Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Tothgera30 válasza icecave (#8849) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mondjuk én olyan drága bill.-t eleve nem vennék. Továbbá a K750 elég lapos, notebook bill féle, ez nekem játékhoz egyáltalán nem jó. A másik meg hogy a karcok annyira nem zavarnak, úgy is porosodni fog. Asztalinál most egy ilyen Nortek Lynea van, elégedett vagyok vele, anyaga jó, nyomáspontja okés, pusztán nem világítanak a gombjai.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8852) icecave válasza TigerCat (#8850) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, ez egészen olyan, mint az lx900. Mennyire halk a gépelés rajta?

(#8853) TigerCat válasza icecave (#8852) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyáltalán nem vészes, bár nem egy notesz billentyűzet. Annyira nem klaffog, mint a gagyi holmik, bár van hangja, de Én már megszoktam. Nagyon szép, szuper a kiosztása, minden úgy van ahogy nekem kell, abszolút nem karcolódik, alig koszolódik és a feliratok sem koptak meg 2 év alatt sem. Az elődje is meg van még, igaz kissé koros már (6 éves), de tökéletesen teszi a dolgát. Kolléganőm naponta püföli vele az Excel táblákat és doksikat, szóval szerintem az egyik legjobb billentyűzet a piacon. Sajna nem világít...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8854) Phvhun válasza pocokxx (#8848) üzenetére


Phvhun
őstag

Én egy icon7 classic-ot nyúzok egy ideje, teljesen meg vagyok elégedve vele, majdnem megfelel annak amit keresel ( nincsenek rajta multimédia gombok, csak hangerő állító )

[árgép]
[ph teszt]

(#8855) nyunyu válasza Phvhun (#8854) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet meg kapni az Icon7 Classicot?

Mar joideje nem lattam a boltokban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8856) Peddy789 válasza TigerCat (#8850) üzenetére


Peddy789
őstag

é ezt nem értem, minek vezeték nélküli? de ezen tullépve miért jó ha még viágít is? hát mennyi ideig bíratja az elem/aksi, az lehet a leg minőségibb érzés amikor lemerül a billentyűzet :(

(#8857) Phvhun válasza nyunyu (#8855) üzenetére


Phvhun
őstag

Ritka, de igen, ezért tettem be árgépes linket is.

Szerk: ha jól tudom icon7-ék kiadtak egy frissített classic-ot, de az teljesen máshogy néz ki, és több extra gomb van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#8858) nyunyu válasza Phvhun (#8857) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyaltalan letezik meg az a ceg?

Weblapjukat se talalom guglival, nem hogy az aktualis termekeiket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8859) krino


krino
tag

Sziasztok! Lenne egy problémám, de nem tudom, melyik topicban kapnék rá választ. Barátnőmnek van egy Emachines e 525 laptopja amire most tettem fel a win7-t. Korábban a sikeresen beleborítottak egy kis vizet, így az (X) karakter és a (.) pont nem működik. Korábban valaki megoldotta neki, hogy az X és a Pont is egy másik másik betű lenyomásával működjön. Pl az X -t a kis windows logos billentyűvel lehetett elő hívni. Mivel lehetne ezt beállítani?

Köszönöm bárkinek aki segíteni tud! :R

(#8860) icecave válasza krino (#8859) üzenetére


icecave
nagyúr

Erre a sharpkeys programot használom.

(#8861) krino válasza icecave (#8860) üzenetére


krino
tag

köszi, a 3.5 verzióval próbálkoztam korábban is, azzal vmi . NET gondot írt, de a 3.0-val úgy fest sikerül :) Köszi!

(#8862) Phvhun válasza nyunyu (#8858) üzenetére


Phvhun
őstag

Úgy tűnik nem működnek már. Kár érte. ( az egereikért nem, azok nagyon gagyik voltak :S )

(#8863) pocokxx válasza Phvhun (#8857) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi ez jónak látszik, de, ha már nincs meg a cég, akkor hogy lehet érvényesíteni a 3év gyártói garit....?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#8864) Phvhun válasza pocokxx (#8863) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem lesz rá szükség, egyébként ha elromlik mondjuk 2 év alatt, akkor is bőven megszolgálja az árát. ( nem fog )

Azt viszont nem tudom hogy a kisker garival mit kezdenek, szerintem le lehet vásárolni, ha nincs már ilyen termék.

