Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) nyunyu válasza Ribi (#8442) üzenetére


nyunyu
félisten

Nagyon kevés olyan bill van, ami nem NKRO és nem 2KRO.

Multkor nezegettem az Ergo4000-et, annak ellenere, hogy nem gamer billzet, egesz jol birja az WASD kornyeket, ASX sem fekteti meg, mint a Logitechek tobbseget, de pl. nem lehet egyszerre 3 kurzorgombot nyomni, igy 2KRO.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8452) WolfheartGR válasza NandorHUN (#8450) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ms sidewinder x4 topikban olvass vissza a vele való tapsztalatokról.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8453) NandorHUN válasza WolfheartGR (#8452) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nincs egy fokkal ocsobb billentyű? :S

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#8454) WolfheartGR válasza NandorHUN (#8453) üzenetére


WolfheartGR
őstag

De van. 2000ft-ért is. Tudásban viszont erősen szerényebb mint amit elsőre ajánlottam.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8455) AndrewTdi válasza nyunyu (#8451) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ezt a billentyű lenyomás tesztet valami programmal nézitek? vagy mi módon?

(#8456) NandorHUN válasza WolfheartGR (#8454) üzenetére


NandorHUN
addikt

Na jo, de ilyen 5-7k körül nincs valami ár/érték bajnok megbízható darab?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#8457) AndrewTdi válasza NandorHUN (#8456) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Én néhány napja vettem egyet, szerintem elfogadható áron. Gamernek gamer (azt írják), ráadásul HUN, de nincs rajta sem világítás, sem médiagomb. Viszont borzalmasan halk és szerintem nem gagyi.
Gigabyte Force K3. 4800K volt.

Ha valaki megsúgja még, hogy ezt az "egyszerrehánygombotérzékel" dolgot hogyan tudom letesztelni, akkor megint tudnék több infót adni erről a billről.

(#8458) WolfheartGR válasza AndrewTdi (#8457) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Antighosting/NKRO teszt.

NandorHUN: Túl sokat vársz el túl kevés pénzért. Vagy lejjebb adod és beéred kevesebbel vagy több lét szánsz rá. Illetve veszel valami olcsó szrt és örülsz neki, hogy látszólag tudja azt ami neked kell. Majd kidobod pár hónap után mert tönkremegy.

Egon: Mégis csak ki kellene rakni első hsz-ba, hogy 10 alatt ne is keressenek világító médiagombos gamer billt. ;] Bár amennyire olvassa ez a Nandorgyerek is az ilyeneket sokkal nem lennénk előrébb...

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8459) jaffa 2843 válasza AndrewTdi (#8457) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8460) NandorHUN válasza WolfheartGR (#8458) üzenetére


NandorHUN
addikt

Természetesen én ugy gondoltam, hogy lejjebb adok az igényekből. Nem muszály, hogy háttérvilágított legyen, az se hogy legyenek média gombok (viszont előnyt jelentenek). Ettől függetlenül game-hez is használnám. Ami fontos, hogy ne legyen kényelmetlen, ne legyen gyenge minőségű (ne essen szét), lehetőleg legyen halk...stb.. (kb mindekinek ilyen igényei vannak). Én igazábol alternativákra vagyok kiváncsi, hogy pl. " ez az bill. megéri, mert csak 5k vagy 8k... és milyen sokat tud.." Mert ugye ugyanabban az árkategóriában sokféle billentyűt árulnak, viszont ez nem azt jelenti, hogy ugyanannyit is érnek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#8461) AndrewTdi válasza NandorHUN (#8460) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ezeket figyelembe véve szerintem mindenképpen vedd figyelembe a K3-at. CHS-be be tudsz menni kipróbálni.
[link]

Hiánypótló extraként vízálló is. :U tehát nem gond ha véletlenül beleömlik a sör, kóla vagy miegymás.

[ Szerkesztve ]

(#8462) NandorHUN válasza AndrewTdi (#8461) üzenetére


NandorHUN
addikt

Majd meg fogom nézni, igazából 2 billentyűzet között filózok.
Az egyik az amit Te ajánlasz, a másik meg ez:
http://ipon.hu/webshop/product/a4tech_kd_800l/203138

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#8463) WolfheartGR válasza NandorHUN (#8462) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ez az A4Tech érdekes. Lehet lecserélem rá asszony Lycosa-ját. Megfontolandó.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8464) AndrewTdi válasza NandorHUN (#8462) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Jó lehet. Bár olyat nem volt szerencsém megnyomkodni. nekem fő szempont volt a halkság is.

