Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) seederking


seederking
őstag

Szerintetek ez nagyon ratyi?

(#9052) Acsi válasza icecave (#9050) üzenetére


Acsi
aktív tag

Plusz szállítás 89-be áll meg angliából, németben meg nincs amcsiból meg 87-ért tudnám behozni vám nélkül de az rizikosabb.

(#9053) stranger28 válasza Acsi (#9052) üzenetére


stranger28
addikt

Hát igen, az lutri, hogy milyen vámossal hoz össze a sors.

(#9054) Peddy789 válasza seederking (#9051) üzenetére


Peddy789
őstag

szerintem ez itt egy hülye kérdés, ami 10 alatt van az alapból egy szar! legalábbis általában

(#9055) stranger28 válasza Peddy789 (#9054) üzenetére


stranger28
addikt

Látom szereted a feszültséged. :)

(#9056) seederking


seederking
őstag

:))

(#9057) WolfheartGR válasza Peddy789 (#9054) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Szerintem meg szívd fel magad, növessz szőrt a golyóidra, azaz LÉGY FÉRFI és döntsd el mi kell neked, majd vedd meg. Aztán ha be*opod akkor így jártál, ha meg rányúlsz a tutira akkor oszd meg velünk. Ne itt erőlködj tizezeré...

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9058) stranger28 válasza WolfheartGR (#9057) üzenetére


stranger28
addikt

:DD

(#9059) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

A legolcsóbb billentyűzetet venném, ami
- Bp.-n beszerezhető,
- magyar betűkiosztású,
- rendelkezik numerikus panellal,
- rendelkezik Power és Sleep gombokkal,
- az Enter a "megszokott" helyen van,
- USB-s csatlakozású
- és lehetőleg fekete.

A hangsúly a Power-en és a Sleep-en van, szinte semelyik billentyűzethez nem találtam specifikációt, amiből kiderülne, a neten lévő képek pedig nem elég jó felbontásúak, hogy látni lehessen rajtuk.

Tippek billentyűzetre, ami a fenti elképzelésbe beleillik? :F

[ Szerkesztve ]

(#9060) margithid válasza margithid (#9045) üzenetére


margithid
veterán

Erre senki?

(#9061) seederking


seederking
őstag

Üdv

Szerintetek logi-G15 vagy Razer Arctosa?
/használt mindkettő/

[ Szerkesztve ]

(#9062) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Na megérkezett a billentyüzetem!
[link]
Kicsit fura még! Hol lehet igényes billentyüzet matricát venni?

Nagyon jó vele gépelni csak elég hangos nekem! Vagy csak meg kell szokni a másik néma billentyüzetemhez képest!

[ Szerkesztve ]

(#9063) vlevi válasza Szatesz. (#9062) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mechanikus mindíg hangosabb lesz, mert mindegyik gomb külön mikrokapcsoló, ellentétben az átlagos gumimenbrános billekkel.

(#9064) Szatesz. válasza vlevi (#9063) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Értem akkor ezt kell megszoknom! :DD

Ezen tényleg nincsen világitás vagy csak én bénázok?

[ Szerkesztve ]

(#9065) stranger28 válasza Szatesz. (#9064) üzenetére


stranger28
addikt

Nincs rajta. Másrészt az a leghangosabb verzió, amit vettél. :D

(#9066) Szatesz. válasza stranger28 (#9065) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Komoly akkor!
Tehát ez a mechanikusoknaka legalja?

(#9067) stranger28 válasza Szatesz. (#9066) üzenetére


stranger28
addikt

Nézőpont kérdése, az is ugyanolyan jó, csak klikkel egyet. Nekem az a kedvencem speciel, amit nem rég vettem/vettünk billentyűzet, az is ilyen. :K

(#9068) Szatesz. válasza stranger28 (#9067) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Értem egyébként nagyon jó vele gépelni!
Csak ha a barátnőm aludni fog erre biztosan fel kel!
Lehet halkabbat kellene vennem!
Melyik halkabb a mechanikusok közül?

