Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) troland26 válasza Vasinger! (#9150) üzenetére


troland26
őstag

Nekem igazából combo-m van és ilyen vevő van hozzá

vagyis kb így néz ki...

[ Szerkesztve ]

(#9152) Vasinger! válasza troland26 (#9151) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, közben utánajártam, hogy ebből még "csak" ilyen verzió volt...

Kár érte.

Az is kiderült, hogy ami aprón van az mind vezetékes sajna :(

(#9153) Psysoul99


Psysoul99
csendes tag

Közben tovább kutattam UK kiosztású mechanikus billentyűzetek után...(cherry MX blue / brown).

A steelseries tényleg black switchekkel van..kiesik.

Maradnak ezek:

WASD keyboard UK (kb 40e szállítással. Külön tetszik, hogy személyre szabható, talán e-mailezés után még ékezeteket is lehetne kérni rájuk, az editor nem tud ékezetet, negatívum a szállítás ára..talán ha többen rendelnénk egyszerre jobb lenne).

Das keyboard UK (42ezer szállítással. ebből is van UK, ezt ma fedeztem fel).

The Razer BlackWidow (blue / brown, de megoszlanak a vélemények a minőségről, használhatóságról).

Filco Majestouch (nem rossz, 50 felett van szállítással).

Melyiket ajánlanátok?

(#9154) stranger28 válasza Psysoul99 (#9153) üzenetére


stranger28
addikt

Hát én a legutolsót mindenképp, nagyon jó. Das is korrekt, Razerre pedig panaszkodnak néhányan, főleg a space környékén. Új verziója jobb lett, nem fényes meg 10KRO talán.

[ Szerkesztve ]

(#9155) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!
Nem tud valaki egy olyan billentyûzetet, ami kisebb mint a hagyományos?
Kb 30 centi széles, USB-s, olcsó.
Numerikus blokk, extra gombok nem kell rá.

[ Szerkesztve ]

(#9156) nyunyu válasza zzolika (#9155) üzenetére


nyunyu
félisten

Eleg nehez kerdes, IBM Travel Keyboard es az MS Arc Keyboard is 31 centi szeles, de legalabb egyik sem olcso :DDD

Elobbit mar jopar eve nem lehet kapni, max hasznaltan.

Esetleg Genius LuxeMate i200, de Genius hardvereket altalaban nem szoktunk javasolni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9157) zzolika válasza nyunyu (#9156) üzenetére


zzolika
aktív tag

Köszi.
Pontos méretet nem tudok, majd lemérem mi fér be maximum, lehet kicsit nagyobb is.
Minõség nem lényeg, egy ipari géphez kell, max 1 óra/hó klavi használat.
A vezérlés nem errõl megy, csak néhány ritkább beállításhoz kellene (az érintõképernyõn nem lehet számokat írni).
Ez a Genius is jó lenne, de nem találom a gyártó oldalán sem a méreteit.

(#9158) vlevi válasza zzolika (#9157) üzenetére


vlevi
nagyúr

Láttam már Mediamarktban kirakva.
Méretben pont akkora, mint egy átlagos asztali billentyűzet, leszámítva a kurzor és numerikus gombokat. Azaz a 0 és a backspace két széle között kb 28 centi, ehhez jön még a billentyűzet széle, plusz az az egy sor home, ins, satöbbi.
Ennél kisebb már csak ez van : [link] De ez már tényleg nem billentyűzet, csak bohóckodásra való. Viszont drótnélküli, és emiatt valószínűleg drágább, mint a Genius. Cserébe viszont van egérpótlék is.

[ Szerkesztve ]

(#9159) lsc


lsc
nagyúr

Osmium teszt.

Az élet kegyetlen .

(#9160) TigerCat válasza zzolika (#9157) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem van egy ilyen: 32x13cm

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9161) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Segitsegetek kene ehhez... egyszeruen lovesem sincs, hogy ebben az arkategoriaban milyen gamer vagy jatekhoz is jol hasznalhato magyar billentyuzetek vannak ill. milyet erdemes venni?

A segitseget elore is koszonom!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#9162) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok abban tud v.ki segiteni hogy z-board billentyüzeteket hol lehet kapni?