[ Szerkesztve ]

(#8865) pocokxx válasza Phvhun (#8864) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

OK, köszi.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#8866) TigerCat válasza Peddy789 (#8856) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vezeték nélkül:
- mert nincs útban a kábel, szebb, tisztább, szárazabb érzés
Világítás:
- ha egyszer kipróbálod, többé nem akarsz lemondani róla

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8867) stranger28 válasza TigerCat (#8866) üzenetére


stranger28
addikt

Az utolsó szerintem nem igaz.

(#8868) WolfheartGR válasza stranger28 (#8867) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én is ragaszkodom hozzá minta kábelhez.
Amennyiben nem kell kikapcsolhatod. Viszont ha szükséged lenne rá kéznél van.

Más. Készül a cikk a Filco-ról?

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8869) stranger28 válasza WolfheartGR (#8868) üzenetére


stranger28
addikt

Jó dolog lehet, de ennyire nem lényeges azért. Engem egyáltalán nem fogott meg például.

Kedden érkezik az ünnep miatt, utána megírom. :R

(#8870) Kobe válasza Tothgera30 (#8851) üzenetére


Kobe
veterán

A giga k8100 v2 sztem minden igenynek megfelel. Egyedul az arcedula magasabb - 14-15k. En nem vagyok nagy gamer de mostanaban sokat toljuk haverokkal es hasznosnak bizonyult

Kimondottan jo szoftver ghosting es makro beallitasokra - 25 db makro rendelheto az 5 progtamozhato billhez 5 modeban
Keken vilagit
Jo anyaga van, kicsit gumirozott hatasu, a logitech m5500 hoz hasonlo de az 2-3x dragabb
A hozza kapott koton (bill vedo folia) jol hasznalhato igy nem is nagyon kopik

(#8871) depzoo válasza WolfheartGR (#8838) üzenetére


depzoo
tag

bevallom visszaolvastam pár oldalt (szerk.: természetesen az eredeti kérdésem előtt) ahogy mindigis szoktam, de nem találtam megfelelő választ.

nkro abszolút nem foglalkoztat, sosem ütköztem bele a problémába még. nem gémelek vagy gépelek úgy hogy ne bírja bevenni a mátrix.

egyszerűen csak már szét van alázva a jelenlegi billentyűzetem, mert használtan kaptam és bármennyire is vigyázok a dolgaimra ebből már ki van véve a maximum.

ezért szeretnék egy új billentyűzetet, de ha már pénzt adok rá szeretném a legjobbat venni észszerű pénzért.

nameg mert eddig még csak random 1500 forintos modellek voltak nekem, meg ez a kb kukázott genius kl-0210 amit támasz nélkül kaptam hibásan és magam javítottam. ez a legprémiumabb bill ami valaha volt nekem ezért érdeklődöm, kíváncsi vagyok. és igen, sokat játszok. és kihasználom a hangerő vezérlést.

de a legfőbb ok amiért kérdeztem, az az hogy hiába olvasok itt 2soros típus ajánló kommenteket, arra vagyok kíváncsi hogy nekem megérné-e egy drágább modell élményileg és tartósságilag, ha már megrögzött médiafogyasztó és gamer vagyok?

és hogy az ilyen dumák mint pl gigabyte-nal, hogy magasított rubber dome, csak duma vagy ér is valamit? ilyesmi infokra lennék kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Ryzen + Vega (?)

(#8872) WolfheartGR válasza depzoo (#8871) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ha komoly billt szeretnél akkor a mechanikusok között kell kutakodnod de az nagyon fájni fog árban. Pantok kolléga eléggé alapos kutatómunkát végzett ez ügyben, őt érdemes megkérdezni.

Vannak használható "sima" billek ilyen a Giga Aivia (van magyar), vagy a Sidewinderek. Előbbiek tartósságáról még nincs infónk, utóbbiak kevés kivételtől eltekintve rendkívül tartósak tudtommal(bár van olyan aki nem rendeltetésszerűen használta , beadta neki a kulcsot a kábel és szidja). Esetleg Logitech.

magasított rubber dome- dunsztom sincs mire jó (valakinek valami hozzászólnivalója?), hacsak nem azért, hogy hosszabb úton járjon a bill, bár Gigánál változnak a lenyomáshoz szükséges erők, ez viszont nem tetszik.
Szerintem a marketing bullshitet nyugodtan ignorálhatod. Parasztvakítás.