(#9069) Egon válasza seederking (#9032) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagyon egyszerű, hogy mivel leszel bajban. Nézz egy képet, mondjuk egy angol (vagy német) és egy magyar kiosztásról.
Alapvetően azzal kell tisztában lenned, hogy az oprendszerben a magyar nyelvű szövegbevitelt kiválasztva, minden karaktert az a gomb fog megjeleníteni, ami az adott kiosztáshoz tartozik, függetlenül attól, hogy mi van festve a klaviatúrára. Magyarán, ha pl. lenyomod az L-től jobbra levő billentyűt, akkor é fog megjelenni a képernyőn pl. a szövegszerkesztőben, pedig angol kiosztás esetén ott (ha jól rémlik) pontosvessző van.
Az alábbi problémáid lehetnek:
1. Billentyűzet kialakítás. Angol (amerikai) kiosztásnál, kis Enter (könnyű félreütni), esetleg kis Backslash.
2. Szintén US kiosztás esetén, hiányzó Í karakter (eggyel kevesebb billentyű).
3. Y és Z karakterek megcserélése.
4. Ékezetes karakterek helyén más felirat.
5. A 0 (nulla) karakter is más helyen van az angol kiosztásnál (9 mellett).
6. Speciális karakterek (§'"+!%/=();>.:,) is máshol vannak (így kínszenvedés a hosszabb szöveg gépelése).

Summa summarum: ha írni is akarsz a cuccon, nem csak játszani, akkor én mindenképpen azt javaslom, vegyél magyar kiosztású bill-t. A matrica általában ronda is, meg ha jól láttam, csak az ékezetes karakterekre korlátozódik (az meg édeskevés).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9070) stranger28 válasza Szatesz. (#9068) üzenetére


stranger28
addikt

Blue, brown, black, red, ilyen sorrendben. Neked most Blue van ugye. Corsair-nek van red switches, az kapható itthon, de kicsit drágább, mint ami neked most van.

(#9071) Egon válasza stranger28 (#9070) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez alapján, alig van különbség a blue és a red switch között (sőt, az elvileg halkabb blue-nak, számomra sokkalta idegesítőbb, magasabb hangja van).
Vagy csak a munkahelyi integrált csipogó + gagyihangfal páros zavart meg... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9072) seederking válasza Egon (#9069) üzenetére


seederking
őstag

:R

(#9073) Acsi


Acsi
aktív tag

Sziasztok nem tudjátok véletlenül hogy van e Joystick Topic?

(#9074) Egon válasza Acsi (#9073) üzenetére


Egon
nagyúr

Hogyne lenne, én indítottam... ;]
Más kérdés, hogy olyan nagyon nem pörög.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9075) Acsi válasza Egon (#9074) üzenetére


Acsi
aktív tag

Húú köszi szépen már nagyon rég óta keresgélem.
köszi!

(#9076) TGWH


TGWH
őstag

Üdv, gondoltam írok pár rövid sort, úgyis olyan kevés az ismertető.
Megjött a Gigabyte GK - K7100-as billentyűzetem (egy g400-as egér társaságában).
Sokat nem pötyögtem még rajta, de kézreáll, picit hangos meg lapos :D Egész korrekt darab, kinézetre sem utolsó. Majd hozzászokok :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9077) TigerCat válasza TGWH (#9076) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Klassz, én most dobtam ki egyet. Kolléganőm gépére volt dugaszolva, de frászt kaptam, hogy nincs bal Win billentyű. Illetve kiugrott az Alt is egy takarítást követően. Kuka... Helyette betettem egy LuxMate i200 Geniust.

Amúgy a K7100 nagyon kézre állt a lapos kialakítás miatt, illetve kellemes, lágy gépelést tesz lehetővé, de szerintem minőségre rettenetes. Talán Neked nagyobb szerencséd lesz vele, Nekem pedig marad a jól bevált KB900 Fuji, bár lehet, hogy megrendelem a wireless változatát. Ahhoz viszont egér is jár, amit majd megint kukázhatok, mert a Logitech Anywhere MX-emet nem cserélném le semmire. De ez már az én problémám...