PSN - RedFoxHun

(#9163) WolfheartGR válasza BenJoe80 (#9161) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Gondolom a két kérdésed között nem sikerült nyomon követni a topikot...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9164) BenJoe80 válasza WolfheartGR (#9163) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Nem. Miert?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#9165) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

K350 lett végül. Első benyomások: amire emlékeztem; kényelmes, nagyon puhán járnak a billentyűk, elvileg elem csere nélkül éveket bír, negatívum az amcsi kiosztás, de az ember már úgy is megszokta mi hol van.
Meglátjuk az idő ezek közül min változtat, de eddig nekem különösen ajánlott kategória. (főleg, ha 10E alatt jut hozzá az ember)

(#9166) Vasinger! válasza Blackhole13 (#9165) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hol sikerült még ilyet venned? Vagy ezt Mo.-n nem is árulják, azért van amcsi kiosztásod?

Kicsit utánanézve nem is találni magyar kiosztásút...

Pedig pont megfelelt volna nekem is ez a bill, még ha kicsit drága is, de magyar kiosztás nélkül nem szeretnék venni, hiába gépelek vakon.

[ Szerkesztve ]

(#9167) troland26 válasza Vasinger! (#9166) üzenetére


troland26
őstag

[link] magyar

(#9168) Blackhole13 válasza Vasinger! (#9166) üzenetére


Blackhole13
senior tag

US International a hivatalos kiosztása vagyis van hosszú "í" meg stb csak nem olyan matrica van rajta.
Itt ph-n árulta egy fórumtárs, azt hiszem ez volt neki az utolsó.

(#9169) Vasinger! válasza troland26 (#9167) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, elvileg az, de a fejemet nem tenném rá.

Meg 11k-ért csöppet sem olcsó :(

Blackhole13:

PH!-n van egy ilyen 6k-ért vadonat új, USA kiosztású sajna. Ha magyar lenne egy percet sem gondolkoznék rajta.

(#9170) troland26 válasza Vasinger! (#9169) üzenetére


troland26
őstag

van hozzá rágcsáló is ;)

(#9171) Vasinger! válasza troland26 (#9170) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen? Na akkor egyből más a gyerek fekvése. A webshop ahol elvileg kapható nem ír semmit az egérről.

Milyen egeret adnak ehhez? A hivatalos weboldalon se találok róla semmit.

(#9172) troland26 válasza Vasinger! (#9171) üzenetére


troland26
őstag

hát nézd meg a linket amit küldtem..azon írja , hogy lézeres egér jár mellé ...ill képen is rajta van..

(#9173) Vasinger! válasza troland26 (#9172) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, közben találtam több linket is, de több egérrel is hirdetik. De végül is legyen bármilyen egér, sztem 11k-t simán megér.

Ez a billentyűzet eléggé jónak számít ebben az árkategóriában, ugye? Tehát gépelésre keresek egy kényelmes és időtálló vez. nélküli billentyűzetet, ez megfelelne, vagy van jobb is?

Egeret is keresek, de azt laptop mellé, tehát pont kapóra jönne.

A másik alternatíva egy mk520 lett volna, csak azt nagyon leszavazták itt.

(#9174) troland26 válasza Vasinger! (#9173) üzenetére


troland26
őstag

gyakorlatilag u.a mint a Wave , de a bill-hez meg az egérhez csak 1 vevő jár

(#9175) Vasinger! válasza troland26 (#9174) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És a Wave-vel tudtommal nem volt baj, ez meg a rev. 2-es javított verziója, ha jól tudom.

Azzal tisztában vagyok, hogy csak egy vevő jár hozzá, valószínűleg a laptophoz lesz a billentyűzet is.

(#9176) nyunyu válasza troland26 (#9172) üzenetére


nyunyu
félisten

Betettek kepnek a regi Cordless Desktop Wave-et, amihez LX8 egeret adtak.

K350-hez viszont elvileg nem jar eger.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9177) p06


p06
senior tag

Sziasztok

Nem ismertek véletlenül olyan billentyűzetet amelyben van RFID olvasó modul? Ilyesmi kellene csak hát magyar.

Előre is köszönöm!!

(#9178) Vasinger! válasza nyunyu (#9176) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

NnIgen, közben kiderült, hogy nem adnak hozzá, írtam a boltnak.

Esetleg lenne más alternatíva helyette?