Nagyjából egy gamerbillnek az lehető legjobb NKRO képességűnek, tartósnak és "szemnek kedves"-nek kell lennie szerintem.
Ez utóbbi viszont komolyan megküldi az árat. Esetleg ha kell akkor makrózhatónak és egyéb fícsörök amik neked fontosak lehetnek. Ez pedig utánajárást kíván. Szívesen segítünk, segítenek a többiek is biztos. Amit én szoktam ajánlani az továbbra is egy ( ha lehet UK vagy német kiosztású) Ms Sidewinder X4 az antighosting képessége és a megfizethető ára miatt. Nem mellesleg jól is néz ki szerintem.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8873) stranger28 válasza WolfheartGR (#8872) üzenetére


stranger28
addikt

Ha abból csinálnának egy mechanikus verziót, Gates duzzadna még egyet alaposan. :D

(#8874) Tothgera30 válasza Kobe (#8870) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megnéztem, kissé Razer jellegű, amúgy tetszik. Csak ugye az ára sok egy picit. Én se vagyok nagy gamer, inkább heti fél óra autós játékhoz kellene, és annyi. Szerintem megnézem hol kapható, megtapizom, és ha bejön megveszem. Köszi az ajánlást.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8875) Phvhun válasza Tothgera30 (#8874) üzenetére


Phvhun
őstag

Autós játékhoz érdemes lenne elgondolkodni egy kormány vásárlásán új billentyűzet helyett.

(#8876) Egon válasza WolfheartGR (#8872) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért a nem mechanikusok között is vannak egészen komoly billek... :U

Ami a tartósságot illeti: ha az olcsóbb MS billekből indulok ki (amik rudi szerint is sokkal gagyibbak, mint a cég pár évvel ezelőtti termékei), akkor a Logitech egyáltalán nem csak "esetleg" kategória... :U Oké, hogy a Xidewinder szériából indulsz ki, de akkor is.

A magasított rubber drome (gondolom) arra jó, hogy előbb érzékeli a billentyűzet lenyomását (ami nyilván jó gémer körökben), ugyanakkor nem ütöd szét az ujjad, ha erősen nyomod a billentyűt (mint a rövid utas klaviatúrák többségénél). Egyáltalán nem biztos, hogy marketing bullshit - ki kellene próbálni a korrekt vélemény-alkotáshoz.

A lehető legjobb NKRO-képesség: na ez az igazi marketing bullshit. Bőven elég a 6KRO, mivel játszani általában egér+bil párossal szoktak, tehát egy kézzel kezelik a klaviatúrát, és hatnál több ujja igen keveseknek van... :U
Amúgy szerintem a 2KRO-sok zöme is teljesen jól használható. Az enyém pl. ilyen, de - a szokásos tesztek közül elvégezve néhányat - mondjuk az összes kurzorbillentyű egyidejű lenyomását is érzékeli. Persze azt fel nem tudom fogni, hogy mikor kellhet kettőnél több kurzorbillentyűt egyszerre lenyomni: vagy jobbra megyek, vagy balra, nemde? Ha egyszerre nyomom a jobb meg a bal iránygombot, az nem kiüti egymást?!? Vagy van valami űbermájer szuperjó technikai valamelyik gagyifps-ben (mint csében a fal melleti oldalazás vagy mi), amiben a jobb meg a bal iránygombot egyszerre nyomva, extranagy sebességgel a s*ggén pattogva (hogy nehezen lehessen becélozni) közlekedik a karakter? :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8877) Tothgera30 válasza Phvhun (#8875) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Van :D . Felszerelni körülményes, mert van hogy játszok 20 perc BF3-at, azután vagy 15 perc autósat :B . A legtöbb arcade játék meg sz@rik a kormányra, egyszerűen nem lehet őket belőni jól :U . Szerinted érdemes bajlódni a kormánnyal így is :DDD ?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8878) WolfheartGR válasza Egon (#8876) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Vannak, nekem is olyasmi komoly billem van.

Tartósság: csak a Sidewinderekről beszéltem, többi Ms szóba sem került nálam. Tehát erről ennyit. Logitechből személy szerint a Wave-et imádtam, csak szétvertem/használtam 3 év alatt.

Lehet tényleg nem marketing bullshit a magas rubber dome, elég logikus amit írsz.