Használd egészséggel!
:)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9078) vlevi válasza Egon (#9071) üzenetére


vlevi
nagyúr

Meg úgyhallom, ennek még van egy másik hangja is, amikor a gombot teljesen lenyomod, és a műanyag csattan a műanyagon.
A membrános billentyűzetekből nagyon gagyinak kell ahhoz lenni, hogy ugyanezt a hangot előadja, mert általában a gumimembrán csillapítja ezt a hangot.
Persze nem kell annyira ütni, elég addíg, amíg a kapcsoló kapcsol, de amikor ezerrel, kétkézzel gépelsz, akkor nem erre fogsz figyelni.

Nekem egyébként a fő rettenet billentyűzet egy nemtudoménmilyen ősrégi billentyűzet volt. A cégnél volt valamelyik sarokban, az egyik terminál szerveres gépen.
Már szorultak a gombjai, és csak akkor lehetett lenyomni, ha a gomb mértani közepét függőlegesen lefelé nyomtad. Ellenkező esetben nem lenyomódott, hanem elfordult. :W

[ Szerkesztve ]

(#9079) csimika válasza Szatesz. (#9068) üzenetére


csimika
csendes tag

A Cherry mx switches mechanikus billentyuzeteknek 2 hangja van: click es clack.
Clack mindegyiknel hallhato, amikor a billentyu teljesen lenyomodik es hozzautodik a muanyaghoz alatta (kiveve ha nem bottom-outolsz).
Ezen kivul blue, green es white switchek lenyomasanal felut korul az aktivacio utan click hangot adnak ki. Ez lenyomasi erotol fuggetlenul mindig hallhato.
A clack hangot o-ringekkel lehet csokkenteni, nekem a munkahelyi brown switches billentyuzetemen ilyenek vannak.
Az otthonin viszont szepen elklikkelgetek.

(#9080) disco-fan


disco-fan
csendes tag

nekem ez jön be

(#9081) Szatesz. válasza csimika (#9079) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

ÉRtem hát akkor majd megszokom!
Az első mecha billem! :DD

(#9082) icecave válasza disco-fan (#9080) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez az MK520, ha jól tévedek. Keress rá a topikban, nincsenek jó tapasztalatok, sőt, nekem is volt, hangos (az elején nem, de nagyon hamar az lesz), kopik, stb.

(#9083) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Nekem most adta meg magát egy logitech G15 (8 év után)
Gondolkozom egy GIGABYTE K8100-on szerintetek nagy visszalépés a g15 höz képest?

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#9084) seederking


seederking
őstag

Üdv
A német kiosztásu billentyűzetekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

(#9085) WolfheartGR válasza seederking (#9084) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nekem. Mivel ilyen kiosztású Sidewinder X6-osom van. Tudok vele minden magyar ékezetes betűt ìrni, mivel ugyanannyi gombos mint egy magyar bill. A fel nem tüntetett betűk mennek fejből, a jeleket pedig puskázni szoktam egy wikipédiáról lelopott képről. Mit szeretnél még tudni?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9086) seederking válasza WolfheartGR (#9085) üzenetére


seederking
őstag

Köszönöm az alapos választ.
Erre lettem volna kíváncsi /ékezet betűk/
Gondolom hozzárendelted a gombokat a magyar betűkhöz.?
Van egy billencs de "félve" linkelem mert 10 alatti ára van és megkaptam a beszólást hogy mit akarok én itt 10 alatti billencsel mivel az mind sz@r.
Gondolkodtam hogy veszek matricát de nem akarom elrondítani.
Akkor annyi vele a dolgom,hogy win-ben beállítom a bill. kiosztást és az ékezetes betűket sem kell így piszkálni.?
Amúgy ez lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9087) nyunyu válasza seederking (#9086) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha ennyire nem olvastad el, amit tegnapelotti kerdesedre valaszoltunk, akkor feleslegesen nem irjuk le meg egyszer.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9088) seederking válasza nyunyu (#9087) üzenetére


seederking
őstag

Elolvastam,csak haveromnak is német bill.-es a laptopja és elég nehézkes a gépelés.
Kiváncsi voltam mint német bill-t használó mit nyilatkozik róla és kicsit félve merem megrendelni nehogy megbánjam.
Elnézést a sokadszori érdeklődésért.