(#8465) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Közel 10 év után eltávozott szeretett billentyűzetem. kb 25x cseréltem rajta vezetéket de mostmár nem húzhatom tovább. Vennem kell egy billentyűzetet.

Próbáltam róla keresni egy képet hogy milyen volt de nem találok :S

Szóval a paraméterek:

Teljes értékű NAGY enter

Insert-page gombok 6osa a printscreen pause trio és a nyíl gombok JÓL elszeparálva egymástól.

Hangerő szabályozó és némító gomb legyen rajta.

és nem baj ha nem egy slim darab mert olyan jól megszoktam a logitechem aminek az eleje kb 1cm a hátulja vagy 3 vastag volt + a gombok persze :D

Mit javasoltok?

(#8466) scham válasza Songo (#8465) üzenetére


scham
tag

ezt :R

default aláírás

(#8467) Songo válasza scham (#8466) üzenetére


Songo
senior tag

hátőő nem épp ilyenre gondoltam :D

és a baloldali wingomb legyen meg mert én azt használom mindig :D

(#8468) scham válasza Songo (#8467) üzenetére


scham
tag

a jobb oldali az az :D

default aláírás

(#8469) Egon


Egon
nagyúr

Az egyik barátomnak keresek billentyűzetet.
Elvárások:
- játékra használná,
- magyar kiosztással kellene (nagy Enter, hosszú í stb.),
- hagyományos elrendezés (Ins-Del, stb., normál méretű funkciógombok),
- csuklótámasz,
- lehetőleg halk működés.
Keret: 6-7K (értelmes alternatíva esetén, mehetünk picit feljebb is).

A szempontok alapján, a "szokásos" Logi és MS billek kiesnek.
Első körben ezt találtam. Elvileg van belőle honosított verzió (félek tőle, hogy csak matricázott). Esetleg használt már valaki ilyet? Egyéb ötlet?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8470) AndrewTdi válasza Egon (#8469) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Gigabyte Force K3?

(#8471) Egon válasza AndrewTdi (#8470) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, felveszem a listára ezt is, bár megmondom őszintén, kicsit ódzkodom a Giga vezérlőktől (sok rosszat olvastam róluk), bár a drágább klaviatúráikat többen dícsérik mint szidják.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8472) vlevi válasza Egon (#8471) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig a másik, korábban ajánlott gamer bill is giga volt, a világítós K8100

[ Szerkesztve ]

(#8473) Egon válasza vlevi (#8472) üzenetére


Egon
nagyúr

Mint mondottam:
bár a drágább klaviatúráikat többen dícsérik mint szidják.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8474) Kobe


Kobe
veterán

6-10 k között melyik a legjobb bill ami kapható ? olyan elvárásaim, hogy wireless, stb nincsenek már sajnos :( egész egyzserűen a elgkényelmesebb legjobb érdekelne

(#8475) scham válasza Kobe (#8474) üzenetére


scham
tag

a legjobb ilyenkor, ha bemész mondjuk a MediaMarktba és végigtapizod az összeset - mert mindenkinek más a kényelmes. én most váltottam vissza egy "old-school" mechanikus keyboardra, és rájöttem, mekkora hülység volt annak idején megválni a régi IBM stílusú cucctól...

default aláírás

(#8476) Kobe válasza scham (#8475) üzenetére


Kobe
veterán

megvolt. Lószar az egész kínálat, bazári búcsús minőség az összes, vagy horror áron adják

(#8477) scham válasza Kobe (#8476) üzenetére


scham
tag

én egy Genius Slimstar-t használtam elég sokáig, szerettem, de játékhoz már nem túl jó sajnos - 2-3 egyszerre lenyomott gombot sokszor nehezen vesz be.

sajnos a minőséget meg kell fizetni, és annyira nem szabad sajnálni erre a pénzt, mert ezt és az egeret használja a legtöbbet az ember. és nem a sok plusz funkcióra kell költeni, hanem az anyagminőségre, élettartamra. ezért vannak a "sosemhallott nevű" (Filco, Ducky, WASD stb.) mechanikus keyboardok 20-30-40 ezerért :]

[ Szerkesztve ]

default aláírás

(#8478) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

Vásároltam egy ilyet a napokban: GENIUS KB-G235
Meg vagyok vele elégedve, tudja azt, amit kell, mindezt halkan, megbízhatóan!