6NKRO-s az X6-om (vagy4, nem is tudom biztosan már) és nem mindig elég. Nem feltétlenül azért mert többet nyomok le mint 6 bill, hanem mert bizonyos kombók nem mennek amik kellettek volna. Most csak egy olyan van amit nem vesz be. De ha más nem legalább tudtok Mortalozni egy billen erre is jó. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8879) vlevi válasza Tothgera30 (#8877) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkó gémpad.
mostwantedezni jó az is.
Race07, GT Legends, vagy urambocsá iRacing viszont már nem az igazi a gamepad :)

(#8880) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok javasolni 7-8ezer Ft körül normális világítós billentyűzetet?

PSN: Nifty_Ghostface

(#8881) WolfheartGR válasza Ghostface (#8880) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A világításon kívül elvárás van? Mert ha nincs akkor akad 1-2 lehetséges páciens. Pl: ez. Viszont nálam ez kiesett a normális kategóriából. Szóval neked mi a normális?

Egon: Mondtam én nekem hónapokkal ezelőtt nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8882) Egon válasza Ghostface (#8880) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem, mert nincs. Illetve a "normális", mint kategória, eléggé szubjektív... :U Hogy elkerüljük a következő kérdésedet: Microsoft Sidewinder X4 a legolcsóbb, jó minőségű, háttérvilágítássel rendelkező klaviatúra. Olyan 10-11K környékén fogható, ha jól emlékszem. Hátránya, hogy nincs belőle magyar kiosztású.
Tényleg kellene egy összefoglaló írás az első háeszbe, különös tekintettel a világítós cuccokra.

WolfheartGR: én biztos hogy nem fogom megírni.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8883) Ghostface válasza WolfheartGR (#8881) üzenetére


Ghostface
senior tag

Megmondom őszintén nem nekem lesz. Annyit tudok hogy a szobában az asztalon a világítás nem megoldható, ezért kellene olyan billentyűzet ami világít, hogy jól lehessen látni. Leginkább játékra kellene de 7-8k-nál ne legyen drágább. és azért ne legyen a full gagyi kategória.
Köszönöm a segítséget!

PSN: Nifty_Ghostface

(#8884) WolfheartGR válasza Ghostface (#8883) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Akkor Sidewinder X4 szerintem.

*neked

Más,asszpny Lycosája lecserélődött egy Isku-ra ha kell írok pár sort róla.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8885) Egon válasza WolfheartGR (#8884) üzenetére


Egon
nagyúr

Írjál, sztem sokakat érdekli a téma. Főleg, ha esetleg összehasonlítanád a Sidewinder-rel, előnyök-hátrányok stb. Eléggé ellentmondásos véleményeket olvastam arról a billentyűzetről, nem ártana még pár korrekt, megalapozott vélemény.
Magyar kiosztású amúgy? Olyat is olvastam, hogy egyesek szerint csak a honosított verzió van elszabva... :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8886) WolfheartGR válasza Egon (#8885) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Magyar a kiosztása. Ami eddig biztos, halknak nem mondanám. Enyém halkabb a space-t leszámítva. Valóban kell rá mindig a pilács mert nem látod a betűket rajta. Ennek az az oka, hogy átlátszó műanyag van feketére fújva nem pedig opálos színű. Majd kicsit megkalapálom és játszok is rajta valamit. Lehet pár napra magamhoz átrakom még nem tudom. Elég nagy böszme bill egyébként. Csinált olyant is, hogy feszt világít akkor is ha ki van kapcsolva a gép.
(Genyóság de a Lycosánál csak jobb lehet. ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8887) Tothgera30 válasza vlevi (#8879) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az is volt, bár egy Logi F710-es jó lenne, de maradok a vezetéses billnél. Tehát más alternatívát ne ajánljatok, csak billt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8888) Egon válasza WolfheartGR (#8886) üzenetére


Egon
nagyúr

Az árát is figyelembe véve, ez azért eléggé elszomorító. :(

Nem tudom, mikor fogok új klaviatúrát venni: a világításról is lemondanék, mindössze egy ténylegesen halk, játékra is jó, magyar kiosztású, csuklótámaszos példányt szeretnék - de nem kapok... :O

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8889) WolfheartGR válasza Egon (#8888) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Eléggé mission imposible amire vágysz... :(

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8890) Egon válasza WolfheartGR (#8889) üzenetére


Egon
nagyúr

Úgy tűnik. Csak azt nem értem, miért: szerintem semmi extra nincs az igényeim között...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8891) nyunyu válasza Ghostface (#8883) üzenetére


nyunyu
félisten

kellene olyan billentyűzet ami világít, hogy jól lehessen látni. Leginkább játékra kellene de 7-8k-nál ne legyen drágább. és azért ne legyen a full gagyi kategória.