(#9089) vlevi válasza WolfheartGR (#9085) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megszokás kérdése az egész. van ismerősöm, aki programozik, hogy a magyar billentyűzetet angolra állítva használja. Hozzászokott. Tudja, hogy hol van a {}[]; karakter, meg a zárójel arrébb van eggyel, és kész. De azt mondta, a rendes 104 gombos US billentyűzetet nem szereti.

(#9090) TGWH válasza TigerCat (#9077) üzenetére


TGWH
őstag

Mondjuk ez jobb lett volna akkor, amikor kerestem, és kérdeztem, de mindegy :D ez lesz, az előző is kihúzta vagy 10-13 évig :D
A matricák előbb-utóbb gondolom le fognak jönni, de hát nem nézegetni vettem :)

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9091) Egon válasza vlevi (#9089) üzenetére


Egon
nagyúr

Programozásnál lényegesen kevesebb speckó karaktert használsz, mint szövegek írásakor, ráadásul lényegesen gyakrabban, ergo könnyebb megjegyezni.
Anno még a DOS-os időkben, amikor szinte mindenki angol kiosztású klavit használt, de már volt idény az ékezetes karakterekre is, volt egy mkey nevezetű hasznos kis progi, ami dos alatt is lehetővé tette a különböző karakterkészletek közötti kapcsolgatást, ráadásul oly módon, hogy a Caps lock-ot lenyomva tartva, ideiglenes jelleggel is elő lehetett hívni az ellenkező kiosztást. Ez nagyon jól használhatónak bizonyult.
De úgy gondolom, természetesen felhasználás-függően, hogy 2012-ben már gáz ekkora kompromisszumot kötni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9092) WolfheartGR válasza seederking (#9086) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Oprendszer és/vagy bill magyarra van állítva akkor nem kell piszkálni semmit.
A beszólással kapcsolatban annyit, hogy olvass vissza pár oldalt és sokmindent megértesz.
Ha neked szőrös, akkor vedd meg bátran. :))
Tapasztalatokat szívesen fogadunk, ha elég objektívek. Én nem ajánlanám azt a perifériát tapasztalatok hiányában. Gyakorlatilag semmit nem tudunk még róla. Azon felül, hogy egy pár márkanéven feltűnt már.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9093) MongolZ


MongolZ
addikt

Hali!

Segítségeteket kérném!

Rendelkezek egy Fujitsu Siemens Slim Piano típusú csodálatos billentyűzettel, amit egyébként imádok, viszont a barátnőm annál kevésbé, főleg a zaj miatt... Ennek megoldásaképpen tudnátok ajánlani egy halk, de kényelmes, gépelésre való billentyűzetet?
- mindenképpen halk
- mindenképpen magyar
- kényelmes, gépelésre való
- ha lehet, akkor félslim, vagy teljes méretű gombokkal
- anyagra valami jobb minőségű

Ha vannak rajta multimédiás/extra funkció gombok, az jó, de nem kötelező.
A pénz számít, de sz*rt nem akarok venni...

Azon a videón, amit azt hiszem Egon linkelt, ott nekem is a red jön be jobban hangzásügyileg...

Köszi!

(#9094) MongolZ válasza MongolZ (#9093) üzenetére


MongolZ
addikt

Kicsúsztam a szerkesztési időből...
Elfelejtettem írni, hogy az iponról szeretném megrendelni, mert mást is rendelek onnan, hátha ez eléggé behatárolja a választási lehetőségeket...