Viszont a némítás gombot nem találtam rajta, nincs neki! Előző billentyűmön volt, így hiányzik! Van rá valami mód, hogy ezt a funkciót tudjam ezen a bill-en használni?
Szoftvert nem találtam hozzá. ez az egyetlen fájó pont.
Ha van vkinek rá megoldása, szóljon kérem!
Köszi,Krisz

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#8479) Drakuf


Drakuf
tag

Rendeltem egy SS 6gv2 US billentyűzetet és annyi kérdésem lenne, hogy most akkor a kép alapján a shift melletti billentyűt leszámítva nem tér el semmiben az UK billentyűzettől? Ennyi az egész?

[ Szerkesztve ]

(#8480) vlevi válasza Drakuf (#8479) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, ilyen kiosztást sem láttam még. Hogy a \ gomb a jobb shift mellett legyen.
Volt már, hogy kicsi backspace, mellette \, és nagy enter, meg olyan is, hogy nagy \ , és alatta egysoros enter, de olyan, mint ez, még nem láttam :D

(#8481) Drakuf válasza vlevi (#8480) üzenetére


Drakuf
tag

Ez most akkor jó vagy rossz? :D Gondolom csak annyi, hogy "í" betűt Alt gr + j-vel fogok tudni varázsolni csak, ugye?

(#8482) vlevi válasza Drakuf (#8481) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyjából annyi.

(#8483) nyunyu válasza vlevi (#8480) üzenetére


nyunyu
félisten

Na, ilyen kiosztást sem láttam még. Hogy a \ gomb a jobb shift mellett legyen.

UK billzeteken a bal shiftnel van a \, viszont ez az SS UK kiosztas nagyon el van baltazva.
Mi a francot keres a # gomb a Tab folott? Annak az Enter bal also sarka helyen van a helye. (ahol magyaron az Ű van)
1 melletti gomb meg lent van a jobb shift bal oldala helyen???

Oldschool amerikai stilusu Enter meg a harmadik...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8484) Beldegg


Beldegg
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gamer billentyűzetet keresek, aminek van háttér világítása de akár teljesen el is lehet sötétíteni.
Eddig a Razer Lycosa-t találtam csak. Főleg az ára miatt igen vonzó a Microsoft Sidewinder X4 is, de azon úgy látom, hogy a módjelző LED-eket nem lehet lekapcsolni.
Tud valaki esetleg valami alternatívát ajánlani?

(#8485) WolfheartGR válasza Beldegg (#8484) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Lycosa nem szerencsés. Jobbra fent megtalálod a keresőt, olvass vissza miért.
A módjelző ledet meg le lehet takarni, egy kis ruhacafattal vagy egy kis szigszalaggal. Ha csak ez a baj vele.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8486) enginev3.0


enginev3.0
félisten

helló

Egy pl logitech illuminated-nél is lehet makrózni gombokat?
Mint G15 -nél ugye vannak a "G" gombok, amik itt hiányoznak, de pl egy gombra betudom valahogy állítani hogy egy bill kombinációt csináljon? Van ilyen program?

Hogy érthetőbb legyen
olyan program ami pl elindítom, beállítom hogy a W-re belövöm hogy ha benyomom a "W"-t akkor érzékelje úgy mintha "ctrl+w"-t nyomtam volna
"e"-re meg, mintha ctrl+c -t , R-re ctrl+v-t stb...

majd ha bezárom a progit akkor megy minden tovább ahogy kell neki e-nél e betű, w-nél simán w betű

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8487) Imi8787 válasza enginev3.0 (#8486) üzenetére


Imi8787
csendes tag

fogalmam sincs!
nem tudom sajna!