(#9179) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

A A4TECH KB28G billentyurol mi a velemeny? Sokat nem tudok aldozni ra, de szeretnek valami komolyabbat. Esetleg nem sokkal tobbert valami mas, jobb?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#9180) Sir81 válasza zsombor22 (#9129) üzenetére


Sir81
aktív tag

Szerintem te valami titkos prototípust kaphattál, mert sehol semmi róla, mintha nem is létezne... :F

(#9181) Sir81


Sir81
aktív tag

Ezekről valakinek valami valós tapasztalata?

[link]

[link]

(#9182) lineage2


lineage2
csendes tag

Logitech G19et vennèk,PM ha van.

ⓛⓘⓝⓔⓐⓖⓔ₂

(#9183) zzolika válasza BenJoe80 (#9179) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nekem ilyen van, de magyar és PS2-es, pedig ugyanez a tipusszáma.
Pár éve használom, eddig semmi baja, nem is kopott a felirat.
Az extragombok szabadon rendelhetõk bármihez.
Kicsit talán kemény a lenyomás, de nem lógnak a gombok.
Nem tudom hány gombot lehet lenyomni egyszerre, de játékban sem volt bajom vele.
Olcsó, átlagos használatra nekem megfelel.

(#9184) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Amit venni szeretnék:
- Vezetéknélküli bill. egér kombó
- ne egysoros enter legyen
- kurzormozgató nyilak jól elkülönülve
- lapos, ne túl hangos
- az egér minél könnyebb (lehetőleg 1db AAA elemmel működjön)
- nem kell tuti minőség, szóval lehetőleg 10k alatt
Nem tudom, van-e ilyen...
Köszönöm

(#9185) siti


siti
senior tag

pár hete nyúzom a trust szigetes billentyűzetét, bár max csetelek rajta, szóval sok gépelés nincs, de eddig nagyon bevált. Mondjuk az elforgatott home/del/ins/stb gombokat szokni kell, még rendszeresen mellé ütök, hála hogy melóhelyen meg hagyományos van :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#9186) nyunyu válasza st6969 (#9184) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebbe kb. az L MK320 fer bele, MK520 mar 12k korul van.

MK320 egere elem nelkul 56 gramm, MK520-e 76, 1 AA kell belejuk, ami +24 gramm.

Mielott megveszed, eloszor nezd megy valamilyen MM/Saturn/akarmi boltban, hogy neked bejonnek-e.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9187) nyunyu válasza nyunyu (#9186) üzenetére


nyunyu
félisten

MS oldalon WD800, 2000, 3000 fer bele a 10k keretbe.

Ezeket sem art megnezni vasarlas elott, hogy bejonnek-e.

Viszont mindegyik egere 2 AA-t igenyel, 800 uresen 66 gr, 2000: 92 gr, 3000: 104 gr.
Szoval a Logitechek konnyebbek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9188) nyunyu


nyunyu
félisten

Jaaaaaaj, MS levaltotta a jol bevalt IntelliType Pro es IntelliPoint drivereit egy uj alkalmazasra.

Win8 stilusu dizajnjatol hanyni tudnek. :O
Ocsmanysagban meg a konkurencia SetPoint 6.x-et is alulmulja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9189) lsc


lsc
nagyúr

Ezt [link] a billentyűzetet ismeri valaki, általános használatra néha játék /főleg stalker széria/ mennyire jó?

Az élet kegyetlen .

(#9190) vlevi válasza nyunyu (#9187) üzenetére


vlevi
nagyúr

MS Wireless 800 egere megy egy elemmel. Nálam is úgy üzemel.

Még egy olcsó Logitech lehetőség, az Mk250

Ezen sincs semmi extra, mechanikailag ugyanaz, mint az Mk320, csak a dizájn egyszerűbb. Viszont a jobb oldali kék fn gombbal elég sok multimédia funkció elérhető.

Megjegyzem, az MS Wireless 800 jobb nála.

A Wireless 3000-et viszont az egér miatt nem merném teljes szívvel ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#9191) Prof válasza zsombor22 (#9110) üzenetére


Prof
addikt

Na végre lecserélték a szar piros világítást, meg az elbaszott alakú elérhetetlen makrogombokat. A Makrováltó gomb még mindig olyan pattógós műanyag?