És vezetékeset szeretnék ;)

[ Szerkesztve ]

(#9095) vlevi válasza MongolZ (#9093) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha van a környéken Mediamarkt, Saturn, Euronics, ... akkor nézd meg, hogy látsz-e Microsoft Wired 600-at, vagy hasonlót. Wireless 800 desktop esetleg. Szerintem ezek halkabbak, mint az átlag, és kicsit laposabb fajta is.
Még esetleg a Logitech K120, K200, ezek is puhák, elvileg csendesek, de nekem az említett kétféle Microsoft jobban bejön. Talán kicsit a funkciógombjai a Microsoft félének, de egyéb bajáról nem tudok.
Billentyűzetben nem olyan nagy gáz a vezetéknélküliség. Ha normális 2.4Ghz-es vevője van, akkor átlag használatban észre sem veszed a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#9096) nyunyu válasza Egon (#9091) üzenetére


nyunyu
félisten

Programozásnál lényegesen kevesebb speckó karaktert használsz,

Nem tudom, hany nyelven programoztal mar, de altalaban kell:
zarojelek: (, ), {, }, [, ]
relacios jelek: =, <, >, <>, !=, &&, ||
alapmuveletek: /, *, -, +, --, ++
string terminalas ' vagy "
pointerhez, SQL valtozokhoz @
utasitas terminalas ;
SQLhez _, %, *

Dollart szerencsere egyre ritkabban kell hasznalni, talan mar csak Excelben szoktam hasznalni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9097) csimika válasza vlevi (#9089) üzenetére


csimika
csendes tag

En nem birok ki mast mint a (jelenleg nem eppen teljesen 104 billentyus) ANSI kiosztast.
[link]
Programozasra is sokkal jobb.

(#9098) MongolZ válasza vlevi (#9095) üzenetére


MongolZ
addikt

Köszi a segítséget :)
(MediaMarkt bezárt, az Euronics meg egy lóf... üzlet, Saturn nem is volt sosem ..., más nagyobb bolt meg nincs sajna)

(#9099) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Logitech MK520-ról?

Laptophoz és számítógéphez is egyaránt használnám, lehet vennék 2 vevőegységet és akkor így megoldanám a dolgot :)

Laptophoz főleg az egér kellene, de néha a bill is, asztalihoz meg pont fordítva, inkább bill, de néha egér is.

Van róla valami tapasztalata valakinek? Nem szaggat jel? Gyors a jelátvitel? Nem játékra kéne, de ne is késsen érezhetően.

Van nála jobb választás? Kicsit sokallom érte a 10k-t, de jobbat nem találtam, az egerét már próbáltam, eléggé bejött, a billentyűzet meg nagyon szimpi a hagyományos kiosztás miatt. :K

(#9100) icecave válasza Vasinger! (#9099) üzenetére


icecave
nagyúr

Keresőben rengeteg véleményt találsz, köztük az enyémet is. Rekorditő alatt adtam el, számomra akkora egy gagyi sz*r volt... 15k-ért másra számítottam azért, ha nem is csúcsminőségre.

Más: K750 Solar billem mikor 94%-ra merült, kiraktam a napra (letakartam, csak a cellák maradtak szabadon). 5 óra alatt töltött 3%-ot kb, de úgy,hogy először azt jelezte, hogy ugyanúgy 94%-on van, majd ahogy használtam délután estére felkúszott 97%-ra. Másnap kitettem megint, 5 óra kb szintén, fullos napsütés az ablakban, 2%-ot tornásztam fel, 99%-ra. Elgondolkodtam,hogy vajon télen mi lesz? Ha kevesebb a fényerő? Folyamatosan égjen majd a lámpa, ha már lemerült teljesen, és alig tudok visszatornázni rajta. Az ok,hogy kb. 2-3 hó alatt merül le teljesen, de utána? Mindenesetre majd kiderül, és meg is írom.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.