülendő, ha nem játszik. Plusz fogyasztó, hőtermelő és hibalehetőség, miközben játékon kívül mindenre elég az integrált. HP 250 vagy Dell Vostro sorozatból lehet választani ennyiért, fullhd kijelzővel és ssd-vel.

[ Szerkesztve ]

(#143075) JDMKid válasza Khelben (#143067) üzenetére


JDMKid
tag

Köszi szépen a választ! :)

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#143076) x64 válasza Khelben (#143074) üzenetére


x64
aktív tag

Köszönöm, de ahogy írtam, ez a legfontosabb kritérium. A smiley ellenére sajnos ez nem vicc...

(#143077) Khelben válasza x64 (#143076) üzenetére


Khelben
nagyúr

És emiatt fog szívni egy szar géppel évekig? Hát, hajrá.

(#143078) dugo_ válasza x64 (#143076) üzenetére


dugo_
veterán

Léteznek korrekt gépek és léteznek fehérek. A kettőnek nagyon ritkán van közös metszete. :U
HP 250 és 15 sorozatban létezik ezüst modell, mint fehérhez legközelebbi szín...

(#143079) x64 válasza Khelben (#143077) üzenetére


x64
aktív tag

Hát ja. Nőből van, úgyhogy a meggyőzés totál esélytelen.

(#143080) x64 válasza dugo_ (#143078) üzenetére


x64
aktív tag

Ez nagyon felejtős?

(#143081) dugo_ válasza x64 (#143080) üzenetére


dugo_
veterán

Eléggé. Gyakorlatilag az SSD méretén kívül mindenbe bele lehet kötni, még a boltválasztásba is...
A Lenovonál tényleg az van, hogy ugyanazt kínálják, mint mások 30-40ezerrel drágábban, a különbséget pedig megspórolják a burkolaton/garancián. Mindkettő siralmas, összevetve a kategóriatársaival.

(#143082) Dhampir válasza x64 (#143073) üzenetére


Dhampir
félisten

Például Dell Inspiron 5570 van fehérben is, egyedül az ár miatt vethető el, mert drága.

(#143083) x64 válasza Dhampir (#143082) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi, de az nagyon kívül esik a kereten.

(#143084) TheNewDawn válasza x64 (#143079) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Viszont akkor ne kérjen tanácsot,hanem vegye meg az első fehéret ami szembejön és kész.

(#143085) x64 válasza TheNewDawn (#143084) üzenetére


x64
aktív tag

A tanácsot nem ő kéri, hanem én... :D
Próbálok megkötött kézzel.a legtöbbet kihozni ebből...

[ Szerkesztve ]

(#143086) Mikulásbá válasza x64 (#143085) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kérdezd meg a barátodat-(google)-a laptop matricákról. :U

(#143087) Smithy87


Smithy87
senior tag

Hello!

Iylet látott már valaki közületel közelről? LENOVO - IDEAPAD 320 - 81BG00Q9HV
Pontosan ezt a tipust elvileg i5-8250U némi ram valami háttértár és GeForce GT 1040 2GB van benne. Az utolsó tétel érdekelne vagyis a videókártya ez most elírás vagy létezik egy olyan verzió ami az nvidia honlapján sem. :D

(#143088) erahurka válasza Smithy87 (#143087) üzenetére


erahurka
félisten

Korábban már volt téma, vélhetően egy Lenovo féle 940MX vagy 150 lehet benne.

(#143089) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Az Acer Aspire 5 A517-51G 1600x900 felbontású kijelzője vajon mennyire szép, nem vibrál?

Ugye jól tudom, hogy csak egy memória slot található benne?

Az Acer Aspire 5 A517-51G-31L8 NX.GVPEU.002 típusnál olvastam erről a panelről, az Acer Aspire 5 A517-51G-50LG NX.GSXEU.001 esetében már IPS kijelzőről szólnak a leírások, viszont az utóbbi noti már jóval drágább.