(#9192) st6969 válasza nyunyu (#9186) üzenetére


st6969
őstag

Köszönöm a segítséget mindenkinek :R
Pont ilyenekre gondoltam.
Még találtam a Logitech oldalán MK260-at, az mégjobban bejönne (persze 2 soros enterrel, valószínűleg a magyar kiosztás olyan)
Ez az MK320/250-hez képes mechanikailag szintén ugyanaz, csak a design más? Egérben is ugyanaz 1 AA elemes?
Még1x kösz

(#9193) Acsi


Acsi
aktív tag

Nem tudom hogy szabad-e ilyet de ha valakit esetleg érdekel nekem van egy nagyon jó Gamer billentyűzetem.

(#9194) stranger28 válasza Acsi (#9193) üzenetére


stranger28
addikt

Szabad vagy sem, nem feltétlen kellene erőltetni. ;)

(#9195) vlevi válasza st6969 (#9192) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, kicsit más a mechanikája, mint az Mk250/320 sorozatnak. Nem tudom leírni, hogy milyen, valahogy puhább a nyomáspontja, szóval nem szar, csak más. Az egerét viszont nem néztem meg jobban, de az biztos, hogy nem ugyanaz. Eleve az Mk250 egere sem ugyanaz, mint az mk320-é, de az Mk260 egerentyűje fogásra is egy kicsit nagyobb. Jobban kézreáll, de, hogy 1, vagy 2 elem kell-e bele, nem tudom.

Így néz ki a 3 egér :

250, 320, 260

De, ha hinni lehet a képnek, akkor 1 elemes. Kettő AAA a billentyűzetbe, és egy AA az egérbe.

Sőt, a logitech honlapján is láttam képet. Ebbe lehetetlenség bepaszírozni két elemet :
[link]

És természetesen a magyar kiosztás az rendes magyar kiosztású. Ez nem olyan, mint némely Microsoft billentyűzet, amiből nincs hivatalosan magyar, csak itthon rácímkézik a lapos enteres US kiosztásra az Y mellé a Z-t, a [ mellé az Ő-t.

[ Szerkesztve ]

(#9196) csimika


csimika
csendes tag

Megjott az uj esc-em.

Ha valakit erdekel meg szept 20-ig lehet rendelni GH-n.

[ Szerkesztve ]

(#9197) hu0 válasza €uro (#6774) üzenetére


hu0
csendes tag

Sokáig keresgéltem az interneten, hogy milyen az az International EER layout (billentyűzet-kiosztás), és sehol nem kaptam határozott infót.
Nos, most már tudom hogy néz ki, mert vettem egy logitech K270 billentyűzetet (PN: 920-003738), aminek ilyen a kiosztása.
Itt egy kép róla.
Remélem sokaknak tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#9198) vlevi válasza hu0 (#9197) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, ez meg már milyen? Mert olyan, mint az amerikai 101 (vagy 104) gombos, csak van rajta AltGr, és a \ gombból kettő van.

(#9199) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék véleményeket kérni ezekről a tarmékekről, akinek már vol ilyen!
:
Cmstorm trigger
Corsair vengeance k90
Thermaltake Esports Meka g-unit

Előre is köszi!!

:R :R :R :R :R :R :R :R

(#9200) hu0 válasza vlevi (#9198) üzenetére


hu0
csendes tag

Igen, tényleg hasonlít az amerikaira.

A vásárlás előtt érdeklődtem a logitech supportnál, és kérdeztem tőlük, hogy mi a különbség a "US", az "International North Sea" és az "International EER" között.
A következő választ kaptam:
"The layouts, International North Sea and International EER are nearly the same, but they have different small characters on the special letters. EER is for East Eaurope, North Sea is for North Europe mostly.
US layout is not available in Europe, so they are not the same as US international. The International EER and North Sea, both have a 2 line enter button, and a small shift on the left hand side."

Nekem az volt a lényeg, hogy a bal shift rövid és ott van mellette egy \ gomb, amivel tudok í (hosszú í) betűt írni.
Mint utólag rájöttem, ezt megtehettem volna standard "United Kingdom" billentyűzettel is.

Végül is az "International EER" és a "United Kingdom" majdnem teljesen megegyezik, csak a néhány speciális karakterben (@~#) különbözik, ami magyar billentyűzeten szintén máshol van, úgyhogy mindegy. Így is, úgy is szenvednem kell (illetve tudnom kell vakon a magyar kiosztást), mivel a logitech nem volt hajlandó a K270 billentyűzetet kis országunk betűkészletével megcsinálni. Persze, értem én, kis piac, kis haszon.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.