Ebbol a negy feltetelbol maximum ketto teljesul egyszerre.

Hogy melyik ketto, azt te dontod el :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8892) gregus021


gregus021
tag

Rövid Revoltec Lightboard XL3 teszt: LINK

(#8894) Beri válasza Egon (#8890) üzenetére


Beri
addikt

A magyar kiosztás azért extrának számít. Bár mondjuk ha a feliratok nem számítanak, akkor bármelyik billentyűzetből kapsz olyat. Nekem is így lett német X4-esem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8895) Egon válasza Beri (#8894) üzenetére


Egon
nagyúr

Elég gáz, hogy annak számít. Volt idő, amikor nem így volt (legalábbis a Logitech-nél). Anno a klaviatúráik 90-95%-a honosított volt.
Hogyne számítanának a feliratok. Időnként gépelek is, van hogy hosszabb szövegeket. És nem csak ékezetes karakterek léteznek, hanem van % vagy § és egyéb speciális jelek, amit a francnak sincs kedve keresgélni.
Szerintem teljesen alap igény, hogy egy billentyűzet legyen honosított.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8896) WolfheartGR válasza Egon (#8895) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én a jeleket úgy oldottam meg, hogy van egy képem a magyar kiosztásról Wikitől és amikor nagyon nem találok valamit puskázok. Elég gáz, de ez van.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8897) vlevi válasza Egon (#8895) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Microsoftnál sajnos eléggé változó, hogy mit adnak ki magyarban és mit nem. Van, amikor a néhány ezer forintos alapbillentyűzet sincs meg.
A drágább cuccokat valahol megértem, hogy nem adják ki. Bár, ez sem teljesen egyértelmű, mert a loginak vannak huszonezer forintba kerülő cuccai, amik magyarok. Asszem a világítós K800, vagy melyik, ilyen.

(#8898) Egon válasza vlevi (#8897) üzenetére


Egon
nagyúr

Az MS valóban nem nagyon szokott magyar kiosztással megjelenni (ezért nem (sem) preferáltam eddig a klaviatúráikat). A Logi ellenben régebben a felsőkategóriás billeket is magyarította (pl. a jelenleg használt (természetesen magyar) kombóm anno a 3. legdrágább volt a kategóriájában: csak a kékfogú verziója és a DiNovo volt drágább nála. Előbbiből tudtommal volt, utóbbiból viszont úgy rémlik nem létezett magyar kiosztás.). Jelenleg valóban csak a K800 van náluk magyarban. A G szériát sosem honosították sajna (bár lehet hogy így jártam jobban: ha lenne magyar kiosztásal, már rég vettem volna egy olcsóbbat, de mivel már volt szerencsém megtapizni a Saturn-ban, valszeg akkor is kihagynám, ha lenne: nekem túl hangos a cucc.).

Szerk.: amúgy nem értem a Logi-t: ahogy én látom, manapság jóval nagyobb fizetőképes kereslet van nálunk a felsőkategóriás beviteli eszközökre, mint 8-10 éve (felnőtt az első HC generáció, és változtak az igényeik): bőven eladnák azt a mennyiséget, ami kitermelné a honosítás árát. Sajnos valószínűleg kalkulálnak azzal, hogy kevés vásárlót veszítenek: aki ilyet akar, az így is megveszi (legalábbis a 90%). Na ez a gáz: egy igazán tudatos fogyasztó inkább kivár vagy átmegy a konkurenciához (ha van) - csak hát nálunk baromi kevés a tudatos vásárló...:(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8899) TGWH


TGWH
őstag

Üdv, le szeretném cserélni a kb. 8-10 éves Chicony billentyűzetemet. Nem mondanám hogy rossz, de itt az idő. Fogalmam sincs, milyet vegyek helyette. Valami hagyományos, amin kényelmes gépelni, nem kell hogy világítson, tudok gépelni. users.hu-n nézegetnék, egy G400-as egér mellé kéne, játékra, mindenféle programozhatóság nélkül. Árban meg passz, van valami különbség a 4 meg a 8 ezres között? Az nem lenne gond, ha nem lenne olyan széles, bár nem tudom mennyire szabvány a méret. Melyik lenne jó nekem?
Előre is köszönöm a segítséget.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8900) stranger28


stranger28
addikt

Kettőt találhattok, hogy miről írok most épp. :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.