(#8488) Falcon C. válasza enginev3.0 (#8486) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Perfect Keyboard Free

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#8489) enginev3.0 válasza Falcon C. (#8488) üzenetére


enginev3.0
félisten

köszi!!!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8490) sdfasdc


sdfasdc
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy a wireless billentyűzetek közül melyik az aminek nem akadály egy téglafal.

(#8491) vlevi válasza sdfasdc (#8490) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hasznaltauto.hu-n probalj hummert keresni :-) :-) :-)
viccet felreteve, azok, amiknek 2.4Ghz-es vevoje van, es 8-10 meter hatotavja, azok a szomszed szobabol meg hasznalhatoak.

(#8492) prokxy


prokxy
veterán

Erre valami megoldás?

Kéne az a némítás nagyon... :K

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#8493) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

No akkor most nekem kell segítség.
HTPC-ként is használódó pc-hez keresek olyan vezeték nélküli eszközt, ami 2,4Ghz-es és bill/trackball vagy bill/touchpad kombó. Mivel ágyból lesz használva. Keresgéltem, találtam pár alternatívát. Viszont Trustért/Geniusért/ChingChangért nem vagyok hajlandó kiadni tizenezreket, ugyanígy ötvenért sem fogok ilyen eszközt venni (mivel felesleges ennyit költeni rá).
Eddig ez a favorit. Bár trackballosnak vagy valami másnak jobban örülnék, utálom a tapipadot. De ha nincs jobb/ésszerűbb alternatíva akkor maradhat az is. Tudtok nekem javasolni egyéb alternatívákat?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8494) Falcon C. válasza prokxy (#8492) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Rakd fel az X-Mouse Button Control-t. Windows-zal együtt indul és beállítható, hogy ha megy a médialejátszód, akkor például az egér jobb vagy középső gombja... stb. a némítás funkciót tölt be.

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#8495) scham válasza WolfheartGR (#8493) üzenetére


scham
tag

rákerestem, de én is csak horror áron találtam olyat, ami minden kritériumnak megfelel :\

default aláírás

(#8496) prokxy válasza Falcon C. (#8494) üzenetére


prokxy
veterán

Köszönöm!

Játék alatt is megy? BF3 alatt, ha pl. telóm csörög, akkor hasznos lenne.

SZERK: már látom, h lehet adni hozzá alkalmazásokat! ;)

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#8497) eastsider


eastsider
nagyúr

Milyen billt ajánlotok max 5k-ig (max kicsit felette)
jelenleg egy logi deluxe 250-et használok, de már igencsak kuka kategória....
programozás, ps,stb-hez kellene

(#8498) Zozzy válasza WolfheartGR (#8493) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Én ezt használom, meg vagyok vele elégedve. 5 méterről nem akadozik a vétel (igaz egyelőre közvetlen rálátásom van a vevőre), a trackball is korrekt. A gombokat meg kell szokni, de minden rajta van, ami kell, illetve ami nem látszik, a két felső sarkán is van egy-egy gomb, két kézben tartva kiválóan működik jobb és bal egérgombként.

(#8499) TirGael


TirGael
tag

Hali!

van egy megközelíthetőleg 12 éves silver line vezeték nélkül billentyűzetem, melynek egyetlen hibája, hogy mostmár 2 hetenként megeszi az elemeket. ezért szeretném lecserélni lassan egy hasonlóan komfortos, média billentyűs, nagy enteres (ha nem magyar nem nagy baj, úgyse nézek le túl sokat) billre, ami lehet vezetékes is, de bírja ki ha játszom. ha nem muszáj ne világítson, csak a kötelező helyeken és nem szükséges a csukló támasz sem, de ha van, le lehessen szedni. 15nél többet nem szeretnék rá költeni.
köszönöm! :)

(#8500) Stigma.HC válasza WolfheartGR (#8493) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Én használok egy ilyet amit belinkeltél, főleg filmezésre ágyból. Egész kényelmes bár a gombok eléggé össze vannak sűrítve így figyelni kell nehogy elgépeljek valamit ha véletlenül fórumozok vagy csak beszélgetek az ágyból :)
A touchpad is egész jó rajta, én hamar hozzászoktam a használatához.
Előbb pedig leteszteltem és 10 méterről sem rakoncátlankodott, igaz már csak fekete képernyő előtt néztem a mutatót hogy azt csinálja e amit én akarok :))

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.