(#143090) Smithy87 válasza erahurka (#143088) üzenetére


Smithy87
senior tag

Köszi a PH keresője sajnos nem a barátom. :)

(#143091) erahurka válasza Smithy87 (#143090) üzenetére


erahurka
félisten

Nem probléma szerintem, nem azért írtam, olyan sűrűn nem kerül elő a dolog hogy zavaró legyen itt :R

Én is ráharaptam pár hete erre a 1040-re amúgy, mondom ennyiért ha jobb mint a 150 de gyengébb mint a 1050 akkor szuper kompromisszum lenne. Aztán lebeszéltek a srácok még a Lenovóról is, nem hogy erről a 1040 maszlagról :DDD

[ Szerkesztve ]

(#143092) TheNewDawn válasza erahurka (#143091) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A Lenovoval a garancian kívül semmi probléma:)

(#143093) erahurka válasza TheNewDawn (#143092) üzenetére


erahurka
félisten

Azon kívül semmi, de az elég nagy probléma :DDD

(#143094) Smithy87 válasza erahurka (#143093) üzenetére


Smithy87
senior tag

Bár nem értem ha azon kívül nincs baja a lenovóknak akkor miért baj ha a gari gázos? Hisz ha nicns baja úgysem kell gariztatni. : :DD :))

(#143095) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100 ezer Ft -110 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai progi, fotószerkesztés (alap szinten PS, Lightroom), filmezés böngészés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 fog beleférni az árba gondolom, de ez alatt is
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen, lenne akár naponta is tanuláshoz.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Oprendszer nélkül
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD megfelelne, majd cserélném SSD-re házilag. Ram 4 GB DDR3 legalább, optikai nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt is

Köszi! :R

(#143096) Greezlee


Greezlee
újonc

Sziasztok,
Laptop vásárlás előtt állok, az alábbi feltételeknek kellene megfelelnie. Asztali PC-t is helyettesítene egy ideig biztosan. Jelenleg egy ASUS ROG GL552J-t használok, de sajnos nem igazán felel meg az elvárásaimnak, ezért szeretnék egy kicsivel jobb kategóriájú laptopot venni. Ha tudtok nekem ajánlani opciókat, nagyon megköszönném. ASUS ROG gépeket preferálom inkább, de ez nincs kőbe vésve :D
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most nyáron, lehetőleg minél előbb
(2) A gépre szánt összeg forintban? 350 ezer forint a teteje, ennél többet már nem szívesen adok érte.
(3) Felhasználás? Főleg játékra, valamint filmnézésre és böngészésre. Néha modellezésre és vágásra.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Főleg pubgre és r6 siegere, fullHD felbontásban.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Fő szempont inkább az, hogy matt legyen, és fullHD, minnél jobb betekintési szöggel
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Kollégista vagyok, hetente járok haza, de utazás közben valószínűleg nem használnám.
(7) Operációs rendszer? Mindenképpen Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtó nem szempont, RAM legalább 8 GB, M2-es SSD foglalattal
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? A kollégiumban külső monitorról használnám (ASUS VG248QE-ról), 144 hz-en, ezért a hdmi sajnos nem opció, mindenképpen display port vagy dvi csatlakozó, vagy bármi jó, ami támogatja ez a frissítési frekvenciát. :D
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt gép is jöhet.

Köszönöm a segítséget! :)

(#143097) Mikulásbá válasza Greezlee (#143096) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha ennyi van rá és előre lépést szeretnél,én használt G751JY-t vagy már G752-t keresnék itt az aprón.

(#143098) Khelben válasza TheNewDawn (#143092) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért ezt így nem jelenteném ki, egy 120k-s Lenovo nagyon messze van minőségben egy HP 250-től.

(#143099) Ákinard válasza Khelben (#143074) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Köszi a választ. Akkor én sem erőltetem a dedikált VGA-t, bár sejtettem, hogy nem kell. Nekem is azért van, mert elenyésző (5-10e) volt a különbség akkor.

Úgy látom ebben a kategóriában az Inspiron 3567 és a Vostro 3568 kapható, képeken én semmi különbséget nem vélek felfedezni közöttük. Mi lehet vajon?

Ami feltűnt (de lehet hibás adat is) az Insp. 10/100 LAN, a Vostro 100/1000, ami nem volna rossz, mert gigabites már a hálózat, a Digi is 200+-al hasít, nem volna rossz, ha használná.

A "Intel Core i3-6006U 2,0" proci erre a célra tenné a dolgát, vagy érdemes egy magasabb? (Nekem i3-2350 van, és bőven megfelel.)

Bónuszkérdés:
https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=3568_244423

https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=3568_244423_8GB_S

A két gép között elképzelhető, hogy mindössze 4 Gb RAM a különbség, amit ráadásul a Mysoft tesz bele? Mindez 30000 pénzért?

[ Szerkesztve ]

(#143100) Chaser válasza Dhampir (#143089) üzenetére


Chaser
titán

17" hd+ tn kijelző sok minden lehet csak szép nem, nbc-n ránéztem, a fhd ips is pwm-es 90% fényerő alatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.